Marinebasis Den Helder een geduchte sterkte Enkele transacties niet naar wens verlopen ;JL- DKW Bondskanselier Adenauer wil geen volksstemming V.LO.-D.T.S., strijd om de laatste plaats W' Half van A.N.W.B. houdt driedaagse kampeertentoonstellin g Gemee tref Deel nieuive oorlogshaven binnenkort in gebruik N oordermarktboiid Subsidie voor nieuwe brug Het is „huilen met de lamp op" De Saar-kwestie WEL VRIJE VERKIEZINGEN Een pracht**hyts CETA-BEV^ER - KATHOLIEK HANDBAL Een partij met levende stukken k Stave dankt Binnengek giften BIJ DE NOORD Vagina 10 Zaterdag 11 April 1953 Het herstel op de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden vindt voortgang. Het land valt droog en de boeren pakken aan. Links: dit zijn de brokstukken van wat eens het huis van de Oudehoorner Willem Hooy was. Hij woonde aan de be ruchte Molendijk, waar zovele slachtoffers waren te betreu ren. Rechts: Oudenhoorn, dat nog niet is aangesloten op de waterleiding, profiteert thans van de hoofdleiding naar Hel- levoetsluis, die de gehele dag tot de beschikking is van de bewoners; het water in de putten is brak. (Advertentie) zegt m'n deskundige „sport- buurman" wel eens. Deze uitdrukking is ons trou wens niet geheel duidelijk wel weten wij dat je begint te huilen als in sommige hui zen de lamp op gaat. En dat is in elk geval niet nodig. Juist NU komt de fleurige GB behangselcollectie 1953 met 'n primeur voor Nederland, n.l. afwasbaar behang in de prijs klasse van gewoon behang. Zie de nummers 50877 t.m. 50893 en profiteer daarvan. DEN HELDER Nu binnen afzienbare tijd een gedeel te van de nieuwe oorlogshaven nabij het Nieuwediep te Den Helder in gebruik zal worden genomen heeft het officiële orgaan van de Koninklijke Marine „Alle Hens een beschouwing gewijd aan de militaire sterkte van onze vlootbasis. De tactische ligging wordt gun stig genoemd. Hei zeefront heeft een grote offensieve sterkte om dat de vaarwegen naar zee be trekkelijk kort zijn en voor het grootste gedeelte met grote vaart kunnen worden gepasseerd. Ook wat de defensieve sterkte van 't zeefront betreft zijn de omstan digheden voor Den Helder gun stig. Beschieting door geschut van zee uit kan slechts van bui ten de Haaksgronden dus op 'n grote afstand geschieden. Opstel ling van zwaar geschut in de duinen tussen Huisduinen en Cai,- lantsoog of (en) in de duinen op Texel zou hiertegen afdoende be veiliging leveren. Gezien de heer sende machtsverhoudingen is 'n WASHINGTON, 10 April Bondskanselier Adenauer heeft vandaag verklaard, dat hij geen volksstemming in het Saargebied wil, maar dat een vrij gekozen parlement over de status van de Saar zal beslissen. Adenauer meende, dat voor 'n volksstemming te veel nationa listische aspecten naar voren ge haald zouden worden. De kanselier was van mening, dat voor de nieuwe verkiezingen reeds begonnen zou kunnen wor den met de onderhandelingen over de status van de Saar en zijn 800.000 inwoners. Met kracht onderstreepte hij echter, dat „het absoluut nood zakelijk is, dat er een nieuwe en vrij gekozen Landdag in de Saar komt, willen de principes van vrijheid en democratie hoog ge houden worden. Het is onmoge lijk, dat het lot van mensen, die honderden jaren Duitsers zijn ge weest, beslist zou worden tussen twee ministers van buitenlandse zaken". De Saarkwestie was het belang rijkste van de vele geschilpunten, die de kanselier besprak tijdens de persconferentie, welke bijna een uur duurde en door ongeveer 30 correspondenten werd bijge