STAAT HEEFT SLECHTS AANVULLENDE TAAK In 1960 zal er 2 milliard stadsgas nodig zijn m3 RAD Nieuw jachtvliegtuig voor KonLuchtmacht Sigarenwinkeliers voelen zich bedreigd Amste drt 64e lijst van slachtoffers Tegen 1.337 millioen m3 1950 Motie op congres te Groningen pro gr ai] Congres Katholieke Gezondheidszorg Bijeenkomst in het teken van Eeuwfeest Herstel Bisschoppelijke Hiërarchie Naar wij vernemen: Fokker gaat de „Hunter" bouwen Gasnota aan Tweede Kamer m Oprichting staatsgasbedrijf Mi Vrijdag 24 April hJ53 (Van ohze redacteur) De nationale organisaties, die werkzaam zijn op het ge bied van de Katholieke Gezondheidszorg en die zijn aan gesloten hij de Katholieke Raad van Overleg voor Volks gezondheid, n.l. de R.K. Artsenvereniging, de Nationale Federatie „Het Wit-Gele Kruis", de Vereniging van Katli. Ziekenhuizen, de St. Canisiusbond, de Nederlandse Kath. Bond van Ziekenverplegenden, de Bond van R.K. Zieken fondsen in Nederland en het Kath. Nationaal Bureau voor Geestelijke Gezondheidszorg, liehhen Woensdag bij gele genheid van de herdenking van het Eeuwfeest der Bis schoppelijke Hiërarchie te Utrecht in een landelijke samenkomst een terugblik geworpen op hetgeen tot nu toe, maar voornamelijk gedurende de laatste honderd jaar, op het stuk van de gezondheidszorg is bereikt en zich bezonnen op de maatregelen, die de komende tijd zal vragen. Groot was de belangstelling voor deze bijeenkomst, die wel een bijzonder karakter kreeg door de aanwezigheid van Mgr dr B. J. Alfrink, aartsbisschop-coadju tor van Utrecht. In zijn inleiding op de drie sprekers, die de historische ont wikkeling en de maatschappelijke positie van de katholieke gezond heidszorg zouden belichten, wees ir J. B. Ridder de van der Schue- ren, voorzitter van de Katholieke Raad van Overleg, op het gevaar .dat de huidige drang naar inte gratie en concentratie van krach ten de persoonlijke verantwoor delijkheid, waarop geheel de ge zondheidszorg behoort te rusten, geweld zal aandoen. Het werk der aangesloten organisaties zal daarom zijn eigen stijl dienen te behouden, welke het verkreeg in de loop der jaren, waarin de zorg voor de zieke evenmens zich ont wikkelde tot haar huidige vorm. Inleiding prof. Tesser Prof. dr J. Tesser S.J., de eer ste spreker op deze samenkomst, ging uitvoerig in op de eerste vormen van ziekenverpleging, zo als die in oude geschiedenisboe ken en geschriften beschreven staan. Van de ziekenverpleging in het klooster van parochies tot die zoals zo door de H. Benedictus in zijn regel werd vastgelegd. Duidelijk wees prof. Tesser daarbij op de steeds groter wor dende differentiatie in de ver pleging, die bij de opkomst der steden nog meer werd uitgebreid. Uitvoerig ook ging deze spreker na de werkzaamheid van de geestelijke en lekenorden, die zich bijzonder wijdden aan de ziekenzorg, de eigenlijke voorlo pers van de religieuze congrega ties, die bij het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie gereed stonden de enorme taak van de ziekenverpleging op zich te nemen. Betoog prof. Schlichting Prof. dr Th. Schlichting ging op dit thema door, daarbij tot de conclusie komende, dat de ge schiedenis van de ziekenverple ging verloopt in de golven van enthousiasme, die telkens lang zaam wegebben. Br is in' de laatste honderd jaar ontzaglijk veel verricht, getuige het huidige aantal van 117 ziekenhuizen met in totaal 30.000 bedden. Toch dreigen er gevaren, die