2 275 3 Watersnoodgoedereii Jubileum-modeshow van Fa. Lieiiesch Demping Oudegracht Volle Gulden Vlies-zaal in Pirandello-sfeer BLOEMENPRACHT KEUKENHOF". AGENDA voor dekenaat A Ikmaar Pullovers „Hendrik IV", romantisch griezelstuk bij Rotterdams Toneel VOORPROEFJE VROOM Waardeert1 U een gezonde nachtrust? NOUVEAUTé'S uit onze STOFFENHAL Finella Poplin Jokari Double face Poplin de Soie imprimé 78 95 Voor- en tegenstanders aan het ivoord Voerkeuring stieren Pacrina 2 VRIJDAG 27 MAART 1953 Auteur: Pirandello; Regie: Bar- sacq; Décors en costumes: Leon Gischia; Vertaling mr H. Keuls; Hoofdrollen: Hendrik IV: Ko van Diik; Mathilde: Loudv Nij- lioff; Baron Be'eredi: Dick van Veen; Dokter Genoni: Ko Ar- noldi. ALKMAAR. In de echte Pi randello-sfeer. wondere menge ling van schiin en werkelijkheid, heeft een volle Gulden Vlieszaal gisteravond gehuiverd en tege lijkertijd in de ban van een dieDe ontroering geslagen bewonde ring gekoesterd voor het fenome nale nur-sang toneelsnel van Ko van Diik. voor wie dit stuk haast persoonlijk geschreven zou kun nen zijn. Tn dit drama, dat Piran dello zelfs zijn „artistiek testa ment" noemt, wordt het motief, waar het de schrijver om becon- nen is. pas in het laatste bedrijf ontwikkeld, dat daarom oók het meest boeiend en ontroerend is. De twee voorafgaande bedriiven bedoelen slechts de sfeer te schep pen, waarin het drama zich straks zal voltrekken en uitleg te geven van de geschiedenis, die 't voor snel vormt, in soms te lange en vervelende dialogen. De pseudo-Hendrik IV van Duitsland (Ko van Diik) is bii een gecostumeerde optocht van ziin naard gevallen, waardoor hij tiideliik waanzinnig werd. Zijn waanzinnigheid bestaat in een des-oriëntatie van de eigen per soonlijkheid, een bestendiging van de persoon, die bii in de optocht voorstelde: Hendrik TV. De val werd veroorzaakt door zijn rivaal in de liefde voor een jonge vrouw, wier wederliefde hij door het on geluk aan die mede-minnaar moet verliezen. Ziin familie sluit hem on in een kasteel, waar hij ziin rol kan uitspelen en zij hem in ziin irreëel leven volgen, hetgeen voor hen maar spel is, uit mede lijden. Het drama begint, wanneer de geesteszieke al lang genezen is en men nog zoekt naar mogelijk heden óm hem te genezen. De genezene zelf, die zich volkomen bewust is van wat men doet, ver valt in een andere eigenaardige geestestoestand: de macht der ge woonte, zou men kunnen zeggen, als iemand, die zich al te zeer in ziin rol inleeft en daarbij de scheidingslijn tussen schijn en werkelijkheid niet helder meer ziet. Deels doet hij dit om zich persoonlijk te verlustigen in het domme „spel" van anderen, deels om naar middelen van wraak te zoeken. Tenslotte proberen zijn familieleden hem door een shock uit zijn droomtoestand te bren gen, door de dochter van zijn vroegere beminde voor hem te brengen in precies dezelfde ge daante als vroeger zij. Deze truc -verbittert de diep-ontgoochelde man, die wraak neemt, door zijn (Advertentie) De in onze zaak is slechts een van de ALKMAAR VRIJDAG 27 MAART REX: Morphine, gesel der mensheid, 18 j. HARMONIE: Casablanca. CINEMA AMERICAIN: Sin- ging Guns, 14 j. VICTORIA: Sprong in het hellevuur, 14 j. Voorstellingen: 8 uur. APOTHEKEN: Van heden avond zes uur af voor spoed gevallen bereikbaar Apoth. De Bever, Emmastraat 36, apotheker P. J. Meurs. MEDISCHE HULP HEILOO, LIMMEN EN AKERSLOOT: Voor spoedgevallen in het a.s. weekend te bereiken dr D. O. van Oppen, Rijksweg 188, Limmen, tel. K 2205- 272. RETRAITEHUIS BERGEN: Van Zaterdag 2831 Maart: Gereserveerd voor Heren. 14 April: Heren Onderwij zers (fll. WAPEN VAN HEEMSKERK: Damesbeurs „Het Paradijs der Vrouw". STEDELIJK MUSEUM: Tot 13 April tentoonstelling „Start" van jonge Nederlandse schil ders. Geopend dageliiks van 1012, 25, 79. Zondags 25 uur.. Hedenavond ope ning 8 uur. ZATERDAG 28 MAART BIOSCOPEN: zie boven. