Alkmaarse K.A.B. is kerngezond! Kath. Ambachtsschool in Bergense Raad Parijse charme en gratie in Bergens Parkhotel IS oordholland per fiets naar Maria te Kevelaer R undveefokverenigin De Duinstreek In eerste klasse is spanning teru Geslaagde jubileum-show van Ursem's kapsalons Men moet zich richten op direct Apostolaatswerk meer KAB geeft 1000,- voor getroffenen Agenda ABDUSIROOP Mooi programma van rijwielclub P. j. VAN KESSEL Binnengekomen giften BIJ DE NOORDERPERS KENNEMER HANDBALVELDEN Pagina 2 Woensdag 25 Februari 1953 ALKMAAR Gisteravond hield de Alkmaarse afdeling van de K.A.B. in de Marijkezaal van Hotel Victory de jaarvergadering die vrij goed was bezocht. Voorzitter J. J. Zandbergen begon alle mensen, die in het afgelopen jaar het vuur uit hun sloffen hebben gelopen, hartelijk te bedanken. Zelfs een woord van dank aan de zgn. papieren leden, die alleen maar geld hebben ingebracht en die hij tenslotte vroeg, of zij eens iets van hun vrije tijd zouden willen afstaan om de taak van de bestuurs leden te verlichten. Vervolgens liet hij ernstige waar schuwingen horen tegen het moderne heidendom dat de welbewuste godloosheid in de maatschappij heeft gebracht. Daartegenover stelde hij de gesticht, om de buitenstaanders, geestelijke invloedssfeer van de K.A.B. als katholieke organisatie, die zich niet alleen en uitsluitend opwerpt als pleitbezorgster voor stoffelijke belangen, maar even welbewust tegenover het mo derne heidendom, de christelijke beschaving in de wereld tracht te verbreiden en waaraan iedere arbeider in eigen milieu zijn aan deel moet bijdragen. De heer Hazes gehuldigd. Onder de leden bevonden zich de heer H. C. Hazes en zijn echt genote, die beiden door bestuur en vergadering geducht werden gefêteerd. De heer Hazes heeft zijn sporen in het organisatie leven wel verdiend. Want 50 jaar lang is hij K.A.B.-er geweest. 15 jaar ijverde hij als secretaris van de Bouwvakarbeidersbond. De voorzitter noemde hem een „vechtjas" en dit was niet teveel gezegd, want zoals de heer Hazes zelf vertelde, werd je 50 jaar geleden voor ,,'n halve socialist" uitgekreten, als je je met het or ganisatieleven inliet. Zelfs van geloofsgenoten meest hij critische opmerkingen slikken. Voor dat alles mocht hij welverdiend de gouden draagmedaille van de K.A.B. voor 50 jaar trouw lid maatschap uit handen van de voorzitter ontvangen. Mevr. Iiazes ontving een fraai bouquet bloe men. De heer Hazes dankte met enkele korte woorden en een klein beetje geschiedenis van 50 jaar terug, voor deze hulde. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat de afdeling thans 1682 leden telt. Dat zijn er 275 van buiten de gemeente, 58 W.M.-ers, 56 dames, 13 gepension- neerden, 80 leden beneden de 19 jaar en 1145 boven de 23 jaar, wonende binnen de gemeente. Nog meer hulde. De heer B. B. van der Berg trad deze avond als bestuurslid af en stelde zich, wegens vertrek naar Haarlem, niet meer herkies baar. Welgemeend dankte de voor zitter hem voor zijn activiteiten in het bestuur en zijn werk voor de K.A.B. in andere organisaties, 'n Ferme doos sigaren zal in de toekomst nog die dankbaarheid vertolken, als woorden van man tot man niet mogelijk meer zijn. Ook de K.A.B. heeft het be richt van de overplaatsing van Rector F. Holthuizen, Geestelijk Adviseur van de K.A.B., met spijtige verrassing ontvangen. De G.A. nam, aldus de voor zitter, een bijzondere plaats in de K.A.B. in; overal wist hij zich door tactisch optreden bemind en gewaardeerd te maken. De voorzitter, vooruitlopende op wat door de K.A.B. bij het officiële afscheid nog zal wor den gezegd, dankte de G.A. har telijk voor zijn bemoeienissenen zorgen, aan de K.A.B. gewijd. Rector Holthuizen