Raad Heiloo behandelde een uitvoerige agenda Sterrit der Naastenliefde maakte duizenden gelukkig Ho b Stille Omgang Alkmaar wordt 3 Mei gehouden AGENDA Goed iconen" nam woningen in gebruik Zouaven via de Rijp - op het goede pad He i dei Onze Modelwoningen Devotie Miraculeus Bloed moet meer bekend worden Ook militaire tehuizen P. J. v. Kessel, Limmen Pastoor van Veen ere-burger van Den Helder krijgen geldelijke bijdrage Dodelijk ongeval aan de Blokdijk Dodelijk ongeval te Lutjebroek Verbetering Zeeweg Uitbundig feest met vaders en moeders 815 wagens ondenveg ANNA BIJNSSTR. 29-30, VROOM Sc DREE SMATVIV Markt en Beurs Een 4-2 zege Fe de j Prachtig slaagch Paging 2 MAANDAG 13 APRIL 1953 ALKMAAR Evenals Amsterdam zijn Stille Omgang heeft ter ere van het H. Sacrament des Altaars, zo heeft op gelijke wijze en met evenveel recht en traditie Alk maar zijn stille omgang ter ere van het H. Miraculeus Bloed. Deze stille omgang zal worden gemaakt in de nacht van Zondag 3 Mei a.s. I)e hoofdintentie zal zijn: Voor sterkte en bevrijding voor degenen, die om het Geloof worden vervolgd. Om 12.30 uur wordt een kort Lof gehouden met toespraak in alle drie de parochiekerken. Voor de deelnemers van de Riiwielclub, die tiidens het laatste jaar flink vooruit, is gegaan en thans om en nabii de 1000 leden telt, is aan gewezen de H. Bloedkerk, de dekenale kerk van de parochie van St Laurentius. Voor de deel nemers van de buitenafdelingen de St Josephkerk aan de Singel en voor de deelnemers uit de 'stad de St Dominicuskerk op de Laat. Na het Lof, om één uur, zal de Omgang worden gehouden. Daar na begeven de deelnemers zich weer naar de kerken, alwaar om twee uur een gezongen Mis zal worden opgedragen tot intentie van de levende en overleden le den van de Stille Omgang. Op de Paardenmarkt zal de menigte van deelnemers bidden voor zegen over onze regering. On de Stenen- brug voor de slachtoffers van de watersnood en bij de Kaoelkerk voor de bekering van onze dwa lende medebroeders. Om een en ander ter organi satie te besoreken kwamen be stuur en besturen van de buiten afdelingen van het Genootsqhap van de Stille Omgang, onder voor- z'tterschan van de heer ï(zaak) Vleugel, Zondagmiddag in Hotel Victory biieen. Het voornaamste was de lezing, die Rector B. Voets uit Amsterdam hield over de his torische gegevens, die rond het wonder van Alkmaar bekend ge worden zijn en waaruit overdui delijk moge blijken, dat Gods Voorzienigheid heeft gewild, dat een speciale verering van het H. Bloed te allen tijde 'beoefend zou worden. Op deze lezing komen wij in de loop van deze week nader terug. Het belangrijkste punt van besnreking was voorts de „propaganda". De Stille Om gang van Alkmaar kan niet, zo als die van Amsterdam, bogen op een algemene bekendheid, zeker niet buiten Noord-Holland. Toch is ook de Alkmaarse bede vaart nationaal, gelijk die van Amsterdam dat is. Oo de eerste plaats dienen de leden zelf de „propaganda" in eigen kring ter hand te nemen, voorts zal men trachten in het gebied Beverwijk, Heemskerk. Velsen-Noord en Wijk aan Zee een grote vergade ring te houden, waarop alle ka tholieken uit dit gewest worden uitgenodigd om van deze omgang en zijn geschiedenis meer te ver nemen. Ook in Alkmaar zelf zou een dergelijke bijeenkomst zeer ge wenst zijn, want, als men nagaat SCHITTERENDE PRESTATIES VAN OLYMPUS-ATHLETEN Jan Borst derde bij de Internationale Silverrush te Duindigt ALKMAAR Wederom boek ten de athleten van ed Alkmaar- se athletiekver. „Olympus" een schitterend resultaat. Bii de be kende Silverrush te Duindigt. 'n klassieke internationale veldloop, werd Jan Borst, als D-klasser ge start. 