Always F or ward geraak te in een netelige situatie Kees Broekman weer op dreef in Hamar Technisch heter H.S.V. zegevierde op nippert je A Ikmaarders waf en na rust geheel uitgespeeld De Kennemers scoorde één doelpunt meer Veldtemers hoekten verrassende overwinning Het doen en laten der eerste klassers Courses te Hilversum 2e, 3e en 4e klassers Ook voor R.K.A.F.C. ivas het gisteren een zivarte dag rolt plakt brandt D.T.S. in eigen huis geklopt Alkniaarse Boys-Zaandijk 1-2 Alcmaria nam de leiding RKAFC-VZV 2-4 Schaatsenrijders huis naar MAANDAG 2 MAART 1953 Pagina 3 AdvertentieI Verschillende van onze IS oordhollandse clubs hebben hun supporters welhaast grijze haren bezorgd van erger nis over de schamele prestaties. Daar is bijv. R.K.A.F.C. Thuis op eigen terrein laat het V.Z.V. (kranig gedaan Veldtemersmet de winst gaan strijken. Dank je teel", zeiden Crasshoppers, E.V.C., Assendelft en Purmerend. Hollandia kivam onderaan in 2AForward ziet de laatste plaats dreigend nabij komen en B.K.C. zit in datzelfde schuitje. Wel vreugde bij VolendamFI.R.C. (eindelijk winst), Z.A.P. en H.SA Ziezo, zal Hollandia gezegd hebben in zichzelf. Nu weten we het maar. De nederlaag tegen Z.F.C. was verwacht en nu gaan we met man en macht -proberen van die laatste plaats af te ko men. Want ia. zowel H.R.C. als K.F.C. grepen de kans met beide handen. Racing, eindeliik met vuur. klopte de Spantaan kans loos en bracht deze Amsterdamse club mede in dodelijk gevaar. K.F.C. deed het welhaast nog beter Want de zege op V.V.A. 52) is een prima wapenfeit. Bovenaan heeft Z.F.C. alleen nog maar met de Kennemers te ma ken. Een 2—1 nederlaag tegen D.W.V. schakelde U.V.V. defini tief uit. Dat de Kennemers bij bleef. danken de Beverwijkers aan de benauwde 21 op Alc- Kennemers ZFC UW DWV Alcm. Victrix 12 WA De Spartaan KFC HRC Hollandia Volendam, wanneer? Nu Volendam ook gisteren weer twee punten in de wacht sleepte, is bovenaan nog slechts de vraag actueel, wanneer de wiidbroeken de vlag kunnen uit steken. West-Frisia kan zich uit eindelijk meester maken van de tweede plaats, iets waarin ze wel zin hebben, getuige de fraaie 31 zege op A.F.C. Maar onder aan is de heksenketel nu pas goed aan het borrelen geslagen. O.S.V. kwam onderaan dank zij een 10 nederlaag tegen de mede-candidaat Z.V.V. Schoten sleepte met veel pijn en toch ook vreugde een gelijk spel weg uit de strijd tegen Zeeburgia en Helder, niet spelend, zag die puntenwinst met lede ogen aan. Dat Rapiditas en H.V.C. de oogst deelden, is alleen van belang voor de middenmoot. 12 9 2 1 20 12 9 1 2 19 12 6 3 3 15 11 5 3 3 13 12 4 2 6 10 12 4 2 6 10 9 2 3 4 7 12 2 3 7 7 12 2 3 7 7 10 1 4 5 6 Volendam 12 9 3 0 21 West Frisia 13 6 5 2 17 Rapiditas 14 6 4 4 16 AFC 11 5 4 2 14 HVC 13 5 4 4 14 Zeeburgia 13 5 3 5 13 HFC 12 4 3 5 11 ZW 12 3 2 7 8 Helder 11 1 5 5 7 Schoten 11 2 3 6 7 OSV 12 2 2 8 6 Oh, Always Forward De situatie in 3 C begint zich onderaan zeer ten nadele van Always Forward te ontwikkelen. We wisten reeds, dat Vitesse, nu de onderlinge „ruzie" is bij gelegd, veel te sterk is voor de laatste plaats, hetgeen ook wel