Verkenners vieren dag van St. Joris g AGENDA De philosopliie van Erasmus DMSHOEBEN Ronda-corset CORSETTENHUIS DE BOER Boerenleenbank Heiloo MM r ÏÏlafa ....EN HET KOST MINDER BIJ Voor 40 jaar Schoenen en tassen bij V. en I). Met drie treden tegelijk de trap op!! Corsettenhuis De Boer Langestraat 117 - Alkmaar 1952 was bevredigend jaar VROOM DREESiM'ANjV 11 Pagina 2 Vrijdag 24 April 1953 ALKMAAR Dreunend weerkaatste het tromgeroffel van de padvindersband tegen de oude gevels langs het Waagplein, waar gistermorgen om kwart voor acht alle padvinders, verkenners en welpen met hun leiders en leidsters stonden aangetreden. Ook burgemeester Wyte- ma, districtsaalmoezenier reetor van der Zalm en de aal moezeniers van de verschillende afdelingen van de katholieke verkenners waren aanwezig. Op het „Jola Hiiivan de Akela stelden de welpen zich in een groot carrée op rondom de vlaggemast, en de padvinders en verkenners sloten zich achter hen aan. In een plechtige stilte werd het saluut gebracht, en daarna rezen de vaderlandse driekleur, het Alkmaarse wit-rood en de vlag van Sint Joris, traag wappe rend in de koele morgenwind, langzaam langs de vlaggemast omhoog. De verkennerswet weer galmde over het Waagplein, en districtscommissaris Kerklaan bad het Onze Vader voor. Vervolgens inspecteerden de burgemeester, tezamen met de districtsaalmoezenier en de dis- triets-commissarissen de opgestel de padvinders. In zijn korte toe spraak herinnerde burgemeester Wytema aan de held Sint Joris, dié door zijn offervaardigheid en moed anderen ten voorbeeld was. Hij wekte de verkenners op, om m hun leven ook bereid te zijn tot het stellen van daden. „Hoog boven het leven uit rijst de grote daad", aldus reciteerde de burge meester de regels van een dichter, en die grote daad mag gerust klein zijn voor het oog van de mensen. Juist daden, die verricht worden in stilte, en die niemand ziet, hebben een grote waarde, en vooral hier komt het aan op vol houden. In de Sint Joris-boodschap, uit gesproken door districtscommis saris P. H. L. Nieuwenhuysen van de N.P.V., werd herinnerd aan de watersnood. Toen juist was gebleken, dat een verkenner vlug paraat is, en direct tot hulp bereid. Ook degenen, die thuis moesten blijven, en niet daad werkelijk in het rampgebied kon den helpen, hadden blijk gegeven van de juiste padvindersgeest. Ook zonder een directe aanleiding ligt de taak van hulpverlening iedere dag klaar in de gewone dagelijkse plichten van iedere dag. Tenslotte werd de opening van de Sint Joris dag besloten met het gezamenlijk gezongen „Hoort, zegt het voort", waarna commis saris Kerklaan allen voor de rest van de dag een „goed pad" toe wenste. 's Avonds om half acht hadden de verkenners, padvinders en welpen zich weer op het Waag plein verzameld. Onder het bren gen van het saluut werden de drie vlaggen plechtig gestreken, en daarna speelde het vendel .het „Wilhelmus". Vervolgens trokken de ver schillende troepen naar hun hoofdkwartieren, waar aan het kampvuur het verhaal van Sint Joris werd verteld. In Heiloo In Heiloo werd voor de Wel en en Verkenners eenzelfde eestelijke dag gehouden, die s morgens om zes uur begon met een H. Mis, opgedragen door de (Advertentie) In ons blad van 24 April 1913 lazen wij: Onze R.K. Handel»- Kan toor. en winkelbedienden moe ten in een Roomschen Orga nisatie. Dat zal hun positie verbeteren, niet enkel op ma terieel, doch bovenal op gees telijk gebied. Bovendien is 't warempel lang .geen rozengeur en manensohijn bij onzen han dels- en kantoorbedienden. Onder diegenen, die men eiken avond met een lioht de- mie-saisonnetje, bruine