Morgen rijden weer treinen over de Moerdijk brug Sovjets willen ander deel van Finland inpalmen Wachten ons Zondag handbalverrassingen? Korreltjes Bloemenvlootdag op Schiphol Buitenlandse notities 100.000 M3 ZAND VERZET Vierhonderd mannen bouwden aan een enorm herstel Met zandzuigers en bulldozers, en met hun blote handen Geruchten in Zweden en Duitsland: Tegen teruggave van Viipuri dat totnogtoe was ingelijfd VRIJDAG 27 MAART 1953 Pagina 3 Mayer in de V.S. René Maver, de Franse pre mier, en drie ministers w.o. G. Bidault van Buitenlandse Zaken zijn met een groot aantal adviseurs in de Verenigde Staten aangekomen, om president Eisen hower en minister Dulles te ont moeten. Mayer heeft de verre reis ondernomen, na de Franse Kamer eerst onder druk naar ziin hand te hebben gezet. Wat nu niet bepaald is gebeurd op een elegante wijze. De schatkist bleek aan de vooravond van het vertrek naar Washington leeg. „Wanneer er niet onmiddellijk de goedkeuring wordt gehecht aan een lening van tachtig mil liard francs van de Franse Bank. dan gaat de reis naar de Ver enigde Staten niet door. want bij weigering zou er geen Franse regering meer ziin." aldus Mayer. Tevoren had de financiële com missie uit de Kamer al het ad vies gegeven op het gevraagde niet in te gaan. De Kamer even wel zwichtte voor de taal van Maver. En zo is de Franse pre mier. na op het nippertje met behulp van een dreigement pre mier te ziin gebleven, aan gene zijde van de Atlantische Oceaan beland. Wellicht met heel wat minder prestige dan wanneer hu dit ruzietje met de volksver tegenwoordiging niet zou hebben gehad. Trouwens er znn meer redenen, die de onderhandelings positie van de Fransen tegenover de Amerikanen hebben afge zwakt. De ratifieatiebesluiten van de West-Duitse regering in Bonn hebben Adenauer een be hoorlijke ruggesteun gegeven. Bidault. die tot het laatste toe ziin bezwaren naar voren heeft gebracht tegen de Europese Defensie Gemeenschap. zal in Washington nogmaals ziin visie ten beste moeten geven. Het moge dan waar ziin. dat ook Pariis het fiat aan de E.D.G. heeft gegeven, de wijze waarop en vooral de tegenzin geven te denken. Het is ook niet de eer ste keer. dat de Amerikanen enig ongeduld tonen tegenover de trage Franse medewerking. De kern van het Franse verzet is de vrees, dat Frankrijk uit de rii der grote mogendheden' zou worden gestoten. Parijs maakt zich bezorgd over een West- Duitse overheersing, terwiil de Verenigde Staten, juist van oor deel ziin. dat bii een Frans- Duitse toenadering aan Frankruk eerder een leidende rol kan wor den toebedeeld. Of het nu deze kant zal uitgaan, hangt dus gro tendeels van Pariis. zelf af en de bereidheid die de Fransen aan de dag leggen voor een gezonde samenwerking binnen het raam van de E.D.G. Maar behalve be reidheid in de laatste betekenis, is er nog de financiële moeilijk heid. De strijd in Indo-China kost de Fransen handen vol geld. Zoveel, dat ze bezwaarlijk aan hun Europese verplichtingen kunnen voldoen, zonder een grote dollarhulp van Washington te ontvangen. De steun van de Verenigde Staten voor Indo- China zal wellicht ..worden ge geven. Want het ziin de Ame rikanen zelf. die het initiatief ontvouwden zoveel mogelijk ge bruik te maken van Vietnamezen. Blijft dan altijd nog de steun voor Frankrijk in het algemeen. Mayer en ziin ministers zullen gegronde redenen moeten aan voeren om deze steun