Slapende instanties gesignaleerd Hon D.A.W. bleek sterkste tweede klusser BROUWER Begrafenis J. W. Kockx A sen da Tuin- en Kamerplanten Bloemenscliuït Feestavond Terriers" Camp Buitenl notit Hilversum met 4-1 verslagen Voor veertig jaar Blijspel vol Joodse liumor Zijn heengaan wordt in Egmond als een groot verlies gevoeld Feestavond N.K.J.B. en J.G. Raad Oude Niedorp Paarina 2 Donderdag 30 April 1953 Met 41 heeft het eerste zeven tal van DAVV Woensdagavond te Amsterdam gewonnen van HZC uit Hilversum. Daarmee verover den zij de medaille, die door de KNZB werd uitgeloofd voor die tweede klasser, die de beste re sultaten zou bereiken in de beker wedstrijden. DAW was ontegenzeglijk ster ker dan de Hilversumse 2e klas ser, hoewel het Alkmaarse spel niet op hoog peil stond. Daarvoor opereerden de twee vleugelspelers teveel op het middenveld, zodat alle ballen op midvoor v. d. Horst gespeeld moesten worden. Slechts een enkele maal kwam er een fraaie open aanval over de vleu gels. Dit nam echter niet weg, dat DAW het veld beheerste, zo dat de HZC doelman zeer veel in actie moest komen, hetgeen hem overigens goed afging. Uit een vrije worp plaatste v. d. Pol kort na het begin de bal op Boxem, die vanaf het midden veld een goed gericht schot in zond, dat doel trof. Hieruit putten de Alkmaarders moed en mid voor v. d. Horst werd diverse malen aan het werk gezet, doch twee doelpunten werden geannu leerd wegens door hem begane overtredingen. Nadat Van Straa- ten een gevaarlijk schot uit een corner mooi had gestopt, werd een goede combinatie tussen Bo xem, Slikker en v. d. Horst door laatstgenoemde met een onhoud baar doelpunt besloten: 2—0. Nu werd van Straaten enkele keren aan de tand gevoeld; vooral de wijze, waarop hij een harde doorslagbal onschadelijk maakte, was meesterlijk. Nogmaals kwam het DAW-doel in gevaar, doch de boogbal van Sievers was iets te ver gericht en ketste af op de paal; de terugspringende bal kwam bij Slikker, die v. d. Horst met een goed gericht schot in staat stelde een doorslagbal af te vuren, die doel trof. Diverse kan sen werden nog gemist, doordat de DAW-ers niet snel genoeg startten, maar ook HZC kon, dank zij het goede werk van het DAW achtertrio: v. d. Pol, Ekkel en Boxem, niet tot goals komen. Na de rust zagen wij een pe riode van groot DAW overwicht, dat slechts leidde tot een slecht gericht schot van Slikker, twee schoten van v. d. Horst en één van Boxem op paal of lat. Pas ALKMAAR Gis.teren vierde het echtpaar E. v.d. LindenT. v.d. LindenAlkema uit de 2e Tuindwarsstraat temidden van hun kinderen, klein- en achter kleinkinderen en vele vrienden en kennissen hun 60-iarig huwe lijksfeest, waarover wii reeds in ons blad van Zaterdag bericht ten. Dat de daa een zeer gezellig en olezierig verloop had, behoeft geen betoog. Klachtencommissie geïnstalleerd ALKMAAR Ten stadhuize werd gisteren de nieuwe uit elf personen bestaande klachtencom missie inzake de melk'bezorging geïnstalleerd. Hierin hebben zit ting: Weth. M. Coerts, als voor zitter; mevr. D. M. Paleari-van Nieuwkuijk, vice-voorzitster; Mr. J. A. Driessen, secretaris; voorts namens de consumenten verte genwoordigsters van de diverse vrouwenorganisaties, n.l. mevr. T. R. Veendorp-Veendorp namens de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, mevr. A. Slikker-Zwaan namens de Vrouwengroep van de P.v.d.A., mevr. G. v. DijkNamminga na