I ierspel Rallyerijders arriveerden gisteren in ons land Koude oorlog zal niet tot ivapengeweld worden Broer sma uit C.P.N. Middenstand viert feest van vierde lustrum Opruiming Ritssluitingen Huigbrouwerslraat 6 tijk en ;n geld" Goed jaar voor „De Tuinbouw" in Sint Paneras DE RIJWIELHAL FAHNER's Lederhandel Adverteert in dit blad DONDERDAG 22 JANUARI 1953 treek-Zuid" Opgewekt verder naar Monte Carlo G.S.Z. wint van O.K.K. Verlichting militaire voertuigen Uiterst boeiende lezing voor Genootschap Engeland-Nederland Bevolkingsonderzoek op t.b.c. Coöp. Boerenleenbank had gunstig jaar „AMICITIA" GEEFT CONCERT FEESTAVOND VOOR DE KLEUTERSCHOOL ■w m<T RETÏRS DAMLUST II KAMPIOEN DOOR HET VENSTER... Collecte Gezinszorg NUSCHKE VERDACHT? Wij monteren ai onze Kappen en Kronen GRATIS ter plaatse, pok buiten de stad! Laat U niet in de war brengen! J. HENSTRA - Laat 172 - Alkmaar Café „De Friese Poort" Leen den Iseger GROTE AFSLAG WILLEM HENSTRA Alkmaar rsrorirach tine eld door het KNMI geldig van Donder- tot Vrijdagavond: latselijk mist! algemeen veel be en nlaatseliik mist, erigens overwegend er. Zwakke tot ma il tussen West en :inig verandering in iur. \dvertentie) heer G. A. Valkering ek-Zuid nog vertegen- Vries. de Rijksvee- int, beloofde in een 'er het type vee. dat t diende te worden, iet vooral moet zoe- productiviteit. Het likte type is dat. wel- ste profijt oplevert. En ied waar de boer voor n inkomsten op het aseert. is dat ongetwij- ilktype. taling van het melk- Ir. de Vries niet ge- Dit geschiedt op basis itgehalte met een na- een correctie op ba- droge stof. In kaaspro- gebieden moest het 1 ziin. dat de basis ge- op de droge-stof ge- 'oering van het vetge- 2 hij dan ook niet zo k. enesius" brengt L. De R.K. Toneel- „St. Genesius" gaf een moeringen van het be jel van E. Philips Op kijk en geen geld", in ng van Anna van Ibach. Dit spel, dat nten zeer hoge eisen uist iets boven de an deze vereniging in bezetting. Dit vond k zijn oorzaak in de slingen, waarmee men kreeg tijdens de stu- een totale omzetting noodzakelijk maakten, s hebben er in dit ge naakt wat zij konden ;n zeker lof voor hun rol van Ernest Bliss ïld door de heer P. sze uitermate zware s boven zijn krachten, lij er niet in slaagde contrast tussen het e overige bedrijven in laten uitkomen. die' als debutant de e van dr. James All- rnt lof voor de snelle jp hij deze rol heeft 1. hoewel ziin spel nog niet aan critiek n mag ziin. ter gaf een goede de vriend van Bliss ubbelrol een komische an de dronken café- p Kaandorp was een mecht. terwijl Tini een keurige vertol- in de rol van Francis i latere bruid van en Hilda, de beide resp. Bets Bakker Caandorp. lieten leuk 1 zien. S. Opdam als I. toonde zich een ge- dilettant. De meest ie vertolking van haar i. Alie Bijl als Mrs. Louter was een prima het betere genre en 1 een uitstekende fi- :e rollen pasten zich de vertegenwoordiger :er zelfbewust mogen uffeur echter iets min de loopknecht Timm verdient voor ziin was in handen van c. van Baar en het ;ot voldoening strek- ij er in geslaagd is. grootste moeiliikhe- lijna bovenmenselijke log tot een dergelijk jngen. tering en inslag, i meester als Smeter- egeven, zelfs nü nog k stuk volledig aan- e maken en hij deed pathos, de roem van in het virtuozendom t, volkomen waardig, auze volgde als het en klein Chopin-reci- was voor de meeste zei gezien de reac- jeiendste deel van dit mziek van Chopin is il zo vertrouwd, dat ehting overbodig kan cht. We hoorden een f, een nocturne, ma- ide's en de Ballade gerende sonoriteiten tot een klinkende d te maken, was de ook als Chopin-speler im heeft, wel toever- teliikheid voor