Geen geuriger thee dan deze echte De W ieringermeenog dit jaar herbouwd? Voorlopig verslag over roting van Landbomv beg In3 jaar 1092 voor de marine Competitie a.s. Zondag weer op volle loeren? KOU Ex-directeur sociale zaken Winschoten veroordeeld AKKERTJES VRIJDAG 23 JANUARI 1953 Papina 7 Buitenlandse notities GRIEPPOEDER Laatste grote aanbesteding 11 Februari BUITENGE W OON VERLOF VOOR KADERCURSUSSEN Discussie Eerste Kamerleden over middelb. landbouwschool Leeuwarden Te hoge lonen bij „Ommelanden" ERNSTIG ONGEVAL DOOR ONOPLETTENDHEID Geen audiëntie Dulles waarschuwt zijn personeel Scheepstijdingen kleine vaart KATHOLIEK HANDBAL Journalist nog steeds achter slot Meer bloemkool en sla uit Italië Tinmijnen weer onder beheer? Naguib en het Westen e jongste politieke ontwik kelingen in Egypte, waarbij zelfs sprake is geweest van het ondernemen van een staats greep, hebben het generaal Na- guib niet gemakkelijk gemaakt. Er is gebleken, dat vroegere po litieke leiders en enkele officie ren van het leger een plan heb ben beraamd tot het verwekken van een opstand en het uitlok ken van relletjes. De persoon van Naguib en zijn bewind mogen grote sympathie ondervinden bij het merendeel der Egyptenaren, de generaal heeft tezelfdertijd degelijk reke ning te houden met tegenwer kende krachten, zoals uit het recente gebeuren blijkt. Naguib is voor de lagere klassen een symbool geworden van het „Nieuwe Egypte". Hü is de man van wie verwacht wordt, dat hij het land groter stoffelijke wel vaart en sociale rechtvaardigheid zal schenken. Twee zaken, die onder het bewind van Faroek allesbehalve opvallende kenmer ken waren van de Egyptische samenleving. Nochtans blijken de economische vraagstukken der mate ingewikkeld, dat een op lossing op korte termijn niet is te verwachten. Het is gemakke lijker oude staketsels van de staatsinrichting op te ruimen dan orde te scheppen in de chaotische huishouding in het land der Pha- rao's .Een nadeel voor Naguib is ook, dat de meesten zijner mede werkers te jong en te onervaren zijn. De „zachtmoedige" dictator Na guib staat tussen twee bastions in. Uit het ene doen de oud politici Naguib heeft de poli tieke partijen ontbonden hun aanvallen op de generaal. Zij voe ren hun verweer, omdat zij in de generaal de man zien, die hun aspiraties en persoonlijke posi ties in de weg staat. Enkele offi cieren hebben zich aan dezelfde kant geschaard. Zij misgunnen Naguib zijn succes. Van het an dere bastion uit proberen de „revolutionnairen" een actie te voeren, die een snellere sociale omwenteling ten doel heeft. De omwenteling verloopt te lang zaam naar hun opvatting. On danks dit bestoken van links en rechts is de positie van Naguib onaantastbaar, tenzij het, leger hem de trouw en medewerking zou opzeggen. Welke waarde heeft Naguib voor het Westen? De Britten lopen niet met de generaal weg. En zeker niet nu Naguib kans heeft gezien Eden een hak te zetten met zijn voorstellen aan de Soedan, die heel wat concreter zijn ,dan de vage Britse beloften. Evenals de vroegere nationalis ten wil ook Naguib de Britse in vloed kwijt en eist hij het terug trekken van de Engelse troepen uit de kanaalzone van Suez. De verhouding met het Westen is dus vrij koel. Haar dan rest toch altijd nog zijn sociale politiek, die we hierboven noemden. Een beleid dat de communisten de wind uit de zeilen kan nemen. En zo gezien is dë positie van Naguib voor het Westen van enorme betekenis. Het is alleen de vraag, of hij in zjjn plannen zal slagen. Advertentie 7 