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Feestavond 50-jarig bestaan van Rijks H.B.S.- vereniging „Vokzos". APOTHEKEN: Van heden avond zes uur af voor spoed gevallen te bereiken: Apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1; apotheker J. v. d. Mark. vroegere mede-minnaar te door steken, wraak over 20 jaar leven, dat deze hem ontnomen heeft. Misschien heeft Ko van Dijk zijn rol naar de bedoelingen van de schrijver te zeer gechargeerd gespeeld, zó dat hij meer geheel krankzinnig leek dan functioneel geestesziek, waardoor het element „enkele ogenblikken helderheid" onder ging in een overdaad aan sentiment van de simulant. Dit neemt niet weg, dat hij meester lijk en aangrijpend gespeeld heeft, dominerend boven de anderen, die bijna niet aan een geheel eigen typering toekomen. Virtuoos liet hij alle stadia van geveinsde waanzin, smart, haat en wraak lust tot hun recht komen, het accent leggend op de zwaar ro mantische toneelspelkunst, zoals het een echt „ouderwets" acteur past. Eli Blom muntte uit onder de pages, die wat al te vlak spel leverden. Loudy Nijhoff vertolkte de lichtzinnige Mathilde op schier ideale wijze; de ernstige psychia ter vond in Ko Arnoldi een rake typering; bij Dick van Veen was te weinig van de schurkachtig heid van de vroegere mede-min naar te zien. F. Vorstman en Kitty Knappert tenslotte speel den soms wat houterig, maar toch met het ietwat onwezenlijke, dat in dit stuk wel paste. (Advertentie) In onze speciale bedden afdeling (le étage) kun nen wij U een ENORME COLLECTIE tonen: Binnenvering- Kwaliteits Schuimrubber- Kapok MATRAS. SEN „Voor de betere matrassen" (Onze service-afdeling eert snel en voordelig! CANDIDATENLIJST P.v.tl.A. ALKMAAR. Na gehouden referendum onder de leden is de candidatenlijst van de P.v.d.A. voor de gemeenteraadsverkiezing alhier definitief als volgt vast gesteld: M. Coerts, A. Sietsma, R. Bakker, K. Kirpensteijn, C. Couwenhoven, mevr. M. R. G. Sloof-Doorenbos, H. Koot, G. W. de Jong, J. Wiese, mevr. A. Kos ter-Schouw, A. Vellinga, H. Meye- rink, mevr. C. Kesselaar-Hout- koper, M. Radsma, mej. J. F. J. du Bois, F. M. Wisman, E. Prins, mevr. A. Meyer-Siewertsen, G. H. de Vroome, G. O. Neef. (Advertentie) ALKMAAR. Met de rijnaak „Hermanus Dordt" arriveerde Donderdagmorgen een partij van 68 ton goederen uit Rotterdam, die door het Rode Kruis was in gezameld voor de slachtoffers van de overstromingsramp. Deze goe deren, die voornamelijk bestaan uit kleding en schoeisel, worden nu uitgedeeld aan de behoeftige bevolking van het Dekenaat Alk maar. Van de 68 ton, wat gelijk staat met 390 kub. meter, is 57 kub. meter bestemd voor Den Helder. De rest .wordt verdeeld over Alk maar en een aantal parochies in de omgeving, waaronder Heer- hugowaard, de Egmonden, Lange- dijk. Bergen, Schoorl, Heiloo, Oudorp, Warmenhuizen en Tuit- jenhorn, die alle vallen onder het Dekenaat Alkmaar. De verdeling ALKMAAR Vijftig jaar geleden werd de zaak van de fa Lienesch opgericht. Het interieur van de zaak heeft nu kort geleden een belangrijke modernisering ondergaan, vooral de afdeling van de dameshoeden heeft een prettiger verkoopgelegenheid gekregen. Naar aanleiding van verhouwing en modernisering van deze zaak gaf men nu een feestelijke Jubileum-show. Deze show was heel bijzonder gearrangeerd, men had nl. beslag gelegd op het „Victory" hotel. Een zevental mannequins toon den daar haar bijzondere creaties in het Café, in de bar en in de Mariike-zaal. welke zalen geheel met belangstellende dames bezet waren. Als explicatrice troffen we hier Mevr. Aalders aan, terwijl de stijlvolle versiering was aange bracht door de fa van