Reeds gedegradeerd Koedijk liet W.G.W. struikelen Z.A.P.-H.S.V., spannend duel zon d ei* doelpunten rïS65sa.5S?aiSrtJ6 mssjs feite H Egmondse derby werd zege voor Egmondia Hugo Boys bevocht op het nippertje de overwinning Berdos-D.R .E.O. was een spannende wedstrijd S.R.C. schoot goed raak tegen matig Vrone Nieuwe w voor Nederland Afdeling Noord-Holland RK DVO dichter bij kopgroep door zege op Sijbekarspel Zeevogels vocht er voor, maar Enorme belangstelling aan de Molenvaart Wieringerwaard was taai Punten bleven in Bergen Harde wedstrijd Wagtmans derde in Parijs-Roubaix MAANDAG 13 APRIL 1953 Pagina 5 S.V.A. is kampioen in de eerste klasse A. Het klopte R.C.Z. met 10 en dat was voldoende voor de begeerde titel. Proficiat. Er waren nog meer markante feiten. Berdos bijv. won van D.R.E.O. in diezelfde klasse, ter wijl in IC W.G.W. een punt en daarmee zijn kans ver speelde aan het reeds gedegradeerde Koedijk. Voorts werd de wedstrijd SpartanenM.O.C. gestaakt wegens... gebrek aan ballen. S.V.A. is dus kampioen in IA. Het zag er de hele tijd al naar uit. En het is er dus nu van ge komen. De overwinning van O.D.I.Z. op Alkmaar, kon deze Zaandammers niet meer helpen. Dat Alkmaar is nu in groot ge vaar. Alleen D.R.E.O. staat nu nog onder hen. Want deze Rijper ploeg verloor van Berdos, dat twee heel kostbare punten ver overde. Zeevogels won de derby- tegen Egmondia, een verdienste lijke prestatie. S.V.A. Egmondia O.D.I.Z. Uitgeest Zaanlandia Zeevogels R.C.Z. Berdos Alkmaar D.R.E.O. 16 14 1 1 29 17 10 3 4 23 15 10 2 3 22 17 7 3 7 17 15 6 4 5 16 17 6 4 7 16 17 5 3 9 13 17 5 1 11 11 17 4 1 12 9 16 3 2 11 8 Vier maal gelijk. Vios 17 12 1 4 25 J.V.C. 17 11 2 4 24 Hugo Boys 17 9 5 3 23 N. Niedorp 18 9 5 4 23 W.G.W. 17 9 4 4 22 Vrone 18 7 2 9 16 S.R.C. 17 6 2 9 14 St. Victor 18 6 2 10 14 Kaagvogels 17 4 5 8 13 Wieringerw. 17 5 2 10 12 KOEDIJK 19 2 2 15 6 In 1B zijn de punten wel zeer kostbaar. Dat blijkt uit de vier gelijke spelen, die vijf wedstrij den' opleverden. Wie dan wel won? Wel in Medemblik kon men juichen om de gedecideerde over winning van R.K.D.V.O. op Sij bekarspel. De Medemblikkers werpen al verlangende blikken naar de bovenste plaats, die nog steeds bezet wordt door V.V.W. Het wilde gisteren niet erg met de Wervershovers. Tegen K.G.B. kon geen revanche bewerkstelligd worden. Het werd 22. Maar zo als gezegd, ook de overige wed strijden werden gelijk, waaronder dus die van concurrenten R.K. E.D.O. en S.E.W. S.E.W. speelde gelijk tegen Blokkers waarbij acht minuten voor het einde van Salm zijn been brak. Beterschap toegewenst aan deze sympathieke S E.W.-er. R.K.E.D.O. kon zich Valken, dat voor lijfsbehoud strijdt, niet van het lijf houden Het werd 1—1 gelijk, Valken bleef echter onderaan in gezel schap van H.O.S.V. Want deze Hoogwouders hielden n.l. een punt thuis tegen St. George. V.V.W. R.K.E.D.O. Sijbecarspel R.K.D.V.O S.E.W. K.G.B. St. George Blokkers Berkhout de Valken H.O.S.V. is gekomen, worden de resulta ten beter. Eerst al een overwin ning op St. Victor en nu een gelijk spel tegen kampioenscan- didaat W.G.W. Hoe bestaat het. Het ergste voor W.G.W. is, dat de kansen nu zeer verminderd zijn, aangezien het leidende drie tal geen krimp gaf en er rustig op los scoorde. V.I.O.S. deed het heel best tegen Kaagvogels, dat met 51 de vlag streek. Hugo- boys was iets minder royaal, maar de 20 op Wieringerwaard was toch verdienstelijk. Ook J.V.C. had niet veel moeite met St. Victor (30). S.R.C. schoot drie plaatsen op de ranglijst omhoog door een veelzeggende 51 overwinning op Vrone. De Schagenaars kun nen misschien toch nog een dra gelijke eindpositie op de ranglijst gaan innemen. 