Ouderavond van Avanti Vliegens Vlug kampioen Moderne Engelse Literatoren AGENDA Fanfarecorps „St, Caedïia" D.W.O. II was in beslissende strijd Geelzwart II te maelitig Nederlands Klassiek Verbond Markt en Beurs HANDBAL IN SCHAGEN ALKMAAR Voor het Enge landNederland genootschap hield prof. Geoffrey Bullour een lezing over de moderne Engelse roman. Spreker voerde verschillende schrijvers ten tonele uit de twin tiger jaren na de eerste wereld oorlog: Aldous Huxley, D. H. Lawrence, Wolf etc. Van elk van dezen gaf hij het karakteristieke weer door korte passages uit hun werk voor te lezen. Het is een- perio.de van buiten gewoon experimenteren en Hux ley tracht 'het gevoelige moment vast te nagelen voor eeuwig. Virginia Wolf, een vrouw met zeer delicate gevoelens, die zich inleeft in de persoon en het ka rakter van binnen uit beschrijft. De meest gewonen dingen in het dagelijks leven geniet ze mee en geeft ze plezierig weer. Aldous Huxley weerspiegelt zich vooral in de biologische be schrijvingen in zijn werk en toont zich gefascineerd om wat er eigenlijk in het menselijk ge beurt. Spreker bewees dat met een passage uit „Point counter point". Elisabeth Bowen, die iets ge meen heeft met een Jane Austin en Virgin,a Wolf, beschrijft de moeilijke periode in de meisjesi- leeftijd van 18 jaar. Het meisje, dat dan alles dramatiseert, zich beklaagt, zidh wreed behandeld voelt. Een aardige passage, waar in het meisje voor het eerst danst met een jongeman die haar onuitstaanbaar Vindt, demon streerde fijntjes haar schrijfsters- talent. Na deze summiere behandeling van enkele karakteristieken van de moderne romanschrijfsters kwamen na de pauze de vragen los. Gra'ham Grene, de bekeerling, kreeg een beurt, waarbij spreker betoogde dat de schrijver bij voorkeur de „gespleten" mens beschreef, zoals dit duidelijk uit komt in zijn boek „The heart of the matter" de hoofdpersoon die tenslotte zijn innerlijke strijd op lost in zelfmoord. Margaret Boweri en C. S. Fo rester kwamen ook nog ter sprake. Zijn mening over de stijl van de Captain Hornblower-serie die hij noemde een droge, harde Erasmus tussen twee werelden ALKMAAR. Het is op de schoolbanken van Gymnasium en Lyceum dat de meesten van ons voor het eerst in aanraking ko men met de Klassieke Oudheid, met de literatuur, de kunsten en wetenschappen v. Grieken en Ro meinen. Na het eindexamen eist de „struggle for life" de gehele mens op. De kennis van Grieks en Latijn vervaagt, verdwijnt. Maar het heimwee blijft, het ver langen weer eens even te leven in die tijden, waarin de grond slagen ook van onze levenswaar den werd gelegd. Hoe echter aan dit verlangen te voldoen? Door lid te worden van het Nederlands Klassiek Verbond, dat onder zijn vaandel alle bewonderaars en liefhebbers der Klassieke Oudheid, van welke gezindheid of pluima ge ook, broederlijk en zusterlijk verenigt en aan hen alle gewenste en mogelijke hulp en faciliteiten biedt: een interessant maandblad, lezingen over allerlei onderwer pen, leeskringen onder leiding van bevoegde docenten, en dat alles tegen een minimale jaarlijk se contributie. Ook Alkmaar be zit een bloeiende afdeling, die echter desondanks toch nog aan te velen te weinig bekend, ja zelfs geheel onbekend is. Nu komt Donderdag 23 April a.s., 's avonds om acht uur in Hotel Victory, Pa ter Dr. Modestus van Straaten O.E.S.A., een der beste sprekers van het N.K.V., een voordracht houden over „Erasmus tussen twee werelden', over een persoon en tijd derhalve die steeds in het brandpunt der belangstelling heb ben gestaan en nog staan. Dit leek het Bestuur van de afdeling Alkmaar een geschikte gelegen heid om aan al degenen die eens nader met het werk van de N.K.V. willen kennis maken daartoe de mogelijkheid te bieden door hen uit te nodigen deze avond met hun aanwezigheid op te luisteren. De toegang is gratis. Nadere in lichtingen worden desgewenst gaarne verstrekt door de secre taresse van de afdeling, Mevr, H. E. van Amerongen-Dekkers, Wil- helminalaan 22. NATIONALE LEIDSE SLEUTELLOOP Jan Borst en Piet Bleeker winnen ALKMAAR Ook in Leiden bewezen de „Olympus" athleten hun kracht, door