957 5 Een stroom van goederen werd reeds verzonden Alkmaar se aannemers jubileerden Meesterlijke creatie van Ko van Dijk Agenda Mevr. Verbeek overleden Alkmaar-Den Haag v.v. GEVESTIGD: F. F. Spiekermann Stormschade in woonwagenkamp Nazorg B.L.O. en Soc. Werkplaats onder één dak Hendrik IV van Pirandello Uw gift voor het noodgebied Aansporing van Mgr. Huibers Nagekomen giften Pagina 2 Woensdag 4 Februari 1953 ALKMAAR. In een breed model kinderstoel, omgeven door stapels winterjassen, wiegen en krantenhangers, zit een magere sergeant van het Rode Kruis en schouwt rond over de voorraden, die vrijgevig Alkmaar heeft bij eengebracht. Hij buigt zich ge vaarlijk ver voorover, teneinde een papiertje van de grond op te rapen, dat om onverklaarbare re denen tussen al die andere pa piertjes zijn aandacht getrokken heeft. Hij leest: „Peulvr. - Meel - Zeep". Het papiertje dwarrelt weer op de grond. De sergeant laat zich van zijn zitplaats glijden, om de zoveelste vrachtwagen te verwelkomen. Maandag waren het nog wagens, die brachten, maar na een avond hard werken is men nu zover, dat er gehaald kan worden. Tot één uur Maandagavond heeft een groep dames hier in de gymnas tiekzaal op het terrein van de brandweerkazerne zich uitge sloofd, om orde te scheppen in een toenemende chaos, hetgeen op de lange duur inderdaad gelukte. Alle goederen liggen nu gesor teerd op vrij ordelijke stapels en leerlingen van de Ambachtsschool zijn bezig deze stapels af te gra ven, om er de eindeloze stroom van vrachtwagens mee te vullen. Sergeant deelt briefjes uit. De jongelui werken hard. Ze worden gedreven door naasten liefde en de toezegging, dat een deel van hen de tocht naar Den Haag zal mogen meemaken. Tel kens wanneer zo'n wagen is vol- gestuwd, deelt de sergeant loterij briefjes uit, waarop staat aan gegeven, of men al dan niet tot de uitverkorenen behoort. Geluk kig blijkt de naastenliefde te do mineren, want de „nieten" gaan onverstoorbaar door met het la den van nieuwe wagens. Zolang er nog wagens zijn, is er hoop, Gisteren in Alkmaar: f 14.087.18 ALKMAAR. De gisteren in Alkmaar gehouden lijsten- oollecte heeft een bedrag op gebracht van f 14.087.18. Dit is het totaalbedrag van 80 lijsten, die gisteren binnen kwamen. Br circuleren in de stad nog ongeveer 240 lijs ten, waarvan men de op brengst in de komende da gen hoopt te kunnen melden. In totaal hebben de beide collectes van Maandag en Dinsdag dus f 27.817.04 op gebracht. Solexclub Alkmaar en Omstr. gaf f 25. ALKMAAR. De Solexelob „Alkmaar en Omstr.", Maandag avond in clubverband bijeen, heeft in verband met de waters nood in het Z.W. gedeelte van het land, een geldinzameling on der de leden gehouden, welke heeft opgebracht f 25. Voor het Nat. Rampenfonds ALKMAAR. De Klaverjas- vereniging „De Waagklok" zal de opbrengst van de a.s. Vrijdag te houden wedstrijd geheel ten goede laten komen aan het Na tionaal Rampenfonds. Met's personeel werkt voor de slachtoffers ALKMAAR. In verband met de ramp welke het Zuiden van ons land getroffen heeft, kwam het personeel van Jac. Met's Automobielbedrijf N.V. te Alk maar, Maandag reeds bijeen en toen werd spontaan besloten een volle werkdag af te staan aan het Nederlandse Rampenfonds, welk bedrag nog wordt aangevuld met een gift van de directie tot hetzelfde bedrag. Muziekuitvoering ten bate van Rampenfonds ALKMAAR. - De muziekvereni ging „Excelsior" zal, in samen werking met „Jeugd en Muziek' op 20 Februari een concert geven in ,,'t Wapen van Heemskerk", ten bate van het Nationaal Ram penfonds. Entree f 0.75. want elke keer deelt de sergeant nieuwe briefjes uit met nieuwe kansen. Kapstokken en gasstellen De kinderstoel wordt steeds eenzamer. Zo langzamerhand is alles opgeruimd en het zal niet lang meer duren, of de stapel winterjassen zal de daaronder verborgen piano moeten prijs