3e van de ruim 250 deel nemers. Als eerste D-klasser kwam hij over de finish, met alleen de be kende Belgische loper Luciën Hanswijck en de Ned. Veldloop- kampioen Adriaansen voor zich. Na de reeds behaalde successen is dit wederom 'n bewijs, dat de ,.01ympus"-athleten dit jaar sterk de aandacht zullen trekken Ook Piet Bleeker, in de B- klasse deelnemende, bereikte 'n schitterend resultaat en eindigde als 27ste. waarmee hij meer dan de helft der A-klassers achter zich liet. Vanaf deze plaats, har telijk proficiat, aan deze kranige lopers. Successen van Juniores De jaarlijkse veldloop te Ber gen. is voor de Junioren van „Olympus" zeer succesvol verlo pen. Bii de junioren B. die 'n afstand van 2000 meter moesten afleggen, werd Bertus Mulder rweede. terwijl Jan Vlaar. de vierde plaats bezette. 3000 Meter liepen de Jun. A en hier werd Frans v.d. Schot derde, Dick Droog vierde en Ben Giting zesde. Senioren A, B. C. D. 4100 m: De D-klassers C. Beers en B. Bleeker hebben zich tussen de A- en B-klasse danig geweerd. Om als resp. 11e en 18e te ein digen, in het totaal klassement, •is 'n prestatie, die er zijn mag en die hen 'n groot dosis zelf vertrouwen zal hebben gegeven voor het komende baanseizoen. Verrassend resultaat!! ALKMAAR Men schrijft ons: Ja, zo kunnen wii de opbrengst volmondig noemen, die gisteren is behaald. Niet alleen, dat de financiële bijdrage de verwach ting overtrof, maar vooral de be kendheid en sympathie waarin de R.K. Alkmaarse Athletiekver. „Olympus" is komen te staan, was ook een der resultaten, die op deze Zondag is behaald. Het bestuur van „Olympus" brengt aan allen, die door hun bijdrage meegewerkt hebben, om het resultaat van ruim 218.- te bereiken, harteliik dank. Het eindresultaat was: St Laurentius 48,60: St Dominicüs f 86,68: St Joseph 83,54 HET BESTUUR wat de vergadering van gister middag aan belangstelling onder vond (slechts een tiental belang stellenden), zou men misschien tot de conclusie mogen komen, dat over het algemeen de bevol king van Noord-Holland zich niet zo bijster veel voor het Wonder, dat God heeft verricht, interes seert. Er zal meer propaganda moe ten gemaakt worden. Wanneer dit geschiedt, dan pas zal Alkmaar eveneens tienduizenden trekken, gelijk Amsterdam, en dan zou op de overheid misschien in de verre toekomst nog eens aandrang kun nen worden uitgeoefend, om de vroegere openbare Bloedprocessie te herstellen.... De diverse jaarverslagen wer den goedgekeurd. De moderator, de Deken van Alkmaar J. Th. Jacobs, was verhinderd. Bioscopen: MAANDAG 13 APRIL HARMONIE: Avontuur (18) REX: Sterren stralen overal (a.l.) CINEMA AMER1CAIN: De go din der jungle (14) VICTORIA: Het wonder van Faitima (a.l.) Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Wanna, Rit sevoort 5, Apotheker mej. C. Kamphuys. GULDEN VLIES: 8 uur R.K. Vrouwenbond. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 u. vergadering Rode Kruis 8 uur Soiree Dansinstituut Arendsen. Dinsdag: Hoog water 8.10 en 20.20 uur. Laag water 2.15 en 14.25 uur. CANDIDATENLIJST VRIJZ. DEM. BOND ALKMAAR 1 A. Eriks; 2 Mevr. C. F. EldermansZwart; 3 H. Elte: 4 C. A. de Ruiter. (Advertentie) STOFZUIGERS -X. WASMACHINES KOELKASTEN RADIOTOESTELLEN en andere electrische apparaten Op gemakkelijke voor waarden verkrijgbaar bij ALKMAAR. Zaterdagmiddag werden, in aanwezigheid van tal rijke genodigden, de eerste vijf tien van de drie en zeventig door de woningbouwvereniging „Goed Wonen" aan de Anna Rijnstraat en aangrenzende straten te bou wen woningen met een kleine plechtigheid in gebruik genomen. De heer van