tot uiting kwam in de zege op Forward gisteren behaald. Daar bij begint ook G.V.O. plotseling neiging te vertonen niets voor die rode lantaarn te voelen. Dat moest Kinheim aan den lijve ondervinden. Gevolg van een en ander is een inmenging van For ward en ook B.K.C. in deze duistere zaak. Het zal ons be nieuwen hoe het zich hier verder afspeelt. Bovenaan gaven de beide leiders geen krimp. Zaan dijk kwam in Alkmaar met de hakken over de sloot (12) en D.E.M. deed het in Wijk aan Zee veel royaler en overtuigender (4—2). Purmersteijn geeft steeds meer blijk van goede aanpassing. Een zege op W.S.V. is nog een hele prestatie. DEM 13 9 2 2 20 Zaandijk 13 9 2 2 20 Kinheim 13 5 4 4 14 Wijk aan Zee 14 6 2 6 14 Purmerstein 12 5 3 4 13 Velsen 12 4 4 4 12 Alkm. Boys 13 4 4 5 12 WSV 30 11 3 5 3 11 BKC 13 4 2 7 10 Alw. Forward 11 4 0 7 8 GVO 11 3 2 6 8 Vitesse 22 12 2 2 8 6 Nek aan nek-race nippertje in het bezit van de volle winst. In de allerlaatste seconde scoorden de Heilonaren tegen D.T.S. het winnende doel punt. Schagen, dat zulk prachtig werk deed met zijn zege op Texel (13) bleef daardoor op dezelfde achterstand staan. Even als trouwen Succes, dat Randers in Alkmaar maar juist de baas kon blijven. Onderaan kon Oude- sluls de winst in Medemblik niet grijpen. De thuisclub won met 21. Limmen tenslotte speelde gelijk tegen Watervogels. HSV 13 10 2 1 22 ZAP 12 8 4 0 20 Texel 14 6 5 3 17 Succes 12 7 2 3 16 Schagen 11 5 5 1 15 Limmen 14 4 5 5 13 DTS 14 4 4 6 12 MFC 11 3 3 5 9 USVU 13 4 1 8 9 Watervogels 14 4 1 9 9 Oudesluis 13 3 2 8 8 De Randers 11 0 2 9 2 duurt voort Zowel H.S.V. als Z.A.P. heb ben hun lastige uitwedstrijd ge wonnen. Z.A.P. toerde naar U.S. V.U.. dat kranig partij gaf, maar Zouaven toch een 42 ne.derlaag moest De Rijp R.K.A.F.C. liet kostbare veer Het leidende vijftal heeft zich in 4 B goed geweerd. Purmerend, gewaarschuwd man. gaf Meer- vogels geen kans de prachtige prestatie van vorige week te her halen (20). Assendelft klopte Zouaven kansloos; E.V.C. kwam tegen de dubbele cijfers aan in De Rijp (82) en Grasshoppers bracht de zware opgaaf. Monni kendam te kloppen, tot een goed einde (31). Maar de vijfde kop- club. RKAFC faalde in de opzet om „bij" te blijven. VZV, immer gevaarlijk voor welke club dan ook. haalde in Alkmaar het stoute stukje uit om RKAFC een 42 nederlaag toe te brengen. Nu mogen de Westerwegbewo- ners zich weer gaan vastbijten in de opgaaf een achterstand op de kopgroep weg te werken. Onderaan maakte Andiik in Bergen het enige doelpunt van de wedstrijd. Een zeer belangrijk doelpunt ook 13 13 12 12 12 9 13 incasseren. H.S.V. kwam op het Bergen Assendelft Grasshoppers EVC RKAFC Monn.dam Purmerend VZV Meervogels 31 14 Andijk 14 12 11 13 1 2 3 3 4 0 6 6 9 8 7 10 Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE Een wedstrijd waarin de spanning nog iets langer bleef dan tot de laatste minuut. De Heiloënaren, die de gehele ontmoeting door technisch de meerderen waren, konden hun overwicht maar niet in doelpunten uitdrukken. Steeds weer waren zij de blauwbroeken een fractie van een seconde te vlug af en de geforceerde