Big match tussen V.V.W. en S.E.W. eindigde in gelijk spel Tot zes minuten voor tijd had Hollandia de leiding S.E.W. nivelleerde na rust achterstand tegen V.V.W. en ?rs lelft oende gen Hoornaren namen een punt mee naar huis Zeevogels veroverde volle huit on Alkmaar Stopper Kar sten was moeilijk te passeren L.S.V.V. speelde gelijk tegen sterk Westfriezen Vios niet in topvorm sloeg Wieringerwaard J. V.C. - nederlaag in JV. Niedorp - in IC van kop verdrongen Kennemers speelde uitstekendmaar Afdeling IS oordholland Spanning in 2B voelbaar Met CEIREX betten... wég zijn de smetten! Valk stopper de voortreffelijk D.R.E.O. kon S.V.A. niet baas Volkomen uit de zorgen... Voelbarespanning in Nibbixwoud Doelpunten van Bosman en Wiggers Spanning in Langedijk Hugo Boys liet de eer aan Vrone Dinsdag 7 April 1953 Pagina 5 LSSE C 0—1 2—7 1—3 1—2 4—2 3—4 12 3 4 27 10 5 4 25 9 8 5 4 23 7 4 23 8 6 5 22 10 2 7 22 8 5 5 21 9 1 7 19 8 3 8 19 7 1 11 15 7 0 11 14 4 5 9 13 3 3 13 9 3 2 14 8 «LSSE D 2—2 0—1 0—0 2—1 rh. 0—0 4—3 3—4 10 4 4 24 9 5 4 23 9 5 4 22 8 4 6 20 C 1 8 1 6 5 20 6 20 8 19 17 17 17 9 7 7 5 8 17 6 7 16 4 10 12 7 9 11 eld nu als een dui naar treft Leeg- ïkende conditie, iet beter. Zomer- >n aanval kalm iker weet keurig 0). Even hier- ïelle aanval over ;back speelt niet l de scheidsrech- en, en Piet Wijn- het mooiste doel- ijd te scoren. trekt hij de bal eheel onhoudbaar >r (3—0). - is van gedachte na de rust met rol van betekenis 't Loopt geheel VZV krijgt meer dan Purmerend. dig nog eenmaal och de goal wordt 5 scheidsrechter el afgekeurd. Een ;t einde weet Pur ler te forceren, en onhoudbaar voor ten. e spanning terug, wt het spel weer 1 tot het einde. e minuten later ter. HSV kwam r los en het spel gelijk op. Diverse n gingen echter verken meest over de veilige handen jeldoorn. luut kwam de bal, enomen corner bij luiten Haanraads, •aaie kopbal zijn gaf. Succes ook niet vooral omdat lenveld beheerste, •d de HSV-achter- belegerd, doch de et de keeper aan van geen wijken, izoekers het serieus pballen van Bug- van Schuit, de de HSV-voorhoede, en doel, mede door keeper IJzer. een HSV-aanval rd besloten met een Je Bugter onder asme het derde Heilooërs speelden stig verder. aanvallen waren akte Schuit de bal Vlaat scoorde num- ierg gaf kort hierna weg, die door Ap- ios werd genomen, de achterstand ten- 52 te verkleinen. Verrassingen in overvloed. In IB, in IC in 2B het hield weer niet op dit Paasweekendwaarop druk is gevoetbald niettegenstaande het ongunstige buiige weer. Zo verloor Hugoboys van Vrone, J.V.C. van N.-Niedorp en Sijbe- karspel van Valken. Ook S.V.W. kreeg klop, D.W.B. was degene, die dat leverde. Het gelijke spel van V.V.W. en S.E.W. in de big-match in 1B tvas min of meer verwacht. DREO heeft het kunststuk in IA niet uit kunnen halen. SVA wilde niet als slachtoffer funge ren en won in De Rijp met 31. Het kampioenschap van de As- sendelftenaren is nu nog een kwestie van tijd. Onderaan blijft DREO in gezelschap van Alkmaar dat met lede ogen Zeevogels met een 21 zege en de kostbare punten zag vertrekken. Zeevo gels is nu geheel vfilig. Het gaat onderaan verder tussen genoemd tweetal en Berdos, dat de neder lagen van beide concurrenten met genoegen zal hebben vernomen. S. V. A. 15 13 1 1 27 Egmondia 16 10 3 3 23 O. D. I. Z. 14 9 2 3 20 Zaanlandia 14 6 4 4 16 Uitgeest 16 6 3' 7 15 Zeevogels 16 5 4 7 14 R. C. Z. 