Mierlo, voorzitter van de woningbouwvereniging, sprak in zijn openingswoord zijn dank uit over de samenwerking met de gemeente en de verschil lende bedrijven en firma's, die bij de bouw betrokken zijn. Hij was ten volle tevreden met het bereikte resultaat. Na hem voerden de vertegen woordiger van de directie van V. D„ welke firma twee van de gereed gekomen woningen op smaakvolle wijze had ingericht, en de voorzitters van andere wo ningbouwverenigingen het woord. Na een gezellig samenzijn werd nog even nagepraat, waarna de woningen werden bezichtigd. De woningen maken een verzorgde en gezellige indruk, zodat de woningbouwvereniging ten volle tevreden kan zijn met de door haar bereikte resultaten. HEILOO De raad van Heiloo had Vrijdagavond heel ivat tijd nodig, om zich door de agenda heen te worstelen. Nagenoeg alle punten schenen stof voor discussie op te leveren. Het begon al met de notulen van de raad van 6 Februari, waar de heer Olivier iets in opgenomen wilde zien, dat in de vergadering niet tot uiting was gekomen, reden tvaarom zijn voorstel dan ook niet ondersteund werd. Tegenligger dimde niet... HOORN - Tengevolge van 'n t auto-ongeval. Zaterdagavond aan J de Blokdijk, is de 30-jarige on gehuwde vissersknecht C. Fox om j het leven gekomen. Met zijn I baas, de heer Selie en twee col lega's was hij na een vergade- ringbezoek in Enkhuizen, in een gehuurde personenauto op terug weg naar Hoorn. Op een gegeven ogenblik geraakte de bestuurder verblind door een tegenligger. Daarop in de mening verkerend dat hij een uiterst rechts van de weg rijdende bromfietser had aangereden. remde hij zeer krachtig, met het gevolg dat de auto driemaal over de kop sloeg en in de sloot terecht kwam. De wagen geraakte geheel onder water. Drie inzittenden konden, dank zij de tegenwoordigheid van geest van de heer Selie die het portier wist te openen, heelhuids op de kant komen. De heer Fox liep evenwel een schedelbasis- fractuur op. Hii kon nog door de heer Selie uit de wagen worden bevrijd. Dokter Barnhorn van Blokker verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het Sint Jans Gasthuis overbrengen. Hier is de heer Fox gistermorgen overleden. Per kraanwagen is de auto naar Hoorn gebracht. De be stuurder van de verongelukte wagen treft geen enkele schuld. Weer K.R.O.-streekdagen (Van onze correspondent). HILVERSUM. Het ligt in de bedoeling van de K.R.O - programmaleiding om ook dit jaar weer streekdagen te organi; seren. De eerste uitzending in deze rubriek zal gewijd zijn aan de provincie Utrecht en vindt plaats op 7 Juni. 12-jarig meisje door auto overreden LU.TJEBROEK Zaterdag middag om kwart voor één is de 12-jarige Margaretha Kunst uit nog het H. Oliesel toegediend, onder een auto terecht gekomen en op slag gedood. Greet je fietste in een fille meisjes die op weg was naar een turndemonstratie te Zwaag. Zij kon niet goed bij het zadel, gleed op een gegeven moment van de fiets en kwam voor een juist passerende auto terecht. De chauffeur heeft nog getracht een aanrijding te voorkomen door sterk uit te wijken. Dokter van der Meer uit Westwoud kon slechts de dood constateren. Ka peiaan Wijte heeft het meisje nog het H. O liesel toegediend. Greet je zal Dinsdagmorgen ter aarde worden besteld. Het be stuur van de gymnastiekvereni ging S.S.S. heeft de leden ver zocht haar naar de laatste rust plaats te brengen. De jaarlijkse gymnastiekuitvoe- ring die deze week zou worden gehouden is enige weken uitge steld. Daar was het voorstel van B. en W. om f 25.000.