17 10 5 2 25 15 8 4 3 20 17 9 2 6 20 15 8 2 5 18 15 7 4 4 18 17 6 4 7 16 17 5 5 7 15 16 5 4 7 14 15 5 2 8 12 17 3 4 10 10 17 1 8 8 10 Dat Koedijk toch. definitief onderaan HOLLANDIA T IETS STERKER DAN CON-ZELO Het duel Con ZeloHollandia bracht spanning tot de laatste minuut. Onder ideale weersom standigheden heeft het talrijke publiek kunnen genieten van een uiterst spannende wedstrijd. Di rect na het beginsignaal van scheidsrechter Slooten, die cor rect leidde, ontspon zich een spannende partij die veel deed beloven. Reeds in de eerste vijf minuten doelpuntte de Hollandia midvoor onhoudbaar (01). Con Zelo, met de wind in de rug gooide er een schepje bo venop. Eenmaal dachten we dat Dekker zou doelpunten, maar de bal scheerde over de lat. Intussen zaten de bezoekers ook niet stil. Met verre schoten zetten hun backs de voorhoede aan het werk, doch de verdediging der thuis club gaf geen krimp. Na de rust gaf de thuisclub de toon aan, doch de Hollandiaverdediging bleef op volle toeren draaien. Hoe meer de tijd verstreek des te sterker werd de spanning. Met een kwartier spelen was nog van alles mogelijk. Nog was er hoop voor de Con Zelo aanhang, toen van Hoog straten hard inschepte. Weer een Hollandiabeen in de weg. De linksbinnen van de thuisclub bracht opluchting voor de Hol landia aanhang. De stand blééf 0—1. Onverdroten nek aan nek race. Zaanse Boys en Foresters hou den .voet bij stuk in 2A. Beiden wonnen. Zaanseboys overklaste St. Adelbert, maar Foresters had heel veel moeite met St. Bavo dat het de laatste tijd enorm goed doet. Zaanse Boys Foresters Jisp Purmerland Knollendam W.B.S.V. Gr. Schermer 17 P.S.C.K. Beemster St. Bavo R.K.S.V.S. St. Adelbert L.S.V.V. bleef leider. In 2B bleef L.S.V.V. aan het hoofd van de ranglijst Het won gedecideerd met 41 van Spor ters, dat nu in ernstig gevaar is 17 15 1 1 31 18 15 1 2 31 18 12 0 6 24 15 8 2 5 18 17 8 1 8 17 17 6 4 7 16 17 7 0 10 14 18 5 3 10 13 18 4 5 8 13 18 5 1 12 11 15 4 1 10 9 18 2 5 11 9 geraakt. Westfriezen en Zwaag dijk blijven met D.W.B. de Lan- gedijkers concurrentie aandoen. Westfriezen won n.l. van een zich heftig verwerend H.E.O. en Zwaagdijk klopte het steeds meer terugzakkende S.V.W. Strandvo gels en Woudia deelden de pun ten. Over het gebrek aan ballen in Wognum hadden we het reeds. M.O.C stond toen met 10 voor. L.S.V.V. 15 9 3 3 21 D.W.B. 15 9 1 5 19 Zwaagdijk 15 9 1 5 19 W. Friezen 15 7 4 4 18 Spartanen 14 7 2 5 16 Strandvogels 15 6 4 5 16 Woudia 15 6 2 7 14 S.V.W. 15 5 3 7 13 Sporters 14 2 5 7 9 H.E.O. 15 2 5 8 9 M.O.C. 14 2 4 8 8 Flevo weer nader tot titel Flevo gaat onverdroten voort met puntenverzamelen en even onverdroten volgt Hollandia T. de Meerders op de voet. Nu won Bouma c.s. met 30 van Ooster end en Hollandia T. kwam in Waarland op Conzelo tot een 32 zege. Tex. Boys is de derde plaats waard. Het klopte Geelzwart met 31. Onderaan verloor Duinran- ders van Zeemacht en won Kolping Boys met 30 van mede gegadigde Wiron. Nog even Oudorpers en jullie leed is ge leden. Flevo 20 19 1 0 39 Hollandia T 18 16 0 2 32 Geel Zwart 20 9 2 9 20 Texelse Boys 18 8 3 7 19 Petten 20 9 1 10 19 Schoorl 20 