Hollandia kon verdediging van Z.F.C. niet doorbreken Sterke S.R.C.- achterhoede hield Hugoboys in toom Zaandammers boekten een 2-0 overwinning West-Frisia won krap van teleurstellend A.F.C. Zeevogels volkomen overspeeld door R.C.Z. Forward kon ook niet van Vitesse winnen T ex el kon het niet bolwerken tegen Schagen Uitslagen :_vzv ORTIVITEIT Spil Kuiper was uitblinker Boys Cou Zelo en Texelse ^s deelden de punten Zonder midvoor Simons VIOS won gemakkelijk Genadeslag in de eerste lielft Hoornaren hadden drie invallers Wie wordt K.N.V.B. voorzitter? Huisman leidt in kampioenschap dammen Z.A.P. kon U.S.VU: moeilijk baas Flevo moest eerste punt afstaan Gelijkmakende doelpunt kwam een kwartier voor het einde it i klasse A ia—ZFC rv A 5WV ■Alcm. Victrix le Spartaan le klasse B im HFC riaSchoten is—HVC )SV ;iaAFC ^est I e klasse A l—QSC r.m.Wilskr. ijk—CSV -OWO ogelsKVV 5DW ie klasse B ZSGO tipperda aarn C—WFC Donar Allen Weerb. 3e klasse C Xinheim /eisen Boys-Zaandpk Alw. Forw. Purmersteiin an ZeeDEM 4c klasse A Watervogels Schagen idersSucces -ZAP 1SV ludesluis 4e klasse B rendMeerv. elftZouaven Andijk Monn.dam 3EVC 0—2 5—2 1—2 2—1 3—0 5—3 2 1—1 1—0 3—1 1—5 5—2 3—0 0—4 0—0 1—1 1—4 2—1 2—1 1—3 3—0 2—2 2—1 1—3 1—2 2—0 0—1 2—4 2—2 1—3 3—4 2—4 1—2 2—1 2—0 4—0 0—1 3—1 2—8 2—4 HELDER. Een groot n het voetbalpubliek heeft ondag bij de wedstrijd lartaan danig geërgerd, et spel willen wc het hier ebben, daarmede hebben sturen en trainers te be- maar wel over de spor- deze was ver te zoeken, in de tweede helft. In lftallen waren enkele ele- die blijkbaar de meest- iige beginselen van spor- nïet wisten toe te passen, an begrepen. Ook hierover de besturen echter te oor dat is zelfs hun plicht rer de spelers, de leden en m van sportief Nederland, iwheid nam in enkele mi- tijd zodanige vormen aan, ;n zich niet ontzag zijn anders willens en wetens n in voetbaltaal noemt „te Begrijpelijk, hoewel niet praten, was het dan ook. n toeschouwer zich een k vergat en het veld op- toen een HRC-er opzet- ;0 werd te pakken geno- at hij kermend op de grond ggen. Een half dozijn men- is daarna nodig, om hem p te lappen. Even begrij- vas het ook, dat de scheids- daarvóór een andere een ernstige waarschu- <af, toen deze ziin Soar- waker zonder meer aan- Die waarschuwing was een veel te lichte straf. De rechter had echter eerder ingender waarschuwingen uitdelen, dan was het li niet zover gekomen. Hij daarvoor niet alleen be- eid over 22 spelers, maar vooral verantwoordel'ik- ïij alleen is n.l. de man. el en spelers in handen n als hij die taak niet ver- lan moet hij ziin scheids- sfluit inleveren. Een voet- is geen slagveld, waar iet ziin tegenstander kan n laten wat men zelf ver- -lers geraakten tijdens de jd tegen Tottenham Hot- eblesseerd en zeker één n zal Woensdag, wanneer Istrijd wordt overgespeeld, n de partij kunnen zijn. treft hier de rechtsbinnen rrdon, die een enkeiwond waarvan de genezing ze- kele dagen zal vergen, gham had in de eerste le score geopend door de liten Wardle, die met de i zijn voet tot in het cen- ran de Spurs-defensie was drongen om daarna met 'n van zeker achttien meter >s te treffen. Tottenham verbeten terug, maar het tot twaalf minuten voor ide voor de hechte verde- van Birmingham moest en en Les Bennett,, rechts- van de Spurs, met 'n ver te sprong een hoge pass lurphy buiten het bereik ïgelands doelman Gil Mer- i de hoek kopte, de league betreft: Burnley tonder te spelen de eerste van de ranglijst behouden, Preston Norïhend, dat 'n verwinning op Chelsea be de leider thans volgt met ïlfde aantal (38) punten en slechter doelgemiddelde. Wolverhampton en West rich Albion hebben 38 pun- odat de volgorde van de 4 op de ranglijst door het middelde wordt bepaald, et er naar uit, dat dit •seizoen een uitermate ind slot zal krijgen, ■esultaten van de kwart fi- /an de F.A.