schoe nen met reuzen strikken, pin- ce-nez, velour-hoed en wat dies meer zij langs 's Heeren wegen ziet paraderen, zijn de meesten minimuimlijders. Hun zwaaiende wandelstok zal dan ook wel meer dienen om de crediteuren van het lijf te houden dan om als steun te dienen vanwege de volle por- temohmaie die zij meevoeren. Aalmoezenier, Kap. G. A. Groe nendijk, voor de leden en over leden leden van de St. Cl. Willi- brordgroep. Tijdens de Mis wer den de St. Jorisbloemen gezegend en de St. Joriswetten voorgelezen. Op het terrein van de heer C. Bakker was een hoge kunstig ge construeerde vlaggemast opge steld, waarbij na de H. Mis de plechtige vlaggeparade plaats had. Tot half zeven 's avonds woeien de vlaggen van top, fier klapperend op de Noord Oosten wind. Op het Buitencentrum „De Broekertjes" werd 's avonds het St. Joriskamp gehouden, met ze gening van het vuur, het „Hoort, zegt het voort", het voorlezen van de jaarverslagen en bespreking van de plannen voor het volgen de jaar, het voorlezen van het St. Jorisverhaal en de St. Joris- boodschap, de hernieuwing van de belofte, gebed en Wilhelmus. OPBRENGST HEITJE VOOR 'N KARWEITJE ALKMAAR De actie ,,'n Heitje voor 'n Karweitje" door de gezamenli.j ke padviad st jersorga- nisaties gehouden in de Paasva- cantie, is in Alkmaar een buiten gewoon succes geworden. Op sympathieke wijze werd vrijwel door de gehele bevolking mede werking verleend, en vooral de middenstand liet zich niet onbe tuigd. Op enkele gevallen na wer den de karweitjes naar evenre digheid van het daaraan verbon den werk beloond. De totaal op brengst in Alkmaar bedroeg f 2214.24, waarvan de NPV bi|- eenbracht f 975.76; NPG f 214.65; Kath. Verkenners f 749.18; Kath. Gidsen f 274.65. Dat deze pad vindersactie populair is geworden bewijst dit geweldige bedrag zeker wel. VRIJDAG 24 APRIL Bioscopen: VICTORIA: Viva Zapata. HARMONIE: Heidi. REX: Luchtslag om Japan. CINEMA AMERICAIN: Zon dige levens. WAPEN VAN HEEMSKERK: 's Middags en 's avonds De monstratie Persilfabrieken. GULDEN VLIES: 8 uur Scho lierenbal Dansinstit. Arend- sen. Medische Hulp Heiloo, Lim- men en Akersloot: In het a.s. weekend voor spoedgevallen bereikbaar Dokter D. O. van Oppen, Rijksweg 118, Limmen. Tel: K. 2205—272. RETRAITEHUIS BERGEN: 2528 April: Heren Vincen- tianen. 28—1 Mei meisjes. APOTHEKEN: Van heden avond 6 uur af voor spoed gevallen bereikbaar Apo theek Warna-Mient, Mient C 13; Apotheker: mej. F. Schuitema. WATERSTANDEN: Zaterdag: Hoog water 5.15 en 17.05 u. Laag water 1.00 en 23.55 u. Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 16 tot en met 22 April 1953 en te bevragen aan het bureau van politie te Alk maar op kamer 14, le étage, iede re Maandag, Woensdag en Vrij dag van 16.30 tot en met 17.30 u. Dames-, heren- en kinderhand schoenen, parapluie-hoes, gesp, mes, dameshorloge, koppeling plaat, rijwieltas, lorgnet, kinder broche, jongensjas, aantal zegels, rijwielpomp, kinderschoen, num merplaat, kindertasjes, snelbinder bril, nijptang, wanten, kinder speelgoed, unster, schakelarm bandje, bandafnemer (auto) hals ketting, portemonnaie m. sleutels, pouchet met houder, ceintuurs, etui met kam, bos sleutels, koord je met sleutels, springtouw, shawls, gebedenboekje (R.K.) rij wieltas, herenschoen, kinderbril, gymbroekje met blouse, vloermat, tas met sportbenodigdheden, sleu tel, zakmes, gymschoenen, arm band, vulpennen, filter (motor), nagelgarnituur, vulpendop, baby schoentje, zonnebril, armband, broche. ALKMAAR figuur, die ook in onze tijd nog niet behoeft te worden bijgezet in het Pantheon der Groten, want hij heeft de zo op eruditie