Sme- sterliik Chopin-inter- amen tot uitdrukking -m applaus. Na drie in de solist het oo- 2n. ivolle avond ook voor ;e Kamermuziek Ver is het wachten maar i recital, dat in zake tukken een boeiender slag heeft. W. SCHREURS. De rallye is onderweg. Deze juichkreet, aangeheven op het moment, dat Dinsdagmiddag in Glasgow het eerste „grommende monster" zich in beweging zette, plantte zich voort door heel Europa, naar al die plaatsen waar rallye-rijders klaar stonden om de grote tocht aan te vangen. Een grote tocht ditmaal met ongekende moeilijk heden, met dikke mist in den beginne en beijzelde wegen daarna. En het spel was toen nog maar nauwelijks begonnen Voor verschillende equipes kwam er al spoedig een eind aan ook. Het ergste maakte het in dit geval wel de Duitser La- briola, die 500 meter van de start op een onverlichte vrachtauto botste en in het ziekenhuis be landde. Mej. Rampinelli, een Zwitserse, sloeg in de buurt van Haigerloch over de kop, een En gelsman, Clarkson geheten, viel bij Sigmaringen uit en de Duit ser Elmenhorst bereikte evenmin de controle in die plaats. Dit waren de eerste „slacht offers", maar allen klaagden over de mist, die zo hinderlijk was, dat men tot Augsburg het voor geschreven gemiddelde bijna niet kon handhaven. En toen deze in het Zwarte Woud opklaarde, kwamen beijzelde wegen de deel nemers plagen.... De leden van de groep Glasgow hadden ook veel last van de be ruchte „Fog". Doch allen wisten op tijd de boot in Dover te be reiken. Ook vanuit Stockholm, Oslo en Monte Carlo zette de stoet zich die Dinsdagavond in beweging. De „Noordelijken" bereikten om vijf uur in de morgen de boot voor Elseneur en de „Zuiderlin gen" lieten in deze eerste phase drie lotgenoten ongetroost ach ter. De Egyptenaar Aghion met zijn 4 P.K. Renault, de Fransman Bied met een Porsche en de Spanjaard Miro met Lancia. Al deze groepen hadden één doel. Woensdagavond zo vroeg mogelijk Amsterdam bereiken, om daar een korte, welverdiende en zo hoognodige rust te genieten, alvorens om twee uur des nachts de eerste wagen zou worden „weggestart". Hengelo en Venlo waren de doorgangspunten aan de grenzen van ons land en de duisternis was nog maar even gevallen of de voorlopers van het grote „legioen" meldden zich. Snel de routekaart afstempelen en voort ging het weer, Amster- damwaarts. Amsterdam, dat vol spanning wachtte op de aankomst van de moedigen, die onder deze om standigheden een tocht van 3300 kilometer dwars door Europa durfden te ondernemen. En toen: Amsterdam In Amsterdam was het al vroeg een drukte van belang. Diverse firma's hadden aan de toegangs wegen naar de stad grote borden geplaatst, die de eauipes de rich ting naar de controleplaats, de Apollohal. wezen. Langs de grachten aan de overkant van de hal waren rijdende service-sta tions opgesteld. De politie had voor een stevige afzetting zorg gedragen. Even voor 1 uur in de nacht kwam de eerste equipe uit Glas gow Amsterdam binnen. Het wa ren de Engelsen Walton en Wil kinson. die de barre tocht met 'n 750 cc Renaultje maken. Daarna kwam de grote stroom uit Glas gow. voorop Bob Foster, oud-we- raldkampioen op de motor, ge volgd door een legioen ton-ronde figuren. Niet dat de deelnemende Engelsen allemaal zo corpulent zijn. dat niet. Maar zij hadden zich gestoken in dikke lagen on dergoed. en deze voorzorgsmaat regelen tegen de kou gecomple teerd door het aantrekken van vliegeroveralls, leger jekkers en ..smocks", de doelmatige jackets van de commando's. Zii moesten zich eerst ..uitpeilen", voor ze zich aan de „ham and eggs" kon den zetten en bovendien moesten zii zich eerst ontdoen van hun kleurige