16 5 3 8 13 Berdos 16 4 1 11 9 Alkmaar 16 4 1 11 9 D. R. E. O. 15 3 2 10 8 WW en SEW gelijk De grote wedstrijd tussen de twee grote concurrenten in 1B WW en SEW is in een gelijk spel geëindigd, waarmee beide ploegen loon naar werken kregen. RK EDO, dat zelf de moeilijke derby tegen Berkhout tot een goed einde bracht (45), is nu weer een kostbaar punt ingelopen. Sijbe- karspel verzuimde dat te doen. De roodbroeken kwamen nog verder achter, want ze konden tegen Valken, dat voor het be houd van het eerste klasseschap strijdt, niet op. De 32 zege, die Valken behaalde, bleek dubbele waarde te hebben, omdat HOSV met grote cijfers van RKDVO verloor. De Medemblikkers ko- men zo aardig in de buurt van de kop. St George en Blokkers speelden gelijk in Spierdijk. V. V. W. 16 10 4 2 24 Sijbecarspel 16 9 2 5 20 R.K. E. D. O. 14 8 3 3 19 S. E. W. 14 7 3 4 17 R.K. D. V. O. 14 7 2 5 16 K. G. B. 16 6 3 7 15 St. George 16 5 4 7 14 Blokkers 15 5 3 7 13 Berkhout 15 5 2 8 12 De Valken 16 3 3 10 9 H. O. S. V. 16 1 7 8 9 Hugo Boys verloor Tien clubs in IC zijn volkomen aan elkaar gewaagd. Daarvan ge tuigen nu weer de uitslagen van gisteren. Hugo Boys verspeelde wel twee heel dure punten door een nederlaag bijVrone en JVC verspeelde zelfs de leiding in Nieuwe Niedorp, waar de thuisclub met 20 baas bleef over Hoornsman c.s. VIOS lachte om dit alles. De Warmenhuizers hadden geen medelijden met Wie- ringerwaard, dat met 52 ver loor. Ook WGW kreeg daardoor weer wat kansen. Kaagvogels bood wel verwoede tegenstand, maar de Heldersen sleepten de zege toch uit Kolhorn vandaan (01). 'Koedijk verraste St Vic tor en heel IC door een 21 zege in Obdam. Het helpt echter niet meer.... Vios 16 11 1 4 23 N. Niedorp 18 9 5 4 23 J. V. C. 16 10 2 4 22 W. G. W. 16 9 3 4 21 Hugo Boys 16 8 5 3 21 Vrone 17 7 2 8 16 St. Victor 17 6 2 9 14 Kaagvogels 16 4 5 7 13 S. R. C. 16 5 2 9 12 Wier.waard 16 5 2 9 12 KOEDIJK 18 2 1 15 5 St Bavo blijft winnen In 2A is het voor St Bavo weer een prettige dag geweest. De Ursemmers hebben de smaak nu te pakken en klopten Groot Schermer overtuigend. Ze zijn hierdoor wederom gestegen op de ranglijst. St Adeibert was niet zo gelukkig. Het moest aantreden tegen Foresters, dat zijn kansen op de titel fel verdedigde. Het werd een 21 nederlaag voor de Egmonders, die nu geducht moe ten oppassen. Westfriezen speelden gelijk Het is in 2B Westfriezen niet mogen gelukken LSVV van de troon te stoten. Wel konden de Langedijkers niet van de laat op dreef gekomen ex-eerste klassers winnen, maar het gelijke spel 22 was toch meer in het voor deel van LSVV, dat zijn voor sprong bleef behouden. SVW is de kluts totaal kwijt. Het verloor nu weer van DWB en op eigen terrein nog wel. Zwaagdijk deed weer fraai werk. Want zo kunnen we de zege op Strandvogels zeker kwalificeren. Woudia had geen medelijden met Sporters en nu is de strijd om de twee laatste plaatsen beperkt tot Sporters, MOC en HEO. HEO won van MOC en heeft nu nog een kleine hoop alsnog aan degradatie te ontsnappen. L. S. V. V. D. W. B. Zwaagdijk West Friezen 14 Spartanen Strandvogels Woudia S. V. W. Sporters H. E. O. M. O. C. Flevo won van Tex, Boys In 2C blijft het een eentonig geval aan de kop. Flevo en Hol landia T. winnen met de regel maat van een klok hun wedstrij den. Nu weer kreeg Tex. Boys tegen Flevo geen schijn van kans en moest Geel Zwart, zij het na harde strijd, de eer