mens de Ned. Chr. Vrouwenbond, Mevr. M. Rustenburg-Beemster namens de K.A.V. en Mevr. A. E. Meijer-Siewertsen namens het N.V.V. Voorts de heer P. Nobel, de heer C. Kieft en de heer Jac. Mors namens de melkhandel. De commissie werd door de voorzitter van de wijkindelings- commissie, de heer de Boer ge ïnstalleerd, waarna een kleine commissie werd gevormd, be staande uit mevr. Paleari, Mr. Driessen en de heer C. Kieft, die de ingekomen klachten in eerste instantie zal onderzoeken en daarover rapport zal uitbrengen aan de grote commissie, die de klachten zal behandelen. De toestand van de laatste vijf jaar zal voorlopig met een jaar worden verlengd; men zal dus nog niet de keus hebben uit twee melkslijters. B. en W. stelden echter als voorwaarde een uit breiding der commissie, waarin nu ook de overheid is vertegen woordigd. De klachten dienen schriftelijk bij de secretaris (ten stadhuize) te worden ingediend. De voorzitter sprak aan het slot van de installatievergadering de wens uit, dat er dit proefjaar zo weinig klachten binnenkomen, dat de regeling ook in de komen de jaren bestendigd kan 'blijven. NAAR INDIE De heer A. B. ten B„ onderwijzer aan de R.K. Jongensscholen alhier, is bestemd om door den Gou verneur-Generaal benoemd te worden tot onderwijzer 2de klasse bij het openbaar Euro- peesch lager onderwijs in Indië. nadat een HZC-er uit het water werd gezonden kon de Jong er 4—0 van maken uit een goede voorzet van Boxem. Kort voor tijd kreeg van Straaten een hard schot te verwerken, dat hij uit stekend stopte. De terugspringen de bal kwam echter bij de vrij liggende Kemperman, die de eer voor HZC wist te redden. Met een hevig offensief van de Hil versummers kwam het einde. De bekerwedstrijden werden eveneens verspeeld. Bij de dames wonnen De Robben met 41 van de Meeuwen, terwijl H.Z. en P.C. en de G.Z.C. met 44 gelijk speelden. Pas in de verlenging konden de Hagenaars met twee doelpunten de beker in de wacht slepen. „De vier Mullers", blijspel in drie bedrijven in de Ne derlandse bewerking van Simon van Collem, door het toneelgezelschap Johan Kaart. Regie: Johan Kaart. ALKMAAR. Voor een bijna droevig slecht bezette zaal bracht Woensdagavond het toneelgezel schap Johan Kaart in het Gulden Vlies het blijspel „De vier Mul lers". Zoals in het begeleidend voor woord wordt gezegd is dit blijspel simpel van inhoud, waaraan iro nisch wordt toegevoegd, dat de enige vondst, die dan nog niet eens oorspronkelijk is, maar van andere gezelschappen afgekeken, de pauze tussen het tweede en derde bedrijf is. Doch deze ironie is o.i. niet nodig, wanneer men de opvoe ring van dit blijspel meemaakt. Toegegeven, het gegeven is een voudig en blinkt niet uit door originaliteit, maar toch heeft het stuk een apart karakter, dat bij de opvoering van gisteravond op goede wijze tot zijn recht kwam Dat de inhoud eenvoudig is, zeiden wij reeds. Het geheel draait om drie generaties Mullers, die alle drie in de textielbranche zitten. De middelste generatie gaat op eigenzinnige wijze verder met de zaak van zijn vader, die hem de rug toekeert, en al zijn hoop vestigt op zijn kleinzoon. De laat ste twee worden zodoende samen de ernstigste tegenstander van de eerste, die echter niet te overtui gen is van zijn verkeerde handel wijze in het zakendoen. En dan is er niet te vergeten een stuk mannelijke familie, die zich met beide zaken bemoeit, en alles