hoofddeksels, die vaak aan slaapmutsen deden denken! Om kwart over drie kwamen de eerste deelnemers uit Stock holm de hoofdstad binnen, twin tig minuten later arriveerde de eerste Nederlandse equipe, de equipe Proos Hoogendijk—Seitz. Ze hadden geen moeilijkheden gehad, behalve wat licht-beiizel- de wegen en enige lichte nevel. In Hengelo hadden zij de kapotte Saab van Greta Molander zien binnenslepen. Ja. Greta heeft de strijd moe ten staken. Zii strandde 15 kilo meter voor Hengelo met een ge broken krukas. Vandaag zal de wagen nog wel worden hersteld, waarna de dames Molander en Lundberg de tocht voortzetten, uiteraard buiten mededinging. De dames waren zeer teleurgesteld. Greta eindigde haar rallye door met forse letters in haar controle- boek k a p u 11 te schrijven. Er waren al meer ongelukken geweest Hans de Rijk had in Zwitserland een aanrijding ge had, waarbij zijn I.F.A. licht werd beschadigd. Hij kon de tocht voortzetten, maar zal een boete moeten betalen wegens doorrijden. Een ernstig ongeluk, waarbij een dode viel te betreu ren, overkwam de in Glasgow gestarte equipe Christie en Men- zies met Sunbeam Talbot. In Bel gisch Limburg slipte de wagen op een gladde tramrails en botste in volle vaart op een vrachtauto. Christie en Menzies werden ge wond, hun passagier Buchanan werd op slag gedood. Tal van rijders liepen reeds strafpunten op wegens te laat binnenkomen. Maar liefst 220 strafpunten kreeg de equipe Mo- nagask Aubert. in Oslo gestart, die zich 22 minuten te vroeg in Hamburg meldde. Ook anderen waren te vroeg in Hamburg. maar bleven rustig in een zij straat een broodje eten. tot de controletijd was aangebroken. Stirling Moss en Cooper rijden de rallye in een Sunbeam Talbot. Stirling voelde zich in Amster dam niet erg prettig: de dokter constateerde een agina. Die dok ter had het druk met ontstoken ogen en vingertoppen, maag klachten, agina. neus- en keel ontstekingen, spit en een gebro ken rib. De controle liep op ge oliede rolletjes.... Ook in den Haag was de con trole goed georganiseerd. De mo torpolitie escorteerde zelfs de eer ste rijders naar het K.N.A.C.-ge- bouw aan de Sophialaan. Het be trof hier slechts een routecontro le, zodat het half uur achterstand, dat de Engelsman Allard. de winnaar van vorig jaar, had, hem geen zorgen maakte. Om half ne gen ging hier de laatste wagen van start. Dammen BOVENKARSPEL. In de serie wedstrijden, welke gehouden worden tussen de damclubs van Mademblik, Onderdijk, Enkhui zen, Venhuizen en Bovenkarspel werd de door GSZ uit Boven karspel en OKK uit Venhuizen gespeelde wedstrijd gewonnen door GSZ met 146. De uitslag was als volgt: J. de Boer Cz.-A. Balk 11 J. de Boer-J. Ham 20 J. Groot-A. Vennik 02 D. Schaper-S. Zwier 20 J. Jong-J. Bakker 20 G. Jong-J. Feller 20 C. Fabor-Jb. Bakker 20 Th. Klein-D. Hoek 1—1 P. Kaagman-T. Balk 1-^1 A. Ligthart-A. van Dijk 11 Dinsdag 3 Februari komt Bo venkarspel uit tegen Onderdijk. Daar Onderdijk nog ongeslagen is, belooft dit een spannende wedstrijd te worden. De K.N.A.C. heeft zich thans gewend tot de desbetreffende mi litaire autoriteiten met het ver zoek te bevorderen dat militaire voertuigen bij dichte mist over dag volle koplichten en rode achterlichten voeren. ALKMAAR. In ademloze spanning hoorden de leden van het Genootschap Engeland-Ne derland, waaronder ook burge meester Wytema, het knappe be toog van mr. Bernard Newman aan, zodat wij hier kunnen schrij ven dat deze avond zeker tot de mooiste behoort die wij tot nog toe meemaakten. Het onderwerp was er ook naar. In deze wereld, waarover een mist van wantrouwen hangt en waar een koude oorlog hevig woedt met op de achtergrond