8 1 11 17 Zeemacht 17 7 2 8 16 Con Zelo 19 6 4 9 16 Kolping Boys 18 5 4 9 14 Duinranders 20 3 7 10 13 Wiron 18 5 2 11 12 Oosterend 20 4 3 13 11 De derde klassers. De overwinning van R.K.V.V.S. op K.S.V. in 3B kan kostbaar worden, want Twisk speelde ge lijk met S.S.V. Nu is het verschil nog één punt. Men kan er over twisten of deze overwinning voor Egmondia verdiend was. Gezien het spel van de blauw-hemden tegen de wind in, zou men geneigd zijn dit bevestigend te beantwoorden, maar als men het aantal keren optelt dat de Egmondia doelman in grote nood kwam, zou een overwinning voor de thuisclub meer in de lijn liggen. Het regende namelijk hoek schoppen op het Egmondia doel en vele malen smeekte de bal als het ware om het laatste beslis sende tikje. Het .was soms onbegrijpelijk hoe het doel der bezoekers voor een doorboring werd behoed, hoe wel hoeden en petten af moeten voor het prima werk van de Egmondia-doelman. In de meest fantastische standen greep hij de soms achter hem neerdalende „inswingers" en het is het meest aan. deze jongeman te danken dat Egmondia met een zeer benauw de zege het strijdperk verliet. Egmondia startte voor de wind en was er kennelijk op uit om snel een voorsprong te behalen, maar aanvoerder Huiberts voelde niets voor deze snode bedoelingen en verdedigde met Groot en Ligt- hart het gebied voor de kooi van Twisk op uitnemende wijze. De Zeevogels doelman kreeg wel wat werk, maar het was ongevaarlijk en de manier waarop de Egmon dia linksbuiten een aantal corners verknoeide ontlokte aan zijn sup porters kreten van wanhoop. Er was reeds een half uur ge speeld toen de goed spelende Zwart vanaf de rechtsbuiten plaats via de paal inschoot, maar eigenlijk was dit een toevals treffer. Het antwoord van Zeevogels volgde onmiddellijk. Een combi natie via Kleybroek en Neijens bracht de bal voor de voeten van de op volle snelheid liggende de I Waard en hard en laag vloog de bal langs de keeper. Toen met de rust de stand nog steeds gelijk was had de thuis club de beste kansen. Het kwam echter anders uit, want na een kwartier maakte Zwanenburg een werkelijk schitterend doel punt en Twisk was ondanks een sprong naar de bedreigde hoek gepasseerd. In het laatste half uur kwam het Egmondia doel onder zware druk en de Zeevogels linksbuiten nam Corners van links en rechts, maar prima werk van de doel man en uitstekend kopwerk van Stam voorkwam de elk ogenblik verwachte gelijkmaker. Toen scheidsrechter Biskanter voor de laatste maal floot had Egmondia een zwaar bevochten overwinning behaald. G.V.O. SCHOOT BETER DAN ALKM. BOYS G.V.O. is er in geslaagd twee kostbare punten op de Alkmaar- se Boys te veroveren. De over winning was overigens niet on verdiend, want de Krommeniërs hebben voor deze zege tot het laatste gevochten. Het kleine G.V.O. veld ligt de Boys niet zo en er lag deze middag een ze kere matheid over hun spel. Toch waren de Boys voor de rust meer in de aanval, maar zij konden er niet in slagen deze meerderheid in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Hoe zij het ook probeerden, zij vonden in de G.V.O. verdediging een on overkomelijk struikelblok. Na de rust ongeveer hetzelfde spelbeeld, alleen kwam G.V.O. nu meer opzetten en het slaagde er in de leiding te nemen. Dit doelpunt werd echter in buiten spel-positie gescoord, maar de scheidsrechter kende het toe. Di rect daarop maakten de Krom