zowel in de B als in de D-klasse, tie eerste plaats voor zich. op te eisen. De door A.V. Holland goed ge organiseerde sleutelloop, was zeer sterk bezet en er werd fel ge streden, over deze 3300 meter. Vooral de C en D fclassers weerden zidh danig. Opmerkelijk was dat de eerste 2 plaatsen voor D iklassers waren. In een tijd van 10 min. 24 sec. ging de „Olym pus" athleet Jan Borst over de finish, gevolgd door C. Boon van DEM uit Beverwijk, die ook nu weer zijn meerdere in Borst er- ken®nen moest. Ook in de B klasse werd felle strijd verwacht en hierin zijn we nieit teleurgesteld. Piet Bleeker, ondanks de 'handicap van 'n bles sure wist op schitterende wijze de eerste plaats te veroveren in de tijd van 10 min. 40 sec. Twee de werd Noord,erme,er van' NAC uit Noordwijk en derde de AAC- er Miirhing uit Amsterdam. Dat de strijd in de C en D klasse bijzonder fel was, kwam duide lijk tot uiting bij de uitslag der A klassers, waarvan de winnaar- slechts 7 sec. sneller was dan J. Borst in de D klasse. stijl, wordt door ons niet gedeeld. Zijn boeken druipen van die echte heroïsche zeeromantiek. waarvan de Engelsen nog echt smullen. Daarna kwam Priestley ter sprake met zijn bekende boeken als: „A true companion", „Angel Pavement", „Wonder Hero". A. G. Cronin Citadel waarin men de imitatie proeft van een Sinclair Lewis en ten dele ook van een H. G. Wells. De dertiger jaren kenmeken zich door sociale onrust en her waardering van bepaalde waar den. Kenmerkend voor deze tijd zijn Oscar Wilde, Evelyn Wangin, Eric Linklater. Vooral Evelyn Wangh, bekend ook als oorlogs correspondent i,n de Abessinisehe oorlog Black Missive be- sohrijft met veel geestigheid het doen en laten van de upper ten. Ieder hoofdstuk is een tafereeltje en de dialoog echt zoals deze mensen zich uiten en zijn. L.R. Bedrijfs- en Zomeravond- voetbal Het programma voor de le week ziet er als volgt uit: Afdeling A: Dinsdag 5 Mei: S.C.V.A.— Centra, Randensveld, 6.45 uur; Woensdag 6 Mei: Reiniging Povay I, Zeglis 6.45 uur. Afdeling B: Dinsdag 5 Mei: Notenkrakers 't Hooge Huys, Kolp. Boys 6.45 u. Afdeling C Donderdag 7 Mei: A.P.S.V. III Kofaboys, Alkmaar 6.45 uur; Vrijdag 8 Mei: Povay IIPer- zifo, Randers 6.45 uur. 2e week: Afdeling A: Maandag 11 Mei: Postiljon B.B.C. I, Kolp. Boys 6.45 uur; Maandag 11 Mei: S.C.V.A.-Licht- bedrijven, Zeglis 6.45 uur; Dins dag 12 Mei: Blackboys-Ringers I, Kolp. Boys 6.45 uur; Woensdag 13 Mei: CentraReiniging, Zeglis 6.45 uur. Afdeling B: Miaandag 11 Mei: P.C.A.Stoel Randers 6.45 u.; Dinsdag 12 Mei: Melkboeren-Telefonia, Randers 6.45 uur; Donderdag 14 Mei: Krom—A.P.S.V. II,Alkmaar 6.45 uur. Afdeling C: Maandag 11 Mei: Lastinaboys Alm. Courant, B.S.V. 6.45 uur; Vrijdag 15 Mei: Hagengasit Ringers II, Randers 6.45 uur. Uitslagen schoolvoetbal ALKMAAR R.H.B.S. 2— U.L.O. Alkmaar 2 2—0; U.L.O. Jul. I—U.L.O. Bergen 1 20; .R.H.B.S. 2—UL.O. Jul. 1 1—2; U.L.O. Alkm. 2U.L.O. Bergen 1 0—2; UL.O. Alkm. 2—U.L.O. Jul. 1 1—3; RH.B.S. 2—U.L.O. Ber gen 1 23. Ambadhtssch. 1R.K. Lyceum 2 31; Amb. av. sch. 2U.L.O. Heiloo 1 00; R.K. Lyceum 2 Amb. av. sch. 2 12; U.L.O. Heiloo 1Ambacht,sseh. 1 00; R.K. Lyceum 2U.L.O. Heiloo 1 11; Ambaehtósoh. 1Amb. av. sch. 2 0—1. U.L.O. Alkm. l-Typografensch. 2 2—1; U.L.O. St. J. 1—Typogra- fenseh. 2 00; U.L.O. Alkm. 1 U.L.O. St. J. 1 2—3. R.H.B.S. 5Chr. Lyceum 1 9—0- U.L.O. Heiloo 2—Chr. Ly ceum I 1—0; R.H.B.S. 5—U.L.O. Heiloo 2 50. V.G.L.O. 2—U.L.O. Juliana 3 2—0; R.H.B.S. 6—U.L.O. Juliana 3 4—0; RH.B.S. 6—V.G.L.O. 2 3—0 V.G.L.O. 1Handelsschool 3 22; Handelsschool 3Am bachtsschool 6 4—1; VG.L.O. 1 Ambachtsschool 6 12. Adsp.