wat hij aan de weet kan komen aan de beide partijen overbrieft. De simpliciteit van dit gegeven wint echter bijzonder veel aan charme doordat de Mullers Joden zijn, niet alleen volgens geboorte, doch vooral in het zakendoen, en vooral in dit laatste rasechte ver tegenwoordigers zijn van deze be volkingsgroep. En wanneer U nu weet, en dat zal waarschijnlijk wel het geval zijn. hoe een Jood in zaken is, dan kunt U zich voorstellen, dat er te genieten viel, want de ver tolking was bijzonder raak. Vooral Johan Boskamp als de oude. doch onvervaarde Philip Muller, en zijn in stoffen en in triges handelende „neef" Mendel, op pikante wijze vertolkt door Johan Kaart, acteerden voortref felijk. De rol van Moritz Muller, de zoon van de oude Muller,® was bij Matthieu van Eysden in goede handen, en dit was ook het geval bij de vertolking van de jongste Muller van Jan Vreeken. Tilly Perin Bouwmeester bracht een acceptabele mevr. Muller op de planken, terwijl Ingeborg Winkler als het Amerikaanse za- ,kenmeisje de Amerikaanse men taliteit soms wat overdreven, doch verder juist typeerde. Nogmaals, de opvoering was een volle zaal zeker waard ge weest. J. Ks. DINDUA: „WIE KUST DE MUMMIE?" Zondag' a.s. voor Ouden van Dagen ALKMAAR. De R.K. Toneel vereniging „Dindua" zal Zondag avond in „Het Gulden Vlies" een opvoering geven van het toneel spel „Wie kust de Mummie", een toneelstuk, dat al jaren op het repertoire van de vereniging staat. De opvoering geldt de in oprichting zijnde R.K. Bond voor Bejaarden en Gepensionneerden. Het is een alleraardigst stuk, waar men de avond op een bij zonder gezellige manier mee kan doorbrengen. Een 'bezoek aan deze avond, welke geheel aan de ontspanning zal zijn" gewijd, kun nen wij aan de katholieke Ouden van Dagen warm aanbevelen. Men zal er geen spijt van heb ben Heel in het kort zal nog gesproken worden over de dien sten, die de R.K. Bond de bejaar den in tal van moeilijkheden en kwesties kan bieden. Openbare verkoping ALKMAAR. Het perceel Kennemerstraatweg 4 dat de vorige week in opbod kwam op f 10.700.werd gisteravond ten overstaan van notaris mr. D. J. Roos openbaar verkocht voor f 17.000.koper was de heer Joustra. Geslaagd ALKMAAR Aan de Land bouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het candidaats- examen Tuinbouw, onze stad genoot, de heer J. van Bragt. DONDERDAG 30 APRIL (Koninginnedag) Bioscopen: REX: „Het Zwarte Kasteel", half drie. zeven uur en half tien) 18 iaar. VICTORIA: Viva Zapata. 18 j. (2.30, 7 en 9.30 uur). HARMONIE: Heidi (7.00 uur en 9.30 uur). CINEMA AMERICAIN: Ave Maria. 18 iaar (7.00 en 9.30 uur). APOTHEKEN: Van heden avond zes uur af voor snoedgevallen te bereiken: Apotheek Kruisinga. Koor straat 59. Apotheker G. Kruisinga. GULDEN VLIES: Koninginne- feest in alle zalen. Dansen o.l.v. Dansorkest „The Bam- boozlers". WAPEN VAN HEEMSKERK: 19.30 uur Dansen. St Domi- nieuskerk: 7.30 uur Confe rentie voor de meisies St. Dom. Parochie in Kader van ..Waar gaan we heen?", on derwerp: Loflied der Liefde. HOTEL VICTORY. 8 uur: Ge nootschap Nederland-Frank rijk. „HET EILAND". 