Helderse ploegen zegden de rode lantaarn vaarwel Vlot vurende Helder-aanval was Zeeburgia te machtig H.R.C.-voorwaartsen hadden ditmaal schot meegenomen Reec Ii< Amsterdammers werden met 6--1 verslagen Technisch beter V.V werd er de dupe van Hollandia behaalde weer een overwinning VIOS behaalde de zege uitstekende tweede helft W.G.W. kon het niet klaren met stug Koedijk Nu op U.V.V. Schagen won door strafschop 2 e* 3 e en 4e klassers Ongekende spanning rondom laatste plaats in 2A9 2B en 3C Alw. Forward nu 111 grool gevaar Opnieuw nederlaag van Alcmaria Uitslagen Keeper Ha verhoek in prachtige vorm Is er ruggespraak gehouden? Wispelturig Kaagvogels geklopt Het moet maar eens niet „willen" RKDV door Paaina 4 MAANDAG 13 APRIL 1953 i ilt niOPiPll WP PIPPIllüL' lipt novel lippiiinn Tin m«aotiti Vi at moeten we eigenlijk het eerst noemen. De prachtige overwinning van Helder op Zeebnrgia of het fraaie resul taat, dat VZV bevocht tegen Assendelft. Maar vlak ook de overwinningen van Hollandia, Grasshoppers, HRC en Zouaven niet uit. Zij kunnen er zijn. Met Alw. Forward was het weer mis. Jammer, want het wordt nu werkelijk nog spannend voor de Hoornse withemden. Laten we RK AFC tenslotte van harte het pleizier gunnen, dat het be leefde door het falen van liun medegegadigden voor de titel in 4B. Bovenaan veranderde weinig in 2A. Zowel Z.F.C. als Kennemers kwamen zonder kleerscheuren door hun wedstrijden heen. Z.F.C. klopte in Amsterdam Noord D.W.V. en Kennemers deed het tegen Spartaan ook lang niet gek, temeer daar deze Amsterdamse club nog niet geheel buiten ge vaar is. Over gevaar gesproken. Alcmaria komt in dodelijk ge vaar.... K.F.C. werd glorieus winnaar in de Koog, waar Alcma ria met 52 klop kreeg. Nu H.R.C. en Hollandia tevens hun wedstrijden wonnen, is de situa tie voor de withemden niet roos kleurig geworden. H.R.C. won van medecandidaat V.V.A. (21) en Hollandia versloeg U.V.V. met 31 U hoeft maar één blik op de stand te werpen om te zien, hoe spannend het onderaan is ge worden. Z.F.C. Kennemers U.V.V. D.W.V. K.F.C. Hollandia 16 12 17 11 16 7 17 6 16 5 15 4 de Spartaan 15 5 V.V.A. 16 5 H.R.C. 15 4 Alc. Victrix 15 4 Daverende Helder-zege Helder heeft het er niet bij laten zitten. Na de overwinning op Rapiditas kwamen de withem den thans met een daverende 61 overwinning op het lang niet malse Zeeburgia thuis. Door deze prachtige zege heeft de oudste Helderse club thans de laatste plaats overgedaan aan Schoten err O.S.V. Schoten speelde gelijk met H.V.C. en O.S.V. .verloor kansloos van HFC Ook hier is de situatie nog zeer verward onder aan Z.V.V.. Helder, O.S.V. en Schoten voeren nog een ronde dans rond de rode lantaarn. West- frisia kwam met een rehabilitatie zege uit Weesp thuis. Na de slech te resultaten van de laatste we ken hadden we de 21 op Ra piditas niet verwacht. Volendam deed zoals het een kampioen be taamt. Het won met royale cijfers van A.F.C. (5—1). VOLENDAM 17 14 3 0 31 Westfrisia 17 8 5 4 21 A.F.C. 17 8 4 5 20 H.F.C. 17 8 3 6 19 Zeeburgia 17 7 3 7 17 H.V.C. 17 6 5 6 17 Rapiditas 18 6 4 8 16 Z.V.V. 16 5 2 9 12 Helder 16 3 5 8 11 Schoten 15 3 4 8 10 O.S.V. 17 4 2 11 10 zien we Alw. Forward en vooral ÉKK.C. in groot gevaar komen. Vitesse won met 10 van Kin- heim en G.V.O. deed het nog fraaier door Alkmaarse Boys met 20 te bedwingen. Daar B.K.C. het lang niet kon bolwerken te gen D.E.M., dat voor aansluiting met Zaandijk streed (63) is deze club door G.V.O. gepasseerd en heeft nog slechts éép punt voorsprong op Vitesse, dat nu de inwendige moeilijkheden achter de rug zijn, succes na succes boekt. Alw. Forward is' ook nog lang niet veilig. Het verloor gis teren