meniërs goed gebruik van een misverstand in de Boys-verdedi ging en brachten, nu met een goed doelpunt, de stand op 20. De Boys hebben daarna tal rijke en ernstige pogingen gedaan de achterstand in te lopen, doch de G.V O. verdediging hield krampachtig stand. Het einde van deze overigens matige wedstrijd kwam alzo met een 20 overwinning voor G.V.O. ANNA PAULOWNA Met 7 grote touringcars waren de Heiloërs naar de Polder gekomen. De big-matcli uit het seizoen had honderden uit de Polder en de verre om trek naar de Molenvaart getrokken. De versterkte kassa leverde 700 kaartjes af. 'n 1500 'man stond langs de lijnen. Iedereen wilde H.S.V. zien spelen, de koploper uit 4A, de club die alles won. Alles, maar niet de wed strijd tegen Z.A.P. Razend vlug ging HSV ten aanval tegen de strakke Z.W. wind in. Bugter presenteerde z'n eerste schot in de richting van doelman Kuys. De geweldige uit- schietbal .van keeper Kuys werd weer spoedig door HSV terugge bracht op de ZAP-helft en Tinus v. d. Berg, de rechtsback van ZAP, moest tegen Haanraads met een uitbal redden. Ook Loet Tim mer, die dit keer linksachter stond opgesteld, moest al z'n voetbal talenten oproepen om Bugter de baas te blijven. ZAP was in deze eerste tijd in De strijd om de overwinning is een harde geweest. Het was dui delijk dat er voor beide ploegen veel op het spel stond. De strijd bood nogal veel afwisseling. Dan was het DREO en dan weer Ber dos, dat de toon aangaf. Het spel lag al direct in hoog tempo en beide voorhoeden gesteund door de goed aanvullende kant- halfs waren zeer actief. Kogels gierden aan weerszijden langs en over het doel. Na zeven minuten kreeg de midvoor van de thuisclub een goede kans, welke hij echter niet benutte. De groenwitten namen langza merhand het spel in handen. Hun niet gering te schatten medewer ker, de wind, deed hen telkens weer voor Berkhout ooduiken. Na een kwartier kon de thuisclub het eerst de roos raken. Uit een voor zet van de rechterwing schoot spil Dekker hard en laag in (10). Veelvuldige uitvallen leverden de bezoekers alsnog geen winst op. De groenwitte verdediging bleek keer op keer opgewassen te zijn tegen de verrassende aan vallen van DREO. Na 20 minuten was het weer de thuisclub die succes had. Links binnen Schotte knalde een lage voorzet van rechts ineens langs Berkhout (20). Twee minuten later echter had de witzwarte tegenstander zijn antwoord ge reed. Verdon bracht na een hef tige uitval zijn club het eerste doelpunt (21). Nu was het al DREO wat de klok sloeg. Keer op keer nam het 't initiatief in handen. Eén keer juichte de DREO-aanhang al. Een hard schot van Verdon kon de keeper door middel van een tij gersprong nog juist uit zijn doel houden. Weinige ogenblikken later ech ter ontsnapte het doel van de gasten ternauwernood aan een doorboring. Het harde schot was Berkhout bijna te machtig, maar ten koste van een corner kon het gevaar bezworen worden. In de tweede helft was de wind wat gaan liggen, wat wel niet geheel volgens het program van de bezoekers was. Het windvoor- deel. wat Berdos in het eerste gedeelte had, konden zij nu niet benutten. Weer was het de thuisclub die het eerst in het offensief kwam. Met een ware invasie van aan vallen werd de DREO-achter- hoede belegerd. Deze gaf voor lopig echter nog geen krimp. Aan de andere kant zat het ook niet rustig. Langzamerhand drong het witzwarte elftal de gastheren