een 3 de wereldoorlog, wist spreker ons te overtuigen dat deze hete oorlóg nog zo gauw niet uit zal breken en hij staafde zijn mening met een reeks van feiten en ge beurtenissen die allen zeer aan nemelijk waren. De grote angst van de agressor zal de vraag zijn of hij bij het ontketenen van een oorlog wezen lijk winnen zal en de twijfels daaromtrent zetten deze onder neming op losse schroeven. Zeker zal in aanvang het Westen onder de voet gelopen worden, maar de wetenschap dat Amerika en En geland een kracht kunnen ont plooien waarvoor Oost-Europa een groot respect heeft, verhoogt de kans op: niet oorlog. Alle problemen werden aange sneden. Stalin heeft reeds nederlagen geleden: blokkade van Berlijn, mislukte stakingen in Italië en Frankrijk, Marshallplan, kwestie- Tito, innerlijk wantrouwen. Wij hebben meer vrienden in de satellietstaten dan zij. Onze 5de colonne werkt minstens even goed als de hunne. Hun levens standaard is lager en blijft lager dan die van de vrije wereld. Deze symptomen geven alleszins ver trouwen, de toekomst minder donker in te zien. De Russen vrezen niet zozeer een opstand in hun eigen land, doch de passieve weerstand, die vooral in de satellietstaten en in de Oekraine steeds weer merk baar is. Ook werd de figuur van Joseph Bross (Tito) belicht. Uiteindelijk was sprekers mening dat Tito door zijn aanraking met de de mocratie veel geleerd heeft. Hem tegemoet te komen zal meer goed bereiken voor het Joegoslavische volk dan hem als communist en kerkvervolger negeren. DE RIJP Naar wij vernemen zal ook in de gemeenten De Rijp en Graft binnenkort een aanvang worden gemaakt met het bevol kingsonderzoek op tuberculose. De voorbereiding tot het onder zoek, dat vermoedelijk in de eer ste week van Maart zal begin nen, zal worden verricht door een werkcomité, dat uit een 35-tal in woners van de gemeenten De Rijp en Graft zal worden gevormd. Dit comité zal t.z.t. ook het huis bezoek verzorgen, waarbij zij de inwoners ter toelichting op een huis aan huis verspreide folder in lichtingen zullen verstrekken. Daar de kosten van dit onder zoek gering zijn, wordt een ieder thans opgewekt aan dit onder zoek mede te werken, temeer daar dit slechts als geslaagd kan wor den beschouwd als de gehele be volking hieraan deelneemt. AKERSLOOT Volgens het jaarverslag heeft de Coöp. Boe renleenbank een gunstig jaar ach ter' de rug. Op de ongeveer 1000 spaarre keningen werd ingelegd 661.000 en terugbetaald 452.500. Er werd dus in 1952 meer bespaard een be drag ad 208.500. Op de lopende voorschotten werd 13.500 afge lost, terwijl voor een bedrag groot ƒ23.100 aan nieuwe voorschotten werd gegeven. Ook het rekening-courant-ver- keer nam zeer toe, aangezien ve len hun bedriifsinkomsten en uit gaven via de Boerenleenbank lie ten verzorgen. Het totale tegoed in rekening- courant bedroeg 56.000 meer dan het verleende crediet op de ze rekeningen. De omzet hiervan bedrbeg 1.000.000. Het bestuur verzoekt hen. die hun spaardepositievoorsehot- of rekening-courantboekje nog niet voor rentebiischrijving of contro le hebben ingezonden, dit alsnog ten spoedigste te willen doen. Toen Tito na zijn drieste breuk met Stalin in grote moeilijkheden kwam zijn volk leed honger door mislukte oogsten boden de vrije volkeren hem graan aan zonder tegenprestaties te verlan gen. Natuurlijk raakt men over zo'n moeilijke kwestie niet gauw uitgepraat en wij katholieken kunnen het maar moeilijk ver stouwen, dat de katholieken daar vervolgd worden. In de discussie, die op deze interessante causerie volgde, kwam ook nog de terughoudend heid van Engeland om zich con amore achter 't Verenigd Europa te