weer van een beter spelend Purmersteijn (13). Aan de zege- toch van W.S.V. werd een einde gemaakt door Velsen, dat met 32 de mannen van Kamp naar de Wormer terugstuurde. Zaandijk D.E.M. Purmersteijn W.S.V. 30 Velsen Wijk a Zee Alkm. Boys Kinheim Alw. Forwar< G.V.O. B.K.C. Vitesse 22 Grote strijd eindigde gelijk Z.A.P. heeft het niet van H.S.V. kunnen winnen en daardoor geen enkel punt op de leiders kunnen inlopen. De verdedigingen waren de voorhoeden de baas en er werd geen enkel doelpunt ge scoord. Nulnul dus na negentig minuten spelen. H.S.V. was het meest gebaat met -deze uitslag daar de Heilonaren vier punten 17 13 2 2 28 17 11 2 4 24 17 9 3 5 21 17 7 5 5 19 17 7 4 6 18 18 8 2 8 18 17 6 5 6 17 18 5 4 9 14 16 5 2 9 12 16 5 2 9 12 17 4 3 10 11 17 4 2 11 10 17 13 3 1 29 17 10 6 1 26 16 9 5 2 23 17 8 6 3 22 17 9 3 5 21 17 5 5 7 15 17 5 4 8 14 16 6 1 9 13 16 5 3 8 13 17 4 3 10 11 17 4 3 10 11 16 0 2 14 2 •K.A.F.C. lachte op Z.A.P. en drie punten op Schagen voorbleven. Schagen zelf won maar juist van D.T.S. (10). Maar de geelzwarten hebben al tijd veel moeite met hun na buren uit Oudkarspel. Onderaan is het op een oor na gevild. Randers verloor van Limmen en kan zich wel voor bereiden op degradatie naar de afdeling. U.S.V.Ü. deed het niet gek in den Helder. Het valt nooit mee om van Watervogels te win nen (31). Succes bleek sterker dan M.F.C. (21) en Oudesluis boog het hoofd voor Texel (03). H.S.V. Schagen Z.A.P. Texel Succes Limmen D.T.S. U.S.V.U. M.F.C. Watervogels Oudesluis de Randers We hebben Zaterdag in onze voorbeschouwing een balletje ten gunste van R.K.A.F.C. opgegooid. En warempel, de Alkmaarders mogen tevreden zijn. E.V.C. en Assendelft hebben punten ver speeld. Assendelft struikelde, zo als zovelen voor hen, over het taaie V.Z.V. en kon slechts één punt uit 't Veld vandaan halen. En E.V.C. streed tevergeefs tegen Monnikendam, dat zijn laatste kampioenskans verdedigde (3—2). Grasshoppers, dat de lastige uit wedstrijd tegen Meervogels tot een goed einde bracht, krijgt nu ook weer een volledige vinger in de kampioenspap. Onderaan deed Bergen nog een poging om iets op de naaste buren in te lopen. Het speelde gelijk met Purmer end. Maar Zouaven had dat ge vaar zeker zien aankomen en klopte het in Lutjebroek op be zoek zijnde de Rijp met 42. Nog even Zouaven en het sein staat definitief veilig. Assendelft 17 10 5 2 25 E.V.C. 18 12 1 5 25 Monnikendam 17 11 2 4 24 R.K.A.F.C. 16 10 3 3 23 Grasshoppers 17 9 5 3 23 V.Z.V. 17 8 2 7 18 Purmerend 15 4 8 3 16 Meervogels 31 18 4 5 9 13 Andjjk 17 4 4 9 12 Zouaven 17 4 2 11 10 de Rijp 16 3 2 11 8 Bergen 17 1 3 12 5 K.F.C. tvas over alle linies beter H,et is met Alcmaria lelijk mis en het ziet er voor de Alkmaarse tweede klasser somber uit. Ook de wedstrijd tegen KFC werd 'n debacle, want de Rogers waren over alle linies beter en in het bijzonder voor de rust was dit 't geval. Alcmaria kwam er toen feitelijk niet aan te pas. De eersite 10 minuten waren gehee] voor KFC en reeds spoedig was het 10, toen een onsdhuldig boogballetie over de handen van Vastbinder heen in het doel rolde. Vrij regelmatig voerden daar na de Kogers de stand op. Het tweede doelpunt kwam uit een strafschop, toen bij een srimma- ge voor het Alkmaria-doel Was- sink alleen, kon redden door de bal uit het doel te slaan. Deze strafschop werd door Kok in 'n doelpunt omgezet. Dezelfde spe ler bracht met een mooi schot van zeker een 30 meter afstand de stand op 30. Kort voor de rust maakte de K.