los te krijgen, want het Amerikaanse Congres is niet zo gul. Over een maand zal de regering-Eisen- hower aan het Congres de ver schillende bedragen, die voor hulp aan het buitenland ziin uit getrokken. voorleggen. Het hui dige Franse bezoek aan Washing ton beslist daarom in hoge mate over de toekomstige positie van Frankrijk en de Franse politiek. Zweden in de knel Er lopen geruchten, zoals de lezer uit de nieuwskolommen kan opmaken, dat Rusland Finland het voorstel zou hebben gedaan Fins gebied boven de 68ste breedtegraad aan Rusland af te staan in ruil voor de voor malige Finse stad Vnpuri en omgeving, die thans tot Rusland behoort zoals bii het vredes verdrag werd bepaald. De Sov jets zouden dit voorstel moti veren met een beroep op het RussischFinse Verdrag van wederzijdse bijstand en het nemen van gemeenschappelijke maatregelen bij een eventuele bedreiging. Het Sovjet-voorstel is echter tè doorzichtig. Zou dit gebied boven de 68ste breedtegraad in Russische han den komen, dan grenst de Sov jet-Unie direct aan. Zweden. Het is hier een strategische zet van de eerste rang. En Zweden zou er door op een ernstige wiize in de knel worden gebracht. Het laatste bliikt voldoende uit het feit. dat Zweden destijds wei gerde tot de N.A.V.O. toe te tre den. omdat dit lidmaatschap een uitdaging zou kunnen zijn voor Moskou, om in Finse aangelegen heden in te grijpen. Het Krem lin heeft geen uitdaging nodig en het Zweedse argument is waardeloos gebleken. Althans wanneer de geruchten betrouw-, baar ziin. De Oostzee is een domein waar de Russen de baas willen spelen. De westkust van de Oostzee is de oostgrens van Zweden. Meer dere malen is de Oostzee een aanleiding geweest van spannin gen tussen Rusland en Zweden. Het vorig jaar nog werd een Zweedse vliegboot boven dit ge bied neergeschoten. En de spion- nage-processen van vooraan staande communisten in Zweden liggen menigeen nog vers in het geheugen. In een eventuele wereldoorlog zou Zweden dit maal onmogelijk neutraal kunnen blijven, want de geografische positie is uiterst kwetsbaar. Rus land heeft het oog op het ge heel der Scandinavische lan den. In het bijzonder op Noor wegen. Want wie Noorwegen be zit of tot vriend heeft, heeft het uitzicht op de wereldzeeën. Ter wiil de Russen ook het grootste belang hebben bii een zeggings macht over de wateren tussen Zweden en Denemarken, om hun duikboten vriie vaart te geven naar de Noordzee en de Atlan tische Oceaan. Misschien is deze ontwikkeling een reden voor Zweden om alsnog tot de N.A. V.O. toe te treden. Het zou niet alleen voor het land zelf maar voor het gehele Westen van het grootste belang zijn, want Zwe den behoort, verhoudingsgewijze tot de sterkst bewapende landen. LAGE ZWALUWE, 26 Maart Wanneer ge niet beter zoudt weten, wanneer ge niet zoudt weten, dat in de nacht van 31 Januari op 1 Februari het water van het Hollands Diep brullend door de gebroken dijken joeg en met de huizen en de wegen van het land van Lage Zwa- luwe het stationsemplacement vernielde, de rails als twijgen van een wilgenboom verboog, de stijlen van de electrificatie-portalen uit de fundamenten zoog en een goederentrein, die niet uit de voeten kon, wegdrukte in het verspoelde zand,, dan zoudt ge het in de wachtkamer van het station op dit middaguur van de dag beslist een vreemde vertoning vinden. Een twee hup Zoals de rails centimeter na centimeter op de