-Cup luiden: #1Blackpool 12 VillaEverton 01 igham C.Tottenh. H. 11 eadBolton W. 01 uitslagen van de wedstrij- gespeeld voor de Engelse luiden: te divisie: fCharlton 01 ester C.Portsmouth 21 stleWolverhampton 11 n North End'Chelsea 21 -Manchester U. 31 3romwichSunderland 11 ede divisie: -Doncaster 21 n—Huil 2—1 —Sheffield 0—3 terNotts F. 11 Huddersfield 02 hamLicblm 32 imptonBrentford 02 Ham—Blackburn 00 uthBameley 40 MAANDAG 2 MAART 1953 Pagina 5 't Is Hollandia niet mogen gelukken revanche te nemen op de smadelijke 50 in Zaandam. Wel werd het be langrijk minder, doch de beide kostbare punten gingen toch verloren. De gasten toonden zich hun plaats op de ranglijst wel waard, doch in vergelijking met andere kop- ploegen, komen ze aan techniek tekort, wat ze door stevig op de hal zitten weten te compenseren. De grote kracht is hun defensie, waarin spil Kuiper de hoofdrol speelt. Snel en goed was de start van beide elftallen zodat de zeer tal rijke bezoekers al direct het volle pond kregen en toen in de eerste minuten Jager in volle vaart langs Kalman stoof, hielden de duizenden Hollandia supporters hun adem in om een voltreffer van Jager tegen het doelschot .te kunnen horen. Het kwam niet zover want Lust had zich op de juiste plaats opgesteld om het keiharde schot van de Hollandia linksbuiten in zijn veilige armen te loodsen. De strijd was uiterst spannend want nauwelijks had de ZFC doelman Lust de bal weer in het veld getrapt of Driehuis kwam vrij voor v. d. Kooy. Ook hier bleef de deur gesloten, want de Hollandia doelman wist het schot met de voet te keren. Een kwartier lang bleef Hol landia de evenknie van de gas ten. doch toen kwamen de rood wit geblokte Zaankanters steeds meer in de aanval en werd de Hollandia defensie voor lastige nroblemen geplaatst. Maar de Rooy had er goed het oog in, terwijl van der Kooy de niet al te lastige ballen wist te keren. Totdat kort voor de rust de ZFC linksbuiten Koopmans passeerde en de bal als het ware op een Onder ideale weersomstandig heden hebben Con Zelo en Texel se Boys de punten broederlijk gedeeld. In de eerste helft domi neerde de thuisclub het meest, maar reeds voor de rust kwamen de bezoekers meer opzetten. In de tweede helft hadden zij een duidelijk overwicht. Beide clubs begonnen met fris spel, dat goed open werd gehou den. Het bleek al spoedig, dat de verdediging van Texelse Boys zeer trapvast was. Zo bleef de stand dubbel blank, tot na onge veer 25 minuten spelen de thuis club een indirecte vrije schop kreeg toegewezen. De bal kwam via de rechtsbuiten bij de mid- voor, die onder groot gejuich van de thuisclub-aanhang wist te sco ren. Hoewel de eilandbewoners hierna flink kwamen opzetten, bleef de stand tot de rust 10 in het voordeel van Con Zelo. Mét de thee bleken de bezoe kers een flinke dosis energie te hebben ingenomen, want nauwe lijks één minuut in de tweede helft wist de linksbinnen de Con- Zelo keeper te verschalken. De gasten bleven in het offensief maar de in goede vorm zijnde thuisclub achterhoede gaf geen krimp en retourneerde alle ballen. Dat het voor de bezoekers toch oppassen was, bleek, toen bij een Con Zelo aanval de keeper toe vallig op de goede plaats stond. Toen een kille mist zich over het veld verspreidde begon het en thousiasme bij beide ploegen af te nemen en zo huppelde de bal doelloos over het veld. Toen de scheidsrechter voor het einde blies hadden beide partijen loon naar werken gekregen. K.S.V. EN TWISK DEELDEN DE BUIT In een spannende wedstrijd hebben beide clubs de punten eerlijk gedeeld wat wel de ver houding was. Vóór de rust was het Twisk, dat de toon aangaf. Ten minste het eerste kwartier, maar de Twiskers schoten slecht. KSV kwam er wat beter in en uit een voorzet van rechts kogelde de midvoor in, maar de bal kwam via de