"I „De jeugd Moord hij open Doek"''' Stavenisse dankt A Ikmaar Verbindingen met de binnenstad laten te ivensen over Reisbureau voor Katholieken klaar om U te ontvangen MODE-FLITSEN Wat de jury ervan daelit AGENDA Verrassende uitslag Aardig, maar voor een keertje Waardeert U een gezonde nachtrust? Groslij st stemming Verkeersvraagstuk en demping Raad St. Pancras Markt en Beurs Pasina 2 Dinsdag 7 April 1953 Thriller in drie bedrijven van Ingram d'Abbes en Fenn Sherie, door de Rot terdamse Commedie. Regie: Richard Flink. Vertaling: Jeanne Wage- nerSchilperoort. Wanneer een stuk niet „loopt", kan een ijverige re clamechef van een theater rare dingen gaan doen, hele maal, wanneer zijn papa ook nog financieel in het theater geïnteresseerd is. En wanneer die reclamechef bovendien zo lang mogelijk zijn mond dicht houdt, kunnen de gemoederen zodanig in beroering komen, dat hij er tenslotte zelf mee aan raakt. Dit hebben we met Pasen kunnen constateren in het Gulden Vlies, waar de Rot terdamse Commedie de goed bezette zaal trok in een „Moord bij open doek". Voordat het doek op zou gaan kwam de directie met de bij een toneelstuk altijd onplezierige me dedeling, dat de actrice Joan Re- ville (Mieke Verstraete), die de rol van Sybil Gordon zou vertol ken, plotseling onwel was gewor den. Gelukkig had men een an dere actrice, Lena Crawford (Ma- riette Flink) bereid gevonden de rol te spelen. En laat zij nu juist als invalster vanaf het balcon doodgeschoten worden! Wat een consternatie! Een dokter uit de zaal (Leen Bakker) schiet ijlings te hulp, en ook de politie komt de zaal binnengestormd: alle uitgan gen worden bewaakt, en niemand ook de rijksambtenaar, compleet met bolhoedje en paraplui, die om half tien beloofd had thuis te ko men aan zijn vrouw, mag de zaal verlaten En dan begint de scherpzinnige inspecteur Marshall (Richard Flink) zijn onderzoek, terzijde ge staan door de onversaagde briga dier Fowler (Hans Culeman). De consumptie-juffrouw was op het balcon bezife, toen de moord ge schiedde, en iemand had haar in 't donker het dienblad uit de han den gelopen. En die iemand was de reclamechef Jimmy O'Brien (Kees Brusse). Met deze eerste draad van het web van mysterie in handen speurt inspecteur Marshall verder. De verdenking rijst tegen de reclamechef, en de bewijzen stapelen zich tegen hem op. De politiedokter arriveert om de lijkschouwing te verrichten, en dan.... blijkt het lijk verdwe nen! Nieuwe verwikkelingen. Er is een luik in het toneel, dat toe gang geeft tot een kelder én een gang er onder. Jimmy O'Brien wist dit. Het onderzoek vordert, het intellect van de inspecteur brengt hem steeds verder bij de oplossing van deze lafhartige moord. Tenslotte wordt de recla mechef gearresteerd. Dit alles ge schiedt bij open doek voor een voltallig publiek en brengt de theaterdirecteur tot wanhoop, en daardoor bijna tot een nieuwe moord En dan verschijnt als een geest de vermoorde Sybil weer ten tonele, en komt de ontkno ping: een reclamestunt van de reclamechef, die een waardeloos toneelstuk met deze veranderin gen tot een sensatiesucces wilde maken. Dit is in het kort de moord partij bij open doek. het drama dat in een klucht verandert. Het is iets heel anders dan de „klas sieke" toneelstukken, zoals we die gewend zijn. Acteurs die onder het publiek schuilgaan, politie die de zaal binnenstormt, enz. En toch kon deze „vondst" van de schrijver ons niet geheel bevredi gen. Af en toe werd het, door dat het publiek „meespeelt" een beetje te druk, en daardoor een beetje rommelig. Bovendien raakt men op deze manier uit de con centratie. die een toneelstuk vraagt, en gaat op deze wijze de totaliteit van het stuk verloren. Het is aardig, doch voor „een keertje er