oude plaats werden teruggebracht. Zo vorderde het herstel aan de Moerdijk-Spoorweg dag na dag Een meisje met een schort voor, had het de ballast en de rails schept erwtensoep uit een dam pende ketel en als de ene ploeg van mannen de inwendige mens versterkt heeft, dan komt de an dere. Mannen in overalls en in manchester pakken, ruikend naar teer en naar Franse steenslag. En soms nog naar de stank, die het moordende water op het land ge laten heeft. „Schiet het wenk op?" vraagt het meisje bjj de soepketel en dan is het antwoord van de man nen: „Nog een paar dagen en dan is het voornaamste gebeurd". En dan gaan ze de wachtkamer uit en over het perron, waar alleen een gebroken H. Hartbeeld staat en een gespleten stoel, terug naar het werk. Het werk: dat is het herstel van de spoorlijn Noord-Zuid over de Moerdijkbrug en „nog een paar dagen" betekent het succes van nog geen twee maanden van een geweldige arbeid. Van een brok herstel, waaronder vierhonderd man met bulldozers en zandzui gers en met hun blote handen de schouders hebben gezet. De voorjaarszon twinkelt in de bogen en spanten en spijlen van de Moerdijkbrug. Zaterdag gaan de treinen er weer over heen. Langzaam nog, maar ze gaan er over heen! Een ingenieur van Weg en Werken uit Breda, die een dag na de ramp van de spoorwegdirec tie de opdracht kreeg „Eerst de twee hoofdspore klaar, compleet met de electrificatie en zo spoedig mogelijk", vertelt ons in grote lijnen, wat het water overliet van de spoorweg van Dordrecht, over de Moerdijk en langs het empla cement, naar het Zuiden en hoe de „reparatie" werd ter hand ge nomen. Van Dordrecht tot de Moerdijkbrug was de spoorweg zwaar beschadigd, de taluds aan de Westzijde waren belangrijk af geslagen en hier en daar was het water over de rails gespoeld en weggedreven. De rails kraakten de stijlen van de electrificatiepor- talen, die als scheve geraamten in de vloedgolf stonden. De Moer dijkbrug werd niet beschadigd, maar even er over heen, in Zui delijke richting, een paar honderd meter vóór het emplacement Lage Zwaluwe, had het ziedende water twee enorme gaten geslaten. Een van 200 meter en een van 250 me ter. Het emplacement zelf was een ravage en naar het Zuiden toe had de spoorweg, op nog meer plaatsen dan op het stuk Dor drechtMoerdijkbrug,eveneens geduchte klappen gekregen. De perrons van Lage Zwaluwe ston den dertig centimeter onder wa ter. Maandag na de ramp werd met het herstel begonnen. Vanuit Dordrecht en Breda probeerden de eerste zandtreinen zo ver mo gelijk naar het ergste noodgebied door te stomen. Binnen enkele dagen was het herstelwerk ver deeld en gecoördineerd. Een Noor delijke ploeg nam het traject Dor drechtMoerdijk ter hand, de Zuidelijke ploeg het gedeelte Lage ZwaluweBreda, terwijl een aparte werkgroep de geweldige gaten voor haar rekening nam. Er werd gebruik gemaakt van zandtreinen en van bulldozers, die over het met zand overdekte rails opereerden en bij de gaten dreun den door de dag en enkele dagen in de mist. zodat het werk werd vertraagd. Maar toen kwamen de bulldozers uit het Zuiden extra hevig in het offensief. Zij namen het Zuidelijke gat voor hun reke ning. totdat ze de zandzuigers van het Noorden ontmoetten op het „eiland" tussen de twee gaten. Er zou een boek van een paar hon derd bladzijden voor nodig zijn om in details te vertellen, wat rond de Moerdijk in de afgelopen weken aan werk