geven. In een hoek van de ruime gymnastiekzaal staat nog een aan tal voorwerpen, waarmee men direct geen raad weet. Er liggen krantenhangers, gasstellen en kapstokken, met smaak gegroe peerd rondom 'n potkachel. Van kartonnen dozen zijn de verontrustende opschriften als „Dit boven, breekbaar" vervangen door een meer geruststellend „Wollen sokken en kousjes". De afdeling jurken en sjaals is in middels uitverkocht. De stroom van auto's is ietwat geluwd. De sergeant geeuwt verveeld in z'n kinderstoel en bukt zich op nieuw. Het is nog hetzelfde briefje. Advertentie ACCOUNTANCY ADMINISTRATIES en BELASTINGZAKEN ALKMAAR Stationsweg 88 Tel. 4915 WOENSDAG 4 FEBRUARI Bioscopen: VICTORIA: „De schrik van de Tweede Compagnie" HARMONIE: „Geen verlof. geen verloving" REX: „Levend ingemetseld' (18 iaar) CINEMA: „Revuegirl ver moord" (18 iaar) Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar apotheek WannaRit sevoort. Ritsevoort 5 en apotheker mei. C. Kamp- huvs. 8 uur: Jaarverg. Brandweer. CAFé TOM: HARMONIE: 8.15 uur: Ge nootschap NederlandEnge land. K.A.J.-HUIS: 8 uur: K.A.J.- toneelgnoep. WAPEN VAN HEEMSKERK: 20 uur: Automobiel-Techn. Club. HET GULDEN VLIES: 8 uur: Selskip Friso. ALKMAAR. In het bijzijn van functionarissen van Maat schappelijk Hulpbetoon heeft men de schade opgenomen, door de storm in het woonwagenkamp veroorzaakt. Van een vijftal wa gens is het dak beschadigd; de schade wordt op ca f 2000.ge raamd. M.H. zal hierin tot een bedrag van f 500.bijdragen. Het Woon wagenliefdewerk hoopt, dat onze lezers ook 'n f 1000.bijeen wil len brengen; zij kunnen daartoe giften overmaken op het giro nummer van de penningmeester P. H. Vis, Kanaaldijk 5, giro nr. 433138. Een vijftal gezinnen van het woonwagenkamp bivakeren thans in de houten kapel. Helpt ze uit de nood. ALKMAAR. De verzamelde aannemers van Alkmaar zaten gistermiddag in „Het Wapen van Heemskerk" gezellig bijeen. En wel om twee redenen. In de eer ste plaats bestond de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Aan- nemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven, simpeler genaamd N.A.P.B., 40 jaar, terwijl bovendien de secretaris van de jubilerende afdeling, de heer P. van der Waal het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden zijn functie aanvaardde. Na afloop van een feestelijke vergadering volgde een receptie, waarbij verschillende afgevaardig den van allerlei instanties en Zus terverenigingen van hun belang stelling blijk kwamen geven. Zo zagen wij o.m. de burgemeester van Alkmaar mr. H. J. Wytema, die in aanwezigheid van het vol tallig gemeentebestuur gewag maakte van het prettige contact, dat hij steeds met de jubilerende vereniging heeft gehad. Hij hoop te ook, dat deze samenwerking tot in een verre toekomst besten digd zou blijven. Namens het gewestelijk arbeids bureau werd het woord gevoerd door de heer G. J. N. Reinders, die wees op de noodzaak van sa menwerking. U hebt in die veer tig jaar veel bereikt, aldus de heer Reinders, maar de vreugde schuilt niet in het snijden der padi, maar in het snijden der padi die men zelf gezaaid heeft. De Kamer van Koophandel werd vertegenwoordigd door haar secretaris, de heer Scheffel, die vaststelde, dat de noodzaak tot samenwerking juist deze dagen Het gironummer van het Nationale Rampenfonds is 9575Den Haag. Dat nummer houdt iedereen in deze dagen voor ogen. Veel geld is nodig om de gevolgen van de enorme overstromingsramp te verzachten. Men kan ook een postwissel sturen. Ook aan de bureaux van onze krant kan men gel den storten of per giro of postwissel overmaken. Alle binnengekomen gif ten zullen wij in dit blad verantwoorden en aan stonds overmaken aan het Rampenfonds. FEESTAVOND KAJOTTERS AFGELAST 15 Februari: afdelingsmis ALKMAAR. Door middel van een circulaire heeft het be stuur van de afdeling Alkmaar van de kajottersbeweging aan de leden bekend gemaakt, dat op Zondag 15 Februari a.s., om half 8, een afdelingsmis zal worden gehouden, met de algemene in tentie: „Voor de zielenrust van de slachtoffers van de waters nood en leniging van de nood dei- getroffenen. Voorts heeft men besloten, de feestavond, die an ders op 16 Februari voor de ouders zou worden gegeven, af te gelasten. Oproep tot hulpverlening ALKMAAR. Alle meisjes van de St. Josephparochie wor- j den dringend verzocht de S.O.S.