Harenkarspel trekt voor Herkingen f 10.000.- uit Hervatting der competitie kan verrassingen brengen RA R.K.A.F.C. op bezoek bij het sterke E.V.C. Slachtoffers Teru{ Zoete prop Bezwaren tegen naamgeving van het bejaardencentrum 2e, 3e en 4e klassers Wedloop tussen Kennemers en ZFC Afdeling iVoordholland Felle strijd om titels gaat nu definitief beginnen Vijf tiende lijst van het Rode Kruis Markt en Beurs Verkoopster gevraagd nette R.K. huis houdster Ie en 2e kapster mangelmeisje 2de of aank. kapster meisje twee halfwas timmerlieden galanteriezaak 1 allround machinale houtbewerker 1 timmerman k 3 aank. timmerlieden HOOGOVENS enige ervaren sfeno-typistes Auto's zonder chauffeur Garage Boon Alkmaar Prijsverlaging Chatillon HOOGOVENS een assistent mooi gelegen bedrijf Emigratie-cursus Engels Oproeping OPENBARE VERKOPING dubbel woonhuis Met Pasrina 8 ZATERDAG 21 FEBRUARI 1953 HARENKARSPEL heeft zich, gelijk burgemeester Nolet Vrij dagmiddag in de openbare raads vergadering zeide, voortreffelijk geweerd waar het er om ging snel en doetreffend hulp te ver lenen aan het rampgebied, f 13.311.aan geld, plus 84 de kens, 24 bedden, 16 matrassen, 3 ledikanten, 46 lakens en 54 slopen, allen voor voortreffelijke kwaliteit, zijn ingezameld. Maar we zijn ontroerd te zien hoe hier nog de wil leeft om als „mens tot mens" meer te doen, voor de zo zwaar getroffenen. De hoop, dat de op 1 Februari losgeslagen eensgezindheid uit alle lagen der bevolking mag be stendigd blijven, heeft in elk geval hier goede weerklank ge vonden. We weten dat er nog zoveel gedaan moet worden bui ten hetgeen regering en Rampen fonds zullen doen. Dingen die niet vergoed kunnen worden. Waar wij ons met Warmenhuizen en enkele andere gemeenten ten doel gesteld hebben om het zwaar bezochte Herkingen te adopteren, is een plan ontwikkeld volgens welke meisjes uit de gemeenten, die Herkingen heb'ben geadop teerd, mee zullen helpen om de overgebleven .huizen daar schoon te maken. Overal in de woningen ligt 3 a 4 cm slik. Een normale schoonmaakbeurt betekent daar dus niets. Vandaar dat we tel kens groepen van 24 meisjes voor 14 dagen naar Herkingen hopen te zenden, die daar onder een leidster van de Stichting voor Maatschappelijk Werk de boel op orde gaan stellen. Deze meisjes zullen ondergebracht worden in een woonschip en tevens de be schikking krijgen over een twee de woonschip voor recreatie-oord. Het is de bedoeling dat elk gezin de eigen kosten betaalt, maar in bijzondere gevallen is daar een regeling, ook op basis van parti culiere hulp, voor te vinden. Daarnaast zijn er nog andere hulpplannen in de maak. Haren karspel hoopt op deze wijze de dankbaarheid, gespaard te zijn voor het watergeweld, ingelost te hebben. Teneinde kapitaalsmidde- len bijeen te brengen voor ogen blikkelijke voorzieningen aan ge bouwen, werd hierop door de raad f 10.000 uitgetrokken. Men hoopt dit bedrag t.z.t. van Rijk of Rampenfonds terug te ont vangen. Het plein te Kerkebuurt De bewoners van Kerkebuurt en de R.K. Middenstandsvereni ging aldaar verzochten verbete ring van het beruchte plein. Dit werk is inmiddels in volle gang, zij het dan lang niet in die mate als verhoopt werd. Het vol ledige plan moet n.l. f 10.000. kosten. Maar B. en W. vinden dat onverantwoord, omdat ter plaatse waarschijnlijk zeer bin nenkort een ruilverkaveling zal plaats vinden. Nu wordt f 500. besteed aan het in orde brengen van de riolering, het egaliseren van het terrein, het ophalen van de straat en het begrinten van het onbestraat deel. Met elkaar komt er dan een draaglijke toe stand. In het verharden van het pad naar Duin en andere, gelijk door enkele raadsleden bepleit, zag