cent per poeder W IERINGERMEER Op 11 Februari 1953 zal door de Rentmeester der Domeinen in het Rentambt Wierin germeer de herbouw van 53 pachterswoningen en twee- door brand verwoeste boerderijen worden aanbesteed. Dit zal de laatste grote aanbesteding zijn die in het kader van de wederopbouw van de Wieringermeer ivordt ge houden. Na voltooiing van de iverkzaamheden zal alle inundatieschade aan pachterswoningen en schuren tot het verleden behoren. drijf G 76; H. v. Til, bedrijf G 72; J. Nieuwhof, bedrijf G 71; J. R. v. Eekelen, bedrijf G 67. Molenweg: J. P. Kits, bedrijf B 31; J. T. Koperdraad, bedrijf A 76. Ulkeweg: M. v. Gaaien, bedrijf B 41; G, Smid, bedrijf B 51; N. Blok, bedrijf B 59. Westerterpweg: C. C. Groene- weg, bedrijf F 76; J. G. Zegger, bedrijf G 3; D. Brak, bedrijf G 4; Wed. A. Sukema, bedrijf G 6; Jb. Slikker, bedrijf F 66. De twee door brand verwoeste boerderijen die zullen worden herbouwd zijn van de pachters: A. P. J. M. Moors, Schervenweg K 25; F. J. Ampt, Zuiderdijkweg M 39. Een bewogen tijdvak in de ge schiedenis van deze nog jonge Polder zal hiermede worden af gesloten. De gapende wonden aan de boerderijen, op de plaats waar de woning tegen-aan moet worden gebouwd, zullen dan zijn verdwe nen. De soms grote ellende op het gebied van de huisvesting zal dan nog slechts in herinnering voortleven. Immers: vele pachters die tot deze laatste aanbesteding hebben moeten wachten zien nu hun wens in vervulling gaan: een passende woning voor hen en hun gezin. Deze herbouw heeft betrekking op de woningen van de volgende pachters: Zuiderdijkweg: G. W. Rasing, bedrijf M 46; C. C. H. Kroft, be drijf M 45; W. v. Zadelhoff, be drijf M 43; J. L. Gorter, bedrijf M 41; M. P. v. Oers, bedrijf M 40; F. J. Ampt, bedrijf M 39; D. Ra demaker, bedrijf M 37; C. N. J. v. d. Geest, bedrijf M 35; J. Vaan drager, bedrijf M 34; J. A. Bruins, bedrijf M 32; F. J. Meulenberg, bedrijf M 30. Noorderdijkweg: M. Kalle- waard, bedrijf L 79; J. Kistema- ker, bedrijf L 77; J. Breed, be drijf L 75; P. J. M. Kessels, be drijf L 74; A. Tolsma, bedrijf L 73. Schervenweg: E. C. A. Hop mans, bedrijf M 3; T. Mulder, bedrijf M 13; J. Boerma, bedrijf M 15; P. Minderhoud, bedrijf M 11; J. A. A. Geluk, bedrijf K 21; G. de Jonge, bedrijf K 23; A. P. J. M. Moors, bedrijf K 25; R. Poli tiek, bedrijf K 27; Th. v. d. Zwaag, bedrijf K 29. Oostermiddenmeerweg: Wed. P. v. Andel, bedrijf M 59; A. A. Zijlmans, bedrijf K 50; H. Koe koek. bedrijf M 19; J. C. Th. de Schutter, bedrijf M 24. Medemblikkerweg: C. A. Heester mans, bedrijf K 79; H. C. J. de Bont, bedrijf K 86. Oosterterpweg: H. Baarveld, bedrijf L 35; W. C. Tysen, bedrijf L 36; J. J. Eurlings, bedrijf L 37; C. J. Jansen, bedrijf L 38; K. G. Smit, bedrijf M 7. Zuiderkwelweg: Mw. J. Ver- maat-de Geus, bedrijf M 55. Wagenpad: A. J. de Bont, be drijf M 61. Hoornseweg: W. Salomé. bedrijf G 78; J. F. M. v. Wesemael, be- De Raad van Minister heeft besloten, dat, voorzover het bij zonder dienstbelang zich daarté gen niet verzet, Rijkspersoneels- leden die als deelnemers van de kadercursussen van het NVV de daarvoor georganiseerde kader- weken wensen bij te wonen daar toe in de gelegenheid dienen te worden gesteld door het verle nen van buitengewoon verlof zonder behoud van bezoldiging. Uiteraard zal deze gedragslijn mede worden gevolgd ten aan zien van eventueel door de K.A.B en het C.P.N. te geven kadercursussen. Sommige leden der Eerste Ka mer verklaren in het voorlopig verslag op de begroting van Landbouw, dat het niet aangaat