binnenkant van de paal weer in het veld terecht. Wij zagen een spannende gelijk op gaande strijd met wisselende kan sen, maar de keepers hadden over geluk niet te klagen. Een schot van vlakbij kon Sprenkeling corner stompen. Na de rust was het weer Twisk dat het 't eerst probeerde. Toen er een kwartier gespeeld was begon KSV een groot offensief. Drie maal in deze periode voor kwam de lat zeker schijnende doelpunten, maar ook Twisk zat niet stil. Een harde schuiver, welke Sprenkeling niet onder controle kon krijgen, verdween via zijn knie over de lat. De laatste 5 minuten verstreken onder hoogspanning. De KSV- rechtsbinnen kreeg de kans, doch ook zijn schot vond bij de Twisk- keeper geen genade. Corner op corner werd geno men', maar de Twisk-achtei-hoede hield stand. Zo gelukte het KSV niet ook maar een doelpunt te maken. presenteerblaadje voor de voeten van Driehuis deponeerde welke laatste van dichtbij keihard in schoot (0_1). Tot de rust hield ZFC de su perioriteit. doch tot verdere score kwam het niet meer. Na de thee nam ZFC direct het initiatief. Vooralsnog kwam men niet verder dan enige hoekschop pen. Een uitstekende kans voor Driehuis wist de snel toegelopen de Rooy nog te juister tijd te niet te doen. De Zaandammers echter kwa men telkens weer terug en toen om met oen hard schot de stand op 02 te brengen. Blijkbaar vonden de ZFC'ers dit een veilige voorsprong, want nu werd het zwaartepunt in de verdediging gelegd, o.i. een on nodige maatregel. Hoe het ook zij, wat we nu te zien kregen was een bevestiging van de goe de roep die uitging van de ZFC- defensie. Deze achterhoede met midhalf Kuiper aan het hoofd weet er wat, van en wij voor ons vinden dit de meest hechte de fensie die wij tot heden in deze afdeling hebben gezien. Neen, deze defensie was Bos c.s. te machtig. Het aanvalskwintet stond hier machteloos, terwijl de kansjes om een schot te wagen, die er inderdaad ook nog kwa men riet werden gezien. Tegen het einde wisselden Bakker en Oeriemans nog van plaats, doch ook dit mocht niet in het minst helpen. Inmiddels liet de ZFC-voor- hoede niet alles aan haar ach terhoede over en ondernam nog menige aanval, echter ook zonder succes. In de laatste seconde zag Driehuis nog kans een goede voorzet van Prijs in te koppen, doch Van der Kooy stopte keu rig. Wanneer de scheidsrechter op de doellijn had gestaan dan zou hij hebben kunnen consta teren. dat de bal over de doel lijn werd gestopt. Het was te Prijs de bal goed voor doel 'i vens de laatste episode van. de bracht, schoot Klaassen snel toe strijd. West-Frisia heeft het talrijke publiek in de wedstrijd tegen A.F.C. niet teleurgesteld, ondanks het feit, dat middenvoor Simons niet van de partij kon zijn we gens ziekte. De E.C. deed een goede greep, haalde Dangermond naar de linksbinnen plaats, plaat ste P. Koopen middenvoor en zette de veelbelovende back uit het tweede elftal J. de Bruin op de I. back plaats. Een experiment dat volkomen slaagde, want hoewel de stand slechts 21 vermeldt, was de thuisclub driekwart van de wed strijd in de meerderheid en kreeg A.F.C. weinig gelegenheid tot zijn normale spel te komen. Reeds direct na de aftrap ging W.F. tot de aanval over. Zuivere voorzetten flitsten langs het A.F.C. doel. Een vrije trap van C. Visser kwam helemaal op rechts waar Ooteman op toe liep en een goede voorzet lanceerde die door Koopen in vrije positie hard naast werd geknald. Even later brak C. Stelling fraai door, maar doelman Zimmerman stond hem in de weg. De bal ketste te rug naar Dangermond die op zijn beurt hard op doel knalde, doch nu redde back Bouwens. Ondertussen stond A.F.C. vol komen met de rug tegen de muur. Talrijke corners waren het gevolg en uit een hiervan zette Ooteman scherp voor doel, Dan germond snelde toe, en met een kort schot was het 1—0 na slechts 10 