-tournooi te Haarlem ALCM. ADSP. DERDE ALKMAAR. De Alcmaria- adspiranten hebben gisteren deel genomen aan het tournooi uitge schreven door de voetbalvereni ging Haarlem. De Alcmaria-adspi- ranten veroverden de 3e plaats in dit sterk bezette tournooi; DWS werd eerste en Haarlem tweede. De uitslagen van de door de Alcmaria-adspiranten gespeelde wedstrijdep waren: Alcm. Victrix-OVVO 10 Spartaan-Alkm. Victrix 12 Haarlem-Alcm. Victrix 60 Alcm. Victrix-Laakkwartier 21 OM DE JAN WOLTERS- BEKER Amsterdam definitief ivinnaar ALKMAAR. Voor de derde maal in successie heeft het tien tal van de Amsterdamse Kegel bond de strijd om de Jan Wol- tersbeker gewonnen en is daar door definitief in het bezit ge komen van de beker, waarom tal van jaren is gestreden. De uitslag was: 1. Amsterdam 1938 hout; 2. Haarlem 1898; 3. Alkmaar 1879; 4. Gooi- en Eem- land 1670. De persoonlijke resultaten van het Alkmaarse tiental waren: J. Kelder 206; C. Klerk 203; A. Koll- mann 201; J. Eickholt 197; mr Schuurman 191; G. J. Genefaas 191; Jac. v. Spanje 184; A. Win der 176; H. van Galen 166; G. Bosch 164. Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 11 tot en met 15 April 1953 en te bevragen aan het bureau van politie te Alk maar op kamer 14, le etage, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30 to,t en met 17.30 uur: SleuteLs, dames- en heren- handschoenen e,n wanten, speldje ballpoint, foto-negatieven, zeep- doos met zeep, paraplu-hoes, por- temon.naies met en zonder in houd, kinderringetje, broche, pouohet, kindermutsje, aotetas, potlood, etui met inhoud, arm bandjes, dynamo, halsketting, leesboek, hoofdkussen met sloop, vulpotlood, nummerbord, schroe vendraaier met sleutel, ceintuurs, etui met vulpen en potlood, ringetje met siteen, rozenkrans, meter. MAANDAG 20 APRIL Bioscopen: HARMONIE: April in Parijs. CINEMA AMER1CAIN: Het graf van, Dhengis Ka'hn (Trommen van Fu Manohu). VICTORIA: De Piruten,-Ko ningin. REX: Sterren stralen overal. Voorstellingen: 8 uur. APOTHEKEN: Van heden avond 6 uur af voor spoed gevallen bereikbaar Apo theek Warna-Mient, Mient C 13; Apotheker: mej. F. Schuitema. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Cabaretavond Nedierl. Biljartbond. GULDEN VLIES: 2 en 8 uur: Film- en demonstratievoor- steliliing. DINSDAG 21 APRIL Bioscopen en apotheken: zie boven. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: demonstratie Persil- fabrieken. GULDEN VLIES: 8 uur: To neelgroep .t Voetlilat ,'Goud en Antiek". VICTORIE HOTEL: 8 uur: St. Adalbert. Waterstand: Dinsdag: hoog water 0.35 en 12.40 uur; laag water 6.25 en 19.20 uur. CATAPULT-DAMES BODEN GOEDE TEGENSTAND ALKMAAR. In Leiden werd de voorronde gespeeld van de kampioenswedstrijden Ned. Vol leybal Bond. In deze ronde had den zich geplaatst RVC (Rijs wijk), Rammelaars (Rotterdam) en Catapult (Alkmaar). Twee van deze ploegen konden zich plaat sen voor de Nederlandse kam pioenswedstrijden, waaraan de acht beste teams uit Nederland deelnemen. Jammer genoeg is het de Alkmaarse dames van Cata pult niet mogen gelukken zich te plaatsen. Slechts met twee pun ten verschil in de vijfde beslis sende set moesten zij de eer laten aan het Rotterdamse damesteam. De Alkmaarse Catapu'lt-dames verloren van RVC met 159, 154 en 1510. In de strijd tus sen Alkmaar en Rotterdam ston den de papieren er voor Alkmaar beter voor, De eerste set werd echter verloren met 157, maar de tweede gewonnen met 1512. In de 3e set moesten de Alkmaar- ders weer het onderspit delven met 159. Er moest dus een be slissende 4e set volgen. De Alk maarse dames vochten als leeu wen en met succes: 1512 voor de kaasstadbewoonsters. De stand was nu 22. Een 5e set volgde. Hierin kwam de beslissing. Direct kwamen de Alkmaarders met 30 achter te staan, doch bij het wis selen hadden zij de achterstand omgezet in een voorsprong: 83. Het werd zelfs 115 voor Alk maar. De zenuwen begonnen de overhand te krijgen. Geen bal werd goed geserveerd. Van deze inzinking wist'erf de Rotterdam mers gebruik te maken en spoe dig was de stand 1414. Alkmaar kon de kracht niet meer opbren gen om door te vechten en liet de eer aan de Rotterdammers, die deze zeer spannende set wonnen met 1614. Jammer voor Alk maar. Maar de krachtsverhou ding was gelijk en de Alkmaarse dames mogen er trots op zijn dat zij zo goed weerstand hebben ge boden aan de afgevaardigden van het grote Rotterdam. Opbrengst Jubileum- Emniabloemcollecte ALKMAAR De opbrengst van de op Zaterdag j.l. gehouden Jubileum Emmabloem collecte ten bate van de Alkmaarse t.b.c.- patiënten van alle gezindten, be droeg f 1850,16. Het bestuur brengt allen die tot dit mooie resultaat hebben medegewerkt een woord va,n hartelijke dank, in het bijzonder aan de jongelui van de ambachts school voor hun groot enthou siasme. