Algemene vergadering Alcmaria V.V.V. Alkmaar en haar gasten Paradijs der Vrouw" Modeshow van AGENDA Engeland en W.-Duitsland verruimen de invoer Massa-inbreker ontmaskerd Brui Maar DINSDAG 24 MAART 1953 „Lid zijn is geen aardigheidje, maar morele burgerplicht" INGEKOMEN PERSONEN VERTROKKEN PERSONEN Jaarverslag van Alcmaria V.V.V. „OLYMPUS" DISTRICTSKAMPIOEN Eerste Alkmaarse Damesbeurs lieeft de poorten geopend E. H. HOFSTEDE Woensdag beginnen voetbal wedstrij den Jongensscholen TERRIERS-NIEUWS Harmonie „St. Caeeilia" Burgerlijke Stand Jong Kajotters RODE KRUIS Hun toeristen krijgen meer deviezen HerenTerriers Adelborsten II 4—4 ORANJE-VERENIGING VERGADERDE OUDEN VAN DAGEN- TOCHT 16 JUNI VELDLOOP DISTRICT NOORDHOLLAND Binnengekomen giften BIJ DE NOORDERPERS Klaverj as-drive ten bate van het Rode Kruis J aarvergad er ing Wit-Gele Kruis Yoor 40 jaar S( Hooriuse Ci Effectenba Irrigatiepl; Oost-Pal AMERIKAANSI IN 195) Pagina 2 ALKMAAR On de algemene Ledenvergadering van de VVV „Alcmaria" gisteravond gehouden in café Schermerhorn. Waagplein was het aantal aanwezige leden niet zo heel veel groter dan het aantal bestuursleden. De voorzit ter. de heer D. J. Scheffel was wegens ziekte verhinderd. Het voorzitterschan werd waargeno men door de heer J. M. F. Arntz, die in het biizonder de heer J. J. Dinkelberg. directeur van de Fe deratie. welkom heette en enkele mededelingen deed In de afgelo pen maanden is nogmaals de ver houding Alcmaria VVVFedera tie ter sprake gebracht. Men zegt wel eens. aldus de heer Arntz dat die verhouding zo gunstig niet was; inderdaad waren er moei lijkheden doch na prettige be sprekingen ziin die thans uit de weg geruimd. Voorts deelde de voorzitter onder dank aan de ge meente voor de subsidie, mede. dat binnenkort een nieuwe re clamefolder het licht zal zien. Tenslotte bracht hii het werk van de heer Spaanderman, die. na drie iaar als directeur in functie te ziin geweest, on 1 Jan. jl. zun ontslag heeft aangeboden. in dankbare herinnering, waarbii hu tevens dank bracht aan Mei. J. Hillerström. die thans de werk zaamheden van de vroegere di recteur waarneemt. De heer Mr M. G. L. van Schouwenburg bracht het uitge breide verslag over 1952 uit. waarover men elders in dit num mer een en ander kan vinden. De rekening 1952 verkreeg de goedkeuring der vergadering. Wegens het tekort waarmee de VVV nog steeds te kampen heeft wilde de voorzitter iedere Alk maarder op het hart drukken, dat het lidmaatschap niet moet worden beschouwd als een aar digheidje, maar als een morele burgerplicht. Aan contributie en donatieen kwam binnen f 3745,85. Subsidie Alkmaar f 3500. subsidie buiten gemeenten 50. diverse andere subsidies pl.m. f 600. De ï?ren" beklimming bracht f 2457.43 op. de spaarpot bevatte f 448 de motorraces brachten f 1551,05 op. Het nadelig saldo was J 610,74. Inkomsten en uitgaven sloten op een bedrag van f 13.676,55. Van de uitgaven vermelden we: druk kosten- folders f 407.41. Contribu- ALKMAAR. J. G. Knaap, v. Rotterdam n. Steijnstraat 11; C. Res, v. Castricum n. Stationsweg 13; M. Verver, v. Aalsmeer n. Vo gelenzang 6; C. M. Erkamp, v. Castricum n. 2e Landdwarsstraat 19; M. Beekes, v. Baarn n. Ken- nemerstraatweg 128; A. A. F. Fritz v. Hoorn n. Bergerweg 85; A. Grm v. Blaricum n. Pr. Julianalaan 14; A. Kaspar v. Amsterdam n. Over- diestraat 66; M. H. Lol en kin deren v. Amsterdam n. Tuinstraat 60: A. T. Morsch en zn v. Bergen n. St. Jacobstraat 4; J. P. Oranje v. Rotterdam n. Cabeljaustraat 5; H. van Urk en gez. v. Bergen nv Emmastraat 43; F. van Buuren v. Zeist n. Cort van der Lindenkade 20; H. Holtjer v. Haarlemmermeer n. Voormeer 35; F. de Jong v. Utrecht n. Pr. Hendrikstraat 48; L. Klameren gez. v. Djakarta (Ind.) n. Nassaulaan 5; F. M. Bruggeman v. Emmen n. van Leeuwenhoekstraat 33; A. Komen v. Koedijk n. Oudorperdijkje 54; S. J. Reitsma v. Bergen n. Laat 189; L. K. F. Schuitemaker v. Zeist n. Bergerweg 20; A. Bakker en gez. v. Zijpe n. Stuartstraat 2; GG. de Boer v. Heerenveen n. Talmastraat 19; G. Drost v. Apel doorn n. Stationsweg 48; L. C. Lute v. Castricum n. van Ever- dingestraat 18; E. Schippers v. Den Helder n. Akerslaan 39; G. E. J. Both, v. Amsterdam n. van Everdingenstraat 18; L. Neele v. Zaandam n. Popelmanslaan 35. ALKMAAR. D. B. Verveld, v. Ritsevoort 12 n. Ridderkerk; M. S. de Vries, v. Rekerstraat 61 n. den Bosch; E. Eckmann, v. Prins Bernhardlaan 1 n. New York (V.S.A.); N. Hakhoff, v. Oudor perdijkje 27 n. Egmond aan Zee; R. E. van Harten, v. Baansingel 99 n. Mook; H. A. Hijlkema, v. Kapelsteeg 1 n. Amsterdam; M. C. A. Keuss, v. Emmastraat 47, n. Voorhout; P. W. Stevers, v. Ie Landdwarsstraat 32 n. Harenkar spel; H. Wieringa en echtg., v. Landstraat 82 n. Hilversum; L. Groen, v. Trompstraat 50 n. Ber gen; M. C. Grooff, v. Eikelenberg straat 56 n. Castricum; J. W. Wil- lems van Dijk, v. Baansingel 97 n. Beverwijk; G. Bakker, v, F. Ver schuurstraat 20 n. Heiloo; J. H. van Bergen en gez., v. Dathenus- straat 7 n. Wieringerwaard; N. Bommezij, v. Costerstraat 13 n. Amsterdam; C. J. H. Bremer, v. Langestraat 70 n. Blaricum; B. G. Buissink, v. Dr. Schaepmankade 11 n. Amsterdam; J. M. Crutzen, v. Gasthuisstraat 1 n. Ermelo; G. van der Haagen, v. Kooltuin 2 n. Heiloo; M. L. Hennige, v. C. W. Bruinvisstraat 25 n. Hoorn; A. J. Klepper, v. Westerweg 96 n. Haar lem; H. G. Möller en gez., v. Ly- ceumstraat 55 n. Heiloo; C. W. Nestra, v. Toussaintstraat 20 n. Utrecht; A. E. van Os, v. Scharlo 24 n. Voorschoten; C. Overdam, v. Westerweg 118 n. den Haag; J. Romeijn, v. Ie Tuindwarsstraat 23 n. Amsterdam; A. N. Ruiter, v. Dijk 22 n. Wijdenes; T. J. So- denkamp en gez. v. Luttik Oudorp 78 n. Groningen; J. Stabij, v._ Pr. Julianalaan 14 n. Amsterdam; J. G. Veel, v. K. van 't Vegrstraat 18 n. Amsterdam; G. E. M. Veldt, v. Rembrandtstraat 13 n. Amster dam; B. Zwiers. v. Pr. Juliana laan 14 n. Heerlen; C. H. Blees en gez., v. Kennemerstraatweg 195 n. Amsterdam; M. E. Blokker, v. van der Kaaijstraat 6 n. Dur ban: S. G. Dekker, v. St. Anna- straat 27 n. Heiloo; J. L. Schrover v. Corn. Evertsenplein 22 n. Schoonhoven. tie Federatie f 420,-: journalisten prijsvraag 2682,41. De balans per 31 Dec. '52 sluit op 3433.05. De voorzitter deelde mede. dat bii wiize van nroef on 5 Vrijda gen in het a.s. zomerseizoen een zgn. Kaasexpres zal riiden. Men wil de grote groep vreemdelingen die de reis naar Alkmaar en de Kaasmarkt per trein ondernemen een meer attractiever wiize van vervoer bieden. Deze categorie vreemdelingen blijft doorgaans het langst in de stad: van haar bezoek profiteert de Middenstand dus het meest. 2 Dames in West fries costuum zullen de gasten van een hartig homp.ie kaas voor zien. De Alkmaarse kaashandel zal die kaas gratis beschikbaar stellen. Bij de rondvraag werd dem ping van de Oudegracht even ter sprake gebracht. Een der leden vroeg het bestuur naar ziin ziens wijze. Een speciale commissie van de V.V.V. heeft een eventue le demping van de Oudegracht en de Lindengracht onder ogen ge zien en daarover uitvoerig advies uitgebracht aan de gemeente. Verder dan een advies kan de VVV moeilijk gaan. omdat zii een vereniging is. die zich opwerpt, om het oud-stedeschoon van Alk maar te behouden. En. zoals de voorzitter zei. de Oudegracht is een van de mooiste grachten, die Alkmaar nog bezit! Naar aanleiding van enkele suggesties, die werden gedaan voor de viering van het 700-iarig bestaan van de stad. zei de voor zitter nog. dat binnenkort een aantal subcommissies zal worden gevormd, die een en ander in detail zullen uitwerken De MAANDAG 23 MAART Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: De kleine wereld van Don Camillo VICTORIA: De roepstem der Pampa's. HARMONIE: Singing in the Rain. Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereikbaar: Apotheek „De Bever" Em mastraat 36: Apotheek P. J, Meurs WAPEN VAN HEEMSKERK: Damesbeurs: Het Paradijs der Vrouw. GULDEN VLIES: 8 uur: Be scherming Burgerbevolking, propaganda-filimavond Waterstanden Woensdag: hoog water 3.45 en 16.00 uur; laag water 9.35 en 22.45 u. Stichting „Alkmaar 700 iaar stad" werkt overigens al ijverig achter de schermen. Tenslotte deelde de voorzittei mee, dat de heer van Meurs. die sinds kort bestuurslid was. we gens ziekte als zodanig voorlopig heeft bedankt. De cineast, de heer- T. C. Spruit heeft daarna enkele films ver toond. die hii heeft opgenomen tijdens een reis door Noord Ame rika. Hii vertoonde o.a. opnamen van een indrukwekkend bloe mencorso in Californië. zoals Lis- se ze nog nooit heeft gezien. Op een der praalwagens de een was al mooier dan de andere en er waren schatten van bloemen in enorme hoeveelheden aan ge spendeerd had men van 13.000 orchideeen gebruik gemaakt, die elk in een reageerbuisje met wa ter stonden, om ze goed te hou den: voorts nog een filmpje van prachtige natuuropnamen