Anton Huiskes en Kees Broekman kegelden wereldrecords omver Mans Gatsonides winnaar van ra live van Monte Carlo Voetballend Nederland is hem grote dankbaarheid verschuldigd Compromis-voorstel inzake „4x14" aanvaard Het doen en laten der eerste klassers Peter Worledge deelt mee in de vreugde Ontroerende plechtigheid in het Jaarbeursrestaurant Ere-lidmaatscliap RIDDER en, DANK ZIJ KAREL LOTSY Schaatswereld in beroering Voorspelling van Andersen ging te Da vos in vervulling Wim v. d. Voort: fantastische 1500 m Rijdenslapen en.,, slakken, eten Tienmaal werd „Rallye-recht" Kees Broekman beste op één na MAANDAG 26 JANUARI 1953 Pagina 3 Karei Lotsy ging heen (Van onze sportredacteur) UTRECHT Zelden zal een voorzitter van welke bond of welke vereniging dan ook op ontroerender wijze afscheid hebben genomen, als Zaterdagmiddag Karei Lotsy dat deed van z ij n Nederlandse voetbaljongens. Daar stond hij dan met tranen in de ogen al die mensen de hand te drukken, die van heinde en ver gekomen waren om dat mee te maken. Het was een afscheid, een man waardig, die gans zijn leven in dienst heeft gesteld van één ideaal. Het ideaal, een gelukkige, gezonde jeugd te hel pen in hun spel. Deze receptie, volgend op de buitengewone algemene verga dering van de K.N.V.B., is voor Karei Lotsy een beproeving geworden. Hoe kon men ook anders verwachten van een man, die hardnekkig weigerde om ook maar ooit het middelpunt te zijn van welke huldiging dan ook? Nu, na 42 jaar zijn sport te hebben gediend, kon het niet anders. Hij moest er aan geloven. Zijn voetbalvriond, ir. Hans Hopster leidde de bijeenkomst in met een kort welkomstwoordje waarna hij direct dr. Wesselings de gelegenheid gaf namens de regering zijn hart te luchten. Deze deed dit op een kernach tige wijze en terwijl de opera teurs van Polygoon onder de schelle schijnwerpers hun plicht deden, ontving Karei Lotzy als „onvermoeibaar strijder voor al wat mooi was" het Ridderschap in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Ir. Kips, die als voormalig KN VB-voorzitter was uitverkoren, om namens alle Nederlandse voetballers en officials 't woord te voeren, begon zeer nuchter. Hi.i had 't over de groei van de KNVB die nu 3170 verenigingen telt tegen 2350 in 1945 en niets wees erop, dat hij naar het mo ment zou voeren, dat Karei Lot zy het diepst zou treffen. Want het overhandigen van 't album met namen van alle schenkers van het zilveren kof- fiestel en de enveloppe met in houd, liet hij geschieden door één van de allerkleinste voetbal lertjes van de Bond en van.... HFC; de club die Karei Lotzy zo diep in zijn hart draagt. De jeugdige Wamsteker, zoon van de dokter, die eens Karei Lotzy opereerde, genoot deze eer en hij deed dat op de jongensachtige manier die de jubilaris zo zeer waardeert. Met het zilveren kof- fiestel aan mevr. Lotzy, ging de waardering van het Ned. voet bal ook over naar de echtgenote van Karei Lotzy, die zo vaak haar man moest missen Niet kwijt De hr Linthorst Homan kwam zoals gewoonlijk met de „note gaie". Want het Ned. Olymp. Comité, waarvan hij voorzitter is raakt immers Lotzy niet kwijt en zal proberen hem nu wat meer in te schakelen. Of dat luk ken zal? Dat de vice-voorzitter van de Belgische Voetbalbond de heer v. Meert de sympathie van de vele Belgische vrienden kwam overbrengen, stelde de heer Lot sy op hoge prijs. Overigens kwam daarbij we derom een geschenk voor mevr. Lotsy op de proppen. U raadt 't al beste lezers! Het was.... een koffiestel. Zo prachtig en zo kunstig in porcelein uitgevoerd, dat zelfs Polygoon een kijkje in de doos moest nemen. „Lotsy himself" Toen kwam Karei Lotsy zelf aan het woord. Eerst een tikje ontroerd, daarna al vaster van stem tot zijn dankwoord tenslot te