- Mis op Donderdagmorgen 6.45 bij te wonen. Komt deze keer, om speciaal I hulp te verlenen aan de slacht offers van het watergeweld door Christus' Offer en jullie offer. Limnxen offerde voor de slachtoffers LIMMEN. De inzamelings actie in Limmen voor de overle venden van de watersnood heeft een bedrag van f3.114.15 opge bracht, waarbij nog enkele bij dragen van bloembollenhandela ren gevoegd zullen worden. Dit betekent, dat per inwoner onge veer f 1.50 is gegeven. Grote hoe veelheden kleding werden even eens ingezameld. Collecte noodgebieden URSEM De collecte voor de noodgebieden heeft f 4004,op gebracht. weer duidelijk gedemonstreerd werd. U hebt die noodzaak reeds veertig jaar geleden ingezien, al dus de heer Scheffel, die eveneens hoopte op een voortgezette pret tige samenwerking. Een bezoeker werd wel op bij zonder hartelijke wijze ontvan gen. Dat was de heer P. Meijer, mede-oprichter van de afdeling, die nog nooit een jubileum heeft overgeslagen en ook nu al zijn 94 jaren met opgewektheid de zaal in kwam. Bijdragen rampenfonds. De feestelijk gestemde voorzit ter, de heer M. Mooij, maakte met vreugde gewag van het feit, dat de afdelingskas f 1000.had af gezonderd ten behoeve van de slachtoffers der watersnood. Een afgevaardigde van de S.P.V. be sloot daar namens zijn vereniging nog een f 500.bij te voegen, waarna de voorzitter zijn laatste troef uitspeelde, door ook een ge schenk onder enveloppe, dat hij zojuist had ontvangen, ter be schikking van het rampenfonds te stellen. De gever bleek hiermee gelukkig accoord te kunnen gaan. S.V.N. VOLLEYBAL. TOURNOOI 1953 ALKMAAR In verband met het eerste lustrum van de sport vereniging Notenkrakers, werd door de afd. Volleybal van bo vengenoemde vereniging Zater dag j.l. een groot volleybal- tournooi voor eerste klasse he ren teams georganiseerd. Voor het Alkmaars volleybal, dat met de dag meer populair wordt, was dit het eerste grote tour- nooi in onze stad. Mede daarom mogen we de vereniging S.V.N. geluk wensen dat zij er in ge slaagd is deze kracntmeting ill goeae banen te leiden en daar mede te bewijzen, dat ook Alk maar in staat is een groot Vol leybal tournooi met succes te organiseren en tot een prima ge. slaagd sportfeest te maken. In de middaguren speelden de deelnemende teams in twee poules een halve competitie. De twee eerst geklassificeerden in elke poule plaatste zich voor de linale. Dit waren 't Hoge Huys met 8 punten, Saenden uit Wormerveer met 6 punten; Catapult 8 pun ten en R-Politie 5 punten, die avonds een halve competitie speelden. Deze eindstrijd bracht veel sensatie, doordat de teams Saenden, Catapult en 't Hoge Huys daarin gelijk eindigden en het doelgemiüdelde dus de be slissing moest geven wie zich winnaar van de prachtige S.V.N. wisseibeker mocht noemen. Het was het team van Saenden dat zeer verdiend de meeste punten had verzameld. Dit team speelde eike set met een razend tempo om hun puntenvoorsprong te vergroten. Daar zij alleen de wedstrijd tegen Catapult verlo ren en 't Hoge Huys tegen Saen den onderging zat de spanning en de beslissing in de laatste wedstrijd tussen 't Hoge Huys en Catapult dat nog niet gesla gen was Een niet fraai spelend Hoge Huys sloeg het Catapult team, welke laatste speelde alsof er geen wisselbeker op 't spel stond en men wat voor de ge zelligheid bijeen