kansen waren, vooral in de eerste helft vaak fantastisch, maar op het beslissende moment faalden zij. De eerste helft van deze ont moeting was verreweg de beste en de Boys hebben toen uitste kend partij gegeven. Het resul taat 11 was zeker verdiend en het zou niet tegen de verhouding zijn geweest, wanneer de Boys een kleine voorsprong hadden genoteerd. De voorhoede kon er toen echter niet in slagen de goede Zaandijk verdediging meer dan eenmaal te passeren. Na de rust ging voor het grootste gedeelte het initiatief uit van de Zaandijkers, die er dan ook in slaagden de leiding te heroveren. Wel hebben de Boys getracht het verloren terrein te herwinnen, maar het doel van de Boys is in groter gevaar geweest dan dat van Zaandijk. Zodat de eindconclusie niet anders kan zijn dan dat de punten terecht Voor de zoveelste maal heeft Alcmaria met de oneven goal het onderspit moeten delven. Toch was de overwinning van de Kennemers niet onverdiend, maar aan beide doelpunten kwam het op gelukkige wijze. Het waren presentjes van Alc- maria's doelman. Vasbïnder, die voor de rust uitstekend op dreef was, geraakte na de thee, toen hij de gelijkmaker door zijn handen liet glippen, lelijk de kluts kwijt. Het eerste kiwartier van deze ontmoeting waren de Kennemers sterk in de aanval en schoten van H. v. d. Sluis en Janssen hadden beter lot verdiend. Na dit eerste offensief, dat de Alc maria verdediging wist te door staan, kwamen de withemden ■meer los. Zij wisten het midden veld te veroveren en de aanval over te nemen. Na 25 minuten lokte Untied, de Kennemersspil, de oud-Alomariaan Schaper naar zioh toe, passeerde deze en plaatste de bal in de open ruim te. Daar liep Schmidt toe en plaatste de bal achter Wilkes. (0—1). Daarna behied Alcmaria het beste van het spël. Bijna had Untied de stand op 02 ge bracht, toen hij goed doorbrak en Wilkes reeds geslagen was. Beggenum wist echter op de toellijn te redden.- Zo werd ge draaid met 10 voor Alcmaria. Na de hervatting ging de strijd vrijwel gelijk op. Na ongeveer 10 minuten loste rechtshalf Duin van de Kennemers een hoog boogschot op het Alcmaria doel. Daarbij greep Vasbinder mis en tussen zijn handen door ging de bal in het doel. 11. Daarna was Alcmaria er volkomen uit. Paal en lat konden ternauwer nood redding brengen, temeer daar Vasbinder de kluts kwijt was. Na een vijftal minuten wist Alcmaria zich echter weer te herstellen en kwam het spel weer in evenwicht. 7 minuten voor tijd voltrok zioh het von nis over Alcmaria. Toen loste H. v. d. Sluis van grote afstand een hard schot op het Alcmai'ia doel, waarbij Vasbinder de bal liet vallen. J. v. d. Sluis kon daar door de bal in het verlaten doel lopen. 