antwoordde hierop met een korte toespraak, waarin h.ij zei, altijd met veel plezier in de K.A.B. Alkmaar te hebben gewerkt. Hij zag met ge noegen terug op wat er in de zeven laatste jaren aan resulta ten mocht worden geboekt en het feit, dat de K.A.B. kern- en kern gezond is. Hij besloot met de aansporing, het zuiver gods dienstige blijvend op de voor grond te plaatsen, zulks om de wassende vloed van onkerkelijk heid tegen te gaan. Het lekenapostolaat van iedere arbeider, die de aansporingen van de priesters voor eigen muien moet vertalen en doorgeven, is van het grootste belang. Hij stelde zich voor, dat mede onder leiding van de nieuwe Geestelijk Adviseur een uitstaan de brand van apostolaat van de K.A.B. in eigen stad kan worden ONGEVAL DOOR SCHULD ALKMAAR. Eind vorig jaar werd op de Nieuw landersingel bij het Overdiep graafwerk ver richt voor het leggen van kabels Daartoe was 'n sleuf dwars over de weg gegraven en in deze sleuf was 's avonds 'n wielrijder te rechtgekomen en ernstig gewond. Het opgebroken weggedeelte was niet verlicht. De uitvoerder Dirk K. uit Weesp had de leiding bij deze werkzaamheden en had zich gis termorgen voor de Alkmaarse Rechtbank te verantwoorden, om dat hij verantwoordelijk wasvoor het plaatsen van waarschuwings borden en lantaarns. Ter zitting verklaarde hij, dat het werk oponthoud had ondervonden, waardoor men te laat tot plaat sing van de lampen overging. Hij was daarvoor inderdaad verant woordelijk, maar had er op ver trouwd, dat de onder hem staan de arbeiders zich met dit werk zouden belasten. Inderdaad was men met de lampen bezig op het moment dat het ongeluk ge beurde. De Officier achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste 'n boete van f 40.of 20 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. die aan de invloed van het Hu manisme bloot staan, onder de zegenrijke invloedssfeer van het Godsrijk te brengen. Daarna was de bestuursver kiezing aan de orde. De heren B. B. van den Berg en J. Hilt stelden zich niet her kiesbaar. Herbenoemd werden de heren P. Beemster (Bouwvak ken), G. Brakenhoff (Bonifatius), J. Hoeben (St. Rafael), H. W. Koopmeiners en Joh. de Lange. De diverse jaarverslagen wer den goedgekeurd. De secretaris gaf een overzicht van de stand van zaken in de verschillende onderafdelingen en instellingen. De ontvangsten en uitgaven 1952 sloten op een bedrag van f 7.410.40. De begroting 1953 sluit op een bedrag van f 5535.36, met een post onvoorzien van f 440.36. Aan verschillende subsidies zal een bedrag van f 525.worden be steed. Voor Studiedagen is uit getrokken f 250.voor de Ver- bondscursus f 300.en excursies f 100.voor cultureel werk f 250.en de viering van het patroonsfeest f 900.Ontspan ning Ouden van Dagen f 50. Een van de leden stelde voor, buiten de begroting om, een fonds „Hulp in Nood" te stichten, om nu en dan zeer hulpbehoevende leden in financiële en andere noden bij te staan. De heer Koop meiners antwoordde hierop, dat de tijd voor „Hulp in Nood" voorbij is. Deze taak behoort niet meer onmiddellijk tot die van de K.A.B. Wel kan de K.A.B. haar invloed uitoefenen in instellingen, die daarvoor beter geschikt zijn. De K.A.B. heeft besloten een bedrag van 1.000,be schikbaar te stellen voor de getroffenen door de waters nood. 500,— Direct aan het Nationaal Rampenfonds en ƒ500.— voor de K.A.B.-afde lingen in Zuid-Holland en Zee land. WOENSDAG 25 FEBRUARI Bioscopen: VICTORIA: Je moet er maar invliegen. REX: De stad zonder genade. CINEMA AMERICAIN: De kleine wereld v. Don Camillo HARMONIE: Een onvergete lijke melodie. Voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van hedenav. 