Kath. Alkmaar nam afscheid van Rector dr.Holtlmizen IIE D W S NIEUWE STOFFES ut yjswtf 'n Enthousiaste menigte begroette de „Piet Hein Alkmaars Slachtveefonds geliquideerd Kleurrijk s hij gelukkig Geschenk van dankbaarheid: een reis naar Lourdes Agenda f 2000.- naai- Landbouwtentoonstelling; f 1000.- voor liet Rampenfonds 95 VROOM DKEI SM\\\ Handel en wandel van Nieuw Guinea Byzantijnse Mis Binnengekomen giften I'aaina 2 ALKMAAR Katholiek Alkmaar heeft afscheid geno men van de Reetor van Huize Augustinus, die, als opvol ger van Rector Boele, gedurende een periode van zeven jaren de gewaardeerde Geestelijk Adviseur van tal van Katholieke verenigingen^ organisaties en corporaties op sociaal en charitatief terrein is geweest. Zoals meerma len uitdrukkelijk naar voren kwam, is het werk van Rector Holthuizen het Katholieke leven in Alkmaar en wijde omtrek tot grote zegen geweest. Naar menselijke maat is het niet te berekenen hoeveel goeds Rector Holt- huizen in die jaren tot stand heeft gebracht. Zoals hij het zelf zeide, heeft hij, niet al te zeer nadenkende over het nuttig effect van zijn arbeidzaamheid, het schrijven van zijn geestelijke tegoed-brief maar aan God Zelf wil len overlaten. In ieder geval móge dan tóch ieder bekend zijn, dat het ver trek van Rector Holthuizen werd betreurd, omdat men hem had leren kennen en waarderen als een uitstekend priester, die waar devolle adviezen gaf, als een voortreffelijk geleerde, die on middellijk de essentie der dingen zag en als een vriend, met wie het goed was om te gaan. Op uitnodiging van het Koepel comité kwamen de besturen der verenigingen waarvan Rector Dr Holthuizen geestelijk adviseur is geweest, gisteravond in de ach terzaal van Paviljoen „Kinheim" bijeen. Onder de aanwezigen be vond zich de Deken van Alkmaar, de HoOgeerw. heer J. Th. Jacobs, die met dankbaarheid terugzag vooral op het aandeel dat Rector Holthuizen door zijn vruchtbaar priesterwerk genomen heeft in de intensivering van het katho liek leven. „Gij waart de initiatiefnemer van vele plannen, de stuwkracht bij velerlei activiteit. Ik denk daarbij ook aan hetgeen u op cultureel gebied tot stand bracht: de oprichting van Schola Publica. Door uw inzicht in al wat men selijk is. vond u de toegang tot de harten der mensen...." De Deken besloot met Rector Holthuizen Gods zegen in zijn verder nriesterleven toe te wen sen. in de hoop, dat de scheidende adviseur Alkmaar en zijn inwo- ners niet zou vergeten. Daarbij overhandigde de Deken hem een stoffelijk blijk van waardering. Als voorzitter van het Koepel comité sprak mr A. J. M. Lees berg Rector Holthuizen toe na mens geheel Katholiek Alkmaar, dat toch in de besturen van de verschillende aanwezige vereni gingen geheel vertegenwoordigd mocht heten. „Allen op hun tijd", aldus mr Leesberg, „hebben zij van uw wiize voorlichting mogen genie ten en daaruit hun geestelijk voordeel kunnen trekken. Wat heeft Katholiek Alkmaar u te zeggen? Al hetgeen van u als geesteliik adviseur mocht worden verwacht, hebt u gegeven in optimale zin. Uw taak van geesteliik adviseur schap was niet gering. Op het geestelijke gedeelte daarvan was u volkomen voorbereid door uw priesterschap. Uw geestelijk over wicht hebben wij allen gaarne erkend, aanvaard en ons daar naar gedragen. We zijn er mee verrijkt. U hebt uw taak goed verstaan, haar vervuld met een beminnelijkheid, die u aller har ten deed winnen. Uw adviseur schap wierp schone vruchten af van verdraagzaamheid onder de standen, waardering voor elkan ders werk en begrip voor ieders moeilijkheden". Korte tijd geleden had Rector Holthuizen de wens te kennen gegeven een bedevaart naar Lour des te ondernemen. Mr