scharen ter sprake. Misschien over vijf jaar is deze kwestie op gelost, thans zijn er nog moei lijke problemen van economische aard met de Dominions. De rode Deken kwam op tafel en de kwestie-Egypte. Aan deze levendige discussie merkte men wel dat het onder werp meer dan gewone belang stelling had en dat het een bui tengewoon geslaagde avond was. Over 14 dagen de zing. e volgende le- L. R. AKERSLOOT Op Zondag 25 Jan. a.s. zal de R.K. gem. zang BERGEN Wij ontvingen he denmorgen een schrijven van de heer J. Broersma, aannemer te Bergen, die ons daarbij mede deelt dat hij als lid van de Com munistische Partij Nederland (C.P.N.) heeft bedankt. In een kort onderhoud, dat wij naar aanleiding van dit bericht met de heer Broersma hadden, deelde deze ons mede, dat hi.i reeds enkele jaren verschil van mening heeft met de leiding van de C.P.N. o.m. kon hij de op vatting van het begrip „demo cratie" welke in C.P.N.-kringen wordt gehuldigd, niet delen. De heer Broersma zal zich voorlopig nog niet bij een andere politieke partij aansluiten. Indien een van zijn opvolgers op de candidatenlijst zijn plaats wil innemen, zal hij tevens be danken als lid van de gemeente raad van Bergen. Zijn opvolgers op de lijst zijn: 1. W. H. van Hattum, en 2. A. Oukes. BURGERBRUG In de zaal van de heer Visser van de feest avond ten bate van de kleuter school plaats. In de opening me- morteerde de voorzitter Joh. G. Bruin Jr., dat dit een liefdadig heidsfeest was. Oprichten, zo zei hij. kon iedereen, maar in .stand houden was een steeds moeilijker taak. Het verheugde hem dan ook een goed gevulde zaal te mogen verwelkomen. Ook de Zeereerw. Pastoor was aanwezig. Zo de gehele burgert] achter zich te weten, is een steun voor het bestuur in de komende jaren. Hierna opende het gezelschap Viva Musica, onder leiding van de heer G. Moot de avond met zpn herkenningsmelodie en een mooi Spaans en een Weens nummert.ie, dit laatste met zang. waarin voor al de sopraan uitblonk. De heer van der Stoop toverde ons in het verkiezingsprogramma van zijn nieuwe partij een ideale toekomst voor ogen. Zeer goed was ook de voordracht van mej. Annie Ver- duin „Ik voel me zo verlegen Daarna volgde nog een bonte reeks van voordrachten^ zang- nummers en zelfs imitaties. Het geheel aaneengebonden doof de heer J. Visser met geestige con ferences. Zelf gaf deze nog een vrije bewerking van de speeltuin ten beste Alle nummers sloegen in. Het publiek was .gul met ap plaus, steunde de verloting en vermaakte zich na afloop nog ge ruime tijd op de dansvloer. De voorzitter kon nog tijdens het bal de publiekpfijzen bekend ma ken. Daarbij behaalde Viva. Mu sica "erste prijs en de pianist die meeste zangnummers on voo—-11 ten begeleidde, de heer J Verduin. had de tweede prns. Al met al dus een zeer geslaagde avond, waaron iedere medewer kende met genoegen kan terug zien. Hard heeft men gewerkt aan het opruimen van het treinwrak en de reparatie aan het perron, na het treinongeluk in het station te Washington. Men is er echter niet in geslaagd nog vóór de inauguratie van Eisenhower, die velen naar Washington bracht, het baanvak in orde te krijgen. De opruimingswerkzaamheden. vereniging „Amicitia" in de zaal van de heer A. P. Verduin een koorconcert geven onder directie van de heer Alb. Louwe. met aan de piano de heer Jan Althof. Op het St. Willibrordustoneel zal het vrolijke spel „De moderne huis knecht" voor 't voetlicht worden gebracht. Aan dit zeer gevarieerde pro gramma zullen verder nog mede werken Mej. Jeanne van de Win kel, sopraan en de mondaccor- deonvirtuozen „The Sunfields". Op Donderdag 5 Febr'. a.s. zal hetzelfde programma