15—17 uur: Demonstratie Brandweer en B.B. waarna défilé langs Stadhuis. SPORTPARK: Finales School- wedstriiden. WATERSTANDEN: Vrijdag: Hoog water: 4.05 en 21.15 u. Laag water: 3.15 en 14.20 u. EXCURSIE SCHOLA PUBLICA ALKMAAR. Begeesterd door de zeldzaam mooie voordracht met kileurenliohtlbeelden door de directeur van het Zuiderzeemu seum te Enkhuizen, de heer S. Bcuma, hebben zich rèeds enkele tientallen personen opgegeven voor de excursie, die Zondag 10 Mei a.s. door de Schola wordt georganiseerd naar het Zuider zeemuseum van Enkhuizen en naar de stadjes met -de typische Zuiderzeecultuur. De bussen ver trekken o,m 10 uur bij het Station te Alkmaar en om ongeveer 6 uur is men weer terug. Ook niet-leden van de Schola kunnen zich nog opgeven en wel bij de secretaris van de Schola: J. Dominious, Roemer Visscher- straat 1 te Alkmaar, liefst schrif telijk. De kosten bedragen f 3.50. Opgaven moeten 5 Méi binnen zijn. (Advertentie) voor Uw le kwaliteit - Lage prijs BIJ DE STENEN BRUG R.K. Rtjivielclub Maria Kevelaer STILLE OMGANG ALKMAAR. De R.K. Rijwiel- club „Maria Kevelaer" te Alk maar roept al haar leden op tot massale deelname aan de Stille Omgang te Alkmaar in de naoht van Zaterdag op Zondag a.s. De intentie luidt dit jaar: „Voor sterkte en bevrijding van dege nen, die om het Geloof vervolgd worden." A.s. Zaterdag verzamelen wij ons om 12 uur 's nachts op het Waagplein. De deelnemers uit Helloo en Oudorp die per rijwiel komen, melden zich aldaar bij een der bestuursleden; voor de leden is fietsenstalling gratis. Om half één Lof met toespraak in de St. Laurentiuskerk aan het Verdronkenoord, waarna de Stille Omgang en plechtige H. Mis. De leden van de R.K. Rijwiel club hebben in de Dekenale kerk vrij toegang; dus geen verplicht programma! Neemt derhalve voor de goede gang van zaken uw lid maatschapskaart 1953 mede. Ons Kennemerland is rijk ge zegend met bedevaartplaatsen. De twee voornaamste in Noord- Holland zijn Amsterdam en Alk maar, waar God duidelijk heeft willen tonen de grote waarde van het H. Altaarsacrament en wel in Amsterdam de H Hostie en in Alkmaar het H. Bloed. Over het H. Bloedwonder te Alkmaar is de laatste tijd her haaldelijk geschreven in het Nrd. Ho'll Dagblad. Overduidelijk blijkt uit de geschiedenis, dat God in dit verheven Sacrament aanbeden wil worden en dat Hij ook de openlijke verering en de pelgrimage naar Alkmaar zeil heeft gewild. Immers, terwijl het Mirakel te Alkmaar in de engste krinjg en in het diepste geheim bewaard bleef, zond de Aller hoogste middels een Engel de eerste pelgrims naar Alkmaar, alwaar men zeer verbaasd was Hieruit zag men duidelijk een teken, dat het de uitdrukkelijke Wil van de Allerhoogste ;was, het Miraculeus Bloed openlijk te vereren en te aanbidden. Onnodig om onze leden aan te sporen om allen deel te ne men; temeer daar dit jaar de deelname naar de H. Stede Am sterdam van on>ze club zeer groo. was, rekenen wij beslist op allei spontane opkomst. Het bestuur Perceel in Magdalenen- straat stond op instorten AI,KMAAR. De eigenaar van het ongeveer 300 jaar oude per ceel op de hoek van de Achter straat en de Magdalenenstraat heeft op grond van de bouwver ordening het pand met- palen en balken moeten stutten, omdat t in bouwvallige staat verkerende huis anders gevaar zou kunnen opleveren, zowel voor de. hew-o ners als voor het verkeer: Welke maatregelen (afbraak of restau ratie) binnenkort genomen zullen moeten worden, weet men npg niet. ALKMAAR De R.K. Hockeyvereniging „de Terriers" heeft haar jaarlijkse feestavond gehouden in hotel Victory, waar bij ook de ouders en donateurs waren uitgenodigd, om het con tact van dezen met de vereniging te verstevigen. Door de