was. Met een zeer verdiende afstraffing voor haar wel erg slechte spelopvat ting moest Catapult dan ook het veld ruimen en was het een ju belend Saenden dat plotseling, maar zeker verdiend de beker in ontvangst mocht nemen. De 2de en 3de prijs in dit goed geslaag de tournooi gingen naar Cata pult en 't Hoge Huys. Een voor iedere volleybal liefhebber een bevredigend resultaat van dit uitstekend verlopen S.V.N. tour nooi dat mede door de mede werking van de firma Ypma, die de geluidsinstallatie verzorgde uitstekend is geslaagd. ALKMAAR. Gewijzigde in zichten omtrent het ontsmetten hebben aanleiding gegeven, om de bestaande ontsmettingsinrich ting van „Het Witte Kruis" aan het Kwakelpad op te heffen. De vereniging heeft de inrichting aan de gemeente te koop aangeboden, met inbegrip van de inventaris. Voor de inventaris heeft de ge meente echter geen belangstel ling. De prijs die de vereniging alleen voor het gebouw vraagt, bedraagt f 35.943.Het gebouw is zeer geschikt voor het onder brengen van de nazorginrichting van de vereniging „Zorg voor de leerlingen en oud leerlingen der School voor B.L.O." en van de sociale werkplaats. Het is noodzakelijk, dat beide inrichtingen de beschikking krij gen over betere localiteiten, om hun taak naar behoren te vervul len eh geen noodzakelijke werk zaamheden achterwege te moeten laten. De sociale werkplaats zal meer minder-valide werklozen kunnen aantrekken. Wanneer de werk plaats meer ruimte tot zijn be schikking heeft, zal hij des te beter functionneren. Gecombi neerde huisvesting der beide in richtingen zal de exploitatiekos ten belangrijk drukken. Teneinde het gebouw, voor het tweeledige doel geschik te maken, moeten verschillende voorzieningen wor den getroffen, waarmede een be drag van f 79.250.gemoeid zal zijn, o.a. verbouwing: f 54.450. centrale verwarming, electrische licht- en krach tinstallaties: f 23.700.De sociale werkplaats zal dus eindelijk self-supporting kunnen worden. Wat er met het oude gebouw van de Sociale Werkplaats zal gaan geschieden is nog niet bekend. Een voorstel hieromtrent zal de raad binnen kort bereiken. De raad wordt voorgesteld, deze beide bedragen te voteren. RAADSLID ER1KS HEEFT BEDANKT ALKMAAR Naar het Vrije Volk bercht, heeft de heer A. Eriks, lid van de fractie van de Partij van de Arbeid in de Aik- maarse gemeenteraad, bedankt als lid van zijn partij. De heer Eriks is volgens dat blad toegetreden tot de pas opgerichte Vrijzinnig Democratische Bond. Brandweren naar het noodgebied ALKMAAR Uit Alkmaar en elf omliggende gemeenten zijn gisteravond 12 brandweerauto's elk bemand met vier brandweer lieden en elk de beschikking heb bende over één pomp, naar het gebied van Ridderkerk vertrok ken om de huizen en kelders leeg te pompen. Commandant is de heer J. P. Blauw, comman dant van de Berger brandweer. Vanavond wordt de bemanning van deze wagens door een verse ploeg afgelost. Groot actrice BERGEN Op ruim 75 jarige leeftijd is Maandag 2 Febr. in het rusthuis „Dr. Blok", na een lang-1 durige ziekte te Bergen overle- I den, de bij de oudere generatie welbekende toneelspeelster en. voordrachtskunstenares Anna C. Verbeeck-de Swerdt. i i Zij werd geboren op 18 Mei 1877 te Borgerhout bij Antwer pen en is gehuwd geweest met de in 1932 in Engeland overleden Belgische kunstenaar Arthur j Verbeeck. Zij speelde bij het Antwerpse Toneel en is te kenschetsen als de tegenspeelster van Hubert La- j roche. Van de vele Shakespeare- I rollen, die zij vervulde, noemen wij Julia in Romeo, Julia Portia in de Koopman van Venetië, Ophelia in Hamlet en Helena in I de Midzomernachtsdroom. Be- I kend was ook haar rol van Nora in Ibsens Poppenhuis. In de eerste wereldoorlog kwam zij met haar man als Bel- I gische vluchtelinge naar Neder- land. Door een voordrachttournée met de dichter René de Clercq verzamelde