Leden namen afscheid van voorzitter en secretaris Sluisbrug ie Oudkarspel, veilingbrug te Noord-Scliarwoude Slachtoffers watersnood Bevorderingen en diploma's Avondnijverheidsscliool Kalverdijk gaat heen - als V.V.D. ■er terug? Mislukte roofoverval Jaarvergadering V.V.V. Bergen Bloemencorso voorlopig vastgesteld op 7 Augustus Technische dag in Slootdorp Twee nieuwe bruggen in Langedijk 50ste lijst VRIJDAG 3 APRIL 1953 Pajiiiiu BERGEN Op hartelijke wijze heeft de V.V.V. eergis teravond afscheid genomen van de secretarisde heer mr. F. Zeiler, die dertien jaar lang secretaris van de afdeling is geweest. „Het afscheid valt ons zwaar", zo zei de heer Haakman"want de heer Zeiler heeft zeer veel en zeer belangrijk werk verricht. Als V.V.V.-man is hij bekend in binnen- en buitenland en zijn juridische ken nis bracht ons dikwijls uit vele moeilijkheden. Bergen kende hij op zijn duimpje en namens Bergen gaf hij ivaardevolle adviezen aan de Federatie en de A.N.V.V. Op de vergaderingen werd zijn stem gaarne gehoord en die stem was gezaghebbend. In het bestuur gold hij als een goede vriend. Zijn motieven tot bedanken (gebrek aan tijd wegens drukke advocatenpractijkzullen we moeten respecteren" De heer Haakman besloot mr. Zeiler te vragen de V.V.V. met zijn adviezen te blijven bijstaan. Omdat de heer Zeiler in de loon der iaren wel heel wat paperas- sen-tassen versleten zal hebben, bood hij hem als blijk van waar dering voor zijn vele en goede werk een nieuwe acte-tas aan. waarin een inscriptie op een zilveren plaatje: V.V.V.Bergen aan F. Zeiler. „Prettige herinneringen" Mr. Zeiler zag met plezier terug op zijn V.V.V.-werk. „Ik zal mij hef mooie, zowe' als het minder mooie dankbaar herin neren. Van het minder mooie heb ik tenslotte altijd kunnen lerenHet werk in de V.V.V. was teamwork en ik ben dank baar voor de goede geest van samenwerking binnen het be stuur." Met bijzondere dank baarheid zag spr. terug op de steun van de vroegere bestuurs leden. zijn overleden vader en de heer D. Klomp en van de heer Roggeveen. Roggeveen: stuwende kracht „De heer Roggeveen is drie en twintig jaar bestuurslid ge weest, waarvan de laatste zes voorzitter. Ziin enthousiasme voor de V.V.V. spoorde de an dere bestuursleden aan tot inten siever werk. Hij was de stuwen de kracht in de V.V.V. Het spijt ons. dat hij zich genoodzaakt heeft gezien te bedanken. In de periode, waarin de V.V.V. een andere wending nam, kon hij zich met een en ander niet con amore verenigen. Dit komt o.a. omdat hij niet alle vergaderingen kon meemaken. Vooral heeft hij gestreden voor het behoud van het natuur schoon en ziin naam blijft ver bonden aan het Oude Hof, de Berger tram, het behoud van de duinen en al die verschillende objecten, die verdediging behoef den. Wij danken hem voor de wijze, waarop hij zijn talenten in dienst van de V.V.V. heeft gesteld en voor zijn vriendschap. Wij zullen hem." aldus besloot de heer Haakman, „nog een blijk van onze waardering doen toe komen." De heer Roggeveen, zo deelde de waarnemend-voorzitter ten slotte mede, heeft geweigerd, een ere-bestuurslidmaatschap te aan vaarden. De heer Van Zoonen stelde bij de rondvraag voor. ook de heer Zeiler tot ere-bestuurslid te benoemen. De heer Zeiler zei. dat hij dit zou aanvaarden, als ook de heer Roggeveen dat zou doen. Hij hoopte dat het bestuur daartoe alsnog de nodige stappen zou ondernemen. De heer Haakman deelde aan het eind van de vergadering mede, dat hij het eerste jaar als waarnemend-voorzitter zou blij ven fungeren. De ledenvergadering zag zich overigens nog voor een tame lijk uitgebreide agenda geplaatst. De jaarvergadering werd o.m. bijgewoond door de heer Van der Garden en De Witte, namens de V.V.V. Schoorl. Van de af deling GroetCamperduin was de heer Meedendorp aanwezig. De burgemeester woonde de ver gadering niet bij. Hij vertoefde momenteel op vacantie in het buitenland. Ee-n speciaal woord van wel- werd uitgesproken tot de met ingang van 1 April benoem de directeur, de heer H. A. Buis kool. De ,waarn.