Druk bezoek op de Bamesbeurs Overhaast KV. P. -bestuur trok foutieve conclusies I' Wijle in w; AGENDA in pa ta tes- friteskraa s LEERLING NAAISTERS Eén dag alles voor één cent POORTER's 1500 bezoek(st)ers op de eerste dag Via V. en D. naar sprookjestuin van Nederland RIJWIELDIEFSTAL Rampen-rallye voor jongens ZWIJNTJESHANDEL Tegen koopman 9 maanden geëist A.O.G. won vier wedstrijden! Markt en Beurs behanger- stoffeerder Kruideniers bediende flinke jongen DEINING IN KOEDIJK Nummer 2 op de voordracht door fout gepasseerd flinke jongen f" i Kapok matrassen Goed tehuis aangeboden woonhuis iepen hekpalen BOARD in elke soort bakkersleerling VOOR slagersbediende kappersbediende schildersleerling net meisje Huishoudster Onderwijzer (es) R.K. meisje nette hulp net meisje Wie over radio Voor draineer- en betonbuizen De laagste prijs, j 16 Els MIDDELBEEK Tob niet langer drogsn Laaf Uw was i BE VALK Wasserij i „DE VALK"! V.a. f35.- p. paar Beemsterboer spoed-cursus AaBb j wollen dekens j MASSIEF Huishoudcentrale PAYGLOP 19 Statig va geestn Sobere je Imperium Pasina 2 WOENSDAG 25 MAART 1953 ALKMAAR. Was het in de morgenuren van de eerste dag op de Alkmaarse Damesbeurs nog vrij stil, in de middag- en vooral dé avonduren, mochten de standhouders zich in een druk bezoek ver heugen. Des avonds waren er 1500 bezoek(st)ers de controle gepas seerd. zodat aan 15 personen de bijzondere attractie van een paar nylon-kousen kon worden uitgereikt; de gelukkige dames waren; mevr. Manooij, v. d. Woudestraat; mevr. Rus, Ritsevoort; mevr. Kraakman, Geest; mevr. Jonkers, Baansingel; mevr. Bourgonje, Metiusstraat; mevr. Post, Blaeustraat; mevr. Molen, Nic. Beetskade; mevr. Bakker, Heiloo; mevr. Doornbos, Zd. Schermer en mevr. Kuin, Sneek. Voorts waren er nog een vijftal heren, die ervoor in aan merking kwamen en die hun naam niet genoemd wensen. Het was alzo vrijwel heel de dag gezellig druk op de beurs en over het algemeen waren de be zoekers verrast over de keurige aankleding van het geheel. Tij dens de middagshow speelde Tom Erich met zijn ensemble een stuk je muziek en het was voor de avondbezoekers een teleurstelling, dat Tom Erich, omdat hij voor de .radio moest optreden, verstek moest laten gaan. Vandaag is hij echter weer present. broeken, joppers en geruite blou ses voor jongens in helle kleuren en petrol. Van de nieuwste snufjes noe men wij het nieuwe electrische strijkijzer, dat veel lichter is dan het tot dusver bekende, dat voorts regelbaar is, wat de hitte betreft en bij overhitting automatisch uitschakelt; een Engelse vinding, die het strijken belangrijk veraan genaamt. Het zou ons te ver voeren alle De standhouders waren na de stands afzonderlijk te beschrijven; eerste dag niet ontevreden over het resultaat; er waren veel kij kers en het spreekwoord zegt: van kijkers komen kopers. Modeshow. De modeshow van de fa. Koster trok veel belangstelling; zowel des middags als des avonds zat het balcon vol belangstellende dames, die de show met explicatie met interesse volgden. Een tweetal dames-mannequins en een tweetal heren-dito liet de nieuwe voorjaars- en zomermode zien. Wat de damesmode betreft, waren het achtereenvolgens de tailleurs, in zijde, kamgaren en tropical; de modetinten waren hier grijs, blauw, groen en petrol. Voorts waren er toppers van sibe- iine voor de little-lady in helle tinten groen, rood en ook in zwart. Bij de mantels viel de drie kwart lampionmouw op; er waren zowel getailleerde