zij in geheel Neder land geld in voor de Belgische oorlogsslachtoffers. Na enige tijd in Amsterdam gewoond te heb ben, kwam het echtpaar naar Bergen waar het huis aan de Studler van Surcklaan 12, dat la ter afgebrand en weer opge bouwd is, hun v/oonstede was. Mevr. Verbeeck bezat een enorme vitaliteit, ondanks haar hulpbehoevendheid gedurende de laatste 35 jaar. Velen gedenken dankbaar haar declamatie-lessen. Zij bezat een grote kennis van de Nederlandse en Vlaamse letter kunde. De laatste 2 jaar woonde zij weer in Bergen, waar zij haar laatste rustplaats heeft gevonden. Rotterdams Toneel. Schrijver: Pirandello. Ko van Dijk als Hendrik IV. Medespelenden: Loudi Nijhoff, Dick van Veen e.a. De Italiaanse philosoof, Luigi Pirandello, die door de krankzin nigheid van de vrouw, die hem nabij was, geconfronteerd werd met de bevrijding, die de waanzin de mens schenkt, schreef in 1922 dit dramatische toneelstuk Hen drik IV. In zijn studententijd personifi eerde een edelman in een carna val de Duitse vorst Hendrik IV uit de elfde eeuw. Naast hem reed te paard de vrouw, die hij lief had, doch die hem door dé man, die zich zijn vriend noemde, misgund werd. Een niet-toevallige val van zijn paard deed hem krankzinnig worden. In zijn eigen burcht leefde hij twaalf jaar als een krankzinnige, doch toen hij plots hiervan genas, bleef hij nog acht jaar die waanzin simuleren. Hij had gezien, dat het leven van de anderen, die hem in zijn jeugd omringden, was doorgegaan, ter wijl zijn eigen leven was blijven stilstaan. Hij vreesde de terug keer in de wereld, waarin hij geen rol meer zou kunnen spe len, omdat men hem zou blijven aanzien voor de man, die krank zinnig was geweest. De vrouw, die hij in ziin studententijd be minde, was de echtgenote gewor den van de man, die hem destijds van zijn paard deed tuimelen; in plaats van weer te gaan leven wilde hij het leven slechts zien, met de consequentie, dat hij als eenling verder door het ïeven zou moeten gaan. Hij speelt dus verder de krank zinnige, die voor hem de mens wordt, die bevrijd is van de maatschappelijke banden; die op zijn beurt de wereld om hem heen als een waanzinnige wereld gaat beschouwen, omdat er zo veel leugen en lafheid om hem heen is. Totdat het moment komt, waar op hij, die wanhoopte aan een terugkeer tot het. werkelijke le ven, weer in aanraking komt met de gevoelswereld. Zijn vrienden van twintig jaar geleden, komen hem bezoeken; voor hen is hij nog de krankzinnige, voor hem zijn zij niet meer de vrienden van zijn jeugd. Hij verafschuwt de leugen, waarin zij leven; de liefde tot de vrouw en de haat tegen zijn medeminnaar zoeken een uitweg en hij ervaart, dat hij alleen door terugkeer in zijn waanzin weer bevrijd kan wor den. Dit is voor de filosoof Pi randello het onontkoombare noodlot. Deze Hendrik IV werd een van Ko van Dijks meest brillante ver tolkingen van een hoofdrol. Een rol, die de hoogste eisen stelt aan Feestavond L.T.B. en Willibrordruiters afgelast HEILOO. Men verzocht ons mede te delen, dat de besturen van de afd. Heiloo van de L.T.B. en de St. Willibrordruiters heb ben besloten, de feestavond, die Donderdag zou worden gehouden in de Aula van de Stichting, af te gelasten. INZAMELING EGMOND a/cl HOEF en EGMOND BINNEN Egmond a/d HOEF Onder leiding van het plaatselijk Rode Kruis zal morgenmiddag in Eg- mond a/d Hoef en Egmond Bin nen een inzameling worden ge houden ten bate van de geteis terde gebieden. Deze inzameling betreft zowel geld als dekking, kleding, schoeisel, huisraad, enz. f 3800 UIT CASTRICUM Vijf vrachtwagens met goederen verzonden CASTRICUM. Ook in Cas- tricum is de oproep om de slacht offers van de watersnood te hel pen, dool1 de gehele bevolking verstaan. Bij collectes werd een bedrag van rond f 3800.inge zameld, terwijl er vijf vrachtwa gens nodig waren om alle goede