ge stelde moderne mens vele wijze dingen te leren. Meer liefde voor zijn wijsheid en inzicht werd een groot aantal stadsgenoten gisteravond in Hotel Victorie bijgebracht middels de lézing die de Rector van het Ly ceum te OverVeen, de Zeèfeerw. Heer Dr. Modestus van Straaten voor de afd. Alkmaar van het Nederlands Klassiek Verbond heeft gehouden over Erasmus Philosophia Christiana. Erasmus was de verdediger van een levensideaal, dat op ve len aantrekkingskracht heeft uit geoefend. Dit ideaal heeft hij neergelegd in zijn Philosophia Christiana, door hem met vuur gepropageerd. Dat ideaal was de opstanding van de echte Christelijke Pietas uit haar verval, ontdaan van alle accidentia en formalisme, de be oefening van de wetenschap, die in verval geraakt was of in ver keerde richting werd beoefend, en een blijvende rust in het maat schappelijk bestel, om aldus de bodem te leggen, waarop vroom heid en wetenschap konden ge dijen. Via de theologen wilde hij zijn ideaal doorgeven ook aan het ge lovige volk, opdat een ieder er van zou profiteren en aldus het Gouden tijdperk voor de Christe lijke gemeenschap zou aanbreken, dat hijzelf verwachtte. Pater Mo destus ontwikkelde daarna de Erasmiaanse begrippen Pietas, en Eruditio. Via het inzicht in het goede wilde Erasmus zijn tijd genoten brengen tot het positief beoefenen van het goede en om Erasmus is een dat inzicht te verdiepen beval UITSLAG KORPS SCHIETWEDSTRIJD Gemeentepolitie Alkmaar ALKMAAR Gedurende 12 maanden, van Maart 1952 tot en met Maart 1953. werd op de schietbaan van het bureau van politie een schietcompetitie ge houden, waaraan behalve door T gemeentelijk politiekorps ook door de vrijwilligers van de re- serve-gemeentepolitie werd deel genomen. De Burgemeester toon de zijn belangstelling door actief aan de wedstrijd deel te nemen. Naar gelang van hun capaciteiten waren de schutters ingedeeld in een Hoofdklasse, le, 2e, 3e en 4e klasse. Er werd geschoten met geweer; het maximum te behalen aantal punten bedroeg 12 x 60 720. Het aantal schutters bedroeg plm. 90. Prijswinnaars waren: Hoofdklasse: 1. J. W. Grotenbreg 683 punten, 2. G. H. N. Weel 682 pt„ 3. P. Wiersma 657 pt. le Klasse: 1. Th. Eilander 658 pt„ 2, H Jorritsma 654 pt„ 3. J. van Dijk 1 647 pt„ 4. Burgemeester 647 pt„ 5. J. Pool 643 pt„ 6. J. Madderom 643 pt„ 7. C. Sprong 637 pt. 2e klasse: 1. R. Lamberts 656 pt., 2. H. de Vries 643 pt„ 3. L. Timmer 619 pt., 4. Mej. M. Tromp 616 pt., 5. J. A. L. Vedder 615 pt,, 6. J. A. Vedder 612 pt„ 7. H. A. W. Feven 605 pt„ 8. J. de Vries 596 pt. Qn TClaoco* 1. W. van het Kaar 594 pt„ 2. J. Brinkman 593 pt„ 3. J. Troost 591 pt„ 4. J. v. Nieuwenhuizen 587 pt., 5. A. Koopmans 576 pt.. 6. L. v. Koolwijk 574 pt„ 7. J. Dalenberg 569 pt. 4e Klasse: 1. J. Beukema 560 pt„ 2. J. Krol 547 pt., 3. F, van Osta 540 pt., 4. B. Groninger 503 pt„ 5. P. Boerdijk 485 pt. hij aan de lezing van het Nieuwe Testament en de Bonae Litterae van de klassieke schrijvers, in welke laatste men de normen door Christus gegeven, zou vin den, terwijl hij Christus, een exemplarische functie toedichtte waarnaar ieder zijn leven zou hebben in te richten. Na deze lezing, die met veel interesse en aandacht werd be luisterd, volgde nog een korte gedachtenwisseling, waaruit bleek dat de werken van Erasmus mo derne actualiteit bezitten, die verdienen dat het huidige ge slacht ze met aandacht in zich opneemt. (Advertentie) *33eter (§enre 4.95 5.95 6.95 0 Laagste prijzen Steeds reclame aanbiedingen ALKMAAR. In de luchroom werd ditmaal een belangrijk on derdeel van ons toilet getoond, n.l. die van schoenen en tassen. Een