woond. De kanselier was vergezeld van de Duitse zaakgelastigde Heinz Krekeier, de staatssecretaris voor buitenlandse zaken Walter Hall- stein en zijn tolk Hans Weber. Nederlandse tulpen in New York NEW YORK. Tussen de wolkenkrabbers van het Rocken, feller Center was gisteren een klein stukje Nederland te zien. Het, werd gevormd door 5000 mooie tulpen, een groep autori teiten en vele kleine meisjes in Nederlandse klederdrachten, «ter. wijl het geluid te horen was van Nederlandse volkswijsjes. V.S. beginnen civiel proces tegen olie-maatschappijen WASHINGTON. De Ameri kaanse regering heeft bekend gemaakt, dat zij een proces te gen grote Amerikaanse en andere oliemaatschappijen aanhangig zal maken en deze maatschanpijen zal beschuldigen van ovei t eding van de anti-trustwetten wegens vorming van een internationaal oliekartel. beschieting van zee uit door bo venwal erstrijdikraebten niet waar schijnlijk. Volstaan zal kunnen worden met de opstelling van licht geschut (tevens anti-lucht) dat nachtelijk optreden van vij andelijk materiaal in of nabij de toegangen kan tegengaan. Wel zal in de nabije toekomst rekening dienen te worden ge houden met de mogelijkheid van beschieting met bestuurbare pro jectielen, van bovenwater varen de onderzeeboten af of door de vliegtuigen. Als tegenmaatregel kan een dergelijk schip of vlieg tuig zelf met bestuurde projec tielen worden bestookt. Zodra de technische mogelijkheden daartoe ook bij ons aanwezig zijn zal be zien moeten worden of opstelling van lanceerinriöhtinigen met bij behorende apparatuur voor het genoemde doel aan te bevelen is, of dat zal kunnen worden vol staan met de opstelling van stoorzenders die de draadloze be sturing van bommen verhinderen Voorts wordt gezegd dat aan gezien er in Den Helder geen hospitaal is er maatregelen zul- moeten worden genomen, dat er in tijd van oorlog zo spoedig mo gelijk een goed geoutilleerd hulp hospitaal komt. Er moet dan ook een goede gelegenheid zijn voor afvoer van zware zieken en ge wonden. Afzet rode bewaarkool baart zorgen NOORDSCHARWOUDE On danks een verruiming van de af zet door de totstandkoming van een ruiltransactie met O.-Duits land, waarbij 600 wagons bewaar kool werden geleverd, liggen nog aanzienlijke voorraden bewaar- kool in de schuren en koelhuizen van de Larngedijk opgeslagen. Vooral de afzet van rode kool baart zorgen. De situatie met de gele en witte kool is enigszins gunstiger. De verwachting is, dat de voorraden witte en gele kool geruimd zullen worden, doch voor de rode kool, waarvan de voorraad het grootst is, vreest men het ergste. Bij de drie be langrijkste Noordhollandse kool- veilingen, n.l. Noord-Soharwoude Broek op Langedijk en Warmen- huizen, bedraagt de voorraad nu ongeveer 800 wagons rode kool, ongeveer 35q wagons witte kool en ongeveer 200 wagons gele kool. Men hoopt alsnog op nieuwe transacties. De gemiddelde prijs der kool lag in de eerste drie maanden van dit jaar aanzienlijk lager in verhouding tot de over eenkomstige periode van het vo rige jaar. (Advertentie) Bevorderingen Rijks- landbomvwinterschool De volgende leerlingen zijn be vorderd naar de 2e klasse der RLWS te Alkmaar: J. A. Apeldoorn, Uitgeest; N. Berkhout, Abbekerk; D. Blaau- boer, Beemster; J. Bontekoning, Midwoud; P. Bontekoning, Mid- woud; H. Bruin, Graft; L. C. Conijn, Oterleek; D. J. Crok (e Westiknollendam; P, van Diepen, Stom petoren; H. R. Driessen te tlaarlem; N. P. Frans, Bergen; B. de Graaf, Heiloo; W. Groot, Eg- mond