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Anto- nie J. M., zv A. J. M. Grandia en M. Mooij; Ivonne, dv J. Slot en N. Ploeger Jacobus, zv E. Pover en B. Brouwer; Johanna, dv G. J. Duijneveld en G. Wit- sen; Anna, dv C. v. d. Molen en M, Streidhler; Hendrik, zv F. Beijert en J. Pander; Johannes T. M„ zv T. J. van Geen en M. A. de Moei; Wilhelmus F. J., zv H. H. Schipper en K. M. Hooge- boom; Din.geman, zv W. Buizer en H. de Vries; Klaas, zv P. Gootjes en L. Kamp; Leonardus, zv A. Nico,lat en J. C. Rattink. Overleden: Jansje Bootss 71 jr., wed. va,u J. S. Morsel; Janna Kleynsma, 76 jaar, wed. van J. van Eriks J. Reyne, 75 jaar, we duwnaar van N.. Bus. Candidaien Gemeenteraad GRAFT De candidatenlijst van de P.v.d.A. ziet er als volgt uit; J. Verdwaald, J. Hout.kooper, W. Altman, R. Leegwater, H. Altman en D. Dubbeld. Plaatse lijk Bellang: 'P. Bruin, C. Booij, A. Caton L. Bruin, K. Tentij, Jb. van Ammers, A. van Petten, Joh. van Ammers en L. H. de Koekkoek. K.V.P.: J. C. Heijnis, J. Schokker, G. J. Visser, C. Stoop, C. Bakker en J. J. Zaal. „SONORA" ZIJDEWIND Dinsdag 21 dezer geeft de R.K. Zangvereni ging „Sonora" een uitvoering in de zaal van J. Blankendaal te Zijdewind. Aan deze avond zal worden meegewerkt door de R.K. Zangvereniging „Zanglust" uit 't Zand o.l.v. Fr. Kaag. Rhythmische en vrije oefeningen worden uitgevoerd door de Balletgroep o.l.v. A. Groot, terwijl mej. A. 1 Wester de leiding heeft bij de uitvoering van reidansen. Onge twijfeld zal deze mooie avond grote belangstelling hebben en alle bezoekers uiterst voldaan huiswaarts doen keren. PRACHTIGE 200 METER VAN BOXEM ALKMAAR. Zaterdagavond organiseerde de ADZ in 't mooie Oostelijke Sportfondsenbond na tionale zwemwedstrijden, die en kele verheugende resultaten heb ben opgeleverd. Zo vlinderde de Jong een zeer goede 100 m tegen de nieuwe Nederlandse recordhouder G. J. van Rooy van Aegir. Als steeds bleef de Eindhovenaar ongeveer 1 m achter, vertrouwend op zijn eindspurt. Tot. 75 m leidde de DAW-er, maar toen begon van Rooy te sprinten, hij kwam naast de Jong, passeerde hem en won in 1.13.De Alkmaarder had 0.2 sec. meer nodig, hetgeen een nieuw kringrecord betekende. Gerda de Waard bewees haar constante goede vorm, door haar serie te winnen in 1.14.7, waar mee ze in totaal 6e werd. Dit nummer, de 100 m vrije slag dames, werd een overwinning voor de jeugdige Els v. d. Ploeg van de ADZ. die 1.08.7 liet af drukken. Op de 200 m schoolslag dames werden enkele wereldtijden ge maakt door Tonny Hom van de Robben en Rika Bruins van de GZPC, die voor de zoveelste maal een fel duel uitvochten. Ditmaal was de Hilversumse de sterkste met 2.56.— tegen 2.56.9. De DAW- ster Jetty Piersma ging wat stroef maar kwam na een mooie strijd met Emmy de Graaf van de Rob ben nog tot 3.06.7. De 200 m vrije slag heren gaf een prachtige race te zien. met heel goede tijden, die een jaar geleden nog niet mogelijk geacht werden. Ten Thije, Dikstaal, de Vreng, Bouman, Pieters en Bo- xem gingen vrijwel gelijk op. Na 100 m, die Boxem in 1.05.af legde, dus vrij kalm zwemmend, lag de DAW-er nog op de 5e plaats. 50 m verder had hij zich al tot de 2e positie weten op te werken en met nog 25 m te zwemmen lag hij gelijk met ten Thije. De Leeuwardenaar wist de laatste sprint in zijn voordeel te beslissen met 2.16.6 tegen 2.16.8! Ook de tijden van Bouman: 2.17.8 en de Vreng: 2.18.waren ver heugend. ■k DE SCHOONMAAK VOORBIJ? Dan een nieuwe kap of kroon in hout. of koperen uitvoering. Ook in slaap kamerverlichting. P. J. VAN KESSEL, LIMMEN Ingekomen en vertrokken personen ALKMAAR. Ingekomen: M. H. Venema. van Roden naar Blaeustraat 35: P. T. van Aiphen met gezin, van Heiloo naar Hoe- verweg 61: G. C. Boots, van Bilt- hoven naar C Evertsenplein 19; B. Bos, van Heiloo naar Emma- straat 57; A. B. Brosi en echt genote. van Heiloo naar Voor- meer 26; J. Leuring, van Castri- cum naar Polderstraat 6: B. II. Bigler, van Amsterdam naar Gasthuisstraat 1; J. N. Dekker, van Bovenkarspel.naar Zeg|is 