-voorzitter, de heer J. A. Haakman, deelde mede, dat o.a. door de terugkeer van de uitgetreden leden het leden aantal inmiddels weer was ge stegen tot 909. Een ogenblik werd stilte be tracht om de overleden leden te herdenken. De zomerfeesten Het bloemencorso is voorlopig vastgesteld op 7 Augustus. Het bestuur had in principe beslist willen zien. de verlich tingsavond op 14 Augustus te houden, tenminste wanneer de recettes van het bloemencorso dat zouden toelaten. De heer Blankendaal vreesde, dat de ver enigingsbesturen niet gemakke lijk meer tot medewerking te bewegen zouden zijn. De heer Zeiler zei, dat de verlichtings avond ieder jaar veel hoofd brekens kostte en dat, wanneer men met de verenigingen con tact zou hebben opgenomen, de medewerking gerust wel zou meevallen. De heer Den Das maakte bezwaar tegen de datum van 14 Augustus. Hij wilde de yerlichtingsavond zien. onafhan kelijk van de uitkomsten van het bloemencorso, op een avond m Juli, welke maand veel lan gere avonden biedt, terwijl Ber gen dan meer gasten telt dan in Augustus. De heer Zeiler zei, dat als de buurtcommissies, die altijd de verlichtingsavond heb ben verzorgd, tot zelffinancie ring zouden hesiuiten, zodat de y.V.V, binnen zijn begroting (f 400.zou kunnen blijven, het houden van de verlichtings avond zonder bezwaar in Juli kon worden gesteld. De heer Blankendaal wist nog een ma nier om aan geld te komen: ver koop van speldjes tijdens die avond aan de vreemdelingen. Hij verwachtte er zeker f 1000. van. Dit voorstel vond veel bij val. Over de datum zal. na over leg met de buurtcommissies. nog nader beslist worden. Trouwens ook over de datum van het bloemencorso valt nog te praten. Zoals de heer Verver zei, heeft de V.V.V. de mond vol over vacantie-spreiding, terwijl zij zelf alle feestelijkheden in Augustus organiseert. Het jaarverslag, waaruit wij reeds een en ander hebben ge publiceerd, verkreeg de goed keuring. Dito .het jaarverslag van het openluchttheater. Medegedeeld werd nog, dat ook in Bergen aan Zee een com missie is ingesteld tot het hou den van zomerfeesten. In de financiële commissie werd als vertegenwoordiger van de gemeente de heer J. P. Blauw benoemd. Begroting 1953 Toen kwam de begroting voor 1953 aan de orde. De algemene dienst sluit in inkomsten en uit- uitgaven op een bedrag van 9.680 Aan contributies is geraamd 4500.Subsidie ge meente 5000.Subsidie Ka mer van Koophandel 180.De 5000.van de gemeente kun nen direct worden afgeschreven op rekening van de directeur, salaris, sociale lasten, aanstel- lmgskosten etc. De propaganda sluit op /4400.De informatie dienst op 13.250.Zomerfees ten worden op ƒ8500.geraamd. Bloemencorso f 6300.Feesten te Bergen aan Zee 1650.Ver lichtingsavond 400. De 6300.moeten uit de entree's worden gehaald. De exploitatie Badbode sluit op 7500.Aan advertenties wordt 7000.verwacht. Aan abonnementen en bijdragen 250.en aan losse verkoop eveneens f 250,De drukkos ten zijn 6000. Het openluchttheater sluit op ongeveer 10.000.De gehele begroting op 49.650. De heer Verver maakte er be zwaar tegen, dat de 7000. aan advertenties in de Badbode uit de zakken van de eigen men sen moesten komen. Hij wilde advertenties uit de omliggende gemeenten aantrekken, maar dat wilde de middenstand weer niet. Deze zaak werd verwezen naar de vertrouwenscommissie. Ten slotte werd de begroting goed gekeurd. In het bestuur van de V.V.V. Openluchttheater werden geko zen de heren Klein en Mosk. Nadat nog werd medegedeeld, dat de buitenlandse editie van de folder binnenkort zal ver schijnen, drong mevr. Verver