als wijde jas sen, o.a. van mohair flausch, tweed, duvetine en frotté. Vermelden we nog, dat bij de dameskleding aardige hoedjes van de fa. Wagenaar werden getoond. Voor de heren is de sportcom- binatie zonder vest weer dé zo mermode; ook hier overheersten tropical, kamgaren en tweed, ter wijl de kleuren grijs, blauw, pe trol en raf de boventoon voerden. De ribfluwelen jasjes hebben zich nog gehandhaafd. De nieuwe 2-rij's-costumes, kenmerkten zich door de smalle, langmakende re vers. Tijdens de middagshow werd ook kinderkleding getoond, het geen de bijzondere belangstelling der dames had. Hier waren het de jackets en houtje-touwtje met capuchon voor meisjes, de spijker- ALKMAAR. Zoals men weet, is op „Keukenhof" in Lisse het echt Hollandse Lentefeest, een feest van bloemen en bloemen geuren, in volle gang. Over een oppervlakte van 25 H.A. strekt zich 'n onvergelijkelijke bloemen pracht uit, een schoonheid, die zijn weerga bi.ina niet vindt, en die daarom duizenden en nog eens duizenden bezoekers trekt uit binnen- en buitenland. V. en D. is op het idee geko men, om het Alkmaarse publiek alvast een voorproefje te geven op hetgeen het in „Keukenhof" te wachten staat. En daar komt dan natuurlijk bij, dat men het 't Alkmaarse publiek wat ge makkelijker zal maken, om er te komen. Allereerst heeft men het inte rieur van de zaak met allerhande bloemen versierd, dezelfde, van welker pracht men op „Keuken hof" genieten kanOm de drie dagen worden de bloemen ver verst en dat duurt, zolang „Keu- kenhof" duurt, tot medio Mei Het lijkt, alsof men groot feest viert bij V. en D. en dat is ook eigenlijk zo, men viert het feest van de nieuwe lente, een nieuw seizoen. De wonderlijke, onsterfelijke Jacoba van Beieren, schoon van lijf en leden, zetelt in vol ornaat ergens in het grote gebouw en zij heeft, tegen bepaalde geringe voorwaarden, voor elke klant 'n verrassing in petto. Besteedt r en voor f 25.— of meer, dan zal Ja coba van Beieren een gratis en tree-bewijs voor „Keukenhof" af geven. Voor elke andere aankoop hoe gering ook, stopt zii de klant 'n ticket in handen, die f 0.50 reductie geeft op de autobusreis naar „Keukenhof", welke V. en D. door Reisbureau „De Magneet laat verzorgen. (Maximaal 2 per sonen per cassabon.) Aan deze reis naar „Keuken hof" zitten nog allerlei attracties vast, o.a. een rondrit door het verlichte Haarlem, dezer dagen de Ville Lumière van Noord- Holland. ALKMAAR. Tegen de 36- jarige schilder Pieter R. uit Alk maar eiste de Officier van Justitie gistermiddag 'n gevangenisstraf van negen maanden met aftrek, wegens diefstal van 'n tweetal rijwielen. De verdachte, die in October en November van het afgelopen jaar 'n fiets had gestolen, bekende vol komen. Hij verklaarde gehandeld te hebben uit geldgebrek. De verdediger, Mr. P. S. Winkel, bepleitte primair 'n nader onder zoek door de reclassering, en ver der 'n gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak op 2 April a.s. ze zijn stuk voor stuk goed ver zorgd én elke standhouder tracht zo goed mogelijk voor de dag te komen. Wij twijfelen er niet aan, of de eerste Alkmaarse Dames- beurs zal een succes worden en zal volgend jaar door een dames- beurs van grotere omvang worden gevolgd. Kaj otters-nieuws ALKMAAR. Vanavond, vrije avond, d.w.z. dat we elkaar kun nen ontmoeten rond het groene laken. Elke Woensdag staat onze tent open voor de jongens van pl.m. 17 jaar en ouder, zoals ook onze Zaterdag- en Zondagavond. Komt