Leesberg besloot dan zijn rede met dr Holthuizen een enveloppe namens alle verenigingen aan te bieden om deze schone wens In vervul ling te doen gaan als tastbaar bewijs van waardering. „Wij dan- dcn God, die het zo bestierde, dat u hier zeven jaar vruchtbaar mocht werken en wij bidden God, dat het u in Wassenaar goed moge gaan", aldus eindigde mr Lees berg. Daarna spraken nog de heren F. L. J. Putman namens de N.R. K.M. en J. J. Zandbergen namens de K.A.B. en als leden van het Directorium, Rector Holthuizen dankende voor hetgeen hij voor de belangen van deze beide grote organisaties heeft verricht. Het afscheidswoord van Rector Holthuizen droeg iets van de plechtigheid van Paulus' brieven aan de pas bekeerde christenen: de laatste aansporingen van een priester, die voorgoed afscheid neemt van zijn volk, welks be middelaar en geestelijke vader hij was. Rector Holthuizen zeide God dankbaar te zijn dat hij met vrucht onder de katholieken van Alkmaar had mogen werken. Maar hij voegde daaraan toe: „Misschien hebt u het wel al te veel bezien door het vergrootglas van de algemene waardering. Het is toch tenslotte het werk der besturen zélf geweest, die de ver enigingen tot bloei hebben ge bracht. Rector Holthuizen wierp een korte terugblik op de zeven jaren van zijn adviseurschap. Hij had er allerplezierigste herin neringen aan, zo zei hij. De sa menwerking was immer aange naam. Dankbaar was hij gestemd om de goede geest die ér heerste onder de katholieke verenigingen en óm de medewerking die hem altijd en alllrwege op loyale wijze werd gegeven. De volg zaamheid der organisatiebesturen waardeerde hij zeer. In dit ver band richtte hij woorden van dank tot de Hoogeerw. heer De ken, die op zijn beurt Rector Holthuizen in moeilijke kwesties van advies heeft gediend. Zeven jaren van herstel en op bouw van het katholieke organi satieleven liggen achter ons, al dus vervolgde Rector Holthuizen. Misschien is het goed wanneer er een nieuwe adviseur komt, die nieuwe elementen in het vereni gingsleven brengt. Onder dat „nieuwe" begreep hij meer aan dacht dan tot nu toe het geval is geweest voor de apostolische ge zindheid van de verenigingen, meer direct apostolisch werk naar buiten uit, waarbij hij o.m. dacht aan de onkerkelijken! Dat het godsdienstig leven voorop blijve staan, zo spoorde Rector Holthuizen zijn gehoor aan, De sociale kwestie immers kan niet opgelost worden bulten de Kerk om. Uit de Sacramenten kan ons de kracht toestromen die wij nodig hebben. Het is 't gods dienstig leven dat al onze arbeid moet schragen. Zijn velen overladen met func ties? Laat elke georganiseerde katholiek er een functie bijne men Dat zal het werk ten goede komen, zonder schade aan functionarissen èn hun gezinnen. Tenslotte sprak hij over de eenheid, die de katholieken te allen tijde moet sieren. „Wat zouden de katholieken niet tot stand kunnen brengen, wanneer zij volkoAen één waren. Wat zouden zij al niet verliezen, zo zij dat niet zouden zijn? Wat zou er in Katholiek Alkmaar niet tot stand kunnen worden ge bracht, wanneer al die verschil lende verenigingen en organisa ties nauw samenwerkten in alle eendracht, opdat God in hun mid den zij en des te rijker effect verkregen kan worden! Hartelijk dankte hij de vereni gingen voor hun gave, waardoor zjj hem in staat stelden de reis naar Lourdes, al jarenlang een hartewens, te ondernemen. De indrukken van die reis zullen mij mijn gehele leven bijblijven en aldus zal uw geschenk voor mij een blijvend aandenken aan Alk maar betekenen, aldus besloot Rector Holthuizen zijn afscheids woord. Daarmede was het officiële af scheid ten einde. Velen drukten persoonlijk Rector Holthuizen de hand, waarbij hij ons zijn dank baarheid in, het oor fluisterde voor de hulp, die wij hem mid dels ons dagblad mochten bie den. DONDERDAG 5 MAART Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: De kleine wereld van Don Ca- millo (alle leeftijden) REX: Anna (18 jaar) HARMONIE: Een vreemde passagier (18 jaar). VICTORIA: De fidele boer, alle leeftijden. Voorstellingen: 8 uur. Apotheken; Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Hartong van Ark Langestr. 