-rechtsbuiten een vierde doelpunt. Zo kon Alcmaria de tweede helft beginnen met een 40 ach terstand. Het begin was, niet slecht, want reeds kort na de hervatting kreeg bij een overi gens ongevaarlijke aanval de KFC-sipil de bal verkeerd o.p z'n schoen, waardoor Untied 'n kans kreeg en die ook prompt be nutte, 41. Tien minuten daarna kwam uit een voorzet van Brou wer de bal goed voor het Koogse doel, waar Schmidt goed door liep en de KFC-doelman passeer de, 42. Alcmaria kwam daarna aardig in haar spel, maar zij kon er toch niet in slagen de K-doel man nog eens te verschalken. Daar Alcmaria alles op de aanval zette, waren de uitvallen van KFC gevaarlijk en tot tweemaal toe kwamen de KFC-ers alleen voor Vasbinder, doch het liep goed af. Een kwartier voor einde echter brak de linksbuiten van KFC door en bracht de stand op 52; waarmede ook het einde kwam. Het laatste kwartier bood niets het vermelden waard. Frits Roessel jeugd-schaak- kampioen van Nederland De gehele week hadden der tien ieugdiae schakers elkaar in Leiden bekampt om de titel van Nederlandse jeugdkampioen en aan spanning heeft het niet ont broken. Frits Roessel legde be slag op de titel. De eindstand luidde: I. F. Roessel (Amsterdam) 3% punt: 2. T. van Uden (Amster dam) 3 p.: 3. N. H. Plokker (Den Haag) 2% p.: 4. H. Wichers (Hilversum) 2 p.: 5. L. H. Bouw- kamp (Groningen) 2 p. en 6. A. Tilstra (Leeuwarden) 2 p. Toen de Helder-ploeg de eerste speelhelft met een 21 voorsprong afslootwaren ive er nog niet direct van over tuigd, dat er een Helder-zege in het verschiet lag. Deze gedachten vonden onmiddellijk na de hervatting weer- klank in een felle schuiver van de kleine Strieker, die ra kelings naast de paal vloog. De hierop volgende Heider- aanval bracht de stand onmiddellijk op 37, waarna de „tvhites" met een ruimere ademhaling aan de 61 score konden bouwen. Spanning rondom laatste plaats. Met de Zondag neemt de strijd rond de laatste plaats in 3C toe. Vitesse en G.V.O. bleven strjjd leveren om andere clubs nabij te komen. En waarachtig na gisteren WEST I Tweede kl. A: D.W.V.—Z.F.C. H.R.C.—V.V.A. SpartaanKennemers HollandiaU.V.V. K.F.C.—Alc. Victrix Tweede kl. B: Schoten—H.V.C. H.F.C.—O.S.V. VolendamA.F.C. ZeeburgiaHelder RapiditasW.-Frisia WEST I Derde kl. A: S.D.W.Watergr.m. RKVVA—Beverwijk QSCAPGS WilskrachtTerrasv. CSV—DCG OVVO-KVV Derde kl. B: Allen WeerbaarTOG RivalenJOS ZSGORKAVIC RipperdaBVC Baarn—EMM '15 WFCDonar Derde kl. C: GVO—Alkm. Boys KinheimVitesse '22 Velsen—WSV '30 ForwardPurmerst. DEM—BKC 1—3 2—1 0—1 3—1 5—2 0—0 5—1 5—1 1—6 1—2 3—0 1—1 2—1 0—2 i 2—i 1—0; In een periode dat V.V.A. veelal in de meerderheid was, waren het de Roodjakken, die scoorden. Het was Rijkers, die een voortdurend gevatir voor de roodzwarte achter hoed was, en een vorzet van Hartman onberispelijk be nutte. Geen vijf minuten later was het laatstgenoemde speler, die de vele toeschouwers opnieuw deed juichen, door de bal. die de keeper had losgelaten, in het verlaten doel te werken, waarmede hij de stand op 31 bracht. Na deze twee Racing doelpunten was de spanning er af. H.R.C. gesteund door dezei Toen iedereen dacht dat H.R.C. voorsprong en door de wind, was met een kleine voorsprong de na deze twee doelpunten steeds rust in zou gaan, kregen de V.V. in de meerderheid. A.