in de omgeving van de Grand Canvon langs de Coloradorivier. een rots- gebied van indrukwekkende grootsheid en schoonheid in de staat Arizona. ALKMAAR Blijkens het jaarverslag over 1952 verstrekte het informatiebureau van Alcma ria V.V.V. over dat jaar circa 12.000 inlichtingen, mondelinge en schriftelijke. informaties voorts zowel over Alkmaar als over andere plaatsen. Het cijfer van 13788 torenbezoekers typeert de zomerse drukte: het is een maatstaf voor het totale bezoek, dat op 210.000 geschat wordt (175.000 in '51); het bezoek aan vermakelijkheden, toneelvoorstel lingen en sportgebeurtenissen be liep 613.090 (v.j. 639.179). gede tailleerd als volgt: bioscopen 383.702; toneelvoorstellingen 16.036; concerten 11.464 ('51 50.001), sportuitvoeringen 103.080; tentoonstellingen 13.229; diversen (cabaret, circus, dans en film voorstellingen buiten de biosco pen) 85.579. De hotels noteerden ruim 10.000 overnachtingen, waarvan een groot percentage via de V.V.V. werd besproken. Het bezoek aan Alkmaar gaat in stijgende lijn: de eerste klas restaurants registreerden een te rugloop in de omzet, doch de middelklasse restaurants, lunch rooms. e.d. hadden een grotere omzet. De vacantiespreidmg schijnt een weinig ingang te vin den. Doormiddel van een prijsvraag voor buitenlandse en Nederland se journalisten werd Alkmaar in de sfeer van de internationale be langstelling betrokken; 18 ïour- nalisten namen aan de priisvraag deel en de oplage van de geza menlijke bladen, waarin een ar tikel over Alkmaar werd opgeno- men, wordt oo 2.500.000 geschat, Tal van film- en fotorenorters maakten opnamen van de kaas markt. o.a. tiidens het Konink lijk bezoek in Juni '52, waarover zelfs in Syrische bladen een re portage verscheen. Geconcludeerd mag worden, dat Alkmaar op de internationale „toeristenmarkt hoog genoteerd staat. Het ledental bedroeg eind 52 538. een vooruitgang van 2b le den. vergeleken met 51. Verschillende gezelschappen uit het buitenland kwamen naar Alkmaar w.o. 20 Deense ingeni eurs. 15 directeuren van Italiaan se reisbureaux. 8 Mexicaanse journalisten. 25 Engelse gasten van de Regeringsvoorlichtings dienst, 80 Noorse Marinemannen en 40 Amerikaanse Marineman- Een zestal jongelui stelde zich ALKMAAR De districts - veld loop kampioenschappen, die Zondag in het Heilooërbos wer den gehouden, zijn voor de R.K. Alkmaarse atletiekvereniging „Olympus" zeer succesvol verlo pen. Voor de eerste maal in haar bestaan is het haar gelukt een clubkampioenschap te veroveren. Fr. v. d. Schot, Ben Giling en Dick Droog, zorgden voor dit prachtige resultaat en de condi tie waarin deze athleten zijn, is een waarborg, dat ook dit jaar de junioren de vereniging weer goed zullen vertegenwoor digen. Aangespoord door dit succes, zorgde Gerard Fransen voor een nieuwe verrassing, door als tweede te eindigen in de C.- klasse, over een afstand van 3,5 km. Het was jammer dat George Kroon door een klein ongeval de aansluiting op de kopgroep ver loor, waardoor hij nu genoegen moest nemen met de 8e plaats. Desondanks een mooi resutaat. Nee, nog niet genoeg, zei Jan Borst bij de start van de D.- klasse over 3500 meter. En na een zeer goed gelopen race werd deze Olympus-athleet onbe dreigd winnaar. Ook K. Beers en B. Bleeker bleven bij de eerste tien aankomenden. In de B.-klasse over 5000 m maakte Piet Bleeker het succes volledig, door als 2e over de finish te gaan. beschikbaar als gids op de Vrii- dagen; betreurd wordt, dat dit aantal niet groter is. De motorraces, door V.V.V. in samenwerking met de gemeente georganiseerd, trokken 22.126 be zoekers en leverden VVV een bate op van f 1520.-. De inkom sten bedroegen over 52 J 13676.55 (begroting f 10.600): de uitga ven 13.676.55 (begr. 15.395.-). (Advertentie) ALKMAAR. Vanmorgen heeft de eerste Alkmaarse Da mesbeurs haar poorten geopend. Het Wapen van Heemskerk was niet meer te herkennen; bij de entree vestigen grote borden de aandacht op hetgeen er binnen te zien en te horen is. Een twin tigtal firma's op velerlei gebied heeft er een fraaie stand. Het geheel ziet er smaakvol uit, zo wel wat de aankleding van de stands als de verlichting betreft; de bloemist Teerink vervulde hierbij een belangrijke rol. Zo wel de hal, als de bar en de beide zalen, zijn met stands ingericht. Het geheel ziet er fris en vro lijk uit. Wij zullen een greep doen uit de vele artikelen, die hier ge demonstreerd en