allen! Oplichter tot 3 maanden veroordeeld ALKMAAR. A. van S. uit Emmen, die in Alkmaar en om geving waardeloze brillen aan de man trachtte te brengen voor doorgaans f 10.per stuk en zich daarbij uitgaf als „oogspecialist" en tegen wie door de Officier van Justitie 2 jaar gevangenisstraf was geëist, werd tot 3 maanden ver oordeeld. Passie-avond dames St. Josephparochie ALKMAAR. Men verzocht ons opname van het volgende: Met betrekking tot de Passie avond is er alweer een verande ring. Daar, door onvoorziene om standigheden, de Patronaatszaal Donderdagavond niet vrij is, heeft Zr. Francina goed gevonden, dat we bijeenkomen in de Gym zaal voor de Meisjesschool, ingang Koornlaan. Het programam blijft onveran derd. Mevr. Steyger-Asperslagh uit Leiden komt met medewer king van de heer L. Steyger uit Alkmaar ons stichten door Medi tatie, Muziek, Declamatie en licht beelden. Het belooft een interessante avond te worden. In.de Beemster was men de vorige week zo en thousiast, dat mevr. Steyger daar deze week nog eens terug moet komen. We beginnen om 8 uur. Eieren-drive ALKMAAR. Aangemoedigd door het grote succes van vorig jaar, organiseert „Beemster-Boys" opnieuw een klaverjasdrive 05 Vrijdag 27 Maart a.s. in café Beemster, Waagplein, 8 uur. 500 eieren (dubbeldooiers) staan de prijswinnaars ter beschikking. Inschrijving bij Jaap Smit, Nieuwesloot. WOENSDAG 25 MAART Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: De kleine wereld van Don Camillo VICTORIA: De roepstem der Pampa's. HARMONIE: Singing in the Rain. Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereikbaar: Apotheek „De Bever" Em- mastraat 36: Apotheek P. J. Meurs GULDEN VLIES: 8 u.: Mode- Show Gerard Worm's Mode magazijnen. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Damesbeurs „Het Paradijs der Vrouw". Waterstanden: Donderdag: hoog water 5.00 en 17.10 uur; laag water 10.55 en 23.55 uur. van 12 tot 17 jaar HEILOO Zaterdagmiddag a.s. om 2.30 uur organiseren de ver-, kenners van de St. Clemens-Wil- librord groep een fietsenrallye voor jongens van 12 tot 17 jaar. Iedere jongen uit de omgeving van Heiloo kan hieraan deelne men. Er zijn twee routes gepro jecteerd Een voor minder geoe- fenden en een voor de mensen, wier snieren door een of andere sportbeoefening gestaald zijn, zo als verkenners, padvinders, gil den en andere sportslui. De deelneming kost maar een kwartje. Bij het vertrek ontvan gen de deelnemers 'n nummer en 'n routebeschrijving. Ieder moet het parcours alleen rijden. Onder weg staan enkele controleposten opgesteld, die men moet passeren. Sommige daarvan staan ver dekt opgesteld. Die moet men dus zoeken. Deze posten zijn te her kennen aan het bordje „Rampen- rallye". De start is hij het hoofdkwar tier van de verkenners aan de Herenweg, naast de Tuinbouw veiling. Deze rallye is een pre statietocht. Het parcours slingert zich over wegen, landerijen, bos grond en duingebied Het ene parcours is twintig, het andere dertig kilometer lang. Er zit een kleine puzzle in verwerkt. Indien er personen ouder dan 17 jaar. zijn, die eveneens aan de ze rallye willen deelnemen, wordt de entree verhoogd tot 75 cent. Zij zullen dan buiten mededin ging moeten deelnemen. Op alle jeugdverenigingen wordt een be- roen gedaan, om aan deze rallye deel te nemen. De baten komen ten eoede aan het Rampenfonds, waarvoor de inzamelingsactie, zo als men weet, 1 April a.s. sluit. Men kan zich op de volgende adressen opgeven: Kennemer- straatweg 41. Heiloo. Holleweg 127. Stationsweg 111 en bij de lei ding van de Verkenners. A.F.C.