-ers een vrije schop op de Vele hachelijke situaties speel- rand van het strafschopgebied den zich af voor het doel van toegewezen. Rechtshalf Kloeken- Ten Tusschede, doch deze uiterst brink schoof de bal naar midden- bekwame doelverdediger van de voor Brom, die Lingbeek van roodzwarte Amsterdammers stond I dicht bij kansloos passeerde, verder succes voor de Racers Na de rust begonnen de Am- niet meer toe. Het was dan ook tegen de verhouding in geweest, daar de Amsterdammers ook nu technisch beter waren. Dat zi.i sterdammers met een dermate hevig offensief dat het een won der was dat toen dit luwde de stand nog steeds 11 gelijk was. Wat hebben zich vreemde om standigheden voor het doel der Roodjes afgespeeld. Aan de andere kant hadden de open aanvallen der Racers daar na meer succes. Hartman, die zijn tekort aan capaciteiten geheel compenseerde door zijn harde werken zette na twaalf minuten spelen in de tweede helft het leder goed voor. P. de Vries liet het lopen voor Rijkers die nadat hij de toestormende Wijnders had gepasseerd met zijn rechterbeen onhoudbaar doelpuntte (21). Vijf minuten hierna kregen de Racers een vrije schop toegewe zen. A. de Vries lepelde de bal naar de in buitenspel positie be vindende Kramer, deze schoot direct op doel, ten Tusschede liet de bal glippen en het was Hart man die de bal, welke toch al in de richting van het doel huppel de, de laatste stoot gaf. (31). Hierna was er van strijd weinig sprake meer. H.R.C. ging nu ook kort spelen, waardoor zij, evenals de Amsterdammers niet meer konden doelpunten. Ter elfder ure moesten bij Helder van Beekhoven. Rottier en Lamoree verstek laten gaan. Zij werden vervangen door Bal, Vee- nendaal en Mos. Bal bewees dat hij geen binnenspeler was: niet verwonderlijk, want hii heeft in Helder altijd op de backplaats gestaan. De andere remolacanten waren hun plaats ten volle waard. De Helder-achterhoede sloot ook deze middag weer als de bekende bus en speciaal doelman Haverhoek was uitstekend op dreef. Zeeburgia-offensief Door het geregeld voor eigen veste blijven hangen van de half- linie van Helder kregen de Am sterdammers vanaf de aftrap de gelegenheid naar hartelust aan te vallen. Al spoedig moest Haver hoek tweemaal achter elkaar neer om een kopbal van linksbuiten Elzinsa met een hard schot van rechtshalf Niessen naast zijn hei ligdom te werken. De uitvallen van de Helder-voorliin waren voorlopig nog van alle gevaar ontbloot. Na vele vergeefse po gingen van de Zeeburgia-voor- hoede wist in de 23ste minuut rechtsbinnen Strieker aan de aan dacht van zijn bewaker Mos te ontsnappen, hij omspeelde ook v. d. Meulen en Himpers, om ver volgens laag in de uiterste hoek van het Helder-doel te schieten (1—0). Stug doorzetten van Veenen- daal bracht uiteindelijk een voor zet in het centrum, waar Schou wenaars langs midhalf Schoonen- berg wist te komen, om hierna doelman Altena met een boogbal te passeren (11). Een uitsteken de pass van Vonk in de richting van v. d. Blom bracht meteen van de voet van de l.g. speler een uitstekende voorzet, die Veenen- daal ineens on de wreef nam (1—2). Verrassendé 2e helft van Helder Kort na de rust volgde een kogel van Strieker keurig door Haverhoek gestopt waarna de bal, na weer in het spel gebracht te zijn, onmiddellijk weer door middenvoor Verhagen werd inge schoten, maar weer stond Haver hoek op de goede plaats. Nu werd het leer beter weggewerkt. De bal kwam in het bezit van Vee- nendaal, die langs Wiggemanse gleed. Zijn voorzet werd op su blieme wijze door v. d. Blom langs Altena gekopt (13). Op nieuw was Veenendaal kort hier op Wiggemanse te vlug af. Weer kwam er een-uitstekende voorzet van de Helder-rechtsbuiten, Schouwenaars trapte royaal over de bal i heen, v. d. Blom echter niet en zijn flitsende kogel was Altena te machtig (14). Helder speelde hierna rustig en beheerst verder en Zeeburgia geraakte min of meer van de kook. Er deden zich in het verdere deel van deze speelhelft voor de wit hemden -nog verschillende goede kansen op scoreverhoging voor, maar er werd voor het Zeebur- gia-doel wel eens wat te veel ge treuzeld met inschieten. 