tussendoor". En daar dit hier het geval was, werd het geaccepteerd. Richard Flink bracht een aan vaardbare inspecteur, die trots is op zijn perfecte speurzin. Elly van Stekelenburg, een uitstekend, niet op haar mondje gevallen con- sumptiemeisje, en ook Jam van der Linden als theaterdirecteur, en Kees Brusse als O'Brien kon den bevredigen. De overige rol len waren ook behoorlijk bezet, doch de decors waren wat meer aandacht waard' geweest, en de den enigszins armoedig aan. J. Ks. (Advertentie) In onze gezellige Lunchroom (le etage) zullen wij U Donderdag 9 APRIL a.s. om 2.30 en 3.45 uur n.m. de nieuwste modellen tonen in Mantels, Tailleurs, Japonnen, Blouses, Sportieve Kleding, Hoedjes etc., in creaties, zoals de toonaangevende mode-centra deze voor't nieuwe seizoen brengen. Entree uitsluitend op Toegangskaart welke gratis verkrijgbaar is aan onze Centraal-cassa Parterre. Reservering van kaarten ook telefonisch mogelijk. vroom a i>ui:i:*m ALKMAAR (Advertentie) In onze speciale bedden afdeling (le étage) kun nen wij U een ENORME COLLECTIE tonen: Binnenvering- Schuimrubber- Kapok. Kwaliteits MATRAS SEN (Onze service-afdeling repareert snel en voordelig! WAARSCHUWING TEGEN „HULP IN NOOD" ALKMAAR Het publiek wordt van politiezijde in overwe ging gegeven, geen gelden te verstrekken aan de instelling „Hulp in Nood", gevestigd Hooi- drif't 53a te Rotterdam. Deze instelling tracht door col portage met een blaadje, ge naamd „De Helpende Hand" gel den i,n te zamelen. Dit geschiedt meestal door vrouwen, gekleed in verpleegstersuniform. Voorgegeven wordt, dat de gel den worden besteed aan gratis gezinsverzorging. Gebleken is echter, dat deze instelling niet serieus werkt, doch dat hoofdza kelijk eigen persoonlijke belan- gen worden nagestreefd. Werke lijk sociale doelstelling is ver te zoeken Een A.N.W.B.-avond ALKMAAR Morgen zal de Kon. Ned. Toeristenbond ANWB een propaganda-avond organise ren, die voor leden en niet-leden vrij toegankelijk is. Door een speciale ANWB-fiim, een causerie en een kleine ten toonstelling zal op prettige wijze doel en werk van de Bond nader worden bekend gemaakt. Ook over de zo ■populaire Wegenwacht zal een en ander worden verteld. DINSDAG 7 APRIL Bioscopen: REX: Sterren stralen overal. CINEMA: De Geluidsbarrière HARMONIE: Lovely to look at. VICTORIA: Jungle Jins in 't verboden land. Voorstellingen: 8 uur. Apotheken: Apotheek Kruisinga, Koor straat 59; Apotheker G. Kruisinga. Voor spoedgeval len na 6 uur hedenavond te bereiken. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM ALK MAAR: Jonge Nederlandse schilders „Start". Geopend: tot en met 12 April: werk dagen 1012, 25 en 79; des Zondags 25 uur. HUIZE „OÖRT", Oudegracht 247 tot en met 12 April: „Mooi Alkmaar". Zon-, feest- en werkdagen 25 en 79 uur. AULA Murmelliusigyrnmasium: tot 11 April „Jeugd Expo seert". WAPEN VAN HEEMSKERK: Cabaretavond K.A.V. HOTEL VICTORY: 7.30 uur: Piano-avond C. van Nieuw- kuyk. Woensdag: hoog water 1.15 en 13.35 uur, laag water 7.05 en 20.15 uur. ALKMAAR. Individuële in zendingen: Handenarbeid: 10 t.m. 12 jaar: le pr. fineer- werk, Jaap Landman; 2e pr. sier- bloempotje, John Postma; 3e pr. bamboefluit, Thea Schuurman. 