CHERMER'S KATHOLIEKE ILLUSTRATIE o Lourdes Koning Boudewijn morgen naar Brussel Ui 1 Kal De is op I. Bekwame electromonieurs II. Radarmonteurs en -technici Radiomonteurs en -technici "N STENO-TYPISTE Jaarlijkse grote veiling van landbouwwerktuigen v. d. Coöp. Aan- en Verkoop ver. „De Wieringermeer G.A." te Slootdorp 1 Peugeot 203, 1950-'51 1 Peugeot 203, 1949 FILIAALHOUDER slagersbedienden slagershalfwassen Slagerijen Bernard Koomen R.K. meisje Rijnsburger uienzaad fl. R.K. meisje flink zelfst. meisje klei-aardappe' m ROME Peeters - Venlo Noodwet Dijkherstel 1953 Scheepsberichten Voor provincie en gemeenten? OUDE JENEVER f1000.- beloning S. en E. pootaardappelen P. Blauw Pzn. TRICO-FIX, Voorlichtingsmiddag L.T.B. - Z.L.T.B. Acco°rd .per we® Ucww11 Adres- ■^VoOWP' Patina 10 ZATERDAG 21 FEBRUARI 1953 Bij het Marine Electronisch Bedrijf te Oegstgeest kunnen worden ge plaatst met standplaats Den Hel der of Oegstgeest met ervaring op het gebied van scheepsbekabeling en in het bezit van het cfipl. V.E.V.-monteur of een daar aan gelijkwaardige opleiding. met ervaring in de electronische appa ratuur en m het bezit van N.R.G.- diploma x-adiomonteur of radio-tech nicus of een daaraan gelijkw. opleiding Sollicitaties worden rechtstreeks ingewacht bij de Chef Personeel van genoemd bedrijf onder motto M.E.B.-53 <104). Aan de Rijkstuinbouwschool te Hoorn wordt per 1 April gevraagd z.m. met kantoorervaring in de rang van schrijfster of schrijfster A. Sollicitaties aan de Directeur, Bontekoe straat 4 te Hoorn, bij wie tevens inlichtin gen zijn te bekomen. op Dinsdag 24 Februari a.s„ aanvangende des morgens 10 ur (precies) waarbij onder meer zal worden aangeboden: Tractor Mas- sey Harris 24 P.K., een groot aantal diverse ploegen en eggen voor motor- en paarden- tractie cultivatoren, idem, 5 vlasplukmachi- nes, zelf binders, landrollen, schijvenegge, zaaimachines, kunstmeststrooiers, wiedmachi- nes, motor-wiedmachine, koolplantmachines, aardappelpootmachines, aardapoel-rooimachi. nes, aardappellichters, aardappelsorteermachi nes, 3 sproeimachines. grasmaaimachines, ge combineerde harkmachines, karwijmaaier, bietenlichters, bietenkoppers, poederverstui ver voor paardentractie, gierpompen, stro- hakselmachines. bietenmolens, haverpletter. bascules, kooiwielen, benzine-motor 3 P.K., bandenpompen, enz. enz. Betaling a cont. Nadere inlichtingen bij de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging. Notaris J. Koomen te Wieringerwaard Te koop aangeboden: In goede condities. CHR. DE VRIES, Kanaalkade, telefoon 4237, Alkmaar. Gevraagd: Moet geheel zelfstandig en vlug een neringzaak kunnen beheren. Verder: en LAAT 144 ALKMAAR Gevraagd per 1 April voor d. of d. en n., zelfst. kunn. werken. Meerdere hulp aanwe zig. Notaris APPEL, Dorpsstr. 112. Obdam. Te koop: Best zaad. J. BAKKER, Berkhout (N.H.) A 360. Mevr. Van der Hoeven. Emmastraat 19 te Alk maar, vraagt Der 1 Mrt a.s. voor haar gezin met vier keine kinderen een liefst boven de 20 iaar. voor dag en nacht. Meer dere hulp aanwezig. Per 1 Maart a.s. gevr.: v. d. huishouding, voor dag en nacht. Liefst R. K„ boven 20 jr. Goed loon. Met huisel. ver keer Banketbakkerij SCHRAMA. Oude Prins- weg 1. Bergen. R.K. HUISHOUDSTER zag zich gaarne gepl. in. moederloos gezin. Br. o. no. 5890, bur. van dit bl. Aangeboden voor con sumptie of poters ongev. 