10 minuten voor het einde werd een' Veenendaal-Vonk combinatie via rechtsachter Hoks door Schou wenaars van korte afstand in een doelpunt omgezet (15). Om de tragedie voor Zeeburgia volledig te maken, speelde Wiggemanse zes minuten voor het einde wat onoordeelkundig op Altena terug. Het schot was voor zijn grijpende handen iets te hoog en dat bete kende dat het halve dozijn vol was (16). (Advertentie) niet op winst hebben gestaan hebben zij te wijten aan hun korte improductieve spel. Alleen linksbuiten Fellinga en midden voor Brom durfden een enkele maal het Racing doel te belagen. Voor de rust werden de Am sterdammers gaandeweg ^iets de'breeduamchten,f'wist de6 Ra" met een roemrijk verleden, doen steeds de verwachting tenftelllm Hefwas^voor d'ebéide opkomen van nu gaan we eens een wedstrijd zien. Rode verdedigers maar gelukkig een spelletje bekijken, waarvan Hollandia nog iets kan dat hun mid-half als een rots i t i i. j- in de branding stond. Linksback1 leren. Inderdaad, het zijn clubs, die er wel iets van weten, vrij. 'waarcfoo' dS, 'ted?Pmlt maar.... mei de punten gaal Hollandia leedt arijken. Namen als V.V.A., Kennemers, U.V.V., befaamde clubs 1—2 2—4 2—0 2—1 2-0 1—1 Vierde kl. A: OudesluisTexel LimmenDe Randers WatervogelsUSVU SchagenDTS SuccesMFC ZAP—HSV Vierde kl. B: VZV—Assendelft PurmerendBergen Meerv. 31Grashopp. De ZouavenDe Rijp MonnikendamEVC 2—0 i 0—1 3—2 13 1 6—3 0—3 i 3-1 1—3 1—0 2—1 0—0 1—1 1—1 0—2 4—2 3—2 goede passes, tot diep in de doel- mond verwarring wist te stichten, aan de andere kant moest Swart in de uitstekende Fellingavoor al gedurende de eerste helft dikwijls zijn meerdere erkennen. In de Racing-voorhoede vlotte het dit maal zeer goed. Er werd dikwijls aardig gecombineerd en ook het schieten was beter ver zorgd dan in de voorafgaande wedstrijden. Toen er ongeveer 25 minuten Zo ook gisteren. Men kon het de bezoekers aanzien, dat ze er wel wat van konden, maar waar het om ging dat tvas voor Hollandia en verdiend. Ondanks de tegenwind startte U.V.V. niet onverdienstelijk, doch bij de eerste de beste Hol- landia-aanval was het biina raak. waren gespeeld, ging Rijkers op toen Jager hoog voorzette en Bos zijn eigen parmantige wijze langs de bal met het hoofd laag in de gehele Roodzwarte achter- schoot. De U.V.V.-doelman stond hoede om vervolgens zijn binnen- net op de iuiste plaats, speler in de gelegenheid te stel-1 Direct daarop stond de U.V.V.- len om van vijf meter afstand midvoor voor Van der Kooy. De te doelpunten. De Vries schoot; U.V.V.-er schoot echter slecht, dan ook raak 10. Dit deed ook de rechtsbuiten. toen hii even daarna voorlangs Hoewel de V. V.A.-aanvallen 1 doel schoot. Een zelfde kans goed opgebouwd door de beidei kreeg de Jager. Deze gaf echter halyes beter van constructie wa- aan Bos af die te zacht inschoot ren dan die der Racers, waren ze van de laatsten toch veel ge vaarlijker, hetgeen wel het meest tot uiting komt door de twee doelpunten die middenvoor Nieuwstad hierna maakte. Beide werden echter door de scheids rechter, die zeer correct leidde, geannuleerd. Kort daarop deed de laatste het beter. Onverwacht schoot hij laag in waar de U.V.V.-doelman tevergeefs naar greep (10). Even veerde U.V.V. op, doch gesteund door de wind. kwam Hollandia steeds meer in de aan val. Na enige vergeefse pogingen was het Jager die ongehinderd oo het U.V.V.-doel afging en nummer twee in de touwen ioeg (20). Wel ging U.V.V. nu wat pittiger spellen, doch Hollandia hield het beste van het snel Bii een U.V.V.