in de verdediging. En wel zo resoluut, dat het hele Berdos- elftal op zijn eigen helft te ver dedigen stond. De gemoederen werden wat verhit. En aan weerskanten vie- In een zeer matige wedstrijd is het de Oranjehemden gelukt baas te blijven op eigen terrein over de geduchte tegenstanders uit Wieringerwaard. Geduchte te genstanders inderdaad, want in de vorige ontmoeting wisten de Boys slechts door veel geluk een overwinning te behalen. De over winning van deze middag was 'n verdiende. De jongens van Wie ringerwaard verschenen met vijf invallers binnen de krijtstrepen en bleven hierdoor ver beneden de verwachtingen. Na de aftrap van de Hugo- Boys nam Wieringerwaard, on danks de hinderlijke tegenwind, het heft in handen en wist tot het einde van de eerste 3 kwar tier een meerderheid te behou den. Hoewel eerst vol vuur zakte het spelpeil binnen een half uur zodanig, dat nog slechts gespro ken kon worden van een matige wedstrijd. Kort voor de rust verraste de Hugo-Boys midvoor Jan Beers, die, na goed gesteund t,e ziin door de middenlinie, geheel alleen afging op het vijandelijk heiligdom, de W'waard keeper totaai met êen hard schot van verre afstand (10). Ondanks herhaalde pogingen van de Heer- hugowaarders. deze voorsprong te verhogen kwam de rust met een 10 voorsprong. Na halftime hadden wij 'n om zwaai verwacht, doch Wieringer waard kwam eerst een kwartier voor het einde opzetten. En het bleek toen dat de Hugo-Boys achterhoede aangevoerd door haar wakkere keeper Borst, pa raat was. Ondanks harde schoten goede voorzetten en niet minder gevaarlijke corners, konden de Wieringerwaarders geen goaltie scoren, hetgeen zij echter irr dit laatste kwartier wel verdienden. Hugo-Boys wist zelfs 9 minuten voor het einde zijn voorsprong te verhogen tot 20. Nadat Kager in deze wedstrijd eerst 3 opgelegde kansen onbenut passeren liet door de bal keer KOLPING BOYS HAD GEEN MOEITE MET WIRON Kolping-Boys moest de wed strijd tegen Wiron Zondag met drie invallers spelen, een om standigheid die het optimisme wel enigszins drukte. K.B. won de toss. Nadat een aanval van Wiron was afgeslagen, kwam K.B. in actie en zette krachtige aanvallen op. Reeds in de derde minuut schoot linkshalf Kunst met een laag hard schot in het Wirondoel (01). De hierop vol gende aanvallen en enige corners leverden geen resultaat op. Toen na 25 minuten na een afgeslagen aanval van K.B. de keeper niet al te ver weg schoot, ving mid denvoor Jongebloed de bal op en schoot hem hard en buiten be reik van de W. keeper in het doel (02). Wiron zette ver schillende aanvallen op en wist ook wel enige doorbraken te for ceren, wat echter door de sterke achterhoede van K.B. geen voor deel bracht. In de 33ste minuut was het linksbinnen Louwen die met een beheerst schot de stand op 03 bracht. Hiermede trad de rust in. Na de thee had K.B. de wind tegen. Verschillende aanvallen werden door beide partijen ondernomen. Vijf minu ten voor het einde werd een door de linksbuiten van Wiron goed ingeschoten bal schitterend gestopt door keeper Hes. De stand bleef 30 voor Kolping Boys. len waarschuwingen en tal van vrije trappen. Een plotselinge doorbraak der groenwitten werd besloten met een felle schuiver, die echter ra kelings langs de paal suisde. Zoals het wel eens meer voor komt, juist aan de andere kant kwam weer een doelpunt. Weer na een felle uitval van de thuis club volgde een