de meerderheid weinig heil, omdat er toch automobilisten blijven die naast de paden rijden. De Kerkebuurters hebben al ja ren geduld gehad; dat ene jaar kan er nu ook nog wel bij. f 200.000 lenen Na jaren pogingen in die rich ting te hebben ondernomen, zijn B. en W. thans in staat om per 1 Juni a.s. een geldlening aan te gaan van f 200.000 voor de ver dere financiering van het bejaar dencomplex. Aanvankelijk werd steeds gewerkt met kasgeldlenin gen. De nieuwe lening kost 4 maar de aflossing begint pas over 10 jaar. Voor de Stichting maakt dat weinig uit, want die betaalt toch gewoon 50-jarige annuïtei ten aan de gemeente. Verloven B aan banden Nu het er naar uit ging zien dat verschillende middenstanders het verlof B zouden gaan aan grijpen om dé Winkelsluitingswet te ontduiken, en dus tevens on eerlijke concurrentie te bedrijven, stelden B. en W. aan de raad voor om te bepalen, dat de hou ders van een verlof B hun bedrijf voortaan slechts tot 's avonds 6 uur open mogen hebben en op Zondagen helemaal niet. In hoogst enkele, bijzondere gevallen zou de burgemeester ontheffing van deze bepaling kunnen geven. De heer Tiebie was aanvankelijk weinig over het voorstel gesticht. Even later constateerde hij ech ter, dat er weinig behoefte aan verloven B was. Onder beding dat in bepaalde gevallen toe stemming zou gegeven worden, dat kinderen hun Zondagscent kunnen versnoepen, ging hij met het voorstel mee. Hiervóór had burgemeester Nolet n.l. betoogd, dat het geenszins zeker was dat het raadsbesluit om de winkels tot 7 resp. 8 uur open te houden, zou worden goedgekeurd. Mocht dit zijn, dan zal natuurlijk soe pelheid worden betracht met de uitvoering van deze wijziging. Aldus besloten. Een R.K. instelling De heer Paarlberg had over wegende bezwaren om het be jaardencomplex te Tuitjenhorn „St. Jozefoord" te noemen en de straten van dit complex de ver zamelnaam „St. Jozefpark" te geven. Hij was van oordeel dat dit een openbare inrichting was, zodat een specifiek katholieke naam zéker onverkieselijk moest zijn. Burgemeester Nolet ver klaarde dat de stichting van meet af aan een zuiver katholieke in stelling was, hetgeen ook uit de stichtingsacte e.d. genoegzaam blijkt. Wel heeft men de ver plichting op zich genomen om ook elke niet-katholiek, die op name vraagt, zo mogelijk te huis vesten. En dat geschiedt ook inderdaad. De heer Burger voegde hiera.an toe, dat men ook een vaste arts aan het tehuis had kunnen ver binden, doch niettemin elkeen De heer Groot veronderstelde dat hij dan ook op die raadsver gaderingen, waarin over het com plex gesproken was, moest heb ben geslapen. De heer Paarlberg hield er aan vast dat een andere naam diende te worden gekozen, ook al was het dan een R.K. instelling, al was het dan alleen maar omwille van de. niet-katholieke verpleeg den. Het voorstel werd echter toch aangenomen. Tenslotte besloot de raad, voor al op voorstel van het raadslid Lantman, om een viertal door de Ruilverkavelingsdienst gestichte nieuwe wegen namen te geven van hen, die zich speciaal voor Waarland verdienstelijk hebben gemaakt. De weg van de Hogebrug tot de school „Volleringweg", naar oud-pastoor Vollering. Van de school tot de nieuwe Oostwest- weg aansluitend op de Slootgaard „Smeetsweg", naar de heer Smeets, hoofd der O.L. School te Waarland,, die geijverd heeft voor de stichting van een paro chiekerk. De Oostwestweg lo pende vanaf de Slootgaard „An- dries Dekkerweg" en de weg van Veluweweg tot Weelweg „Beemsterboerweg". De gedachte om de naam van oud-burgemees ter Burger te verbinden aan een van deze wegen genoot weinig bijval. Binnen afzienbare tijd zal er in de buurt van Dirkshorn ook