Kessel. Als openingsnummer kwam een viertal dames op het podium hevig gesticulerend, dames zoals wij die zagen op de show van de fa Lienesch in het geboortejaar van de zaak 1903, voor die tijd natuurlijk trés elegant. Gaarne zouden we alle getoon de modellen willen bespreken, maar daar dit ondoenlijk is. zul len wij een greep doen uit deze bijzondere collectie. Mevr. Sarluy toonde ons mo dellen voor de oudere dames in maat 44, zij bracht o.a. een grijs tricot deux-pièces met Zwitserse changeant-poplin regenmantel, een marine-wit deux-pièces. een zwart-wit bengaline japon met bijpassend jasje. Chris droeg een eenvoudig, maar zeer mooi lichtgrijs kasha japonnetje met geplisseerde rok met streep-effect. Een groen wol len japon met houten paillet garnering deed zeer apart aan. Linnen japonnen in naturel, rose, bleu met Zwitsers borduur werk hadden de volle aandacht, vooral Maxie toonde ons iets heel bijzonders, de hals voor hoog en achter in V-vorm. het rijke bor duurwerk bestond uit vergeet- mii-nieties. Het nieuwste snufje van deze show was de topper met staart. Wie zich hierin durft wagen, is wel zeer apart, doch wel enigs zins exentriek gekleed, daar deze zgn. „staart" ook nog met franje behangen is. Verder zagen we cocktail- en avondjaponnen van Organza, zui ver zijde, met of zonder stola, met broderie, een goudkleurige onderjapon, gebloemd, met en zonder tule. De strapless-model- len waren ook zeer bijzonder. Het geheel werd besloten met een bruidsstoet, de bruid Maud in een Zwitserse broderie. de bruidsmeisjes in rose en blauw met bijpassend kapje, de tradi tionele familie volgde in feest- kledii. Vermelden wij nog dat in de pauze de fa Lienesch alle aanwe zige dames met een paas-surprise bedacht, aangeboden door het dames-personeel van de zaak. Deze dames waren allen in een groen jersey deux-pièces gekleed. A. S. (Advertentie) 80 cm breed, in div. modetinten per meter 80 cm breed, in de zo moderne grote nopdessins per meter 90 cm breed, bijzonder mooie zijden stof zeer geschikt voor deux pieces, per meter 90 cm breed gedistingeerde dess., per meter vanaf 775 «V ALKMAAR en verzending van deze overge bleven watersnoodgoederen wordt geleid door het Interparochieel Charitatief Centrum. De goederen zullen uitgedeeld worden aan de armen in het Dekenaat, aan dege nen die door de Reclassering wor den geholpen, aan de bewoners van de woonwagenkampen enz. Onder de goederen, die in Alk maar aangekomen zijn, en die voornamelijk in het buitenland werden ingezameld, zijn zowel nieuwe als gebruikte kledingstuk ken, schoenen, babykleertjes, tot leren jassen en bontmantels toe. Het gedeelte, dat. niet bruikbaar zal zijn, wordt als lompen ver kocht en het geld, dat men hier voor ontvangt, wordt afgedragen aan het Rampenfonds. De rijnaak ligt gemeerd voor de terreinen van de V.B., die be langeloos haar aanlegplaats, grij per en terreinen beschikbaar stelde. Met vrachtauto's worden de goederen van het schip ver voerd naar een tijdelijke opslag plaats, vanwaar de distributie verder zal worden verzorgd. Vrij dag komen er trailers uit de dor pen in de omgeving, om het ge deelte dat voor die parochies is bestemd, weg te halen. Het is een indrukwekkend ge zicht, wanneer men de grote pak ken met buitenlandse opschrif ten in het schip ziet liggen, en men krijgt een indruk van de spontane en grootscheepse hulp, die geboden werd. FATHER DR. C. G. BREED NAAR DE PHILIFPIJNEN ALKMAAR. Father dr C. G. Breed, een zoon van de St. Lau-' rentiusparochie, zal binnenkort Alkmaar, waar hij van Juli j.l. af geregeld verbleef, gaan ver laten, om zich te wijden aan de missionering van de Philippijnen, n.l. gedeelten van de eilanden Panay en Negros, die onder super visie van de Paters van Mill Hill staan. Op 