drietal mannequins flaneer den in zomers japonnetje, ge klede tailleur of sportief tweed pak, behangen met tas en daar bij flatteus geschoeid. Mei. Emmv Huf saf hier op de ons bekende manier de expli catie. Wij zagen z.g. geklede schoentjes als Dun:ps, van suède. nubuc. lak of filet in verschil lende modieuze tinten met hoge of blokhak SDortieve schoentjes, zowel molières als flats, verder de meer ooen zomerse schoenties. sandalen en espadrilles. Deze modeschoentjes zijn tegen matige prijzen verkrijgbaar in vele gewilde tinten, zoals groen, rood. wit. geel enz. Voor een ieder naar eigen smaak, één-, twee- of drie-bands, met open teen of hiel. ofwel ook zonder hiel. wat enigszins on wennig aandoet, maar daar hier de diverse banden elastisch zijn aangebracht, zal menigeen hier gaarne op lopen. Bij een strandtoilet past een kleurige plastic badtas. Naast badtas zagen we visite—, schouder- sport-, boodschap- en wandeltas Enkele bijzondere modellen hadden onze volle aandacht, n.l. de echt lederen. Jammer dat de zuiver lederen tas zo weinig gevraagd wordt: men houdt over het algemeen meer van voordelig en vooral variatie en daarom linnen, plas tic en verdere imitatiesoorten, evenwel toch een rijke collectie. Maar niets gaat boven het on vergelijkelijke materiaal: het echte leder. b.v. rund-, kalfs-, varkens- of reptielleer, wat door zijn soorten looiingen en afwer king door inpersingen een veel aparter, klassieker model geeft en daardoor ook meer cachet aan ons toilet Gelukkig was hier een vijf tal vertegenwoordigd met moiré, ziide of een skiver gevoerd, één- of twee-vaks en ook nog voor zien van beursje, spiegel en manicure. A. S. DAT KUNT U OOK, MEVROUW PROBEERT U HET MET EEN De ronde gepatenteerde baleinen van het RONDA-CORSET belemmeren U niet en geven U toch een prettig en stevig gevoel. brengt hiermede de grootste verbetering op corsettengebied van de laatste jaren. Prijzen van deze corsetten met maagsteun. of 'met elastieken buikband, v.a|g gg Deze prachtige corsetten zijn in ALKMAAR uitsluitend verkrijg baar bij: HEILOO. Voor onze land en tuinbouw is 1952 over het al gemeen een bevredigend jaar ge weest. Boeren, tuinders en land arbeiders hebben er door hard werken en veel ijver toe bijge dragen, dat de economische posi tie van ons land in 1952 bedui dend gunstiger is geworden. Land- en tuinbouw hebben ge zorgd voor een ruime voedsel voorziening tegen redelijke prij zen welke meestal lager waren dan voor consumenten in an dere landen. Op de geldmarkt hebben zich geen schokkende ge beurtenissen voorgedaan en de resultaten mogen voor de Heilose boerenleenbank even bevredi gend worden genoemd. Moge God onze gezinnen, bedrijven en ondernemingen ook in 1953 we derom zegenen. Met deze woorden opende de heer J. Schuiit de jaarvergade ring van de Boerenleenbank Heiloo. welke in het Bruno Ge bouw werd gehouden en waarop 65 leden aanwezig waren. De gang van zaken van de boerenleenbank laat zich weer spiegelen door die op de bedrij ven. zodat de heer Schuiit de leden het beste een kort over zicht kon geven op die gang van ■zaken. De uitvoer van agrarische producten, aldus ging de heer Schuiit verder, kon met meer dan 200 millioen worden opge voerd. De rentabiliteit van vele bedrijven was zeer goed, omdat de weersomstandigheden goede oogstresultaten toelieten. De keerzijde van de medaille liet echter importbelemmeringen zien (vleeswaren en fruit in het na jaar), vervolgens hoge voeder- prijzen voor de veehouders, be smettelijke ziekten en de-Febru- ari-ramp. welke een verhoging van de import noodzakelijk maakte De zuivelprijzen zijn