12.000 kg. puikbeste Blauwe Eigenheimers mt. 35-55 en 500 kg. mt. 28-35 ook geschikt voor poters, nabouw AB. Al leen voor particulieren vastgestelde prijs. J. BEERSE, Wogmeer post Spierdijk. PASEN: 8-daagse trein reis, Geen nachttrein.. Vertrek 2e Paasdag. 12-daagse treinreis. Vertrek 1 April. Pro gramma en opgave: Reis- Passagebureau Postbus 117 Tel. K 4700—3136 Be lees de K.I. zegt vader, want al heb ik nauwelijks de tijd om de krant te lezen, voor de K.I. néém ik de tjjd; voor het wekelijks Journaal en de foto's, die uit de pagina's springen, zó levend; voor de sportpagina van Jan Cottaar; voor de fotoreportages uit alle landen en gemaakt door de beste fotografen ter wereld. En dan niet te vergeten de humorpagina's Moeder leest de K.I. om de korte verhalen van Neder lands beste vertellers, het altijd weer boeiende vervolg verhaal. Als je de K.I. leest, blijf le bij, want alle mogelijke onderwerpen worden er op een pakkende manier behandeld en geïllustreerd met prachtige foto's, die de tekst verduidelijken. En dan nog elke week een breipatroon met beschrijving Ieder van de kinderen zegtWjj lezen de K.I. om het spannende kinderverhaal met leuke prentjes, om de puzzles en om de vele foto's te kijken. Alleen daarvoor heb je al uren nodig (Van onze parlementaire redactie) Het herstel van de door de stormvloed van 31 Januari j.l. vernielde of beschadigde dijken en andere waterkeringen als de duinen in principe, geschieden onder leiding van de Rijkswater staat, aangezien alleen deze in stantie beschikt over voldoende technische en organisatorische ervaring (inpoldering van de Zuiderzee, afsluiting van de Briel- sche Maas, W alcheren etc.). Voor zover het herstel aan de beheerders van de dijken kan worden overgelaten, aan de, wa terschappen, polderbesturen en provinciale waterstaatsdiensten dus zal die taak bij hen blijven berusten. Dit blijkt uit de nood wet Dijkherstel, die door de mi nisters van Verkeer en Water staat en van Financiën bij de Tweede Kamer is ingediend. Het Rijk zal alle herstelkosten voor zijn rekening nemen. Indien het herstel gepaard gaat met de verbetering van het waterkerend vermogen en de uitvoering daar van geschiedt overeenkomstig de door de Minister van Verkeer en Waterstaat goedgekeurde plannen, kan van rijkswege een tegemoet koming worden verleend in de extra-kosten. Gedurende de her stelwerkzaamheden komen alle vernielde of beschadigde water keringen onder toezicht van de minister van Verkeer en Water staat te staan. Indien voor de aanleg, de instandhouding of het gebruik van werken met inbegrip van werken van tijdelijke aard, blijvend of tijdelijk gebruik moet worden gemaakt van onroerende goederen, kan ieder, die rechten kan doen gelden op die goederen, verplicht worden te dulden dat zodanig werk wordt aangelegd of gebruikt, een en ander met recht op schadevergoeding. Deze ver plichting bestaat echter alleen, indien de belangen van de recht hebbende geen onteigening vor deren en in het gebruik van be doelde goederen niet meer be lemmering wordt gebracht dan voor de aanleg of het gebruik van het werk nodig is. Deze laatste bepaling heeft ten doel alle be schikbare middelen op de snelst