a.d. Hoef; F. Hogeterp, De Rijp; H. Huisman, Alkmaar; K. Kalis, Stompetoren; A. Klaver, Amsterdam; S. Knip, Beemsler; A Kos, De Rijp; W. Kos, West- Grafdijk; P. Pronk, Stompetoren; A. Lakeman, Stompetoren; K. Maatje, Zaandam; J. Meulenhoff, Heiloo; J. S. Molenaar, Volen- dam; J. Oly, Heiloo; N.P. Oude man, Heerhugowaard; H.H. Rit- ter, Heemskerk; W. Schermer te Beemster; A. Schermerhor,n 4e Nd. en Zd. Beemster; W. Söher- merborn, De Rij,p; J. v. Splunter, Beemster; C. Timmerman, Ben- nimgbroek; G. Tijd-eman, Stompe toren; W. L. van Troositenburg de Bruijin, Amsterdam; J. de Wit Amsterdam; J. IJff, Assendeift. Vijf leerlingen werden niet be vorderd. BOUW OVERKAPPING VEILING AANBESTEED W ARMENHUIZEN Dezer dagen is namens de Centrale Veilingvereniging Warmenhuizen en Omstreken aanbesteed het bouwen van een overkapping op 'het terrein naast het fustpakhuis. Negen inschrijvingen werden ont vangen, n.l. van de fa. M. de Nijs en Zn., Warmenhuizen f 46.085; J. Moras Kalverdijik H.karspel f 46.550-Schotvanger, Sohoorl- dam f 47.442; Fa. Kemper War menhuizen f 49.555; Th. Meijer, Warmenhuizen f 50.088; fa. Wes- tra, W-armenhuizen f 51.150P. de Geus, St. Maarten f 50.279; Th. Duin, Tuiitjenhor-n f 50.850; W. Bijlhout, Stroet-St. Maarten f 51.704. Bij de aanneemsom is niet in begrepen de dakbedekking, deze wordt afzonderlijk door een op dit terrein werkzame firma gele verd. Het werk is intussen ge gund aan de laagste inschrijver Fa. M. de Nijs en Zn. te War menhuizen. De begroting w-as f 47.903. VLIEGENDE SCHOTEL? DELFZIJL Door enkele per sonen Is Donderdagavond laat een gloeiende bol of schijf waar genomen, die zich vrii snel in N.W. richting bewoog. Het „voor werp" leek zich op geringe hoogte te bevinden en was be trekkelijk groot. Centrale stierenkeuringen ARNHEM De centrale stie renkeuringen voorjaar 1953 zul len als volgt worden gehouden: Zutphen 22 April: Maas-Rijn- IJsel, Gelderland-Overijsel, zwart bont Gelderland; Rotterdam 23 April: zwart bont; Alkmaar 24 April: zwart bont; Ommen 29 April: zwart bont Drente-Over- ijsel; Utrecht: 1 Mei: zwart bont en zwart blaar; Groningen 4 Mei: zwart bont en zwart blaar; Leeu warden 6 Mei: zwart bont; Breda 7 Mei: zwart bont; Lieden 7 Mei zwart blaar. OETELDONKERS ADOPTEERDEN GETROFFEN GEZIN. De Oeteldonkers, die dit jaar geen Carnaval vierden, in verband met de gebeurtenissen op de Zeeuwse en Zuid- Hollandse eilanden en in West-Brabant, vonden, dat ook zij iets moesten doen om de nood te helpen lenigen. Zij adop teerden de familie J. Stoop (vader, moeder en negen kinderen) uit Achthuizen (gem. Ooltgensplaat) op Goeree-Overflakkee. Donderdagmiddag keerde de familie echter terug naar Acht huizen. Men werd uitgeleide gedaan door de Oeteldonkers, die nog eens diep in de buidel hadden getast. Een grote vrachtauto reed de familie en alle goede gaven, waaronder zelfs biggen, naar het dorp terug. De Oeteldonkers maakten er een vrolijk afscheid van. NOORD-SCHARWOUDE. „Met de afzet van de rode kool is het 'n ware lijdensgeschiedenis. Momenteel liggen nog grote voor raden opgeslagen. De tuinders hebben alle hoop op 'n goede afloop laten varen. Thans wordt nog wel gehoopt op 'n ruil transactie. De afzet van gele en Deense witte kool is meegevallen, of schoon de prijzen aan de lage kant bleven", aldus opende Don derdagavond de voorzitter van de Noordermarktbond, de heer P. Duijves, de bestuursvergadering. Nadat de notulen waren gele zen werd medegedeeld dal de ere-voorzitter, de heer