min. voetbal. Even kreeg A.F.C. tijd om uit te blazen, maar niet lang, want de rood-,gele achter hoede speelde zeer goed. Toen W.F. even later het middenveld ging prijsgeven werd de druk op het W.F. doel zwaarder, maar men hield het zeer goed. Een snelle doorbraak van W.F. uit een prima combinatie van S. Stelling en C. Visser werd door C. Stelling hard langs de A.F.C. doelman geschoten. Weer kopte VIOS heeft totaal geen moeite gehad met Koedijk. De cijfers (40) zijn nog in het geheel geen maatstaf voor de meerder heid, die de thuisclub aan de dag legde. Want VIOS speelde nog veel te nonchalant en buitte de vele kansen niet voldoende uit. Koedijk, dat zich krampachtig verweerde met een buitenspelval, mocht zich tenslotte nog gelukkig prijzen, dat het bij 4—0 bleef. Direct na de aanvang zette de thuisclub er een hoog tempo in, dat Koedijk te machtig was. Na een korte periode van over wicht slaagde J. Roozendaal, die de bal van Kemper kreeg toege speeld, doelman Bloothoofd te passeren. Onmiddellijk hierop scoorde C. Kemper zelf het tweede VIOS- doelpunt en even later maakte Buiter hel drietal vol. Koedijk bleef taai volhouden. Moedig en sportief. Doch 't baatte niet. In de tweede helft zetten de gasten de buitenspelval open, waar in den beginne elke VIOS- aanval op doodliep. Toen echter middenvoor Buiter de bal kreeg liep. hij door de hele verdediging heen en passeerde Bloothoofd kansloos (40). Hiermee kwam het einde van deze eentonige wedstrijd. Urbanus en Jole naar Amerika vertrokken AMSTERDAM. Twee Neder landse honkbalspelers. Hannie Urbanus en de Haarlemmer Jole ziin met de ..Veendam" naar de Verenigde Staten vertrokken. Urbanus. die het vorig iaar gast was van de New-York Giants, gaat nu gelden inzamelen voor het Nationaal Rampenfonds. back Bouwens uit liet verlaten doel, maar nu voor de voeten van P. Koopen, die geen fouten maak te (2—0). Met een serie aanvallen van W.F. werd de aardige eerste helft besloten. Na rust gaf A.F.C. aan vankelijk het tempo aan en door dat W.F. zich aan kort spel waag de, was het af en toe critiek in de W.F. achterhoede. Maar, wij schreven het reeds, Langedijk had letterlijk alles wat door het mid den kwam, terwijl Belier de wing DisseikoenFeldmann geen schijn van kans gaf en daarbij op de juiste wijze werd geassisteerd door C. Visser. Over het algemeen was de tweede helft lang zo best niet als de eerste, er werd met weinig elan gespeeld, en het aantal straf schoppen tegen AFC werd groter. 10 minuten voor tijd kwam er meer leven in de brouwerij toen Colijn een verre ingooi te pakken kreeg. Hij draaide zioh kalm om, schoot en maakte op zeer verras sende wijze een doelpunt. Dit doelpunt inspireerde A.F.C. dermate, dat het nu plotseling zwaar in de aanval ging. W.F. werd even teruggedrongen, maar herstelde zich daarna uitstekend. Er werd niet meer gescoord. Bezorgd staan de Blackpool spelers om hun middenvoor Allan Brown, tjie na het winnende, tweede doelpunt ge maakt te hebben, over de Arsenal-doelverdediger viel en gewond het veld afgedragen moest worden. Wie na de pauze deze wedstrijd had aanschouwd en onkundig zou zijn geweest van de ruststand, had geen moment een dergelijke eind uitslag vermoed. Na de thee was de uitslag 11 en Zeevogels miste in deze periode liefst twee straf schoppen en bovendien meerdere fraaie kansen. R.C.Z. speelde een prima wed strijd al moet gezegd, dat ook alles deze middag lukte. Voor de rust golfden de aanvallen regel matig in de richting van het doel der Egmonders en de Zaandam mers beschikten over zeer zware artillerie. Na ongeveer tien minu- ten dreunde de eerste kogel langs Twisk, spoedig gevolgd door een A Zoals steeds in het verleden, was ook deze ontmoeting span nend en vochten beide elftallen voor de punten. Punten, die in verband met de wankele positie, die beide elftallen