— beschikbaar te stellen voor wat later de adop tie van Stavenisse bleek te zijn, ter sprake gekomen. De heer Oli vier wilde in de notulen opnemen, dat het idee daartoe van enkele raadsleden was uitgegaan. Hier over werd tijdens de openbare raad niet gezegd. Wel in de infor matieve. die eraan vooraf ging. In openbare raad echter ging het voorstel' uit van het college. Overeenkomstig de Regeling Niet Rendabele Uitbreidingen stelde de raad een jaarlijkse bij drage van f22.92 vast voor de aansluiting op de waterleiding van het perceel Schipperslaan 2, alhier. Subsidie Leeszaal f 100. Het aantal leden van de Open bare Leeszaal te Alkmaar uit deze gemeente bedraagt thans 170. Hiervan maken ongeveer 160 per sonen geregeld gebruik van de bibliotheek. Met het oog op het belang, dat deze leeszaal voor de gemeente heeft, verhoogde de raad het subsidie voor deze in stelling tot f 100.Dit geldt voor 1953. De heer Olivier had vroeger voorgesteld, het subsidie te stellen op f 250.„De Leeszaal geldt niet alleen voor Alkmaar, maar voor de gehele kop van Noordhol land, en daarom hebben de plat telandsgemeenten de taak, mede bij te dragen tot de instandhou ding en uitbreiding van de boe kerij". Dienovereenkomstig vond hij f 250.een fatsoenlijke bij drage. De voorzitter echter achtte het billijker, de bijdrage ongeveer af te wegen naar het gebruik, dat ingezetenen van Heiloo van de boekerij maken. De heer Rus wilde wel langzamerhand tot ver hoging overgaan, maar de stap van f 25.— naar f ?50.— ineens 'hij' al te> groot. Toen het kerktijd, wel heel ongelukkig ge kozen. De heer Groot beaamde dat. Maar het openstellen zelf stond hij voor, met het oog op het vreemdelingenverkeer. Hij stelde voor: tussen 12 en 4 uur. De voorzitter opperde, dat het misschien wel goed was, eerst de mening van de middenstandsbon den te vragen. Daar ging de raad mee aceoord, zodat t.z.t. nog een beslissing zal worden genomen. Verbetering wegen. Voor de verbetering van wegen stelde de raad een bedrag van f6.956.beschikbaar. Volgens de plannen zal daarvan een voetpad langs de Zeeweg (Noordzijde) worden aapgelegd, het fietspad aan de zuidzijde doorgetrokken worden tot aan de Mallevoortsdijk en de toegang tot het Heilooërbos aan de Kerklaan tegenover de Holleweg en Willibrordusweg worden verfraaid. Nieuwe ketel U.L.O. school Voor het aanschaffen van een nieuwe ketel voor .de centrale verwarming van de U.L.O. school stelde de raad een bedrag van f 2.300.beschikbaar. De oude ketel zal t.z.t. dienst doen voor de verwarming van het gymnastiek lokaal, dat gebouwd zal worden tussen de Vondelschool en de U.L.O. school. Subsidie Mil. Tehuizen. De meerderheid van het college van B. en W. gevormd door de voorzitter en Wethouder Rus, van mening, dat het niet op de weg van de gemeentelijke over heid ligt om het werk van mili taire tehuizen te subsidiëren, gaf de raad in overweging, afwijzend te beschikken op het verzoek om subsidie van de Centrale Katho lieke Militaire Tehuizen en de Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege". De heer Schuijt, de minderheid in het college, was echter vóór subsidieverlening. Z.i. hadden ook de gemeenten, die, zoals Heiloo, geen direct belang bij de stichting van dergelijke tehuizen hebben, een taak in deze. Ook op andere Vo'orsteL Olivïêr^Tn' stemming gebieden gebeurt dat. Heiloo werd gebracht, werd het verwor- pen. Vóór stemden de heren Oli- Onder zeer grote belangstelling zowel van katholiek als niet- katholiek Den Helder, heeft de Zeereerwaarde heer K. A. H. van Veen gisteren zijn Zilveren ju bileum gevierd als pastoor te Den Helder van de parochie van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen. Tijdens een grootse receptie