leden werd een aardige en vlotte sport- revue gebracht, die o.a. het ver schil in het leven van de jeugd van vroeger en nu, als gevolg van de sport, tot onderwerp had, terwijl er verder op verdienste lijke wijze enige aardige tafereel tjes op de planken werden gezet. De Geestelijk Adviseur, rector van der Zalm, die ook van zijn belangstelling blijk gaf, verheug de zich óver de tegenwoordige goede gang van zaken bij de Ter riers, en sprak de wens uit, dat de voorspoedige groei van de ver eniging mocht blijven voortduren. De bij een feestavond traditio nele verloting werd door de zeer originele wijze een waar succes. De verschillende onderdelen van het programma werden door de conferencier op vlotte wijze aan elkaar „gepraat", en na het ge deelte van voordrachten en lied jes bleven de ouderen nog gerui me tijd gezellig pratend en dan send bijeen, tot welke gezellig heid de pianist het zijne bijdroeg. Openbare verkoping ALKMAAR Bij de door no taris Verkade gehouden open bare verkoop van onderstaande percelen, zijn deze ingezet als volgt: Woonhuis met erf, Blaeu- straat 29 op f 5.510; idem, Blaeustraat 31 op f 5.810; idem Kennemersingel. hoek Mariën- laan (gedeeltelijk vrij van huur) op f 12.100: idem Wildemanstraat 4 op f 1.575; idem Wildemanstr. 5 op f 2.000; idem Wildemanstr. 6 op f 2.000; idem. Groenelaan 5 op f 1.120; idem Lindenlaan 4 op f 3.130; idem Boezemsingel 82 op f 2.400; idem Baanpad 35 op f910 idem Zeglis 72 op f l.OfiO; idem Akerslaan 13 op f 910; idem Akefslaan, 23 op f 660. De afslag en definitieve toewi.j. zing blijft bepaald op Woensdag 6 Mei a.s., dés namiddags óm "3 uur. precies, in café Beemster aan het Waagplein. Wie gaat met A.O,G. 1 mee naar Zaandam ALKMAAR Zaterdag a.s. om half zeven speelt het eer ste elftal van AOG de kam pioenswedstrijd tegen BI. Zwart op het VVZ terrein in Zaandam. Men vertrekt mei eën eigen bus vanaf het Canadaplcin om kwart over vijf. Natuurlijk verwacht het bestuur, als is het op Za terdag, supporters bij deze wed strijd. Personen, die het elftal willen vergezellen, kunnen zich opgeven bij Mej. C. M. Koopman, Baansingel 67, Alkmaar tot Vrijdagavond 9 uur. Wint A.O.G. deze' wedstrijd dan komt het in de hoogste afdeling van de R.K. Handbalb'ónd. Autobolsing ALKMAAft %Een auto reed' vanaf ds Kennemëfsingel de Hei- looërbrug op. Van de richting Heiloo- naderde een personenauto met een zeer grote snelheid die nog probeerde voor de andere auto langs te komen. Er ontstond een kleine botsing waarbij de tweede auto doorschoot en een vrachtauto ramde die aldaar ge parkeerd stond. De laatste auto kwam eerst op de Heilooërbrug tot stilstand. Openbare verkoping ALKMAAR Ten overstaan van notaris Mr. C. J. de Lange vond de openbare verkoping plaats van de inboedel van het voormalige Hotel „De Toelast" in de Langestraat. De belangstelling van het pu bliek was zeer groot. OUD-ALKMAARDER IN ZUID-AFRIKA Collecteerde f 1000.- voor Ram pen fonds ALKMAAR -*• De voormalige exploitant van het Victory Hotel, de heer van Riet, die begin 1951 vertrok naar Zuid-Afrika, en daar tegenwoordig in Hilton in de na bijheid van Durban het Hilton Hotel leidt, heeft daar op zijn manier ook bijgedragen tot leni ging van de noden van de storm vloed, die zijn vaderland in Fe bruari had getroffen. In een brief, die de heer Koster uit de Lange straat een dezer dagen van hem ontving, schreef de heer van Riet, dat hij in Hilton een collecte op touw had gezet, die een succes is geworden. Het Rampenfonds ont ving uit Hilton een 'bedrag van oYigeveer f1000. ONGELUK NOORD-SCHARWOUDE. 