-nieuws ALKMAAR. De training voor de junioren gaat wegens ziekte van de heer Everstein niet door. Enquête koopavond en Oudegracht ALKMAAR. Wij verzoeken degenen, die nog hun stem willen uitbrengen vóór of tegen de koop avond en/of demping Oudegracht (men zie ons stembiljet in ons nummer van Vrijdag j.l.) hun ingevuld stemblijet vandaag of morgen aan ons bureau in te le veren, daar wij Vrijdag de en quête willen beëindigen, om zo spoedig mogelijk onze bevindin gen in een nabeschouwing te kun nen verwerken. Huis-aan-huis-collecte Ouden van Dagen-tocht HEILOO. De inzamelings actie, die elk jaar warm bij de bevolking wordt aanbevolen, wordt dit jaar gehouden in de week van 13 t.m. 18 April a.s. ALKMAAR. Op 22 Januari van dit jaar vervoegde zich aan de patates-friteskraam van de heer B. te Alkmaar de 27-jarige koopman Roelof van W„ die be gon met het bestellen van 'n consumptie, om vervolgens 'n in goede staat verkerend heren rijwiel ten verkoop aan te bieden, tegen de schappelijke prijs van zeventig gulden. De frites-baas legde uit, dat z'n nering hem sinds lang in staat had gesteld er 'n rijwiel op na te houden, waarom hij van de aanbieding geen gebruik wenste te maken. De koopman bleef aan dringen en verlaagde de prijs tot f 60.maar de frites-baas roerde onverschillig in do olie. De koop man frommelde het lege zakje in el'kaar, veegde er z'n mond mee af en wierp het weg Dertig gulden, zei hij. „Top", zei de frites-baas. Later bleek, dat het rijwiel nimmer aan de koopman had toeb&hoord. Gistermiddag storiden koop man, frites-baas en de echtge note van de laatste voor de Alk maarse rechtbank, waar het hele verhaal helder naar voren kwam. „Ik betwist niks", zei Roelof. „Ik weet er niets^van; ik was en toen volgde 'n hijsend gebaar waaruit iedereen begreep wat Roelof geweest was. „Mogelijk" zei de frites-baas ..maar dan was de dranklucht blijkbaar niet in staat m'n oliedampen te over stemmen". ALKMAAR A.O.G. 1 heeft de lastige en gevaarlijke klip keu rig weten te omzeilen door met 51 van Wijk aan Zee te win nen.In deze wedstrijd deelde A. O.G. de lakens uit....! De aan vallen kwamen snel achtereen en in de eerste minuut was de Wijk aan Zee-keepster reeds kansloos geslagen. Dit ging zo nog vier maal in de le helft. Het spel was prima. Een enkele maal heeft de A.O.G. keepster op magnifieke wijze een schot weten te keren. Na d.e rust deden de badplaats bewoonsters het beter en A.O.G. gaf haar de gelegenheid ook eens haar kansen te proberen, wat slechts eenmaal gelukte Dit had den ze verdiend! De junioren A hebben weer 2 punten binnengehaald; uit de wedstrijd O.G.A.O.G. Met 52 werden de Haarlemse meisjes on der de voet gelopen. Het solo- spel van O.G. maakte de wed strijd niet zo mooi. De rust ging in met 31 voof' A.O.G. De 2e helft was het aanzien meer waard O.G. benutte nog 1 maal de kans en A.O.G. 2 maal. Nog 2 wed strijden en de vlag kan in top! De junioren B: 'n felicitatie! Een mooie overwinning van 41 op Adelbert B is .niet slecht, en ook terecht verdiend door het prima spel. Adelbert was niet zo productief en scoorde maar één maal in deze enthousiaste wed strijd. En als laatste overwinning kwam geheel onverwachts die van de jongste speelsters. Zo waar wisten zi.i de kampioenscan- didaat V.B.O. met 31 te ver slaan. Het zag er niet naar uit voor de rust daar A.O.G. met 10 achterstond. In de 2e helft was het spel voor het doel van V.B.O. en kreeg de A.O.G keepsters niet veel meer te doen. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: Jan, z. v. C. van den Berg en A. Kuis. Gehuwd: Hendrieus M. Tuijt en Louisa F. Kwant. De president bladerde in de stukken. Hij staarde over z'n bril in de richting van de koopman. „Bent u wel vaker ehzó?", informeerde hij, terwijl z'n rech terhand het zojuist vertoonde ge baar verdienstelijk imiteerde. „Nou", zei de koopman, „ik ben eigenlijk 'n gelegenheids drinker. Twee of drie keer per jaar. Hooguit." De rechter knikte. „Ik tej zeven veroordelingen. Es kijken, verleden jaar met die, eh, was u toen ook zó?" De koopman knikte instem mend. Al die zeven keren was hij zó geweest. De Officier kreeg het woord. Hij schilderde de verdachte als 'n drinkende en gokkende pa rasiet, die de gemeenschap voor z'n onderhoud liet opdraaien. Hij eiste 9 maanden met aftrek. De verdediging van de advo caat deed kinderlijk aan, verge leken bij het boeiend en tegelijk roerend verhaal, dat de koopman naderhand nog op mocht hangen. Eerst op 2 April zal blijken of het geholpen heeft. MEDEMBLIK. 24 Maart— 300C kg ronde bieten A 5.307.20: E 6.90; 200Ö kg lange bieten A 6.40; 1000 kg breek peen B 15.30; 2000 kg uien midd. 62.10; 14.200 kg rode kool 5.6011.50; 3600 kg gele kool 6.809.30; 100 kg wit lof 4859; boerenkool 11. LANGEDIJK 15.000 kg rod! kool I 7—12.70; II 7—8.10; 37.00C kg gele kool I 6.50—16.60: II 6.50 7.80; 150.000 kg Deense witte 6 —12.90; 700 kg witlof I 48—53. P URMEREND. „Beemster, Purmerend en Omstreken". 23- Maart 1952. Bevelanders, middel 16; witlof 30-61; rode kool 714; savoye. kool 1114; spruit- kool 3049; spinazie 4058 per 100 kg; sla 10—17 p. 100 st.; an dijvie 6066; rabarber 3639; gare bieten 1217; winterpeen 6.508.50; uien 3653; prei 31 47; Brab. bellefleur 716; Bram- ley Seedling 312? goudreinet 10 34; Jonathan 1553; pres. v. En geland 1038; zoete winterkroon 1648; Gieser Wildeman 1325; St. Rémy 816; winterlouwtje 8.5013; winterjan 618. AVENHORN, 24 Maart 1953. 7500 kg rode kool 712.90; 7000 kg gele kool 6.5017.1500 kg uien: grove 55.—, gewone 57 60.80, driel. 50.—; 23000 kg bie ten: I 6.30—7.—, II 7.20—7.90; 3600 kg witlof: I 52—56.—, II 48 —52.—, III 40—46.—; 30000 kg peen: II 15—18.80, III 7—9.40, IV 4—4.30. PURMEREND, 24 Maart 1953. Eierveiling. Aangevoerd 60000 W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond MEER WIND Droog weer. met aanvankelijk weinig en later toenemende bewolking. Aanvankelijk zwakke, later matige en largs de Waddenkust mogeliik tot krachtig toenemende wind tus sen Zuid en West. Vannachl plaatselijk nachtvorst. Morgen overdag iets minder zacht dan vandaag. eindeneieren f 12.50 tot f 12.74; 60000 kippeneieren f 14.tot f 14.75 per 100 stuks. NRD-SCHARWOUDE. 25 Maart. 4300 kg peen, b 1416.10, c 5.80 7.60; 15.000 kg rode kool 7 11.90; 254.000 kg deense witte g22 W ARMENHUIZEN, 25 Maart. Gele kool 6.5014.50; rode kool 712.30; witte kool 611.60. Burgerlijke stand BERGEN. Geboren: Geer- truida J. M„ d.v. J. M. Boutenbos en M. C. Roobeek; Marjan, d.v. J. M. Brouwers en M. Visser; Ma rie, d.v. C. van der Ham en C. Mak. Ondertrouwd: A. Voorthuis en Cl. H. C. Kat. Getrouwd: Y. Cnossen en H. de Jong. Overleden: A. Hoedjes, 91 jaar. Familieberichten In.plaats van kaarten Ondertrouwd: JAN KNIJN en AGATHA STAM De Huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op Donderdag 9 April 1953, des morgens om 9.30 u. in de parochiekerk van St. Jan's Geboorte te Hoogwoud. Opmeer Maart 1953 Hoogwoud. Receptie op de trouw dag van 2.30 tot 3.30 bij Café Knijn, Opmeer Advertentiën Gevraagd: Halfwas of leerling G. DE WIT, Schouten straat 19. Alkmaar. Voor direct gevraagd: G. KRAAKMAN „De Spar" Dorpsstraat, Nrd.