nogmaals aan op bemiddeling voor het maken van een rijwiel pad tussen Bergen aan Zee en Schoorl, van de overgang bij Paal 31 en Paal 35 en van open bare toiletten in Bergen en Ber gen aan Zee. Het bestuur zal een en ander nader bespreken. R.K. Handbalbond district Noord Vanwege het slechte weer ge durende de competitie, waardoor men nogal achterop is geraakt bij de afwerking'van het competitie schema, en waardoor ook de trai ning van het Districtselftal wat in het gedrang is gekomen, wordt ook op 2e Paasdag een klein pro gramma afgewerkt. Om half drie vangt op het ter rein van DWO de centrale trai ning aan van het toekomstige districtselftal. Na deze trainine zal eefi oefenwedstrijd gespeeld worden tegen het kamoioens- elftal van de T")ir^»s="» Hoofd klasse Noord: DWO. W'i kunnen de liefhebbers van een goede par tij handbal de gang naar Sloot- dorp van harte aanbevelen, ove rigens zal er ook voor trainers nog wel wat op te steken z'in, van de oefeningen, welke de T.C. aan de speelsters zal opgeven. Het programma van de nog te spelen wedstrijden geeft wel aar dige wedstrijden te zien, maar zover wij het bekijken kunnen geen enkele, die van enig belang voor bovenste of onderste plaats is. 2de klasse: StrandvogelsHugo Girls 2 14.00: VTOS—VZV 2 13.40. 3de klasse: St. Victor 2—VIOS 2 13.30. Junioren AA' Hugo Girls a VTOS a 12.00: VI. Vlug a—VZV a 16.15. Junioren AB: VTO aCon Brio a 16.15- SEW a—FSA a 16.15: Al ways Forward aStrandvogels a 12.00. Junioren B- Cnn Zelo hVI Vlug b 17.00; FSA b—VZV b uitgesteld. Adsoiranten A: VI. Vlug a WOW a 16.15; Geel Zwart a WOW b 16.15. Adspiranten B: Con Zelo b— DWO b 16.15; VZV a—DWO a 15.45; Con Zelo aCon Brio a uitgesteld. Adspiranten C: SEW aVio a 15.10; Alw. Forward aFSA a 12.50. Geen audiëntie Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 7 April a.s. geen audiëntie verlenen. LANGEDIJK „Ik moet u tot mijn spijt mededelen', aldus sprak burgemeester H. Schelhaas, op de Woens dagavond gehouden raadsvergadering, nadat deze met gebed was geopend, „dat wethouder Kuiper verhinderd is aanwezig te zijn, omdat hij hedenmiddag een motor ongeluk heeft gehad en daarbij 'n hersenschudding heeft opgelopen. Spr. wenste wethouder Kuiper een spoedig algeheel herstel toe. Van het raadslid, de heer L. Kalverdijk, was bericht ingeko men, dat hij voor het raadslid maatschap bedankte. De heer Kalverdijk maakte tot nu toe deel uit van de fractie van de P. v. d. A. voor welke partij hij echter geen candidatuur meer wenste te aanvaarden. (Bij de a.s. gemeen teraadsverkiezingen zal de heer Kalverdijk lijsttrekker zijn van de V.V.D. die hier deze keer voor het eerst na de oorlog aan de verkiezingen zal deelnemen. (Red.). De Voorzitter wilde het besluit van de heer Kalverdijk eerbiedi gen en bracht hem dank voor zijn werk als raadslid en lid van diverse commissies. De heer Balder sprak woorden van afscheid namens de Prot. Chr. fractie. De heer Kalverdijk tenslotte dankte voor de vriendelijke woprden tot hem gesproken. 'n Verzoek van de afd. Lange dijk van het „Wit-Gele Kruis" om subsidie voor de kraamver- zorging werd afgewezen omdat de subsidie-aanvrage uit moest gaan van de afd. Kraamverzorging te Alkmaar. Aan de R.K. Lagere Tuinbouw school te Obdam werd de ge vraagde subsidie over 1951 ver leend. Ged. Staten hadden geen bezwaar om f25000.uit te trek ken voor hulpverlening aan de noodgebieden. Voor dit jaar kunnen nog 15 nieuwe woningen extra worden gebouwd. Het ligt in de bedoe ling dat deze 15 woningen be schikbaar blijven voor de 15 ergste noodgevallen. Drie woningen te Zuid-Schar- woude, Dorpsstraat 108, 108a en 296 werden onbewoonbaar ver klaard. Vergoeding brandweer Met ingang van 1 Jan. 1953 zal aan de brandweerlieden 'n ver goeding worden gegeven van f2 per uur bij brand en bij wacht lopen 'n