innemen, dit maal van groot belang waren. De griep had danig huisgehouden in de Alw. Forward gelederen. De Vries, van Baar en W. Pieterse moesten om die reden verstek laten gaan. Gelukkig waren Baas en Hart weer beschikbaar. Beiden vormden een zeer hecht en trap vast backstel. Van de Alw. Forward voorhoe de ging niet veel kracht uit en vooral voor doel miste men door zettingskracht. Vitesse was een beter geheel. Een verdediging die zioh bijna uit sluitend tot verdedigen beperkt, een snelle voorhoede, die door het eerste optreden van Valk, na een beenbreuk, verrassing in zijn ran sel had. Na de aftrap ontwikkelde zich Chr. Zandbergen, voor deze ge legenheid weer eens tussen de pa len, deed zijn werk naar behoren en plukte vele malen de ballen boven zijn tegenstanders uit de lucht. Vitesse wist enige corners le forceren, die geen bijzonder ge vaar opleverden. Alw. Forward slaagde er in de V. achterhoede enige malen te passeren, doch de voorzetten, die dan volgden waren te onzuiver, werden achtergeplaatst óf van te grote afstand op het doel gescho ten. Beide partijen wogen goed te gen elkander op. Doordat Vitesse een doelpunt wegens vasthouden van een Alw. Forward speler zag afgekeurd, ging de rust met blan co stand in. Stopper stopperde niet. Na de rust kwam een reeds voor de rust merkbare tactische fout bij Alw. Forward nog sterker tot uiting: de stopper drong te veel op. Het Alw. Forward spel raakte er door van de kook. Het werd onsamenhangend, luk-raak voetbal. Na een twintig minuten spelen wist Vitesse te scoren (10) na een ten onrechte toegekende cor ner. Het spel werd vinniger en de zwart-wittcn verdubbelden hun een snel spel, dat reeds dadelijk pogingen om te scoren Hevi de volle belangstelling van de s B_ vele toeschouwers trok. De eerste aanvallen waren voor Vitesse, die de Alw. Forward ach terhoede in goede-vorm vond. Met forse trappen en goed sa menspelend werd de Alw. For ward voorhoede ingeschakeld. Veel aanvallen vielen ten offer aan de buitenspelval, enige ten rechte, anderen ten onrechte. Vooralsnog werd de Vitesse kee per niet op te zware proef ge steld, en gebeurde dit wel, dan toonde hij zich een bekwaam goalie. Het met twee invallers spelen de Texel heeft het tegen Schagen niet kunnen bolwerken. De geel zwarten vertoonden de gehele wedstrijd beter voetbal en het was dan ook geen wonder, dat Schagen de wedstrijd met 31 won. Gedurende de eerste hglft wa ren het echter de Texelaars, die een veldmeerderheid ten toon spreidden, maar de aanvallen van de groen-zwarten waren weinig effectief en leverden voor de S.- defensie weinig moeilijkheden op. Toch was het Bakker die met een mooi schot de stand op 10 wist te brengen, maar Schagen 'stelde heftige pogingen in het werk om het spel te verplaatsen. Verder dan de verdediging van Texel bracht het 't niet. Keeper Heer schap behoefde slechts enkele verdwaalde en teruggespeelde ballen te verwerken, maar was voor het overige tot niets-doen gedoemd. Hing er voor de rust een zekere matheid over het spel van Scha gen. na de rust was hier niets meer van te bespeuren. Met fris open spel oefende het druk uit on de groen-zwarte veste en de verdedigers moesten alle zeilen bijzetten om het te kunnen kla ren. Bovendien verwaarloosden de binnenspelers hun taak op 't middenveld schromelijk en de S'.- defensie kon elke bal ongehinderd retourneren, waardoor het werk in de achterhoede van Texel on mogelijk groot werd. 