geëtaleerd wor den; radio en televisie, haarden (met glas in de haarddeur, dat altijd helder blijft), keukenuit rustingen, meubelen, karpetten, bedden en ledikanten, lampen, stoffen, dames-manufacturen, schoenen, rieten meubelen en siervoorwerpen, electrische was machines, naaimachines, rijwie len, heren- en dames-mode-arti- kelen, wol voor het knopen van smyrnakleden, voorjaarsstoffen, bonbons en banket, en delicates sen. Op het tonepl speelt Tom Erich met zijn band een goed stukje muziek tijdens de mode shows, welke 's middags en des avonds worden gehouden. Na een bezoek aan de stands wordt de bezoekers in het beurs- restaurant op de bovenzaal op vertoon van hun entreekaartje een kop koffie met gebak geser veerd. Ik ben veeleisend al zeg ik het zelf. Maar bij HOFSTEDE slaagde ik uitstekend voor m'n bril. OPTICIëN Langestraat 61 Alkmaar. ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende. Woensdag 25 Maart beginnen de schoolwedstrijden voor de jon gensscholen en de jongens zelf weten wel wat dat betekent! Veel kunnen we er nog niet van zeggen. Hoe de krachtsver houdingen dit jaar zijn? We we ten het niet. Wat we wel weten is, dat elk elftal, iedere jongen zich weer tot 't ijiterste zal geven voor de eer van zijn school. De loting heeft dadelijk al enige interessante ontmoetingen gebracht. Wat te denken van: Willibrordus I-Adelbertus I en Warmenhuizen I-Limmen I? We zullen het kort maken en eerst de eerste ronde maar eens afwachten. Hier komt dan 't volledige pro gramma voor Woensdag 25 Maart: Afd. A: BLO-Willibrordus II, I,30 M; Aloysius II-Bavo II, 2.30, L; Egmond a. d. Hoef Il-Oudorp II, 2.30, B; Egmond Binnen II- Adelbertus II, 2.30, A. Afd. B: Willibrordus I-Adel- bertus I, 1.30, B; Warmenhuizen I-Limmen I, 2.30, M; Bavo I- Oudorp I, 2.30, F; Heiloo I-Aloy- sius I, 3.30, A. Afd. C: Bergen I-Egmond a. d. Hoef I, 3.30, B; Schoorl I-VGLO III, 2.30, C; VGLO II-Egmond Binnen I, 2.30, G. Afd. D: Landbouwschool II- ULO VI, 1.30, G; VGLO I-ULO IV, 1.30, L. Afd. E: Lyceum III-ULO II; ULO III-Landbouwschool Egm. I. (Voor Afd. E worden nadere gegevens nog bekend gemaakt. Zij spelen 'n halve competitie te beginnen Woensdag 1 April.) Terreinaanduiding: A Heiloo HSV; B AFC B-terrein; C Berdos-terrein; F Oudorp-ter- rein; G Egmond Binnen; L Overdie III; M Overdie IV. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat men aan ons bureau nog een aantal entree- kaarten tegen de gereduceerde prijs van f 0.50 kan krijgen, uit sluitend voor abonnees. De opening Vanmorgen om 10 uur heeft de echtgenote van de Burgemees ter, mevrouw Wytema, de eerste Alkmaarse damesbeurs geopend. Nadat de heer A. Koster, na mens de standhouders, de geno digden en in het bijzonder me vrouw Wytema had welkom ge heten, de initiatiefnemer de heer Balder gecomplimenteerd had met het fraaie geheel dat onder zijn leiding tot stand was geko men, kreeg mevrouw Wytema aan wie ook een bouquet bloe men was aangeboden het woord. Zij constateerde dat deze eerste Alkmaarse damesbeurs weer eens het bewijs geleverd had, dat Alkmaar hét winkel centrum is van het Hollands Noorderkwartier en zij sprak de wens uit dat deze eerste Alk maarse damesbeurs zich in de toekomst mocht uitbreiden tot huishoudelijke artikelen op elk gebied. Hierna werd een rondgang over de damesbeurs gemaakt, waarna *in het beurs-restaurant koffie werd geserveerd. Intussen kwamen alreeds de vele dames uit de stad een kijkje op de damesbeurs nemen. Wij vernamen nog, dat de modeshows des middags om half drie en des avonds half acht beginnen. Dames: TerriërsHoorn ALKMAAR Voor de tweede maal speelde het dames-elftal op eigen terrein. Het overzicht van de Terriërs bleek al de eerste vijf minuten, waarin, de links binnen en de rechtsbuiten een doelpunt wisten te maken. Hoe wel de achterhoede, speciaal de linksback van de tegenpartij niet te onderschatten was, speelde de wedstrijd zich hoofdzakelijk af voor het Hoornse doel. Kort voor de rust wist de midvoor een straf- corner keurig tot een doelpunt te verwerken; na enkele minuten kreeg de rechtsbuiten de bal vrij voor het doel en bracht de stand op 40. Na de rust werd de spil van de Terriërs geblesseerd. Dit was zeer goed merkbaar. De strijd verplaatste zich naar het terrein van het Terriër-doel, maar dank zij onze achterhoede en waakzame keepster bleef het doel schoon. Tien minuten voor het einde schoot de midvoor de bal keihard