J. Kliffen, verhinderd was de vergadering bij te wonen. De omzet over de maand Maart bedroeg f 641.347.72. De omzet over de eerste drie maanden van dit jaar bedroeg f 1.738.000.tegen f 2.423.000.over dezelfde pe riode van 't vorige jaar. Voorraden. Op Dinsdag 7 Maart waren bij de leden van de Noordermarkt bond nog opgeslagen 440 wagons rode kool; 70 wagons gele kool en 270 wagons Deense witte kool. 1 wagon is 10.000 kg. De fustloods, welke op het industrieterrein gebouwd is, is bijna voltooid en zal binnenkort worden opgeleverd, waarna hij in gebruik genomen kan worden. Het bestuur ging accoord met d'e winstverdeling, zoals deze door ■die accountantsdienst van het Cen traal Bureau was voorgesteld. Op de ledenrekening van de leden zal f 34:200.worden -bijgeschre ven. De gehele winst was f 64.373.45 groot. Aan afschrij vingen zal plm. f 23.000.wor den besteed. Quarantaine maatregelen vroege aardappelen. De quanrantaine maatregelen voor de vroege aardappelen wa ren tot nu toe voor het risico van de handel. De handel kocht de aardappelen, sloeg ze op, en had ■het volledige risico van ziek etc. etc. Dit wilde men thans ver anderen. De quarantaine maat regelen zouden dan voor het ri sico van de tuinders zijm. De vroege aardappelen kunnen op geslagen worden b.v.b. in de vrij komende fustloods en na afloop van de quarantaine en-bloc ge veild worden. De heer Volkers voelde er niet. veel voor om het risico van de handel over te dragen op de tuin der. De quarantaine-maatregelen zijn afkomstig van de P.D. De aardappelen worden ziek-vrij af geleverd en we kunnen iemand niet veroordelen om wat moge lijk voor ziek in de partij kan komen. De heer Hink vroeg naar de kosten bij aflevering. Wie zal de transport betalen? De heer v. Nienes wees erop, dat bij en-bloc veilen de prijs ook heel wat hoger zou liggen. ver zelf de aardappelen opslaan en verwerken. Spr. was bang voor de kosten. Opgemerkt werd nog, dat deze maatregelen hoofdzakelijk gericht zijn tegen de niet-sproeiers. Na nog enige discussie werd besloten om de quarantaine maat regelen van de vroege aardappe len zo uit te voeren, dat het ri sico van ziek etc. voor rekening zou komen van de tuinders en dat de verzorging zou geschieden d-oor de veiling. Nieuwe brug. Aan de orde kwam het verzoek van het gemeentebestuur om 'n bijdrage te verlenen in de kosten van de bouw van 'n nieuwe vei- lingbrug. De nieuwe brug bete kende 'n verbetering voor het verkeer te water en langs de weg. Het dag. bestuur stelde voor om f 5000.subsidie te geven. Aldus besloten. Voor de bond werd 'n nieuw huishoudelijk reglement vastge steld. Het oude marktreglement werd uitgebreid met enige arti kelen ovei het fust. Bij misbruik van het fust kan 'n boete van tenminste f 10.worden opge- i legd en ten hoogste f 500. n Tuinder-aanvoerder mag het fust niet langer dan één week in zijn bezit houden. Bij de rondvraag informeerde de heer Wit hoe ver of het nu stond met de levering van kool aan de Oost-zóne. Vanmorgen werd spr. gevraagd of hij nog witte kool had voor f 7.per 100 kg. De voorzitter deelde mede, dat aanvankelijk 'n kwantum witte kool was opgegeven door de tuin ders, dat juist toereikend was voor de transactie. Door de vraag naar kool voor Engeland werdien echter verschillende partijen soms voor belangrijk hogere prijs uit het Groeien gedeelte uit gekocht, waardoor de veilingen niet aan hun kwantum toekwa men. Thans moeten nog plm. 60 wagons geleverd worden. Deze kool moet deze week geleverd worden en de