Hollandia overtrof zichzelf en hardwerkend Alcmaria RADIO Saffier i 1 teU)/ Geen fraaiemaar toch wel spannende wedstrijd Vitesse niet opgewassen tegen sterk ABoys Keeper Kugelscoorde gelijkmaker Kaagvogels Slachtoffers watersnood Zeevogels doorstond na rust een machtig offensief de blauwe programma - lijst 46ste MAANDAG 30 MAART 1953 Pagina 7 Hoornaren kwam zege toe Alkmaarders wonnen met 3-2 Kolping Boys was sterker dan Conzelo Hockey in ons gewest Maar Hugo Boys protesteerde Duitsland wacht met ratificatie Veemarkt Utrecht 59.75 Kleine kustvaarder bij Landsend zinkende Zaanlandia-Zeevogels 3-3 FEUILLETON 'N VERHAAL UIT HET VREEMDELINGENLEGIOEN 1 Door P. C. WREN 'Mm ïodero, :rst voordelig! jurkje, kreuk elde rayon, wit kraagje, plastic Grijs fond met auw of groen in n Blinds-stripes. 44. bij C Si A Het is geen grootse strijd geweest tussen de beide rivalen van weleer, integendeel. Het tvas eerder rijk aan arm voetbal. We willen dit echter niet geheel op de spelers schuiven, want de wind deed de bal onberekenbare capriolen maken met als gevolg, dat men er wel eens naast greep. Het lijkt ons toe, dat de beide eerste doel punten tegen Alcmaria voor de rust gescoord toe te schrijven zijn aan verkeerde berekeningen door de Alcmaria-defensie. Mooi voetbal was dus nagenoeg onmogelijk doch voor degenen die van een „robbertje" houden viel er daarentegen wel te „genieten". Bijna gedurende de gehele wed strijd werd er stevig op de man gespeeld en de scheidsrechter moest tal van vrije schopen laten nemen en vaak tot kalmte manen. Inmiddels heeft Hollandia de strijd volkomen verdiend gewon nen. We zouden haast zeggen „arm Alcmaria" want er zal in de laatste wedstrijden heel wat beter gespeeld moeten worden wil de fatale plaats omzeild kunnen worden. In deze wedstrijd althans zijn ze voor de Hollandia defensie nauwelijks gevaarlijk geweest, dit in tegenstelling met de Hollandia aanval die bijwijlen niet voor Vasbinder was weg te krijgen. Gesteund door de schuin over het veld staande wind rolden de Hollandia-aanvallen al direct op de Alcmariaveste aan en Vasbin der moest er herhaalldelijk aan te pas komen. En ontstonden dan ook tal van schermutselingen voor het Alcmaria-doel. Eenmaal schoot Bos te zacht in terwijl kort daarop de Flart van een misverstand in de Alcmariadefensie wist te pro fiteren. Gelukkig voor de bezoe kers schoot de Hollandiaan voor langs het doel. Even kreeg Alcmaria meer lucht doch dit werd juist noodlottig. Een verre bal kwam naar Jager, Maassen dacht de bal weg te kop pen, doch de wind speelde hem parten en zodoende kwam Jager DINSDAG 31 MAART HILVERSUM I 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gra mofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Idem 9.00 Morgnwijding. 9.15 Geeste lijke liederen. 9.25 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Mu- sette-orkest. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor 't platteland .12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek. 13:20 Lichte muziek. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika 14.30 Gramofoonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gramofoonmu ziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Prof. R. W. Broekman: „Levens moeheid". 19.00 Paris vous parle. 19.05 Kamerkoor. 19.30 Reportage of gramofoonmuziek. 19.35 Strijk kwartet. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge varieerde muziek. 21.05 Medede lingen. 21.10 „Moet je horen". 21.25 Oosterse muziek. 21.40 Dis co-causerie. 22.20 Dansmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.2024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 298 m. 1007 kc/s. 7.00J24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gra mofoonmuziek. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.50 Idem. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. (12.30—12.33 Land- en tuinbouw- mededelingen). 