in de linkerhoek van het Hoornse doel, 50. Een eindstand om te vreden mee te zijn. Hopenlijk treden de dames de volgende week mèt onze vertrouwde spil enthousiast aan tegen B.D.H.C. De promotie-kansen hangen voor een groot deel van deze wed strijd af Succes! ALKMAAR. In tegenstelling tot vorige berichten is het heden avond gewoon repetitie voor het vendel in de Vondelschool. Morgen, Woensdag, repetitie voor het corps in gebouw Ver- dronkenoord. Het bestuur verwacht dat alle leden aanwezig zijn, met het oog op het a.s. concours. ALKMAAR. Maandagmid dag had er een modeshow plaats van de fa. Bervoets in het Gul den Vlies. Mevr. H. Elias-Smit opende deze middag met een kort mode praatje, terwijl Tonny Schiffer- steyn de muziek verzorgde, de muziek verzorgde. Onder de muzikale klanken van Lohengrin kwam als eerste de Bruid voor het voetlicht; het bruidstoilet was zeer fijn naar ontwerp van Dior. Ditmaal zagen wij een vijftal mannequins, gestoken in alle mogelijke variaties. De tailleurs vieren hoogtij, tail leurs van kamgaren, zijde, in mo derne tinten, groen, zwart, ma rine, greice etc. Als iets nieuws ontmoetten wij een tailleur van jerëey. In mantels een grote variatie; het swagger-model heeft plaats gemaakt voor een minder ruime jas, met wijde lampionmouwen, die lang of driekwart gedragen kunnen worden. We zagen ze in diverse tinten van mohair, flausch, tweed, duve- tine, sibeline en geheel zonder sluiting. Jacques Fath heeft de topper ALKMAAR. Geboren: Elisa beth G., d.v. F. G. Wilms en E. Sman; Catharina J., d.v. J. C. de Goede en A. C. Hassing; Jan K., z.v. F. Elzinga en G. Schuurman; Antonia H., d.v. L. Jansen en J. H. van Deelen; Jacobus, z.v. J. Boode en C. W. Kaandorp; Petro- nella M. W., d.v. P. A. H. Ver- ploegen en A. P. v. d. Heuvel; Johannes P. A., z.v. P. Ruiter en A. M. C. Schilder; Gerardus H., z.v. G. P. A. Bakkum en T. v. d. Gracht. Overleden: Wilhelmus Sente- nie, 70 jaar, gehuwd met A. A. Niewendijk; Catharina M. Schoen maker, 88 jaar, wed. van H. Puts; Maria v. d. Kolk, 86 jaar, wed. van A. v. Keulen; Maartje Hoog land, 71 jaar, wed. van H. van Kesteren. plaats laten maken voor 't korte jasje, de shorty. Nu nog even een greep uit de collectie japonnen, te kust en te keur, katoen, zijde, everglaze, or ganza, linnen, double-face, met plissé of plooien, grote zakken, met broderie, raffia, Zwitsers kant, met of zonder stola, die nog steeds en voque is voor het ko mende seizoen. Tot besluit maakten we kennis met de strapless avondjaponnen, „le premier rendez-vous", „dance with me", een weelde van tule, fluweel, zijde, broderie, waarbij de stola als een wolk van tule niet ontbrak. De bloemversiering van de fa. van Kessel verdient nog een aparte en speciale vermelding. Met ware kunstzinnigheid werd de zaal herschapen in een tuin van bloemen; allerhande kleuren, met vaardige handen gerang schikt: een adem van kleur, een warme tover van bevalligheid, zo als de ,val" van Forsythia op het toneel en de honderden gele nar cissen-kopjes en diverse tulpen soorten langs de wanden. A.S. ALKMAAR Hedenavond om 7 uur zullen enkele sprekers een en ander vertellen over 'de sport van het verzamelen. Alle leden worden verwacht. BERGEN. In verband met het 15-jarig bestaan van de af deling is de heer B. Min Jr. door het hoofdbestuur van het Rode Kruis benoemd tot 2e luitenant van de Rode Kruis-kolonne, afd. Bergen, waaronder ook resorteren Warmenhuizen, Schoorl en Koe dijk. Doordat de werkzaamheden van het Rode Kruis niet meer zo in het oog liepen als in en kort na de oorlog, liep het ledental van 1200 terug tot 850. Het voorlopig bestuur, bestaan de uit de heer A. M de Lange, voorzitter; mevr. A. Blok van Wachem, secretaresse, de heer N. Bos, penningm., alsmede de PARIJS De Britse regering heeft bekend gemaakt dat de toe wijzingen van reisdeviezen voor Britse toeristen in het buiten land van 25 tot 40 pond (f 400,-) Êer jaar zullen worden opgevoerd ie toewijzingen voor kinderen beneden 12 jaar worden van 15 tot 30 pond verhoogd. Tegelijk zal Engeland de in voerbeperkingen beëindigen voor een groot aantal West-Europese artikelen waaronder kaas, textiel- garens en manufacturen, hand schoenen, schoeisel, tapijten, glas en kurkproducten. Een en ander weerspiegelt de betere Britse financiële positie. De maatregelen zullen Engeland per jaar ongeveer f 400 millioen aan buitenlandse valuta kosten, waarvan