laten aan Hollandia T. Onderaan is het veel gezelliger. Het is daar n.l. geschied zoals we verwacht hadden. Kolping Boys won van Duinranders en Wiron hield Oosterend in toom. Een hele Fraaie prestatie van Nederlandse ruiters In het concours om de „Priis van de Alp<"~;;nse Assemblee" klasseerde ritmeester Grr—ve laar zich met d'Artagnan" ach ter de S^ "«i aard Figueroa met ..Gracieux" die winnaar werd. Derde wred de Fransman Cal- mon met „Eienvenue", terwijl B. J. J. Arts met „Rosette" op de vierde plaats beslag legde. 14 8 3 3 19 15 9 1 5 19 14 8 1 5 17 14 6 4 4 16 14 7 2 5 16 14 6 3 5 15 14 6 1 7 13 14 5 3 6 13 13 2 5 6 9 14 2 5 7 9 14 2 4 8 8 rist clubs is nu in gevaar, want het gaat om twee laatste plaat sen. Schoorl was in dit verband zo verstandig de thuiswedstrijd tegen Con Zelo in een zege om te zetten. Flevo 18 17 1 0 35 Hollandia T 17 15 0 2 30 Geel Zwart 19 9 2 8 20 Tex. Boys 16 7 3 6 17 Petten 19 8 1 10 17 Schoorl 19 8 1 10 17 Con Zelo 18 6 4 8 16 Zeemacht 16 6 2 8 14 Duinranders 19 3 7 9 13 Kolp. Boys 17 4 4 9 12 Wiron 17 5 2 10 12 Oosterend 19 4 3 12 11 Twisk won. 15 11 2 2 24 15 9 3 3 21 15 10 1 4 21 16 10 1 5 21 15 8 0 7 16 16 6 2 8 14 14 6 0 8 12 14 5 2 7 12 14 2 2 10 6 16 1 1 14 3 (Advertentie) VLEKKENWATER VAN CETA-BEVER De moeilijke uitwedstrijd tegen het uitstekend spelend Kennemers zou een zege voor Hollandia zijn geworden ivanneer niet kort voor tijd Valk heel onnodig een hoek schop weggaf welke door van der Sluis, de snelle mid- roor van Kennemers, op prachtige wijze werd benut. Valk, die op een uitmuntende ivedstrijd kan terugzien, had dit natuurlijk niet voorzien, doch zal er uit geleerd hebben dat over hoekschoppen weggeven toch ook weer niet te gemakkelijk gedacht mag worden. Toch zat er aanvankelijk heel geen overwinning in voor Hol landia en zelfs niet het bereikte gelijke spel, want de gastheren startten met een zo subliem spel dat de rood-witten met angst en beven de toekomst tegemoet gin gen. Bovendien miste Hollandia de Rooy die wegens een ongeval niet mee kon spelen en nu rustig op de tribune het geval zat te bekijken. Hiertegenover stond dat Jan de Bakker weer van de par tij was, nu als links achter. Hier tussen stond Valk. In z'n geheel wel een experiment. Inmiddels hield het Kennemers overwicht aan en schiep daarmede genoeg kansen om er een 30 voorsprong mee te behalen. Toen echter deze voorsprong niet kwam en het zelfs geen 10 werd, meest alles door erbarmelijk slecht schieten van de gastheren, kreeg Hollandia meer zelfvertrouwen. Toen Heins eens snel .doorliep, de bal aan Groot afgaf en deze aan de Jager, liep deze nog even door en schoot hij zowaar raak (0—1). Van dit moment af bestond er geen overwicht meer van Ken nemers en gingen de partijen weer goed gelijk op. Tot de rust echter werd er noch door Hollandia noch door Kenne mers gescoord. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Inderdaad het veldspel van de gastheren mocht dan meer tech nisch af zijn doch meer gevaarlijk was het niet. Toch zou Kennemers de achter stand inlopen en wel tot twee maal toe. De gelijkmaker kwam via van der Sluis die eerst de Bakker van de bal afduwde, het leer met de hand meenam en toen van der Kooy passeerde (1—1). Niet ontmoedigd vocht Hollan dia verder en het verre ruimen van Valk bracht menig gevaar voor het Kennemers doel. Toch zou hierdoor niet Hollandia's tweede doelpunt ontstaan. 