uitliep in een hartstochtelijk beroep op alle aanwezigen. „Laten we eikaars vrienden blijven in onze mooie grote KN VB. Laten we dat doen voorlo pig onder leiding van onze vice- voorzitter, Hans Hopster, die als geen andere geschikt is voor de ze taak." De scheidende voorzitter had nog meer wensen. Wensen, die uit het diepst van zijn hart te voorschijn kwamen. Wensen, verlangens ten opzichte van de regering, die toch als ie blieft eens moet gaan beseffen hoe ont zaglijk belangrijk de sport toch wel is voor een gezonde jeugd, een gezond volk. „Geef toch meer sportvelden (geen stadions, dat is niet, nodig) geef toch steun aan de uitzendin gen naar volgende Olympische Spelen. Sportlieden kunnen toch zulke goede ambassadeurs zijn voor ons land". „Wensen ook ten aanzien van het amateurisme, waarbij hij uit riep: „Houdt de fakkel van het ama teurisme fel brandend. Dat al leen kan een gelukkige gezonde jeugd, die alleen maar spelen wil, ten goede komen. Het die nen van deze sportgedachte ten bate van de jeugd is voor mij een levenswerk. Ook nu nog." Zo beëindigde Karei Lotsy zijn voorzitterschap van de KNVB. Op een wijze, zoals we dan van hem verwacht hadden. Fel, harts tochtelijk en tot het laatst trouw aan zijn idealen. De persoonlijke gelukwensen, die daarna honderden en nog eens honderden vrienden hem kwamen brengen, zal hem de ONDERSCHEIDING VOOR KAREL LOTSY. In een bui tengewone bondsvergadering in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht heeft de heer K. J. J. Lotsy Zaterdagmiddag afscheid genomen als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond. Tijdens de hierna volgende receptie kwamen velen de scheidende Bondsvoorzitter de hand drukken. De heer Lotsy werd door H. M. de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Dr. J. H. Wesselings, raadsadviseur in algemene dienst van het departement van O. K. en W., speldt de scheidende voorzitter van de K.N.V.B. de versierselen behorende bij de Orde - op de borst. overtuiging geschonken hebben, dat zijn werk hogelijk gewaar deerd is door alle voetballers uit ons land. En dat nu juist het geen al die vrienden hem duide lijk wilden maken op deze dag, die Karei Lotsy zal bijblijven als de mooiste uit zijn leven. (Van onze sportredacteur) Het had er veel van, dat de buitengewone algemene vergade ring van de KNVB. die vooraf ging aan de afscheidsreceptie van voorzitter Karei Lotsy. wederom i geen oplossing zou schenken van het probleem, dat de eerste klas- sers hadden geschapen om terug te komen op het Dlan-Burgwal. U weet allemaal zo langzamer hand wel waar het om gaat. Dit jaar zou er versterkte degradatie komen in het eerste klassekamp en van den beginne af. hebben deze dit plan proberen weg te rangeren. Bij monde van de heer Pop- lein (BVV) brachten ze dan Za terdag na het afbreken van de ..betrekkingen" met de federatie voor lager voetbal, nogmaals de bezwaren naar voren, die ze koesterden tegen het besluit van de Bondsvergadering om dit sei zoen de versterkte degradatie toe te passen. Het waren, dat gaf de heer Pöplein grif toe. hoofdzakelijk financiële bezwaren. Hij vroeg tenslotte de tegenwoordige toe stand een jaar te bestendigen en dus de versterkte degradatie op te schorten. De heer Baltus Meijer poogde dit alles te weerleggen, sprekend namens het lagere voetbal. Hij deed dit op een welsprekende manier, hoewel hii in het vuur van het gesprek, weieens enkele uitlatingen ten beste gaf. die in het vaarwater van de eerste klas- sers terecht kwamen. Hij zei. dat het de plicht van de federatie was voor lager voetbal op te ko men voor de belangen van de clubs, die in hen hun vertrouwen De start van de eerste klassers na vier weken rust (want daar komt het zo ongeveer op neer) is