31 Maart a.s. vertrekt hij per trein uit Amsterdam naar Genua, om zich daar in te sche pen. De reis gaat via Port Said, Aden, Singapore en Hongkong naar Manilla, waarna hij onge veer 3 Mei hoopt te arriveren. De gebieden, waar de Paters van Mill Hill hun arbeidsveld hebben, behoren onder het aartsbisdom van Jaro. Zoals wij reeds bericht hebben, is Father Breed onlangs gepromo veerd tot doctor in het kerkelijk recht, op het proefschrift „The juridical figure of the spiritual director in a seminary". Om zijn stellingen te verdedigen verbleef hij in Januari te Rome. NeVoBa afd. Alkmaar ALKMAAR. Zaterdag 4 April a.s. worden de districts- kampioenschappèn dames gehou den in de Lindenschool, aanvang 2.30 uur. De dames van Catapult I zullen de afd. Alkmaar verte genwoordigen. Hockey-programma ALKMAAR. Het hockey- programma voor aanstaande Zon dag luidt: R.K.H.C. Terriers: Dames: Terriers-BDHC II, 13.00 uur. Heren: Terriers-Hoorn, 14.45 u. Zaterdagmiddag om 4 uur ju nioren: Terriers-Alkmaar. Alkmaarse M.H.C.: Dames: Alkmaar-Amsterdam II, 13.00 uur. Alkmaar II-AMJV III, 14.30 u. Heren: Zuidwyck-Alkmaar. Alkmaar II-HIC II, 11.30 uur. Geslaagd ALKMAAR. Te Amsterdam slaagde voor het vakdiploma dro gist mej. C. R. Bleeker, alhier. ALKMAAR- Wij ontvingen een vijftal „ingezonden stukken"" van onze lezers, naar aanleiding van ons artikel en het ingezonden stuk van een zakenman in ons nummer van 20 Maart j.l. Wij zullen deze reacties van onze lezers plaatsruimte verlenen, om daarna, aan de uitslag van de enquête zelf met nog enkele beschouwin gen over het vóór en tegen te besluiten. Hierbij volgen de eerste ingezonden stukken: (Ingezonden In mijn luie stoel die oude trouwe metgezel, die me zoveel verhuizingen door trouw is gebleven (en ik hem), kan ik soms met niets dan de ver trouwde beslotenheid van de huiskamer om'me heen, zitten memoreren over. de dingen des dageliiksen levens. Mijn stoel is soms net een burcht, hoog op een steile, ontoe gankelijke rots gelegen, waarin ik me met m'n krant als een schud voor me, ongestoord terug kan trekken. Doch nu is er iets aan de hand, dat mijn aandacht heeft gevraagd. (Advertentie) EEN HEITJE VOOR EEN KARWEITJE ALKMAAR. Evenals vorig jaar zijn de gezamenlijke pad vindersorganisaties van plan hun befaamd geworden actie: Een heitje voor een karweitje weer te houden. De actie wordt Zaterdagmiddag 4 April ingezet met een openings stunt, waarvoor geen heitjes zul len worden gevraagd. Omdat de middenstanders zo dikwijls de jeugdbeweging hebben geholpen, stellen de padvinders hen nu in de gelegenheid gratis te adver teren. Aan 30 winkeliers wordt n.l. de gelegenheid geboden een reclamebord door padvinders door de stad te laten ronddragen. De eigenlijke actie, waarin de padvinders(sters) gaarne elk mo gelijk karweitje zullen opknap pen, duurt van 7 t.m. 11 April a.s. Het voornaamste doel is dit maal: steun aan het padvinders- werk in de overstroomde gebie den. ALKMAAR Gistermiddag werd op het Waagplein de voor keuring gehouden op de Centrale Stierenkeuring, welke op Vrijdag 24 April in de Bergerhof zal plaats vinden. Het materiaal, dat door de hoe ren uit de nabije omtrek van Alk maar werd aangeboden, was naar het oordeel van de jury maar matig. Enkele gunstige uitzonde ringen daargelaten, liet ook de verzorging van de dieren te wen sen óver. Deze keuring gmg uit van de Provinciale Commissie tot ver betering van de rundveestapel in Noord Holland. De uitslag van de keurmg is als volgt: Tweejarige stierei Ned. Rundveestamboek b.c. Koorn's Frans, eig. Jb. Blom, Oudorp. Noord Hollands Register: Ade ma, 14 v.d. Iepenhoeve, eig. J. Smit, Heiloo; Alcmaria 50, eig. J. C. Modder. Heiloo; Albert, eig. A. Smit, Heiloo Provinciaal Reglement: Hilgon- da's Adema 