ongeveer f 80 millioen i.v.m. de grotere toewijzingen aan toeristen. De invoerquota van bepaalde andere producten zullen worden verhoogd. Het percentage van de goederen, die door particuliere handelaren vrij uit West-Europa kunnen worden ingevoerd, stijgt in totaal door deze maatregelen van 44 tot 58 pCt. (In 1951 be droeg het nog bijna 90 pCt.). De maatregelen zijn genomen om de Europese landen, in staat te stellen de ponden te verdienen die zii nodig hebben om aan de andere kant weer Engelse goede ren te kunnen blijven kopen. Speciaal Frankrijk en Italië ston- heren W. J. Hopman en C. Eecen en de burgemeesters dr. W. Huy- gens van Bergen, Nolet van War menhuizen, Schellinger van Koe dijk en Jochems van Schoorl, werd als definitief bestuur ge kozen. Het nieuwe bestuur heeft we derom besprekingen gevoerd met het hoofdbestuur over de ambu lance-auto. Men is overeengeko men dat de afdeling de auto koopt en in twee jaar afbetaalt. In verband met de moeilijke situatie van de kas, zal een door de watersnood uitgestelde fancy- fair worden gehouden op Zater dag 18 en Zondag 19 April, in Café Nieuwendijk, die de zaal belangeloos terbeschikking stelt. De inkomsten over 3 952 bedroe gen f 4091.32 en de uitgaven f 5088.44, nadelig saldo f 989.12, hetgeen verband houdt met de aankoop van het gebouwtje van dé hulppost aan het strand, door de colonneleden zelf belangeloos geplaatst. Deze hulppost bewees vorig jaar zeer veel goede dien sten. In de colonne, die uit 32 leden bestaat, is de sfeer uitste kend, onder de bekwame leiding van dr. v. Gelder en de heer B. Min. Thans wordt een EHBO- cursus gegeven, waaraan een 25- tal cursisten deelnemen. De heren kregen Zondag de Adelborsten op bezoek. Al direct na de aanvang bleek, dat zij over een snelle, goed ge trainde ploeg beschikte, waarin verschillende goede spelers zaten. Er werd van meet af aan in een hoog tempo gespeeld, en snelle aanvallen van beide zijden wis selden elkaar af. De gasten waren technisch sterker, en na ongeveer een half uur spelen maaktenÉ zij hun eerste doelpunt. De Terriers lieten zich niet ontmoedigen, en wisten nog voor rust de balans in evenwicht te brengen. Na de pauze braken de Adelborsten enige malen mooi door, en namen opnieuw een voorsprong, die zij later, met een mooi doelpunt van hun rechtsbinnen, die in een solo- rush de hele Terriers-achterhoe- de passeerde, vergroten tot 31. De Terriers bleven echter on versaagd volhouden, en slaagden erin de achterstand tot 32 te verkleinen. De vreugde was ech ter van korte duur, want uit een doelworsteling vergroten de gas ten hun voorsprong. Daarna zette de thuisclub alles op alles, en tij dens een algemeen offensief werd de derde goal gescoord. Hierop probeerden zij, koste wat het kost, nog een gelijk spel te forceren. En zowaar, in de laatste minuut slaagden zij hierin, zodat de Adelborsten met een puntenver deling genoegen moesten nemen. Misschien dat er nog een klein kansje inzit op de tweede plaats, maar. den voor het besluit bij gebrek aan ponden de import uit Enge land te beperken. Van de maatregelen werd tege lijk mededeling gedaan in het Britse Lagerhuis door de Minis ter van Handel Peter Thorney- croft en in de vergadering van de O.E.E.S. te Parijs door de Minister van Financiën Butler. De WesMu'Ae Minister F' nanciën, Franz Blücher heeft in dezelfde vergadering van de Raad van Ministers te Parijs medege deeld dat ook Westduitslnnd het percentage van vrij verhandel bare goederen zal verhogen (van 84.4 tot 90 pCt.) terwijl de de- viezentoewijzing voor Duitse toe risten van 500 op 800 mark zal worden gebracht. BERGEN Dank zij een grote actie kon het aantal leden opgevoerd worden van 280 tot 400. De ont vangsten bedroegen 1523,14 en de uitgaven 1162,41, zodat het saldo ƒ360.66 bedraagt. Bestuursverkiezing: periodiek aftredend de heren G. W. Ver- meys en K. M. Gerritsen. Beide heren stelden zich herkiesbaar en werden bii acclamatie herkozen. Bovendien trad als voorzitter en bestuurslid af de heer P. Baretta. Bij acclamatie werd de heer J. A. Haakman gekozen als voor zitter. Het bestuur bestaan thans uit 10 leden. Hierna kwam de behandeling van de statuten en H.H. regle menten aan de orde die na voor lezing en een kleine aanvulling opnieuw werden vastgesteld. Lag het oorspronkelijk in de bedoeling in verband met de Na tionale Ramp de oranjefeesten dit jaar niet te laten doorgaan, na enkele