21. Wel deed Alcmaria in de res- kwamen bij die ploeg, welke er het meest recht op had. Na een aanvankelijk gelijk op gaande strijd begonnnen de Boys aan een groot offensief, dat ech ter geen resultaat opleverde, omdat de aanvallen niet krachtig genoeg waren om de Zaandijk- verdedigig van haar stuk te brengen. Na 20 minuten kreeg de Z. rechtsbuiten de bal vrij, zette mooi voor en de midden voor kopte het leer onhoudbaar langs Kramer (01)). De Boys kwamen daarna geweldig op zetten en het Zaandijk doel kwam onder hoge druk te staan. Nadat eerst de paal een doel punt voor de Boys in de weg stond, was in Indri die de ge lijkmaker langs de Z. doelman schoot. Even daarna hadden de Boys pech toen bij een onver wacht en hard schot van T. Indri de bal juist langs de ver keerde kant van de paal ging. Tegen de rust zakte het tempo bij de Boys, waardoor de Zaan dijkers het heft in handen na men. Toen Kramer's poging om een bal te onderscheppen mis lukte, kon Metselaar de bal nog juist uit het doel koppen. Zo ging de rust in met gelijke stand. Na de thee waren de Boys niet zo goed als daarvoor. Of het tempo van voor de rust zich wreekte, weten we niet, doch de Zaandijkers waren meer in de aanval. Geruime tijd wist de Boys-verdediging zich staande te houden, waarbij Kramer een maal mooi redde, maar na een half uur heroverden de Zaan dijkers bij een doelworsteling de leiding (12). Zonder twijfel heeft de Boys voorhoede pogin gen gedaan om althans een ge lijk spel te veroveren, maar zij kon er niet in slagen de Zaan dijk verdediging voor al te grote problemen te stellen. Daarente gen waren de aanvallen van Zaandijk gevaarlijker, doch de Boys-defensie met De Leij aan terende minuten ernstige pogin gen om de gelijkmaker te sco- het hoofd wist meerdere doel- ren, echter zonder resultaat. punten te voorkomen. Vooral de watervlugge links buiten Harats, die nogal eens ongedekt stond, had een groot aandeel in de goed opgezette aanvalllen. Zijn eerste scherpe voorzet werd hoog over geschept. Van de aanvang af hield de druk op het DTS-doel aan en keeper v. d. Hbven werd zwaar op de proef gesteld. Hij was echter zijn plaats onder de lat volkomen waard. Geleidelijk kwamen de blauwbroeken er beter in en dienden goed van r.epliek. Her haaldelijk zetten zij het buiten spelvalletje open, waar de rood gelen even zoveel malen intrap ten. Dit heeft echter ook zijn nadelen, vooral bij snelle tegen standers. Een pass van Harats, goed overgenomen door v. d. Maat, stuitte als een vliegende kogel af van de uitlopende kee per v. d. Hoven. Steeds weer kans op kans voor de bezoekers, maar zelfs, voor open doel met een geslagen keeper werd het leder hoog over gewerkt. Pas na 35 minuten werd de roos getrof fen, toen Karats een duel met de Waard won en in de doelmond plaatste, alwaar v. d. Maat voor de afwerking zorgde (01). Dit bleek het sein voor de gastheer om steviger aan te pakken. Hun voorhoede speelde, echterte veel teruggetrokken en werd te wei nig gesteund, waardoor die HSV- defensie gemakkelijk het gevaar bezweren kon. Hoogspanning. In de tweede helft beten de gastheren beter van zich af en al bleef het technisch verschil opvallen, zij wisten door enthou siaste aanvallen enige goede kan s-en te scheppen. Dit was echter ook een prikkel voor de gasten om er nog een schepje op te gooien. Het spel golfde over en weer, met steeds de roodgelen het gevaarlijkst in de aanval. Circa 15 minuten na de hervat ting had de thuisclub geluk. Een vrije trap werd door de Waard hoog voor het doel gebracht en de poeier van v. Dort verraste keeper Apeldoorn volkomen. 