schermutseling voor het DREO-doel, waar Wit zijn kans zag en benutte (31). Een verbeten aanvalspoging van de bezoekers mocht niet meer baten. na keer hoog over het doel te jagen, was hij nu beter op zijn qui vive en viak voor de keeper staande draaide h'ii de bal heel listig in het net. Hiermede was de strijd be slecht. Enkele wanhopige pogin gen van de moedige jongens uit Wieringerwaard mochten niet baten. de verdrukking en pas een on verwachte „loeier" van S. Ruijter deed het witte legioen langs de lijn opveren. Tinus v. d. Berg, de oude snelle linksbuiten van ZAP, moest het op de linksbackplaats een keer afleggen in snelheid tegen Haan raads, maar Timmer stond er ook nog. In de witte voorhoede verna gelde z'n broer H. Timmer de linksback Kraakman en gaf H. Kolster een kans. Maar diens schot ging huizenhoog over. Met'dat al nog steeds geen doel punten. Dit was vast niet naar de zin van de HSV-linkshalf Dek ker; handig dreef hij de bal op, maar struikelde uiteindelijk toch over de lange benen van Stikkel- man. Bijna zou ZAP leiden, toen Appeldoorn in doel iets te laat, maar toch ook weer net nog juist op tijd, reageerde op een hoge bal van Kolster. Op 't laatste nipper tje kon hij 't hoge schot nog cor ner tippen. Bugter van HSV demonstreert een soloren, is reeds door alles heen, maar vergeet dan 't voor naamste: de bal. Toch komt HSV terug, dit keer over rechts. Mors en Schuit 'brengen de bal op, maar Bugter kan de voorzet van Mors niet onder controle krijgen en Kuys kan 't schot makkelijk aan. Ook de ZAP-voorhoede laat aardige dingen zien, maar geen gevaarlijke schoten. De achter hoede van HSV met J. Rood als Het duuurde wel twintig minu ten alvorens de eerste beslissende slag van deze ontmoeting plaats vond. Kort na de aanvang was Pé Kok wel een keer door de St. Victor verdediging heen ge tippeld en gaf hij de keeper het nakijken, maar de scheidsrechter had buitenspel geconstateerd en het reddende fluitje had net bij tijds geklonken. Vooral in het begin zat er aardig spanning in de strijd. Beide partijen gaven zich vol- teruggetrokken spil kan elke aai val keren, terwijl bij dreigend' ZAP-aanvallen de beide halfs ooi op alle mogelijke manieren assis teren om een doelpunt te voor komen. 't Is soms voor het SSV- doel een kluwen van benen. Na de rust moet Appeldoorn al heel gauw een geweldig eind uit z'n doel komen om een geslagen Kraakman te helpen, terwijl hij z'n handen mag warmen aan een schuiver van Jaap v. d. Berg. Haanraads krijgt dan een pracht corner te nemen: geen doelpunt. Dan schakelt HSV over en met wind mee wordt er door alle spe lers van verre op 't heiligdom van Kuys geknald; de meeste ballen gaan ver naast of hoog over. ZAP laat zich niet intimideren en probeert met samenspel voor 't HSV-doel te komen, maar erg dicht er bij komen, laat de achter hoede van HSV niet toe. Dan komt ZAP onder druk. Aanvalsgolf op aanvalsgolf dreunt op Kuys' doel af. Maar als een rots in deze branding staat daar ZAP's achterhoede. Gezwoegd wordt er. Tinus van den Berg, actief als nooit tevoren, onderbreekt elke aanval, totdat hij met een geblesseerd been het veld af moet. Dirk Smiers valt in en gaat rechtsbuiten spelen. Jaap van den Berg komt op z'n oude plaats. Onder felle aanmoedigingskreten der supporters vechten de beide ploegen tot de laatste seconde, maar doelpunten blijven uit. KLASSEMENT DESGRANGE-COLOMBO Na de wedstrijd