-aanval beging Kooymans een overtreding wat Hollandia een vrije schop kostte. Volgens de regelen van de kunst knalde Janssen de bal via de paal in (20). Na de thee eenzelfde spelbeeld. echter met dien verstande dat U.V.V., dat nu het windvoordeel kreeg, meer aanvallend was dan voor de thee. De rood-wit ge- blokten wisten het echter niet tot score te brengen. Het ging alles te traag, waardoor de thuis club steeds tiidig kon ingrijpen en.... bovendien de zege veilig kon stellen. Toen namelijk bii 'n scrimmage voor het U.V.V.- dcel de bal op de doellijn hup pelde. schoot Heins toe om het beslissende tikje te geven (31). Hierbij bleef het. Dit vraagt men zich onwille keurig af als men ziet hoe grondig een huis ten goede verandert door toepassing van GB-behang: is er ruggespraak gehouden met een kleurdes- kundige of een binnenhuis architect? Bekijk zelf de fraaie col lectie 1953. U kunt dan be oordelen hoe het zonder voor lichting mogelijk moet zijn om met deze fleurige GB-behan- sels van de nederigste hut een prettige woning te maken. Let vooral op de nieuwe voordelige en afwasbare kwa liteit de nummers 50877 t.m. 50893. De jongens uit Warmenhuizen hebben deze, met vrees tegemoet- geziene wedstrijd tegen het onberekenbare Kaagvogels te Kolhorn tot een goed einde weten te brengen. De grote cijfers zijn wel iets geflatteerd, maar de buit is binnen. Het pleit vooral voor de goede moraal der gasten dat zij een 10 achterstand met de rust, in zulk een klinkende overwinning wisten om te zetten. Kaagvogels, dat wind in de rug had. ging met lange halen op de V.l.O.S.-veste af, maar Koot en zijn mannen wisten het gevaar te keren. Nu n^men de gasten het offensief in handen en goed samenspelend trokken zij op het heiligdom van Kugel af. Maar op het kritieke moment faalde de voorhoede. Zo ging het gedurende een half uur over en weer en met de wind als bond genoot waren de gastheren de beste kanshebbers. Zo kwam een hoge voorzet van het V.I.O.S.- doel, keeper Nannes reageerde iets te laat en Ot was er als de kippen bii om ziin club de lei ding te bezorgen (10). Wat de bezoekers ook ondernamen, in de eerste helft kwam in deze stand geen verandering. Wie echter direct na de thee een groot V.I.O.S.-offensief ver wachtte en dat waren er velen moest ziin ongeduld nog wat bedwingen, want de thuis club nam de eerste serie aan vallen voor ziin rekening. Tot driemaal toe ontsnapte het doel van Nannes, soms op wonder baarlijke wijze, aan een door boring. Toen zag men blijkbaar goed in dat de balans verzet moest worden. En dat gebeurde. V.I. O.S. nam resoluut het offensief in de hand, maar 't moest wel 'n kwartier lang op de veste van Kugel beuken, alvorens deze van wijken wist. Maar de onhoud bare poeier van Jac. Rozendaal was hem te machtig (11). Blijkbaar roken Warmenhui- zers de overwinning, zii waren niet meer voor het Kaagvogels- doel vandaan te krijgen. Na een goede combinatie was het rechts buiten De Nijs die met een pracht schot de leiding wist te veroveren om deze niet meer af te staan (12). De thuisclub had hierdoor een morele tik te pak ken en zakte in elkaar als een kaartenhuis. Weer was het Jac. Rozendaal die onhoudbaar scoor de, (1—3). Het is WGW niet gelukt alle bei de punten mee naar de Hel der te nemen en laten wij direct er aan toevoegen, dat WGW ook niet meer verdiende. De gehele wedstrijd werd er slecht ge plaatst, hoewel Koedijk de beste wedstrijd van het seizoen speelde. Om half drie trapte Koedijk af en ging op het doel van WGW af. WGW nam echter het spel in handen. Bij een snelle aanval van WGW noteerden wij een prachtig schot van W. Ramler, maar de bal scheerde de paal aan de ver keerde kant. Koedijk liet het echter niet op zich zitten. De rechtsbuiten schoot oo doel, maar via de handen van Polman ging de bal corner. Het spel ging nu op