13 t.m. 15 jaar: le pr. schelpen popje, Martina Met; 2e pr. naai doos, Kees Peters; 3e pr. autobus, Piet Velseboer; 16 t.m. 21 jaar: le pr. salontafel, L. Bosman; 2e pr. boetseerwerk „Dronken boer", G. de Nijs; 3e pr. Zegewagen, J. Leurs. Modelbouw: 10 t.m. 12 jaar: 2e pr. bootje, Jan v. d. Wolf; 3e pr. hijskraan, Jaap Sterk; 13 t.m. 15 jaar: le pr. B. M. Frans Bak; 2e pr. Zweefvliegtuig, Fred. v. d. Peet; 2e pr. vliegtuig jes, Kees Huisman; 3e pr. draai molen, Piet Botman; 16 jaar en ouder: le pr. Zweef molen, M. Mans; 2e pr. fregat, J. Bier; 3e pr. motorboot, M. Plomp. Handwerken: 10 t.m. 12 jaar: le pr. kruis steekkussen, Gerda Bakker; 2e pr. weefkussen, Akkie Bakker; 3e pr. naaiétui, Betsy Adolf; 13 t.m. 15 jaar: le pr. wit truitje, Dientje Dagelet; 2e pr. loper, Annie Idema; 3e pr. schor tje, Ina Adolf; 16 t.m. 21 jaar: le pr. Perzisch borduurwerk, Tine de Wild; 2e pr. wandkleed, Margreet Huisman Tekenen: 10 t.m. 12 jaar: le pr. bloemen, Betty Biersteker; 2e pr. Marius, Kees de Vries; 3e pr. Delft, Cas Bottemanne; 13 t.m. 15 jaar: le pr. Pastel tekening, Marlies Smal; 2e pr. riviergezicht, Hans Smit; 3e pr. molen, Wim Schaap; 16 t.m. 21 jaar: le pr. Storm.' J. Bier; 2e pr. Illusie, P. 'Mie- nesma; 3e pr. dieren, F. Hazeveld. Groepsinzendingen ALKMAAR. Aan de gister gehouden groslijststemming werd door 243 KVP-leden deelgeno men. Op het Politiek Advies wer den 41 stemmen op de candidaten van het Politiek Advies 108 stem men uitgebracht; op de Vrije Lijst 92 stemmen. De candidatenlijst van de KVP ziet er thans als volgt uit: (achter de namen het aantal stemmen op de candidaten uitgebracht) 1. G. van Slingerland, aftr. (55) 2. Mr. A. J. M. Leesberg, aftr. (1) 3. Fr. A. H. Otten (53) 4. C. Venneker, aftr. (4) 5. G. de Zeeuw, aftr. (2) 6. I. Vleugel, aftr. (4) 7. F. F. Spiekerman (22) 8. Mej. M. Kamphuijs, aftr. (4) 9. J. J. Zandbergen (2) 10. P. J. Nagengast (28) 11. D. J. Woldendorp, aftr. (4) 12. W. de Boer, aftr. (0) 13. B. B. v. d. Berg, aftr. (0) 14. P. J. Groen (4) 15. Mr. A. V. M. Leesberg (0) 16. J. Tromp (0) 17. P. J. Hilbrand (8) 18. Mej. G. Henneman (5) 19. J. Martin (3) 20. P. Zeegers (1). Deze onverwachte uitslag zal tot gevolg hebben tenzij de KVP 11 zetels zou halen, hetgeen nog niet te voorzien is dat de heer Woldendorp, die ruim 25 jaar in de gemeenteraad zitting had, niet in de nieuwe raad zal terugkeren, evenals de heren De Boer en v. d. Berg. Vooral het heengaan van de heer Wolden dorp moeten wij een verlies voor de fractie noemen. Diploma's aan: Bosboom Toussaintschool, voor het groepswerk: Speeltuin (han denarbeid); St. Laurentiusschool voor het groepswerk: Speelgoed; v. d. Leeuwschool: voor 't groeps werk: Poppenhuis en serpentine- werk; School voor B.L.O.: voor bet groepswerk: Pasen, kamperen, handwerken; Rijkskweekschool, voor het groepswerk Giraffe, „Landschap", handwerken; Ned. Jeugdbond voor natuurstudie voor het groepswerk: verzamèlen. Eervolle vermelding voor in zending van: Het clubhuis van ,,St. Fidelis van Sigwaringen"; Het clubhuis „De Burcht" van de stichting „Alkmaars Clubhuis". Origineelste inzending: Wisseltak voor leeftijdsgroep 10 t.m. 15 jaar: aan John Postma voor inzending „Siefbloempotje1'; Wisselbeker voor leeftijdsgroep 16 t.m. 21 jaar: aan Rijkskweek school voor inzending „Giraffe". Uitreiking van de prijzen zal plaats vinden op Zaterdag 11 April, des avonds half acht, in de aula van het Murmelliusgymna- sium. ALKMAAR Op Paas-Zater dagmorgen is het nieuwe reisbu reau, va.n de Ned. Reisvereniging voor Katholieken, afdeling Alk maar en Omstreken, annex siga renmagazijn en chocolaterie „Spoorziciht" geopend. Het inte rieur, donkerbruin gebeitst eiken- hout, aangekleed met de veel kleurige verpakking van de rook artikelen, de beste producten van de beste chocoladefabrieken en aantrekkelijke folders van nog aantrekkelijker reizen naar de prachtigste lustoorden van bin nen- en buitenland,ging schuil onder een ontzaglijke hoeveel heid bloemstukken. De étalages, waarin een en ander op kunst zinnige wijze is uitgestald, wor den overschaduwd door warm ge tinte zonneschermen, die teza men met de Oudhollandse ruit jes, zowel buiten als binnen en de oudkoperen bloembakken, het geheel een Oudhollands aanzien geven; daarin domineert min