1-1. Nu was weer alles mogelijk, of schoon de gasten de beste papie ren bleven behouden. Vele hache lijke momenten ontstonden bij over en weer trekken voor het DTS-doel en steeds wist men daar, vaak met kunst- en vlieg werk te redden. Het bleef een worsteling om de leiding. Aan beide kanten werd alles op alles gezet en de thuisclub kwam er steeds beter in. Het bleef tot het einde een open vraag wie als overwinnaar het strijdperk zou verlaten. Reeds had de prima lei dende scheidsrechter het teken van de laatste minuut met de grensrechters gewisseld, toen bij een harde doelworsteling P. Schuit een gaatje open zag en hij keeper v. d. Hoven ten 2de male liet vissen (12. Meteen werd het einde geblazen en ver lieten de gasten juichend het veld. Een heus niet groots spelend V.Z.V. heeft na een matige wedstrijd de heide punten en zeer kostbare op de Alkmaarders veroverd. Verdiend, omdat de Westerweg- bewoners zó'n pover partijtje voetbal speelden, dat wij ons eerlijk afvroegen of deze ploeg aspiraties voor de bovenste plaats heeft. Het begin was hoopgevend. Reeds na 5 min. wist J. Kooge op keurige wijze de score te openen. VZV kreeg twee minu ten hierna een presentje, toen linksbuiten Zomerdijk een mis lukte voorzet via een van de A-backs in het doel zag verdwij nen. Wij gin-gen rechtop zitten. Dit zouden de AFC-ers vast niet nenien. Dat was ook zo. De VZV- veste onderging enige benauwde ogenblikken, maar de AFC-voor- hoede was te passief om tot re sultaten te komen, terwijl Leegh- water zich als de bewaker van Kooge nu zeer vasthoudend toon de en iedere kans in de kiem smoorde. AFC -miste vooral Hey- nds, die op bepaalde psychologi sche momenten zo verrassend voor 'n doelpunt kan zorgen. In de eerste 20 minuten van de tweede helft had AFC de kans een voorsprong te nemen, maar toen het dit vergat, profiteerden hierna de VZV-ers dankbaar van een paar fouten van invaller Roe- tink. die de geblesseerde Wester (r.back) moest vervangen. Weinig fraais. Toen om half 3 de elftallen zich opstelden, mocht AFC de aftrap nemen. Al gauw ging het op doel main Smit aan. P. Tijm zou schieten, naast. J. Kooge wist zich van zijn belagers te ontd-oen en onhoudbaar voor goalie Smit was het 10. Direct na de aftrap ging VZV er van door en het was, zoals boven aangegeven. 11. A. ging ten aanval. lot tweemaal toe wist P. Tijm W. Wijnker te passeren, maar dan faalde hij. Het was vlak hierna Leeghwater, die fraai koppend redding bracht. In de A.-achterhoede excelleer de Hoeben, in samenwerking met v. Saase. Invaller Roetink had geen zware taak met Zomerdijk, die evenals zijn collega aan de overzijde niet tot grootse daden kon komen. Het geheel -bleef be neden de maat. Wel werd er, vooral door VZV, hard gewerkt, maar de beide doelwachters kre gen tot rust niet veel moeilijk heden meer op te lossen. Zelfde spelbeeld. Na de thee vertoonde AFC direct enige activiteit, die dan ook resulteerde in een licht over wicht, waarbij echter als enig resultaat een corner ontstond. Al heel gauw verviel men weer in dezelfde zwakke vertoning van voor de rust. Kooge, de A.