en neer. Het ene moment een aanval van Koedijk en even later weer een van WGW. Assendelft, de midvoor van WGW, ruilde van plaats met W. Ramler, maar ook dit had geen resultaat. Wie had gedacht dat na de rust de doelpunten voor WGW kwa men, kwam bedrogen uit, want ook nu was er geen doorkomen aan. WGW zat steeds voor het Koedijkdoel. Een goed schot van v Wees scheerde de lat, maar jammer genoeg weer net over. Koedijk zat nu lelijk in 't nauw. W. Ramler lokte de keeper uit het doel, maar weer was zijn schot net naast. Aanval op aanval golfde op het Koedijkdoel aan, maar door het verre opdringen van WGW was er geen succes te boeken. Wij no teerden een schot tegen de lat, maar een corner, weer een schot, maar resultaat bleef uit. Koedijk kwam tegen het einde nog even voor Polman's heilig dom, maar met een tijgersprong wist hij de effectbhl nog uit zijn doel te houden. De laatste minu ten verliepen onder hoogspanning. In de blanco stand kwam echter geen verandering. De goed lei dende scheidsrechter floot even later voor het einde. MOEILIJKE ZEGE VAN FORESTERS OP ST. BAVO Voor deze tweede maal is het de Foresters gelukt de puntjes thuis te houden. Deze maal klopte het St. Bavo met 32. Voor de rust was het een ma tige partij voetbal, maar de goal- tj es kwamen er evengoed. Na 15 minuten spelen reeds wist Ver steeg de eerste te scoren. Vijf mi nuten later maakte Schermer er zelfs 2—0 van. Het verdere deel van deze eerste helft werd ook nog matig gespeeld. Na de rust echter veranderden beide partijen en werd er een goede tweede helft van gemaakt. Na 10 minuten maakte Godijn er 30 van. St. Bavo wilde dit niet op zich laten zitten en het ver hoogde het tempo enigszins. 15 minuten voor het einde werd dit zwoegen beloond met een tegen- goaltje uit een penalty. Vijf mi nuten later wist het er zelfs 32 van te maken. Dit vonden de Feresters te erg en zij zetten alles op alles om toch maar te verhin deren, dat St. Bavo er nog met een gelijk spel of overwinning vanaf zou komen. iDt wisten de Heilooërs te verhinderen, waar door in de stand geen wijziging meer kwam. Het spel werd wat rommelig en soms wat ruw, maar de arbi ter ontging niets. Toen Kugel bii een doelschop het leder het veld inzond, werd dit linea recta ge retourneerd door Mosch. van wel 40 m afstand. Alvorens Kugel zich had hersteld bengelde de bruine stuiter in de touwen 14. Een paar minuten voor het einde werd Stam nog even „ge nomen" in het beruchte gebied. De scheidsrechter wees onverbid delijk op de witte stip en Buiter voltrok het vonnis 15. D.T.S. was matige tegenstander De ontmoeting tussen de beide rivalen Schagen en DTS zou men het best kunnen betitelen als de wedstrijd van de gemiste kansen. Dotten van kansen werden ge forceerd en evenzoveel malen glansrijk om zeep gebracht. Het was inderdaad een match waarin vasthoudendheid en de vooropgezette wil om te over winnen bii geen der beide oar- tiien ontbrak, maar beide kee pers waren uit het goede hout gesneden en tiidens de momen ten dat zii te passeren waren, bleken de voorwaartsen die het beslissende schot moesten leve ren. finaal het hoofd kwiit. Zo kwam Middenvoor Schoorl alleen voor keeper van der Hoven en schoot vlak voor 't doel hoog over. Aan de overzijde miste van der Waard de kans van de dag en de keren dat er niet gemist werd brachten paal of lat red ding. Totdat Kater het leder be machtigde en goed voorplaatste, maar Domper werd in het be ruchte gebied even' gemangeld. De scheidsrechter stapte hiervoor de elf meter af en van der Ho ven kreeg hierbii van Domper geen schiin van kans. 1—0 De wedstrijd werd hierna nog wat forser en weer kwamen goede