1; Apotheker J. v. d. Mark. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Cabaretavond Nederl. Metaalarb. Bond. ÏULDEN VLIES: 8 uur: Concert Haarl. Orkest Ver. HOTEL VICTORY: 8 uur: J. Dominicus over „Vrijmet selarij" in 't kader v. „Waar gaan we heen?" OVERDEKTE ZWEMINRICH TING, 9 uur: Alkmaarse Reddingsbrigade. WATERSTANDEN: Hoog water 10.35, en 22.35; laag water 4.50 en 16.55. Advertentie ALKMAAR. Op een verga dering van het „Rustende Alk maarse Slachtveefonds", gister morgen gehouden in Café Scher- merhorn, is besloten tot liquidatie van de vereniging, omdat langer voortbestaan op onoverkomelijke bezwaren zou stuiten. Naar de voorzitter, de heer S. Smit, meedeelde, zou men alleen mogen voortwerken, indien men zich onder controle stelde van 't Centraal Bureau van Verzekerin gen in Den Haag. Op de tweede plaats moest men dan een basiskapitaal hebben van f 100.000.—, hetgeen de vroegere Onderlinge Verzekering nooit bij machte zou zijn, op te brengen. De vrije vereniging had sinds 1907 bestaan. De enige tegenstan der van de liquidatie was de nestor van de vereniging, de heer KI. Schermerhom, die van de oprichting af, bestuurslid en ad ministrateur is geweest. Hij was wegens ziekte verhinderd de ver gadering bij te wonen, anders zou hü zeker zijn stem tegen heb ben laten horen. De vereniging telde 206 leden. In totaal bedroeg het bezit f 5200, waarvan f 2000.—, zijnde het in schrijfgeld ad f 10.per lid, aan de leden zal worden terug betaald. Men besloot een bedrag van f 1000.af te staan aan 't Ram penfonds en een bedrag van Advertentie) uit onze Afdeling SPLENDOSILK EN FLOR IN A, krimpvrij en kreukherstellend, 24 prachtige modetinten, 75 cm. breed. Bijzonder geschikt voor zomer jurken en blouses, p. m. ALKMAAR „Versleten Zooltje" gaat weer wandelen ALKMAAR. De Alkmaarse Wandelvereniging „Het Versleten Zooltje" organiseert op Zondag 8 Maart a.s. haar eerste wandel tocht in het nieuwe seizoen. De start zal plaats vinden uiterlijk 12 uur vanaf Café Tom aan het Waagplein. Tevens kunnen zioh hier nieuwe leden aanmelden. f 2000.aam de Kring Alkmaar van de Landbouwtentoonstelling, afd. Rundvee. Aan'het eind van de vergadering werd dank ge bracht o.a. aan de bestuursleden, o.w. de heren Schermerhom en J. Groot en voorts de heer M. de Jong voor hun gewaardeerde arbeid en tenslotte aan de direc teur van het Marktwezen en zijn staf, die de vereniging immer óp loyale wijze ten dienste hebben gestaan. t Steunfraude ALKMAAR. R. van R. alhier werd gistermiddag door de Alk maarse Politierechter veroordeeld tot een boete van f 25.subs. 10 dagen en een gevangenisstraf van twee maanden, doch voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar, omdat hij, om een bepaal de geldelijke steunverlening te verkrijgen, genoten inkomsten had verzwegen. voor L.T.J. besproken ALKMAAR. Aangevoerd 60 varkens, 6 schelpen per stuk. 25 vrouwen, 4 schelpen per stuk. Handel stug. Dat zou het markt bericht zijn van Nieuw Guinea, wanneer de Papoea's zich de moeite getroostten de handel te registreren. Ze doen dit eehter niet en dus dienen we af te gaan op hetgeen de heer F. A. Wagner, hoofd Bureau Onderwijszaken van het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam, ons