het groot se werk zullen kunnen ondermij nen, zoals het gevaar van insti tutionalisering der ziekenhuizen en het verlies aan geestelijke inspiratie bij de verplegenden. Over de activiteiten van zie kenhuizen, kruisverenigingen en katholieke artsen wees professor Schlichting nog op de noodzake lijkheid van een belangrijke in spanning om de katholieke hu welijksmoraal met kracht te ver dedigen, omdat op dit punt de kern ligt van een toekomstige strijd. Maatschappelijke positie katholieke gezondheidszorg Pater dr J. A. Ponsioen S.C.J., belichtte in zijn rede voorname lijk de maatschappelijke positie van de katholieke gezondheids- I zorg, die als steeds bezield moet blijven door de geest van de christelijke charitas. Met deze bezieling staat of valt het be staansrecht van onze eigen ge zondheidszorg. Sprekend over het proces der socialisatie, dat zich langzaam aan het voltrekken is en1 dat niet ver ward mag worden met een natio nalisatie, waartegen men zich steeds zal moeten verzetten, wees pater Ponsioen op het verband lussen de gezondheid van de indi viduele mens en die van de ge hele gemeenschap en op de daar uit voortvloeiende noodzakelijk heid de gezondheidszorg te zien als een zaak, die de gemeenschap in haar geheel raakt. Deze socia lisatie, d.i. vermaatschappelijking, bevat echter ook twee gevaren, n.l. dat de persoonlijke verant woordelijkheid wordt aangetast en niet zuiver meer wordt gezien en ten tweede, dat onszelf die verantwoordelijkheid door de staat wordt ontnomen. De taak van de staat is het algemeen welzijn te garanderen en daar bij te staan waar het i particulier initiatief in de zorg voor dit welzijn tekort schiet. De staat zal echter dienen terug te treden zodra in de gemeenschap zelf de krachten aanwezig zijn die grootse taak te volbrengen. Die periode is thans aangebro ken, zo zeide pater Ponsioen, die grote waardering had voor het geen door de staat na de oorlog op het gebied der volksgezond heid is verricht. In dit verband spoorde de spreker de katholieke organisaties voor volksgezondheid aan de eigen verantwoordelijk heid diep te beseffen en tegelijk ook de grenzen daarvan te onder scheiden. Aldus zal de kathcilieke gezondheidszorg moedig 't nieuwe tijdvak kunnen binnengaan. is de 34-jarige kraanmachinist C.C.V., die Zaterdag bij een ont ploffing op de werf Wilton-Fijen-1 oprd te Rotterdam zwaar werd gewond, aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden; zijn in de loop van de maand Maart 35000 uit het rampgebied geëvacueerde personen weer naar hun woonplaats teruggekeerd. Het aantal evacué's is daardoor ge daald tot 37500; werden door de Haagse politie twee jongens van 14 en 15 jaar aangehouden, die uit een gepar keerde auto een kleinbeeld- camera, een lichtmeter en een portefeuille met. papieren hadden gestolen; is een 24-jarige P.T.T.-ambte- naar uit Haarlem veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waar van vier maanden voorwaardelijk, wegens knoeierijen met spaar bankboekjes, waardoor hij zich met f 1700.had verrijkt; wordt op Woensdagmiddag 13 Mei a.s. te Den Haag in het West- broekpark een Troelstra-monu ment onthuld, dat is ontworpen door de beeldhouwen prof. V. P. S. Esser te Amsterdam; zal de televisie-sectie van de VARA in haar uitzending van heden een programma wijden aan de April-Mei-staking van het jaar 1943. Het programma werd ge schreven door Willy v. Hemert; werden, wegens