Parijs Roubaix ziet het klassement voor de Desgrange-Colombo wisselprijs er als volgt uit: 1. De Rycke (B) 33 pnt.; 2. Petrucci (It) 31 pnt.; 3. Louis Bobet (Fr) 26 pnt; 4,/5. Olli- vier (B) en Keteleer (B) 21 pnt.; 6. Wim van Est (N) 20 pnt.; 7. Impanis (B) 19 pnt.; 8. Bernard Gauthier (Fr) 18 pnt.; 9./10. Minardi (It) en Piazza (It) 17 pnt.; 11./12. De Cock (Bi en Wagtmans (N) 15 pnt.; 13. Dupont (Fr) 12 pnt.; 14./15. /16. Couvreur (B), De Filip- pis (It) en Baffert (Fr) 11 pnt.; 17./18. Bober (Fr) en Redolfi (Fr) 10 pnt.; 19. Ro- bic (Fr) 9 pnt. Het landenklassement luidt na drie wedstrijden (Milaan San Remo, Ronde van Vlaan deren en ParijsRoubaix): 1. België 129 pnt.; 2. Frank rijk 107 pnt.; 3. Italië 96 pnt.; 4. Nederland 35 pnt.; 5. Zwit serland 6 pnt. nogal eens ingrijpen bij ruwhe den. Hij hield echter de teugels strak. De aanvallen wisselden elkan der aan beide kanten af en de pphfpr aan ppb niinnnrl o-phrplr WattlSniGS (225 kni) begOn h>,t voorbijgelopen. Tussen Carrin (213 km) en Secclin (221 km) Hingen Derycke. Geminiani en Grosso alleen aan de kop. met achter hen Piazza en Wagtmans Na een felle jacht kreeg Piazza ledig en speelden voor wat ze touwen, 21. echter aan een nijpend gebrek aan goede schutters in de voor hoede, waardoor keeper Tromp geen zware taak had. De thuis club gelukte het beter en een hard schot van Nic. Verduin, ver dween via spil en keeper in de waard waren. De achterhoede van de groenhemden rammelde wel eens een enkele keer, maar wist zich doorgaans nogal vlot te herstellen. Totdat Jaap Blok ker het leder oppikte, in snelle ren een kleine omweg maakte, hierdoor de verdediging voor een puzzle plaatste en met een strak schot de roos trof, 10. Hier mede hadden de groenhemden Vijf minuten na de hervatting sneed Pé Kok door de verdedi ging omspeelde de uitlopende keeper en het was 31. Even later kroop Vrone door het oog slechtste deel van het hele par cours. Derycke en Piazza hand haafden zifch aan de kop. met Wagtmans vlak achter hen. Geminiani en. daarna ook Gros so vielen terug en werden door het peloton geabsorbeerd. Er werden toen nog vertwijfelde pogingen gedaan om de drie lei ders te achterhalen, onder aan voering van Louison Bobet, Ber nard Gauthier. Blomme en Olli- vier. Maar het verschil werd niet van de naald, de keeper reeds éêheel te niet gedaan en ook o«i=«<,n ,v,!,=,v oor, koot roh^o gent;mte niet geaaan, en ook geslagen, maar een back redde vanaf de doellijn. De bezoekers gaven volledig de indruk van een geslagen ploeg. Zodra Nie Verduin de kans de leiding veroverd. Maar na vijf kreeg nam hij 41 voor zijn re- minuten was de stand reeds ge- kening welk voorbeeld even lijk toen rechtsbuiten Leo de Ree daarna gevolgd werd door Pé profiterend van een misverstand1 Kok, welke, alleen voor de kee- in de verdediging Tromp het na-per, deze geen schijn van kans kijken gaf 11. De strijd werd j gaf, 51. Hiermede was de. strijd steeds harder en de arbiter moest gestreden. t Woutje Wagtmans heeft voor een tweede Nederlands succes gezorgd in de derde grqte klas sieker van dit jaar. Verleden week kwam Wim van Est voor alle grootheden in de Ronde van Vlaanderen als winnaar door de finish, gisteren was Woutje Wagtmans bij het groepje van drie, dat in de sprint moest be slissen, wie de ParijsRoubaix zou winnen. Hij moest de eer laten aan Germain de Rijcke, maar zijn derde plaats is een nieuw