verkaveld worden, en daar past die naam weer beter. De heer v. d. Oord vestigde nog de aandacht van B. en W. op het zeer grote brandgevaar dat diverse bijna omvallende Het ziet er naar uit, dat er morgen eindelijk weer eens volledig gevoetbald kan worden. Ofschoon de lagere klas sen niet zoveel wedstrijden moeten spelen als de eerste klassers, begint ook hier de tijd te dringen. Het program ma, dal zal worden afgewerkt, is buitengewoon belang rijk. Voorspellen is vrijwel uitgesloten, icant wie zal zeggen, hoe de clubs zullen hebben „overwinterd"? Laten wij daarom voornamelijk nog eens nagaan, hoe de situatie momenteel is. volkomen vrije artsenkeuze laat.schoorstenen kunnen opleveren. Dezelfde moeilijkheden, die men in de K.IS.V.B. heeft, door de stagnatie van de competitietreft men ook aan in de afdeling Noordholland. Hoewel daar de afdelingen, die competitieleider van Ketel met administrateur Bak ker hebben gewrocht, heel wat kleiner zijn dan de, we zouden haast zeggen beruchte4x14, heeft men daar de handicap, dat de terreinen slechter zijn, waardoor af keuringen ook direct in het voorjaar niet te vermijden zullen zijn. Bovendien worden de wedstrij den van de lagere elftallen van een KNVB-club heel wat gauwer opgeofferd", om het terrein te sparen voor de grote middag wedstrijd. Maar de afdeling Noord-Holland heeft reeds voor de aanvang van het seizoen rekening gehouden met de traditionele wedstrijden om het Gouden Kruis. Deze ont moetingen hebben zo'n vaste plaats verworven in de afdeling en zijn zo populair, dat men daar eenvoudig niet buiten kan. Toch zullen deze ontmoetingen nu ge vaar gaan lopen. Dat kan niet anders, want om hiermede pas tegen of in de loop van de maand Juni te beginnen, zou een uit daging aan alle zomersporten zijn. Misschien dat de wijze puzzlelaars in het bestuur van de afdeling een oplossing hiervoor weten, hetzij door een nog beperkter deelname aan de strijd om het eigenlijke Gouden Kruis, hetzij door andere maatregelen, waarbij gedacht zou kunnen worden aan een stopzetten van de competities, zodra kampioen en degradant bekend zouden zijn. Een eventueel niet verspelen van deze reeks Gouden Kruds- wedstrijden zou een allerlaatste redmiddel zijn De competitie Maar genoeg hierover, laten we even een kijkje gaan nemen hoe de verschillende clubs er voor staan. We gaan morgen hopenlijk weer full speed aan de compe titie beginnen en dus over naar IA, waar SVA een machtspositie inneemt, waarvan de Assendelfte- naren al enkele jaren hebben BRUINISSE Provisorisch begraven op de vluchthaven Zijpe Deurloo. Ie- man, oud 46 iaar. KORTGENE Blok, Jan. geb; 25-9-'66 te Kortgene, laatste adres: Toren- dijk 357; Boot, Lena, geb: 5-9. de Vos. Jannetje, geb: 28-10-1914, echtgenote van Bruinse: de Vos. Johannis, geb: 9-10-1941: Wil- lems, Cornelia, geb: 20-8-1865, echtgenote van van Bergen. STAVENISSE Geïdentificeerd: Goedegebuure, Hubrecht Mattheus Karei, gb: 7-5-'03 te Stavenisse. laatste adres: Oudelandsediik a 92. WOLPHAARTSDIJK Geborgen en geïdentificeerd: De Leeuw. Geertruida. geb: 11- 9-'00 te Wolphaartsdijk. weduwe '99 te Kortgenen, weduwe van v§n C. Kloosterman. laatste Nicolaas Poortvliet, laatste adres:; fdres; a 93; Kloosterman. Marina Torendijk 360: Blok, Adriana Wilhelmina, geb: 2-10-'41 te Pieternella, geb: 6-5-'00 te den Wolphaartsdijk. laatste adres: Haag. laatste adres: Torendijk a "3. 