mogelijke en meest doeltreffende wijze aan te wenden voor het herstel der dijken. Deze noodwet Dijkherstel 1953 heeft een terug werkende kracht tot en met 31 Januari j.l. en vervalt op 31 De cember 1954. ANTIBES, 20 Febr. (Reuter). Koning Boudewijn zal Zondag avond uit Antibes naar Brussel terugkeren, aldus is Vrijdag te Antibes bekend gemaakt. De Franse arts Georges Luigi, die de Belgische Koning heeft be handeld, verklaarde Vrijdag, dat de Koning de rust, die hij nodig had, niet kon krijgen door de perscampagne tegen zijn verblijf aan de Franse Rivièra. Volgens dokter Luigi is de gezondheids toestand van Koning Boudewijn verbeterd. Koning Leopold en de Prinses van Rety gaan Zondag ook naar België terug. Dokter Luigi heeft ontkend dat de Koning ernstig ziek zou zijn, zoals Zondag door premier van Houtte is verklaard in antwoord op vragen van socialisten in het parlement. In de omgeving van de Koning wilde men niets zeggen over de reden van de terugkeer. Algemeen werd verwacht, dat hij nog en- Enggano 20 v. Damman n. Bah rein: Garoet 20 Aden-Diibouti: Kieldrecht 22 te Yawata (Japan) verw.: Lemsterkerk 19 Aden-Sa- lala; Meliskerk 20 Ceuta; Oran jestad 19 v. La Guaira n. Trini dad: Polydorus 19 Priok; Roe- biah 20 Belawan; Saparoea 20 La Havre; Sibajak 20 120 ZO Cairns-Surabaja; Sunetta 21 Pt. Said verw.; Indrapoera 20 te Penang: Kota Inten p. 19 Azo- ren-Alexandrië; Maasdam 20 130 O Savanna; Bonaire 19 nm. v Georgetown-Paramaribo: Maas land 20 Vittoria: Mentor p. 19 Kreta-Burrina: Oranie p. 19 Kp. Bougaroni-Southampton: Ruys 21 Buenos Aires verw.; Ceronia 19 nm. v. Balikpapan-Singapore: Drente I nacht 19-20 v. Pladiu- Makassar; Elmina 19 Lagos: Erinna 19 v. Balikpapan-Tara- kan; Hoogkerk 19 Genua-Ptsaid: Nieuw Amsterdam 19 210 M N. Natal; Overijsel 19 Colon (Pana makanaal): Ovula 19 Spezia-Co- chin: Sumatra 20 Surabaia: Veendam 19 480 m. O. kp Race- Southamton. kele weken aan de Rivièra zou blijven. Een vooraanstaand socialist ver klaarde te Brussel: „Dit is zeer vreemd na hetgeen de premier over de gezondheid van de Ko ning gezegd heeft". „Gelijktijdige verkiezingen" (Van onze parlementaire redactie) Het zoveel mogelijk gelijktijdig doen plaats vinden van de raads verkiezingen en de verkiezingen voor de Staten biedt grote voor delen vooral wanneer deze ver kiezingen telkens twee jaar na die voor de Tweede Kamer ge houden zouden worden. Dit laat ste zou evenwel niet in de wet vastgelegd kunnen worden, aan gezien men altijd rekening moet houden met de mogelijkheid van tussentijds kamerontbinding en nieuwe verkiezingen. Aldus luidt, blijkens het verslag op de voor gestelde wijziging van de kieswet, de mening van vele Tweede Ka merleden. Deze leden van de Tweede Ka mer zijn van oordeel, dat gelijk tijdige verkiezingen voor raden en staten wel geregeld kunnen worden. Daardoor zouden zowel de regionale en plaatselijke als de landelijke verkiezingen meer tot de bevolking spreken dan thans, nu men genoodzaakt is telkens met een tussenpoos van een jaar en daarna van twee jaar naar de stembus te gaan. Van an dere zijde uit de Kamer werd evenwel opgemerkt, dat het stem men voor raden en staten op een één dag tot moeilijkheden kan leiden, omdat het lijstnummer van een politieke partij bij de