aanmer kelijk gedaald. Het is. nog een vraag, of 1953 een evengoed zui- veljaar zal blijken als 1952. De positie van de varkenshouders zal waarschijnlijk moeilijk blij ven. terwijl de rentabiliteit van de groente- en fruitbedriiven af hankelijk zal zijn van de on zekere weersgesteldheden en de importpolitiek van de invoer- landen. Nadat de kassier, de heer J. Weiiérs. die als secretaris werd aangewezen, lof was toegezwaaid voor zijn uitgebreide notulen, kwamen de rekening en verant woording over 1952 aan de orde. De winst bedroeg 900.80. De balans sluit op een bedrag van 1.020.896.02. De verlies- en winstrekening op 28.663.16. De heer W. Bakker werd her kozen als lid van de raad van toezicht. Op 31 December j.l. waren 46 voorschotboekjes uit gegeven. 1041 spaarbankboekjes en 85 lopende-rekening-boekies. Op 1 Januari 1952 telde men 185 leden: 3 leden overleden: 4 nieuwe leden werden ingeschre-^ ven. In totaal werd 14.800. als voorschot toegekend. De controlecommissie bestaat thans uit de heren H. Kort- houwer en P. Onderwater. De voorzitter wees er tenslotte op. dat alle betalingen via de bank kunnen geschieden, hetgeen voor de cliënten des te voor deliger is, omdat dan geen porto kosten behoeven te worden be taald. (Advertentie) „Sursum Corda" OUDORP. De zangvereni- gin„Sursum Corda" geeft a.s. Zondag in 't Verenigingsgebouw haar jaarlijkse uitvoering. De dirigent. Cas Himmelreich. heeft een elck wat wils-programma samengesteld, waarin iedere be zoeker zeker zal smullen. Na de pauze is het woord aan de jonge toneelvereniging D.O. S.S.. die. ónder regie van de heer Sprinkhuizen, een bliispel zal op voeren, waarbij de lachspieren hard op de proêf gesteld zullen worden. Al met al Belooft het een ge noeglijke avond te worden. Dus. parochianen van Oudorp, Zondag na het lof naar het Verenigings gebouw. Men zal er geen spijt van hebben. Kaartverkoop en plaatsbespreken Zondag na de Heilige Missen in het gebouw. Vanaf Zaterdag 25 April tot en met Zaterdag 2 Mei a.s. zal de beroemde Spaanse Senorita op onze parterre aanwezig zijn om U deskundige voor lichting te geven omtrent de alombekende en over heerlijke Maja producten ALKMAAR (Advertentie, mg. Med.) Openbare verkoping ALKMAAR Ten overstaan van Notaris Mr. D. J. Roos hoeft de openbare verkoping bij opbod plaats gehad van het Herenhuis Kennemerstraatweg 4, m. schuur voor- en achtertuin, samen 319 aren. Het hoogste bod was f 10.700,Verkoping bij afslag is 29 April in cafe Central, Mag- daienenstraat. Japan en Zuid-Amerika in de Langestraat ALKMAAR Onder verwij zing naar de herplaatste bioscoop advertenties voor Rex Theater en Victoriatheater maken wij er de bioscoopbezoekers op opmerk zaam, dat de film Zapata draait in het Vicotoriatheater, en niet zoals aangekondigd in de Rex. Om de luchtslag om Japan mee te maken behoeft men slechts vooraan in de Langestraat te we zen. Voor de gevechten die Za pata in de bergen pleegt te leve ren, loopt men enkele meters door Zangklassen Joh. Kuiper ALKMAAR De zangklassen voor meisjes zullen Zaterdag 25 April (morgen) in de muziektum weer beginnen. Meisjes van 6 10 jaar om kwart voor 3. Die ■Jan 1115 jaar om kwart voor 2. Men leze de advertentie in dit blad. A.F.C.