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Radio Philharmonisch orkest en soliste. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zes tig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Prof. Dr. G. Stuiveling „Moderne schrijvers over Indonesië. 18.00 Metropole orkest, koor en soliste. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gramofoonmuziek. (20.05 20.10 De gewone man zegt er 't zijne van). 20.30 Lijdensmedi tatie. 21.30 Kamermuziek. 22.00 Clavecimbel-recital. 22.45 Avond gebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23,»5—24.00 Gra mofoonmuziek. TELEVISIE-PROGRAMMA'S Dinsdag 31 Maart 1953 20.15—21.45 1. „Gelovige kun stenaars in de Elzas". film-docu mentaire. 2. Kerkdienst. in het bezit van het leder. Snel ging het op Vasbinder aan, een hoog schot en het was (10). Even tevoren had Jager al een zelfde kans gehad, doch toen kon Vasbinder hoekschop stompen. De wind drukte de bal steeds weer aan dezelfde kant van het veld en het gevecht speelde zich meestal af op enkele vierkante meters van het terrein, daar Hol landia bijna doorlopend tot op de helft van het veld was opgedron gen. Vasbinder had eenmaal niet over pech te klagen toen een hard schot tegen de lat terecht kwam. 't Was een hele opluchting voor de withemden toen zij bij een aanval twee hoekschoppen achter een mochten nemen. Doch dit op dringen zou hen toch weer een doelpunt kosten. Weer n.l. bracht Hollandia met een ver schot de bal naar de linkerkant van het veld. Ook nu was het weer de wind waarop de Alcmariaverdedi- gers niet rekenden. De Flart kreeg een vrij veld voor zich, snel ging het op het vijandelijke doel aan en net voordat de' Alcmariaverde- diging zich had hersteld, knalde hij de bal in de touwen (20). Spoedig kwam nu de rust. Ook na rust. Wie nu gedacht had dat een 20 voorsprong met de wind in de rug voor Hollandia niet vol doende was kwam verkeerd uit. Want na de thee gaven de Hol- landianen, die met dezelfde op stelling waren als tegen West- Frisia, zodanig partij, dat de gas ten geen schijn van kans kregen. We konden geen enkel behoorlijk schot van het aanvalsquintet no teren. Bovendien werd Hollandia niet, zoals Alcmaria voor de rust, steeds weer teruggedrongen. De beste kansen waren voor de Hol- landianen doch Bos was zeer on gelukkig met zijn schoten. Hij zocht het doel te hoog. Toch zou de thuisclub nog een maal scoren. Het zou een doelpunt worden van bijzonder gehalte. Op een hoge voorzet n.l. van de rechts buiten liep Jager snel toe en met een snoeksprong kopte de Hol- landia-Iinksbuiten vallend de bal in doel (30). Er was voor Alcmaria geen red den meer aan. Wel gaven de spe lers de moed niet op, althans de meesten niet, maar er zat geen gevaar in de aanvallen terwijl Hollandia aan drie doelpunten voldoende had. Dat de stormwind veel afbreuk deed aan het spel, het laat zich begrijpen. Een mooie strijd is het dan ook niet geworden. Daarvoor stelde de wind te grote problemen aan de meeste spelers. Vitesse begon met het voordeel van de halve storm en was daar door meer in de aanval, maar de Boys-verdediging, waarin Blok die de Leij als stopperspil ver ving een prima partij speelde, wist doelpunten te voorkomen. De Boys-voorhoede deed eveneens menige poging een doelpunt te forceren, maar ook de Vitesse- verdediging wist de situatie mees ter te blijven. Behalve eenmaal, toen de V.-doelman moest zwich ten voor een kopbal van Pater. Zo ging de rust in met 10. Direct na de hervatting hadden de Boys meteen succes ook, toen de V.-rechtsachter grandioos mis te, waardoor Pater geen moeite had er 20 van te maken. De Boys bleven hierna in de aanval, zonder dat zij er in slaagden dit offensief met een doelpunt te be kronen. Toch werd het 30, maar dit derde doelpunt was meer een presentje van de V.