6 u. af voor spoedgevallen bereikbaar: Apotheek „De Bever", Emmastraat 36, apo theker P. J. Meurs. GULDEN VLIES: 8 uur: Rot terdams Toneel „Het Hemel bed". K.A.J.-HUIS, 8 uur: Rector S. de Bot over de film. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Kath Werknemende Middenstand. DONDERDAG 26 FEBRUARI BIOSCOPEN (aanvang 8 uur) zie boven. HARMONIE: Een onvergete lijke melodie. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Vergadering Rijwiel handelaren. GULDEN VLIES: 8 uur: Ned. Volkstoneel. Waterstanden: Donderdag: hoog water 6.40 en 18.40 u., laag water 0.20 en 12.30 u. BERGEN De kwestie van een Katholieke Ambachtsschool in Alkmaar, is gisteravond ook in de Bergense Raad ter sprake gebracht. Zulks, naar aanleiding van een door Rector van der Zalm aan B. en W. gericht ver zoek, om een urgentieverklaring voor de stichting van een derge lijke school te willen afgeven. De Burgemeester had in een per soonlijk onderhoud met Rector van der Zalm verklaard, dat zulks buiten de competentie van B. en W. of de Raad lag, maar dat hij bereid was de Katholieke fractie naar haar oordeel omtrent de stichting van deze school te I Advertentie Maak een einde aan dat gekuch, zuiver Uw lucht wegen van gevaarlijke ziektekiemen met snelwerkende AKKERS 's werelds beste hoestsiroop BERGEN Het vijfjarig be- ven glad, met achter en op zij staan van zijn kapsalon was voor opgekamde krullen. Bijzonder de heer A. Ursem uit Bergen aardig doen het ook de. kleine aanleiding om dit jubileum op grapjes, die de coiffeurs zich ver een bijzondere wijze te vieren, oorloven door m hun modellen Hij maakte daarbij gebruik van j kleine lokjes in contrasterende een voor de hand' liggende ge- kleur aan te brengen waardoor dachte, die echter bij ons weten het geheel 'n bijzonder levendig boven het Y slechts zelden ver- effect knjgt. Bu de kinderkapsels wezenlükt is. Op die manier kon' werd gedemonstreerd,, hoe ook Bergen en wijde omgeving gis- het haar van jonge kinderen ge- termiddag getuige ziin van eenpermanent, kanworden, zonder n unieke klpsW, welke gehouden onnatuurlnk effect te verknj gen werd in het Parkhotel. Tijdens deze show werden uit sluitend modellen vertoond, wel- Van het kinderkapsel, via het „coiffure sport" voor de bak vissen, vorderde de show naar de moderne dagkapsels, die middels 'n eenvoudige garnering soms ke op dit moment „en furore" i -- -■ zijn. Tussendoor gaf de vaardige wordt volstaan met 'n .simpel op- explicateur 'n verhelderende uit eenzetting omtrent de grote vraag, waardoor de dames mo menteel gekweld worden: Schrijft de mode nu lang of kort haar voor. De waarheid bleek weer eens in het midden te liggen; een nieuwe „lijn" wordt bepaald door een gemiddelde van de nieu we creaties. Sommige huizen lan ceren modellen met een haar lengte van 7 cm. andere houden gestoken kammetje herschapen worden in 'n flatteuze cock-tail- coiffure. Opvallend waren ook de uit stekend in stijl gehouden toilet ten, die naast de „hoofd"zaak ze ker de belangstelling van de da mes trokken, 'n Groot aantal mannequins, waarvan de meesten dit werk nooit eerder gedaan hebben, en waarschijnlijk ook niet weer zuilen doen, is er in Trast aan r)p verleden iaar in geslaagd de stemmige zalen van zwane eeimlnen korte haren van het Parkhotel één middag de ty- 3 cm Men mag dan ook gerust P.ische sfeer van Parijse.gratie en aannemen dat de iuiste lengte i charme te verlenen, die het in nnvev^r 5 cm zfl zh'n Op het dit oer-Hollandse Bergen zeer S fkr heweepf He mode zich' wel bleek te doen. Het hoeft geen Sffïwii ,aTamLfiriri" vari bo- betoog, dat de geslaagde „bruids- naar de zg. „Tambourm van bo coiffures", in combinatie met de bijpassende toiletten, de aanwe zige dames het meeste applaus ontlokten. Tijdens