't Was bij een Hollandia aanval waarbij im Groot de bal hoog voor doel bracht en Bos de bal ADRIAANSEN VELDLOOPKAMPIOEN Op het landgoed Duinrel is de Bredanaar Adriaansen veldloop kampioen van Nederland gewor den. Hij had lange t"d geduchte concurrentie van Slijkhuis, die echter 1000 meter voor het ein de de wapenen moest strekken. Tweede /erd Van Zeeland, der de Dekkers, vierde v. d. Weijden en vijfde Mak. Bij de A-junioren zegevierde als PEC-man Spierenburg. met het hoofd langs de Kennemer doelman joeg (12). Tot zes minuten voor tijd zou Hollandia deze voorsprong be houden. Toen kwam het reeds gememoreerde Kennemer doel punt uit de weggegeven hoek schop (22). Overdonderend kwam nu Ken nemers opzetten doch Hollandia's defentie werkte op volle toeren en liet niets door. Kennemers protesteerde nog te gen het niet toekennen van een penalty. Deze genomen, werd.... tegen de paal geschoten. Ondanks de vele misstappen van Twisk, gaat het er nu toch heel erg op lijken, dat de eind sprint van RKWS juist iets te laat is ingezet. Twisk worstelde zich door de zware uitwedstrijd tegen Wit Rood heen in 3B en RKWS won van Reiger Boys. KSV verloor van VAD A en in 3C deed DWOW wat we verwacht hadden, het klopte de Koog met 4—2. Res. IC: Schagen 2 Hollandia 3 Succes 2 B. K. C. 2 Helder 3 Alc. Victrix V. V. W. 2 Grashopp. 2 W. Frisia 4 Texel 2 S.V.W.—D.W.B. 0—2 Onder betere weersomstandig heden dan vorige Zondag werd de wedstrijd S.V.W.—D.W.B. ge speeld. S.V.W. trapte af en was direct in de aanval, maar de bezoekers wisten die te keren. Het eerste kwartier ging de strijd gelijk op. Beide partijen waren beurte lings in de aanval. De Weere- naren kwamen daarna gevaar lijk opzetten, maar de S.V.W.- achterhoede was paraat. De rust ging in met dubbelblanke stand. Na de thee hetzelfde spelbeeld, maar toch was het plaatsen van D.W.B. iets beter. Na ongeveer dertig minuten beging een S.V.W.-back een overtreding in het strafschopgebied, waarvoor een penalty werd gegeven. Deze werd onberispelijk benut. Aan gemoedigd door de supporters trok S.V.W. hierna ten aanval, doch men deed alles te door zichtig. Weer volgde een gevaar lijke uitval van de D.W.B.-ers. De bal ging van man tot man en onhoudbaar voor de S.V.W.- keeper (0—2). Nog gaf S.V.W. zich niet gewonnen, maar het was vechten tegen de bierkaai. Het bleek 02 voor de bezoe kers. Het heeft er aan de Zuidelijk gespannen. Wanneer dé D.R.E.O.- voorhoede op schot was geweest, dan zou de uitslag er heel anders hebben uitgezien. Toch was de 31 overwinning voor S.V.A. niet onverdiend. De Assendelftenaren wonnen de toss en verkozen met de wind in de rug te spelen. Verschillen de aanvallen ging over en weer. met de gasten iets gevaarlijker. Zij wisten ook het eerst te doel punten. Toen Schouten een vrije schop mocht nemen, verdween de bal over een haag van spelers in het doel. De thuisclub zette nu alles op alles, maar het zat haar niet mee. Het werd zelfs 02. toen een kopbal van Berk hout doel trof. D.R.E.O. werkte voor wat het waard was en daardoor werden de bezoekers in de verdediging gedrukt. Uit een mooie pass van midvoor Scholten was het Tromp, die voor de thuisclub het tegenpunt scoorde. Na de thee was D.R.E.O. ge regeld in de aanval, en menig maal moest keeper Schouten handelend ontreden. Gevaarlijk waren de schoten echter niet. Toen Zomerdijk er een keer al leen vandoor ging. werd hii ten val gebracht, waardoor een goe de kans op een doelpunt ver loren ging. Als klap op de vuur pijl scoorde S.V.