of meer de étalage, die geheel aan het reizen is gewijd en waarin veelkleurige platen, folders, reis beschrijvingen etc. eenieder aan lokken om het geld dat hij in de zak heeft, of binnenkort nog moet verdienen, maar aan het reizen te spenderen.... De man, die alle mogelijk denkbare reizen in het passage bureau uitzoekt, is gezeten ach ter een keurige donkerkleurige toonbank, vervaardigd van on brandbaar hout. Op duidelijke overzichtelijke wijze zijn van de meest bekende landen en steden, die veel toeristen plegen te trek ken, folders en beschrijvingen langs de wanden opgehangen. Wil men. over een extra inge wikkelde reis wat in rustiger sfeer praten, dan wordt men be leefd ontvangen op het kantoor op de eerste élage, dat de reis vereniging voor dat doel van de heer de Munk heeft gehuurd. Mensen, die geneigd waren, hun reizen uit te stellen of mis schien wel te annuleren vanwe ge de administratieve rompslomp, die dat nu eenmaal alltijd met zich brengt, kunnen nu op dit Passagebureau terecht. Alle moei lijkheden worden daar uit de weg geruimd. Inmiddels is het nieuwe reisprogramma versche nen waarover wij een dezer da gen het voornaamste zullen ver teilen. Uitslagen wedstrijden Schaakclub V.V.V. Hoofdklasse A: I (bij loting) F. Hildama en A. v. Oostrom 2 p. II (bij loting) E Kayser en K. Trompet 1 p. B: 1 J. Meyer 2 V, p.; II W. Geus Xl,C:Pi P. Seewald 3 p.; II C. Vlas bloem 1% p. tt TT D: I W. Kwak 2 V, p.; II P. Hart 2 p. le klas A: I A. Schaaps 3 p.; II J. de Vries 2 p. B: I P. Blauwboer 2(4 p.; II G. Groenewoud 2 p. C: I C Langedijk 3 p.; II (bil loting) C. Smit en W. Ligthart ll/z P. D: I A. Sings 2 p.; II H. van Onsenoorde 1 VS p.; (afgestaan J. Maats). E: I J. v.d. Maarre 3 p.; II J. Michel 2 p. F: I Th. Roeth 2 p.: II (bi.i lo ting) F. Schultz 2 p. 2e klas A: I W. de Haan 3 p.; II J Kroon 2 p. B: I J Bakker 3 p.; II C. Herfst 2 p. M. Schenk 3 p.; II K. 3e klas A: I II J. Bos 2 p. B: I J.Optendreeg 2 p Zee (bij loting .2 p. Jeugd A: I C. Schaaps 3 p.; II H. Otten 1 p. (b- loting). B: I L. de Vreede 2Vz p.; II C. Woldendorp 2 p. C: I K. Steyn 3 p.; dijk 1 p. IIK. Lange- ALKMAAR. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Stavenisse heeft een brief van de volgende inhoud aan het Alkmaarse gemeentebestuur doen toekomen. Enige tijd geleden gaven wij langs telegrafische weg uiting aan onze grote waardering voor het feit, dat een aantal gemeenten zich het lot van onze zo zwaar getroffen gemeente hebben aangetrokken. Gaarne willen wij hieraan schriftelijk nog enkele woorden toevoegen. Wij kunnen namelijk nauwelijks onder woorden brengen, hoezeer wij deze hulp waarderen. Ook voor het aandeel, dat uw gemeente voor haar rekening neemt, zijn wij ten zeerste dankbaar. In de moeilijke dagen, welke achter ons liggen, heeft het prachtige gebaar van de hiervoor bedoelde gemeenten ons uitermate gesterkt en bemoedigd. Het besef, dat wij niet alleen staan, geeft ons moed om de uiterst zware taak van wederopbouw van Stavenisse, welke voor ons ligt, ter hand te nemen. Het zij ons vergund, u te verzoeken, de dank van Stavenisse aan de raad uwer gemeente over te brengen. Zeer erkentelijk zijn wij ook voor de medewerking, welke wij, bij de tijdelijke aanvulling van het technisch personeel, mochten ondervinden. De heer Kloppenburg 'heeft inmiddèls met zijn taak in deze gemeente op energieke en beleidvolle wijze een aanvangge maakt. Met vertrouwen laten wij de leiding van de technische aangelegenheden aan hem over BURGEMEESTER VAN STAVENISSE (Ingezonden) Geachte redactie. Met de voorstanders van dem ping der Oudegracht ben ik het in zoverre eens, dat ook een gedempte Oudegracht in de toe komst mooi kan worden door middel van beplanting. Maar overigens