enige manier om er aan te komen is 'n hogere prijs geven. Uit de vergadering werden te gen de uitvoering van de trans actie voor de Oostzöne verschil lende klachten en grieven geuit. Men was wel blij met de trans- aotie, maar de uitvoering was zo slecht, dat over en weer de tuin ders zeer ontevreden zijn. De voorzitter en de secretaris waren het ook niet eens met de uitvoering. De beschikbaar ge stelde kool had uit de fharkt ge nomen moeten worden, waardoor de vrjje kool ruimere armslag had gekregen, Ook was het niet goed dat de veilingbesturen bij de ge hele trans-actie in het dtiister tastten, terwijl de handel zo werd verondersteld de uitvoe ring geheel in de hand had. Medegedeeld werd dan ook, dat het bestuur, bij 'n mogelijk ko mende transactie, zo niet meer wenste mede te werken. IJS. ueei. wau xiugci buu nggcu. T /T i. De heer G. Koopman wilde lie- ganger, Trygve Lie (links). De nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarskjoeld, de 47-jarige Zweedse econoom en diplomaat, werd bij zijn aankomst te New York begroet door zijn voor- 0 voorwiel-aandrijving geruisloze molor v 0 alle dashboard-meters (Advertentie) fkennemer 'autogarage j.c.pouwels i tel. 2224 fl alkmaar Naast de belangrijke wedstrijd voor het Districtselftal in Scha- gen vraagt de wedstrijd DTS VIO de bijzondere aandacht. De ze immers kan de beslissing brengen voor de onderste plaats in de Hoofdklasse DTS. dat de gehele competitie erg ongeluk kig is geweest, kriigt nu nog een kansje, een beslissingswedstrijd te forceren. Wordt van VIO ge wonnen, dan volgt dat verleng- stukje van de competitie. Maar ook VIO, waar de laatste tüd wat vers bloed schijnt in te ko men. zal zch zonder meer niet gewonnen geven. Men kan dus in Wognum op spannende strijd rekenen. Programma: Districtselftal tegen versterkt TOP. 16.15 in Schagen. Diocesane hoofdklasse: VIO DTS 12 uur. 2e klasse: Hugo Girls 2VIOS 16.15 uur. 3e klasse: VIOS 2Geel-Zw. 2 13.40 uur. Junioren AA: Con Zelo a— VIOS a. 13.30 uur. Kampioensch. Junioren: WGW a—SEW a. 16.15 uur. Junioren Ab: Con Brio aAlw. Forward a 13.40: FSA aDTS a 17.30: VIO aStrandvogels a 13.00. Junioren B: VZV b—WGW b; VZV c—VI. Vlug b. Adspiranten A: WGW aVI. Vlug a 16.30: WGW b—Geel Zw. a 17.00. Adspiranten B: DWO aCon Zelo b 16.30: DWO b—VZV a 14.10: Con Brio aCon Zelo a (13 Apr.) 18.30. Adspiranten C; FSA aAlw. Forward a 13.40; VIO aSEW a 13.45. In de tweede klasse moet het reeds tot degradatie gedoemde Hugo Girls a de strijd aanbinden tegen VIOS. Zou de laatste wed strijd nog een verrassing opleve ren? In de derde klasse werkt Geel Zwart 2 zich door een over winning op VIOS 2 naar een be slissingswedstrijd tegen DWO 2 om een plaats in de 2de klasse. Bij de Junioren ziin de beslis singen reeds gevallen: ze gaan nu beginnen aan de wedstrijden om het kampioenschap van het District, we ziin werkelijk be nieuwd of WGW aan de andere kampioenen 'tzelfde zachte eitje heeft, als gedurende de competi tie. Gok SEW a is in haar afde ling ongeslagen gebleven, het zal dus in Den Helder ongetwijfeld spannen. De overige wedstrijden ziin 'n restje, dat echter nog voldoende aantrekkelijkheid heeft. AMSTERDAM, 10 April. Het kamperen is in Nederland vooral sinds de laatste wereldoorlog zeer in aanzien gekomen als vorm van vacantiebesteding. Jaarlijks trek ken ongeveer driekwart millioen Nederlanders er met tent of kam peerwagen op uit of zoeken voor enige tijd de rust van de vrije natuur in kamphuizen of bunga lows. Bij deze toenemende