'n Meisje van de heer C. ging uit de school vandaan met haar beide broertjes per fiets naar huis. Ter hoogte van het woon huis van bakker Bouwens stond 'n auto geparkeerd, waardoor de kinderen de rijweg op moesten. Mu is het tegen 12 uur geweldig druk. Van de andere kant na derde ook een fietser, die niet mieer kon ontwijken, waardoor 4 personen over straat rolden. Het meisje van de heer C. moest binnen gebracht werden bij bakker Bouwens, waar dr. Manjoero de eerste hulp verleen de en constateerde dat. het kind 'n bloeding in het hoofd had opgelopen. Stille Omgang naar Alkmaar AKERSLOOT Na de Stille Omgang naar Amsterdam, waar aan velen uit Akersloot hebben deelgenomen, is nu de Stille Om gang naar Alkmaar aan de beurt gekomen. Ook uit Akersloot hoopt men weer velen te zien komen. Laat het dan ook net zo zijn als die naar Amsterdam. De .lopers vertrekken om half elf -vanaf de Kerk en de fietsers een uur later, dus om half twaalf. EGMOND AAN ZEE. Hoe een bijzondere plaats de heer J. W. Kockx in de kleine gemeen schap van de drie Egmonden heeft ingenomen, bleek gistermid dag aan zijn graf, waar zich tij dens de kortstondige, doch plech tige begrafenis een grote schare van belangstellenden, zakenrela ties, vertegenwoordigers van orga nisaties, waarin de overledene een functie vervulde en persoon lijke vrienden en bekenden, had verzameld, om hem naar zijn laat ste rustplaats te brengen. De heer J. W. Kockx, die vorig jaar onder grote belangstelling zijn zeventigste verjaardag mocht vieren en ter gelegenheid daarvan tal van felicitaties ontving, was Directeur van de Maatschappij Noordzeebad, dat aan hem ook zijn oprichting te danken heeft; voorts was hij mede-oprichter en tot zijn laatste ademtocht vice- voorzitter en penningmeester van de plaatselijke V.V.V. in welke functie hij tijdens zijn 35-jarig verblijf in De Egmonden zeer veel voor de gemeente heeft verricht. Ook was hij de stichter van het zeebadbedrijf Castricum te Bak- kum aan Zee incl. badhotel, dat in 1942 is gesloopt. Tenslotte was hij o.a. penningmeester van de Rijwielpadvereniging „Noord Ken nemerland". Onder de aanwezigen bevonden zich de Burgemeester van de Eg monden, de heer M. Niele, de heer S. G. L. F. Baron van Fridagh, oud burgemeester van Schoorl en waarn. voorzitter van de ver. „Noord Kennemerland", de heer M. W. van der Garden, voorzitter van de Schoorlse V.V.V. en be stuurslid van „Kennemerland", en de heer H. J. Visser uit Zaandam, voorzitter van de Nederlandse Bond van Overdekte Zweminrich tingen en Zeebadbedrijven. Door verschillende personen werd aan het geopende familie graf nog het woord gevoerd. Het eerst door een zwager van de overledene, die hem prees als een nobele figuur, wiens naam het verdiende, in de Egmonden te blijven voortbestaan. Burgemees ter Niele releveerde hoeveel Eg- mond aan de arbeidzaamheid van de heer Kockx te danken heeft gehad. Aan de V.V.V. wijdde hij zijn beste krachten, ja zelfs zijn geld, om de organisatie omhoog te stuwen. Zijn bekendheid bui ten de gemeente was zeer groot, aldus Burgemeester Niele. Hij wijdde tevens zijn beste krachten aan de belangen van de badplaat sen in deze streken. De Burge meester besloot zijn afscheids woord met de