^V. daarna nog een derde goal.' waarmee strijd was beslecht. de Ongeveer een kwartier vóór het einde verkleinde Alkmaar de ach terstand tot 12 en daarna stel den de groen-witten alles in het werk om toch nog een punt uit deze voor hen zo belangrijke wedstrijd te behalen. Maar in de storm van aanvallen groeide Twisk naar zijn topvorm en aan voerder Huiberts met zijn schild knapen gaven geen duimbreed meer toe. Enkele malen scheelde het wei nig, maar ook aan de andere kant kwamen er kansen en Neijens joeg de bal tweemaal langs de goal, terwijl Druiven een even goede kans naast kopte. Toen de heer Sannes voor de laatste maal floot was Zeevogels onbereikbaar voor zijn concurrenten. De aanvoerder van Zeevogels won de toss en de groen-witten trapten af. Zij lieten meteen mer ken, dat het hun ernst was en kwamen gevaarlijk voor de kooi van Twisk, maar deze was er deze middag prima in en greep de bal steeds klemvast. Toen Kleybroek gevaarlijk uit en greep de bal buiten het strafschopgebied. De vrije schop werd door Neijens hard ingescho ten en Duiveman moest de bal laten glippen. De aanvallen wisselden elkaar daarna af, waarbij opviel, dat de Alkmaarders handig gebruik maakten van de buitenspelval. Onmiddellijk na de pauze kopte Kleverlaan keihard langs de paal en Kleybroek zocht het doel te hoog, maar even later was het toch raak, toen de Waard keurig voor plaatste en Druiven de bal ineens langs Duiveman schoot. Dat was 20 en Zeevogels leek niets te kunnen gebeuren, maar toen Gerritsen na een vrije schop tegenscoorde, werd het laatste kwartier toch nog spannend. Ned. snelwandelaars boekten succes in België Een 50 km snelwandelwedstrijd van Brussel naar Jodoigne werd gewonnen door onze landgenoot Sys, die de afstand aflegde in 4 uur 43 min. en 10 sec, 2e werd Kluiskens, Nederland, in 4.51.12. De Belg Delannoit eindigde als derde in 5.11.05 en Gosse, Bel gië. klasseerde zich als 4e in de zelfde tijd. De Nederlander Stol- doorbrak, liep doelman Duiveman ker werd 5e in 5.16.15. (Van onze sportverslaggever) Bijna tweemaal drie kwartier heeft de kleine S.E.W.-stopperspil Harsten in het centrum van zijn verdediging gestaan als een rots in de branding. Welgeteld acht en tachtig minuten heeft deze jonge, maar o zo rustige en zelfverzekerde speler de talrijke hiaten gedicht, die weifelende backs achter zich lieten. Twee minuten slechts de eerste was hij er niet. Hij liep, evenals de meeste van zijn clubgenoten, nog naar zijn positie te zoeken, toen de als een wervelwind gestarte V.V.W.-aanval reeds toesloeg. Zonder dat een Nibbixwouder er aan te pas kwam, belandde het leer bij de geheel vrij staande rechtsbuiten Hoornen. Een korte zuivere pass naar Bosman was voor de kleine Wervershoofse midvoor voldoende om keeper Op den Kelder kansloos te slaan. Een verrassende start dus. Een start ook. die meteen rust bracht in de V.V.W.-gelederen en paniek in de gerenommeerde defensie der „blauwtjes". De Wervershovers kregen dan ook volop kans door te gaan. Met rustige, doeltreffende combina ties regen de technisch bekwame voorwaartsen het S.E.W.