- Scharwoude. Gevraagd: NIEK DOETS, Houttil Alkmaar. Tel. 19 3933 KOEDIJK Er schijnt in Koedijk lichtelijk deining te zijn ontstaan omtrent de benoeming van de heer A. Met selaar, als lid van de raad in de vacature-Kunst. Van ver schillende zijden ivordt gesuggereerd, als zou bij de be noeming van de heer Metselaar, die als nummer vijf op de voordracht prijkte, de heer J. Schouten nummer twee op de lijstopzettelijk zijn gepasseerd. Intussen blijkt alles nogal mee te vallen, en wanneer hier van 'n onjuistheid sprake is, dan is dat 'n onjuistheid in de door het KVP-bestuur gevolgde procedure. Nadat de KVP-wethouder, de heer v. d. Gragt, voor zijn func tie had bedankt, zat Koedijk zon der wethouders, omdat ook de heer Riek wel (PvdA) zich enige tijd tevoren als zodanig 'had teruggetrokken. Wilde men uit de hierdoor ontstane impasse ge raken, dan was het zaak dat zo spoedig mogelijk in de vacatures werd voorzien. De gemeentesecretaris van Koe dijk stelde zioh in verbinding met nummer 2 op de lijst der KVP, de heer J. Schouten, omdat bekend was, dat nummer één 'n eventuele benoeming niet zou aanvaarden. Tijdens dit onder houd deelde de heer Schoiiten mede, dat hij 'n dergelijke be noeming „liever niet aanvaardde" De gemeentesecretaris wendde zich daarom eerst tot de andere personen op de voordracht en kwam tenslotte terecht bij de heer Metselaar', die in tegenstel ling tot de anderen, zich bereid verklaarde 'n raadszetel te be zetten. Intussen was door het KVP- bestuur 'n vergadering uitge schreven ten huize van de heer Schouten, waar men de situatie zou bespreken. Kort vóór de aanvang van deze vergadering bereikte dit bestuur het bericht, dat er 'n candddaat gevonden was. De heer Schouten echter had z'n houding nog niet bepaald en tot zolang kon men geen beslissing nemen. Misverstand. En hiér werd 'n fout gemaakt door enkele leden van het KVP- bestuur. Men belde .-nl. de heer Schouten., met de' mededeling, dat de vergadering niet, door hoefde te gaan, omdat „inmid dels 'n candidaat bereid gevonden was" De heer Schouten trok hieruit de begrijpelijke, maar onjuiste conclusie, dat het bestuur hem wenste te passeren, en besloot, hoewel hij dit oorspronkelijk niet van plan was, zich terug te trek ken. Aldus werd de heer Metselaar als raadslid beëdigd. Intussen is het misverstand uit de weg geruimd. Toch lijkt het ons goed, er op te. wijzen, dat het KVP-bestuur overigens tegen de wens van de voorzitter in deze te over haast gehandeld heeft. Men had uit de verklaring van de heer Schouten, dat deze 'n benoeming „liever niet" aan vaardde, niet de conclusie mogen trekken, dat hij zich terugtrok. Immers, alle. overige candidaten hadden hun weigering met hun handtekening bekrachtigd, 'be halve de heer Schouten. De ge meentesecretaris heeft daar ook op gewezen. Natuurlijk is er niemand, die bezwaren heeft tegen de heer Metselaar, maar intussen is 'n candidaat gepasseerd door de overhaaste handelwijze van 'n aantal bestuursleden, dat 'n reeds uitgeschreven vergadering liet annuleren. Had men dit niet ge daan, dan zouden de zaken ge lopen zijn zoals het behoorde. Met spoed gevraagd voor magazijn.