51; C. M. Doodeman, van Kromme nie naar Langestraat 75; D. M, Smit. van Oude Niedorp naar St. Annastraat 12: M. G. Hen drikman, van Amsterdam naar Gasthuisstraat 1: D. Slootweg, van Bergen naar Magdalenen- straat 19: N. de Boer. weduwe Groen, van Bergen naar Magda- lenenstraat 19: J. W. Hiihorst. van Soest naar Emmastraat 19: C. L. Pardoen, weduwe Schoen, van Amersfoort naar Frans Hals straat 5; C. Stoop en gezin, van St. Maarten naar Talmastraat 26; P. G. Rensing, van Amsterdam naar Kennemerstraatweg 2; B. de Vries, van Ermelo naar Zeglis 24; C. G. de Vries, van Zaandam naar Kennemerstraatweg 2; M. H. de Kruif. geb. Wilbrink, van Linschoten naar Zevenhuizen 4; J: Duijn met gezin," vertrokken naar Sydney (Australië); J. F. von Grunbkow. van Amsterdam naar Gasthuisstraat JJ. V. Kei ler. van Amsterdam naar Gast huisstraat 1: R. H. Lindner, van Amsterdam naar Gasthuisstraat 1 J. Rupp. van Amsterdam naar Gasthuisstraat 1; C. Hobo. van Uitgeest naar Stationsstraat 57; K. van Oene. van Zeist naar Wilhelminalaan 11; H. Vos. van Haarlem naar Voormeer 35: A. E. Ott. van Venhuizen naar Ver meerstraat 29: J. P Zaagsma. van Amsterdam naar Gasthuis straat 1. Vertrokken: A. T. Nooijens, geb. v. d. Kamer, van Nieuwlan- dersingel 43 naar Leiden: E. C. v. d. Laan, geb. Mijnen, van Dr. Schaepmanstraat 16 naar Wor- merveer; F. P. Dekker, van Kei zersstraat 35 naar Assen; F. de Hoo. van Lindenlaan 13 naar Hattem; J. Hoogland en echtgen., van Stationsstraat 31 naar Ber gen: M. H. Hylkema, van Ritse voort 50 naar Hoorn: Ch. Kop pen, van Hekelstraat 30 naar Heiloo: W. A. van Leeuwen, van Verdronkenoord 88 naar Amster dam: J. Koppen met gezin, van Akkerhoornbloemstraat 5 naar Heiloo; J. L. A. van Merwiik, van Laat 154 naar Geleen: Th. Uitvluat met gezin, van Over- diestraat 44 naar Zijpe; W. v. d. Brink, van Frans Halsstraat 19n naar Ermelo; J. A. Dros met ge zin, van Varnebroes: 40 naar Ver eniging (Zuid-Afrika): J. Hazen berg. van Geest 13 naar Aals meer: C. Kaal met gezin, van Stuartstraat 49 naar Velsen IJmuiden; H. A. Meijer met ge zin. van LindengraeWt 7 naar VelsenIJmuiden: J. C. Po'rreij met gezin, van Lindengracht 25 naar VelsenIJmuiden; T. A. Petie, geb. Slot. van Druiven- laan 12 naar Rotterdam; F. Vee- nendaal. van Mr. P. J. Troeistra- kade naar Utrecht: C. A. Boer- sen, geb. Bakker, van Uiten- boschstraat 27 naar Heiloo: I. H. Hendriks, geb. Bijl, met kind. van Zeswielenstraat 13 naar Eindhoven: D. E. Davidson, van Langestraat 37 naar Amsterdam: W Goldman, van Coornhertkade naar Heiloo; C. de Goede met gezin, van Grensstraat 14 naar VelsenIJmuiden; A. Bruin, van Helderseweg 15 naar Heiloo: C. Groot, weduwe van A. J. Bruin, Helderseweg 15 naar Heiloo G. Hottentot, van Helderseweg 15 naar Heiloo: J. Jongbloed, van C. Evertsenplein naar Schoon hoven: J. M. Klinkert. van Rerri- brandtstraat 3 naar Schoor!: M. L. van Schoorl. geb. Kok. van K. van 't Veerstraat 5 naar Lan- gedijk; A. P. Moe'jes. van Sta tionsstraat 87 naar Voorhout: L. H. G. Moen met gezin, van Spoorstraat 27 naar Amsterdam. ALKMAAR Zondagavond werd in de aula van het Murmel- lius Gymnasium een ouderavond gegeven door de gemengde zang vereniging „Avanti", een onder afdeling van de K.A.J., o.l.v. Jaap Ooyevaar. Medewerking werd geheel be langeloos verleend door het En semble Overtoom en de heer J. A. Feldberg, die de grime ver zorgde. Het programma vemeldde een 'bonte reeks nummers: zang, voor dracht, dans en toneel. Na een openingsspeech van voorzitter Arie Jonker, die o.a. 'n kort overzicht gaf van de groei der zangvereniging, zong het koor „Die Himmel" van J. Haydn. Dit nummer, zowel als „Rozen uit het Zuiden" van Joh. Strauss, werd spontaan en fris gezongen. De zonder twijfel muzikale dirigent zou, wanneer hij de techniek van het dirigeren meer beheerste, nog meer met dit koor kunnen bereiken. Het biedt, gezien het enthousiasme van de jeugdige di rigent en dito executanten, die bovendien nog talrijk zijn ook, veelbelovende mogelijkheden. Voor de pauze bestond het pro gramma verder nog uit zang en dans door 'n 6-tal meisjes, piano spel en tap-dance, het kluchtige „drama" Eulalia, waarin vooral