357; Welleman. Gerard, geb: 19- ST. PHILIPSLANI) 8-'87 te Kortgene. laatste adres: Aanvulling 3e__verliesliist blz Torendijk 375. OOSTERLAND Provisorisch begraven op de vluchthaven Zijpe: Hendrikse. Jacob Adriaan, 5 jaar. laatste adres: Oosterland. OUDE TONGE Geborgen: van Bergen, Gerar- dus. geb: 3-2-1865: de Boet. Adriana Maria, geb: 24-8-'32; de Boet. Adrianus. gëb: 12-3-1872: Fris Gerda, geb: 6-3-1948; Hol- totaal heden 518 luiden de 4, dd. 6 Febr. '53, geborgen te St. Annaland; Suurlant. Jan Ma rin us. geb: 2Ó-6-'98 te Poortvliet, weduwnaar 'van C. de Graaf, laatste adres: Zuiddiik 112 LEEFTIJDSGROEPEN Van de door het informatie bureau van het Ned. Rode Kruis tot heden geïdentificeerde slacht offers van de watersnood. In leman. Lena.geb: 13-12-'21. echt genote van Donkersloot: Koert. Pieter. geb: 25-4-1885: Mulder. Klaasje, geb: 18-9-1890: echtge note van Osseweiier: Koert. Wil- lemtje. geb: 21-9-1874, echtgenote van van der Veer: Sluimer. Dina Lijdia, geb: 31-12-1884; echtge note van de Gast; van der Soaan Aren. geb: 21-7-1872: Tuns. Pie ternella. geb: 29-12-1876, echt genote van Pollemans: de Vos. Adrianus Pieter. geb: 30-4-1939; leeftijdsgroepen als volgt: 01 jaar: 19; 14 jaar: 41: 514 jaar: 60; 1519 jaar: 35; 20—29 jaar: 47; 30—39 jaar: 427: 4049 jaar: 52: 5059 jaar: 73: 6069 jaar: 68: 1079 jaar: 54; gedroomd. Twee concurrenten, Egmondia en ODIZ, ontmoeten elkaar morgen in Egmond. Onder aan is Berdos bezig de plaat te poetsen en Alkmaar en DREO aan hurt lot over te laten. Een nieuwe zege op Zaanlandia zou de afstand nog groter maken. Trouwens, DREO heeft ook een kansje op de punten nu Zee vogels (veilige middenmoot) op bezoek komt. Spanning in 1B 1B scheen het domein van VVW te worden. Maar twee te leurstellingen voor de Wervers- hovers brachten Sijbekarspel, RKEDO en SEW in hun spoor Onderaan zijn Valken en Blok kers bezig andere clubs in hun dans om de rode lantaarn te betrekken. HOSV en Berkhout doen heldhaftige pogingen om dat te voorkomen. Morgen alom inte ressante ontmoetingen: RKEDO heeft nog niet gewonnen in Bo- venkarspel bij KGB en SEW staat voor dezelfde moeilijkheden in Blokker. Maar laten deze twee gerust zijn. Bezoek afleggen bij HOSV (voor Sijbekarspel) en Berkhout (voor VVW) betekent ook niet zomaar volledige winst. Dat RKDVO iets sterker lijkt dan St. George, zullen de Spierdijkers misschien morgenavond door de telefoon betwisten. Als ze in Me- demblik gewonnen hebben ten minste. En IC? In de Kop van Noord-Holland heerst alleen maar spanning rondom de bovenste plaats. Koe dijk staat daar met zeven punten achterstand onderaan en dus kun nen clubs als SRC(!), Wieringer- waard, Kaagvogels en St. Victor rustig ademhalen. Bovenaan een waar gedrang. VIOS, WGW en Hugo Boys ondervinden daar ook nog con currentie van N. Niedorp en JVC. Vandaar dat N. Niedorp-VIOS morgen zo belangrijk is. WGW zal in Wieringerwaard nog moeite genoeg hebben met deze rood- broeken. Maar voor JVC schijnt de zon, nu het duchtig afgezakte SRC op bezoek komt. Die maken er een wel heel rustig seizoen vanVrone-St. Victor en Koe dijk-Kaagvogels zouden alleen be langrijk worden, als Koedijk het op zijn heupen zou krijgen. De tweede klassen Nog steeds voeren Foresters in 2A en Flevo in 2C de boventoon. Nog steeds is in 2B een viertal clubs bezig elkaar het leven zuur te maken. Maar aan de horizon van Foresters duiken toch don kere wolken op. Zaanse Boys heeft al minder verliespuntenOnderaan in 2A is het een waar gedrang. St. Bavo en St. Adelbert zitten daar ook middenin. Vandaar, dat het aanbeveling kan verdienen voor de Ursemmers. dat morgen tegen Groot-Schermer gewonnen wordt. In 2B lijkt de strijd onderaan te verlopen in een degradatie van HEO en MOC. Tenminste Bovenaan veel spanning. Spartanen en SVW ontmoeten elkaar in Wognum. LSVV kijkt toe en DWB zal proberen te win nen van Zwaagdijk. Dat Hollandia T. in 2C niet van plan is zijn kansje om Flevo als nog dwars te zeitten