3, eig. P. Onderwater, Heiloo. Eenjarige stieren N.R.S. b.c. Adema Eduard 23 v.d Vlijthoeve, eig. C. A. Rotte veel, Oterleek; Kees, eig. G. Fran- zen, Bergen; Rika's Adema 3. eig. Wed. F. Smit, Oudorp. H.H.: Klara's Adema 4, eig. J. C Louwen, Heiloo; Max 25, eig. C. Kraakman, Egmond aan den Hoef; Wietshe Eduard, eig. F. Smit, Alkmaar. P. Reg.: Murk, eig. Nic. Vis, Alkmaar; Kronenburger, 40. eig. R. Admiraal, Heiloo; Kees, eig. C. A. Bakker, Heiloo. Zwartje's Wo- dan. eig. J. Muys, Heiloo. Hoofdlandmeters ALKMAAR. Bij K.B. van 16 Maart zijn benoemd tot hoofd landmeters van het kadaster de heren C. J. J. de' Mazure, hoofd bureau Landmeetkundige Dienst alhier en ir R. Lunshof, land meter 1ste klasse. Er is namelijk in m'n goede stad een probleem gerezen, dat vele pennen en gemoederen in bewe ging heeft gebracht. Nu houd-ik om te beginnen al niet van problemen, doch wan neer ik er zelf in betrokken raak, heb ik er bepaald een hekel aan. En het onderhavige probleem raakt mij als burger van m'n stad, zowel ais bron. of zo ge wilt bronnetje, van staatsinkomen. Bovendien word-ik nog uitgeno digd om miin mening over de op- Lossing van dit probleem ken baar te maken. Dat is nu net zoiets als een kat onder zijn keel kriebelen.... Er is in onze stad een verkeers probleem. dat in - het centrum van de belangstelling is komen te staan Men zegt ,dat het verkeer in een keurslijf zit, en men zoekt naarstig naar een oplossing. En als mogelijke oplossing brengt men het dempen van een van onze mooiste grachten naar voren. Zoals bij iedere oplossing zijn er vóór en tegenstanders opgestaan. Inderdaad is het verkeerspro bleem accuut .doch daarentegen het dempen van een mooi stuk antiek wel begrotelijk. Wat mij betreft zou ik willen, dat de gracht de gracht bleef, doch ook, dat dat keurslijf een beetje meer meegaf. En keurslijf is nu eenmaal ouderwets. Bij een probleem zijn meestal meerdere oplossingen mogelijk, en hier is er nog maar een gegeven. Zou er nu nog niet een andere zijn? Die zou misschien beide par tijen bevredigen, en zeker uw CAOPES Een leek zegt er 't zijne van (Ingezonden) Mijnheer de Redacteur, Schrijver dezer regelen is geen verxeersdeskundige, maar wèl voorstander voor het behoud van stadsschoon. Maar daarover straks Eerst de koopavond in het kort even behandelen. U vraagt wie er voor of tegen zijn. Er is volgens mii alles tegen en niets vóór aan te wijzen. Ten eerste het langer in dienst houden van personeel; ten tweede is er gelegenheid en tijd genoeg, om het geld kwijt te raken. En wat er wordt aangehaald voor het kopen door bezoekers uit de omliggende gemeenten, laten de voorstanders zich maar eens op de hoogte gaan stellen wat voor zaken ook daar gevestigd ziin. We zullen er maar met verder over uitweiden, iedereen kan zich daarvan overtuigen. Dus tegen. Nu iets over het dempen der Oude Gracht Waarom schrijver daar tegen is? Wel omdat dem ping een mooi stuk historie en tevens een onzer mooiste grach ten voor altijd zou verwoesten. Juist dit stuk stadsschoon is een zeer gewaardeerde trekpleister voor vreemdelingen. Maar er moet zeer zeker ver betering voor het verkeer en parkeergelegenheid komen; daar over behoeft geen meningsver schil te bestaan. Alleen begrijpt schrijver niet al te best. waarom ze dat zo inge wikkeld maken. Dit kan naar mijn mening zeer eenvoudig en doel treffend worden opgelost. Laat men beginnen met het zware verkeer over de Singels te leiden en dan tevens het andere verkeer naar de stad in één rich ting toe te laten. Dit zou al een hele verbetering zijn. Eri nu nog het belangrijkste, waar het eigenlijk omgaat: dat is parkeerruimte. Zou een leek daar zijn visie op mogen geven? Dan beginne men met het vlak ken van de Stenenbrug, het op ruimen van het