-doelman, die bij een hoge voorzet de bal wel ving, maar weer liet vallen, waar na het leer over de lijn werd ge werkt. Daarna zakte het Boys- offensief en kwamen de Castri- cummers flink opzetten. Kramer in het Boys-doel, die tot dan wei nig te doen had gehad, moest nu nog al eens handelend optreden om de opdringende Castricummers het scoren te beletten. Na een half uur weer een worsteling voor het Boys-doel, waarbij Vi tesse er tenslotte in slaagde de bal in het doel te plaatsen. 31. Vitesse bleef in de aanval en kort daarna benutte de V.-linksfoinnen een goede voorzet van de links buiten. 32. Er kwam weer span ning, maar nu namen de Boys het 'heft weer in handen en zowel P. Indri als Pater lieten een fraaie kans ongebruikt. Kort voor het einde echter scoorde P. Indri het mooiste doel punt van deze ontmoeting. Uit een mooie voorzet van T. Indri schoot hij de bal fraai hoog in het net. Het einde kwam alzo met een 42 overwinning voor de Boys. Moeilijke omstandigheden, maar goed spel De wedstrijd Koiping-Boys Conzelo moest onder moeilijke omstandigheden worden gespeeld. Een zware wind woei dwars over het veld. Het gevolg van de sterke wind was dat de ba! her haaldelijk over de zijlijn terecht kwam. Ondanks deze bezwaren werd er door beide partijen goed spel geleverd en energiek ge speeld. Reeds in de eerste minuten was te zien dta Conzelo 't zwaar te verantwoorden zou krijgen, daar K.B. een zichtbaar over wicht had. Na acht minuten spe len werd een door Louwen goed gespeelde bal door de linksbuiten N. Smit keuris ingeschoten (1—0). De strijd speelde zich hoofd zakelijk voor het Conzelo doel af en na een half uur wist rechts buiten F. Kunst uit een voorzet van Doodeman onhoudbaar in te schieten (20). De strijd werd in flink tempo voortgezet en in de laatste minuut voor de rust werd de bal door linkshalf F. v.d. Graigt op voortreffelijke wijze in het net gedeponeerd (30). Na de rust trachtte Conzelo de ach terstand in te halen en ofschoon het de wind gunstiger had dan in de eerste helft kon het daarin niet slagen. Alle aanvallen lie pen dood op de krachtige verde diging van K.B. Na ruim 20 min, in de tweede helft moest de linksbuiten van Hoogenstraten van Conzelo wegens 'n verzwikte enkej het veld verlaten en door een ander worden vervangen. Conzelo liet zich echter niet ontmoedigen .15 min. voor het einde werd 'n door F. v.d. Gragt in het Conzelodoel geschoten bal niet toegekend wegens buiten spel. Tot het einde werd onver minderd gestreden maar de doel punten bleven uit, zodat de uit slag bleef 30 voor Kolping-Boys Heren: Promotie C: ZuidwukAlkmaar 0—2. KI. 2D: AdelbertB.M.H.C. 4 50; KraaienStrawb. 2 afg. KI. 3D: Alkmaar 2H.I.C. 2 2—1; Eechtr. 2—Hurl. 3 3—3. KI. 4 E: TerriersHoorn 32: Kraaien 2Adelbert 2 afg. Dames: KI. 2 C: Alkmaar Amsterdam 2 20: KraaienHilvers. 2 afg. KI. 3 C: B.D.H.C. 4—Eechtr. 4—2. KI. 3D: A.MV.J.—Hermes 1—1: V.V.V.—D.E.M. 2 n.b. KI. 4 D: B.D.H.C. 6—Kraaien 3 23; Alkmaar 2A.M.V J. 3 50 (wn.o.) KI. 4 E: Terriers—B.D.H.C. 5 0 3; HoornPinoké 4 21. BONN De Westduitse Bonds republiek zal de ratificatie van het verdrag voor het Europese leger eerst voltooien wanneer alle andere partnerlanden het verdrag hebben aanvaard. Zo werd gis teren door een woordvoerder der Bondsregering medegedeeld. De Bondsregering heeft besloten met het deponeren van de oorkonde der ratificatie te wachten op de overige landen. De reden voor dit besluit moet, naar van bevoegde zijde verklaard wordt, worden gezien in de wens der regering, om voldoende tijd te hebben, om de nog bestaande grondwettelijke strijdvraag omtrent het verdrag te doen oplossen. UTRECHT, 28 Maart. Op de veemarkt te Utrecht werden he den aangevoerd in totaal 4599 die ren, waaronder 1526 runderen (1103 tbc-vrij), 207 graskalveren, 2084 nuchtere kalveren, 299 scha pen en lammeren 298 zeugen, 160 varkens, biggen geen aanvoer en 25 bokken en geiten. De prijzen varieerden voor stie ren van 400700, kalfvaarzen 800 1000, pinken 425580, melk koeien 8251160, kalfkoeien 850— 1175, varekoeien 600875, gras kalveren 225—360, nuchtere kal veren 30-42, schapen 70115, lammeren 