de eventuele vestiging van een middelbare landbouwschool te Leeuwarden te motiveren met het „regionale karakter" van de middelbare landbouwschool te Groningen. Laatstgenoemde school leidt landbouwers op voor het gehele land, zij kan dat evengoed voor Friesland als voor Groningen of Drente. Bij alle begrip en waardering voor het zich in Friesland open barende streven de eigen cul tuur te steunen en te ontwikke len. moet anderzijds de moed aanwezig zijn neen te zeggen, wanneer zowel nationale als Friese belangen zich tegen op richting van deze school zouden verzetten. De vraag, of deze be langen gediend zijn door de op leiding van Friezen zoveel moge lijk in Friesland en in meerdere of mindere mate in de Friese taal te doen geschieden, zal naar de mening van de hier aan het woord zijnde leden dienen te worden besproken in een „full- dres debate" over de verhouding van Nederland tot de provincie Friesland, eerst dan zou ten aan zien van deze school een goed gefundeerde beslissing kunnen worden genomen. Ook vele andere leden waren van oordeel, dat het beter is geen middelbare school te Leeuwarden te stichten, zolang de hierbij be trokken partijen geen overeen stemming hebben bereikt. Wat betreft een landbouwwinterschool in de Noordoostpolder zou naar hun gevoelen een breed opgezet onderzoek moeten uitmaken, aan welke organisatie deze school zal worden toegewezen. Weer andere leden merkten op, dat de minister de behoefte aan onderwijs primair moet stellen en zich door onenigheid niet moet laten weerhouden de door hem nodig geachte school tot stand te brengen. Procesverbaal opgemaakt GRONINGEN De C.C.D. heeft proces verbaal opgemaakt tegen de Coöperatieve Fabriek voor Melkproducten de „Omme landen" te Groningen, wegens het uitbetalen van te hoge lonen aan de arbeiders. Deze lonen werden uitgekeerd aan de arbeiders die na de pro clamatie van de staking bij de Ommelanden in dienst zijn geko men. De directie van de „Ommelan den" is van mening, zo deelde men ons mede, dat men deze arbeiders die onder moeilijke omstandigheden moeten werken, wel iets hoger loon mag geven dan normaal. Zij worden achter volgd en als misdadigers be schouwd, hetgeen het werken bij de „Ommelanden" niet animeert. (Van onze correspondent) VARIK (Betuwe) Het 7- dochtertje van een buschauffeur dat met haar vader een ritje met de bus mocht meemaken, stapte vlak bij de ouderlijke woning uit en stapte zonder op te letten de rijweg over. Een juist passerende personenauto schepte haar en sleurde haar enige meters mee. Zij werd met een schedelbasis- en heupfractuur in zorgwekken de toestand opgenomen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Woensdag 28 Jan. a.s. geen audiëntie verlenen. WASHINGTON. 22 Jan. (Reu ter). De nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Dulles, heeft Donderdag als eer ste officiële daad na zijn aanstel ling een brief tot het 16.500 leden tellende personeel van de Ame rikaanse buitenlandse dienst ge richt. In deze brief verklaart de minister dat hii ..in deze tijd van gevaar niets minder dan een duidelijke loyaliteit jegens de politiek van het land zal dulden". •s-GRAVENHAGE. De Minis ter van Marine heeft de Eerste Kamer zijn Memorie van Ant woord doen toekomen over de ontwerpbegroting van marine. Hieraan is het volgende ontleend: De minister kan de verzekering geven, dat de Koninklijke Marine in het nagenoeg onbesproken blij ven van de Marinebegroting in de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal een blijk van waakzaam