in vele opzichten afwijkend geweest van de prestaties voordien verricht. Zo kwam in IA een juichend R.C.H. te horen, dat Ajax slechts gelijk kon spelen tegen V.S.V. en dat D.O.S. zelfs de gehele buit aan Heracles moest laten. Hun zege op Frisia kwam de kop positie van de Haarlemmers daardoor extra ten goede. In IB is de nederlaag van Heerenveen in Arnhem tegen Vitesse wel het feit van de dag. Maar er gebeurde hier meer. Ook Stormvogels verloor en Haarlem bereikte slechts een draw tegen een kranig Be Quick. En Leeuwarden maar lachen Dat er overigens in de andere afdelingen rake klappen aan de Westelijke clubs werden uitgedeeld, was o.i. niet zo heel erg verwonderlijk. Sparta zag door zijn nederlaag tegen B.V.V. (oppassen voor die Bossenaren) landskampioen Willem II op gelijke hoogte verschijnen. In 1D bedreigt momenteel slechts Feijenoord de Eindhovense suprematie. Mogen we U voor de rest van het nieuws naar de uitslagen en de standen verwijzen, die hieronder volgen? Ie klasse A Ajax—VSV 2—2 DOSHeracles 34 Frisia—RCH 0—4 GVAV—EDO 0—1 NECSneek afgelast Wagen.Ensch. Boys afgelast Zw. Boysde Volew. 04 V. R. C. H. Ajax D. O. S. Heracles V. S. V. G. V. A. Wageningen Ensch. Boys Volewijckers E. D. O. N. E. C. Zwolse Boys Sneek Frisia 11 13 13 12 12 13 11 12 13 13 11 12 II 11 le klasse 1 DWSAchilles EnschedeAGOVV VitesseHeerenv. Haarl.Be Quick Go AheadLeeuw, 't GooiElinkwijk Stormv.—Blauw W. 4—0 2—2 1—0 3—3 afgelast afgelast 1—2 Heerenveen Leeuwarden Vitesse Haarlem Enschede Stormvogels Blauw Wit D. W. S. 13 12 12 12 12 13 13 13 A. G. O. V. V. 12 't Gooi Be Quick Elinkwijk Achilles Go Ahead 13 13 11 13 12 3 3 4 2 3 4 5 5 5 6 7 6 8 8 DAVOS Precies een week voor de Europese kam pioenschappen te Hamar hebben drie Hollandse schaat senrijders de hele schaatswereld in grote beroering ge bracht. Op het „olie-ijs" te Davos verbeterden Wim van der VoortKees Broekman en tenslotte Anton Huiskes het wereldrecord op de 3000 meter, tenvijl een dag later Kees Broekman het fantastische 5000 meter-record van Hjalmar Andersen om zeep bracht, en dat ondanks de vrij hinderlijke dwarswind, die er gedurende deze hele rit uiaaide. le klasse C SpartaBVV JulianaHBS Sittardia—Brabantia TheoleLON GA SW-WV Willem IIEmma MVVExcelsior Sparta Willem II M. V. V. V. V. V. Emma B. V. V. Longa Excelsior Sittardia S. V. V. Brabantia Juliana H. B. S. Theole 0—3 1—1 4—3 1—3 4—2 41 1—1 13 8 2 3 18 14 7 4 3 18 13 6 5 2 17 14 5 6 3 16 13 6 3 4 15 12 5 4 3 14 12 7 0 5 14 13 5 4 4 14 12 6 1 5 13 13 5 1 7 11 14 5 0 9 10 12 2 4 6 8 13 3 2 8 8 14 2 2 10 6 le klasse D FeijenoordLimb. 20 NOAD—DHC 0—2 PSVHermes DVS 71 RBC—TEC 3—3 o.p.v. RBC NACMaurits 33 ADOBleijerheide 00 EindhovenXerxes 20 P. S. V. Eindhoven Feijenoord A. 'D. O. Noad Bleyerheide Xerxes R. B. C. N. A. C. D. H. C. Hermes-D.V.S. Maurits Limburgia T. E. C. 13 8 2 3 18 13 7 3 3 17 14 6 5 3 17 12 6 3 3 15 13 6 3 4 15 13 5 3 5 13 13 4 5 4 13 13 5 2 6 12 13 4 4 5 12 12 5 0 7 10 12 3 4 5 10 13 2 6 5 10 13 3 4 6 10 13 2 4 7 8 Wim van der Voort startte het eerst op de 3000 meter. Hij begon met 23 seconden over de eerste 200 meter en daarna draaide hij een ronde van 38 seconden. Dat bleef hij zo afwisselen en ten slotte kwam hij op 4 min. 45 sec. uit, waarmede hij het wereld record van Ake Seyffarth (Zwe den) gemaakt op 3 Februari '42 te Davos met 0.7 had verbeterd. Echter was hij niet gebleken on der de tijd van Belyaev, die het vorig seizoen te Alma Ata 4 min. 42.1 sec. voor zich had laten af drukken. Na Wim van der Voort kwam Kees Broekman. Hij kon zich natuurlijk richten naar de tijd van Wim van der Voort en voor hem werd toen een schema van 4 min. 43 sec. vastgesteld. Zijn tijden waren: 22 sec. over 200 m. 58 sec. voor 600 m„ 1 min. 35 sec. voor 