opzettelijke brandstichting in hun woning te Den Haag, de electro-monteur J.N. tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek en zijn vrouw tot 9 maanden voorwaardelijk veroor deeld. Het informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis heeft de 64e lijst van geborgen en ge- identificeerde slachtoffers „Wa tersnood" gepubliceerd. Van Dijke, Marinus, geb. 3.7.30, laatste adres: Achterstraat 70. Hoogeland, Adriana M., geb. 11.9.26, laatste adres: Stations straat 372. Hoogerland, Cornelis, geb. 5.5.87, laatste adres: Stations straat 372. Kleemans, Jacob, geb. 7.2.91, laatste adres: Molenstraat 137. Meijering-Kleemans, Wilhelmina Johanna, geb. 18.11.20, laatste adres: Stoofweg 149a. Mol, Machiel, geb. 9.11.13, laat ste adres: Lageweg 412. Nikerk-Sies, Neeltje, geb. 12.6.88 laatste adres: Stoofweg 154. Peute, Jakoba, geb. 11.3.33, laatste adres: Ooststraat 185. Peute, Jacobus, geb. 30.12.34, laatste adres: Ooststraat 185. Peute, Jacobus J., geb. 27.9.05, laatste adres: Ooststraat 185. Peute, Pieternella, geb. 23.11.36, laatste adres: Ooststraat 185. OUDE TONGE De Boet, Sara Johanna Maria, geb. 23.8.26, laatste adres: Julia- nastraat 46. Koert, Adiranus, geb. 13.11.10, laatste adres: Stationsweg 73. Nijsse, Adriana M. M., geb. 1-8.1.47, laatste adres: Molenweg 7. Veemarkt Delft DELFT, 23 April. Aanvoer: 41 runderen, 219 nuchtere kalve ren, 275 varkens, 625 biggen, 183 schapen of lammeren 1 geit. Prijzen: Weidekoeien 550750, nuchtere kalveren 3240, biggen 3545, lopers 70110, schapen met 1 lam 100125, schapen met 2 lammeren 140170, drachtige zeugen 250350, magere varkens 7.501.80 per kg 1. Trage han del. De Koninklijke Nederlandse Luchtmacht zal eerlang de super sonische Hawker „Hunter", een één-persoons straaljager krijgen. Dit is voor Nederland het be langrijkste wat voortvloeit uit de contracten, die Donderdag te Pa rijs zijn getekend namens de „Mutual Security Agency" ener zijds en door de minister van oorlog of defensie van de West- Europese landen anderzijds. Deze contracten zijn, zo is de mening van luchtvaartdeskundi gen. van bela'ng voor de lucht machten der desbetreffende lan den en vo-or de vliegtuigen- en vliegtuigmotorenfabrieken in die landen. De „Hunter" zal mede door Fokker worden vervaardigd. De „Hunter" is op het ogen blik in Engeland met grote voor rang in aanbouw voor de RAF, de Koninklijke Engelse Lucht macht. Er bestaan twee typen van tot dusverre, n.l. de „Hun- te: F II" met een Rolls Royce „Avon' 'straalmotor en de „Hun- ter F II" die met de sterkere Armstrong Siddeley „Sapphire" straalmotor is uitgerust. Naar wij menen te weten zul len voor bouw in Nederland in aanmerking komen de „Hunter F I" jachtvliegtuigen. Uit het officiële communique blijkt niets over de „All Weather" jagers voor ons land, maar de Secretaris-Generaal van de NA Nationaal Wit-Gele Kruis- congres Op 10 en 11 Juni a.s. organi seert de Nationale Federatie „Het Wit-Gele Kruis" een nationaal Wit-Gele Kruis-congres te Utrecht bij gelegenheid van haar 30-jarig bestaan. Het congres wordt op 10 Juni geopend met een tweetal werkvergaderingen voor bestuurs leden en voor wijkverpleegsters. Op 11 Juni worden de officiële zittingen van het congres gehou den, tijdens welke de voorzitter van de Federatie, Dr. L. v. d. Meerendonk, zal spreken over de ontwikkeling van de Katholieke gezondheidszorg, speciaal in de laatste 30 jaar; Pater Dr. J. Pon