vergoeding gelijk aan het gederfde loon. Deze vergoeding wordt door de brandweerlieden gestort in de verenigingskas teneinde hieruit de kosten van brandblusmiddelen te bestrijden. Aan de brandweer lieden, die loon derven, wordt uit de verenigingskas ook de loon derving vergoed. Nieuwe sluisbrug De sluisbrug te Oudkarspel moet na 'n diensttijd van 27 jaar noodzakelijk worden vernieuwd. Tegen het eerste plan voor 'n vas te brug, waarvan het dek met 1.30 m. moest worden verhoogd met lange opritten en keermuren, kwamen vele bezwaren binnen. B. en W. kwamen nu met het voorstel om 'n nieuwe sluiskolk te bouwen aan de Oostzijde van de brug. De nieuwe vaste brug zou hierdoor slechts met 36 cm. verhoogd behoeven' te worden. Met diverse eigenaren werd overeenstemming bereikt over de aankoop van de benodigde gron den, terwijl de meerdere kosten van 'n nieuwe sluiskolk groten deels worden gecompenseerd door besparing aan ophoging, keermu ren etc. Toch komt dit plan f4000 hoger dan het eerste. Het voorstel werd aanvaard. Brug bij veilingterrein B. en W. kwamen met 'n voor stel tot bouw van 'n brug aan de Westzijde van het Veilingterrein te Noordscharwoude. De nieuwe brug zal iets anders komen te liggen waardoor het verkeer te water en op het land (betere ver binding naar de Handelskade) 'n belangrijke verbetering zal on dervinden. Aan de Ned. Spoor wegen en de „Noordermarkt- bond", die met deze bouw be langrijk zullen zijn gebaat, werd een zo hoog mogelijke bijdrage in de kosten gevraagd. Besloten werd zonder pressie uit te oefenen eerst af te wachten welke bijdragen door beide instanties zullen worden toegezegd. Daarna zal 'n defini tief besluit worden genomen. Wachtverbod Na ampele bespreking werd besloten, om van 7 uur 's mor gens tot 12 uur 'n wachtverbod vast te stellen, overeenkomstig artikel 4 Wegenverkeersregle ment, voor de Westzijde van het gedeelte Dorpsstraat Broek op Langedijk van perceel Dorps straat 71 tot aan de Noordzijde van de Noordelijke ingang van het bollengebouw. Kinderhygiëne De Commissie voor Kinder hygiëne in Noord-Holland ver zócht om 'n subsidie voor het jaar 1953 van f10.per zitting voor de Zuigelingen- en Kleuter- bureaux. Per jaar worden 156 zit tingen gehouden' zodat deze aan vrage aan de gemeente f1560, zou kosten. B. en W. stelden voor om 'n subsidie te geven gelijk aan het nadelig exploitatiesaldo van de beide in deze gemeente gevestig de bureaux voor zuigelingen en kleuters met 'n maximum van f10.per zitting. Het voorstel van B. en W. werd na enige dis cussie aangenomen. De gemeente aanvaardde 'n le gaat van wijlen dé heer P. Kroon Az. groot f500.onder verplich ting tot onderhoud van het graf van zijn ouders, op de algemene begraafplaats te Noord Schar- woude. Aan de Gereformeerde Kerk (art. 31) te Broek op Langendijk werd toestemming verleend tot gebruik van het pad ten Zuiden van het postkantoor-politiebureau. Voor het gebruik is fl.per jaar verschuldigd. Credieten woningverbetering Ged. Staten hebben bezwaar gemaakt tegen het verstrekken van renteloze credieten voor de financiering van woningverbete ringen. In deze gemeente bedroeg het aantal woningverbeteringen met behulp van het Terlingen- fonds 39. Op voorstel van B. en W. werd thans besloten tot het verstrekken van credieten tegen 'n rente van 2 y, per jaar en af te lossen in ten hoogste 15 jr. Thans staat deze mogelijkheid van woningverbetering zoals bekend stop. De heren Jac. Bruiin Dz en Jn. Stoop Pz (beiden K.V.P.) infor meerden of in de toekomst deze mogelijkheid weer in werking zou treden en of de gemeente hieraan dan weer zal medewerken. Dit werd natuurlijk door de Voorzitter beaamd. Het verheug de spr. dat in deze gemeente zo'n groot aantal woningen was ver beterd. In de toekomst zal het zeker onze voortdurende belang stelling