5085, zeugen 230350 en bokken en geiten van 1040. De handel was voor rundvee rede lijk, schapen traag. Nuchtere kal veren matig en varkens vlug. Met een Zuid-Wester stormpje, diagonaal over het veld, kan er nóg zoveel op het spel staan, zo als voor de gasten in deze ont moeting, maar een goed partijtje voetbal weggeven bleef toch tot de vrome wensen behoren. De arbiter had geen gemakkelijke taak om de spelers der beide par tijen uit elkaar te houden, want de oranjeshirts van de Hugowaar- ders geloken bij een enkele aan val van de Hugowaarders frap pant veel op de rode der Kol- horners. De gasten begonnen met de harde wind sdhuin in de rug, de ze bondgenoot was echter veel te sterk om er van te kunnen pro fiteren. Het was steeds een ge krioel op de KaagvoigeMielft. De verdediging doorlopend op volle toeren werkend en een voorhoe de der gasten die geen schiet kansen kreeg en ze blijkbaar ook niet wist te scheppen. Wel re gende het corners, maar alle zon der het gewenste resultaat. Zelfs verschillende uittrappen van Ku gel, waaiden, als ze te hoog ge nomen werden over de outlijn terug. Reeds was er een half uur geworsteld, toen Kugel zich wa> al te ver uit z'n heiligdom waag de en bijna van de cornervlag af de bal weer terug in het veld werkte, maar deze kwam voor de voeten van middenvoor De ken.. Zich geen ogenblik beden kend kanjerde hij het leder in het verlaten doel, 01. De thuis club gooide er daarna nog een schepje op en sommige malen werd oo:k de andere speelhelft in gebruik genomen,. Zelfs werd een oorner geforceerd maar het was vechten tegen de bierkaai. Met deze magere voorsprong was in de tweede helft oog alles moge lijk, maar de oranjehemden gin gen vlot van start en Kugel imoesit al direct ingrijpen. Even later een corner aan die zijde, maar toen werden de rollen weer volkomen omgekeerd. De thuisclub wist betere schietkan sen te benutten dan. haar tegen standers in de eerste helft, maar keeper Borst was zijn plaats on der de lat volkomen waard en wisit gedurende het eerste kwar tier zijn doel van vreemde smet ten vrij te houden. Toen kwam voor zijn club bet fatale moment. Een van Kugels uittrappen belandde, geholpen door de wind, in het doel aan de overzijde. Ondanks appèleren van de H.B.-,spelers dat niemand de bal aangeraakt had, wees de arbiter positief naar de middenstip, 11. Ofschoon zich aan beide zijden (vooral bij de Kaagvogels) nog wed goede kansen voordeden, bleef heit hierbij. Maar de aan voerder der gasten heeft direct na de wedstrijd een protest in gediend. De mouw- en kraaglijn van deze heel bijzondere Sibeline travers mantel zijn zó apart en de zakken zijn zó modieus verwerkt, dat 't is also) Fath ol Dior dit pronkstuk uit onze Paas-collectie speciaal voor U maakte. In verschillende voorjaars- tinten en maten is dit de mantel, die U mei Pasen flatteert. Vergelijkt U deze zuivere wollen Jersey-japon eens met een gewone japon. Waar vindt U 'die speelse coquetterie, dat fleurige tóch gedistingeerde des sin, die flatterende kleu ren.. 7 Waar die modieuze charme, die uw Paas- japon maakt tot een robe, die U steeds weer met plezier draagt. Verheugend Voordelig Het Britse schip „Black Ranger" heeft Zaterdagavond op 60 mijl ten Noorden van Landsend (de zuidwestelijke punt van Engeland) de kapitein en acht leden van de bemanning van een kleine kust vaarder, de „Mount Charles", aan boord genomen. De „Mount Char les" maakte snel water maar vol gens de laatste berichten is het schip nog drijvende. Het levert gevaar op voor de scheepvaart. Het informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis heeft uit gegeven de 46e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers watersnood. FIJNAART Geilings, Cornells, geb. 20.5.17 te Fijnaar't, laatste adres D 236. Lukas, Willemijntje Pieternella, geb. 11.1.21 te Fijnaart, laatste adres D 222. Aanvoerder Huiberts en zijn secondanten konden na afloop voldaan de arena verlaten, want