-mid- voor, zette goed door, maar ver mocht alleen ook niet veel in tr brengen bij de VZV-defensie. Groen (VZV) schoot uit eer vrije trap hoog over. Het was ne 25 min., dat C. Tamis geheel vrij staand de bal in de touwen joeg 12. De Lange viel uit en Ten Have nam zijn plaats in. In sa menwerking met de A-midvoo-r dachten wij hem te zien scoren echter tegen de paa-l. Ongeveer 10 min. vóór tijd was een te zacht teruggesnoeide bal van Roetink AFC noodlottig daar C. Tamis hier dankbaar var profiteerde. (13) Vlak hierop wist Zomerdijk wederom een fout af te straffen (14). Toen Leeghwater hierna de A-midvoor even liet gaan. war deze het, die 24 op het sco- ringsbord bracht. Een hierna door VZV gescoorde goal werd ge annuleerd. Toen scheidsrechter Jeltes, die tot volle tevredenheid van de ongeveer 2000 toeschouwers dp wedstrijd leidde, het einde floot, was dit een verademing. NED. ADRIAANSE CROSSKAMPIOEN Het Nederlandse crosskampi oenschap 1953, hetwelk werd ge houden op het landgoed „De Witte Bergen" in Oirschot en dat georganiseerd was door de athletiekvereniging „Orion" on der auspiciën van de K.N.A.U., is gewonnen door Adriaanse uit Breda in de tijd van 47 min., 28.8 sec. De te lopen afstand bedroeg 12'/2 km en leidÉe over bospaden, duinzand en enkele heuvels. De weersomstandigheden waren zeer gunstig en van de zijde van het publiek bestond grote belangstel ling voor de wedstrijden. De uitslagen waren: 1. en kampioen van Nederland Adriaanse (D.J.A., Breda) 47 min. 28.8 sec.: 2. Van der Zande (Olympia. Halsteren) 47.57.7: 3. Bobeldijk (A.V.M.F.C.. Medem blik): 7. Weert (Nurmi. Gronin gen) 49.33.0. BLAUW WITGO AHEAD 10. Een gevaarlijk moment voor het doel van Go Ahead, doch de bal verdwijnt weer in het veld. V.l.n.r. Doelverdediger Brand; van Kalken invaller voor Scherpenzeel) (BW) de Boer, Marijn, Koopman allen GA); geheel rechts Tolmeyer (BW) PHOSPHAAT-ERTS VOOR NEDERLAND WASHINGTON, 1 Maart (AP.) De M.S.A. heeft een bedrag van 300.000 dollar goedgekeurd voor door Nederland te verrichten aankopen van phosphaaterts. De uitslagen van de gehouden draverijen te Hilversum luiden: Adelaarsprijs. 1. King Spencer (F. J. Eeren- bergl 2.50,5 km. tijd 1.26,2, 2. Prinses Julia B; 3. Marry Simons Tot: wd. f 14.10: pl. f 2.60, f 1.60, f 2.80. gek. f 10.70, cov. f 4.10. Gierprijs: m le serie: 1. Playsier (J. T. de Graaf) tijd 2.48 km. tijd 1.29,4; 2. Ostrogatta K; 3. Omar Spencer Tot: wd. f 7.40, pl. f 3.30, f 2.20 gek. f 12.40, cov. f 3.—. 2e serie: 1. Peter Pech (W. H. Geersen) 2.44.9 1.27,8; 2. Petro- nel Spencer; 3. Prins Gregor. Tot.: w. f 3.10, pl. f 3.10. gek. f 8.40, cov. f 3.70. Finale: 1. Peter Pech (W. H. Geersen) 2.46.9, 1.28.8; 2. Peter Karnac; 3. Ostrogatta K. Tot.: w. f 2.30, pl. f 1.50 f 1.60, f 1.80, gek. f 7.50. cov. f 5.80. Buizerd eerste afdeling: 1. Prins Bernhard D (G. Brou wer) 3.04. km 1.32.9; 2. Quinte Hollandia G; 3. Peter Scott. Tot.: w. 37.70. d1. 7.70. 2.30. 