-bolwerk dat eigenlijk nog geen bol werk was uiteen en zii schie pen zich kansen, die haast niet te missen waren. Koomen. Mees ter en wéér Koomen kregen het leer achtereenvolgens op een presenteerblaadje aangeboden, doch hun kruit was niet droog genoeg en bovendien bleek doel man Op den Kelder in onge naakbare vorm. Intussen had Karsten de rappe Bosman aan banden gelegd. De secure stop per deed echter méér dan het uitschakelen van V.V.W.'s aan valsleider. Hij bracht vertrouwen in zijn ploeg. Vertrouwen en rust. Rechtsbinnen Doodeman was de eerste, die zag. dat het nu goed ging in ziin verdediging. Ontzaglijk hard werkend zaaide hij dat in het hart van zijn mede-voorhoedespelers, waarom de „blauwe" supporters het eer ste half uur tevergeefs hadden gesmeekt: de vonk van de inspi ratie. Vóór de rust brachten de bliksem-aanvallen nog geen resultaat. Tien minuten in de tweede helft wél. De gelijkmaker Na een hard schot van back Knijn dat keeper Op den Kelder door ziin knieën liet rol len. maar nog voor de doellijn wist te keren, was S.E.W. ineens weg. Razend-snel trok de gevaar lijke Doodeman er tussenuit, plaatste vlak voor doel naar rechtsbuiten Wiggers, die onder de vallende Dekker door scoor de. Wij behoeven u niet te ver tellen, dat er daarna spanning heeft geheerst. Spanning, die voelbaar was. De verwoede strijd tussen de beide kanshebbers in 2C is in een gelijk spel geëindigd. Beide clubs kunnen zich waarschijnlijk wel verenigen met deze uitslag. Was het voor de rust de bezoekende club die de toon aangaf, na de rust waren het de in rood-zwart gestoken gastheren die geregeld het heiligdom van keeper Bizot bestookten. De aanvallen van de West-Friezen waren wel verreweg het gevaarlijkst. Met vlugge open aanvallen over de hele breedte van het veld trokken zij van leer tegen de stug verdedigende achterhoede van L.S.V.V. De aanvallen van de thuisclub iverden tekort gehouden. Het hoge tempo waarmee de strijd ingezet werd kon niet lang stand houden op het door regen doordrenkte veld. 5 min. na het begin waren de geel-witten al zo gevaarlijk door gedrongen, dat een back de bal nog maar net van de doellijn af kon trappen. De thuisclub ant woordde echter even doortastend. Haar poging dwong keeper Bizot tot een voorbeeldige safe. Geleidelijk aan kwamen de mannen uit Zwaag opdringen. Met het windje in de rug en een heel aardige aanvalsmethode maakten zij het de rood-zwarte achterhoede danig lastig. Hun sa menspel klopte precies en de schoten van de voorhoede bezorg den keeper Schrijver heel wat hoofdbrekens. Tot in de 21ste minuut „het hek van de dam was". Een zeer ge vaarlijk doorstoten van de geel- witten gaf aanleiding tot een hef tige scrimmage, waarvan de mid voor Laan gebruik wist te maken en zijn club de leiding gaf. 01. Direct daarop kwamen de be zoekers weer terug, maar het „oerharde" schot ketste tegen de paal en kon weggewerkt worden. Vijf minuten na het eerste doelpunt werd het tweede gebo ren Weer was het de gevaarlijke Laan die na een schot van links de bal achterover in het doel plaatste (02). De thuisclub zette de tanden op elkaar en bouwde aanval na aan val op, maar de achterhoede van West-Friezen wist het doel vaak met kunst en vliegwerk, voor een doorboring te behoeden. Dank zij vastberadenheid en doorzetten kón -zij toch in de drie en dertigste minuut succes boeken. Met een juweel van een combinatie van Bekker- Kos-Leek kon laatstgenoemde de bal met een vliegend schot langs Bizot zenden (12). V itesse-doelman brak zijn been In de op 2e Paasdag te Arn