de pauze werd 'n interessante make-up demon stratie gegeven, ook al, omdat Max Factor blijkens de annon cering dezer dagen 35 jaar schoonheidsmiddelen creëert. ALKMAAR. Dezer dagen vond de jaarlijkse algemene le denvergadering plaats van de R.K. Rijwielclub „Maria Keve laer" te Alkmaar. Twee jaar geleden bedroeg het aantal aanwezige leden slechts vijf; verleden jaar waren het er 15; doch dit jaar mocht deze club zich in een dermate grote belang stelling verheugen, dat er nog plaats te weinig was. Dit euvel werd snel verholpen, zonder dat er merkbare storing plaats vond en de vergadering op het uitgeschreven tijdstip kon beginnen. Er werd een kort ge bed gestort voor de zielerust der overledenen van de watersnood. Een belangrijk punt van be-, spreking betrof de bekostiging der studie van de Priesterstudent Francis Ma, geboren in 1930 te Moekden in Noord-China, die zijn H. Priesterwij ding in 1956 hoopt te mogen ontvangen. Met alge mene stemmen werd dit voorstel aangenomen. Inmiddels is bekend geworden, dat te Amsterdam bij de a.s. Stille Om-gang een dankbrief van hem zal worden voorgelezen. Het programma voor de a.s. Stille Omgang werd als volgt vastgesteld: Vertrek uit Alkmaar, Zaterdag 7 Maart a.s., om 20 uur. Om half 11 Lof in de parochie kerk van Wormerveer. Zondagochtend 8 Maart 1953 om 2 uur H. Mis in de Posthoorn waarna om half 4 de Ommegang geho-uden zal worden. De intenties zijn: Op de Dam' Voor Koningin en Vaderland; op 't IJ: Voor de zeevarenden; binnenstad: Voor Paus en Kerk. De algemene intentie luidt: „Dat God de overleden slacht offers van de watersnood de eeuwige vrede geve en aan de overlevenden kracht en troost". De bondsintentie: „Dat onze Priesterstudent Gods rijkste ze gen en kracht ontvange." Verder werd mededeling ge daan over een te houden grote Noordhollandse Rijwielbedevaart naar Kevelaer. De datum van vertrek werd vastgesteld op 15 Augustus 1953. Nadere bijzonderheden hier over worden nog bekend gemaakt in dit blad. Men kan zich nu reeds opgeven bij de secretaris, de heer G. F. Houtenbos, Baan- straat 3, Alkmaar, die desgewenst een en ander nader zal toelichten. Men kan terugzien op een vruchtbare vergadering. SCHAKEN ALKMAAR TEGEN BEVERWIJK ALKMAAR. Het He tiental van de Alkmaarse Schaakclub speelde Maandag zijn laatste wed strijd voor de competitie tegen Pat Mat, de Hoogoven Schaak club uit Beverwijk. VW II en Pat Mat bezetten de laatste en hoogste stand in de competitie met resp. 0 en 7 punten. Pat Mat had in deze wedstrijd al aan remise genoeg, om kampioen van deze afdeling te worden. De voorlopige uitslag is 2%2 Va. Maar de meeste der afgebroken partijen staan gunstiger voor Beverwijk, zodat de einduitslag wel 4%5 yi zal worden. VW II Pat Mat J. Veis—P. Zwart afgebr. A. TegelJ. Zoontjes 01 A. v. d. TakM. Suiker afg. P. v. d. SluysIr. Huigens 01 mej. C. BouwmanP. Hart 10 A. VisJ. Jansen J. MaatsTh. Spijker A. SehaapsJ. de Haas H. DageletA. Spijker G. BoonH. de Vries Vz-A afg. 1—0 afg. afg. 2 %-Vz Voor de onderlinge competitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Hoofdklasse: A. TegelP. Deugd Vz-y R. Pyning—E. Kaiser 0—1 A. TegelP. Seewald 01 Mr. R. Leddy—D. Appel Jr. 0—1 A Beemsterboer-W.Kwak 'A-Vz I-r. G. F. CoolP. Hoekstra 01 P. SeewaldW. Kwak 10 He klasse: F J. HolP. Groeneberg 0—1 P HolzmanJ. Bastiaanse afgebr. F. Helder—L. Nijman afgebr. Ille klasse: T. ZaneF. Faber 01 J. de WolfI. Wortel Vi-Vz IVe klasse: Mevr. Veis—mej. Groothof I0 Mej. Sehaaps-J. v. Rosmalen 01 Kajotters ALKMAAR. Vanavond zal Rector S. de Bot een praatje komen houden over instructie- films, die ter ontwikkeling be paalde onderwerpen behandelen. Alle kajotters worden verwacht. C Advertentie) WRINGERS 