werd verzet. Iedere nieuwe dag vorderden de herstelwerkzaamheden. Rails en dwarsliggers werden uit het wa ter gelicht, hele stukken moesten worden vernieuwd. De Franse spoorwegen voerden steenslag aan en op een zonnige dag klom men de mannen van de electrifi- catiedienst in de stijlmasten om de eerste draden weer te spannen. De twee hoofdsporen zijn nu zo goed als gereed. Zaterdag kunnen de treinen er over heen. En dan zal in hetzelfde tempo verder worden gewerkt aan het herstel van het goederenspoor en aan de taluds. Over vijf. zes weken, hoopt men van deze belangrijke spoor lijn NoordZuid weer gemaakt te hebben wat zij was, voordat hpt water in die nach' zo'n trieste ravage aanrichtte. Voor het her stel van de twee hoofdsporen zijn alleen al meer dan 10.000 m3 zand verzet. Ongeveer 500 meter nieuw spoor was er nodig. g 1 Z.K.H. Prins Bernhard heeft bij een plechtigheid in de Neder landse ambassade te Washington bekend gemaakt, dat in het geheel door de Amerikanen 2.253.287 dollar bijeen werd gebracht voor de slachtoffers van de watersnood. Prins Bernhard ontving vele vertegenwoordigers van het Ameri kaanse volk, die hem chèque's kwamen aanbieden. Hier ziet u Z.K.H. met Elaine Strickland (9 jaar) en Peter Fairchild beide uit Alexandria. Elaine en Peter waren de vertegen woordigers van de Amerikaanse jeugd. STOCKHOLM, 26 Maart Te Stockholm gaan geruch ten, dat de Sovjet-Unie Finland heeft verzocht haar het deel van Finland ten Noorden van de 68ste breedtegraad af te staan in ruil voor de vroegere Finse stad Viipuri en omgeving, die Finland aan Rusland afstond op grond van het vredesverdrag. Viipuri ligt in het Zuid-Oosten van Finland. Rusland zou het voorstel ge daan hebben tijdens de handels besprekingen, die in het begin Op een zonnige dag Hommen de mannen van de electrificatie- dienst in de stijlen en spanden de nieuwe draden. Programma voor Zondag 29 Maart: Dioc. Hoofdklasse: VIO- WGW 16.15; FSA—DWO 17.30. Ie klasse: BeslissingswedstXid om de onderste plaats op het St Vic tor terrein te Obdam. Always ForwardFSA 2 13.00: 2e klasse: StrandvogelsSt Victor 16.15: VZV 2—VI. Vlug 2: Con Zelo— VIOS 16.15: 3e klasse: VIOS 2— Geel Zwart 2 13.40; Junioren AA: Con Zelo aVIOS a 17.00; Hugo Girls aVZV a 16.15; Junioren AB: Strandvogels ASt Victor A 17.15; Con Brio A—SEW A 13.40; Alw. Forward A—DTS A terrein RBHS 17.00; FSA A—VIO A: Ju nioren B: VZV b—VI. Vlug b; FSA b—VZV c 12.40: Adspiran- ten A: Geel Zwart aVI. Vlug a 13.40: WGW b—WGW a Zat. 16.00: Adspiranten B: DWO b DWO a 13.30; Con Brio a—VZV a Zat. 16.00: Adspiranten C: SEW FSA a 14.45: Alw. Forward A VIO a 16.00 terrein RHBS. Zal Zondag weer een dag van grote verrassingen zijn. zoals vo rige week? Er staan genoeg span nende wedstrijden op het pro gramma. In de Hoofdklasse is bijzonder van belang de strijd VIOWGW. omdat bii verlies van VIO weer een beslissingswedstrijd om de onderste plaats nodig zal ziin. wanneer dan ook nog de strijd tegen de andere candidaat DTS verloren wordt. FSA zal er een eer in stellen, de nieuwe kampioen nog eens even te testen op haar ware kracht. Lange tiid is het zelf een ernstig pretendent voor de bo venste plaats geweest. DWO zij dus gewaarschuwd. Forward en FSA 2 gaan in de eerste klas uitmaken wie het volgend jaar niet meer in deze regionen zal uitkomen. Beiden hehben 2 punten uit 10. zo ogen schijnlijk ziin ze aan elkaar ge waagd en we