werd hem door burgemeester mr. G. D. Rehorst, namens het gemeente bestuur, dat voltallig aanwezig was, medegedeeld, dat hij be noemd was tot ere-burger van Den Helder. De burgemeester overhandigde de pastoor de zil veren plaquette van de gemeente. Oud-burgemeester G. Ritmeester, thans lid van de Tweede Kamer, zond pastoor van Veen een lang en in hartelijke bewoordingen gesteld telegram. vier, de Vries, Bosma en Greeuw. De raad vond geen aanleiding, de bibliotheek van 't Nut voor het Algemeen te subsidiëren. Tabakshandelaren moeten wachten. Vervolgens kwam aan de orde, het voorstel, om gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus de winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen wor den verkocht, uitsluitend voor de verkoop van deze artikelen op Zondag tussen 10 en 14 uur open te stellen. De heer Greeuw maak te hier bezwaar tegen, vooral omdat sommige sigarenwinkeliers (zeven) wel willen openen, daar entegen andere winkeliers weer niet. Overigens was hij van me ning, dat men op de Zaterdag avond daarvóór tijd genoeg had om zijn rookartikelen in te slaan. De heer Vahl had allereerst prin cipiële bezwaren, vervolgens noemde hij de openstelling een verschuiven van werktijd van de week naar de Zondag. Immers op Dinsdagmiddag zijn de winkels gesloten. Tenslotte vond hij de uren van openstelling, onder heeft niet zoveel belang bij de H.O.V. als bijvoorbeeld Alkmaar, maar toch subsidieert Heiloo de H.O.V. Dat is volkomen gerecht vaardigd. De heer Schuijt zei vervolgens, dat vele jongens van de tehuizen gebruik maken, wel ke instellingen slechts op hulp van anderen zijn aangewezen. Hij maakte er een voorstel van, om beide instellingen een subsidie van f 100.elk te geven, voor het jaar 1953. Het stelde de heer Groot teleur, dat de meerderheid van B. en W. een dergelijk standpunt innam. Hij zei, dat ook vele jongens uit Heiloo van deze instellingen ge bruik maken. Het zou klaplopen zijn op andere gemeenten, wan neer Heiloo achter bleef. Gezien de noodzaak, om de jongens in militaire dienst in hun vrije tijd een passend onderkomen te bie den, steunde hij krachtig het voorstel-Schuijt. De heer .Vahl idem. De heer Bolten zei, dat de gemeente moest aanvullen, waar het rijk tekort schoot. Overigens moest men aandrang uitoefenen (Van onze verslaggever) HAARLEM Noch het weer, noch de techniek zijn ach tergebleven in de grote wedloop der naastenliefde, welke de Bond Zonder Naam Zondag in de vorm van een sterrit had georganiseerd om honderden vaders en moeders een dagje nil te bezorgen en om op lien, de „stille helden der samenleving, die een standbeeld verdienen", de aandacht te vestigen. „Ik weet niet wat ik zeggen moet en of ik nog wel iets te zeggen heb, want deze prachtig geslaagde dag spreekt voor zichzelf. De naastenliefde heeft van daag de vlag in top!" Zo sprak een enthousiaste pa ter Loop Zondagmiddag in het Krelagehuis met voor zich 2000 gelukkige mensen. Even later sprak hij in de Moulin Rouge te Haarlem, daarna in het klein seminarie Hageveld, en toen nog in het Monopole-theater te Zand voort. Zondagmorgen in alle vroegte waren meer dan 800 wagens en 15 autobussen uit meer dan 100 plaatsen en van alle hoeken in Nederland vertrokken voor de Sterrit der Naastenliefde. Een sterrit zonder kaarten, zonder krachtproef, tenzij met de kracht proef, die de chauffeurs ter liefde Gods en der naasten hebben af gelegd door in één dag soms 500 kilometer of meer af te leggen, waarvan een groot gedeelte door het overdrukke Zond-<»s-bollen- verkeer. Zij voeren slechts op het kompas der naastenliefde. En zij voeren niet kwaad, want