'n Prima wringer, merk Micro met volle garantie 29.75 Zwaarder uitvoering 38. Miele wringer 49 Erres, metalen uitvoe ring 66.67. ELECTR. TECHN. BUREAU LIMMEN Tel. 278 vragen, om daarna dit oordeel ter kennisname aan de Rector door te geven. De heer Hemelrijk (PvdA) noemde dit een kwestie, die al leen de Raad van Alkmaar aan ging en hij vond dan ook, dat dit voorstel in de Bergense Gemeen teraad niet paste. De heer Ellis (KVP) bracht hier tegenin, dat het gaat om 'n streekschool, waarbij dus ook Bergen indirect betrokken wordt. „Het is eige naardig", aldus de heer Ellis, „dat de Alkmaarse raad met dit streek-aspect geen rekening houdt". Overigens wilde hij dit meer zien als 'n principiële kwes tie en het voorstel van rector van der Zalm als zodanig in stem ming brengen. De heer Sluis (AR) bleek zich met deze zienswijze te kunnen verenigen. Hij wees er op, dat men de Katholieken in dit geval niet mag onthouden waarop zii recht hebben, gezien het aantal Katholieke leerlingen, dat de neutrale ambachtsschool bezoekt. Hij zag het voorstel dan ook graag door de Raad ondersteund. Nadat de voorzitter nogmaals had uiteengezet, dat dit zuiver beschouwd diende te worden als 'n kwestie, die alleen Alkmaar raakt, kon de heer Ellis met zijn voorstel accoord gaan. Nieuwe scholen De overige agendapunten bo den weinig stof tot discussie. Het bestuur van de St. Antonius- school kreeg toestemming om één lokaal meer te bouwen dan men aanvankelijk had voorgesteld. Deze voorziening zal rond f16.000 extra vergen. De nieuw te bou wen O.L.-school, waarvan de ma quette tijdens de vorige vergade ring in de Raad circuleerde, zal ongeveer f94.000 kosten. Uit de mededelingen bleek, dat bepaalde bedrijven, die door de tariefsherziening van het G.E.B. het zwaarst getroffen zijn, bin nenkort 'n gunstiger regeling te gemoet mogen zien. Adoptie Volgens het plan van de Ne derlandse Vereniging voor Ge meenten, zal Noord-Holland het getroffen eiland Tholen adopte ren. De gemeente Bergen zal zich, volgens dat plan, in samen werking met Bloemendaal ont fermen over het plaatsje St. Annaland. Er zal nog nader be keken worden, hoe die adoptie het best te realiseren is. Voorlo GESLAAGD DIPLOMAZWEMFEEST IN DE OVERDEKTE ALKMAAR. Gisteravond stond de Overdekte weer in het teken van de jeugd. Een kleine 90 jongelui waren aangetreden om proeven van bekwaamheid af te leggen op het gebied van de zwemkunst, die ondanks alle pogingen nog steeds niet vol- I doende beoefenaars telt. Onder het critische oog van de examencommissie, bestaande uit de consulent Lichamelijke Opvoe ding, de heer J. v. Drunen, de directeur van De Overdekte, de heer J. v. d. Grient en zwem meester F. van Es, bewezen 50 van de 51 candidaten voor diplo ma A, dat zij de lessen met suc ces hadden gevolgd. Voor het B-diploma slaagden 25 candidaten, 2 werden afge wezen en 2 waren niet versche nen. Voor het zware C-diploma slaagden alle vier candidaten: de meisjes Gerda Baars, Tineke Bruin, Helena Dekker en Jannie Makkes. Bij het uitreiken van de fraaie diploma's zette de heer v. d. Grient de waarde ervan nog eens uiteen. Het C-diploma moet het einddoel zijn van alle candidaten. Zij die dit bezitten kunnen zich pas all-round zwemmer noemen. Het B-diploma geeft aan, dat men overal veilig is in het water, terwijl het voorbereidende A- diploma slechts een aanloop dient te vormen voor de volgende gra den, zoals de naam al aangeeft. Zeer terecht zal dit diploma in het vervolg dan ook de Zwem- proef heten. De verschillende onderdelen van de avond werden afgewisseld door interessante demonstraties: eerst toonden meisjes van De Vliegende Vissen enkele num mers figuurzwemmen. DAW- dames gaven een drietal zeer fraaie nummers kunstzwemmen weg, terwijl enkelen van hen ook de wedstrijdslagen demonstreer den. Tot slot werd de waterpolo- wedstrijd DAW IDe Dolfijn I gespeeld. Beide ploegen, die en kele invallers telden, waren voor de rust goed tegen elkaar opge wassen. Na het draaien nam DAW het heft in handen, om ten slotte met 8—3 te zegevieren. Hedenavond belangrijke K.V.P.