meen ik dat demping van de Oudegracht er practisch weinig toe zai bijdragen om het verkeersvraagstuk in Alkmaar op te lossen. Het verkeer in de stad van Oost naar West en omgekeerd kan gebruik maken van de Laat die als verkeersader wel vrij druk is, maar nog lang niet overbelast (behalve 's Zater dagsmiddags tijdens de markt). Ook parkeerruimte kan men op de Laat voldoende vinden, ter wijl hieraan ter hoogte van de Oudegracht geen behoefte blijkt te bestaan. Slechts zelden ziet men langs de Oudegracht auto's geparkeerd. Of in de verre toekomst de Oudegracht nog eens gedempt moet worden, is 'n andere vraag Dan kan het altijd nog. Nu echter heeft het uit verkeers- oogpunt weinig zin, terwijl op andere punten in de stad de behoefte aan meer ruimte reeds nu wordt gevoeld. Aan die pun ten zal men dus eerst zijn aan dacht moeten schenken. Een brug over de singel aan het einde van de Lindegracht lijkt mij evenmin practisch. Ook als de Oudegracht wordt gedempt, zal het verkeer van en naar het Bergerkwartier ge bruik blijven maken van de Berger brug. En alleen voor een stadsbus kan Alkmaar toch moeilijk een brede brug gaan bouwen. De moeilijkheden op verkeers gebied liggen naar mijn mening geheel anders. Op de eerste plaats zal er voor moeten worden gezorgd, dat het doorgaande verkeer wordt omgeleid. Dit kan alleen door het maken van ruime ver- keersbanen om de stad. Van deze verkeersbanen zal echter alleen gebruik worden gemaakt, indien zij de route verkorten of vereenvoudigen. Zolang de kort ste weg door de stad voer,t maken de auto's gebruik van de binnenstad. Als voorbeeld neme men het verkeer uit de richting Heiloo naar de Friesebrug en omgekeerd. Zeer veel chauffeurs rijden via het Ritsevoort en de Nieuwesloot, in plaats van langs de Singel. Dit zou men alleen kunnen voorkomen, althans ge- deetelijk, door het invoeren van éénriehtingverkeer. Verder moet de binnenstad betere verbindingen krijgen met de buitenwijken. Hiervoor schij nen al plannen te bestaan. Daar de woonwijken ten Zuid-Oosten van het centrum zich steeds meer uitbreiden, is het te hopen, dat men niet al te lang wacht met de verbinding van de Von delstraat naar de Limmerhoek en Laat. Deze verbinding zal andere toegangswegen naar mijn me ning reeds aanzienlijk ontlasten. Ook wachte men niet al te lang met de verbreding van de Zilverstraat en de Ridderstraat. Uit het feit ,dat hier misschien nog niet veel ongelukken zijn gebeurd, leide men niet af, dat deze straten breed genoeg zijn! De Langestraat zal moeten worden opengelegd. Zo heeft men in uw krant reeds voorge steld het stuk Verdronkenoord tussen de Stenen Bruggen te dempen en de Kapelsteeg te ver breden of zelfs het hele Ver dronkenoord te dempen. Op beide manieren verkrijgt men een nieuwe verbinding van de Laat met de Langestraat die aan de Oostzijde nu practisch dood loopt. In plaats van de Kapel steeg kan men ook de Huig- brouwerstraat verbreden. Als men het stuk Verdronken oord tussen de beide Stenen Bruggen en desnoods nog een dertig meter van het Verdron kenoord toch nog dempt, ver krijgt men weer een parkeer plaats. Het plan rond de Grote Kerk zal wegens de hoge kosten, welke hieraan zijn verbonden, voorlopig nog wel niet uitge voerd worden. Zou éénriehtingverkeer mis schien een voorlopige oplos sing kunnen brengen? De situa tie is hier niet volkomen veilig. Men denke ook aan de nauwe doorgang tussen het Kerkplein en het Canadaplein. Tenslotte blijft er nog de moeilijkheid om een goede toe gang te verkrijgen van de Friese brug naar de Langestraat en de rest van de binnenstad. Naar mijn mening is een doorbraak van het Hofplein naar de Lange straat noodzakelijk. Alleen in dien hier een doorbraak (die niet lelijk behoeft te