100 meter, 2 min. 12 sec. voor 1400 meter, 2 min. 49 sec. voor 1800 m„ 3 min. 27 sec. voor 2200 m„ 4 min. 4 sec. voor 2600 m. en een slotronde van 37.6 sec., zodat hij, 20 minuten na Wim van der Voort, ook al het wereldrecord had verbeterd en op 4 min. 41.6 sec. had gebracht. En wat nog belangrijker was met niet minder dan 0.5 sec. verbe terd. Toen kwam Anton Huiskes, die gelukkig had geloot en na Wim en Kees zou starten. Anton Huis kes kon zich geheel richten op Kees Broekman, hetgeen hij dan ook prompt deed. Het opmerke lijke feit deed zich voor, dat hij de 600 meter in 57 seconden af legde, dus een seconde sneller dan Broekman. Maar alle andere ronden legde de Twenthenaar af in dezelfde tijden als Broekman had gedaan, zodat Huiskes dus op 2600 meter 4 min. 3 sec. op de uurwerken had staan tegen Kees Broekman, 20 min. minuten daar voor, 4 min. 4 sec. De laatste ronde was Huiskes nog iets snel ler dan die van zijn teamgenoot, i n.l. 37.2 sec. tegen Broekman 37.6 sec., zodat Huiskes er op schitte rende wijze in slaagde het we reldrecord definitief te brengen op 4 min. 40.2 sec. De tijden op de 500 meter wa ren schitterend. Wij memoreer den reeds de 500 meter van Maarse, die zijn sprinterstalenten kon botvieren en met 42.9 sec. niet minder dan 1.1 sec. beneden zijn persoonlijk record bleef. Het werd de beste tijd, ooit door een Nederlandse hardrijder op de 500 meter gemaakt. Tot nu toe was dat Wim van der Voort ge weest, die met 43.6 sec. op 10 Februari 1951 te Davos gemaakt, de beste prestatie had geleverd. De laatste reed, toen hij voor de korte afstand startte, een beetje stug op de eerste 100 meter en dat heeft zijn tijd beïnvloed. Hij kwam op 43.9 sec. Kees Broek man haalde niet minder dan 0.7 sec. van zijn beste persoonlijke prestatie af en noteerden 44.2 sec En Huiskes kwam ook al onder de 45 seconden met 44.7 sec. (oud persoonlijk record 45.4 sec.) Ook de 5000 meter. Kees Broekman en Anton Huis kes liepen Zondagavond in Davos Platz trots rond met een nieuw verworven trophee: het zilveren speldje met Edelweiss, dat door de internationale Schilittschuh- Club Davos alleen wordt uitge reikt aan een rijder, die op de baan te Davos een wereldrecord heeft verbeterd. Want behalve Anton Huiskes is ook Kees Broek man erin geslaagd een wereld record te verbeteren, n.l. dat op de 5000 meter, hetwelk op naam stond van Hjalmar Andersen met 8 min. 7.3 sec., gedateerd 13 Jan. 1951 en gemaakt te Drontheim. Kees Broekman noteerde 8 min. 6.6 sec., een verbetering dus van 0.7 sec., dat een elkeen grote lijks verraste, immers in tegen stelling met de eerste dag waren de omstandigheden op de Zon dagochtend en middag bepaald minder fraai. Het zonnetje was achter licht" wolken schuil ge gaan, de temperatuur steeg tot 2 graden boven nul en er stond 'n fikse wind, die de vlaggen aan de masten bijna strak liet wap peren. Een wereldrecord met de dreigende foehn in de bergen behoorde tot de onmogelijkhe den, zo oordeelden de experts en het talrijke publiek dacht er ook zo over. Maar men had buiten de waard in casu de goede vorm van onze Hollandse rijders gerekend, en toen door de luidspreker de tijd van Kees Broekman klonk, „8 min. 6.6. sec. (nieuw wereldre cord)", daverde er een ovatie over de baan, waar zelfs de nuch tere Klaas Schenk even van onder de indruk was. De tijden van Kees Broekman Anton Huiskes en Wim van der Voort hebben grote indruk in de internationale schaatsenrij ders wereld gemaakt, niet het minst in Noorwegen. Want behalve dat er Zaterdag en Zondag telegram men uit Nederland in Davos bin nenstroomden, kwamen er ook gelukwensen uit Noorwegen zelf, wel een bewijs, welke goede am bassadeurs in de sport onze rij ders in het buitenland zijn. De verzamelde