hebben want door deze regeling zijn we in de gelegen heid om onze woningen op peil te brengen en te houden. Directeur had sleutel niet bij de hand EMMEN. Naar gisteren be kend werd is er Dinsdagavond Iaat in de zuivelfabriek te Nieuw Schoonebeek een poging gedaan tot een roofoverval. De directeur van de fabriek de heer van Wijland ging om onge veer tien uur wat turf halen uit het ketelhuis. Terwijl hij hier mede bezig was kwam er plot seling een man achter hem staan, die gewapend was met een revol ver in de linkerhand en een soort hamer in de rechterhand. De on bekende gelastte de heer van Wijland, onder bedreiging met het vuurwapen, hem voor te gaan naar het kantoor en daar de kluis te openen. De directeur zei dat hij de sleutel niet bij zich had, maar dat de assistent deze in zijn bezit had. De rover had hier niet op gerekend. Hij hield de revolver op de directeur gericht, liep snel achteruit en verdween, onder de bedreiging dat hij van Wijland dood zou schieten als hij alarm sloeg. Natuurlijk werd de rijks politie onmiddellijk gewaar schuwd. Het onderzoek heeft nog geen opheldering gebracht. ALKMAAR Gediplomeerd werden: In afdeling A: Mach.-bankwerkenG. Coerts, J. M. Dijkstra, L. G. Groot, H. L. Kamps, D. H. Kers en W. Tuyn. Motoren- en autoherstellen: C. A. de Graaf, G. T. Groot, C. Hopman, F. Kersting. 'D. Slot en J. Trompetter. Niet gediplo meerd 3. Electro-techniek - instrument maken: J. Reese en H. Slijker. Timmeren: S. Bakker, D. G. Barten, C. v. d. Berg, J. P. Bur- gering. F. van Vegten, W. Vos kuil. J. S. de Waard, A. G. Zent- veld en W. A. Houtenbos. Niet gediplomeerd 3. Metselen: E. A. Beke. Joh. v. d. Berg. A. H. Dingerdis en N. L. Mosch. Meubelmaken: J. Cnossen en W. Riesebosch. Kleermaken: M. E. de Boer, D. Dingerdis, A. H. Klitsie. R. M. Schuursma en A. C. Staps. Schilderen: S. de Geus. Joh. de Goede en C. P de Goede. Behangen - Stofferen: A. J. Brakenhoff. P. C. Mak, F. G. Rabeling. E. van Rooy en H. Veenstra. Schoenmaken: J. J. Berkhout. In afdeling B: Machine-bankwerken: W. F Apeldoorn, A. Beentjes, J. Bier steker, H. A. de Boer, G. v. d. Brink, J. F. Eilander, L. Godijn, C. Haaker, P. de Haas, J. Hol lander, J. N. Ket, H. M. Korn, Jac. Korver, J. W. Kramer, J. H. van Liempt, H. J. N. Ligthart, G. van Loenen, T. Lust, C. A. Poelsma. A. van Schenk, Brill, C. van Staverden, N. J. Tuin man. C. Verschoor. J. C. Ver molen, N. J. H. Vermolen, D. J. Walta, A. J. van Wonderen, P. J. Zijp, C. P. Zijp. W. J. J. van Hooren. Motoren- en autoherstellen: Th. Baltus, P. C. Feldberg, Joh. A. Gildemeijer, J. P. Hageman. F. J. Jong. F. Kaandorp, J. Kalver dijk, C. Moerbeek, G. J. Olden burg. N. L. Ootes. J. Pomper, D. Pool, J. Rikkerink, H. J. Ho- man, P. Snijders, N. J. Adrichem, J. Duin, P. Zijp, J. van Herwer den en J. de Bood. Niet ge diplomeerd 6. Electrotechniek - instrument maken: Jac. Boon. C. A. Bus sen, C. Dekker, R. Hünneman, J. Joon, W. J. Leegwater, D. Maarhuis, A. Nieuwland, P. N. v.- d. Berghe, C. Schaap, Th. C. Schobben. J. Schuuring, C. J. Verver en Joh. Vermeer. Timmeren: J. C. Apeldoorn, P. A. Bogtman, N. Bolten, D. W. Buizer, N. W. Dudink, H. C. Eradus, M. van Esseveld, C. P. Gieling. H. J. Groenewoud, W. M. Groot, G. F. Jol. P. N. Kers- sens, P. W. Leering. J. B. Leve ring, C. Lub, A. Meijer, C. Mole naar. P. Mulder, A. C. N. Noord- over, J. C. Oud, J. M. Overman, J. C. Schaap. P. Stoop, C. A. Terra, J. Valkonet, H. G. Visser, T. Wiering, F. J. Zandvoort en J. Huisman. Metselen: J. W. Blank, T. Geel. P. Hes, P. van Langen en M. J. de Nijs. Meubelmaken: N. Ligthart. Loodgieten: L. J. J. Jak. Kleermaken: P. T. Gouds bloem, M. T. C. Groefsema, F J. Kaandorp en A. M. Smiers. Schilderen: C. J. M. Burger. H. N. M. Burger, K. den Har- tigh, P. den Hartigh, IJ. den Hartigh, C. Hollander. W. Kraak