discussies besloot men dit voornemen te wijzigen vooral in het belang van de jeugd en als nog een programma vast te stel len. De vergadering gaf vrij man daat aan het bestuur voor de wij ze waarop het dit zou willen doen. HEILOO De jaarlijkse auto tocht voor ouden van dagen zal hoogstwaarschijnlijk plaats nebben op Dinsdag 16 Juni. Waar deze tocht naar toe zal gaan, blijft voorlopig nog een verrassing. Met medewerking van het ge meentebestuur is er van 23 tot en met 28 Maart een inzameling huis aan huis. Verwacht wordt, even als andere jaren, 'n grote finan ciële medewerking. Vele bejaar den zien reikhalzend uit naar dit uitje Geld kan ook gegi reerd worden op no. 524034 ten name van de heer N. Majolée onder vermelding „autotocht ouden van dagen". Het comité heeft een kleine wijziging, we zouden kunnen zeg gen. een verjonging ondergaan. Het bestaat thans uit de dames Bood, Hendriks, Affourtit, van Tricht, Zoons, Smeets, Bonnewit, de Goede, Nienhuis, Kroon en de Jager, terwijl de heer Majolée als algemeen leider optreedt. HEILOO De uitslagen van de Zondag door de Athletiekver- eniging „Doves" georganiseerde veldloop voor het District Noord- Holland luiden als volgt: Heren A. B. C. D. 5000 meter: 1 W. van Zeeland. A 17.18.8 AAC Amsterdam; 2 S. van de Kley. A 17.23.6 Lycurgus, Krommenie: 3 N. Mak. A 17.25 DEM Bever wijk. Ver. Kampioen DEM. Be verwijk. Heren C 3500 m: 1 S. Hopman 12.45.8 Doves Heiloo: 2 G. Fran sen 12.46.2 Olympus. Alkmaar: 3 P. Kroon. 13.05 Doves. Heiloo. Heren D 3500 m: 1 J. Borst 12.55.8 Olympus Alkmaar: 2 M. Zijp 13.19.9 Vitesse Castricum: 3 J. van Bergen 13.11.6 Vole- Wiickers, Amsterdam. Junioren B 2000 m: 1 N. v.d. Pol 7.56.8 Doves Heiloo: 2 R. Konijn 7.58 Doves Heiloo: 3 C. Wiiker 8.00 Doves Heiloo. Jun. A 3500 m: 1 B. Bosman 12.3.2 Doves Heiloo: 2 H. Jansen 12.31.4 AAC Amsterdam: 3 R. Be ters 12.52.2 AAC Amsterdam: Ver. kampioen: Olympus Alk- Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond. ZELFDE WEERTYPE Rustig weer met in de nacht en ochtend mist. Later on de dag opklaringen. Ongeveer de zelfde temperaturen als van- j daag. Bij de bureaux van de Noor derpers kwamen heden de vol gende giften binnen voot de slachtoffers van de watersnood: Peter Bodewes te Gro ningen opbrengst van in gezameld oud papier 2. Marja Opdam, 8 jr., Elsje Jonkers, 9 jr. en Thea Sandbergen, 9 jr., te Alkmaar. Opbrengst ver koop van poffertjes en appelbeignets 25. Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. I) kunt uw gifter bezorgen aan onze bureaux, betzij per soonlijk, betzij per brief ot post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort De gironummers van onze bureaux zijn; Groningen 10(121, Leeuwar den 594459, Sneek 594461 Em men >94460, Zwolle i8t'779 Alk maar 59446S, Den Helder 594462 er Hoorn (ook te Tebruiken door Schagen en omgeving) 110894 DEN HELDER Door de Kon. marechaussee is in samenwer king met de politie alhier de 21- jarige militair B.G. ontmaskerd, die reeds geruime tiid bezig is geweest met diefstallen uit kleed lokalen enz. enz De marechaussee te Gronin gen. vanwaar de militair afkom stig is. had op de een of andere manier een tip gekregen, zodat het verder niet moeilijk was. de man te arresteren. Thans blijkt dat hii veelal jacht heeft gemaakt op nortemonnaie's met inhoud uit kledingstukken, welke in kleedlokalen van sport verenigingen waren opgeborgen. Hij is echter nog verder gegaan en drong ook door in garderobes van openbare gelegenheden, scholen en kerken. Behalve geld heeft hii zich verder nog vul pennen. laarsjes en dergelijke toegeëigend. HEILOO De klaverjasdrive ten bate van het Rode Kruis te Heiloo wordt gehouden op Don derdag 2 April. Opgeven voor deze wedstrijd met fraaie prijzen: vóór 1 April aan „De Rustende Jager". OUDORP Het Wit Gele Kruis hield in Café Spoorzicht haar jaarvergadering. De voorzitter de heer J. Commandeur sprak met waardering en dank over zuster Margaretha die hier bijna 8 jaar heeft gewerkt en per 1 Januari j.l Oudorp heeft verlaten. Mevr. Blom-Zwart gaf hierna verslag over het afgelopen jaar. Door de zuster waren 1048 bezoeken afge legd bii 49 patiënten; bezoeken voor zuigelingen bedroeg 272. Bij 26 zittingen van het consultatie bureau had zii haar medewer king verleend .terwijl zij 9 maal assistentie had verleend bij on derzoek met de schoolarts. In verband met de T.B.C.-bestrijding waren 64 bezoeken afgelegd in 15 gezinnen. 