weg te gooien, zal het wel aan Schoorl duidelijk maken. Flevo zelf zal Petten geen kans willen geven. Onderaan is het ook hier een grote chaos. Winnaars van mor gen (Con Zelo in Oosterend, Duinranders in Den Oever, Tex. Boys in Den Burg) zouden weer even kunnen ademhalen. Kolping Boys zal dat node aanzien, nu we deze Oudorpers zien optreden tegen een sterker te achten Geel Zwart. In 2A is het een wedloop naar de titel tussen De Kennemers en Z.F.C, Door de nederlaag .die de Zaandammers in hun laatste wedstrijd hebben geleden tegen U.V.V. zijn zij één punt op hun rivalen achtergeraakt. Intussen kan ditzelfde U.V.V. nog roet in het eten gooien: het staat immers slechts drie punten ach ter De Kennemers. De wedstrij den voor morgen: Z.F.C.K.F.C., D.W.V.-De Kennemers en V.V.A. U.V.V. kunnen de zaak nog meer in het honderd gooien, te meer, omdat K.F.C. blijken van herstel heeft gegeven en D.W.V. óók nog een kansie heeft. Alc- maria Victrix, dat het dit jaar goed doet speelt thuis tegen De Spartaan. Onoverzichtelijke „staart" Weinig spanning is er in 2B. wat de bvenste plaats betreft. Het zal raar moeten lopen, als Volendam geen kampioen wordt. Morgen hebben de palingmensen vrijaf, zodat zij rustig het ge drag van hun ..concurenten" kunnen gadeslaan. Daar is op de eerste plaats West-Frisia, dat re latief 5 punten achter staat en morgen O.S.V. bekampt. Voorts A.F.C., dat op de derde plaata volgt en Helder ontvangt. En tenslotte hoort H.F.C. met 6 punten achterstand ook nog in dit rijtje thuis. Onderaan is de stand onoverzichteliiker. Helder. Schoten, Z.V.V. en O.S.V. ver keren allen in gevaar en het zal er na morgen waarschijnlijk niet veel beter op zijn geworden. Alcm. Boys en Forward doen het rustig aan. In 3C hebben Zaandijk. D.F.M. en Kinheim de beste papieren. Tussen deze drie clubs zal het dan ook wel worden uitgevoch ten. want de rest volgt op meer dan zes punten. Ook Always Forward is vrijwel uitgeschakeld. Onderaan staat Vitesse er nog steeds niet bijzonder rooskleurig voor, terwijl ook B.K.C. het weer moeilijk heeft. Misschien kunnen beide clubs zich van degradatie vrijwaren, maar meer ook niet. Alkmaarse Boys tenslotte is een goede middenmoter, zodat het zonder hoofdpijn de compe titie kan „doorwandelen". Z.A.P. en H.S.V. In 4A voeren H.S.V. en Z.A.P. de boventoon. De Heiloonaren hebben echter in hun laatste wedstrijd tegen het zwakke Oudesluis zeer teleurgesteld, zo dat Z.A.P. er nu het beste voor staat. De poldersen krijgen nu bezoek van D.T.S. Aanvankelijk zou deze wedstrijd wegens 40- uren gebed niet doorgaan, maar de pastoor verleende toestem ming. terwijl H.S.V. het wispel turige M.F.C. ontvangt. Succes en Schagen hebben nog hoop, dat ze beide koplopers inhalen. Inderdaad is hun achterstand van resp. 5 en 4 punten niet on overkomelijk. Randers bengelt troosteloos onderaan en ook Oudesluis en Watervogels staan er verre van fraai voor. Maar er zijn nog meer zwakke broeders in deze afdeling, zodat er nog niet be hoeft te worden gewanhoopt. R.K.A.F.C. in de branding Tenslotte is er nog 4B.- Hier wordt morgen de grote strijd E.V.C.-R.K.A.F.C. gespeeld. Hier van hebben wij drie weken ge leden al een voorspelling gedaan en wij houden staande, dat de Alkmaarders met betere kansen starten dan eertijds thuis. Toen verloren zij Meervogels mag thuis bewij zen. dat het op eigen grond niet voor niets een taaie rakker is. Het zou een hele stunt zijn. wanneer zij de koplopers een nederlaag toedienden. Onderaan is het een strijd tus sen De Rijp. Andijk en Bergen. Wie uiteindelijk zal degraderen, wel, dat zal de toekomst leren. RUILVERKAVELING GEESTMERAMBACHT LANGEDIJK Naar wij ver nemen ligt het