't Was kan ook niet te verwonderen, dat de DEN HAAG Dezer dagen is in Den Haag bijeengekomen on der leiding van de heer K. J. J. Lotsy, de commissie voorzitter schap K.N.V.B.. De leden van de commissie hebben besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van de vereniging van eerste klassers. de federatie van 2e, 3e en 4e klasse voetbalclubs, van 't Zaterdagvoetbal en van de af delingen. In verband met nog te voeren besprekingen hoopt men een be slissing over een candidatuu: voor heit voorzitterschap over 'n dag of tien tegemoet te kunnen zien. gelijkmaker spoedig tot stand kwam. Texel veerde even op en zag zowaar kans door te dringen in het domein van keeper Slik ker. die echter op ziin post was. Linkshalf Nevens loste nog een hard schot, dat via de handen van de keeper tegen de onder kant van de lat kwam, maar voordat een der Texelaars de bal over de doellijn kon werken bracht Verra verademing. Scha- gens linksbinnen Winkel onder nam een solo-ren en passeerde verscheidene Texelaars. Vervol gens schoot hii hard en onhoud baar voor Heerschap in (12). Korte tiid later was het weer raak toen midvoor A. Molenaar een prachtige aanval, waaraan de gehele voorhoede meewerkte, met een hard en mooi schot be sloot (13). Mét dit doelpunt was het pleit beslecht. De spelers schoten nog wat doelloos heen en weer en van voetbal was geen sprake meer. Door beter voetbal heeft Schagen kunnen zegevieren. Te Utrecht werd het tournooi om het persoonlijk kampioen schap van Nederland voortgezet. De uitslagen luidden: J. BaasA. H. Van Aalten 11 ir. G. van DijkR. C. Keiler 02 W. HuismanJ. H. Craane 20 H N. van MourikH. Laros 02 J. M. BomW. Roozenburg 11 W F. v. d. SluisA. Bizot 11 P Bergsma—P. Beers 02 H. LarosJ. Baas 20 R C. Keller—J. H Kraane 2I) P BeersA. Bizot 20 P. BergsmaJ. M. Bom 11 De stand is: werd het V. doel belaagd, doch succes kwam aan de andere zijde, toen de scheidsrechter Vitesse een doelpunt toekende, dat hevige Alw. Forward protesten ontlokte (2—0). Met nog 15 min. te spelen, werden de Alw. Forward aanval len gevaarlijker. De Vitesse ach terhoede verloor veel van haar zekerheid. Schouten had door niet te 'haastig te schieten 'n plotselinge goede kans kunnen benutten. Nu vloog zijn schot rakelings naast. Pieterse brak vele malen door. Zijn schoten scheerden de lat of vonden keeper Zonneveld op hun weg naar het net. Ondanks volhouden tot het laatste fluitsignaal slaagde Alw. Forward er niet in de eer te red den. Frans schip gestrand op Schiermonnikoog TERSCHELLING, 1 Maart. Op de Oostpunt van Schiermon nikoog is een Franse stoomboot gestrand. De sleepboot ..Holland" van de rederij Doeksen op Ter schelling is uitgevaren om assis tentie te verlenen. U.S.V.U.—Z.A.P. 24 Wie de mening toegedaan was, dat het voor de Poldersen niet veel moeife zou kosten om USVV onder de duim ie houden, zal nu weer zeggen, dat voetbalspelen eigenlijk maar een raar spelletje is. De wit-zwarten hadden n.l. de allergrootste moeite om de man nen van Uitgeest te kloppen. De tweede helft was een bewijs te meer, want ZAP moest toen sterk verdedigend optreden. Het beginsignaal van de arbi ter 'had nauwelijks geklonken of de thuis club zat al voor het hok der gasten, waar Kuis de eerste 'harde „poeiers" te incas* seren kreeg. Na drie miuten ech ter kwamen de mannen uit de polder in het geweer. Hun eerste de beste aanval leverde direct suc ces op. Timmer wist een door Srniers goed voorgezette corner te benutten en. het was 01. De oranje-zwanten kwamen na deze douche tot een zeer fel of fensief, wat wel tien minuten duurde. Tien minuten, waarin v. Oosten c.s. met hoofd en benen moesten werken om een doorbo ring te voorkomen Vooral keeper Kuis was zeer goed in vorm. Het offensief liep op niets uit. Anders was het aan de andere kant, waar v. Oosten de bal goed voorgezet door Smiers, in het ui terste hoekje wist te deponeren. (02). De wit-zwarten hadden nu de smaak te pakken. Met goed samenspel en pijlsnelle reacties werd de o zo taaie USVV ach terhoede verschillende malen uit elkaar gerukt. De oranje-zwarte voorhoede liet zioh echter ook niet onbetuigd en schot na schot volg de, maar er was geen doorkomen aan. De bezoekers waren voor doel wel het gevaarlijkst. Tech nisch 'heel aardig opgezette aan vallen kosttten Vennik heel wat hoofdbrekens. De kopbal van Timmer na 'n combinatie Smiers- Stikkelman ging hem toch let terlijk en figuurlijk, boven de pet (0—3). Het werd zelfs 04 na een doorbraak van v. Oosten. „Nou moet het toch niet mooier worden" zal USVV gedacht heb ben en nóg feller beukten de aanvallen op de Polderse vesting. Na 40 min. zette v. Eeren het leer hoog voor doel, waar Balges er met een mooi schot 'n doelr punt van maakte. 