zii hadden na de rust een vloed van aanvallen der Zaandammers, die door orkaankracht werden versterkt, op rustige wijze opge vangen. Slechts één moment van zorgeloosheid werd door linksbin nen Grootes afgestraft. Na een keiharde kogel lag de bal achter de moedig keepende Twisk Zeevogels startte voor de vlie gende wind, maar het bleek al gauw dat doelpunten maken een zeer moeilijke opgave was en omdat de Zaandammers tegen de wind in prima aanvallen opzetten, zag het er voor de Egmonders niet zo rooskleurig uit. Het werd nog erger, toen de prima spelende aanvoerder, linksbuiten Dil, een prachtige voorzet lanceerde en Lichthart bij een poging om de bal te onderscheppen, keihard in eigen doel schoot. Het antwoord bleef niet lang uit. Toen Kleverlaan gewond op de grond lag en toch iedereen doorspeelde, kanjerde Kleybroek de bal hoog in (11). Zeevogels kreeg nu de smaak te pakken en bij een der aanval len werd een overtreding ge maakt. Neijens schoot de bal dooi de opgestelde muur, maar het schot werd via 'n Zaanse boddy van richting veranderd. Druiven sprintte echter snel naar voren en schoot rustig langs Schuur man. Spoedig lag de gelijkmaker achter Twisk toen Dil weer prachtig voorzette en Ilooyschuur schitterend inkopte. In deze pe riode was de strijd interessant en toen Kleybroek een goede pass naar Neijens gaf, en deze een duel met rechtsback De Vries overleefde, schoot de Zeevogels linksbuiten hoog in de bovenhoek. Met deze stand werd er gerust en gezien het ve 'oonde spel had Zaanlandia de beste papieren, maar nu toonde de Zeevogels achterhoede wat ze waard was. Prima gesteund door Baltus en Wittebrood overleefden de bezoe kers een machtig offensief van de thuisclub. Van Mourik, Gerrit Pieter, gebd. 22.8.12 te Fijnaart, laatste adres D 175. Van Mourik-Gelens, Ida, geb. 8.12.20 te 's-Heer Arendskerke, laatste adres D 175. NIEUWE TONGE De Haan, Pieter, geb. 12.11.19 te Oud Alblas, echtgenoot van Cor nelia van Buuren, laatste adres Kerkring 19. NIEUWERKERK Kooman-Brouwer, Jannetje, geb. 9.8.91, laatste adres Ooststr. 186. Meijring, Albert Geessinus, geb. 29.5.21 te Soest, echtgenoot van Wilhelmina J. Kleemans,. laatste adres Stoofweg 149a. Wandel-Nederhand, Jacomina Jannetje, geb. 19.10.66, laatste adres Ooststraat 196. OOSTERLAND Bolle, Maria C., geb. 15.11.48, dochter van Marinus Bolle en Cornelia v. d. Werf, laatste adres St. Joostdijk A 231. Bolle, Lena, geb. 13.7.37, doch ter van Marinus Bolle en Cornelia v. d. Werf, laatste adres St. Joost- lijk A 231. Bolle, Willem Pieter, geb. 19.12.45, zoon van Marinus Bolle en Cornelia v. d. Werf, laatste adres St. Joostdijk A 231. Hendrikse, Adriaan, geb. 11.3.49, laatste adres Lage Maireweg A359. OUDE TONGE Van Kampen, Algonda Helena, geb. 16.9.32, laatste adres Zuid- dijk 45. Lós, Leendert, geb. 4.1.82, laat ste adres Jozefsdreef 19. Muns, Franciscus Anthonie, geb. 18.6.37, laatste adres B 57. Tuns, Machiel, geb. 21.6.06, laat ste adres B 57. STAVENISSE Hage, Adriaan, geb. 28.9.18 te Stavenisse, echtgenoot van Pieter nella Wesdorp, laatste adres Kerk straat A 345. Vermaas, Jan Johannes, geb. 7.2.37 te Stavenisse, laatste adres Oudelandsedijk A 95. Wielaard-Hendrikse, Neeltje Ma ria, geb. 14.4.26 te St. Maartens dijk, echtgenote van Gerard Wiel aard, laatste adres B 13a. 38 „Asjeblieft", zei Buddy's stem achter mij. „Ik vond het maar beter bet voor je te bewaren. Ik hoorde je snurken..... En ja hoor, zo om een uur of vier vanmor gen, komt meneer Cascara Sa- .grada naar je kijken,A11 right kerel", zeg ik onschuldig in mijn slaap, „ik zal er dus op passen", zeg ik". „Meen je dat?", vroeg ik. „Is het heus waar?" „Reken maar", antwoordde Buddy, „en meneer Cascara Sa- grada zegt: „O, ik dadht, dat iemand wel eens zou kunnen porberen hem te bestelen...." „Ik ook", zeg ik, „en 'laat ik nou gelijk hebben". „Dankjewel, Buddy", zei ik, toen ik, nog totaal verbouwe reerd he,t {?etd aannam. „Ik heb je willen waarschu