zijn!) wordt gemaakt, kan het verkeer van de Friese Brug de binnen stad via de Korte Nieuwesloot en de doorbraak zonder veel moeite bereiken. Men dient vooral niet te vergeten, dat zeer veel kopers juist via de Friese Brug Alkmaar binnenkomen. Alkmaar moet deze mensen de nodige service geven. Alkmaar uw koopstad! Het zou misschien zelfs mo gelijk zijn een aantal bussen via de 'Nieuwe sloot te laten rijden. Op de Korte Nieuwesloot en het Hofplein kan een uitstap- halte worden gemaakt .zodat de kopers zich practisch direct bij het winkelcentrum bevinden. Dit kan echter alleen, indien de Dubbele Buurt wordt verbreed (hetgeen men toch al van plan schijnt te zijn) en indien voor de Nieuwesloot een parkeerver bod wordt afgekondigd. Maar afgezien van alle toe komstige mogelijkheden wordt 't in ieder geval nu toch tijd. dat de tegenwoordige uitstaphalte voor busreizigers bij de Friese Brug wordt verbeterd. Een een voudig tegeltrottoir zou reeds een hele uitkomst betekenen. Op het ogenblik is de toestand zo, •dat degenen, die in Alkmaar hun inkopen gaan doen, eerst in de modder stappen, hetgeen toch geen goede reclame voor Alkmaar als winkelstad is. Zou men dit vóór de winter niet kunnen verbeteren? Of moet het wachten op een verbetering van het gehele wegdek? Ook de in- staphalte langs het Kanaal is niet ideaal. Een wachthuisje zou hier geen overbodige luxe be tekenen. Welke plannen men ook voor oplossing van het verkeersvraag stuk naar voren moge brengen, de financiën zullen ook wel een woordje meespreken en de zaak niet vergemakkelijken. CIVIS Uit het politierapport ALKMAAR In de nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer kwart voor één kwam een uit de richting Heiloo komende perso nenauto in botsing met een van de voor restaurant Koekenbier geparkeerde auto's. Hoe de man helemaal aan de verkeerde kant van de weg terechtkwam is de politie nog een raadsel. De aan gereden wagen werd over een afstand van niet minder dan 23 meter verplaatst. De eigenaar die in het restaurant vertoefde, hoor de een geweldige klap en toen men naar buiten ging om te kij ken was de auto al een heel eind uit de buurt. De man die de auto had- aangereden was nog verder weg want hij deed net of zijn neus bloedde en reed door, met achterlating echter van een bumper en een berml-amp, die door de politie in beslag zijn ge nomen en terdege worden beke ken opdat men ook de rest van de auto in handen zal kunnen krijgen. Zondagavond raakte op de Wilhelminalaan een personen wagen in brand. De eigenaar is door voorbijgangers gewaar schuwd. Men bluste de brand met eigen middelen zodat de po litie of de brandweer er niet aan te pas behoefde te komen. Zaterdagmorgen om 8 u. heeft een aanrijding plaats gehad op de hoek van de Kanaalkade en de Nieuwesloot. Een 66-jarige wielrijder kwam van de Nieuwe sloot en wilde de Kanaal'kade oprijden doch zijn oplettendheid was echter niet al te groot, zo dat een vrachtauto die uit de richting van de Texelsebrug kwam voor hem moest remmen. Maar toen werd de wielrijder aangereden door een motor die juist de vrachtwagen passeerde. De man kwam te vallen en bleef op het wegdek liggen. Hij werd met een ziekenauto naar zijn woning overgebracht. Onrechtmatig overwerk ALKMAAR De gemeente politie hééft dezer dagen een aantal processen-verbaal uitge reikt wegens overtreding van de Arbeidswet. Op een 'kantoor was een bediende nog laat aan het werk en in een sdhoeniherstellers- bedrijf dito, zonder dat 'n over- werikvergunning vanwege de ar beidsinspectie aanwezig was. Voorts heeft de politie een pro ces-verbaal opgemaakt tegen 'n vreemdeling van Italiaanse bloe de die hier in Alkmaar was ge vestigd, maar die niet in het be zit was van een geldig paspoort, noch van een verblijfsvergun ning. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Alweer geen slechte dag voor AFC. Jun. d werd als tweede in de AFC- ikring kampioen. Het eerste won met 72. Het 2de herhaalde het resultaat van vorige week en won met 41, ditmaal van het vrij sterke RCZ 2; het derde won ook, met 32 van Alkmaar 2 en het 4e verloor jammer genoeg weer, ditmaal van Uitgeest 3. Jun. a won met 4—1 van GVO a; jun. b met 13 van Zeevogels a' en jun. d met 102 van Vi tesse b. AFC jun. a speelde 44 gelijk tegen Limmen b. Volgende Zondag op het Wes-' terwegterrein een vriendschap pelijke wedstrijd tegen DEM. W eersvericacliting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt. geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond. NACHTVORST Flinke opklaringen en bijna overal droog weer. Koude nacht met weinig wind en plaatselijk in het binnenland zware nachtvorst. Morgen overdag zwakke tot matige wind, draaiend naar richtin gen tussen zuid en oost en iets hogere temperaturen dan vandaag. De drukte tijdens de motorraces ALKMAAR De drukte tij dens de motorraces gistermiddag was minder dan vorig jaar het geen wel vooral aan het minder mooie weer te wijten zal zijn. Er waren 371 geparkeerde perso nenwagens, tegen vorig jaar 402, 496 motorrijwielen tegen vorig jaar 630, 1145 rijwielen tegen 1800 vorig jaar en er zijn 7000 bezoekers geteld terwijl er vorig jaar 11.000 waren. Schenking van 4000. voor Verenigingsgebouw ST. PANCRAS In de dezer dagen gehouden raadsvergade ring besloot de raad een sub sidie te verlenen van f 4000 voor verbetering van het verenigings lokaal bij de Bijz. school. De ex ploitatie geschiedt door het be stuur van de Bijz. school,- maar deze kan onmogelijk de nodige restauratie van het lokaal bekos tigen, door de geringe huren van de diverse verenigingen. De heer Druif vroeg of 't een lening of een schenking was, en vond het bedrag, evenals de heer Timmer, voor een goede restau ratie aan de lage kant. B en W hebben zich deskundig laten voorlichten, aldus de voorzitter, omtrent de kosten. Het is inder daad als schenking bedoeld voor ons verenigingsleven, en de hu ren mogen, al zullen ze worden herzien geen druk op het vereni gingsleven zijn. Zonder stemming werd het voorstel van B en W aangenomen. Op advies van de P.D. is het verboden ongekeurde aardappe len uit te poten, ook voor volks tuinen. Deze moeten voorzien zijn van het certificaat S. E. A of B. Ook zal men voor consump tie gepote aardappelen moeten zuiveren van virus-zieken. Bo venstaande is in de politieveror dening opgenomen. Tot lid van de woning-advies- commissie is benoemd de heer P. Groen Kzn. Op verzoek van de Opperwacht meester is in d'e politieverorde ning opgenomen dat opkopers in afvalstoffen (uitgezonderd etens resten en schillen) zich niet in de gemeente of op de erven mo gen bezig houden zonder een door B en W afgegeven vergun- ning. Dit in verband met de zinfc- diefstalilen onlangs gepleegd in Oudonp en Koedijk. Ook werd besloten een lening aan te gaan t.b.v. het gasbedrijf van f 22.168 tegen 4 pet. Motorrijder met bromfiets in botsing OUDORP Toen Zaterdag de heer Spaan met een motorrijwiel over de Prov.weg reed en juist die brug aan de Huigen dijk over was, kwam een bromfiets be stuurd door T. uit Oterleek van de Slingerdijk de Prov.weg op rijden. Daar de bromfietser ver zuimde voorrang te verlenen ont stond een botsing waarbij beide berijders op de weg terechtkwa men. De heer S. liep schaafwon den aan het hoofd op terwijl de motor beschadigd werd. De heer T. en zijn bromfiets kwamen er zonder noemenswaardig letsei af. De politie maakte proces-verbaal op. Electrisch net wordt ondergronds OUDORP Het 'bovengronds electrisch net staande aan de He renweg in de kom van het dorp wordt vervangen door een bo vengronds kabelnet. In verband met het groot aantal leidingen dat reeds in de straat aanwezig is, wordt de kabel in de erven voor de huizen gelegd. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. Zwaag uit Heiloo. Ook in de wo ningbouw heerst bedrijvigheid, in het dorp zijn zes woningen in aanbouw, op verschillende plaat sen. 'n Heitje voor '11 karweitje HEILOO De gezamenlijke Jeugdbewegingen van Heiloo: de R.K. Verkennersibeweging, het Ned. Padvindersigilde en de R.K. Gidsenbeweging trokken afge lopen Zaterdag door de straten van het dorp met een „piere ment". In de prille morgen om bur was dit orgel uit Haarlem vertrokken om luister bij te zet ten aan de actie „Een Heitje voor een karweitje" en vooral om de ze actie te stimuleren. Het was aan de houding van 't publiek wel te merken, dat deze originele „stunt" in de smaak viel. Her en der werden nog cir culaires verspreid, waarin nog eens extra de medewerking van de bedrijven werd gevraagd, want mü eigenlijk gaat de actie beginnen. De jongens en meisjes komen graag bij ieder langs om een en ander te verrichten. Wie een karweitje heeft kan dit even laten weten bij de volgende adressen: Stationsweg 111; Ka- naalweg 3; Zevenhuizerlaan 72; v. Dorens-traaf 30; Krommelaan 3, of telefoon; 5767. 'n Heitje voor 'n karweitje AKERSLOOT Deze week van Dinsdag tot en met Zaterdag komen de leden van de Jeugd verenigingen (Verkenners, Wel pen en Gidsen) langs de huizen in Akersloot om een karweitje. De besturen van genoemde ver enigingen vertrouwen erop, dat men de jeugd zal helpen door hen veel karweitjes op te laten knap pen. Voor de Verkenners kan men ze opgeven bij Hopman Put ter; voor de Welpen bij Baghera Kraakman en voor de Gidsen bij Guido van Duin. De evt. te ge bruiken telefoonnummers van de twee laatst genoemden zijn resp. nr. 312 en 302. Men wordt tevens vriendelijk verzocht de verrichte karweitjes en het bedrag o.p de kaart af te tekenen. Rustige Paasdagen BERGEN Bergen heeft door het minder mooie weer. vooral op de morgen van de tweede Paas dag, weinig drukte gehad. Welis waar waren er wat meer auto's en fietsen vanwege de bollenvel den, doch dit was niet van grote t betekenis. Enkele pensions en het Parkhotel telden enige weekend- gasten. Verkenners in actie BERGEN Zaterdagmiddag hebben de verkenners en padvin ders de grote actie: ,een heitje voor een karweitje" ingezet met een gecostumeerde optocht. Hier aan namen deel, de verkenners, padvinders, kabouters en welpen, met de zotste kleding uitgedost, voorafgegaan door het muziek corps van de Alkmaarse verken ners. Direct ontplooiden zij hun ac tiviteit met het opnieuw wit schil deren van de achterspatborden van rijwielen, en het reinigen van auto's. MEDEMBLIK. 4 April. 700 kg lange bieten a 9.4010.00, b 4.00. 3000 kg breekpeen b 14.50, c 9.509.90, uien grof 39.00, drielingen 39.00, stek 27.00, 4300 kg rode kool 7.009.70, 1100 kg aardappelen 9.209.40. 750 kg witlof 38.0045.00. LANGEDIJK Peen c 8,20; Gele kool 7,80; rode kool 7,30 12,20- witte kool 78,40. AVENHORN, 4 April Rode kool 7—12,70, 14.000 kg; 19.000 ikig bieten I lang .7,908,30; II 4; 1 rond 7,30—7,5); II 5,50—6,90; III 4; witlof I 44—55; II 38—50; III 2841, 5000 kg;-25.000 kg peen II 15,20—17,90; Ili 7,60—9,70; IV 4—4,90, N.-SCHARWOUDE, 7 April 800 kg peen b 14.30. c 9.00. 80.000 kg rode kool 7.00—12.60. 10.000 kg gele kool 6.50—15.70, 60.000 kg deense witte kool 6.00 —10.50. Doorgedraaid 19.000 kg rode kool. LANGEDIJK. 7 April 20.000 kg rode kool 1 7.00—12.60, 2 7.007.50, 55.000 kg gele kool 1 6.50—18.90. 2 6.50—10.50 en 10.000 kg deense witte kool 6.00 —10.20.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2