de prima zang van Nel de Jong en het goede spel van Gies Heynis opviel. Ook in z'n voordracht wist Gies de zaal te bewerken. Een viertal jongens, zich noe mende de „Rag Mops" vormde een vlot geheel en oogstte met zijn muziek veel succes. Door het „Soldatenkoor" van Ch. Gounod maakten we kennis met het mannenkoor, dat opviel door een goed afgewogen koor klank, waarvoor dan ook onze hulde aan de dirigent. Na de pauze beleefden we liet dol-komi- sche „Een eeuw achter" van G. Speelde voortreffelijk- HEILOO Voorafgaande aan het Donateursconcert, dat gister avond o.l.v. de heer L. Oly door het R.K. Fanfarecorps „St: Ce cilia" uit Heiloo in de Aula van de St. Willibrordus-stichting ge geven werd, vond Zaterdagavond in genoemde aula eenzelfde uit voering plaats, doch nu voor de Eerw. broeders en de verpleeg den van de Stichting. Begonnen werd met de mars „Honneur et Patrie" van F. Ro- gister, door vendel en corps, in de cadans gehouden door de tam-, bour-maitre, de heer Schipper, welke hierbij enkele knappe staaltjes „stokwerk" weggaf. Zowel dit als het laatste num mer, n.l. „Sambre et Meuse" van Rauski, eveneens door vendel en corps, voldeden ons ten volle. We kregen visueel en muzikaal een indruk, die men van een Fanfare corps verwacht. Was het voor de executanten ditmaal een voordeel dat ze konden 'blijven zitten of staan, voor ons was dit een straf. Hoe meer een mars tot lopen inspireert, hoe beter hij is en ge speeld wordt. Dat wij onze stoe len begonnen te haten betekent dus een goede noot voor compo nisten en executanten. Van de drie ouvertures, welke o.l.v. de heer Oly door het corps alleen werden gespeeld, voldeed „Caesar en Cleopatra" van de Hoornse componist G. A. Boedijn, ons het meest. De verschillende instrumenten waren goed tegen elkaar afgewogen terwijl de solis tische trekjes 'prima vertolkt wer den. Jammer was, dat hier en daar, vooral in de tegenstemmen, net iets te laag gespeeld werd, ook de alt-saxophonist bezondig de zich hieraan in de wals „Teso- ro Mio" van Becucci-Delhaye. Tijdens de pauze werden onze trommelvliezen op een zeer zwa re proef gesteld door het vendel, dat van achteren uit de zaal kwam opgetrokken. De opmer king van een achter ons zittende broeder, n.l. „je kunt 't in Aker sloot horen" leek ons niet eens overdreven. Uit disciplinair en rhythmisch oogpunt was 't even wel keurig. Na de pauze gaf de toneelvereniging uit Egmond, ge regisseerd door de heer Th. Buis een opvoering van het stuk „Maaike" door Rosita Peters, waarmee tevens deze succesvolle avond besloten werd. G. I. ongerengemeenschap danst BERGEN De dansavond, in verband met de watersnood ui>tr .gesteld, vindt Woensdag 22 April 's avonds om 8 uur in „Sint Jan" plaats. De jongerengemeenschap no digt alle jongens en meisjes van 17 tot 25 jaar hiertoe uit. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar bij het bestuur. Het belooft een gezellige avond te worden. NIEUWE ZAAK BERGEN AAN ZEE In Ber gen aan Zee, de steeds groeiende badplaats, waar regelmatig villa's worden bijgebouwd, heeft de heer A. P. Hopman, aan de Jacob Kalffweg 4 onder grote belang stelling een zaak geopend in zui velproducten. Een keur van 36 bloemstukken sierde 't practiseh en smaakvol ingerichte winkel pand. Deze zaak die in dit vacanti- oord aan een grote behoefte vol doet, brengt bovendien aan de buitenlanders het attractieve, in cellophaan verpakte, babykaasje, dat na de vacantie als souvenir uit Holland kan worden meege nomen. Het is een. moderne en naar de eisen van de tijd ingerichte zaak. De ijskast die vol-automatisch is, heeft een inhoud van 1350 liter, met verlichte vensters, waardoor de artikelen geheel voor het publiek zichtbaar zijn. Bomans, met een extra vermel ding voor Wim Bakkum, Rita, en de Rag-Mops, waarbij we vooral Leo Bruinenberg moeten vermel den met z'n zeer geestige „Ode aan Bello". Het Lentekoor van J. Haydn en het Ave Verum van W. A. Mozart werden muzikaal en zuiver ge zongen en vormden met het har telijke slotwoord van de aalmoe zenier, kapelaan Tromp, een mooi besluit van deze geslaagde avond, waarbij we vooral de fam. Overtoom niet mogen vergeten, die op het podium voor een accu rate begeleiding en in de zaal voor een talrijk auditorium heeft gezorgd. C. v. d. I. Vertrek van Moeder Fatiana Overste van Koloniehuis St. Jozef EGMOND AAN ZEE Vrijdag 17 April was géén feestelijke dag voor het R.K. Koloniehuis St. Jo zef te Egmond aan Zee. De Eerw. Moeder Overste Zr. Fatiana ging Egmond aan Zee verlaten en ver trok naar Utrecht. Duidelijk bleek dat Moeder Fa tiana zeer geliefd was, zowel bij de Eerw. Zusters, als bij de leid sters en de jeugd, die haar allen slechts node zien vertrekken. 