ver trouwen van die Kamer ziet. Zij is zich echter terdege be wust, dat dit zozeer op prijs ge steld vertrouwen voor haar de oijzondere plicht schept er met inspanning van al haar krachten voor te waken, dat de volksver tegenwoordiging in dit opzicht ook maar op enigerlei wijze zou worden teleurgesteld. Bij de waardering, welke vele leden uitten voor de prestaties der Koninklijke Marine sluit de minister zich gaarne aan. Wet betreft de verhouding der marine-uitgaven tot het totaal der defensie-uitgaven wordt me degedeeld, dat in 1951 de totale defensie-uitgaven 1069 millioen gulden waren. De marine-uitga ven 345 millioen. Voor 1952 zijn de totale defensie-uitgaven be groot op 1576 millioen, de marine uitgaven op 424 millioen. Voor 1953 zijn de totale defensie-uitga ven begroot op 1500 millioen, de marine-uitgaven op 323 millioen. Naar aanleiding van de mede deling van vele leden, dat zij het op prijs stelden te worden inge licht omtrent de aard der indus triële moeilijkheden, welke bij de aanbouw worden ondervonden, merkt de minister op, dat deze moeilijkheden voornamelijk voor komen bij de ontwikkeling van nieuwe apparatuur. In deze apparatuur moeten uiteraard de ervaringen van de afgelopen oorlog worden ver werkt. De Nederlandse industrie, welke in verband met de bevor dering van industrialisatie en werkgelegenheid zoveel mogelijk werd ingeschakeld, mist deze er varing vrijwel geheel. Daarbij is zij aangewezen op inlichtingen van de zijde der Koninklijke Ma rine, welke, mede door gebrek aan voldoende technische specia listen, niet altijd op de aanvanke lijk geschatte tijden konden wor den versterkt. Een en ander heeft tot de gesignaleerde vertragingen geleid. Deze moeilijkheden doen zich niet voor bij de aanbouw van koopvaardijschepen, welke niet over een ingewikkelde gevechts- apparatuur behoeven te beschik ken. De minister stelt er ter vermij ding van misverstand prijs op te verklaren, dat in het algemeen van de zijde van de Nederlandse industrie een grote medewerking wordt ondervonden. In gevallen, waarin vertraging aan schuld van de industrie is te wijten, wordt toegezien, dat deze zo spoedig mo gelijk wordt ingelopen en wordt aan de bepalingen van de geslo ten contracten de hand gehouden. Wat de beide kruisers betreft wordt medegedeeld, dat het eer ste schip omstreeks 1 Maart a.s. de proeftochten zal aanvangen, terwijl het andere schip twee maanden later voor de proeftocht gereed zal zijn. Het feit, dat deze schepen reeds voor de tweede wereldoorlog op stapel waren ge zet, leverde wegens de zeer in grijpende en onvermijdelijke ver anderingen, welke na de oorlog in het project moesten worden aangebracht, ten aanzien van de gereedheid geen tijdwinst van de- tekenis. Koopvaardij. Ter geruststelling van de leden die er op aandrongen, met grote ernst voort te gaan met het ne men en voorbereiden van maat regelen om in tijden van span ning de defensieve uitrusting van koopvaardijschepen op zo kort mogelijke termijn aan te brengen, kan de minister mededelen, dat reeds overeenkomstig hun wen sen wordt gehandeld. Het vraag stuk van de aansluiting van de marine op de koopvaardij vloot en omgekeerd, is niet alleen in na tionaal, doch ook in internationaal verband in studie. „Karei Doorman". De vliegtuigen van Hr. Ms. „Karei Doorman" worden in de stilligperiode van deze bodem steeds bij geallieerde eenheden ingedeeld, waardoor de oefenin gen kunnen worden voortgezet en reeds verkregen geoefendheid wordt onderhouden. De minister acht het periodiek