statenverkiezingen en bij de ge meenteraadsverkiezingen vaak verschilt, hetgeen de kiezers dan gemakkelijk in verwarring zou kunnen brengen. Deze leden en met hen vele andere zouden het wel een verbetering achten wan neer de beide verkiezingen in hetzelfde jaar gehouden zouden worden. Dit zou en voor de over heid en voor de politieke partijen kostenbesparend werken. voor degene die mij aan een pachtbedrijf akkerbouw- of weidebedrijf kan helpen, gr. 18 tot 50 ha. Brieven onder no. 5877, aan het bur. van dit blad. Door verandering in het „afkapsysteem" door de N.A.K., zal het grote export-artikel voor 1953 de klasse E zijn. Voor ziet U tijdig van E. en S. Wij hebben nog van diverse rassen aan te bieden. Pootaardappel- selectiebedriif en handel H.Hugo waard - Tel. 275 TRICO-FIX breipatro- nenboekje en handlei ding franco thuis na ontvangst van f 1.50. Trico-Fix breitoestel is een uitkomst voor moe der, het eenvoudigste, sterkste dat bestaat voor f 335.-, Overal agentes sen gevr. Ook het beste adres voor kousenlad- dermachines. alleen: A'damse Str.w. 176-178, Utrecht Tel. 24228 9iiiiiaiaiBiiiiiBiBiiaiRiaiaiiiiiiiaiig 23 Februari te 2.15 uur n.m. in Restaurant Victory, Alkmaar, (ingang v. d. Boschstr.) Spreker: Prof. Ir. W. J. Dewez over: Het werk op het C.I.V. Kweekbedrijf en het kweken 'an nieuwe poortaardappel- rassen. Toegang vrij 1 luxe auto FORD ZEPHYR, 5 veertiendaagse ROME- reizen. 5 tiendaagse LOURDES-reizen, 2 PHILIPS- radiotoestellen, 2 HUSQVARNA-Naaimachines, 2 HOOVER-wasmachines, 5 PHOENIX - rijwielen, enz% enz., in totaal meer dan 10.000 prijzen ter waarde van 75.000 gulden Voor iedere abonné, ook voor de nieuwe! Dit is een kans, zoals U van Uw leven niet meer krijgt! Grijp haar! Abonneer U op de Katholieke Illustratie, nu, direct Bovendien ontvangt elke nieuwe abonné gratis het interessante speciale Watersnood-album van de Katho lieke Illustratie - 48 pagina's onvergetelijke foto's. De Katholieke Illustratie is het oudste en het beste geïllustreerde weekblad van Nederland. En nü nog, als KLAP op de vuurpijl: Een grote voorjaarsprijsvraag van de Katholieke Illustratie, die 20 Maart begint, met 75.000 guiden aan prijzen. WENEN verkiezingei geworden v ten hebben overwinning voor de uiti laag van d Incidenten h de middag r dat in de Sc het aanplak1 Russen ware weer vrijgéU De eerste sc gingen duidel de Liga der O dens de eerst ting der stem! de Katholiek winst in vers Toen de uitsl vijf en twinti waren, had c één zetel wh 1949. De socia al een winst wijl de Onafh lies hadden v De definitie de nieuwe K Kath. Volksp: Socialisten Onafhankelijk Communisten Er waren i en half millic komst was gr rustig. De was rustig ge centreerde zi kwesties. Er waren 1 de „National vrouwen. De zetels. De vier be in de vorige LONDEN. Agency heefi meld, dat de der „Lark" i als verloren schouwd. De opvare: tein-eigenaar Groningen, gi A. M. Beentji Eerbeek; J. S ongehuwd, D gehuwd, 17 lichtmatroos 18 jaar, Hoe de Rijke, 19 j Kapelle. Na gens medede vaardijstichti: voorts gemon M. Solverda WEDU1 ONDE HAARLEN jarige weduv geraakte var instappen bij te Haarlem, deur van eei De chauffe niets en reei viel en kwa wielen terec ernstig gewc koftist in de de bekomen leden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 10