14. Hiermee was het niet afgelo pen. Want 3 mn. later scoorde de prima spelende Balges nummer twee uit een voorzet van v. Leeuwen. Zo fris en levendig als voor de rust, zo stug verliep de tweede helft. Tevens begon het een spelletje van de ploeg met de „langste adem" te worden, waarin de thuisclub toch wei even sterker was. Beide ploegen kon den niet meer aan scoren toe komen buitenspeldoelpunt terwijl de Zeevogels-doelman even later een ongelukkig moment had door een voorzet in eigen doel te werken. Dat was 30 in weinige minuten. De aanvoerder-rechtsbuiten plaat ste nummer vier in het verlaten doel en Jan Breeuwer schoot een penalty langs Twisk. Nog voor de pauze scoorden de 'blauw-zwarten nummer zes en daarna floot de heer Muskee de strijders naar de dampende thee. Zoals gezegd, was het spel daarna verdeeld en kregen de Egmonders vele kansen, maar de heren waren deze middag totaal uit vorm en weigerden iedere uit nodiging tot een doelpunt te aan vaarden. De Waard schoot een strafschop over de lat, terwijl Neijens oven later een dergelijke kans door de doelman verijdeld zag. Deze laatste had zich echter te vroeg bewogen en dus moest strafschop worden overgeno- Maar ook nu geen doelpunt. -■ links-back der Zaandammers begon dit te vervelen en schoot onhoudbaar in eigen doel en mis schien was dit wel het meest be schamende voor de withemden. „HALT" RIEP KOLPING BOYS Het zat de bewoners van het nieuwe land niet zo glad ook de Oudorpers aan hun zegekar te binden. Het stuk sneelde nl. ge heel anders. Het waren de gas ten die geheel onverwacht de leiding namen en dit kostbare bezit zo stug verdedigden, dat alle pogingen der thuisclub, trots goede kansen, volkomen schip breuk leden. Het werd een mooie spannende strijd, met geliike kansen. Beide defensies werkten vaak op volle toeren en steeds weer werden de gevaren op het critieke moment het hoofd gebo den Zo verstreek ook de tweede helft en het begon er werkelijk op te lnken dat de Flevo'ers dit maal in eigen huis het onderspit zouden moeten delven, toen bii het zoveelste volhardend streven vrouwe Fortuna met hen was en i e jfflllkmaker in de touwen be- 7 .X?or de vozende stri.ia om de leiding was practisch gen tnd meer over. daar intus sen de tnd verstreken was. BERDOS TE ZWAK VOOR EGMONDIA Berdos heeft het ook tegen Egmond ia niet kunnen klaren. Reeds na 2 minuten moest doel man Meijer in actie komen voor een hard schot van de linksbui ten van Egmondia. Meteen hierop volgden enige corners, die zeer gevaarlijk voor het Berdos-doel- kwamen. Na tien minuten zag-. men, dat de bezoekers steeds maar weer gemakkelijk door de achterhoede van Berdos wisten te dringen. Het duurde dan ook niet lang, dat Gravenmaker er in slaagde het eerste doelpunt te scoren. De thuisclub diende echter van repliek. K. de Wit ondernam een snelle ren en met een vliegend schot maakte hij de gelijkmaker. De juistheid van dit doelpunt werd nog even betwijfeld, maar de scheidsrechter wees zeer te recht naar het middenveld. Tot de rust bleef de strijd op en neer gaan, zonder dat er nog werd gedoelpunt. Na de thee begonnen de gast heren met enkele snelle aanval len, doch spoedig namen de be zoekers de touwtjes weer in han den. Zij hadden ai dadelijk suc ces ook: G. Zwart scoorde on houdbaar nummer 2. Egmondia ging nu door en de Berdos-achterhoede moest allés in het werk stellen, om nieuwe doorboring te voorkomen. Het hield inderdaad stand en zo bleef de stand 21 voor Eg mondia. 