uit de vaart nemen van het vlieg kampschip dan ook aanvaardbaar, terwijl hij ontkent, dat hier van een minder juiste besteding van 's Rijks middelen zou kunnen worden gesproken. Bij de door verscheidene leden geuite waardering voor het feit, dat de naar Korea uitgezonden eenheden der Koninklijke Marine, laatstelijk Hr. Ms. Piet Hein, al daar hebben getoond voor hun taak berekend te zijn, sluit de minister zich gaarne aan. De aflossing van Hr. Ms. Piet Hein door Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau heeft reeds plaats ge had; in de bestemming van laatstgenoemde bodem zal voors hands geen wijziging worden ge bracht. rvv, M'/S? Engelse Melange Douwe Egberts Pickwick Thee thans slechts 68 cent per 100 gram Ieder gezin kan nu kennis maken met de bijzonder verkwikkende eigenschappen van een originele Engelse melange. Vraag naarDouwc Egberts Thee in het groene pakje geniet van een pittige, aparte thee. en let vooral ook eens op de rijke prachtige afschenk' Douwe Egberts T' (Advertentie) VOCHT EN TOCHT SPANNEN SAMEN om U liet leven ondragelijk te maken. Maar als U Akker's Klooslerbalsem in huis hebt behoeft U geen vocht oftocht te vrezen. Wrijf bij liet eerste optreden van spierpijn, stramheid of rheumatlck Uw spieren met de heerlijk verwarmende en diep doordringende Akker's Kloos- terbalsem, het ideale middel waarvan al drie geslachten zeggen: „Geen goud zo goed'. Ook als wondbalsem bij snij- en brandwonden: zuiverend, ont smettend en genezend. Johannes 21 te Bordeaux van La Rochelle; Tinda 21 te Port land van Shoreham; Regeja 21 te Liverpool van Londonderry; Wilhelmina 21 te Ghent van Brugge: Drittura 21 van Horsens naar London; Mascotte 21 te King's Lynn van Wismar; For- tuna 21 te Hamburg van Lon don: Missouri 21 pass. Brunsbut- tel naar Assens: Willy 20 van Nantes naar Requejada; Harm 21 van Duinkerken naar Antwer pen: Regeia 21 van Liverpool naar Kilkeel: Union 21 van Guernsey naar Eling; Amazone 21 te Poole van Antwerpen: Wil helmina 21 van Ghent naar Koge; Wilja 21 te London naar Karls- krona: Missouri 21 pass. Holte- nau naar Assens: Zeeland 22 pass. Brunsbuttel naar Copenhagen: Cornelis 20 van Rotterdam naar Copenhagen; Hinde 20 te Im- mingham van Wisbech; Iris 20 van Aberdeen naar Belfast; Jaga 21 pass. Holtenau naar Huil; Tide 20 van La Rochelle naar Bordeaux: Tuko 21 te Imming- ham van Wisbech; Banka 22 te Ghent: Adebaran 22 naar De Humber: Citadel 21 te Boston; Eban 21 naar Hamburg; Fivel 21 pass. Holtenau: Globe 21 te Grangemouth; Hoogeland 21 te Nvkobing; Johnny 21 te Glas- son Doek; Liberty wq naar Goole; Manta 21 pass. Brunsbut tel: Mees Cremer 21 naar Great Yarmouth; Mudo 21 te London: Rubicon 21 te Oslo: Inspe 21 naar Antwerpen; Ruia 22 pass. Holte nau; Frem 21 pass. Brunsbuttel: Pavonis 21 pass. Holtenau; Geja pass. 21 Brunsbuttel: Lydia 21 te Kilrush; Caribia 21 van Ronne- bvham: Poseidon 21 te Swansea: Niagara 21 van Kopenhagen: Maris Stella 21 te Veile: Abro 21 van Antwerpen naar Rieme: Friedi 21 te Manchester: Caribia 21 te Ahus; Wiema 21 van Rieme Texel 20 te Hamburg: Mary Ward 21 te Svendborg; Rocket 21 te Leith Edenburgh: Refuge 1 21 van London: Baltic 22 pass. Kiel-Holtenau: Irene s 21 te Grangemouth: Havik 22 pass. Holtenau-Brunsbuttelkoog: Aries 2 te Bristol; Karei 22 te Tunis: Aruba 22 van Middlesborough: Europa 21 van Par; Walcheren 21 te Antwerpen. Als de voortekenen niet bedriegen gaal Zondag voor het eerst na vele weken de bal op alle velden weer aan het rollen. Voor vele verenigingen zal alles