sioen S.C.J. over de visie van de Kerk op zieken- en gezondheids zorg; arts Chr. Mol over de Ka tholieke Kruisverenigingen in de huidige maatschappij en arts E. Auseems over de taak van de huisarts in de moderne gezond heidszorg. Op 10 Juni des avonds zal de Utrechtse Opera een uit voering geven voor de deelnemers aan het congres. Motorrijtuigenbelasting bij verblijf in buitenland Automobilisten, die niet in Ne derland zijn op het tijdstip dat hun motorrijtuigenbelastingkaart vervalt, doen goed vóór hun ver trek naar het buitenland deze kaart te laten vernieuwen. Overigens diene, aldus de K.N.A.C., dat mén motorrijtui genbelasting bij terugkeer uit het buitenland ook kan voldoen bij de ontvanger aan een Nederlands grenskantoor, mits men passeert op een uur, dat het kantoor voor dergelijke betalingen open is en men over voldoende Nederlandse contanten beschikt. VO lord Ismay heeft ter toelich ting verklaard, dat Nederland met België en Noorwegen erin heeft toegestemd een groot aan tal „All Weather" jachtvliegtui gen te kopen. Het type van dit vliegtuig is niet vermeld, maar naar alle waarschijnlijkheid betreft het hier de Gloster „Javelin". De Nederlandse uitvoer van eieren 's-GRAVENHAGE, 22 April. Volgens mededeling van het Ne derlandse eiercontrole bureau zijn in het eerste kwartaal van 1953 in totaal 380.369.520 verse kippen eieren goedgekeurd voor uitvoer, waarvan o.m. ruim 292 millioen naar Duitsland, 41 millioen .naar Italië en 21 millioen naar de Ame rikaanse bezettingslegers. Voorts werden nog uitgevoerd ruim 7 millioen eendeneieren, 1,6 mil lioen broedeieren en 1.5 millioen kippeneieren tweede soort. Kaasmarkt Gouda GOUDA, 23 April. Aanvoer 43 partijen: le kwaliteit 2.02-2.08, 2e kwaliteit 1.952.01. (Handel kalm). KATHOLIEK ONDERWIJSCONGRES Op Woensdag 29 April a.s. wordt te Utrecht in het gebouw „Tivoli" een Katholiek onderwijs- congres gehouden ter gelegenheid van het eeuwfeest van het herstel der bisschoppelijke hiërarchie. Het doel is de eenheid van het gehele Katholieke onderwijs van kleuterschool tot universiteit te demonstreren, zijn verbondenheid met het kerkelijk gezag, geperso nifieerd in het Hoogwaardig Episcopaat, en zijn betekenis in de emancipatie van het Katholi cisme in de afgelopen eeuw. Als sprekers treden op Prof. W. Asselbergs (Anton van Duinker ken) over School en Gezin, J. Peters, lid van de Tweede Ka mer, over School en Maatschap pij en Prof. MgT. Dr. Feron over School en Kerk. Medewerking wordt verleend door de dansgroep van het Doof stommen-Instituut te St. Michels- gestel, het Helmonds Knapenkoor en de declamator Henk Schaer. Programa's, tevens bewijs van toegang, ad f 1.zijn verkrijg baar bij de Katholieke Boekhan del te Utrecht en bij het Centraal Bureau voor Onderwijs en Op- voedilng, Bezuidènhoutseweg 275 te Den Haag, en bij het Bureau van het K.O.V., Koninginnegracht 70, Den Haag. Vijfde lustrum Tilburgse studenten corps Van 112 Mei zal het vijfde, lustrum worden gevierd van het Tilburgs studenten corps „Sint Olof". Op 2 Mei zal een plechtige Mis varj" requiem worden gehou den ter herdenking van de in de laatste wereldoorlog gevallen stu denten. Op 5 Mei zal een Bene- luxd.ag worden gehouden en op S Mei staat een plechtige feest- vergadering op het programma. Op 11 Mei worden de gasten en genodigden ontvangen door B. o- W. van Tilburg. In het ere-comité hebben o.m. zitting genomen kar dinaal J. de Jong, mgr. dr. B. J. Alfrink, mgr. W. P. A. M. Mut- saerts en minister mr. J. L. M. P. Cals. Eelde bereidt zich voor op de ontvangst van de Rijksluchtvaartschool. Een deputatie van deze school, welke thans nog in Gilze Rijen gevestigd is, bracht gisteren een bezoek aan de gemeente Eelde om zich te oriënteren over de plaatselijke toestand. Men ziet hier het gezelschap op de trap van het gemeentehuis van Eelde. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De energievoorziening in Nederland zal voortdurend meer een zorgenkind zijn. De cijfers, die minister Zijlstra heeft gepubliceerd in een gasnota, welke aan de Tweede Kamer is aan geboden, laten een voortdurende stijging van het energieverbruik zien met daartegenover een daling van de kolenproductie in eigen land. In zijn omvangrijke nota komt de minister tot de conclusie, dat alleen reeds het gasverbruik in de komende jaren jaarlijks met vijf procent zal toenemen. In 1960 zal per jaar 2000 millioen kubieke meter z.g. stadsgas nodig zijn tegenover 1.337 millioen kubieke meter in 1950. In de nota zet de minister zijn te voeren gaspolitiek in de komende jaren uiteen. Ih de nota wordt de verwach ting uitgesproken, dat in 1960 730 millioen kubieke meter cokes- ovengas beschikbaar zal zijn, 260 millioen kubieke meter aardgas, 260 millioen kubieke meter kraak- gas en ongeveer 50 millioen ku bieke meter uit import. De res terende geraamde behoefte zal moeten worden verkregen door gasbereiding uit kolen. Uitbreiding capaciteit. De door de Staatsmijnen in 1952 ten behoeve van de openbare gas- voorziening geleverde hoeveelheid gas bedroeg ongeveer 300 millioen kubieke meter, waarbij is inbe grepen een hoeveelheid van 80 millioen kubieke meter uit Duitse import. Volgens de bestaande plannen zal de totale capaciteit worden uitgebreid, dat de hoe veelheid te leveren gas kan wor den opgevoerd tot 500 millioen kubieke meter, welke hoeveelheid in 1960 zal zijn bereikt. Ook voor het kolenveredelingsbedrijf der hoogovens zijn plannen in een vergevorderd stadium van voor bereiding, die een aanzienlijke vergroting van de voor de open bare voorziening ter beschikking komende gashoeveelheid met zich mede zullen brengen. Prijs is de waarde. maatschappij tot volledige over eenstemming hebben geleid over de hoogte van de prijs van aard gas. Het definitieve contract kan eerstdaags worden getekend. Er is voorts een standaardcontract, ontworpen voor overeenkomsten transport, overnemen met gemeenten, die aardgas van het Rijk willen betreken. Op de condities van dit standaardcon tract kan iedere gemeente in de provincies Groningen (met uit zondering van Groningen zelf, dat een goede gasfabriek heeft), Drenthe en Overijsel, zomede een aantal gemeenten in de provincie Gelderland, het aardgas betrek ken. De gemeenten, die prijsstel- len op aansluiting op de aardgas bronnen, zullen daarvan een di rect finantieel voordeel putten, in vergelijking met voortzetting van de eigen gasproductie. Staatsgasbedrijf. Binnen zeer korte tijd zal bij de Staten Generaal een wetsont werp aanhangig worden gemaakt tot oprichting van een Staats gasbedrijf. Dit bedrijf zal de werkzaamheden, die tot nu toe onder het directoraat-generaal van de energievoorziening van het ministerie van Economische Za ken ressorteerden, voor wat be treft in- en verkoop, van gas en GRONINGEN. De Nederland se algemene bond van sigaren winkeliers heeft de afgelopen