in de bedoeling van de vereniging Het Geestmer- ambacht en van de Vereniging van Oud-leerlingen, om in een vergadering op Woensdag 25 Fe bruari a.s., om 14 uur in Concor dia te Noord-Scharwoude de aan dacht te vestigen op de ruilver kaveling en herverkaveling in het Geastmerambacht. Dr Rietsema uit Hoorn zal hierover het woord voeren. Gelet op de vele geruch ten, die hierover in omloop zijn, hebben we ons tot de organisa toren gewend en vernomen, dat voor deze lezing in de eerste plaats zijn uitgenodigd, de ge meentebesturen. tuinfaouwvereni- gingen, banne- en polderbesturen en verder de standsorganisaties en een aantal leidinggevende fi guren. Deze uitnodigingen zjjn reeds verzonden aan secretaris sen der plaatselijke besturen. Al leen zij. die een uitnodigings kaart hebben ontvangen, zullen worden toegelaten. Mochten er enkele plaatsen over zijn, dan kunnen ook zij die niet genodigd zijn. deze lezing bijwonen. Voor het Rampenfonds NOORD-SCHARWOUDE - A.s. Woensdagavond zal in het bios cooptheater „Tivoli" de Neder landse film „De dijken dicht" wor den vertoond. De zangvereniging Gemengd Koor Crescendo en de sopraanzangeres Maartje Kliffen zullen medewerking verlenen. De baten komen geheel ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. DE BRAND IN VICTORY ALKMAAR De brand welke m de nacht van Donderdag op Vrijdag in Hotel Victory te Alkmaar heeft gewoed, is ver moedelijk ontstaan in een meta len bus, welke achter een gor dijn geplaatst was en waarin men de asresten pleegde te deponeren. Vermoedelijk heeft zich in deze bus papier bevonden dat is gaan smeulen, met het noodlottig ge volg. H.S.V. -nieuws HEILOO Het voetbalpro gramma voor a.s. Zondag luidt: Half drie: HSV 1—MFC 1: Ran ders 2HSV 3; Limmen 3—HSV4 12 uur: HSV jun. aLimmen J"?- a b-terrein; HSV jun. b— RKAFC jun. e. A-terrein; Adel- bert adsp. bHSV adsp. b. Ouderavond kleuterschool BURGERBRUG Maandag avond om 8 uur wordt de jaar lijkse ouderavond gehouden in de zaal van de heer J. Visser. Daar de verbouwing van de kleuter school voor de deur staat, is aller opkomst dringend gewenst. Nederlands -schip hij Svenborg gestrand KOPENHAGEN, 20 Febr (Rit- zau) Het Nederlandse vracht schip „Viking", dat met 'n la ding kokoskoeken op weg was van Hamburg naar Svenborg (Fuehnen), is in de Sont ge strand. De schipper heeft hulp van de hand gewezen, daar hij van oordeel is dat zijn vaartuig op eigen kracht vlot kan komen. Een en ander is het gevolg van slecht zicht en ijsgang. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR, 20 Febr. Witlof 22 48, rode kool 713. savoye kool 6.50—9.50; groene kool 12—24, spruitkool 1559, boerenkool 17 54: bieten 613, winterpeen 68. waspeen 11—28. uien 1646, prei 2265, soepgroenten 4.5020; knolsoep 728; Goudreinette 20; Present van Engeland 21; Jona than 1419; Winterjan 1120; Gieser Wildeman 718. WARMENHUIZEN, 20 Febr. Aangevoerd: 7000 kg uien 47.20— 48.70, grove 4246.60, driel. 54.20 stek 26.9028.30-; 75.000 kg peen: B 15.10—19, C 11.80—12.30, D t 7.40—9, stek 2.80—4.70; 40.000 kg bieten: A 10.80—11.40, B 10.90—- 12, C 7.60—8.30, modjo 5.80—7.10, 6000 kg rode kool 9.2011.70; 3000 kg gele kool 7.40—11.50; 1000 kg groene kool 8.4012.60; 1500 kg spruiten 27.37. GROOTEBROEK. 20 Febr. 3500 kg uien <*rof 43.9044.50, middel 47.40—48.10, drielingen 48.60; 1500 kg bieten A 10.80, 1600 kg peen C 12.80; 400 kg spruiten 3652; 3000 kg rode kool 7.40—8.90; 500 kg witte kool 6.00: 7500 kg groene kool II 9.20—20. WOGNUM, 20 Febr. 13.000 kg. witlof A 3846: B 3541; C 27—36; stek 21—30: 4500 kg. spruitkool I 4052: II 24—44- rode kool 7.2013.10: gele kool 7.3010.80; boerenkool 1037: groene kool 16—23: breekpeen 513; uien afw. 2942: prei 2661: knolbieten 512.30; gie ser wildeman 321; laxton su perbe 5669; goudreinetten 5 31; golden delic. 