belangstel ling voor het kamperen is ook de vraag met welk materiaal dat moet gebeuren eerst goed naar voren gekomen. Om daarop een antwoord te geven is onder aus piciën van de A.N.W.B. op het IJsclubterrein bij het Olympisch Stadion te Amsterdam een kam- peertentoonstelling ingericht, die onder de naam „Goed Kamp" van middag om 4 uur door burge meester d'Ailly, officieel zal wor den geopend en die tot Zondag avond zal duren. Het doel van deze openlucht tentoonstelling is een zo volledig mogelijk overzicht te geven van de in Nederland in de handel zijn de tenten en kampeerwagens om daardoor aan adviseurs van bijv. kampeer- en jeugdverenigingen gelegenheid te bieden de voor- en nadelen van het materiaal te bekijken teneinde deskundig ad vies te kunnen geven bij de aan koop. Voorts wil de expositie het publiek zodanig voorlichten, dat het er van wordt weerhouden tenten of kampeerwagens te ko pen van ondeugdelijk materiaal of slechte samenstelling terwijl er voor dezelfde of iets hogere prijs goed materiaal te krijgen is. Op de tentoonstelling zal men ook het bekende „elek wat wils" kunnen vinden. Er komen tenten die bedoeld zijn voor de kam peerder met de kleine beurs, maar ook kampeerwagens voor de autobezitter. Met andere woor den: de tentoonstelling geeft een overzicht van kampeermateriaal in prijzen, die tussen de vijftig en de ruim achtduizend gulden liggen. De meest spectaculaire tent, die op de expositie te zien zal zijn, is de luchthut. Dit is een tent die omhoog wordt gehouden door de opblaasbare rubberbuizen, die in de vier ribben van de tent in genaaid zijn. De luchthut is ge makkelijk op te zetten, maar vrij zwaar en daardoor eigenlijk alleen geschikt voor automobilis ten. De tentoonstelling biedt daar naast ook gelegenheid kennis te maken met kampuitrustingen, als meubilair, keukens en ander ma teriaal, dat het leven van de kampeerder comfortabel moet maken. Al deze artikelen worden getoond door een 24-tal buiten sporthandelaren, die, behalve de overtuiging dat zij het publiek iets goeds te bieden hebben, ook nog de verwachting hebben, dat hun exportmogelijkheden er door verbeterd zullen worden. Want wel liggen de kampeer uitrustingen van Nederlands fa brikaat belangrijk lager in prijs, dan in andere Europese landen: het buitenland kent toch nog te weinig de kwaliteit ervan. De tentoonstelling is bedoeld als de eerste in een telkens na een of twee jaar terugkerende reeks les sen in kampeertechniek. HAMMARSKJOLD BE-EDIGD NEW YORK, 10 April (Ass. Press) De Zweed Dag Ham- marskjold is vandaag tijdens een dramatische plechtigheid, welke door de hoogste diplomaten van 60 landen bijgewoond werd, be ëdigd als secretaris-generaal van de organisatie der Verenigde Volkeren. Even na drie uur werd Ham- -3S apuapreqos ep joop pjofusreui cretaris-generaal Trygve Lie naar het spreekgestoelte in de ronde, blauw-groen-gouden zaal van de Algemene Vergadering geleid. Onze schaakrubriek Eén van de meest brillante partijen met levende stukken is Capablanca's verrukkelijk duel met Steiner. Op bijzonder fijne wijze weet de Cubaan te profiteren van een zwakte in de vijandelijke ko ningsvleugel. Als de strijd op het hoogtepunt is, brengt Capablanca een diep berekend torenoffer en dwingt tenslotte met een tweede toren offer op schitterende wiize mat af. Een juweeltje in de schaak literatuur! Wit: Capablanca Zwart: H. Steiner 1. e2e4, e7—e5; 2. Pgl—f3 Gespeeld te Los Angeles 1933 Vierpaardenspel Pb8c6; 3. Pbl—c3, Pg8—f6; 4. Lflb5. Lf8b4; 5. 