ver haalde, toen hij gisteravond in Het Wapen van Heemskerk, op uitnodiging van de LTB, een in leiding hield over dit restant van wat vroeger onze Archipel was. Sinds de jongste gebeurtenissen is Nederland dus in staat zich geheel te concentreren op dit ene eiland, maar wie hoort, voor wel ke enorme moeilijkheden de Europeanen daar geplaatst wor den, zal tot de conclusie komen, dat die aandacht volledig vereist wordt, wil men hier ooit iets be reiken. Het eiland zou op Europa overgeplant zich uitstrekken vanaf Ierland tot aan de Kaspi sche Zee, De helft van dit eiland, waarop naar schatting een mil- lioen Papoea's wonen, is Neder lands gebied. 250.000 mensen zijn tot dusver geteld; van de reste rende 750.000 mag men aannemen dat ze werkeljik bestaan, hoewel men ze nooit gezien heeft. Onder al deze mensen worden zestig verschillende talen gesproken, nog afgezien van de ontelbare dialecten. Het is duidelijk, dat onbekendheid met de taal de grootste hinderpaal is in de ont wikkeling van deze mensen. Kent men eenmaal de taal, dan zal het mogelijk zijn, dieper in hun ge- dacntenleven door te dringen, zo dat de basis gelegd kan worden voor een verdere civilisatie, die koppensnellers tot Ordentelijke christenen moet maken. Dat het kan, hebben enkele gevallen reeds bewezen. De avond was georganiseerd in samenwerking met de toekomstige Katholieke Jonge Boerinnenbond en werd o.a. bijgewoond door de voorzitter van de LTB, de heer Klaver. Onze annonce van morgenavond geeft U het antwoord W7 9 LANGESTRAAT 68 AUMAAf ALKMAARSE KAMER MUZIEKVERENIGING ALKMAAR. Op Maandag 9 Maart a.s. zal de vermaarde Franse violiste Janine Andrade een concert geven in 't „Gulden Vlies". Zij zal aan de vleugel begeleid worden door Gerard Hengeveld. Het programma vermeldt o.a. een Sonate van Pergolese, de tweede sonate van Schumann op. 121 in D kl. t. en Poème van Chausson. Tot slot zal de violiste enkele werken ten gehore bren gen, waarin haar grote virtuosi teit duidelijk zal blijken, ml. La Fontaine d'Aréthuse van Szyma- nowski en „Mouvement perpé- tuel" van Ries. R.K. HOCKEYCLUB „DE TERRIERS" Dames Zandvoort 11 Terriers 12 Midden in de stralende zon, beschut door de duinen tegen de koude wind, bonden Zondag tien Terriërs enthousiast de strijd aan tegen de Zandvoortse dames, die de eerste 20 min. eveneens 'n speelster misten. Al spoedig bleek, dat aan beide kanten alle zeilen bijgezet moesten worden. Voor de rust kreeg onze linker vleugel het zwaar te verduren. Ongeveer tien minuten na de start werkte onze midvoor de bal in het vijandelijke doel. Deze voorsprong duurde echter niet lang want de midvoor van de tegenpartij zorgde in een snelle aanval voor de gelijkmaker, zo dat de rust inging met 11. Na de rust werd het spel aanmerke lijk beter. Verschillende malen brak Zandvoort gevaarlijk door. maar onze achterhoede bleef pa raat en na een vriie slag slaagde onze rechtsbuiten erin de bal vrij voor het doel te krijgen en de stand met een zacht balletje op 21 te brengen. De laatste tien minuten werd met energie deze voorsprong verdedigd en met enige opluchting werd door onze dames het eind-signaal be groet, al stond de midvoor op dat allerlaatste moment ook geheel vrij voor het doel. Zo brachten de Terriers-soeelsters. ondanks dat ze maar met z'n tienen ge speeld hadden, een verdiende overwinning mee naar huis. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Hen drik. zoon van A. Kamans en T, N. Schermerhorn; Cornelis J„ z.v. C. J. Stam en J. L. Kooyman; Anna W. M. M., d.v. J. van Ge- mert en M. Stoop. Gehuwd: Hendrik G. Mak en Johanna E. Kamp; Cornelis Blom en Johanna C. Ket; Nioolaas J. Prinse en Wilhelmina H. Pot. Overleden: Grietje Dekker, 86 jaar, wed. van H. Vos. ALKMAAR. De secretaris van Schola Publica verzocht ons opname van het volgende: Om teleurstellingen en onnodig na vragen te voorkomen, worden alle belangstellenden voor de By zantijnse Mis van 22 Maart er op gewezen, dat de tekstboekjes, voorzien van een Schola-stempel, goed moeten worden bewaard, daar men zonder deze boekjes absoluut peen toegang heeft tot de kapel in Heiloo. Niet-Scholaleden zij meege deeld, dat de totale kosten één gulden bedragen, te voldoen bij het in ontvangst nemen van het boekje. Dit kan geschieden vpor LEDEN, op vertoon van leden- kaart, tot Zaterdag 14 Maart a.s. op het bureau van het Noordhol lands Dagblad: voor NIET-LE- DEN volgens de regeling die 16 Maart a.s. in ons blad wordt medegedeeld. In ieder geval heb ben dan voorrang de niet-leden, die zich vóór die datum SCHRIF TELIJK hebben aangemeld bij het secretariaat. Leden van bui ten Alkmaar kunnen zich schrif telijk opgeven, zoals in de aan hen gerichte circulaire is mee gedeeld. Een ieder wordt verzocht zich aan het bovenstaande te houden, daar het ondoenlijk is: gezien de frote belangstelling, hierover na- er te corresponderen. REKENING COURANT OVEREENKOMST Tussen B.B. en gemeente ALKMAAR. De Kring Nrd.- Holland 4 van de Uescherming Bevolking te Alkmaar, heeft aan B. en W. de wens te kennen ge geven, met de gemeente een re- kening-courant-overeenikomst aan te gaan. Aangezien de Kring 'n overheidstaak uitoefent en uitga ven door overheidsbijdragen- wor den gedekt bestaat naar de me ning van het college daartegen geen bezwaar. Het crediet van de Kring bij de gemeente kan worden bepaald op ten hoogste f 20.000.De Raad zal hierover vanmiddag te beslissen krijgen. Het politiek advies candidatenlijst HEILOO - De Commissie voor ih-et Politiek advies heeft de volg orde van de candidaten op de voorlopige lijst als volgt samen gesteld: 1 J. Sohuijt, 2. J. Bolr ten, 3. H. Groot, 4. J. Robert, 5. P. Kraakman, 6. N. Hage-man, 7. P. Zuurbier, 8. M. Brink, 9. C. van Zeist, 10. J. Wassenaar, 11. C. Bakker, 12. H. Rotteveel, 13! J. Penders, 14. J. Borst, 15. C. Klaasse. De datum van de groslijstsfem- rninig zal nog nader worden vastgesteld en bekendgemaakt. KERNSLAGERS ALKMAAR In de Alkmaar se slagerswereld heeft een nieuw instituut haar intrede gedaan. Op een daarvoor belegde verga dering werd door een groep sla gers besloten de aandacht van de eensumenten meer op de produc ten van het slagersbedrijf te ves tigen. Speciaal ligt het in de be doeling van deze slagers, die zich „Kernslagers" noemen om dei fijne vleeswaren naar voren te brengen. Deze week wordt gestart met een specialeaanbieding van schouderham. Men leze hiervoor de betreffende advertentie in het nummer van dit blad. Iedere slager die bij de groep „Kernslagers" is aangesloten heeft een speciaal embleem voor de etalage. .Het publiek kan op deze wijze direct weten of het met een „Kernslager" te doen heeft. W eersverwachting Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond: AANHOUDEND RUSTIG WEER! Overwegend droog weer met in de naoht en ochtend bijna overal laaghangende bewol king of mist. Overdag plaat selijk opklaringen. Weinig wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. Bij de aankomst van Hr. Ms. zenier P. Buijssen verwelkom nier Mgr J. F. M. de Sain en niers uit Ben Helder. V.l.n.r. vlootaalmoezenier B. vandaag naar Curagao is ver Buijssen uit Brabant, thuisge aalmoezenier Mgr de Sain en berts uit Nijmegen, die dezer trekken, om zich op Hr. Ms. Piet Hein werd vlootaalmoe- d door Hoofdvlootaalmoeze- door de twee vlootaalmoeze- J. Wilmink uit Groningen, die