kansen, maar geen der beide partijen bleek in staat hier enige verandering in de stand te kun nen aanbrengen. Met ups en downs verliep de tweede helft. DEMUNSTER WINT RONDE VAN WEST-VLAANDEREN Martin Cuyten derde BRUGGE De laatste etappe van de ronde van West-Vlaan- deren voor amateurs voerde van Meulebeke naar Brugge, een af stand van 132 km. De uitslag luidt: 1. Jacobs (B) 3.35.15; 2. Smits (B) 3.35.27; 3. Van de Kerkck- hove (B') 3.36.13; 5. Leo Stevens (N) 3.36.20. Het eindklassement ziet er als volgt uit 1. Demunster (B) 19.06.11; 2. Wartel (B) 19.07.51; 3. Cuyten (N) 19.08.08; 4. Verhaege (B) 19.08.09; 5. Lapauw (B) 19.08.57; 6. Armand Desmet (B) 19.10.48; 7. Stofferis (B) 19.12.40; 8 Plan- taz (N) 19.12.53. Leo Stevens bezet de 16e plaats .met een totaaltijd van 19.22.47. Amsterdams elftal tegen Brussel Voor de op 18 April a.s. in het Aiax-stadion te Amsterdam om half vier te spelen wedstrijd tegen Brussel is het Amsterdams elftal als volgt samengesteld: doel: Hagenaars (Volewvckers): achter: Boonkamp en Mesman beiden uit Blauw Wit): midden: Kersbergen (Blauw Wit). Kil (D.WS.) en Krist (Ajax) voor: Oldenhof (Watergraafs meer). Michels en Bakker (bei den Aiax). Feldman (A.F.C.) en Tolmeyer (Blauw Wit), Reserves: Smit (A.F.C.). Van Houten (Watergraafsmeer) Kuv- ners (Volewvckers) en Bouwens (Aiax); reserve doelman: Mouw (Rapiditas). S.V.A. is kan R.C.Z. met 1— titel. Proficit Berdos bijv. t wijl in IC W. speelde aan 1 werd de wedst gebrek aan ba1 S.V.A. is dus 1 Het zag er de h uit. En het is er komen. De o\ O.D.I.Z. op Alk: Zaandammers nii Dat Alkmaar is vaar. Alleen D.l nog onder hen. V ploeg verloor v twee heel kostbt overde. Zeevogel* tegen Egmondia, lijke prestatie. S.V.A. Egmondia O.D.I.Z. Uitgeest Zaanlandia Zeevogels R.C.Z. Berdos Alkmaar D.R.E.O. 16 17 15 17 15 17 17 17 17 16 Vier In 1B zijn de kostbaar. Dat bii gelijke spelen, di denopleverden, won? Wel in Med juichen om de gei winning van R.K bekarspel. De werpen al verlar naar de bovenste steeds bezet wor Het wilde gistere de Wervershovers kon geen revanchi worden. Het werd als gezegd, ook d strijden werden gi dus die van con E.D.O. en S.E.W. gelijk tegen Bk acht minuten voo: Salm zijn been b toegewenst aan dt S.E.W.-er. R.K.E Valken, dat vo strijdt, niet van Het werd 11 bleef echter ondc schap van H.O.S Hoogwouders hie punt thuis tegen V.V.W. 17 R.K.E.D.O. 15 Sijbecarspel 17 R.K.D.V.O 15 S.E.W. 15 K.G.B. 17 St. George 17 Blokkers 16 Berkhout 15 de Valken 17 H.O.S.V. 17 Dal Nu Koedijk defi is gekomen, word ten beter. Eerst a ning op St. Vict gelijk spel tegen didaat W.G.W. Hi Het ergste voor de kansen nu ze zijn, aangezien het tal geen krimp gi op los scoorde. V. heel best tegen I met 51 de vlag boys was iets n maar de 2—0 op was toch verdie J.V.C. had niet vi St. Victor (30). S.R.C. schoot di de ranglijst omho veelzeggende 5— op Vrone. De Scl nen misschien toe] gelijke eindpositie gaan innemen. HOLLANDL STERKER DAT Het duel Con bracht spanning t minuut. Onder it standigheden heef publiek kunnen ge uiterst spannende reet na het be; scheidsrechter Sloi reet leidde, ontsj spannende partij i beloven. Reeds in minuten doelpuntti midvoor onhoudba: Con Zelo, met rug gooide er ee venop. Eenmaal d Dekker zou doelpu bal scheerde over i zaten de bezoeker* Met verre schoten backs de voorhoedt doch de verdedigi club gaf geen krin gaf de thuisclub doch de Hollar bleef op volle tc Hoe meer de tjjd te sterker werd dt Met een kwarti dog van alles moe Nog was er hoo; ,el°, aanhang, tot straten hard inschi ^ollandiabeen in linksbinnen van bracht opluchting aanhang, r

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4