- en win- kelwerk. Papiergroot handel RONO, Laat 91, Alkmaar J 2 pers MmtrMMamMMjaarm/t V pers. met kussen i f 72.50 delig met f 112.50 GEBR. LUST, Kraamverz., 36 j. vraagt deelgenote om op 9 Juni mee te g. n. LOURDES Br. no 16348, bureau van dit blad. voor een R.K. Jongen, leeft. 1518 jaar (wees) liefst uit de boerenstand F. S. v. d. HEIDEN, He renweg 164, Oudorp NH Te koop te Alkmaar: gedeeltelijk te aanvaar den. Br. no. 16355. bur. van dit blad. TE KOOP: 4. 5 en 6 voets. Ewis- laan 32 Heiloo Gevraagd: Brood.' en Banketbakke rij HEMMER, Heren weg 162, Heiloo. Telef. 5486. HOUTHANDEL JAN BOLTEN. Butterlaan 18 - Heiloo Scherpe prijzen 000^00^00^000, Gevraagd; of halfwas. Fa H. v. d. KAMER, Huigbrouwer- straat 22, Alkmaar, tel. 2783. Gevraagd: R.K. zelfst. k. w„ om half April in dienst te kun nen komen, intern. S. BOT. A 310, Tel. 264, Wervershoof (N.-H.) Terstond gevraagd: en gevorderd leerling J. VREEKER, Kenne- mersingel 6, Alkmaar. Tel. 4226. Gevraagd in klein gezin met 2 schoolg. kinde ren, een intern. Mevr. BREMER, Amsterdam, Scheldestr. 141. tel. 97505. Gevraagd: R.K. leeft. 4555 jaar. in kl. middenstandsgezin. Br. nr. 6316. bur. d. d. blad. gevraagd aan. JONGENS SCHOOL te SPIERDIJK Voor tijdvak 16 April tot 16 Mei. In gezin met kleine kin deren te Bergen, wordt gevraagd: net en lief v.d.e.n. Brieven onder no 16343, bur. v. d. blad. Gevraagd: in de huishouding G. ROZING, Herenweg 47, Heiloo. Nette vrouw b.z.a. als werkster. - Brakkeveld- weg 208. Den Helder. Gevraagd: van 83 uur. Vrij dags gehele dag. Mevr. NORDEMAN. (fa. Spaander), Lan- gestraat 58, Alkmaar t 't opnieuw overtrek- S J ken van Uw kapok- k matrassen of bijvul- S i len en 't 3-delig ma- ken van Uw veren- I bed, blijft het aange- 5 J wezen adres: I j GEBR. LUST, I 5 St. Annastraat 15 hk 5 I Fnidsen*- Telef. 3359 spreekt denkt aan Radio Garritsen. Schagerbrug E 24, tel. 276, vh Techn. Philips en N.S.F. fabr. M. SCHOEN, SCHAGEN Loet 16 en 30 - Tel. 581 de beste kwaliteit! Dikke bot en schol v.a. 6 p. 1.schar 4 p. 1. wijting 4 p. 1,bak haring 5 p. 1.—; ma kreel 4 p. 1.grote schol 3 p. 1.—. Verder blanke filet, schelvis, levende paling enz. tegen de allerlaagste prijzen en alles gratis schoon gemaakt. v. d. STOK's Paling- en Zeevishandel Hekelstr. 33, telef. 3195 Eigen palingvisserij Op onze ateliers kunnen wij plaatsen Leeftijd 1519 jaar Aanmelden dagelijks van 912 en van 26 uur bij de portier H. ECKMANN Corsetfabriek N.V. TESSELSCHADESTRAAT 1 ALKMAAR Te kp. gevr. P. Tuin, Rijksweg K 46 koemest. eg 't Zand, tel. 334. Bouclé tapijten, ge- I J maakt van de beste I velourstapijten f 129.- I 5 GEBR. LUST, j J St. Annastraat 15 hk I j Fnidsen - Telef. 3359 Die heeft qe/eerd- bij AUTORIJSCHOOL Friese weg 7, Alkmaar TELEFOON 4287 Ook voor VERHUUR van luxe auto's zonder chauffeur is dit U W ADRES met het van f dit voor U doen. Alkmaar - Tel. 3776 zonder inlevering Keizerstraat 15 DEN HELDER DANSSCHOOL 0 a DIRECT NA PASEN (vóór de zomer kunnen dansen) Thans inschrijving Kenn.strweg 101 Telef. 3375 H0mm00m0MmM~MMm0iMM0m00M-- maat 170x210 cm maat 170x210 cm., i 100 pCt. effen grij- ze kleur. NU I slechts f 24.50 I PRIMA DEKENS GEBR. LUST. I St. Annastraat 15 hk S j Fnidsen - Telef. 3359 Te kp. 40 bak Sch. mui zen goedgek. 32-38; 40 bak driel. W. Stuyt, Lin- denlaan 25, H.H. Waard Te koop: z.g.a.n. Kin derwagen. Eenigen- burg A 35. Te koop: jonge D. H.