niet één heeft onderweg met pech te kampen gehad. Wel kwamen en kele wagens bij h'et circuit van Zandvoort, het eindpunt, in on gerede; doch daar stonden vrij willigers van de Wegenwacht en bussen klaar: de eersten om het ongerief te verhelpen, de tweeden om voor een onmiddellijk ver der transport naar de feestzalen te zorgen. In colonnes van vijf tig, begeleid door motorordonnan sen van de Zandvoortse motor club vertrokken telkens de auto's met hun gelukkig-glunderende lading van het centrale punt in Zandvoort naar de vier zalen. Nergens behoefden de auto's te stoppen, de politie zorgde overal voor afzetting der kruisende straten. Het behoeft g-en betoog, dat de politieagenten van Haar lem, Heemstede, Aerdenhcut en Zandvoort zich letterlijk in het zweet hebben gewerkt om het verkeer, dat gisteren wegens het goede weer extra druk was, in de juiste banen te leiden en te houden. Op het eindpunt te Zand voort zorgden twee muziekcorp sen voor continu muziek. Vrijwil ligers reikten aan de deelnemers lunchpakketjes uit in een zakje, waarop stond: „Een mens leeft niet van brood alleen". Dit klop- t- want het was rijk aan beleg ging en bovendien volgde nog een feestmiddag. Aan de chauf feurs werd een dankbetuiging overhandigd, waarin nogmaals met een kort woord pater Loop het eigenlijk doel der Sterrit uiteenzet, namelijk: het zoeklicht op de vaders en moeders, die werk en ploeteren, om hun de waardering te doen toekomen, die zij verdienen. op de overheid, om er meer geld voor beschikbaar te stellen. De voorzitter en de heer de Vries zagen hier een specifieke over heidstaak. Het voorstel-Schuijt werd ten slotte in stemming gebracht en aangenomen met 9 stemmen voor en vijf tegen. Tegen stemden de heren de Vries, Bosma, Olivier, van Nek en Greeuw. Benoeming. Tot gemeentewerkman werd be noemd de heer IJ. Rood, Wester- weg 212, alhier. Onderwijs. De raad stelde de volgende voorschotten voor het jaar 1953 vast: voor de R. K. Jongensschool f 11.525,15. Voor de R. K. Meisjes school f 12.682,88 en voor de Christelijke Echoot f3.118,57. Vo:r' de R. K. Meisjesschool voor V.G.L.O. f4.670,79. Voorts besloot de raad tot ver hoging van het verzekerd bedrag waarvoor de gemeente in de ver- waarborgingsregeling van de Frauderisico-onderlinge van ge meenten deelneemt, tot f 25.000.-. Over dit bedrag moet per jaar een premie van f 150.worden betaald. De raad kocht een gedeelte grond, ter grootte van ongeveer 3000 centiare van de Polder Oos terzij aan voor de prijs van f 775.- noodzakelijk voor de uitbreiding van de vuilnisbelt. Aan mej. N. A. Baken werd met ingang van 1 September a.s, eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de Nicolaas Beets- school. Aan de gebr. Kaandorp alhier werd de uitbreiding van de Von delschool met twee lokalen ge gund voor het bedrag van f 30.298. De raad bepaalde, dat de sla gerswinkels op Maandag na 13 uur gesloten moeten zijn. De raad bepaalde vervolgens voor de werkingsduur van de ver ordening tot tijdelijke toekenning van een bijdrage in ziektekosten voor het personeel in dienst van de gemeente, met een jaar te ver langen en het percentage, waar naar de bijdrage in ziektekosten wordt berekend, te verhogen tot 2 pet. Tenslotte verkocht de raad aan de heer dr. H. C. Wiemeyer een strook grond van 3 M2 naast diens woning voor de prijs van f 5. per centiare. De heer Wiemeyer zal deze grond gebruiken voor de bouw van een garage. (Advertentie) ÏV eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: VRIJ KOUD Wisselend bewolkt met en kele buien. In de nacht zwak ke tot matige, overigens ma tige tot vrii krachtige wind