-vergadering HEILOO Wij herinneren aan de vergadering van de afdeling Weersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt. geldig van Woensdagavond tot Donder dagavond MOOI WEER Droog en over het algemeen zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen zuid-west en zuid-oost. Vannacht bijna overal temperaturen om het vriespunt en plaatselijk mist. Morgenmiddag ongeveer de zelfde temperatuur als van daag. §escWkbaar11gestei(?t mM° Heil^van de^tholieke'Volkg Descni - aar gesteld. partij, die hedenavond om acht Tenslotte werden de geloofs brieven van het nieuwe C.P.N.- Raadslid, de heer W. H. van Hattum onderzocht en in orde bevonden. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Johan- nus T. z. v. A. Bieman en M. Bloem; Wilhelmus H. z. v. W. H. Schrasser en J Gomes; Divera A. M. d .v. C. Melker en J. de Wit; Stendert J. E. A. z. v. J B. F. Zuurbier en P. C. Verrari; Johan nes J. P. z. v. S. Zuurbier en A. A, Wester. uur wordt gehouden in het N.K. J.B.-gebouw. Aller opkomst is ge wenst. Ongeval BERGEN. Toen Maandga- middag de zoon van de slager Th. Ruyter ziin slagersmessen in het slachthuis stond te slijpen, kreeg hij plotseling een stoot, waardoor het mes hem in de arm schoot. De slagader werd ge raakt. Dr. Poot verleende eerste hulp, waarna Ruyter huiswaarts kon keren. BERGEN Op de algemene de drachtige koe moet met het ,ed.„e,„d„in,, a CM Ni.u-j S0kSnT.hoï'd?nm'Efh,E^S,? wendjjk te Bergen gehouden, kon ren. Veel vitamine A-rijk voedsel de voorzitter, de heer N. Kaag 'het groenvoer Bij de bureaux can de Noor derpers kwamen heden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: R.K. Rijwielclub St. Paulus te Heerhugowaard-N. 33.05 A. L. te Alkmaar 5. R.K. college kerkcollectan- te te Hoorn 25. K.A. en Jeugdbeweging te Luttenberg (gem. Raalte) 75. Opgehaald met de foekepot op Vastenavond door Ge rard en Bertie den Ouden te Heino 4. Bridgeclubje mej. M. te Zwolle 37.07 (J kunt uw giften bezorgen aan onze bureaux, betzij per soonlijk, hetzij per brief ol post. wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort De gironummers van onze bureaux zijn: Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men ■>94460, Zwolle 48t'779, Alk maar 59446S, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894 Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. N.K.J.B.-NIEUWS HEILOO Hedenavond komt Kapelaan Th. Kloeg uit Alkmaar een lezing houden voor alle jon gemannen boven 17 iaar. Het on derwerp voor deze avond is: „De noodtoestand onder de katholieke jonge arbeiders" Ongeveer een maand geleden is er in Alkmaar een weekend ge houden voor afgevaardigden van verschillende j eugdverenigingen uit de kop van Noordholland. Daar is het onderwerp uitvoe rig behandeld en groepsgewijs be sproken. Het bestuur zou graag zien. dat het N.K.J.B.