-programma ALKMAAR A.s. Zaterdag en Zondag luidt het programma: Junioren: H.S.V. a—A.F.C. a 12 uur; A.F.C. b—S.V.W. a 12 uur Westerweg. Adspiranten: Zaterdag Hollan- dia b—-A.F.C. c 4 uur; Zondag H.S.V. a —A.F.C. a 12 uur; A.F.C. bKolp. Boys a 12 uur Overdie. Bezoek uit Engeland ALKMAAR Het aangekon digde bezoek van een aantal En gelse zwartbontfokkers op Vrij dag a.s. zal geen doorgang vin den. Op Vrijdag 8 Mei a.s. zal 's morgen om tien uur op het stadhuis ontvangen worden een gezelschap van de National Gar dens Guild uit Edgware, Mid dlesex. Vergadering R,K. Middenstand ALKMAAR Nogmaals her inneren wij aan de vergadering van de afdeling Alkmaar van de R.K. Middenstand, morgenavond om acht uur in het Gulden Vlies waarop behalve bestuursmedede lingen en gelegenheid tot vragen stellen, de heer Wortel, gemeen tearchivaris zal spreken over Alkmaars verleden, in het bijzon der van de Middenstand. Tevens zal op deze avond kennis worden gemaakt met de nieuwe Geeste lijk Adviseur, Rector J. A. J. Adank. Alle leden worden ver wacht. Uitslag aanbesteding ALKMAAR De Directeur van Openbare Werken heeft aan besteed enige schoonmaakwerken aan gemeente-eigendommen, ge durende het jaar 19531954. Er waren drie inschrijvers: De fa. Evers, Alkmaar f 3500.Fa. H. P. Zalm, Alkmaar f 4000.Fa. De Boer, Alkmaar f 4250.De gunning is aangehouden. MORTIERGRANAAT OP VUILNISBELT ALKMAAR De politie te Alkmaar verzoekt de bevolking met klem munitie en ander oor logstuig dat bij de schoonmaak op de zolders e.d. te voorschijn komt niet in de vuilnisbak te depone ren daar dit zeer gevaarlijke ge volgen met zich mee kan bren gen. Gisteren werd op de ge meentereiniging een mortiergra naat gevonden, die ter plaatse werd gedemonteerd. Wanneer nog dergelijk gevaarlijk goedje wordt gevonden verzoekt de po litie dit op het politiebureau te deponeren of de politie er van in kennis te stellen zodat zij het kan laten weghalen. „De Verzamelaars" ALKMAAR In het K.A.J.- gebouw. Laat 122, houdt de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. „De Verzamelaars" op a.s. Zondag 26 April wederom een tentoonstel ling van maximum-kaarten, post zegels, miniatuur-flesjes, speciale collecties hoofd- en zakdoekies etc. De zaal is geopend van 13 17 uur. De kraaienmars geblazen BERGEN. In verhand met de vele klachten over schade aan de ingezaaide en te velde staan de gewassen, het nestelen in schoorstenen en ter bescherming van de veredelde vogelstand, is een actie te Bergen en Bergen aan Zee ingezet tegen schadelijk gevogelte. De burgemeester heeft aan de heer Bart Hof opdracht gegeven om kraaien, kouwen, Vlaamse gaaien en eksters tever- nietigen. Reeds ziin zeventig „zwartrokken" en ander schade lijk gevogelte door de hagel van het iachtgeweer gesneuveld. Ongeval BERGEN. De ruim zéven- tig-iarige heer A. Beeldman. Kleine Dorpstraat 21. fietste Donderdagmorgen om elf uur op de hoogte van café Rust Wat aan de Bergerweg. dat momen teel een verbouwing ondergaat. Onder het rijden door betoonde hij zoveel interesse voor deze verbouwing, dat hij niet onlette en naast het fietspad tegen een stilstaande auto opbotste. Met een heupfractuur werd hij met de Rode Kruis-ambulanee uit Bergen naar het ziekenhuis in Alkmaar vervoerd. DE LAMP BRANDDE... BERGEN. Voor de familie Haakman in de St. Antonius- straat had de schoonmaak wel bijzonder onaangename gevolgen. Gisteravond om kwart over negen bemerkte de familie, die zich in de naast gelegen kamer bevond, verdachte brandlucht. Men ging zien in de schoonge maakte en practisch lege huis kamer en kwam tot de ont stellende ontdekking, dat de huiskamerlamp. die een goede beurt had gehad, brandend om laag viel. Door doortastend optreden van de zoon. die onmiddellijk met water de brandende lamn bluste en de stroom uitschakelde, bleef de schade beperkt tot de lamp en het vaste vloerkleed. De gewaarschuwde brandweer hoefde zijn alarmsignaal niet te geven. W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond: NU EN DAN OPKLARINGEN Droog weer met nu en dan opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. Over het alge meen weinig verandering in temperatuur. K.F.C.