da gen in Groningen een congres ge houden tijdens welke-de proble men besproken zijn, die zich spe ciaal in deze branche voordoen. Men kwam tot een motie, waar in de conclusie over deze nijpende problemen resulteerden. De bestaande toestand van de bona-fide sigaren-detailhandel wordt langzamerhand onhoudbaar, zo wordt in deze motie gezegd. De toch al geringe winstmarges worden sterk gedrukt door de in de loop der jaren sterk gestegen De minister staat een prijspoli- algemene onkosten en het steeds De Friese kunstschilder Piet van der Hem vervaardigde dit goed-geslaagde portret van H. M. de Koningin. Het schilder stuk dat meer dan twee meter hoog is werd gisteren met enige plechtigheid in de raadzaal van Bolsward aangebracht. tiek voor waarbij de gebruiker betaalt wat het aan hem af te leveren gas inderdaad waard is. Minister Zijlstra deelt mede, dat onderhandelingen tussen het de- oartement van Economische Za ken en de Nederlandse Aardgas- Proces tegen Oostenrijkse handelsattaché in Roemenië Te Boekarest worden voorbe reidingen getroffen voor een pro ces tegen enige Oostenrijkse staatsburgers, die ervan beschul digd worden economische spion- nage te hebben gepleegd ten gun ste van de Verenigde Staten. De voornaamste aangeklaagde is Franz Jozef Popper, handelsatta ché der Oostenrijkse legatie in Boekarest, die sedert enige maan den verdwenen is. Popper is ge naturaliseerd Roemeen. Voor zijn verdwijning had hij verzocht naar Oostenrijk te mogen terugkeren. Ofschoon hij over een diplomaten- pas beschikte, kreeg hij geen uit reisvisum. De Roemeense rege ring heeft twee nieuwe concen tratiekampen ingericht, bestemd voor politieke gevangenen en ge wone gevangenen. Het kamp voor politieke „misdadigers" bevindt zich te Targu Frumos in de om geving van Jassy, het andere te Podul Oloaiei. toenemende aantal verkoop-pun ten, als café's en cafetaria's, mede ten gevolge van de absoluut on voldoende handhaving van de hui dige vestigingswet Kleinbedrijf 1937. De nu weer in uitzicht gestelde huurverhoging zal dan ook ander maal een verlaging van het le venspeil in deze branche ten ge volge hebben. De vergadering was er van overtuigd, dat de in uit zicht gestelde compensaties voor de sigaren-detailhandel geen en kele verlichting van betekenis zul- Het vliegtuigongeval bij Katwijk Luitenant ter zee derde klasse F. Koops uit 's-Gravenhage, die Woensdagmiddag tengevolge van een noodlanding op de Noordzee van de door hem bestuurde „Fi refly" van de' Marineluchtvaart dienst het leven verloor, was zee officier. Hij was opgeleid voor vlieger en vroeg later overplaat sing aan naar het korps zee-offi cieren van de Kon. Marine, deed zijn zeevaartkundig examen en was in het bezit van het marine vliegbrevet en het brevet van waarnemer der tweede klasse. Hij volgde in de tweede helft van 1952 in Texas de voortgezette vliegeropleiding speciaal ten dien ste van vliegdekschepen. Luite nant ter zee derde klasse Koops is in 1928 geboren, in Augustus 1950 werd hij officier. len brengen. In de motie wordt de verwachting uitgesproken, dat bij de aanstaande behandeling van de huurverhoging dusdanige maatregelen zullen worden ge troffen, dat de dreigende verla ging van de bestaansmogelijkheid voorkomen wordt. Deze motie werd ter kennis gebracht van de ministerraad en de staten-gene- raal. KOREA-VRIJWILLIGERS TERUG SCHIPHOL, 25 April. Van middag zijn met de PHTFE van de