worden af gewerkt met medewerking van de R.K. gem. zangvereniging „Lae- titia" in de zaal van de heer P. Baltus te Uitgeest. ZUID-SCHARWOUDE Door dat Damlust II de laatste wed strijd tegen de sterke tegenstan der H.D.C. II uit Den Helder wist te winnen is het ongeslagen kam pioen geworden van Noord-Hol lands Noorderkwartier. Dat de strijd uiterst spannend is geweest bewijst de uitsiag: met 11—9 werd H.D.C. geslagen. De gedetailleerde uitslagen wa ren: Damlust II H.D.C. II A. v. WelleP. Kwast P. BaldesH. Rietveld P. v.d. MolenW. Wiezen D. HoogeboomM. Kwast Jac. BerkhoutS. Slort C. J. CoolsO. Ottervanger J. WeelJ. Bouman A. MoskG. Roddamp A. ZuidscharwoudeJ. Bom- mezijn 20 Jac. VromesA. W. Heyde 20 W ARMENHUI ZEN. 22 Jan - Aanvoer 6000 kg uien 28.10 28 40, grove 25.5025.60; 2000 kg gele kool 6.50—7.90; 33.000 kg rode kool 7—11.80; 4300 kg witte kool 6—7.30; 700 kg bieten a 11.60. b 9.40. BLOKKER, 21 Jan. 1953. Gele kool 68; groene kool 7.60 13.10; rode kool 9.3012. boerenkool 1216; spruitkool 20 35; witlof 2742; bramley seed ling 4—11; dekker's glorie 618; goudreinette 1022; jonathan 7 30; laxton superbe 2033; present van engeland 1234; present van Holland 1024; zoete aagt 1623; comtesse de paris 25; conference 1540; gieser wildeman 518; president loutreuil 30; sint remy 610; winterjan 913; winter- louw 310. ZWAAG, 22 Jan. Uien 3— 33.40, bieten 418, prei 13—36.40, gele bewaarkool 5.2012.groe ne kool 7.5015.30, rode kool 4.20 8.70, boerenkool 1021, spruit kool 12.40—40.—, witlof 29—49, breekpeen 9.1012.50, andijvie 3134,knolselderie b 15, cox orange pippin 896, golden deli cious 3248, goudreinette 830, jonathan 929, laxton superbe 847, present van engeland 8 30, conference 841, doyenne du cornice 863, gieser wildeman 6—23. LANGEDIJK 22 Jan. '53. 15.000 kg. rode kool I 711.80; Idem II 7.509; 90.000 kg. gele kool I 6.507.90; 25.000 groene kool 12.20—15.80; 100.000 kg. Deense witte kool 68.10; 9.000 kg. Uien 27.3028.70; Idem grove 24.60—27.60; Idem driel. 28.30— 30.30; 9.000 kg. Bieten a 11.70— 12.30; Idem b 9.90—11.30; 8000 kg. Peen b 1112.40; Idem c 10.10—10.30; 1500 kg. Witlof 1 B 38—41; Idem II 36; 900 kg. Sprui- 119 ten 2128. 1—1 0—2 2—0 1—1 2—0 1—1 0—2 0—2 ST. PANCRAS. Woensdag middag kwam de vereniging de Tuinbouw bijeen voor de jaar vergadering in café Bouwstra. Voorzitter de Vries memoreer de in zijn openingswoord het aan vankelijk pessimisme van de tuin ders in de afgelopen zomer, om dat er door de droogte en veel luis in de kool een slechte oogst verwacht werd. Dit is echter mee gevallen en in Noord-Holland werd 20 pet. meer kool opgesla gen dan het vorig jaar. Een speciaal woord van wel kom richtte spr. tot burgemees ter Kroonenburg en de hoofdamb tenaar van de P.D., de heer van Herwijnen. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat er bij het in vallen van de vorst van de leden nog 558 snees niet geoogst was. Bij de inventarisatie op 6 Dec. j.l'. bleken de volgende voorraden te zijn opgeslagen: 27 wagons rode kool (v.j. 21), 82 Deense witte (v.j. 66), 110 gele kool (v.j. 111), 18 uien en 8 wagons peen. Per 1 Januari bedroeg het leden tal der vereniging 142. De omzet aan de Langedijker Groentencentrale bedroeg over 1952 f3.934.524.79 aan groenten, de omzet aan de neerzetveiling bedroeg f 987.340.29 en pootaard- appelen f 1.308.000.hetgeen een hogere omzet betekent van ca. f 897.000 vergeleken bij 1951. De ontvangsten bedroegen f622.327.71, hetgeen f 140.080.93 meer is dan in 1951. De rekening van de penning meester sloot met een voordelig saldo van f 608.96, zodat 't totaal bezit der vereniging bedraagt f5.361.16. Met grote meerderheid werd