man, A. J. J. M. Maas, J. R. Meijer, P. Slooten, J. A. Velse- boer. N. A. G. Honigh en A. Roele. Niet gediplomeerd 1. Behangen Stofferen: C. de Boer en D. Ranzijn. Bevorderd van eerste naar tweede klas in afdeling A: Smeden-bankwerken: J Koe horst. W. A. Stoker en 'A. Ch. Sember. Motoren- en autoherstellen: H. Beentjes. W. T. Breider. J. Dek ker, Joh. N. Lief ting, W. Piers- ma en C. J. Ranzijn. Niet be vorderd 3. Electrotechniek - instrument maken: F. C. Bakker en P. Buis. Niet bevorderd 1. Timmeren: C. Berkhout, S. Elias, W. H. Kemps, J. Koenis. J. W. Leeuwangh, S. F. Schilder, K. L. Stanneveld en Joh. W. Tijm. Niet bevorderd 1. MetselenA. Joh. Amhagtsheer, G. Dekker en C. W. de Waard. Niet bevorderd 2. Meubelmaken: R. Stoelinga. Kleermaken: M. Bruin en P. Naberman. Schilderen: F. Bieman. Behangen Stofferen: P. Borst, F. F. Groos, J. J. Sneek en J. Borst. Schoenmaken: Jac. A. Gloudie, M. Kreeftmeijer. B. v. d. Linde. IJ. Prins en J. Ton. Bakken: A. Joh Bakker. F. A. Floris, J. P. Groeneveld. B. Groot en G. P. Brouwers. Niet bevorderd 6. Bevorderd van tweede naar derde klasse in afdeling A: Machine-bankwerken: B. Ek- ker, R. Huisman. B. A. M. Jan- son. J. der Kinderen. P. J. Ol- l denburger. T. Wolzak en J. Hui- berts. Niet bevorderd 2. Motoren- en autoherstellen: N. Commandeur, C. A. Heeres. N. H. Luitjes en H. M. Zonneveld. DEMPING KRIJGT HAAR BESLAG! HEERHUGOWAARD-NOORD - Het blijkt nu dat de diverse pogingen, de verschillende ver gaderingen, de niet minder tal rijke onderlinge besprekingen en het verzoek van het comité „Demping Middenwegsloot te Heerhugowaard-Noord" niet zon der succes zijn gebleven. De demping wordt een feit. Vier grote zandauto's rijden dagelijks af en aan met zand en modder die worden weggehaald uit de i Stationsweg te Heerhugowaard- I Zuid. Tevens is men begonnen met de afgraving van een stuk f grond in Heerhugowaard-Noord, dat is gelegen* bij het door mevr. Mol bewoonde perceel. Dit ver voer geschiedt met kipkarren over rails. Het werk wordt uit gevoerd door de Grontmij. ter wijl de gemeente de hiervoor benodigde gelden beschikbaar heeft gesteld. De door deze dem ping bevoordeelde inwoners van Heerhugowaard-Noord zullen hun bijdrage betalen door mid del van een baatbelasting, welke 30 jaar duurt. Niet bevorderd 2. Electrotechniek - instrument maken: Jac. Pauw en E. van Stralen. Niet bevorderd 1. Timmeren: J. Bart, C. Opdam, F. H. Hofman, N. Bosman en K Rademaker. Niet bevor derd 3. Metselen: N. Klaver, P. C. Potma en Jac. J. Zentveld. Niet bevorderd 1. Loodgieten: J. Hoeties. T. S. J. Jak, G. Roetink en L. W. Stie- nissen. Kleermaken: M. L. Smiers. Schilderen: W. M. Ursem. Niet bevorderd 1. Schoenmaken: G. Verhoogt. Bakken: B. A. Kloet, L. Lee ring, Joh. Levering en G. Win der. Bevorderd van eerste naar tweede klas in afdeling B: Machine-bankwerken: P. Breg. N. C. Bruin, B. P. Goed, Jac. Hart, J. P. Hout, S. Jong, Joh. M. Kleverlaan, J. Koster, Joh. F. Th. de Laat. H. Louwe, Joh. Potma. G. du Prie, Th. J. Spronk, Th. Veldman. G. S. Velzeboer. S. Warmenhoven. E. A. Wester hof. J. J. van Wijk, C. A. Zand bergen. J. N. Kinjet en D. Plug. Motoren- en autoherstellen: K. ten Have, A. Michiels, J. A. G. Put, A. J. Rienstra, A. A. F. de Rooy, A. Zwager en K. J. Bot- terman. Electro-techniek - instrument maken: S. A. Boersen, C. M. Booy, K. Drost, N. Dijkstra, N. Engel, W. E. Ente, A. M. de Graaf, J. G. Groot, Joh. Hooger- duyn, W. Smit, J. C. Schuit. N. Ursem, P. Veltman. A. C. de Vries. Jac. C. de Winter. L. M. Zijp en C. Dekker. Niet be vorderd 1. Timmeren: Th. Apeldoorn, J. M. Baard. Joh. M. Bakker, A. M. v. d. Berg, W. M. v. d. Berg, Joh. C. Bleeker, M. L. M. Boer sen, H. Bosman, A. Bijpost. A. A. Dekker, A. S. Dekker, A. W. Geluk, A. Graas, R. Horjus, G. J. H. Huurdeman, J. P. Karsten, C. Koning, Th. Korver, A. T. Kleibroek, W. de