wagen ons dus maar niet aan een voorspelling. In de tweede klas heeft Con Zelo de beste papieren tegen VIOS, maar laten ze het niet te licht op vatten. ook VIOS zorgt zo graag voor een verrassing. St Victor kan wat steviger op. de derde plaats komen door Strandvogels de punten te ont nemen. maar VI. Vlug 2 zal op moeten passen anders wordt de laatste wedstrijd ook nog een ne derlaag. immers VZV 2 kan haar positie nog wat verbeteren. In de derde klas gaat Geel Zwart 2 wel winnen van VIOS 2 en forceert daarmee een beslis singswedstrijd om het kampioen schap daar het vandaag wel ge lijk komt met DWO 2. Wint SEWa Zondag van Con Brio a. dan kan haar niet veel meer gebeuren en valt het kam pioenschap haar wel als een rijpe appel in de schoot. Strandvogels a kan nog wel een puntje gebrui ken. maar Victor zal zich zeker zo maar niet gewonnen geven. Forward stijgt weer een plaatsje door een overwinning op DTS a. VI. Vlug b moet winnen van VZV b wil het de race met WGW b volhouden, het kan ook van VZV b. Zal FSA b 'n puntje kunnen veroveren op VZV c. we durven het niet met stelligheid beweren. Met spanning wachten we ver der maar weer de uitslagen af. mogelijk weer vele verrassingen? Nieuw wetsontwerp uitvoering sociale verzekeringen op komst Naar wij vernemen is binnen kort een nieuw wetsontwerp te verwachten dat vereenvoudiging van de uitvoerende organisatie der sociale verzekeringen beoogt. Minister Suurhoff heeft daarom trent voorstellen bij de Raad van Staten ingediend. Nota over werkgelegenheid en huren Zoals te verwachten viel heeft de regeringsnota over huurverho ging en werkgelegenheid nog vele vragen bij de Tweede Kamer opengelaten. De Kamer besloot gistermiddag om een commissie, bestaande uit de fractievoorzitters, een aantal vraagpunten naar aan leiding van deze nota te laten opstellen. van dit jaar te Moskou gdvoerd zijn. Het zou dan voor de verde diging van Noord-Finland kun nen zorgen in geval Amerika ba ses in Noord-Noorwegen zou krij gen. De Hamburgse correspondent van een Zweeds blad meldt, dat dergelijke geruchten ook in Duits land de ronde doen. Volgens deze correspondent zouden de Finnen zich krachtig tegen het Russische voorstel heb ben verzet. Rusland zou zich beroepen heb ben op het Fins-Russische ver drag van vriendschap en mili taire bijstand van 1948. Bij dit verdrag verplichten de landen zich elkaar te helpen als een van beide wordt aangevallen en tot het nemen van gemeenschappe lijke beveiligingsmaatregelen als er oorlog dreigt. Als Rusland het Finse gebied ten Noorden van de 68ste breedte graad zou krijgen, zou het een gemeenschappelijke grens met het neutrale Zweden hebben. Een van de redenen die Zweden officiëel heeft opgegeven tegen toetreding tot de NAVO, is, dat Rusland daardoor in Finland zou kunnen ingrijpen. Ralf Törngren, Fins onder-mi nister van Buitenlandse Zaken, die juist uit Moskou is terug gekeerd na bijwoning van de bet grafenis van maarschalk Stalin, Nederlandse Hof rouwt aclit dagen Wegens het overlijden van H.M. Koningin Mary van Engeland zal het Nederlandse Hof rouw aan nemen voor de tijd van acht da gen, ingaande 27 Maart a.s. en wel vier dagen halve en vier dagen lichte rouw. STRANDING „FAUSTUS" SCHULD VAN KAPITEIN AMSTERDAM De Raad voor de Scheepvaart heeft zijn schrif telijke uitspraak verstrekt over de stranding van het Panamese stoomschip „Faustus" op 6 No vember 1952, benoorden