hem gespeelde eerste klasse wed. strijd tussen Vitesse en Stormvo gels had de doelman van Vi tesse. John de Bos het ongeluk zijn been te breken. Na 12 minuten (de stand was toen 00) kopte Alberts iets te zacht terug op zijn doelman. De Bos moest uit zijn doel komen om de bal te bereiken voor de aanstormende IJmuidense mid voor Angenent. Inderdaad was de doelman het eerst bij de bal doch Angenent waagde nog een poging het leder in zijn bezit te kri'gen en raakte daarbij het been van de onfortuinlijke Vi- tessenaar. Na de thee echter was het weer de roodzwarte club, die de toon aangaf. De wind was echter wat geluwd wat de geel-witten in staat stelden om op hun beurt hun voorwaartsen aan het werk te zetten. Zij kwamen de meeste keren echter niet verder dan de LSVV achterhoede. Het werd voor het heiligdom van Bizot in deze periode een heftige worsteling. Tien minuten na de hervatting maakte de ach terhoede van de gasten een fout, "welke door de snel uitgelopen keeper niet meer kon worden hersteld. De Nijs had zijn club op gelijke voet gebracht (22). Nog feller beukten hierna de aanvallen op het wit-gele elftal. De mannen uit Zwaag hielden echter tot het einde stand. Er werd strijd geleverd, die herinnering wekte aan de grote dagen van weleer. Er kwamen echter geen doelpunten meer Ondanks de prachtige kansen, die vooral de bezoekers nog kregen. Ondanks de gapende doelmond. waarin de V.V.W.- rechtsbuiten Meester twee minu ten voor tijd staarde: hii schoot naast. Heerhugowaarders waren niet op dreef De minst slecht spelende club heeft de ontmoeting VroneHugo Boys gewonnen. Dat dit Vrone zou zijn, heeft wel niemand vóór de aanvang verwacht. Wat heden middag Hugo Boys bezielde kon geen van de toeschouwers begrij pen. Het was droevig om te aan schouwen, diep droevig zelfs. Geen enkele speler kon een vol doende halen. Het was dan ook geen wonder, dat een toch werkelijk matig Vrone met de rust een 20 voor sprong had, door goede doelpun ten in de 28e en 35ste minuut. Leo de Pee opende de score met een goed schot in de rechter hoek en Zeegers kopte, nadat hij eerst de bal tegen de staander had geschoten, na mooi aangeven door De Koning, in. Heeft Hugo Boys dan geen kan sen gehad? Natuurlijk, maar men stootte niet door. De tweede helft was nauwelijks aan de gang of Zeegers pikte de bal op, omspeelde enkele spelers en nummer drie lag in het net. Vrone behield het beste van het spel en enkele kansen om de voorsprong nog te vergroten gin gen verloren. Koning kopte net naast en een schot van dezelfde speler scheerde voor langs. Een prachtig schot van de H.B.-rechtsbuiten De Goede trof de lat; maar dat Deken de terug springende bal hoog overschoot, was in zo'n mooie vrije positie wel onbesuisd. Er waren nog 14 min. te spelen toen Deken uit een corner inkop te, 31. Hugo Boys rook nu enige kans, en wist meer terrein te win nen, maar spil de Koning en de prima spelende Smit hielden hun hoofd koel. Het 'blééf 31. FORESTERS WON VAN ST. ADELBERT Belijik de verwachtingen heeft Foresters in een tamelijk gelijk opgaande, matige wedstrijd, de puntjes thuis weten te houden, middels een magere overwinning op St. Adeibert. Reeds na onge veer twintig minuten nam Fores ters de leiding door een kopbal van midvoor van Steeg. Maar St. Adeibert wachtte niet lang met het antwoord. Een blunder in de Foresters achterhoede werd af gestraft (11). Kort