K.L.M. negen Nederlandse Korea-vrijwilligers op Schiphol in hun vaderland teruggekeerd. Acht vrijwilligers zijn gewond, lopend patiënt. Zij werden naar het militaire hospitaal „Oog in al" bij Utrecht overgebracht. Het zijn de soldaten C. Groenendijk uit Gouda, A. S. Muskita uit kamp Westerbork, H. H. Crebas uit Alk maar, K. L. Reuvers uit Nijme gen, M. G. J. Bassant uit Haar lem, G. E. Bremer uit Eindhoven, H. J. Simon uit Sittard en C. J. Horstman uit Enschede. De kor poraal J. H. K. Vesseur uit Am sterdam is wegens familie-om standigheden teruggekomen. Geen internationalisering van Jeruzalem De minister van Buitenlandse Zaken van Israël, Moshe Sharett, heeft bij zijn recente bezoek aan Washington verklaard, dat Israël zich met al zijn krachten zal ver zetten tegen iedere poging om Jeruzalem tot internationaal ge bied te maken. Zoals men in Christelijke krin gen in Jeruzalem onderstreept, is deze verklaring in strijd met de beslissing, die de Verenigde Na ties in 1947 hebben genomen en waarbij de internationalisatie van de H.H. Plaatsen geëi'A werd. Ook van Vaticaanse zijde is er herhaaldelijk op gewezen, dat in- tenationalisering de enige garan tie is om de H.H. Plaatsen effec tief te beschermen en de Chris telijke pelgrims de mogelijkheid te bieden deze plaatsen ongehin derd te bezoeken. Een overzicht var AMSTERDAM, 23 in leer gebonden i klapper, waarin sta: waar, wanneer en vijftien pierement] Amsterdam hun menten mogen bedi zamen met een groc en van conterfeit identiteitsbewijs, v zichtbaar aangebracl regeling ondersteun Romke de Waard, de draai-orgelcommi eniging „Ons Amst ontworpen om de w van „Blauwe Koe Lurks", „Kris, Kras tje" en hoe zij vend' ten, met ingang van wereld te helpen, weer de eerste draa wereld" zo noemde zijn leuze, toen hij een van de 7 kaarten dam ontvouwde wa tien kleuren de ra; gelaars op één bepa; ren aangeduid. „Er gelijk rekening geho verlangens van alle de orgeldraaiers bli eigen vertrouwde te publiek krijgt niet r orgeldraaier per d straat. „Het is een uitzoekerij geweest ZATERDAG 25 Hilversum I, 402 n 7.00—24.00 Kro. Kro: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz.; gebed en lit, k.; 8. weerber.: 8.15 Gram huisvr.; 9.35 Wat Gram.; 10.00 v d kl Oram.; 11.00 v. d Concertgeb. .ork.12. 12.05 Lunchconc. Land. en tuinb.mec Zonnewijzer; 13.00 N nws; 13.20 Lunch Boekbespr.; 14.10 Pia Engelse les; 14.40 1 15.05 Kroniek v. lette sten; 15.40 Harmoni De schoonheid van naans; 16.30 v. d Hockeywedstrijd Engi land; 17.45 Voetbalw. -België; 18.00 Lichte •Journ. weekoverz.: 1 «luz 18.45 Buitenl. gentle; 19.00 Nws.; 209s ?frIoverz-; E t Au Pe gewone Lichtbaken, caus.; 2 99 on ?ev' Progn: Amus.muz.; 2 22.45 Avondgebed en fc.; 2315 Nws. in A 00 Residen solist. HILVERSUM II, 2£ 7.00 Vara, 10.00 Vpi ra; 19.30 Vpro; 20.00- Vara: 7.00 Nws,; 715 Gym.; 7.30 Gran en weerber.; 8.18 C Orgelspel; 8.55 v. d Gram Vpro: 10.00 T gesehakel. caus.; 10.0 +[^rvcJ0-20 v- d- arb 19nneAr': 1135 Teno 12.00 Gram.: 12.30 La bouwmed.; 12.33 Org' Nws. en rnittm.! f? •JJJuz.; 13.50 Weekjoi HaPnenkoor; 14.35 F ,Dansmuz.; 15.30 »eid bij de ar y'®1-' 1615 Sportp: &°^-„en soliste: jeugd; 18.00 N Vana; 18.20 Filmprog SgSUTW Z°.eklicht Ifïln Defensie; 19 staalkaart; Vnrn- iqa jout. caus.; 19.40 Het lament in deze week Deze week. caus Nws.; 20.05 Gevar. p 22.15 W 23 oo 9? de pann 23.1» Nws.; 23.15-2

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4