Koekkoek L. M. Kroon, Th. de Vries. G. Vis ser. B. Jac. Moermond, W. A. Mónincx. P. C. Mooy, C. Moras, J. Mulder. L. Nicolai, M. B. de Nijs, J. Orij, R. Pilkes, H. Rut- sen, A. Schut, H. J. Snip, D. G. Staa, Th. A. Tuynman, Th. Jac. Valkering, G. A. de Waard. Joh. Wester, C. Wijker, Joh. M. Wijn stekers. P. A. Zoontjes, N. A. van Zijl, F. Zijp en J. de Groot. Niet bevorderd 1. Metselen: J. H. Braam. A Groenewoud, J. C. Lugtig, P. Renooii en W. Hensel. Meubelmaken: B. C. Kaal, P. Schotten en J. T. Jong. Loodgieten: Th. Lodder en A. Lengers. Kleermaken: B. Beentjes. M. J. Bierman, M. Boekelaar. JT. L. van Gastel, N. S. de Goede, S. de Goede, M. C. Schipper, A. R. G. de Vries, J. Tiesjema en M. L. Zevenhek. Schilderen: C. A. Glas, Jac. Kaandorp, L. J. Ranzijn. Joh. S. Rinkel en N. J. Slooten. Behangen Stofferen: W. Th. Bakkum. J. B. Reinders en L. Boots. Schoenmaken: J. van Nieuw koop. Bil j art-kampioenschap W armenhuizen WARMEN'HUIZEN De bil jartwedstrijd om het kampioen schap van Warmentuizen in café Slikker leverden de volgende resultaten op. W. Hoogeboom 208 156 17 50 Math, de Giroot 172 172 17 55 M. Quant 82 56 18 15 Jac. Swan 127 127 18 20 Nic. Pronk 172 132 21 37 A. Dekker 127 127 21 21 Jan Slikker 145 145 14 -41 Mart. de Groot 127 30 14 14 Mart. de Groot 127 91 27 25 Nic. Pronk 172 172 27 27 De volgende ronde wordt a.s. Dinsdag 7 April in café De Groot gespeeld. Minister Witte 2e Paasdag naar Volendam De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte, zal op Tweede Paasdag te Volendam de opening verrichten van een tehuis voor bejaarden. Ook zullen door hem worden geopend een nieuwe school voor voortgezet onderwijs, een hulp kerk. gelegen boven de klasselo kalen der school, plaats biedend aan 600 personen en een nieuwe ULO-school. PROF. GIELEN EN DE VARA Prof. Gielen zal Woensdag a.s. 20.00-20.10 uur in de V.A.R.A.- rubriek van Evert Vermeer „Op de korrel" de laatste antwoorden op diens uitlatingen in dezelfde rubriek van 25 Maart j.l. Prof. Gielen had hierom ver zocht, zoals wij enige dagen gele den berichtten. De adj. regerings commissaris voor het radiowezen mr. Ph. de Vries heeft prof. Gie len laten weten, „dat zo enigszins mogelijk, de V.A.R.A. zich van commentaar zal onthouden". SPREKEN IN HET OPENBAAR WAARLAND Dinsdag vond in café „De Posthoorn" de laatste les plaats van de cursus „Spre ken in het openbaar", die onder .auspiciën van onze R.K. Midden standsvereniging door de V.V.R. voor toegepaste psychologie werd gegeven en waarvoor grote be langstelling bestond. De cursis ten waarvan bijna allen voor heen niet de moed hadden om in het openbaar te spreken, kwa men nu ten overstaan van een geheel gevulde zaal vrij en frank naar voren om hun spreekbeurt te vervullen. Achtereenvolgens werden de volgende onderwer pen behandeld: „.Boerenleen bank", „Verlangens ten opzichte van Waarland", „Vooruitgang der Katholieken in onze omge ving", „Sport in het algemeen", „Pers", „Mechanisatie", „De ver kaveling is klaar, wat nu", „Ri vier in de tuinbouw", „Ver enigd Europa", „Nationale re serve", „E.H.B.O.", „Gezondheid", en „Het nut van te kunnen spreken in het openbaar". Het was frappant dat deze cursisten na tien lesavonden op logische wij'ze hun onderwerpen behan delden. Elke cursist kreeg na zijn optreden een dankbaar ap plaus. Na afloop werd de heer J. Meijer uit Breezand die als docent de cursus heeft geleid, door de voorzitter der Midden standsvereniging, de heer G. Lantman, dank gebracht voor de leerzame en pretfge wijze waarop hij deze - lessen heeft gegeven. Tijdens de pauze gaven er 45 personen zich op om in de a.s. herfst een proefles mee te maken. Alles bij elkaar was het een hoogst interessante en leer zame avond. ZEVEN LIJSTEN BIJ DE RAADSVERKIEZINGEN LANGEDIJK Bij de gemeen teraadsverkiezingen hadden we na de oorlog in onze gemeente be trekkelijk weinig partijen De eerste keer waren het de KVP, de PvdA, de CPN en de Prot-Chr.