openbaar urinoir, wat visbanken heet; daaraan kop- pele men vast het dempen van de Kraambuurt en het Verdronken Oord. Maar daar zijn we er niet mee; dus komt er nog een inrit bij. Die is te verkrijgen door het aankopen van de Oude Kosters woning en de zaak, nu bewoond door de heer Groothuizen (ik be doel de Kapelsteeg). Kunt u zich een idealer par keergelegenheid in het hart der stad voorstellen? Wanneer de verkeerscommissie dit eens onder de loupe zou ne men. misschien En dan zou het tevens mogelijk zijn het parkeren in de Lange straat te verbieden. Met Hoogachting EEN LEEK Vóór demping als 'f niet anders kan (Ingezonden) Geachte Redactie, Als aanvulling op het stembil jet, betreffende het al of niet dempen van de Oude Gracht, sluit ondergetekende nog een W eersvericachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. TIJDELIK REGEN DE BILT, 27 Maart. Over wegend zwaar bewolkt met morgen tijdelijk regen. Aan vankelijk zwakke, later matige tot krachtige en aan de kust mogelijk harde wind tussen Zuid en West. Weinig veran dering in temperatuur. Geen audiëntie ZJH.Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 31 Maart geen audiëntie verlenen. (Advertentie) Echt iett voor hem I IJzersterke, vlotte Bleyle-kle- ding. Het is de moeite waard iets meer te betalen om origi nele »Bleyle« te krijgen.Erzijn weer zoveel verrassend-nieu- we modellen, die een jongens hart in vervoering brengen. voor levenslustige kinderen! in de HOUTTIL Herenmodes - Herenhoeden Herenkleding korte beschouwing betreffende deze zaak hierbij in. Uit aesthetisch oogpunt is het altijd te betreuren, wanneer er stadsschoon moet verdwijnen voor de noodgedwongen zakelijk heid. Alles wat voorheen bestond, heeft plaats moeten maken voor andere ideeën, die nodig waren voor ons moderne leven. Wij bouwen anders dan voor heen. Wij leven anders dan voorheen. Wij rijden niet meer per velo- cipède. Wii varen niet meer in een trekschuit of fregat. Wii zitten niet meer in de dili gence. evenmin in de vigilante. Alles heeft zich aangepast aan de eisen, welke thans worden ge steld aan onze tegenwoordige sa menleving. In de laatste 50 jaar is veel ver anderd. Alles wijzigt zich veel sneller dan wij kunnen denken. De verkeersproblemen zijn ontel baar vele. Moeten wij thans niet in de toe komst zien? Hebben wij te Alk maar voldoende vooruitgezien? Leven wii hier met de tijd mee of leven wii hier 50 jaar ten achter? Waar lozen de rioleringen nog in de grachten? Waar vind je nog de tonneman? Waar bouwt de za kenman ziin zakenpand en com fortabel woonhuis? Waar parke ren de zakenlieden hun auto's? Kom Alkmaar, ontwaak en sluimer niet in tot een dode stad! De Oude Gracht is niet te ver gelijken met de Amsterdamse grachten met hun prachtige pa triciërshuizen. In de toekomst kunnen aan de gedempte Oude Gracht prachtige zakenpanden of goede woonhuizen verrijzen. Bij eventuele demping krijgt men een goede gelegenheid voor de aanleg van een hoofdriool voor het te maken rioleringstelsel. Indien tot demping zal worden besloten, tracht dan uitstel te voorkomen. Werkgelegenheid wordt hierdoor gegeven, waardoor mede wordt geholpen aan de op lossing van het werkloosheids vraagstuk! Wel zou ik hier aan toe willen voegen, dat mijn betoog alleen bedoeld is voor het geval er wer kelijk geen andere doeltreffende oplossing mogelijk zou zijn. N. J SCHAAP (Advertentie) Morgen in onze étalages FAVORIETEN VAN MADAME MODE PULLOVERS - nieuwste Parijse lente- tinten: blue, zacht" met hoge boord. VI tinten: blue, zachtgeel, cognac - oók met hoge boord. VESTEN - hooggeslo- sloten, hyper modern en heerlijk warm Zó-veél 'beter èn zó verheugend veel voordeliger ALKMAAR Ho.k H.utill DEN HELDER

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2