0—0, 0—0; 6. d2d3. d7—d6: 7. Lel—g5, Lb4 xc3; 8. b2xc3, Pc6e7 (Beter is 8De7, gevolgd door 9 Pd8 en 10Pe6). 9. Pf3—h4, c7c6; 10. Lb5c4, Lc8e6; 11. Lg5xf6, g7xf6; 12. Lc4xe6, f7xe6; 13. Ddl— g4t, Kg8—f7; 14. f2—f4! (zeer energiek), 14Tf8g8 (Beter was 14Pg6); 15. Dg4 h5+, Kf7g7, 16. f4xe5, d6xe5 (Gedwongen, na 16 fxe5 volgt 17. Tf7t en mat op de volgende zet); 17. Tflxf6ü (Het begin van een fantastische slotcombinatie) 17Kg7xf6; 18. Tal—fit. Pe7f5; 19. Ph4xf5ü (Veel ster ker dan 19. exf5, dat overigens ook won); 19e6xf5; 20. Tfl xf5t, Kf6—e7; 21. Dh5—f7t, Ke7 d6; 22. Tf5—f6t, Kd6—c5 (zw. enige kans was nog slaan of f6); 23. Df7xb7ü (Een fijne pointe er dreigt nu mat op b4). Stelling na 23. Df7xb7ü M k Wit: Kgl Db7 Tf6; pi. a2 c2 c3 d3 e4 g2 h2 Zwart: Kc5 Dd8 Ta8 Tg8 pi: a7 c6 e5 h7 23. Dd8b6; 24. Tf6xc6! (het tweede torenoffer): 24Db6 xc6; 25. Db7b4 mat. HEILOO - volking van In de gemee heeft, om d helft, die en de Vries, Boi z'n zevenen Vahi, Zuurbi tegen opheffi er de volgen den. Staken afschaffing, De heer de dit voorstel n van B. en W„ nimmer een fing van de lasting te ven De heer de lasting overbo voor zei hii, de andere suDsia anders 't bestaan zetten. De heer de vervolgens falkland betaald f303.-. Foresters feestavond. Het bepaalde feestavc particulieren NIO sehoolverenig betalen. „Neen de Vries uit. eigenlijk f132.- plaats van te voor tentoonste lasting worden De heer de volgens een i verenigingen worden gesub, andere kant gen" voor het be makeliikheidsbelas haafde zijn voorst fing. De heer Robert voorstel met klem sommige verenigi makkelijker besta: bestaanszekerheid krijgen, zo zii zouden behoeven De verenigingen tuur. Ook de waarbij de jeugd De heer Vahl midden, dat het ziin, die de belast Hij wilde de bezoi tree laten betalei maak een zekere men dus buiten k De heer Bosma belasting zonder thiek. Hii meende te de f4000.- aan mindering door zou kunnen dragen De heer Greeuw belasting een grove De heer Rus ver1 over deze uitingen denheid. „Ik draag gen een goed hart dusverre heeft gee enigingsbestuurslid uit zo zei hii. gingen met gei komen, waaruit te maken, dat last zijn. zodat gevaar komt. dan gen. zulks te on naar maatregelen dat gevaar kunne Daarom deed de idee aan de hand pelend orgaan te deze zaken onderz over contact met bestuur opneemt. Ook wethouder vermakelijkhei'dsbeï mende uit de beui kers. Hij stelde voo geval te onderzoek vond het al te kras opheffing over te De voorzitter bei bedrag, dat elke deze belasting mo groot nog niet is. dat bui een uitvoe t Ontluikend Ro< bezoekersaantal man 13 cent zou betaald. Een derj kan toch moeiliik geacht worden op staan van een veren: belasting in ziin ge fen, dat gaat niet moet toch draaien, ring van hogerhand daarop zeker niet. geneigd, om de vei wille te ziin en er val voor geval, kr voor in te slaan, beeld een subsidie ke net zo groot is "Rg- die men verse De heer Groot ver zich over, het college Bij de bureaux va derpers kwamen hei gende giften hinnei slachtoffers van de Opbrengst verloting Dansschool Jack Sn: Alkmaar Circusvoorstelling El] Gitta Verlaat. Willy Toos Doffer en Thea kers te Hoorn Dagelijks verantw de binnengekomen gij kolommen. O kunt uw giftei san onze bureaux, sooalijk, hetzij per bi wissel. Ook kan op rekeningen worden gironummers van on zijn: Groningen 70023 den 594459, Sneek 5 men «94460, Zwolle 4 maar 59446S, Den He en Hoorn (ook te geb Schagen en omgeving

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 10