9—43; jonathan 2233 ZUIDERKOGGE. 20 Febr. Goudreinet 726; pr. v. hg. 8 23; brammie 38; gieze wilde man 718; groene kool 7.50—29: spruiten 2451; rode kool 7—13; uien midd. 4448 60; grove 40 44.70: drieL 4750; afw. 1830; boerenkool '2529; witlof 34 45; ronde bieten 510. WARMENHUIZEN, 1600 kg uien 47.80, grove 46; 16000 kg gele kool 6.50—12.10; 14000 kg witte kool 6—7.40; 93000 kg rode kool 7—11.80. in manufacturenwinkel in Alkmaar In het bezit van Middenstandsdiploma en textiel-brevet. Eventueel intern. Br. onder no. 15415 bureau van dit blad. Gevraagd: middelb leeft, bii man alleen. L. DE BOER, Westerstraat 27. Oudorp N.H. Gevraagd: Schermerweg 9. Telef. 52-55, na 6.30 uur: Egm. aan Zee. Tel. 477. GEBR. SCHOEN, Alkm. vraagt net 1416 iaar. Aanmelden: Visserslaan 17. Gevraagd, zo spoedig mogelijk OVERPELT, Koorstraat 37, Alkmaar. Gevraagd bii De Zeeuw. Rem- jpbuhiiy at 95 -Jispuejq Gevraagd: een 'n jongen van 15 jr. J. KLINKERT. Mach. Houtbew. Molenkade 3. Noord-Scharwoude. Gevraag MEISJE voor dag of d. en n. KI. gez. Was buitensh. Hulsel, verkeer. N. Berger, Wes- terweg 16. Heerhugo- waard. TE KOOP 1 pr. goede adspirant en 1 paar bes te Junior- of Senior- voetbalschoenen. N. J. Konijn, Meerweg 293, Akersloot. Te koop mooie kruissra. rige Duitse PIANO of ruiling tegen z.g.a.n. ac cordeon. Nader over een te komen. Br. no. 15408 bur. van dit blad. Te koop: annex schoenmakerij, in de kop v. Noordholland. Goede broodwinning. Gegadigden, liefst uit Alkmaar en O., die wo- ningruil kunnen aanbie den. genieten voorkeur. Koopprijs nader over een te komen. Br. no. 15407. bur. v. d. blad. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: Aanmelding Dinsdagmorgen 24 Febr. a.s. E. Z. O. Mach. Houtbewerkingsindustrie, Oudkarspel. Brieven voor het buitenland Met ingang van 2 Maart a.s. zullen de bijzondere bepalingen betreffende de terpostbezorging van brieven, bestemd voor het buitenland, worden gewijzigd. De voornaamste wijziging bestaat hierin, dat voortaan alle gewone brieven, dus ook die boven een gewicht van 20 gram, welke geen deviezen bevatten, gesloten ter post mogen worden bezorgd. Voor aangetekende brieven echter en voor brieven met aan 80—89 jaar: 27- 90 en ouder l! gegeven waarde blijven de be- Daarnevens werden 30 kinde- staande bepalingen van kracht, ren en 85 volwassenen geborgen en geïdentificeerd, waarvan de leeftijd nog niet kon worden vastgesteld. d.w.z. dat deze brieven boven 20 gram, open ter verzending aan de postinrichtingen moeten wor den aangeboden. IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te Uitluiden vraagt voor één barer commerciële afdelingen met H.B.S.- of daaraan gelijk te stellen opleiding en goede kennis van de moderne talen. Eigenhandig geschieven sollicitaties, met beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer NNH 168, ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten. Prima materiaal. Billijk tarief. AUTO-RIJSCHOOL Gedipl. Instructeur, Nieuwlandersingel 75—76 Telefoon 3331 schoenreparatie van het beste zoolleer en vaklieden met diplo ma's waarborgen U het beste. Herenzolen 2.90. dameszolen 2.40. Van het beste zooi rubber: herenzolen 1.90. dameszolen 1.50. Keurige en water dichte afwerking. Op kleine karweitjes kan gewacht worden. deechte Superlargo alléén Hoogstraat 15 en 20, telefoon 4145 Schoenen vergroten en vervormen naar de voet. Depót Houtmanstraat 22 U M U I DE N De Koninklijke Nederlendsche Hoogovens en Staellabrieken N.V. fe IJmuiden vraagt voor de 4-ploegendienst van haar Planbureau Transportwezen met H.B.S.