wen, en nu weet je het", ant woordde hij laconiek. Dezelfde morgen gingen we scheep naar Afrika. Een oude boot van de Messageries Mariti- mes voer ons in acht en veertig uur naar Oran. Het was een kai- me zee, en de maanovergoten nachten die wij als dekpassa giers intens beleefden, zijn mij een onvergetelijke herinnering. Tijdens de overtocht maakten Hank en Buddy zich voor alle aanwezige legionnairs onvergete lijk. De scheepskok die voor onze fourage móest zorgen, bleek van zins óns slechts tegen hoge prijzen brood, soep, wijn en kof fie te verkopen, nota bene de voorraden die hij had ontvan gen om onder ons uit te delen. Toen hij werkelijk honger ge kregen had, ging Hank, met Bol- dini als tolk, naar de kok toe: een vettige, pafferig-dikke, was bleke ellen deling, in een cos- tuum, dat elke vergelijking met een normaal kokspak belachelijk maakte. Een kort onderhoud en een kleine kastijding door Hank ver schaften ons het zo begeerde maal. Scheldend en vloekend zette de dikke pad koffie en soep op het vuur, en verdeelde brood. Zijn nek vertoonde enige grote blauwe plekken De kok bleek hardleers, zodat Hank een half uur voor elke maaltijd met behulp van Boldini onze wensen kenbaar maakte, waarbij hij no-g enige keren een hand uit moest steken. Toen de Noordafrikaanse kust in zicht kwam, maakte Boldini het de kok duidelijk, dat, zo het in zijn hoofd op mocht komen zich bij de autoriteiten over zijn behandeling te beklagen, Hank met enige vrienden voor een passende afstraffing zou zorgen Buddy droeg het zijne in de strijd met de Kok bij, door hem tot een gevecht uit te dagen. Toen ze tegenover elkaar ston den: de dikke, logge kok en de kleine, taaie, gespierde Buddy, wist ik wat er zou gebeuren. Buddy's vuisten schoten uit als pijlen, telkens weer, en in een paar minuten lag de kok geveld op het dek. Iedereen juichte. Hank pakte de kerel met één hand op, hield met de andere zijn eigen neus dicht, en smeet de kok in zijn kombuis". „Hij ruste in vrede", sprak hij, terwijl hij eerbiedig zijn hoofd ontblootte. „Ik ben in Afrika", zei ik m mijzelf, toen we door de straten van Oran marcheerden. Hef stad je zag er enigszins Europees uit, met nauwe straten, huizen met platte daken en een groot plein, waar negers, Arabieren in hun burnous, Europese burgers en officieren met huin dames ons gadesloegen- We marcheerden door brede hoofdstraten en kwamen ten slotte langs sloppen en kleine wegen aan de rand van de stad waar de woestijn begon Een mars van een uur bracht ons langs een goed onderhouden weg naar een oud, lelijk gebouw, een tweede aftands for.t St. Jean. Boldini zei dat dit het fort St. Thérèse was en onze voorlopige bestemming. Op de binnenplaats maakten we halt, èn na een kort appèl kregen we onze bagage en wer den we door een sergeant naar onze chambree gebracht. Toen ik na hem binnentrad, met Boldini en Glook (de Duit ser die zo tetgen me uitgevallen was toen ik in het fort St. Jean een raam opende) achter mij, merkte een bekende stern op: „Derde rover komt binnen". Het was Digby's stem! Michael en Digby zaten naast elkaar op een bank, de handen in hun zakken, pijpen in hun mond, en de grootste ontsteltenis op hun gezicht! „Grote hemel!", riep Michae. uit. „Jij ongelofelijke jonge dwaas! De hemel sta ons bij!" Ik was met één sprong bij hen. Ik schudde hen de hand, Michael schudde mijn hoofd, en in een oogwenk waren we in een stoeipartij gewikkeld, waarbij we over de grond rolden, over het gemeenschappelijk bed (een meter of zeven lang en twee meter breed) buitelden; ten slotte bleven we hijgend en vol daan zitten en lachten. „Gee", zei Buddy, „ze knok ken nu al. Geef ze een pak slaag, Bo". „Laat ze maar, de jonge hon den", merkte Han.k op. Boldini had opmerkzaam toe gekeken.. „Derde rover", zei hij tegen Glock, met een blik, waar zowel begrip als nieuwsgierigheid uit sprak. Wordt vervolgd

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7