tussen Zuidwest en Noord west. Vannacht hier en daar lichte nachtvorst. morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. aan de zijn te bezichtigei HEDEN (Maandagi van 19 tot 21 uui Morgen (Dinsdag) van 19 tot 21 uui ALKMAAR ZWALUWEN II BLEEF BAAS OYER D.E.K. Op overtuigende wijze besliste Zw. deze wedstrijd in zijn voor deel, hiermede bewijzende nog steeds mee te tellen voor de bo venste plaats. D.E.K. wint de toss, waardoor Zw. aftrapt en meteen de keeper op de proef stelt, echter zonder resultaat. En zijn ongeveer 25 min. gespeeld als Hoogendoorn geheel naar links gezwenkt de bal te pakken krijgt, goed voor zet, waardoor Hilverink gelegen heid krijgt Zw. met een prima kopbal de leiding te geven. 01. Even voor rust is het wederom Zw. dat weet te doelpunten. Mid- voor Bruynzeel vuurt een keihar de kogel af, waardoor keeper en bal in het net verdwijnen. 02. Na de thee doet Zw. het rusti- BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend, om gezondheids redenen. aan de Zeereerw. heer C. F. J. Berkemeijer, die pastoor was te Haarlemmerliede. Tot pastoor aldaar is benoemd de Weleerw. heer K. J. H. Lau- tenschütz, die kapelaan was te Den Haag (O.L. Vr. v. Goede Raad). Tot moderator van de School van Maatschappelijk Werk de Weleerw. heer G. J. M. ten Have, die kapelaan was te 's-Gra- venhage (H. Willibr.), FRANSE TRAWLER IN MOEILIJKHEDEN DEN HELDER Zondagmor gen geraakte even ten Zuid-Wes ten van Den Helder een Franse trawler in moeilijkheden, doordat het schip op de zgn Pannekoek was vastgelopen. De reddingboot Prins Hendrik voer ter assistentie uit. terwijl zich eveneens de sleepboot Nes tor van fa Weismuller uit IJmui- den op weg naar de trawler be gaf. Het schip wist intussen op eigen kracht los te komen, hoe wel er een lek werd geconsta teerd. Later is de trawler weder om ter visvangst gevaren. De Prins Hendrik en de sleep boot Nestor zijn na de goede ladioberichten weer naar hun thuishavens teruggekeerd. WARMENHUIZEN, 11 April '53 Peen b 16.7018.50; peen c 12.50—13.80; rode kool 7—13; gele kool 6.5012.60; witte kool 9—11.50. LANGEDIJK, 11 April '53 110.000 kg. rode kool I 712.50; rode kool II 7—9.70; 100.000 kg. gele kpol I 6.5016.60; gele kool II 6.5011.00; 100.000 kg. deense witte kool 612; 3000 kg. peen b 17.10—17.80; peen c 12.50— 12.60; 5500 kg. witlof I 27—37; witlof II 19—29. NRD-SCHARWOUDE, 11 April 1953. 11.000 kg peen b 17.80— 19.80, c 12.20—14.40; 300 kg kro ten a 6.50; 305.000 kg rode kool 7—12.20; 70.000 kg gele kool 6.50 16.80: 150.000 kg deense witte kool 7.10—12.70; 3600 kg witlof I 34, 1B 25—32, II 28—32, IIB 19— 27, III 15—25, stek 3—15; 300 kg aardappelen: bevelanders 13.60; doorgedraaid 35.000 kg rode kool. AVENHORN. 11 April '53' 8000 kg rode kool 7.0011.80: 5000 ka gele kool 6.5013.60: 21.000 ka bieten, I lg 7.90: I rond 5.60—7.60; II 4.80—5.30: 16.500 ka witlof I 22—31; II 19—27: III 14—20; 23.000 kg peen II 17.50— 20.50: III 13.50—17.30: IV 4.00— 4.90. WARMENHUIZEN Peen B 17.40 —17.80: C 14.30—15.00: rode kool 712.80: gele kool 7.60— 14.40: witte kool 9.20—10.70. LANGEDIJK Aanvoer 17000 kg rode kool I 78.50; 4000 kg gele kool I 6.50—12.50; 3000 IDeense witte 8.8012. ALKMAAR - Aanvoer 40 vet te koeien 600—1200; 280 nucht. kalveren 2565; 350 varkens 1.78 1.88 per kg. NRD. SCHARWOUDE. 