- honden. Adres: Hoge- weg 61 Heiloo. In de periode van 26 Maart t.m. 8 April valt een koopdag, waarop U bij ons voor alles, wat U koopt, niet meer betaalt dan tezamen een cent. Deze datum is in gezegelde enveloppe bij de notaris gedeponeerd. U bewaart Uw cassabon en let op onze volgende advertentie, waarin de datum wordt bekend gemaakt. Let tevens op papier op de deur. De koopdag van de vorige periode was 17 Maart. ,0= Cassettes 28-delig 44.50 47.50 52.80 Cassettes 54-delig 70.50 90.60 DOOR EN HOOS VIEKVRU Voorts zijn wij uitge breid gesorteerd in KEUKEN UITZETTEN GASCOMFOREN WRINGERS STOFZUIGERS WASMACHINES LADENKASTEN (m. Leerdams glas) Zeemleer alléén de allerbeste kwaliteit v.a. 1.28 alle onderdelen zonder prijsverhoging los verkrijgbaar Telefoon 2901 LONDEN Wij een vorstinin gestalte, scherpzi paarde zij hooghe menselijkheid er van Engeland wei dns met haar bi sterken bereikt, symbool van al vrouw zowel als Voor de ogen var generatie staat zij een figuur, die niet en statiger had kun als een, die verre ve worden geacht boven van boze tongen. In 1893 is het ogenblik anders gev meenden Victoriaar allen haar te kunne dat zij een zekere haast" had getoond welijk met hem, George V van Engela den, na verloofd te met zijn oudere br< Die „ongepaste neer op een periode den en in de neg leek dat een zeer het overlijden van e De eerste verloofc ningin Mary, toen Prinses Victoria Mar en 24 jaar oud, was ward. Hertog van oudste zoon van Koi VII. De hertog, beste de Engelse troon stierf in 1891, een de verloving was bel Toch was Mary bli beschikt om gemalin ning van Engeland Haar trooster in de haar verloofde, was George, de tweede ward VII, toen Prir„ Uit de wederzijds! groeide liefde en de van Londen werden op hun plaats geze mand minder dan toria zelf. Victoria hield van toch hebben zij er broers geen gemak! gehad. Haar ouders, de Teek en Prjnses M van Cambridge, goede financiers en den de kinderen noc. middelen te besdhil Het onderhoud Kensingtonpaleis wa een te zware last vo en daarom verhuisde toen Mary ongeveer naar het buitenlanc goedkoper kon leve zij twee jaar lang en Italië vertoefd, voel voor kunst geroepen en een werd ontwikkeld, zeer te stade is ge opnieuw inrichten ham' Palaee. De financiële zorg jeugd hadden Mary sobere persoonlijkhe In de latere jare weduwschap bedroeg lijst 70.009 pond pei zij verspilde geen herinnering uit liaa hadden haar geleerd te verafschuwen er tweede wereldoorlog haar auto stoppen weg metaalafval op nog van waarde ko oorlogsindustrie. Mary keerde in contingent naar Lo: na haar huwelijk m Hertog van York had zij nog 17 ja< haar toekomstige te bereiden. Haar eerste huw ren gewijd aan van wie er vijf tot opgroeiden en aan een gezin, dat ha dikwijls veel moeil de. Want George tiek een faire en persoonlijkheid, ga ticuliere en gezinsl vrij ouderwetse op\_ Hij had onwrikbai den wat de opvoed kinderen betreft, ken geeflijkheid voor de jeugd en handhaafde tucht, zodat Mary kinderen in bescl tegen de toorn van Het is vele jaren heim aan het Hof eens David tha van Windsor de van zijn vader stuk Queen Mary liet de listigheid in het ren door een hor! moest zweren zijn den en toen de in 1936 overleed, geweten wat met gebeurd. Toen Koningin met George in het droeg Koningin kroon van het I In die tijd was vrouw in haar die van een Kor paleis. Canada, Au Zeeland en Zuid nog koloniën. En het was eer mei, waarin alles leek. Maar al gau in 1910 Koningin begon er beweging te komen en zij een snel tempo

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2