-gebouw vanavond tot aan de nok toe ge vuld is met katholieke jonge ar beiders uit Heiloo. Daarom worden de jongeman nen dringend aangeraden om he denavond met vrienden en ken nissen te komen. Ook de meaewei- king van de ouders wordt inge roepen om hun kinderen naar deze avond te sturen. Aanvang 8 uur precies. Economische betrekkingen met Oostenrijk De heer L. M. Swenn-en, secre taris van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Oostenrijk te Wenen en de heer W. H. B. van Welsen, vertegenwoordiger voor Nederland van genoemde Kamer, zullen voor belangheb benden bij de handelsbetrekkin- uit Schoorl, het resultaat in het kwaliteit. Jaarvergadering K.V.P. OUDORP. De K.V.P. hield Maandagavond haar jaarvergade ring in café Meereboer. In ziin openingswoord spoorde de voor zitter de leden aan tot eendrach tige samenwerking. Bij de laatst gehouden gemeenteraadsverkie zing had de K.V.P. 51.4 procent en bii de laatste Kamerverkie zing 47.8 procent der totale stem men. In verband met het feit dat de publicatie wat laat is ver schenen, werd besloten de ge legenheid candidaten in te die nen tot 2 Maart a.s. te verlengen. De alsnog ingekomen candidaten zullen dan aan de reeds door het bestuur gestelde candidaten wor den toegevoegd. De bestuurswisseling zal tot na de verkiezingen worden uitge steld. Een voorstel van het bestuur dat leden van de raadsfractie zit ting kunnen hebben in het be stuur der afdeling werd met 14 tegen 12 stemmen verworpen. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental der afdeling in 1952 was teruggelopen van 225 tot 190. Het verslag van de penning meester wees uit. dat de ont vangsten 390.43 hadden bedra gen en de uitgaven ƒ412.86. een nadelig saldo dus van 22.43. Kasoverschot van vorige dien sten 84.03, zodat thans in kas is ƒ62.40. Kas en boeken werden in orde bevonden. Bii de rondvraag memoreerde de heer G. Bos dat onlangs een verzoek aan de raad is gedaan om opheffing van de belasting op ongebouwde eigendommen. Naar ziin oordeel was door som mige leden van de fractie hier aan weinig aandacht geschon ken waardoor niet het gewenste resultaat werd bereikt. Bij een dergelijke gang van zaken, aldus spr.. zouden de grondeigenaren de K.V.P. niet kunnen blijven steunen. Over deze kwestie werd door verschillende leden der fractie het woord gevoerd. Wet houder Tuiinman verkaarde, dat boerenbedrijf over 1952, behoor lijk en bevredigend noemen. „Wel dreigen er donkere wolken, doch tot op heden is hier geen regen gevallen," aldus zijn commentaar op de economische situatie van het conjunctuurgevoelige bedrijf. Ingekomen was een schrijven om in verband met de actie voor de noodgebieden een afwachten de houding aan te nemen. De drie standsorganisaties zullen hierin weldra leiding geven. Zij zullen waarschijnlijk adviseren een kalf op te fokken voor een getroffen bedrijf. Bestuursverkiezing: Aftredende de heer A. Jonker, die zich niet herkiesbaar stelde. Met meerder heid van stemmen werd gekozen de heer IJ. Bruin te Bergen. De voorzitter dankte het aftredende van de koopman voor meer dan bestuurslid Jonker die 25 laari f i0n_ vi.. lang op voortreffelijke wijze de luu' vlees seconsumeerd. vereniging mede heeft bestuurd, i In de financiële commissie werd benoemd de heer W. L. Groenewegen in de vacature Joh. Kroon. De stierenkeuringen zullen worden gehouden op Donderdag 26 Maart in Schoorl op het sport terrein om 11 uur en in Alkmaar op de kaasmarkt om 14 uur. De centrale keuring op 24 April in de Bergerhout te Alkmaar. De agenda voor de vergade ring van de prov. bond van fok- veeverenigingen op 25 Febr. in Hoorn te houden, werd vlot door genomen. Als afgevaardigde werd benoemd de heer N. Bijl te Schoorl. Hij ontving de opdracht bij de verkiezingen zijn stem uit De ziekte bii het nuchtere kalf kan met effect bestreden worden door de jonge dieren de eerste dagen gekookt water te geven, waarbij na enkele dagen melk en een kleine hoeveelheid wonder olie toegevoegd kan worden. Gratis vlees ALKMAAR De Alkmaarse politie heeft gister een 28-jarige koopman aangehouden, als ver dacht van oplichtte" c.q. valsheid in geschrifte. De koopman was er in geslaagd weken achtereen van een slager gratis