trokken, vlootaalmoezenier P. varen uit Korea, Hoojdvloot- vlootaalmoezenier F. H. Hu- dagen naar Korea zal ver- Johan Maurits in te schepen. DEN HELDER De trouwe bezoekers van de Buiten haven zullen waarschijnlijk heel ver in hun herinnering moeten teruggrijpen, om zich eenzelfde geestdriftige menigte te herinneren bij het verivelkomen van een oor logsbodem van de Koninklijke Marine in de thuishaven. De ontvangst van Hr. Ms. Piet Hein", die, zoals men gisteren reeds heeft kunnen lezen, voortreffelijk werk in de wateren van Korea heeft verricht, was ongekend groots en ongekend hartelijk. pr, lit] Duizenden toeschouwers ver drongen zich op de Buitenhaven, in bedwang gehouden door een iractiseh volledig opgekomen po- 'iemacht en talrijke M.P.'s, toen eindelijk om ongeveer half elf de torpedoboot jager de haven van Nieuwediiep binnenliep. Trots en glorieus hmg de Unovlag in top, waarboven de zeven meter lange oorlogswimpel in de wind strakke banen trok. Het afmeren duurde amper eniige minuten, die echter uren leken voor de ongeduldig wach tende menigte, die tenslotte de nerveuze spanning brak door als één man op de twee uitgelegde loopplanken af te stormen. In 'n ommezien was dan ook het zwart van de uniformen vermengd met de talrijke kledingkleurjen van de vele Vrouwelijke' belangstellenden en de begroeting was al even kleurrijk en enthousiast. Dat was de ontvangst van een oorlogsbodem, die negen maanden de vrije wereld in dikwijls einde loze patrouilletoehten bad ge diend, die alles op het spel heeft gezet, om de vrije mensheid te kunnen beschermen. Zij het in het grote geheel slechts met een rug aandeel: individueel waren prestaties fenomenaal. Van daar dit enthousiasme van een ongekend grote menigte, die van hoog tot laag, van familie tot louter belangstellende nauwelijks het moment van vastmeren kon afwachten. Als altijd waren op het Wi-er- hoofd de Commandant Zeemacht Nederland, sohout bij nacht F. T. Burghard, zijn chef-staf en de overige officieren van het Com- mandement aanwezig, stonden de adelborsten aangetreden langs 't havenhoofd en maakte de Ma- trozenkapel de aankomst indruk wekkend door het plechtige Wil helmus, dat over schip en opva renden trilde. En eveneens traditioneel wa ren mede de burgerlijke autori teiten aanwezig, om de ontvangst kleur bij te zetten. Dinsdagavond had de comman dant, kapitein-luitenant ter zee A. A. W. von Freytag Drabbe, aan de verzamelde journalisten de avonturen van zijn schip m de loop der maanden uitvoerig ver teld, zodat hij 's Woensdagsmor gens eveneens deel kon nemen aan de algemene begroeting. Voor vlootaalmoezenier P. Buys- sen, twee jaar geleden met Hr-.Ms. „van Galen" naar Korea vertrok ken, later gieruimen tijd op Nw.- Guinea gestatiowneerd, om daar na zijn post op de „Piet Hein" in te nemen, kwam Hoofdvlootaal- moezenier Mgr. J. F. M. de Sain speciaal naar Nieuwediep, was vlootaalmoezenier B. J. Wilmink, die deze maand naar Curasao gaat vertrekken, mede ter verwelko ming aanwezig, alsmede vloot aalmoezenier Huberts, van de Mij- nendienst, die straks vliegsgewijs zich naar de „Johan Maurits" in de Koreaanse wateren zal bege ven. Voor de opvarenden bestond na het afmeren niets anders meer dan begroetingen links en rechts, het ontmoeten van oude kennis sen overal tussen de menigte en het vertellen honderd-uit van de vele ervaringen. En tenslotte het voornaamste: de run naar wachtende auto's, autobussen en treinen. Want het verlof hebben ze dubbel en dwars verdiend. BIJ DE NOORDERPERS Bij de bureanx van de Noor- derpers kwamen heden de vol. gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: N.N., N.N. en N.N. te Spier dijk 10.00 Gerard en Koos van