-keuringen Alkmaar: Victoria Theater: „De luchtslag om Japan" (14 jaar). „Aan de Rivièra" (18 jaar). Cinema Americain: „Zondige levens" (18 jaar). „Ave Maria" (18 jaar). Harmonie Theater: „Heidi (alle leeftijden). Rex Theater: „Viva Zapata" (14 jaar). Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Yvon ne dochter van H. J. Nierop en A. W. Blijendaal; Ronald L. z. v. F. H. Jambroes en B. H. Moraal. Ondertrouwd: Jacobus A. L. Vedder en Martha J. Wortel; Hendrik Poelman en Maria C. Zandbergen; Gerardus J. Bra- kenhoff en Anna Mulder; Herma- nus Zonneveld en Catharina N. Erkamp; Jan J. Pittana en Elisa beth C. Ras; Willem van Dok en Marijke T. Swager; Jacobus M. S. van Riel en Hillegonda C. Papen burg; Nicolaas M. J. Ursem en Trijntje Blokker; Johannes D. de Ruyter en Alida Blokker; Corne lia J. Maas en Guurtje M. J. Rij kers. Biljarten ALKMAAR De biljartclub L.Z.R., heeft de winter-competitie beëindigd. De wisselbeker werd gewonnen door het jongste lid. J. Duinmeijer, met 34 punten uit 18 wedstrijden. Gem. 2.210. Deze speler is pas 13 jaar. 2de prijs: A. Boots met 28 punten; 3de prijs L. Duinmeijer met 23 punten en 4de prijs: W. Kolk met 19 pun ten. Zaterdag zullen de prijzen worden uitgereikt. Gemeente definitief eigenaar van Oude Hof-complex BERGEN. Dezer dagen is aan 't raadsbesluit van 3 Decem ber 1952, tot aankoop van het „Oude Hof-complex", voor de somma van 530.000.uitvoe ring gegeven. Ten overstaan van notaris Knook vond de overdracht plaats in tegenwoordigheid van de thans vroegere eigenaar, de heer J. van Reenen, de' burgemeester en wethouders, de onderhande laar. de heer ReindersFollmer en de gemeente-architect, de heer Blauw, die een groot aan deel in deze aankoop heeft ge had. Omtrent de bestemming van het huis „Kranenburg" aan de Hoflaan 22 is nog geen beslis sing genomen, doch dit belang rijke onderwerp zal zeer zeker in de gemeenteraadsvergadering van 6 Mei een voornaam *-mt van bespreking vormen. Klaverj aswedstr ij d ForestersH.S.V. HEILOO. Woensdag 29 April a.s. zal in De Rustende Jager, als besluit van dit seizoen, de revanche-drive plaatsvinden tus sen der Foresters en H.S.V.. Naar men weet eindigde de laatst gehouden drive na een spannende strijd in een kleine zege voor het H.S.V.-team. zo dat de Foresters alles in het werk zullen stellen om de balans in evenwicht te brengen. Het zal ongetwijfeld weer een avond worden, waarop het aan spanning, maar ook aan gezellig heid. niet zal ontbreken. Opgave tot en met Zondag a 50 cent per persoon bij de heer A. Kroon. Stationsweg 38. H.S.V.-programma HEILOO. H.S.V.-programma voor Zondag: 2.30 uur: H.S.V. 1—Texél 1. 12.00 uur: H.S.V. 2Zeevogels 2. 2.30 uur: G.N.O. jun a H.S.V. iun. a. 12.00 uur: Vitesse adsp. a H.S.V. adsp. a. 12.00 uur: Zeevogels adsp. b H.S.V. adsp. b. R.K. Woningbou w- vereniging HEILOO. Binnenkort ko men er weer vijf woningen ge reed: het is begrijpelijk dat de belangstelling hiervoor groot is Leden kunnen tot en met Zon dag a.s. een verzoek indienen bij de secretaris om in aanmerking te komen voor één van deze woningen. K Onze bekende kinder schoentjes met die oersterke witte vorm- rubberzooltjes, ook in molières 20-21 22-23 24-27 395 495 595 28-31 32-35 Sterke jongensmolière met stevige profielzool, in bruin 29-31 32-35 36-39 Aardig en stevig meis jesschoentje m. dub bele crêpezooi, in camel en tan 28-31 32-35 -95 r 95 1Q90 ^90 12 90 10 90 90

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2