- of daaraan gelijkwaardige opleiding. Leeftijd 24-28 jaar. Enige ervaring op organisatorisch gebied strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven sollicitaties, met beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer NNH 169. ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten. Uit de hand te koop. v. woningruil te Heiloo: het Rijksstraatweg 241. gr. pl.m. 24 Are. bestaande uit: woonhuis, garage, fruittuin en gr. kippen- schuur. Te bevragen aan bovenst, adres. voor land- en tuinbouw 40 lesuren in 16 weken. Aanv. Dinsdag 24 Fe bruari 7.30 uur. [nl. en aanmelding bii CAFé BLOOTHOOFD b.d. Friese Brug te Alk maar. telefoon 3823. Allen die iets te vorde ren hebben van-, ver schuldigd ziin aan-, of borgtochten onder zich hebben ten laste van de heer Wilhelmus Hen drikse, in leven zonder beroep, gewoond heb bende te Den Helder, de Wetstraat 8 en aldaar overleden op 21 Januari 1953, wordt verzocht daarvan vóór of od 15 Maart a.s. opgave of be taling te doen ten kan tore van Notaris J. P. LOOTS. Kerkgracht 6 te Den Helder. Notaris P. G. VISSER te Zd. Scharwoude is voorn, op Woensdag 25 Febr. a.s. des avonds te 7.30 uur precies, in het Koffiehuis van H. Wolfs winkel a. d. Laanweg. t. v. J. de Moei. bij op bod en afslag in, het openbaar te verkopen: aan de Laanweg E 10 en 11 nabij station Noord- Scharwoude kad. gem. Harenkarspel, sectie F, nr. 978, groot 13.40 are. Verhuurd voor resp. f 3.en f 2.60 per wk. Te bezichtigen op 19 en 24 Febr. van 10 tot 16 uur. Aanvaarding bij betaling vócV op 25 Maart a.s. Inlichtingen ten kantore van de Notaris. 95 In de maand jaar geleden zijn dadige beeld Zoete Moeder, n; van meer dan Brussel, weer in stad terugkeerde Zwijsen, die zich de actie tot ter beeld bezig hieh gen smaakte, M kathedraal binne Dit is thans en het is zijn Bossche bisschoj initiatief nam oi telijke herdenkir Mariacongres te dat in die herde zochte gelegenht de devotie tot M van de diocesar digen. De plechtige congresweek za Zondagavond 5 traditionele grot Kathedrale Basi de sluiting is oj De zesde Juli aan de plechtige het herstel der Bossche bisdom 's Morgens zal schop een ponl celebreerd wor vindt er in de zitting plaats, telijke en werel aanwezig zullen Op de feestd van Den Bosch de seculiere en lijkheid van het de troon der ren en zal er Mis in de St. dragen. Na een omgang zal er Casino worden Woensdag 8 de jeugd, terwij dagen zijn ger vrouw. De Mai „NIET WI NIET VR Op vragen Kamerlid prof band met het omtrent het wetboek achte de vraagpuntei ele echtscheidi heer D r e e s, mede namens minister van het volgende regering is va niet wenselijk baar zou zijn van het Burg materiële echt behandeling te omstandighede kunnen afzier van een stand der problemen zouden kunne: onderwerp we worden gestel ZONDAG 2< HILVERSUM 10.00 VPRC AVRO, 1 VARA, 20. 8.00 Nieuws 8.18 Gramofo het plattelan viool en zang lingen; 9.00 9.45 „Geestel 10.00 „Geef 10.05 Voor d kerkdienst; 12.35 „Even 12.45 Surin 13.00 Nieuws 13.05 Medede muziek; 13.1( Boekbespreki en solisten; wing: 15.00 en solist; 15 16.30 Sportre ken met lu 17.20 „Van causerie; 1 17.50 Sportjo en sportuits: spel; 18.45 denspel; 19.3 Nieuws; 20.0 Paul Vlaand Mysterie, h< muziek; 22.1 Dansmuziek Reportages 23.45—24.00 HILVERSUF NCRV. 17.00 KRO. NCRV: 8.00 richten. 8.1 IKOR: 8.30 Koor en org en waterstai muziek. 9.55 mofoonmuzi en soliste. Gramofoonn 12.55 Zonnt en Katholie muziek. 1 13.55 Gra Voor de jeu 14.50 Gra „Eeuwfeest chie", cause 16.00 Gra Katholiek T Sport. 16.30 Ghr. Geref. wijde muzi 19.00 Same U dat?", Nieuws. 20 20.25 De g< zijne van. 20.50 „De a a

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 8