2.30. gek. 22.00. cov 6.60. Buizerd tweede afdeling: 1. O Lapize (H. C. ten Hagen) 3.00.4, km 1.30,2: 2. Odvsseus: 3. Quita Hanover „O' Lapize" liep buiten wed denschappen. „Odvsseus" liep buiten mededinging en buiten weddenschappen. Tot.: w. 8.10. pl 2.30. 1.10 (parel Holland C) 1.70 Qui Gagne A), gek. 9.40 (Quita Hannover en parel Holland CY. cov. 8.00 Sperwerprijs: 1. Oscar Major (J. Wagen-aar) 4.04,2 1.26,6; 2. Olivier B; 3. Or de Casindra. Tot: w. 5,20; pl. 1,60, 1,40; gek. 3,50; cov. 3,50. Uilenprijs: 1. Orient Express G (C. Dis selkoen) 2.53,5 1.27,7; 2. Narcisco G; 3. Komdor. Tot: w. 8,50: pl. 2,30, 2,20. 1,90; gek. 7,40; cov. 7,10. 2e Monteprijs: 1. Larrikin (J. C. Pex) 2.52,5 1.29; 2. Partout; 3. Matador. Tot.: w. 4,70; pl. 1,60, 2,20, 1,70; gek. 8,30; cov. 6,80. Totale omzet: f 99.474,50. HAMAR Het seizoen is voor de Nederlandse rijders afgelopen. Vandaag pakken zij hun koffers en rugzakken, welke wat moei lijk dicht zullen gaan vanwege de talrijke prijzen, in de afgelopen maanden tijdens wedstrijden in Scandinavië, Finland en Zwitser land gewonnen. Woensdagmor gen komen zij in Nederland te rug, met uitzondering van Kees Broekman, die waarschijnlijk nog enkele wedstrijden in Noord- Noorwegen zal rijden. Op de eerste dag van de wed strijden te Hamar was het ijs goed en het vroor enkele graden. De tijden waren snel. Opvallend waren de matige tijden van Ken Ilenry die niet in goede conditie bleek te zijn. Broekman won weer eens de 5000 meter, met grote voorsprong in tijd op Ivar Martinsen. Wim van der Voort, reed een snelle 500 meter maar een matige 5000 meter. Op de tweede dag revancheerde hij zich op de 1500 meter schitterend, waarbij hij een felle aanval van Roald Aas afsloeg. Broekman werd op die afstand derde en liet er op de 10.000 meter 'n klinken de overwinning op volgen. Na di'ie nummers leidde Ivar Martinsen nog steeds met 144,333 punten, gevolgd door Broekman met 144,480 punten en Wim van der Voort met 144.613 punten. Wim van der Voort besloot niet mee te doen met de 10.000 meter, zodat de strijd om de eerste plaats uitsluitend ging tussen Martinsen en Broekman. Onze landgenoot moest met 3 secon den voorsprong van Martinsen winnen op de 10.000 meter, wilde hij van de eerste plaats in het algemeen klassement verzekerd zijn. Dat verschil werd uit de aard der zaak heel wat groter, zodat Broekman in de laatste be- 'angrijke wedstrijd van het sei zoen een fraaie zege behaalde. Op de tweede dag was het its niet zo goed als Zaterdag. Het ijs zoog, het glijden ging niet zo best, zodat de tijden minder snel werden. Wim de Graaf reed voor de eerste maal een 10.000 meter. Hij kwam pas laat aan de start, toen het ijs slechter was gewor den. Zijn tijd kwam in de buurt van de 19 minuten. Jan Pronk is een Nederlandse rijder, die in Noorwegen werkzaam is. De uitslagen van Zaterdag lui den: 500 nieter: 1. Arne Johansen 44 sec 2. Kjell Trystad 44,4 sec., 3. Sig- mund Soefteland en Wim van der Voort beiden 44,8 sec., 5. Martinsen, Jack Kjuus en Knu Agrup Andersen, allen 45 sec.. 8. Gerard Maarse en Ken Henry, beiden 45,1 sec., 10. Gunnar Konsmo 45,2 sec., 11. Gunnar Nilsen 45,4 sec., 12. Roald Aas en Johnny Cronshey, beiden 45,6 sec. Broekman noteerde 46 sec., jan Pronk 48,4 sec. en de Graaf kwam te vallen. 