Diepen te Bobeldijk 4.55 Familie Wagenaar te Alk maar namens familie B. R. te Budapest 20.00 Buurt klaverjasclub, Scher- merhorn 10.00 Tonny Grondstra te Gronin gen (op moeders verjaardag opgehaald) 1.50 Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. U kunt uw giften bezorgen aan onze bureaux, betzij per soonlijk, hetzij per brief of post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort. De gironummers van onze bureanx zijn: Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men >94460, Zwolle 48C779, Alk maar 594463, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894. EEN GEMEENTE- ONTVANGER voor Egmond aan Zee en Egmond-Binnen Bij K.B. van 27 Februari 1953 nr 9 zijn de gemeenten Egmond aan Zee en Egmond Binnen door de Koningin aangewezen als ge meenten, waar de betrekking van gemeente-ontvanger door dezelfde persoon moet worden bekleed. Vrienden met ruim zakgeld BERGEN De 20-jarfge ex peditie-knecht Johannes M. uit Berigen verwierf zich vrienden, die meer zakgeld) te verteren hadden dan hij. M. zocht de op lossing in het stelen van goede ren, die aan zijn werkgever toe behoorden, maar hij liep tegen de lamp en had' zich' voor de Rechtbank te verantwoorden. In totaal hadden de duistere mani pulaties hem ƒ300,opgeleverd. De Officier, die nog wel licht in het geval zag, eiste twaalf maan den gevanigensistraf met aftrek van voorarrest, waarvan zes voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar. Bovendien zou M. na beëindiging van de onvoorwaardelijke straf in een V.B.S.-kamp worden opgenomen. De rechtbank veroordeelde M. conform de eis. Boekenweek K.C.B. BERGEN. Het bestuur van het Kunstenaarscentrum Bergen verzoekt ons mede te delen dat voor de slotavond van de Boeken week op Zondag a.s. géén plaat sen meer verkrijgbaar zijn. HULDIGINGSCOMÏTé DOKTER VAN GELDER BERGEN. in vei^-anci met bet feit dat dokter A. H. v. Gel der 25 jaar geleden in Bergen zijn 'okterspraktijk begon, hebben •mige Bergenaren het initiatief "-nomen voor een huldiging. Burgemeester dr W. Huygens, nastoor Th. J. van Beers en een aantal andere personen hebben zitting genomen in het ere-co- mité, terwijl in het werkcomité zitting hebben genomen de heren J. Martin. H. Klaasen, F. Jim- mink, P. Hajonides van der Meu- len, A. G. van der Hilst en C. P. Jongens. Dokter van Gelder is voorzitter van de afd. Bergen van het Rode Kruis en ook voorzitter van de Huis- en Kraamverzorging. Het ligt in de bedoeling aan dokter van Gelder een passend geschenk aan te bieden. Zij die hieraan mee willen werken kun nen vóór 15 Maart hun bijdragen storten op giro 328713 van de penningmeester van het huldi gingscomité, F. Jimmink, onder vermelding: Huldiging dokter van Gelder. De huldiging zal plaats vinden op Zaterdag 28 Maart a.s. Tijd en plaats zullen nader worden bekend gemaakt. WALA CORSET-SHOW HEILOO. In De Rustende Jager alhier werd gisteravond door de firma de Groot een cor- set-show gegeven, waarop werd gedemonstreerd op welke wijze het doorgaans forse Hollandse type niets van de charme behoeft te missen, die de modieus geklede dames van Frankrijks hoofdstad veelal wordt toegedicht. Voor alle leeftijden en figuren waren er op het gebied van corsetten en BH's de nieuwste creaties te zien, creaties, die alle tot nu toe voor komende bezwaren uit de weg zullen ruimen en alle mogelijke wenselijkheden in vervulling doen gaan. Een alleraardigste in druk maakte tenslotte de bruids stoet, waarna een geschiedkundig overzicht op de ontwikkeling van het corset, van het ijzeren corset, zoals dat in de 16e eeuw in zwang wa,s tot op de modellen van heden, de show besloot.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2