5 Mei 1935 werd zij tot Overste benoemd. In de bezettingsjaren zijn de moeilijkheden haar niet bespaard gebleven. Driemaal moest zij voor de inwoners van St. Jozef een ander onderdak zoe ken. De eerste maal naar de Ju- liana-kolonie, toen naar het Zee huis en ten slotte moest zij nood gedwongen, door evacuatie van de gehele Egmondse bevolking, het werk opgeven en vertrok zij naar Zaandam. Na enige jaren Overste te zijn geweest van „Moe- derheil" te Ginneken, werd zij op 15 Januari 1946 herbenoemd tot Overste van St. Jozef. Energiek heeft zij de herstelling van het Koloniehuis, dat door de bezetters zeer veel had geleden, aangepakt en weldra draaide alles weer op volle toeren. Onder haar bestuur is het Koloniehuis tot grote bloei gekomen en heeft St. Jozef in heel het land een zeer goede naam. De beste wensen van alle bewoners vergezellen haar naar de nieuwe standplaats. St. Jozef zal Moeder Fatiana niet licht ver geten. Aanrijding WARMENHUIZEN Vrijdag- middag vond er een aanrijding plaats in de Oude Wal tussen de Nacobus en een, personenauto, bestuur door de heer De Otter uit Den Helder. De aanrijding deed zich als volgt voor. De heer De Otter reed voor de bus uit toen, hij stapte voor het vragen van een adres. De buschauffeur die dit vermoedelijk te laat merkte, reed de personenauto van achter aan. Met een flinke materiële sdhade liep alles zon der persoonlijke ongelukken af. Naar de schuldvraag stelt de Rijkspolitie een onderzoek in. Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren: Andreas N. A., zv A. Ligthart en M. C. Zwemmer; Olasina J. M., dv P. Bakker en P. L. M. Alsemgeest; Klaartje T. N., dv P. Bakfcker en J. L. M. Alsem,geestAatje, dv J. K. Keesman en D. Bruin; Mai'tje, dv J. Broersen en J. van dr Veen; Gerrit, zv G. van Wil dernis en F. Oh. van den Heu vel; Nicolaas A., zv Th. J. van Steijn en M. J. Louwe- Johanna C. M., dv J. J. Baij en G. Wesitra; Johan N„ zv A. J. Kooijman en Johanna Slijkerman; Lida, dv J. Hielkeima en W. Block. Getrouwd: Cornelis J. Winter, 24 jaar, te Uitgeest en Catharina C. Koemeester, 26 jaar, te Zijpe. W eersverwachting medegedeeld door 't K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagavond' tot Dinsdagavond (opgem. te 10 uur). DROOG EN ZONNIG Nagenoeg onbewolkt. Koude nacht met plaatselijk lichte nachtvorst, vooral in het Noord-Oosten van het land. Iets hogere temperaturen dan vandaag. Overwegend matige Oostelijke wind. JAC. KOOMEN WINNAAR GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN BERGEN In het gemeente lijk gymnastieklokaal aan de Beemsterlaan te Bergen werden de jaarlijkse Heren-selectiewed strijden van de Katholieke Noor der Turn- en Athletiekkring ge houden. Zij leverden een mooie over winning op voor de heer Jac. Koomen, die met 253 punt on betwist de sterkste was. Hij werd, na drie maa,l achtereen de win naar te zijn geweest, bezitter van de wisselprij®. Bovendien werd hem een medaille uitge reikt. De uitslag luidt als volgt: 1. Jac. Koomen, Langedijk 253 y2 punten; 2. Com. Smit, War.men- huizen 229 punten; 3. B. Groot, Warmenhuizen 209 punten; 4. J. Tesselaar, Warmenhuizen 204 punten; 5. D. van Kleef, Lange dijk 201 punten. De voorzitter, de heer P. J. Bruijn, zei na afloop verheugd te zijn over het sportieve en vlotte verloop van de wedstrijden. Hij dankte tenslotte de gastvrouw, de gymnastiekvereniging D.I.O. voor haar medewerking en keu rige organisatie. LANGEDIJK. 90.000 kg rode kool I 7—12.50. II 7—9.