nog wel niet zo gesmeerd gaan, vooral bij die verenigingen waarvan de leden in de weken van gedwongen rust het trainen ook zo'n beetje verwaarloosd hebben. Deze zullen ongetwij feld in het nadeel zijn, bij hen die zorgden, dat ook na de periode van stilstand hun lichaam in de beste conditie is voor de sportbeoefening. Zo'n periode van gedwongen rust werkt nadelig op het en thousiasme, maar een goea c uo- lid zal toch de band met de ver eniging niet verliezen en juist in die tijd trouw de training be zoeken. De feiten bewijzen echter, Hat lang niet allen het grote nut van training juist bij een periode van rust inzien, zodat deze doorgaans zeer slecht bezocht is. Wij zijn er dan ook zeker van. dat de resultaten er aanstaande Zondag naar zullen zijn. We zullen een en ander eens rustig afwachten. Programma. Dioc. Hoofdklasse. FSA—WGW 16.15; VIO—DWO 14.30; DTS—TOP 16.00. lste klasse. VZVHugo Grils 15.50; Con BrioAlw. Forw. 16.15; VI. Vlug—FSA 2 16.15. 2de klasse. VZV 2Con Zelo 16.35; VI. Vlug 2—VIOS 16.15; StrandvogelsHugo Girls 2 13.40 3de klasse. VIOS 2—DWO 2 16.15; Geel Zwart 2—WGW 2 16.15; St. Victor 2—SEW 15.00. Junioren Aa. Geel Zwart a WGW a 13.40; VIOS a—DWO a1 13.40; VZV aCon Zelo a uit-; gest. Hugo GirlsaVI. Vlug a 1340. Junioren Ab: Con Brioa—Strand vogels uitgest.; FSA—DTS a 12.00; SEW aAlw. Forw. a 16.15; St. Victora—VIO a 14.00. Junioren B: Con Zelo bFSA! b 13.30. In de Hoofdklasse ontvangt FSA een zich herstellend WGW, zodat we de wedstrijd nog lang niet gewonnen willen geven. Vio zal het DWO wel lastig kunnen maken, maar de zege niet kun nen ontnemen. DTS dat acht wedstrijden speelde en alle acht verloor, is daarmee ver beneden haar eigenlijke kracht gebleven. Zal het nu in staat zijn TOP twee Hommerson zond een telegram De leerling-journalist L. Elffe- rich, verslaggever van „Het Rot- terdamsch Parool," die ervan ver dacht wordt in zijn blad militaire geheimen (e hebben onthuld hii heeft n.l. een artikel geschre ven over een luchtwachtpost bevindt zich nog steeds in hech tenis. Over het tijdstip van zijn even tuele invrijheidsstelling is nog geen beslissing genomen. Het on derzoek wordt met kraoht voort gezet. De heer Hommerson, Zaans redacteur van „Het Vrije Volk," die onlan-gs een aantal weken in gijzeling is geweest, omdat hij weigerde de bron van een door hem gepubliceerd bericht te noe men, neeft Elfferich een telegram gestuurd met de volgende inhoud: „Houd moed. Verschoningsrecht wint toch. Ex-gij zeiaar Hommer som" Als resultaat van de op 16 tot 20 Januari j.l. in Den Haag ge houden besprekingen van de ge mengde commissie voor regeling van T Nederlands-Italiaanse han delsverkeer is het contingent voor invoer van Italiaanse sla en bloemkool verhoogd van 800 tot 2500 ton. Voor 1 Maart 1953 zal 2000 ton sla en bloemkool uit Italië kunnen worden ingevoerd, terwijl het restant ten bedrage "Jl n 500 van öUU ton bestemd is voor de invoer van uitsluitend bloemkool uit Italië tot 1 April 1953. Advertentie) kostbare punten te ontnemen? We durven het niet met absolute zekerheid te voorspellen. In de eerste klas zal VI. Vlug haar laatste wedstrijd wel tot 'n overwinning weten te brengen. FSA 2 is dit jaar niet van die sterkte dat het veel moeilijkhe den in de weg zal leggen, dan kan VI. Vlug gaan afwachten wat Con Brio gaat doen. Beide staan met evenveel punten aan de kop van de ranglijst, maar Con Brio speelde een wedstrijd minder. Het zal wel heel gek moeten lo pen, wil Con Brio deze dag een veer laten bij Forward, daar duidt