voorzitter de Vries herkozen, ter wijl de vacante plaats, ontstaan door het bedanken van de heer Stammes, door de heer P. Schuit werd ingenomen. Als afgevaar digde bij de LGC werd herkozen de heer Jn. Kloosterboer. Het verzoek van de jagersver eniging tot verdeling van 't jacht terrein werd ingewilligd. Het bestuursvoorstel, inhou dende dat bestuursleden bij het, bereiken van de 70-jarige leef tijd niet meer herkiesbaar zijn, kon geen genade bij de vergade ring vinden, waarop een tegen voorstel werd ingediend, dat 65 jaar als leeftijdsgrens stelde. Met 39 stemmen tegen werd het be stuursvoorstel verworpen en het amendement aangenomen. LIMMEN. De R.K. Midden standsvereniging „St. Cornelius" vierde Dinsdag j.l. haar 4e lus trum, welke dag uitstekend is geslaagd. De dag werd ingezet met een H. Mis voor de levende en overleden leden, 's Avonds om 8 uur was er in café A. J. W. de Swart voor de leden en hun da mes een feestelijke bijeenkomst. Zowel 's morgens als 's avonds was de opkomst uitstekend, tot groot genoegen van voorzitter Duikersloot, die het avondfeest met een hartelijk woord van wel kom opende, in het bijzonder tot de genodigden, o.a. het dagelijks bestuur van de KAB en LTB, de vertegenwoordiger van 't hoofd bestuur de heer Vessies en de ere-voorzitter Jac. Metselaar. Spreker memoreerde enige fei ten uit het verleden en hij prees de uitstekende samenwerking met de zusterverenigingen KAB en LTB, die ook op deze dag met enige fraaie bloemstukken hun sympathie betuigden. Tot slot wekte spreker allen op tot gebed voor pastoor van Leeuwen, die in een zorgwekkende toestand verkeert. De heer Commandeur gaf hier na een overzicht van het werken en streven van de Middenstands- vereniging in de afgelopen 20 jaren. Hij begon dan ook met een woord van hulde te brengen aan de initiatiefnemers en de oprich ters van de vereniging, nl. C. Glorie en F. Meijer, met als stuw kracht pastoor de Wolf. Het da gelijks bestuur werd gevormd door de heren Metselaar, Com mandeur en J. Stuifbergen. De vereniging telde toen 22 leden en men bevond zich midden in een economische crisis. In 1934 begon men met 42 le den. Dit werd een jaar van grote activiteit en men zocht contact met het gemeentebestuur. Men kwam op voor zijn belangen en er möest een middenstander in de gemeenteraad, wat dan ook Met de post kreeg ik een boekje: Het middelaarschap van Maria. Na het even te hebben doorgebladerd, leg ik het naast mij neer om er over te'denken: en voor mijn geest komt het beeld van de groot ste onder de vrouwen, die als nieuwe Eva niet alleen in de verlossing een belangrijke rol heeft gespeeld, maar ook bij de uitdeling van de vruchten van de kruisdood aan de zijde van de nieuwe Adam mioet staan. Deze troostende waarheid, die Bernardus vast gelegd heeft in het woord: Nog nooit is het gehoord, dat iemand, die tot U zijn toe vlucht rfam. verlaten is ge worden, kennen wij veel te weinig: wij denken er niet over na. Wat zullen er velen tot andere gedachten komen, wanneer ze ook even de moei te nemen om daarover te me diteren. SACERDOS. HEILOO. De Stichting R.K. Gezinszorg en Gezinshulp te Hei- loo i£ voornemens Zondag a.s. voor en na alle H.H. Missen een buitenkerkelijke collecte te hou den. Men weet, dat voor dit goede doel vele gelden nodig zijn en daarom doen wij een beroep op alle parochianen, deze collecte stevig te gedenken. BONN, 21 Jan. (Reuter) Onder aanhaling van „eigen cor respondenten" meldt de Noord- West-Duitse radio, dat agenten van de Oostduitse staatsveilig heidsdienst huiszoeking hebben verricht bij de plaatsvervangende Oostduitse premier Otto Nuschke. in 1935 gebeurde. De samenwer king met andere groepen was toen verre van homogeen. Dit gaf aan leiding tot het vormen van een contactcommissie met de LTB en KAB. 1942 was een somber jaar, de overweldigers van het land maak ten een einde aan het midden- standsstreven. 