bewijs van de grote kracht die wielcr-Nederland op het mo ment ten toon kan spreiden. Nauwelijks was' het vertreksein gegeven of Le Guillv werkte zich naar voren en reed zich los. Maar vijf. zes renners stormden achter hem aan en fnuikten deze eerste uitloop poging. Even bleef het toen rus tig. waarvan Francois Mahe profiteerde om van wiel te ver wisselen. zonder dat hii ziin plaats in het peloton verloor. Op de heuvel voor Chantillv (30 km), trapten Buchaille en Hassenforder wat harder aan. met" Nedellec en Moineau aan hun wiel. .Zij kregen snoedie gezelschap van Nolten. Michel en Deprez die met vereende krachten voor een voorsprong van ongeveer 250 meter zorgden en tijdens de pas van Chantillv hun best deden om het verschil nog groter te maken. In het eer ste uur werd 44,5 km afgelegd. Na Laigneville voegden De- caux, Magni en Van Est zich bij de kopgroep en toen Clermont gepasseerd was (53 km) kwam een groot peloton opdagen be staande uit Louison Bobet, Ko- blet. Poblet. Schulte. Bernard Gauthier. Darrigade. Antonin Rolland, Baffert. Lauredi, Minar di. Grosso. Pedroni, Dupont, Im panis, Wagtmans en Mathvs. Met de wind in de rug was het voor hen een klein kunstje de vluchtelingen in te halen en bij de zeventigste kilometeroaal kwam de fusie tot stand. Na 210 km hadden Pardoen, Van Steenbergen. Geminiani en Grosso 35 seconden voorsprong op Germain Derycke en Bober die uit het peloton ontsnapt wa ren en op de fietspaden van het mijngebied in expres-tempo ach ter het leidend kwartet aan jak kerden. Van Steenbergen deed een val. blesseerde een hand en gaf op. Pardoen kon het tempo niet volhouden, zodat hii contact met de leiders verloor en ook door Derycke werd ingehaald en een schitterende aanval van de regionaal Pertry, die het op ziin eentje geprobeerd. 1 had geen resultaat. Op de baan van Rou baix leidde Piazza eerst in de eindsprint. Hij had echter geen reserves genoeg om de aanvai van Derycke te weerstaan en eindigde op de tweede plaats, met een .wiel verschil. Wout Wagtmans werd derde. Een halve minuut later storm de het peloton de baan op en het was Louis Bobet die beslag kon leggen op de vierde plaats. De regionaal Pardoen, de initia tiefnemer voor de grote aanvai welke het verloop van de wed strijd zozeer zou- be-invloeden werd een en twintigste met twee minuten achterstand op de win naar. Het klassement luidt: 1. Germain Derycke (België) 245 km in 5.39.19 (gemiddelde snelheid 43.322 km per uur); 2. Piazza (Italië) z.t. op één wiel: 3. Wagtmans (Nederland) z.t 4. Louis Bobet (Fr.) 5.39.52; 5 Baffert. (Fr.) z.t.: 6. De Cock (België) z.t.; 7. Impanis (België) z.t.; 8. tot en met 19. ex aequo m dezelfde tijd als Bobet: Kete leer (B.), Bauvin (Fr.), Blomme (B.), Maggini (It.). Magni (It Couvreur (B.), Bernard Gau- Antonin Rolland (Fr.), Cieleska (Fr.), Pertrv (Fr.). Zambini (It.) en Bober (Fr.); 20. De Vos (B.) 5.40.53. Wim van Est werd drie en der tigste. STORMVOGELSENSCHEDE 33. Doelverdediger Peters gebruikte z'n gehele lengte, toch kon hij niet voorkomen, dat het leder in het net verdween en het eerste doelpunt voor de gasten was gemaakt, wat tevens de eerste gelijkmaker was (11). Van rechts naar links: H. Moddejonge, E., Westers, S., Hagels, van Triest, doelman Peters, allen E.; net even zicht baar boven Peters' arm Angenent, S., maker van dit doelpunt.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5