- groep die met 'n lijst uitkwamen. De vorigè verkiezing splitste de Prot.-Chr. groep zich in 'n lijst voor Broek- op Langedijk en 'n lijst voor de andere drie dorpen. Bij de a.s. gemeenteraadsverkie zing zullen we de volgende lijsten krijgen (als we goed zijn georiën- teerd) 1. KVP (lijstaanvoerder Jac. Weel): 2. PvdA.(M. Kuiper); 3. VVD (L. Kalverdijk): 4. CPN (P. Volkers): 5. AR (W. Balder); 6. AR (Noobdscharwoude, J. Hee- ringa): 7. CHU (M. Öoijevaar). ,i Comité Nederland en Oranje CASTRICUM In verband met de vele reeds gehouden, col lectes. zal het UNO dit jaar geen beroep op de ingezetenen doen voor de kinderfeesten op de a.s. Koninginnedag én Bevrijdingsdag Met steun en medewerking van het gemeentebestuur hoopt het toch voor de pl.m. 2300 kinderen een bescheiden programma sa men te stellen. Het ligt in de be doeling om voor de Plm. 400 kleu ters de poppenkast te doen ver tonen en voor de schoolgaande jeugd (plm. 1500) filmvoorstel lingen te geven. Voor de ouderen in de leeftijd van 15—20 jaar zal bij voldoende medewerking een Bonte Avond worden georgani seerd met als titel „Door de jeugd voor de Jeugd". Op 5 Mei voetbaltournooi om de UNÖ-wisselbeker op het Vitesse Sportpark. Met waardering mocht het co mité reeds vernemen dat de ge zamenlijke zangkoren onder lei ding van de dirigent de heer H. Duinker medewerking zullen ver lenen bij de herdenking der ge vallenen te Limmen. In studie ziin reeds genomen Beati Mortui, Hoe groot o Heef en Gelukkig is het land. Voor het Rampenfonds HEILOO De uitvoering „Doornroosje" van de R.K. Gem. Zangvereniging en kinderkoren „Nieuw Leven" heeft een bedrag van f 235,68 opgebracht. Dit be drag is op ons bureau afgedragen. Het informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis heeft een 50e lijst van geborgen en geïden tificeerde slachtoffers van de wa tersnood gepubliceerd, luidende: DREISCHOR Kop van der Maas, Cornelia Jacomina, geb. 29.12.14, echtgéno- te van J. Kip, laatste adres: Pa- penblok D 107. FIJNAART Mackay, Georgine Maria, geb. 11.7.22 te Tjimahi, laatste adres: Van Halewijnlaan 254, Voorburg. KORTGENE De Regt, Marinus, geb. 18.6.48 te Kortgene, zoon van Johannes de Regt en Lena H. Maas, laatste adres: Noord Langeweg 15. Kats. Timmerman-van Strein, Fran- cisca Jasperina, geb. 6.4.21 te Kortgene, echtgenote van Marinus Timmerman, laatste adres: Veer- weg 5 Kats. Wijs-Maartense, Neeltje Catha- rina, geb. 11.4.12 te Goes, echtge note van Jan Franciscus Wijs, laatste adres: Veerweg 3, Kats. KRUININGEN Balkenende, Dirk, geb. 10.10.00 te Zaamslag, echtgenoot van Neel tje H. de Dreu, laatste adres: Wit- testeeweg 1. Kosten-Paasse, Johanna Bar bara Jacobs, geb. 18.8.84 te Scho- re, weduwe van Jan Kosten, laat ste adres: 2e Vlietweg 2. GGoetheér, Anton, geb. 3.8.17 te. Wolphaartsdijk, echtgenoot van Willemina J. Rottier, laatste adres: Wittesteeweg 1. Goetheer, Jan Jacob, geb. 29.4.51 te Kruiningen, laatste adres: Wittesteeweg 1. MIDDELHARNIS Van Gelder, Adrianus Kornelis, geb. 28.6.76 te Middelharnis, laat ste adres: Waterweg 97. NIEUW VOSSEMEER Raamsdonck, Franciscus Johan nes, geb. 29.9.81 te Nw Vossemeer, laatste adres.: Kortendijk 79. NIEUWERKERK Van Nieuwenhuijsen, Olivier Andries Hubrecht, geb. 14.1.88, laatste adres: Krabbenhoekseweg 389. Sies, Dirk, geb. 27.10.82, laatste adres: Molenstraat 138. OUWERKERIC Van Damme, Gerrit, geb. 13.5.39 laatste adres no. 166. ST. PHILIPSLAND Aanvulling van 3e verlieslijst d.d. 6.2.53, blz. 4: Thans geborgen: Vroegop, Laurens, geb. 27.2.40 te Steenbergen en Kruisland, laatste adres: Zuiddijk 122.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7