ren naar den Haag te transpor teren. In de lading bevonden zich o.a. 1000 paren schoenen, 15 ton kleding en dekking, 5 ton kachels cn 30 m3 meubelen. Nog steeds komt van alle kan ten geld binnen. De Toneelver eniging St. Pancratius, welke op Zaterdag 14 Februari een uitvoe ring zal geven, heeft de baten aan het Rampenfonds toegezegd. Ook van andere verenigingen worden nog bedragen ingewacht. Intussen kan men nog giften de poneren in collectebussen, die staan opgesteld in het Gemeente huis, bij Dr. Wieringa aan de Schelgeéststraat en hij de heer A. J. Reurts, Geelvinckstraat 22. BERGEN HELPT BERGEN. In Bergen is men volop in actie om goederen in te zamelen voor de getroffen ge bieden. Maandag reeds konden een wagen van het Rode Kruis, een autobus van de N.H.A.D.O. en een luxe wagen naar Den Haag vertrekken. Hoe graag er is gegeven en hoe nauwkeurig is te werk ge gaan bleek wel uit het telefo nisch bericht dat op deze zen ding van het Rode Kruis-ver- zameldepot werd ontvangen en waarin werd medegedeeld dat dit tot nu toe de beste en de meest verzorgde zending was die men mocht ontvangen. De burgemeester van Bergen, dr. W. Huygens. heeft een po- roep doen uitgaan aan de be volking om evacué's op te nemen en hen geheel gratis te verzor gen. Vluchtelingen in Castricum CASTRICUM. De burge meester der gemeente Castricum maakt bekend, dat allen, die zon der medeweten van het gemeente bestuur, evacué's uit de getroffen gebieden in huis hebben genomen, hiervan ten spoedigste aangifte ten gemeentehuize moeten doen. Dit is nodig in verband met de registratie van de vluchtelingen. Door deze registratie wordt het mogelijk gemaakt inlichtingen aan officiële instanties, familie leden en verwanten te geven. Prachtige opbrengst iu Oude Niedorp OUDE NIEDORP De Lijs- tencoLlecte, die in Oude Niedorp onder 1600 inwoners! is gehouden, heeft tot nu toe het prachtige bedrag van f4113,05 opgebracht. een acteur en die maar weinigen tot zo'n meesterlijke creatie we ten te scheppen als Ko van Dijk. Zonder Ko van Dijk kunnen wij ons een redelijke vertolking van dit toneelstuk moeilijk voorstel len; zonder hem zou dit stuk tot een jammerlijke mislukking wor den. De acteurs om hem heen in het ensemble van het Rotterdams Toneel, zijn op enkelen na, zeer zwak in hun spel. Slechts Loudi Nijhoff als de markiezin Ma- thilde Spina en Dick van Veen als de baron Tito Belcredi kon den nog enigszins in zijn scha duw staan. Maar het spel van Ko van Dijk stak torenhoog uit boven dat van alle anderen; en dat was geen bezwaar, want zijn spel in de rol van deze simulerende dwaas ver goedde alles. Alleen om hem is deze opvoering een gang naar de schouwburg waard. Zelfs het ma tige décor, waarmee wij in de provincie helaas maar al te dik wijls genoegen moeten nemen, neemt men dan voor lief. Een andere regisseur dan André Bar- sacq had de opvoering van dit overigens boeiende toneelstuk al licht tot een groter succes ge maakt. Het applaus na afloop werd tot een verdiende ovatie voor Ko van Dijk. Fr. O. Hij bekommerde zich niet om de „schouw" EGMOND AAN DEN HOEF De Officier van Justitie heeft op de zitting van de Meervoudige Strafkamer te Alkmaar een prin cipale hechtenis van tweemaal twee dagen geëist tegen C. J. M. alhier, die tot tweemaal toe de gelegenheid verzuimd heeft zijn sloten van riet en kroos te zui veren Bij de schouw op 5 Juni van het vorige jaar was hij in gebreke gebleven en dat was eveneens het geval bij de her- schouw in September Het pol derbestuur had al meer last ge had van deze man. zodat men besloot, hem maar eens ernstig aan te pakken De Kantonrech ter had de man veroordeeld tot tweemaal veertig gulden boete subs tweemaal 20 dagen hech tenis. Dit vonnis was op juridi sche gronden niet juist vond de Officier. Vier dagen leek hem een doelmatiger straf voor deze