13 Aor. 33.000 kg rode kool 711.40: 4000 kg gele kool 6.508 10: 10 000 kg deense witte 8.5010.60; 720 kg prei A 35. MEDEMBLIK, 11 April '53 8.100 kg. Ronde bieten A 5.50 5.70: 6.000 kg. breek-peen B 16.8019.20; 5.500 kg. rode kool 7.008.30; 3.000 kg. gele kool 7.40-9.80; 1.000 kg. aardappelen alpha 7.00: 3.000 kg. witlof A 1 26.00—31.00; idem A 2 21.00— 24.00. WOGNUM, 13 April. Witlof a 20—31, b 14—27, c 6—18, stek 39, aanvoer 4500 kg; rode kool 78.50; rabarber 19; andijvie 21 32; spinazie 3640; gratiool 10; winter jan 411; bramley 719. ger aan en gooit D.E.K. er nog 'n schepje op. Toch is het weer Zw. dat door Prost met een lage schui ver de stand op 03 brengt. Ver dere verandering in de stand komt er niet meer. Bijna een half uur had Zoua ven gesteund door een zwak windje, het doel van De Rijp onder vuur genomen, maar steeds wist Veenman zijn veste schoon te houden. Gierende schoten van Pannekeet en de debuterende P. Kok ranselde hij er uit. Na de zoveelste goede combi natie van Pannekeet en Fr. Vriend, kwam het doel van de blauwtjes weer in 't gevaar. Mid- voor Vriend zigzagde door alles heen, en met een beheerst tikje, gaf hij Veenman voor de eerste maal het nakijken 10. Lang plezier beleefden de roodbroeken niet van deze voorsprong, want nog voor de rust, wist Spaarman door een strafschop gelijk te ma ken. Direct na de hervatting trok ken de Zouaven weer ten aanval. Na een afgemeten voorzet van Fr. Vriend, schoot Piërre Kok hard naast. De roodbroeken ble: ven in de aanval, en het was A. Vlaming die met een schitte rende kopstoot uit een corner de stand op 21 bracht. op alles, en nauwelijks was het geloei verstomd, of Hooyberg schoot ontzettend hard in, maar als een tijger besprong v. Diepen zijn prooi, en redde op meester lijke wijze. Smit als de beste speler van het middenveld zette op zijn beurt de roodbroeken voorhoede weer aan het werk. Na een afgemeten pass van Vla ming aan Piërre Kok, schoot laatstgenoemde keihard in, maar tegen de benen van doelman Veenman. De terug springende bal kwam weer voor zijn snelle voeten, en toen kon Veenman zich alleen maar omdraaien om de bal uit het net te halen. 31. Goed werk van Pannekeet, liet Vlaming onbeantwoord, hij schoot in goede positie naast. De handen van het talrijke publiek kwamen op elkaar, toen K. Vriend uit een ingooi-bal schitterend in kopte; dat was 41. De Rijp echter toonde zich nog geenszins een geslagen ploeg, vol vuur speelde het door, en had succes toen Hooijberg hard inschoot In eerste instantie wist de kee per het schot te keren, maar de bal stuitte op zijn knieën af, en werd toen door Krenkt onhoud- Maar ook De Rijp zette alles baar Ingeschoten. 42. Een overzicht Holland aam V Er stond een lijke muiir v, karspel. Daai gedrapeerd a blauw. Daart slaan. Want stonden in t schaard, de hebben de l kwartier gist leumtitels". Gestreden, net al het élan wat al de overgave, aan deze zo pc sport hebben ge; Er was vee Steeds hoger wei kochte kaartjes", gezicht, waarmei van dat nieuws de. Want Boven! dels haar veilin gastvrijheid had die tafeltennisse de partij met he interesse. Daar was voo: die zijn ogen ui bazing over de n „zijn" veiling Daar waren ooi van Bovenkarsp Bakker en Brai de precense gav Mey ontbrak sportieve appèl was eenvoudig n weg te slaan. H< voorzitter van di mer van Koopha J. M. Stumpel, as bracht, werd e\ prijs gesteld. We keren nog 18 18 20 20 18 19 20 18 Afd. A: Sneek—G.V.AJ WageningenI Zwolse BoysI Ensch. Boys N.E.C.R.C.H. E.D.O.Ajax Eerste RCH VSV Ajax Ensch. B. 19 Heracies 18 DOS Wagen. GVAV EDO NEC De Volew. 19 Zw. Boys 19 Frisia 18 Sneek 18 Afd. B: Go AheadHaï 't GooiVitesst Stormv.Ensch Bl.-WitAchill' Elinkwijk—A.G Leeuw.Heerer Be QuickD.W Eerste 1 Heerenv. 20 Enschede 19 DWS 19 Haarlem 19 Vitesse 19 Leeuw. 20 Stormv. 20 Blauw Wit 20 Elinkwijk 19 AGOVV 18 Be Quick 20 't Gooi 19 Go Ahead 19 Achilles 19

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2