1 W. Huisman 7 pnt uit 4 2. R. C. Keiler 6 4 3. P. Bergsma 6 5 4. H Laros 5 4 5. P. Beers 5 4 6. W. Roozenburg 5 4 7. J. M. Bom 5 4 8 w. F. v. d. Sluis 4 4 9. A. H. van Aaitên 4 4 10 H. N. van Mourik 3 4 11. ir. C. van Diik 3 4 12. J. H. Kraane 2 5 13. J. Baas 1 - 4 14 A. Bizot 1 4 (Van onze sportredacteur) Precies een minuut was de tweede helft oud, toen Hugo boys een corner kreeg te nemendie feilloos werd voor gezet. Doelman Tromp, totaal verkeerd opgesteld, kon de over hem heenzeilende bal niet meer bereiken en met een vinnige knik van het hoofd kon Kager zijn club de leiding geven en daarmee de overwinning. De overwin ning? Het mocht wat. Dit S.R.C. was niet geslagen door een achterstand. Dit S.R.C. vocht door tot de verdiende maker. Laten ze dan eens gaan kijken in lagere elftallen en junioren, of er misschien geen betere voor hoedespelers rondlopen. Want daar ;n die linie, die voorheen bij SRC zo sterk was, rommelt het geducht. Feitelijk was er slechts één, die o.i. de kracht in zich heeft, om het predicaat vol doende te halen. Dat is Pé Kok, de onverwoestbare zwoeger, de man, die met de bal door een achterhoede weet heen te breken en te scoren. Zoals hij deed tien minuten voor het einde, toen een geslagen keeper Borst de bal mis troostig uit het net kon halen (1—1). Voor de rest: ijverige jongens, die wel hard werken, maar die in deze wedstrijd althans geen getuigenis aflegden van grootse voetbalcapaciteften. Dan was de achterhoede beter bezet. Daar speelde een linkshalf Baars een We zouden kolommen kunnen vullen „ter leringhe ende pro- feyt" van de groenhemden uit Schagen, die dit jaar hun draai maar niet kunnen krijgen en slechts uit enkele uitstekende resultaten hun kracht bewijzen. Hun kracht. Inderdaad, want dit SRC. zoals het gisteren werkte en sjouwde en ploeterde, staat veel te laag genoteerd op de com petitieladder. Ijverige bestuursleden hebben het me uitgelegd. „Do geest", ziet u, „is niet zo best momen teel. Ons eerste streven is geba seerd op de verbetering daarvan. Dan komen de prestaties vanzelf". Een wijs besluit van dit be stuur. Want de geest in een elf tal, dat een vriendenclub op zich zelf moet ziin, is een zeer voor naam wapen in de voetbalstrijd. partijtje voetbal om te „zoenen". Daar was ook Verduin, die best de taak bleek te verstaan op het middenveld te opereren en tege lijk de gevaarlijke Kager in toom te houden. Laten we ook het compliment niet onthouden aan de beide backs de Moei en Hed- des, die prima speelden. Dat spil en ex-aanvoerder de Wit iets van zijn agressiviteit heeft verloren, is jammer, maar zijn opstellen en zijn kopwerk stempelden hem ook gisteren tot een nuttige kracht. Zo vocht dit SRC met de kern tot nieuwe heldendaden in zich, voor het geliike spel dat ze ver dienden en dat Hugo Boys ten slotte moest toegeven. Hugo Boys: goed spel Hugo Boys, dat dit punt met lede ogen moest afstaan, zal de moed daardoor echter niet ver liezen. De oranjehemden hebben een goe.de ploeg, die zeer hoge ogen kan gooien in de strijd om de titel. Hun uitblinker: Molenaar. Deze kleine terrier heeft bergen werk verricht. Dat deden ze trouwens allemaal. Van doelman Borst tot middenvoor Deken, van aanvoer der de Wit tot de maker van het doelpunt Kager. Zij hebben, wat SRC niet heeft: een gevaarlijke voorhoede, die van schieten weet en die ook durft te schieten. Ziedaar in het kort twee ploe gen uit IC aan u voorgesteld. Het is geen verslag van de wedstrijd. Dat had slechts van spannende momenten kunnen spreken en van de twee doelpunten. Maar die hebben we toch zo tussen de bedrijven door aan u beschreven, nietwaar.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5