verdachte. Als na de executie van het vonnis eventueel zou blijken dat M. zich nog niet van zijn plichten kwijt dan moet het Polderbestuur zo luidde zijn advies, de zuivering van de sio- ten op kosten van de verd. la ten uitvoeren. Uitspraak werd bepaald tot over 14 dagen. HEILOO REEDS BOVEN DE 15.000,- HEILOO De inzameling voer de getroffen gebieden te Heiloo heeft reeds de f 15000 overschre den. Dinsdag zijn tientallen auto's met kledingstukken opgehaald. Hieronder bevinden zich honder- den dekens en lakens, 1 Van morgen af gaat de geza menlijke middenstand een grote verloting tenbehoeve van de ge teisterde gebieden organiseren. 5000 loten tegen de prijs van f 1 zullen in omloop worden gebracht. De prijzen, o.a. een rijwiel en een stofzuiger, zijn door de mid denstanders zelf beschikbaar ge steld. De bevolking wordt ver zocht ook hier steun aan te ver lenen. Burgerlijke stand ALKMAAR ^Geboren: Renee z. v. K. G. de Man en M. Janne- man. Gehuwd: Nicolaas M. Bakker en Jacoba W. Oostrom; Jan de Jong en Cornelia A. Visser. Overleden: Arie Schenk, 72 jaar geh. met T. Oudes; Johanna Delis 10 jaar. 'N ZEEMAN GING PASSAGIEREN AKERSLOOT Zondagavond voerde de toneelvereniging „Si. Wlllibrordus" uit Akersloot het vrolijke blijspel .,'n Zeeman ging passagieren," door Koos Beswino op Ofschoon de weersomstandig heden anders deden verwachten, was de opkomst toch goed te noemen, 'n Zeer te waarderen en direct na te volgen voorbeeld, dat deze vereniging deze avond gaf, is wel. dat de opbrengst van de traditionele verloting ten bate van de gedurende de laatste paar da gen zo getroffen gebieden zou worden gebracht. Reeds bij de opening, die ver richt werd door de Geestelijk Adviseur, kapelaan Muizer, werd de verloting in aller milddadig heid aanbevolen. Eerst bestond ér nog enige twijfel of men de avond wel door zou laten gaan, van wege de ernst van de toestand in andere delen van ons land, doch men besloot tenslotte dan maar door te zetten, met als doel: Opbrengst van de verloting niet ten bate van de toneelvereniging zelf, maar ten bate van 't. Ram penfonds 1953. De muzikale omlijsting van de ze avond werd ook ditmaal weer op uitstekende wijze verzorgd door het Akerslootse bandje, dat ook na afloop zorgde voor de dansmuziek. Het toneelspel, dat meni opvoerde, was werkelijk aardig en men heeft dan ook weer eens echt hartelijk kunnen lachen Volgende week hoopt men het zelfde toneelspel weer op te voe ren en wij kunnen allen een be zoek aan deze avond zeker aan bevelen. Na het gebodene werden de spelers namens de gehele zaal bedankt door de G.A. Hierna volgde de reeds genoem de verloting, welks batig saldo ongeveer f 50 bedroeg, waarna men besloot met een gezellig bal. Stormschade WARMENHUIZEN De storm heeft ook ons dorp niet gespaard. In de Dorpstraat viel een grote boom op het dak van de heer M. Gomes. Twee bruggen die toegang geven tot woonhuizen werden weggeslingerd. Ook het glasbe- drijf van Jac. van Wondsren heeft een behoorlijke schadepost. Weersverivachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond: ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking met enkele regen-, hagel- of sneeuwbuien. Matige tot krachtige en in de kustprovincies tijdelijk harde wind, aanvankelijk Noord-Westelijk later ruimend naar Noord tot Noord-Oost. Minder koud 's nachts. Morgen overdag ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. Zoals wij reeds vermeldden, kunt U Uw giften voor de slacht offers van de watersnood ook aan de krant overmaken. Onze kantoren stellen hiervoor hun gironummers beschikbaar. Voor Alkmaar en Omgeving is dat nummer 5 9 4 4 6 3, voor Den Hel der nummer 5 9 4 4 6 2 en voor Schagen en omgeving plus Hoorn en omgeving nummer 110 8 9 4. Men gelieve bij stortingen duide lijk te vermelden „Bijdrage Ram penfonds". Bijdragen kunnen ook per post