voor rust wist Foresters edhter weer de leiding te nemen, doordat Scher mers van een corner uit inkopte. Met deze stand kwam de rust. Na de thee was het een tame lijk opgaande strijd, waarin door beide partijen het doel niet meer gevonden kon worden. Geduren de deze periode was de wedstrijd niet veel meer. Adeibert deed nog wel zijn best, maar dit was maar een zwak pogen, want de Fores- ters-achterhoede was op haar qui vive. ASCARI ZEGEVIERT IN PAU PAU. De Grand Prix van Pau voor racewagens is alhier gewonnen door de Italiaan Al berto Ascari met een Ferrari 2000 cc. Was het, dat deze ontmoeting eigenlijk maar een zacht eitje voor de jongens van Koot was, dat zij maar zo sporadisch op volle toeren kwamen? Of zat de schrik er nog in van de vorige, ontijdige geëindigde wedstrijd in de Pauwenstad toen VIÓS een zijner beste spelers met een beenbreuk van het veld moest dragen? Vragen die wij ons langs de lijn stelden bij deze match, waarvan voor de be zoekers. om hun positie in de kopgroep te handhaven toch zo veel afhing. Het was geen harde wedstrijd, verre van dat. Trouwens daar had men bij scheidsrechter Brouwer geen schijn van kans van. VIOS koos wind in de rug en na enig verkennen over en weer werd het al spoedig duidelijk dat de roodgestreepte gasten de beste papieren hadden. Dat werd ook uitgedrukt in de zevende minuut toen Buiter het leder bemachtig de, een back omspeelde en met een listige omhaal van Balens Blanken liet vissen. 01. Het werd een eigenaardige wedstrijd. Goede aanvallen liepen steeds op niets uit. maar juist van die on verwachte kleinigheden zorgden voor de doelpunten. Kemper pikte een doorloopbal en alleen voor de keeper miste hij de kans van de dag. Maar toen Buiter een bal, die eigenlijk buiten zijn bereik was, door een ontactische bewe ging van de back op het nipper tje wist te bemachtigen en keu rig voortrok, kanjerde dezelfde Kemper zodanig door de roos dat ie door 't zijnet verdween. Ter wijl ziin supporters stonden te mopperen van „dat is nou de tweede keer", weeS de scheids rechter naar de middenstip en veranderde het gemopper in ge juich (02) Maar ook de roodbroeken wa ren niet van plan zich zo maar gewonnen te geven en wisten te profiteren. Een blunder van Roo- zendaal. werd door Windt keurig afgestraft, scherp langs de paal verdween ziin diagonaal schot in de touwen (12). Dat gaf de roodbroeken moed en zij gooiden er een schepje op, maar hun voorhoede faalde volkomen wegens gebrek aan goede schutters. En de War menhuizers kregen de smaak te pakken. Van een voorzet van de slof van Jac. Roozendaal maakte Buiter 13. En even later tippelde dezelfde speler door alle gelederen heen en het was 14. Toch liet de thuisploeg zich niet intimideren. En weer was het Windt die profiteerde van een lek in de verdediging, een gaatje zag, en keeper Nannes het nakijken gaf. 24. Maar om de achterstand in te lopen was een te zware op gaaf Zonder heel veel moeite, maar keurig berekend tippelde Mos met het leder langs de cor- nervlag, even langs de outlijn en tot ieders verbazing punterde hii juist achter van Balen Blanken zijn rug om, het bruine monster in de touwen (25). Hiermede was het welletjes. Berlijnse zesdaagse gestaakt BERLIJN. De 38ste Zes daagse van Berlijn is Zondag avond na 31 uur rijden wegens financiële moeilijkheden gestaakt

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5