64 Maal was eerste hulp verleend. Uit het magazijn waren 468 artikelen verstrekt op 85 aan vragen. Het ledental is stijgende De in April gehouden- Emma- bloemcolleete had opgebracht 45.50. Vanwege de kinderuit zending waren 13 kinderen uit gezonden n.l. 4 uit Oudorp en 9 uit gemeente Koedijk. De ontvangsten over 1952 had den bedragen 6058,60, de uit gaven 5286,98. Het totale kasbe- zit bedraagt thans 607,31. Een woord van dank werd gebracht aan de gemeente Oudorp en Koe dijk. die de subsidie's aan het Wit Gele Kruis hadden verhoogd van resp. 520.tot 1040.en van 400,tot 800, Bij de bestuursverkiezing wer den aftredende leden Mul en Booij herkozen. Bij de bespre king over de materialen in het magazijn bracht de heer Venne- ker de wenselijkheid naar voren om ook daar regelmatig controle te houden. De voorzitter zei, dat verschillende artikelen niet tijdig teruggebracht worden. Na enige gedachtenwisseling werd besloten dat de leden voor elke dag, dat men een bepaald artikel nodeloos en te lang onder zich houdt, 0,10 boete moet betalen. Een slachtoffer van detective verhalen De Burgemeester van Eindhoven verzoekt aanhou ding en overbrenging van den ■minderjarigen P. A., van der Sommen- leerling-tekenaar, oud 17 jaren, die 10 dezer heimelijk is vertrokken. Hij heeft in den laatsten tijd veel detective-ver halen van Lord Leicester gelezen en was daar steeds over bezig, zelfs zeide hij eens voor zijn ver trek tegen een vriend: „Als je me niet 'meer ziet, denk dan maar dat ik Lord Leicester aan het nadoen ben". Hij heeft zich ook meermalen uitgelaten naar Amerika te willen vertrekken. Hij is in het bezit van een nieuwe revolver en verschillende scherpe patronen. Het geschied 1944, dat een het gebouw Staatspolitie b aldaar zetelen die, hoewel lu naam Heerkes, nig van een hi hebben, verteli haar man verb Daar deze ma hoefde zii dit vragen. Hii wei vond in de gas ziin einde. Na de bevrii de pianiste zoi gerezen, dat werd. Doch toe: bleef ontkenner maanden weger wijs in vrijheid Kortgeleden 44-jarige pianist schadevergoedin dat zij „onschul was geweest. I een en ander kwam het bove licht. Men vont baal .dat inderti klaringen werd waaronder ha stond. In dit nr telde de pianiste haar man haar gestompt en ges omdat zii niet naast deze Jood haar leven terroi scheiding had v dit in behandeli man en vrouw doch daar haar beerde met haar men (aldus de haar en de twee huwelijk lastig i ze tenslotte de van deze man te man was de gooi te-artist Levie v; bekend onder z: Meiloc), die in 1 leeftijd met de pianiste was geti Wegens het ve eigen man stond weer terecht en Justitie te Amste be. eiste vier iaar met aftrek van die zii destijds ij ternering had do De verdediger, betoogde in ziin i cliënte niet de i man als Jood te v onder overmacht hen. dan wel uit vendien was verd te nerveus gewee chisch abnormaal zocht, eventueel r chiatrisch raopori laten uitbrengen. Volgens verdacl In het jaarver; van de Hoornse fectenbank N.V. dat de netto-wins slagjaar gema» f 26.250.—. Aan wordt hiervan eer 4% procent toegek der inkomsten u rente en provisie f 256.423.12 tegen 1951 en f 210.465. Onkosten, salari; de belastingen vors een bedrag van f j f 162.089.16 in 1951 in 1950. Gereserveerd we tingen en volgens in art. 21 der sta drag van f 64.582 In de vacature ii Commissarissen, het overlijden van F. de Meijere wedr Gigantisch o.l.v. Nedei Deze maand zal worden gemaakt m ring van het enoi plan, dat door de d< de voedsel-organis: Verenigde Naties, der Professor Dr W. mestein, is uitgewc de rijst-productie v: stan met een mill: jaar te verhogen. D dit Ganges-Kobadek raamd op 600 millic Onder leiding v van Blommestem e staanse ingenieur v ter plaatse de v< werkzaamheden ver In het begin d maand zullen zich ingenieurs bij Prof. - stein voegen, teneir hulpzaam te zijn bij van dit gigantische halve de bevloeiing strekte gebieden tot vlakte van rond tj acres door middel en pomp-installaties beoogt de levering va energie voor een gri Oost-Pakistaanse ind WASHINGTON, 23 Press.) De totale hulp aan de vrije we bedroeg 5.578.000.000 van was 2.738.000.000 taire en 2.840.000.000 nomische hulp. In 1951 bedroeg de 5.074.000.000 dollar 1.484.000.000 voor n 3.590.000.000 voor doeleinden. Nederland ontv netto 44 millioen dc 88 mill.) (in 1951 netl België Luxemburg mill, (bruto 28 mill, 43 mill.)

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2