5000 meter: 1. Kees Broekman 8 min. 28,8 sec., 2. Ivar Martinsen 8 min. 37,6 sec., 3. Knut Johannesen 8 min. 37.8 sec., 4. Johnny Crons hey 8 min. 38,6 sec., 5. Roald Aas 8 min. 42,2 sec., 6. Knut Tangen 8 min. 44,2 sec., 7. Wim van der Voort 8 min. 46,8 sec., Gerard Maarse liet 8 min. 56 sec. voor zich afdrukken, Wim de Graaf 8 min. 56,6 sec. en Jan Pronk 9 min. 26 sec. De uitslagen van Zondag lui den: 1500 meter: 1. van der Voort 2 min. 21,4 sec., 2. Roald Aas 2 min. 21,8 sec. 3. Broekman 2.22.8, 4. Ivar Mar tinsen 2 min. 23,2 sec., 5. Kjell Trystad 2 min. 24,8 sec., 6. Jack Kjuus 2 min. 25,2 sec., 7. Nic Stene 2 min. 25,8 sec., 8. Knut Johannesen 2 min. 26,2 sec. 9. Johnny Cronshey 2 min. 26,4 sec. 10. Gerard Maarse 2 min. 26,5 sec. de Graaf noteerde 2 min. 28,6 sec. en Pronk 2 min. 35,4 sec. 10.000 meter: 1. Kees Broekman 17 min. 36 sec., 2. Ivar Martinsen 17 min. 49,1 sec., 3. Johnny Cronshey 17 min. 55,1 sec., 4. Knut Johanne sen 18 min. 6,2 sec., 5. Roald Aas 18 min. 6,8 sec., 6. Per Odegaard 18 min. 32,9 sec. Wim de Graaf reed voor de eerste maal een 10.000 meter. Hij noteerde 18 min. 54,4 sec. Eindklassement: 1 Kees Broekman 197,310 pun ten; 2. Ivar Martinsen 197 788 punten, 3. Roald Aas 199.427 punten; 4. Johnny Cronsney 200.015 punten; 5. Knut Johanne sen 201.743 punten; 6. Gunnar Nilsen 203.968 punten. le klasse A Zw. Boys-Wageningen 11 De VolewijckersSneek 10 Ensch. BoysGVAV 4—0 NECFrisia 21 EDO_DOS 4—2 RCHVSV 0—1 HeraclesAjax 11 Eerste klasse A RCH Ajax Heracles VSV DOS Ensch. B NEC GVAV EDO De Volew Wagen. Zw. Boys Sneek le klasse B Stormvogels't Gooi 32 Blauw WitGo Ahead 1—0 ElinkwijkHaarlem 01 LeeuwardenVitesse 20 Be QuickEnschede 11 HeerenveenAchilles 42 AGOW_DWS 1—5 Eerste klasse B Sf Fr 13 10 1 2 21 15 9 3 3 21 14 6 4 4 16 14 6 4 4 16 15 7 2 6 16 14 5 4 5 14 14 5 4 5 14 15 5 4 6 14 15 5 4 6 14 16 6 2 8 14 13 3 7 3 13 14 3 4 7 10 13 3 2 8 8 13 2 3 8 7 C MVV—Willem II ExcelsiorSVV Emma—Theole VVV—Sittardia LongaJuliana BrabantiaBW HBS—Sparta 0—2 2—0 8—2 0—2 1—1 1—2 0—1 Heerenv. 15 10 2 3 22 Enschede 15 7 5 3 19 Haarlem 14 6 6 2 18 DWS 15 8 2 5 18 Leeuw. 15 7 4 4 18 BI. Wit 16 7 4 5 18 Stormv. 15 7 3 5 17 Vitesse 15 7 3 5 17 Be Quick 16 4 5 7 13 AGOVV 14 4 4 6 12 Elinkwijk 't Gooi 14 5 2 7 12 15 3 5 7 11 Achilles 15 2 3 10 7 Go Ahead 14 1 4 9 6 le klasse D Eindhoven —ADO 0—0 Xerxes NAC 5—2 Bleij erheideRBC 1—0 Mauri tsPSV 1—2 TEC—NOAD 2—2 Herm.-DVSLimburgia 2—1 DHCFeijenoord 4—2 Eerste klasse C Eerste klasse D Sparta 16 10 3 3 23 PSV 15 9 2 4 10 Willem II 16 8 5 3 21 Eindhov. 15 8 4 3 20 BW 15 7 5 3 19 ADO 14 7 4 3 18 MVV 15 6 6 3 18 Bleyerh. 15 7 3 5 17 Sittardia 15 8 2 5 18 NOAD 15 6 5 4 17 VVV 16 6 6 4 18 Feijenoord 16 6 5 5 17 Excelsior 15 6 5 4 17 Xerxes 15 5 5 5 15 Emma 15 7 3 5 17 RBC 15 6 3 6 15 Longa 14 7 1 6 15 H.-DVS 14 4 5 5 13 SVV 15 6 1 8 13 DHC 14 6 0 8 12 Brabantia 16 6 0 10 12 Limburgia 15 4 4 7 12 Juliana 15 2 5 8 9 NAC 15 4 4 7 12 HBS 15 3. 2 10 8 Maurits 15 2 6 7 10 Theole 16 2 2 12 6 TEC 15 2 6 7 10

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3