het Noorderhoofd van de Nieuwe Wa terweg. Deze stranding is het gevolg van zeer ernstige navigatiefouten van zijn kapitein aldus het oor deel van de raad. NIEUWE BREUK TE ZIERIKZEE ZIERIKZEE Een afschuiving van het gat in de Westhavendijk te Zierikzee heeft zich ontwikkeld tot een nieuwe breuk die zich reeds enkele meters heeft ver breed. Wellicht zal worden ge poogd het nieuwe gat met stenen en keileem te dichten. heeft de geruchten over gebieds- ruil met nadruk tegengesproken.. Urho Kekkonen, premier en minister van Buitenlandse Zaken, ligt thans in een ziekenhuis, waar hij een operatie wegens galstenen heeft ondergaan. NEDERLANDS B-ELFTAL SAMENGESTELD DEN HAAG Het Nederlands B-elftal, dat op 1 April a.s. op 't VUC-terrein te Den Haag tegen Leytonstone uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: van Raalte (Blauw Wit); Achter: Tiebout (Sparta) en Alberts (Vitesse); Midden: Wiertz (DWS) aan voerder, de Voogd (Haarlem) en Kuypers (Volewijckers); Voor: van Ede (Sparta), de Bruyckère (Willem II), Ange- nent (Stormvogels), Luppens (Stormvogels), Schmidt (Eindho ven). Reserves: Kok (ADO), Boon kamp (Blauw Wit), Dutrieux (HBS), H. de Winter (HFC) en Jacobs (Haarlem). (Advertentie) Als de 40 gepasseerd bent is oppassen dubbel geboden. Dan kunt D eigenlijk niet buiten Kruschen Salts. Rheumatische pijnen vinden in veel gevallen hun oorzaak in onzuiver bloed. De aansnoren- de werking van Kruschens zes minerale zouten geven de bloed zuiverende organen nieuwe kracht en energie. Als U die weer goed op gang brengt met de kleine dagelijkse dosis Kru schen, worden onzuiverheden in het bloed op natuurlijke wiize verwijderd en daarmee ook de oorzaak van uw slopende pijn. Rechtsorde In het verweerschrift dat mr. Roolvink aan de Partijraad van de KVP heeft doen toekomen be treffende de kwestie over de opvolging in de Tweede Ka mer, spreekt hij er van, dat 't hier een zaak van rechtsorde betreft, waarvan de behande ling met alle waarborgen om kleed moet zijn. wil er morele binding uit voortvloeien. Om de heer R. het volle pond te geven en alle schijn van rede bij voorbaat weg te nemen, dat hij aan een eventuele on gunstige beslissing „moreel niet gebonden" zou zijn heeft de Partijleiding nader beslo ten, de vergadering niet des middags, maar al des ochtends te laten beginnen en haar niet uitdrukkelijk huishoudelijk te verklaren. Het wil ons nog al tijd voorkomen, dat de zaak (die er intussen nu eenmaal ligt en reglementair behande ling eist) te zeer wordt opge blazen. Juist omdat het om de goede rechtsorde gaat, valt ze tot zulke eenvoudige propor ties terug te brengen. De heer Roolvink heeft, de reglemen ten kennende, en wetende wat hem te wachten zou staan, 'n verklaring getekend, dat hij geen zitting zou nemen, zon der overleg te plegen met het Partijbestuur. Hij wist dat dit inhield, dat hij niet zou gaan zitten, als de vacante plaats reglementair, volgens het sy steem dat in de Partij nu een maal als geldend is aanvaard, voor een ander, met een z.g. aangewezen plaats, bestemd was. Dergelijke gang van za ken heeft zich in de Partij verscheidende malen voorge daan en nooit zijn er moeilijk heden geweest. Een der zuilen van de rechtsorde nu is: een man, een man, een woord, een woord. Dat had mr. Roolvink moeten bedenken, toen hij aan de rechtsorde dacht De bedenkingen Maar hoe zit het dan met de bedenkingen achteraf, welke