—; 80.000 kg gele kool I 6.5019.50, II 6.50 10.70; 50.000 kg deense witte 10.20—18.40; 7000 kg peen b 21.70 —22.40, c 15.50—16.30; 3000 kg witlof I 1628, II 1017; door gedraaid 9000 kg rode kool en 1500 kg witte kool. NRD. SCHARWOUDE 22.000 kg. peen b 20.8025.20; idem c 17.20—18.90, idem d 5.10—8.60; 160.000 kg. rode kool 7—12.50; 100.000 kg. gele kool 6.50—22.80; 18.000 witte kool 9.60—18.50; 38.00 kg. witlof I 2527, idem 1 b 2223, idem II 2226, idem II b 1623, idem III 17, idem stek 115; 1200 kg. aardappelen Be velanders 10.3012.00; Doorge draaid 35.000 kg. rode kool. N.-SCHARWOUDE. 20 April. 1400 kg peen B 22.80. 18.000 kg rode kool 7.008.10. 1000 kg gele kool 6.506.70. 30 000 kg deense witte kool 13.1017.40. Doorgedraaid 12 000 kg rode kool. LANGEDIJK 14.000 rode kool (I) 77.10; 4000 Deense witte 13.3013.50. ALKMAAR, 20 April. 124 vette koeien 6001125; 275 nuch tere kalveren 2568; 240 varkens 1.80. AVENHORN 12.000 kg. bie ten I lg 66.30; I rond 56.20 II rond 44.80, III rond 4.00; 13.000 kg. witlof I 22—31, II 19— 27, III 14—20; 40.000 kg. peen 21.90—23.20, III 18.80—20.10, IV 8.50—12.80. WOGNUM. 4000 kg witlof A 23 —27; B 17—21; C 12—16; stek 5 —10; andijvie 1519; rabarber 9 11; spinazie 3033; rode kool 8,409,50; sla 1012; bevelan ders 13,60; bramley 317; provi sie peer 38. WARMENHUIZEN, 20 April rode kool 78,20; witte kool 16,20—17. SCHAGEN. Zondag wisten de meisjes uit de polder eindelijk de volle buit binnen te halen en daarmede het zo zeer begeerde kampioenschap. Was het vorige maal met hoge score toch gelijk spel tegen Con Brio uit Hoog woud, ditmaal verstreek de eerste en daarna een groot gedeelte van de tweede helft alvorens het eer ste doelpunt genoteerd kon wor den. Want even daar voor had de arbiter een juweeltje van een Con Brio-goal geannuleerd. Waren in de aanvang bij som mige speelsters de zenuwen goed merkbaar, geleidelijk aan kwam men die te boven ep in een prachtig tempo verliep, met prac tiseh gelijke krachten, de ontmoe ting. Beide keepsters waren in prima vorm en voorlopig zorgden ook paal en lat, dat haar heilig dom van vreemde smetten vrij bleef. Het begon er werkelijk naar uit te zien dat ook deze wedstrijd onibeslist zou blijven, toen onge veer vijf minuten voor het einde Gré Preyder zich prachtig vrij wist te spelen en met een dia gonale worp in het uiterste hoek je Vliegensvlug de leiding be zorgde, 10. „Dat kan ik ook wel" zei Riet Lemmens; ze ving het leder op, tippelde daarmede door de verdediging en in de zelfde gang verhoogde zij de voorsprong, 20. Even daarna werd het einde geblazen en volg de aanbieding van bloemen en gelukwensen. Een dolgelukkig Vliegens Vlug team danste naar de kleedkamer. D.W.O. II kampioen Nauwelijks was het gejuich van de Vliegens Vlug supporters- schare geluwd of een nieuw tweetal candidaten voor het kam pioenschap betrad het veld. Dit maal DWO 2 dat de beslissende strijd moest aanbinden Geel Zwart 2. tegen Wie de eerste wedstrijd gevolgd had, kwam toch wel spoedig tot de conclusie dat daarin een heel ander stukje handbal werd weg gegeven dan in deze klasse. Ook het krachtsverschil dat in de vorige ontmoeting practiseh' geen rol speelde, kwam hier wel zeer duidelijk uit. Nadat de Geel Zwart keepster een serie bijna zekere doelpun ten op vaak bewonderenswaar dige wijze had voorkomen, ter wijl haar collega aan de overkant bijna voortdurend werkloos was, werden de vele harde worpen haar toch te machtig. En toen het hek eenmaal van de dam was, waren de meisjes uit het nieuwe land niet meer te houden. Zij de monstreerden haar superioriteit volkomen, wat ook wel in de niet eens geflatteerde 81 zege wordt uitgedrukt. Uitbreiding waterleidingnet PETTEN Blijkens ingesteld onderzoek zal het aansluiten van de nog van waterleiding versto ken percelen in de Leihoek on der Petten mogelijk zijn,. De aan sluiting zal tot stand gebracht kunnen worden met toepassing van de Prov. „Niet Rendabele Uitbreiding Regeling". De ge meente en de provincie zullen medewerking moeten verlenen door het verlenen van een jaar lijkse bijdrage. Wij twijfelen er niet aan of de betrokkenen zullen aansluiting van hun woning aan de water leiding zeer op prijs stellen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2