Noorse journalisten te Skiën in Noorwegen, waar de Noorse kampioenschappen wer den gehouden, zonden gelukwen sen, het bestuur van de Oslo Skoite Klubb, de Nederlandse jongens, die in Hamar waren achtergebleven, zij allen zonden telegrammen van hulde. De 1500 meter. De sterke wind heeft Wim van der Voort waarschijnlijk ver hinderd het wereldrecord op de 1500 meter te verbeteren. Dat staat officieel op naam van Hans Engestangen met 2 min. 13.8 sec., gemaakt op 29 Janu ari 1939 te Davos. Maar niette min was het een bewijs van de goede vorm, waarin de Westlan der verkeerde, door een tijd van 2 min. 14.9 sec. te noteren, waar mede hij tot de beste tien (de Russen meegerekend) van de we reldranglijst op deze afstand be hoort. Broekman met 2 min. 15.2 sec. deed een geweldige sprong, want vier jaar geleden hracht hij, eveneens te Davos, zijn persoon lijk record op 2 min. 18.3 sec. En natuurlijk kon Anton Huiskes niet achterblijven, want hij ver beterde zijn persoonlijk beste prestatie van 2 min. 21.2 sec. op 2 min. 18.5 sec. hadden gesteld en verweet de eerste klassers de dreigementen enkele weken geleden geuit. Die dus werkelijk waren geuit, ondanks het dementi van de heer Hekman. Karei Lotsy: compromis Voorzitter Lotsy vatte de de batten samen en meende dat er twee mogelijkheden waren om uit de impasse te komen. De ene oplossipg is. om dit jaar tot 4 x 13 eerste klassers te komen en daarna te gaan „praten". De an dere is de toestand van heden een jaar te bestendigen en met bepaalde toezeggingen der eerste klassers dan te gaan praten over een oplossing. Na schorsing van de vergade ring. waarbij de hoofden ..pittig" rood liepen, beklom de heer Pöp lein weer het spreekgestoelte en verklaarde, dat de eerste klas sers bereid waren, niet meer vast te houden aan het 4 x 14 voorstel, indien men dit jaar de versterkte degradatie niet zou toepassen. Na een tweede schorsing, kwam van de heer Bergvelt na mens het lagere voetbal tenslotte het verlossende woord: „Goed, het lagere voetbal zal de eerste klassers tegemoet ko men. Dit iaar geen versterkte degradatie, maar onherroepelijk daarna volledige toepassing van het plan Burgwal, tenzij men door onderling overleg, tot een andere aanvaardbare oplossing kan komen". Een dankbare Karei Lotsy kon daarna dit voorstel met negen stemmen als aangenomen afha meren. Dit was de hoofdschotel van het gelukkig niet overvloedige menu van deze bondsvergadering Er werd nog gesproken over 't trainersvraagstuk en tenslotte kwam er toch nog een climax, toen de heer Schroder in een voortreffelijke toespraak, waarin hij de kwaliteiten van de heer Lotsy als mens en spreker roem de. deze mededeelde, dat hem 't erelidmaatschap van de K.N.V.B. was toegekend. Een onderscheiding, waarvoor Karei Lotsy diep ontroerd dankte. Het zou een passende overgang volgen naar de receptie, die een half uur later aanving ANDERSEN WERD ER ZIEK VAN Onder de toeschouwers be vond zich ook de Noor Hjalmar Andersen, die een der eersten was, die Broek man gelukwenste met zijn nieuwe record. Andersen werd enkele dagen geleden ziek en nam wegens een lichte koorts niet aan de wedstrijden deel. Vóór de wedstrijd op de 5000 meter zei hij, voor zijn record van 8/07.3 niet bezorgd te zijn, gezien de wirtd die dwars over de baan stond. „Toen ik de race zag, werd ik bijna weer ziek", zei Andersen, „dit is het beste ijs, dat ik ooit heb gezien". De Nederlandse rijder Maus Gatsonides, met de Brit Peter Worledge als medebestuurder, heeft de rallye van Monte Carlo gewonnen. Hij was met Ford Zephyr in Monte Carlo gestart. Tweede werd het Engelse echtpaar Appleyard met Jaguar, vertrokken uit Glasgow. Het was de tiende maal dat Gatsonides, een van de meest er varen sterritrijders. aan