mr. R. in zijn stuk maakt? Dit zijn inderdaad bedenkingen ach teraf. Zou het mogelijk kun nen zijn, dat de Verkiezing s- raad ten onrechte een be paalde dame om een bepaalde kwaliteit heeft „aangewezen"? Zeer zekerMaar dat is niet aan de orde. De Verkiezings- raad heeft bij uitsluiting de bevoegdheid gekregen, zo is reglementairvastgelegd, om candidaten met kwaliteiten aan te wijzen. Daar heeft ach teraf niemand over te oorde len, daar kan geen reglement iets aan doen, daar staat zelfs 't bestuur der Partij machte loos tegen. Een heel andere zaak is natuurlijk, of het ge kozen systeem de kans opent, dat het begrip deskundigheid, zoals mr. Roolvink ook stelt, wordt „uitgehold" We achten dit zeer mogelijk, sterker nog, wij geloven, dat het gevaar latent aanwezig is. Maar dat is nu niet aan de orde! Als 't reglement op dit en andere punten veranderd en verbe terd kan worden, moet dat ge schieden, maardan totaal los van deze zaak. En dan is iemand, die zelf op een der gelijke wijze bij de kwestie is betrokken, zeker niet de eerst- geroepene, om dat, op zijn speciale manier, met zijn spe ciale argumenten, aanhangig te maken. Dat heeft misschien niet direct met de „rechtsor de" te maken, maar wel met de goede orde van zaken in 'n ordentelijke organisatie. Op Donderdag 9 April a.s. zal op Schiphol weer de langzamer hand befaamde jaarlijkse bloe menvlootdag van de K.L.M. wor den gehouden. Dit jaar zal dit feest van fleurige bloemen nog grootser zijn dan andere jaren. Alle passagiers van aankomende vliegtuigen dat zijn er 31 die dag zullen, zodra zij zijn uit gestapt, verrast worden met een aardig tuiltje bloemen, narcissen en hyacinthen. Deze bloemrijke attentie zullen de grondstewardessen van de K.L.M. niet alleen offreren aan de passagiers van de K.L.M.- vliegtuigen maar ook aan dege nen, die met andere op Schiphol vliegende maatschappijen zijn ge reisd. De tuiltjes zullen worden opgemaakt door 20 meisjes van het opleidingsinstituut voor tuin architecten „Huis te Lande" te Rijswijk. De passagiers van de van Schip hol vertrekkende vliegtuigen dat zijn er toevallig ook 31 krijgen van de stewardessen op hun plaats van bestemming even eens een ruiker aangeboden. Daarnaast zullen de vliegtuigen zelf met bloemen worden ver sierd. Ook Schiphol zelf, het restaurant en de aankomst- en vertrekhal, zullen in het tekengezet. van de bollenvelden staan. Zij zullen worden opgefleurd met bloemenslingers, die een totale lengte hebben van negen kilome ter. 250 schoolkinderen uit Hilïe- gom zullen deze slingers de dag te voren in Hillegom maken. Een groot deel van de bloemen, die aan deze bloemenvlootdag ge offerd zullen worden, namelijk 55.000, heeft de K.L.M. van de „Keukenhof" gekregen. Nieuwe crypte onder Sankt Stephansdom te Wenen WENEN Om de algehele restauratie van de eeuwenoude St. Stephansdom te Wenen, die in de laatste oorlog zwaar werd getroffen, mogelijk te maken, hebben de architecten het nodig geoordeeld ook de beroemde crypte onder de kathedraal, waar de lichamen van 10 Weense aartsbisschoppen begraven liggen, door een meer solidere grafkel der te vervangen. In de komende weken zal men het stoffelijk overschot van de bisschoppen opgraven. Daarna wordt er onder de Dom een nieu we crypte gebouwd, waarin alle gestorven Weense aartsbisschop pen opnieuw zullen worden bij-

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3