de plaats van Forward op de ranglijst niet op. Maar ja, alles is mogelijk. VZV zal haar theoretische kans j tegen HUgo Girls wel verdedigen bi,j verlies van beide koplopers, is ook voor hen de bovenste plaats nog bereikbaar. In de tweede klas zullen we eens afwachten wat Con Zelo gaat doen. Het was voor de sportloze periode zo aardig op dreef. Zal het nu haar ongesla gen record ook kunnen handha- ven tegen VZV 2? VI. Vlug 2 ligt op de loer om i de eerste plaats met Con Zelo te verwisselen, en zal dus wel zor gen tegen VIOS geen punt te verspelen. Strandvogels kan wel weer en kele punten aan haar geheel toe voegen, door de reserves van Hugo Girls met lege handen huiswaarts te sturen. In de derde klas zal VIOS 2 het tegen DWO 2 ook wel niet kunnen klaren, zien we SEW nog niet winnen van St. Victor 2, dat zo onverwacht uit de hoek kan komen, en verwachten een span nende strijd bij Geel Zwart 2— WGW 2 met als inzet de boven ste plaats. Mogen het Zondag zowel voor de senioren als junioren sportie ve wedstrijden zijn, gespeeld in de beste verhouding en de pret tige sfeer, die zo kenmerkend is voor onze Handbalwedstrüden. rillerig, lusteloos, Neem U toch in acht bij do Neem U tocl eerste verschijnselenBestrijdt dadelijk die opkomende griep! Neem één of twee/' 'AKKERTJES'en ga vroeg naar bed!^' helpen direct Volgens Indonesische persbe richten zullen de tinmijnen op Banka met ingang van 1 Maart a.s. weer onder beheer van de Indonesische regering komen te staan. Het contract lussen de In donesische regering en de N.V. Gemeenschappelijke Mijnbouwmij. Billiton dat op 1 Maart 1948 werd afgesloten en waarbij 't technisch beheer over de tinmijnen van Banka aan de Billiton-inij. werd overgedragen, loopt eind Februari van dit jaar af. Naar wij vernemen bevindt Ir. A. M. A. Wij,nans, de directeur- generaal va.n de N.V. Billiton- maatschappij welke maatschap pij voor 3/8 participeert in 't ka pitaal van de N.V. Gemeenschap pelijke Mijnbouwmij. Billiton zich reeds enige tijd in Indonesië voor besprekingen over een even tuele verlenging van dit contract. Reeds medio 1952 is het overleg tussen de N.V. Billiton Maatschap pij en de Indonesische regering over deze kwestie begonnen. Van de zijde van de N.V. Billi ton Maatschappij in 's Gravenha- ge werd er op gewezen, dat de besprekingen nog niet zijn vol tooid. De berichten, dat t con tract niet zal worden verlengd, konden dan ook noch worden be vestigd, nodh ontkend. GRONINGEN Een jaar ge vangenisstraf met aftrek, waar van twee maanden voorwaarde lijk en een proeftijd van twee jaar eiste de Officier van Justi tie bij de Arrondissementsrecht bank te Groningen gisteren tegen H. O. te Winschoten, ex-direc teur van sociale zaken der ge meente Winschoten. O. had zich verschillende be dragen toegeëigend, die onder zyn beheer waren gesteld. Zo verduisterde hij een bedrag van f5000 van een dame die verpleegd werd in een gesticht. Ook het geld dat op een spaarbankboekje stond en eigendom was van deze dame, was bij O. niet veilig. Voorts heeft hij ook gelden van nog enkele spaarbankboek jes die onder zjjn beheer waren gesteld, verduisterd. Het totale bedrag was ruim f15.887. Een boete van f12000 Twaalfduizend gulden boete en een voorwaardeiyke gevangenis straf van zes maanden eiste de Officier van Justitie gisteren te gen de Groningse mevrouw H. J.- O. die probeerde haar vermogen in 1940 groter te doen zijn, dan waar was. Dit in verband met de vermogensaanwasbelastiag.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7