de Ral lye van Monte Carlo deelnam. Meer dan eens was hii dicht bij de zege geweest, het laatst in 1950. toen hii met Barendrecht in een Humber te Monte Carlo startte en de tweede plaats be zette in het klassement. Na het afleggen van de beslissende re- gelmatigheidsproef op de Col de Braus wist hij echter voor zich zelf dat hij een goede kans had op de zege. De flegmatieke Nederlander zei, toen de uitslag bekend was ge maakt: „Het enige wat me bii deze Rallye interesseerde was eten. Ik houd van Franse gerech ten, zoals slakken. En dan na tuurlijk slapen. We hadden een bed in onze wagen en beiden sliepen we om beurten iedere nacht zes of zeven uur. de hele rit door." De derde plaats viel ten deel aan de Franse ploeg R. Marion J. Charmasson. met Citroën. ge start te Monte Carlo. De puntentelling is nog niet bekend. Men verwacht, dat ver dere uitslagen pas morgen be kend worden. De Coupe des dames was voor de Francaise mevr. Madeleine Pochon. 32 jaar oud en moeder van drie kinderen. Zij begon de tocht in haar kleine Renault te Lissabon met mevr. Irene Terray als medebestuurster. Comfortabele wagen. De nummers 1 t.m. 3 in het klassement reden allen in wagens van de eerste categorie, boven de 1500 cc. Gatsonides en Worledge wonnen niet alleen de eerste prijs van 1 millioen francs, maar ook de beker, beschikbaar gesteld door Prins Rainier van Monaco. De Appleyards wonnen 400.000 francs en de Fransen Grosgogeat- Biagini, die een buitengewone prestatie hebben geleverd door met hun kleine Panhard vierde te worden, wonnen de derde cate gorie. wat hun een prijs van 200.000 francs opbracht en tevens de beker van de Country Club. Alhoewel deze Rallye gemakke lijk is geweest voor de deelne mers. was ze uiterst moeilijk voor de officials. De berekeningen wa ren zo ingewikkeld, omdat zo vele wagens voor de prijzen in aanmerkipg kwamen, dat wis kundige experts van het beroem de Casino van Monte Carlo een seintje kregen om te komen hel pen. Wat de Ford Zephyr van Gat- De wereldranglijst De fantastische prestatie, welke Kees Broekman. Wim van der Voort en Anton Huiskes op de tweedaagse wedstrijden te Da vos hebben gemaakt, hebben grote invloed gehad op de we reldranglijst. Natuurlijk is op het ogenblik Hjallis Andersen, die met 43,7 sec. over 500 meter, 2 min. 16,4 sec. op 1500 meter, 8 min. 7,3 sec. op 5000 meter en 6 min. 32,6 sec. over 10.000 meter, nog no. één met een totaal puntenaantal vanl87.527. Door de uitstekende tijden op de 500 en 1500 meter te Davos, resp. 44.2 sec. en 2 min. 15,2 sec. en zijn wereldrecord op de 5000 meter van 8 min. 6,6 sec. is het puntenaantal van Broekman aan zienlijk gereduceerd. Hij komt nu met zijn beste persoonlijke presta ties, resp. 44,2 sec., 2 min. 15,2 sec. en 8 min. 6,6 sec. en 16 min. 56,3 sec. op een puntenaantal van 188.742, hetgeen betekent dat on ze landgenoot van de negende naar de tweede plaats op de we reldranglijst van alle tijden is gestegen. Na Hjallis Andersen is Kees Broekman dus de beste all roundrijder. die de internationale schaatssport ooit heeft gehad. sonides aangaat wordt nog ver nomen. dat deze wagen voorzien was van speciale zetels, van een nieuw en praktisch instrumenten bord en van nog enkele andere noviteiten, die een Rallye kun nen vergemakkelijken. Daarom geeft onze landgenoot zich dan ook nog een kans voor het con cours de comfort. GEMISTE KANS. Hogenbirk's haren rijzen te berge bij het missen van een kans tijdens de Zondag te Amsterdam gespeelde voetbalwedstrijd D.W.S.Achilles. Hij schoot de bal naast het verlaten doel. De Amsterdammers wonnen de ontmoeting met 40. V.l.n.r. Hogenbirk A., Kil D.W.S. Thomassen A., en doelman Richter D.W.S. 3

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3