16 Juni 1946 werd weer de le ledenvergadering gehouden, on der leiding van de toen 76-jarige heer Metselaar. De oorlogsjaren hadden zijn élan niet kunnen breken. Toch bracht 1947 een voorzitterswisseling. De heer Dui kersloot werd voorzitter, terwijl de heer Metselaar tot ere-voor zitter werd benoemd. In al die jaren is veel goed en opbouwend werk verricht. Met Gods hulp en een sterke wil kan men veel bereiken, maar een ideale toestand scheppendat kan ook de middenstand niet. Men moet altoos streven naar beter, zowel geestelijk als maat schappelijk, dan zijn wij waard te leven. Intussen waren de pas be noemde pastoor Bangert en ka pelaan v. d. Stap ter vergadering gekomen. Voorzitter Duikersloot sprak hen een hartelijk woord van welkom toe en bood pastoor Bangert het geestelijk adviseur schap aan, dat castoor Bangert gaarne aanvaardde. Verder werd nog het woord gevoerd door de heren Vessies namens het hoofdbestuur, Vink namens de LTB en Hageman na mens de KAB en pastoor Ban gert, die van deze gelegenheid gaarne gebruik maakte. Na dit officiële volgde het fees telijk gedeelte, waaraan mede werking werd verleend door het Hawaii-ensemble „The Waikiki Loa's" en de pianist G. Duiker sloot en de accordeonnist C. Dam. Ook de leden zelf gaven blijk van hun voordrachtskunst. Het ging er zeer gezellig toe bij de Middenstand. William Walmsley noemt zich de bestgeklede stadsomroeper van 1950 en 1951 in geheel Groot-Brittannië. Volgens ons wil dat toch wel iets zeggen, in een land waar Eden woont. Zo, gekleed in zijn costuum, dat hoogst modieus was tij dens de regeringsperiode van Karei II, vreest hij zelfs geen concurrentie van jonge mede dingers. Tien jaar lang „schreeuwt" hij zijn salaris bij elkaar en het bevalt hem „best", zegt hij. Hij beweert zelfs dat schreeu wen de longen oefent en de mens „fit" houdt. Het is maar gelukkig, dat niet iedereen er zo over denkt! DONATEURS-CONCERTEN R.K. HARM. „ST. CAECILIA» Met medewerking van „FANTA- SIO" en dans- en showorkest: „DE DOLONANS" Aanvang 8 uur precies Voor afhalen kaarten, zie mede deling onder stadsnieuws Lr- PERKAKAP, compleet met glas- 11 QC plaat en pendel, vanaf ROKKAP, compleet met pendel, 1C AC vanaf lU.Tv 5-LICHTSKROON, compleet met "JA QC ROKKAPJES. vanaf Crt.7 J 5-LICHTSKROON, hangend, com- 0"7 gC pleet met glaswerk, vanaf A 7 J SMEEDIJZEREN LEESLAMP, compleet, met gevoerde zijden kap "ig "7C vanaf 71 J Zag U reeds onze sortering: ZIJDE, CHINTZ, TAF, CHANTUNG, PLAS TIC TAFT, MOIRé. RUITJES, VOERING ZIJDE, MUL BANDFLUWEEL. GALONS, KOORD, FRANJE, GOUDGALON, WOEL- BAND en de meest denkbare modellen KARKASSEN Jt, De zaak met de grootste sortering op verlichtingsgebied WIJ OPENEN Vrijdag a.s. Met muziek van de bekende Volendammers Herman en Cor. Beleefd aanbevelend, FRIESEWEG 9 ALKMAAR Vb* 1 Vl/o» Per kg. Varkensvlees vanaf 1.60 Pootjes 0.50 Saucijsjes 1.50 Kalfs- en varkensgehakt 1.50 Rund- en varkensgehakt 1.50 Vet spek 1.50 Zuiver gesmolten rundvet 0.80 Gemalen vet 0.75 200 gr. 200 gr. Lunchworst r*oterbamworst 0.60 Pekelvlees 0.80 0.69 Ontbijtsnek 0.80 0.60 Rauwe ham 0.90 -,T"iof])jef 0.60 Ilam 0.90 Hoofdkaas 0.40 Plockworst 0.90 Bloedworst 0.40 Rookvlees 0.90 Leverworst 0.30 Beleefd aanbevelend, RIDDERSTRAAT 20 RESTANTEN RITSSLUITINGEN in diverse kleuren lengte 10 cm13 cent 15 cm. 18 cm. 21 cm. 25 cm. 30 cm. 19 24 29 36 49

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3