wissel met dezelfde duidelijke vermelding aan onze kantoren worden gezonden. Wij zorgen dan, dat de bedragen worden overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. Heden ontvingen wij bericht, dat naast de bijdragen, die wij reeds gisteren vermeldden een bedrag van f150.is binnengeko men. Dit bedrag was oorspronkelijk door de kegelclub T.O.G. (Alk maar en Bergen) bestemd voor een feestavond; het is thans ge heel ter beschikking gesteld van het Rampenfonds. Bij zijn voorschrift tot het hou den van de kerkcolleete op a.s. Zondag, ter leniging van de nood van allen, die getroffen werden door de overstromingsramp, ver zocht Z. H. Exc. mgr. Huibers verder bekend te maken: „dat Hij alle Katholieken van ganser harte aanspoort de natio nale inzamelingen voor de slacht offers van de watersnood ruim schoots te gedenken en mede op deze wijze blijk te geven van onze verbondenheid met al onze land genoten in nood". „Sint Bavo" doet zijn best URSEM Zondag kwam „St. Bavo" weer voor het voetlicht met het prachtige toneelspel „De Rattenval". Tengevolge van de slechte omstandigheden was de Zaal maar matig bezet, maar dit leek voor „St. Bavo" een aanspo ring om nog beter te spelen. Van het begin af aan zaten alle spe lers er goed in, en onder doodse stilte werd het spel naar voren gebracht. Het geweldige applaus na afloop bewees wel dat ook dit stuk weer tot de succesnummers behoort. Wij hopen dat de om standigheden a.s. Zondag beter mogen zijn, zodat meerderen van dit fraaie spel kunnen genieten. Maandag 9 Februari start de hulpactie van „St. Bavo" voor de noodgebieden. Om half acht be gint de speciale uitvoering voor gehuwde donateurs. Kaarten zul len aan huis worden aangeboden en zijn verder verkrijgbaar bij de secretaris Klaas Borst, Tel. '214. De gehele netto opbrengst van deze donatëursgelden zal worden overgedragen aan het Nationale Rampenfonds. Wij hopen dat iedereen een kaart zal nemen en zo zijn steentje bijdragen voor de slachtoffers. Mocht één uitvoering niet voldoende zijn, dan zullen meerdere volgen. j>e Alkmaarse Kegelbond heeft f 200.'beschikbaar gesteld voor het Rampenfonds, welk voorbeeld door een aantal kegelclubs is ge volgd. De Kegelclub O.K.A. schonk r> de Kegelclub „De Hout- halers f 55.en de Dames kegelclub W.I.K. schonk f 50.—. Het personeel van de Fa. Kom mer schonk een bijdrage van f 131.terwijl het personeel van de Firma Jac. Met Automobiel bedrijven het loon van een volle werkdag ter beschikking zal stel len, welk loonbedrag door de directie met eenzelfde bedrag zal worden aangevuld. De Alkmaarse Bestuurdersbond heeft op haar ledenvergadering een bedrag van f 240.— bijeen gebracht en de Solexclub Alk maar schonk f 25. In Sint Paneras werd even eens een inzameling en huis-aan- huis collecte gehouden. De col lecte bracht op f 2660. De vereniging „De Tuinbouw" te St. Paneras schonk een gift van f 2000. De gebroeders Verduin të Akersloot en G. Zonneveld te Alkmaar brengen dagelijks kleine geldbedragen op ons kantoor bin nen. Zij gaan de stad met een fruitwagen door en bewegen de bevolking fruit te kopen ten bate van de geteisterde gebieden. De winst komt ten goede aan de getroffen bevolking. Het Dagelijks Bestuur van de Kamer van Koophandel te Alk maar heeft een bedrag van dui zend gulden ter beschikking ge steld van het Rampenfonds. Ter aanvulling op het hier boven vermelde bedrag ad. f 14.000, dat bij de lijstencollecte te Alkmaar werd ingezameld, dient vermeld, dat hierbij een gift ineens van f 5000.is inbe grepen. De penningmeester van het Watersnood-Comité, de heer Njj- huis, ontving voorts nog een be drag van f500.het kasrestant van het comité dat in de dertiger jaren alhier de „Midza" organi seerde. Dit bedrag was het ex ploitatie-overschot van deze ten toonstelling.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2