vlees te betrek ken door schriftelijke bestellingen te doen die ondertekend waren met de naam van een klant. Op deze wijze heeft het gezin 1012 en van 2.304 uur, ten kantore van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Am sterdam, Beursgebouw, Damrak 62a te Amsterdam (C.). Het verdient aanbeveling, dat gegadigden uiterlijk 2 Maart van hun voornemen doen blijken aan het secretariaat van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam (tel. 63393, toe stel 25). STAVENISSE GEADOPTEERD DEN HELDER, In beginsel is besloten, dat Den Helder de twee watersnoodgemeenten Sint Maartensdijk en Stavenisse zal adopteren. Deze adoptie zal gaan in samenwerking me. de ge meenten Maartensdijk, Hoorn, Medemblik, Heiloo, Callantsoog, Alkmaar en Schoorl. le klasse: De belangrijke wed strijd Or. WitA.O.G. is door Or. Wit verdiend met 5—3 ge wonnen. In de eerste helft was te brengen op de heer J. J. Ruy- A.O.G. sterker en had de sterke wmd in de rug. Dat ze deson- ter te Bobeldijk en de heer Mid delbeek uit Katwoude. Beiden treden in fokkerij-verband sterk op de voorgrond, terwijl de heer Middelbeek speciaal bekend is de lichtere danks geen doelpunten wisten te maken is vooral te wijten aan bet te korte spel in de voorhoede; enkele goede schoten werden door de keepster van Or. Wit keurig gestopt. Op verrassende met de fokkerij op gronden. Vervolgens werd een uiteenzet- wijze wist mej. Zeeman voor ting gegeven over de bestrijding haar club te scoren. De 2e helft van de gevreesde kalveren-ziekte., begon A.O.G. vol goede moed, De grootste oorzaak is wel hetmaar een kleine onoplettendheid gebrek aan vitamine A. Reeds bij in de verdediging werd af gestraft, 20 voor Or. Wit. Toeh kort hierna het derde doelpunt ter wereld kwam probeerde A.O.G. het met een gewijzigde opstelling, eerst werd het nog 40, aleer het eerste tegenpunt kwam, spoedig gevolgd door een tweede; toen was Or. Wit weer aan bod, 52. De tijd drong en was te kort om een gelijk spel te behalen, de eindstand kwam met een 53 overwinning voor de dames uit Limmen en de span ning in deze afdeling is weer ge heel teruggekeerd. I Meervogels heeft het sterke staaltje uitgehaald om van DIO te winnen, met 32 wisten ze het de hoogst aangeslagene in de be doelde belasting 48.- betaalt en dat is geen particulier. Hii meen de dat aan het lidmaatschap of het steunen van de K.V.P. an dere motieven van hogere waar de ten grondslag moeten liggen dan dit kleine bedrag, daar de belasting reeds met een derde is verlaagd. Een voorstel van de voorzitter om bij voorkomende soortgelijke gevallen tiidig en meer overleg te plegen tussen belanghebben den en fractie, had algemene in stemming. toch niet zwakke DIO te klop pen. De voorhoede was zeer goed op dreef, driemaal moest mej Kolhmer, die toch een keepster van klasse is, zwichten voor on houdbare schoten. Zeevogels had met D.S.O. niet veel moeite, met niet minder dan 80 moesten de meisjes uit Vijf huizen de nederlaag slikken. V.B.O. liet er geen gras over groeien, PSCK werd met een 110 nederlaag naar Zaandam teruggestuurd. 3e kl. B. Adelbert en H.S.V. boekten beide een overwinning, met 30 en 50 werd resp. ge wonnen van Zeevogels 2 en D.D.O. In de juniorenhoofdklasse boek te Adelbert een mooie prestatie door in Haarlem met 21 van TYBB a te winnen. A.O.G. won in Limmen met 42 van Or. Wit. Jun. 1. D.I.O. behaalde haar eerste overwinning; met 73 moest AOG c het onderspit del ven. HSV bedwong VBO met 54. Ook de adspiranten van HSV haalden de punten binnen, met 10 zegevierden ze over AOG. Or. Wit had geen medelijden met Adelbert en was niet eerder tevreden alvorens het dozijn vol was. 120.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2