wens, dat het diens zoon gegeven zou zijn, de voet stappen van zijn vader te volgen en diens bedrijf verder uit te bouwen, dat ongetwijfeld ook de vurigste wens van zijn vader zou zijn geweest. Dé heer Visser noemde de heer Kockx èen joviaal man, een ernstig werker, iemand „De Huistyranoogstte groot succes HEILOO Voor de ouders en huisgenoten van NKJB en JG is in het Brunogebouw Woensdag avond een feestavond gegeven, die klonk als een klok. De moderator, kon - een volle zaal welkom heten, hetgeen aller eerst al voor het ijverig zwoegen van onze jongeren als een belo ning mocht' gelden. We geloven wel, dat deze avond een enorme dosis goodwill heeft gekweekt en binnen de verenigingen zelf een nieuwe binding heeft tot stand gebracht onder de leden, zodat een hechter en sterker worden van de jongerenorganisatie stellig niet zal uitblijven. Een meisjes koor van de J.G. opende het pro gramma met het zingen van het Clublied, onder begeleiding van de „Mondorgeltroubadours", die ook de entréactes met pittige mu ziek en populaire songs opvulden, waarna een gedicht van Anton van Duinkerken werd voorgedra gen. De rest van de avond was dankbaar besteed aan de Huis tyran van Godfried Bomans, op gevoerd door de toneelclub van de NKJB. Dit toneelstuk zal het in elk milieu telkens weer doen, door de satirische en licht ironi sche grollen en grappen die Bo mans heeft uitgedacht om de alledaagse uitingen van de mens eens te bezien als door een lach spiegel. Van begin tot eind is door de aanwezigen danig genoten van het enthousiaste spel dat geen moment het vereiste contact met het publiek heeft losgelaten. Dirk Bakker speelde de huis tyran met veel bravour, juist van het-soort, die dragonders met een grote mond, maar met een klein hartje past! Julia Beke typeerde goed zijn zachtaardige vrouw, Truus Oostermeyer speelde fris en vlot' het dweepzieke knappe dochtertje, Kees Bakker hanteer de onhandigheid van de ver liefde knaap met veel originali teit, Aad van Zeist speelde met grote vrijmoedigheid de bewege lijke en zenuwachtige rivaal, waar het de knappe dochter be trof en Lous Oostermeyer oogstte veel succes als de flegmatieke huisknecht. Het spel was aller aardigst en werd met élan en verve voor het voetlicht gebracht! De regie was van Jan Lammers. De décors zagen er keurig uit, en waren door de jongens zelf ge maakt. De stemming was in de pauze al zo hoog gestegen, dat de loterij in een minimum van tijd „voor de bakker" was. die in de toekomst kon zien en een vriend was voor eenieder, die hij bij zijn werkzaamheden ontmoette. Hij was de man, die de jonge Bond sterk heeft ge maakt. Zijn grote energie heeft onnoemelijk veel tot stand ge bracht. Tenslotte spraken nog de heren van der Garden en Baron van Fridagh, die in dankbare her innering overwogen, welke ver diensten zich de overledene heeft verworven op het arbeidsterrein van de organisaties, die zij verte genwoordigden. Tenslotte dankte de zoon van de heer Kockx na mens de fimileleden voor de on dervonden woorden van troost en de grote belangstelling van de heer Kockx in Egmond als een groot verlies wordt gevoeld. Berger kermis BERGEN De kermis in, Ber gen zal dit jaar gehouden wor den op Zondag 4 Juli tot Dins dag 7 Juli. W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond: VRIJ VEEL BEWOLKING DE BILT. 30 April Vrfl veel bewolking met tijdelijk wat regen. Krachtige tot mati ge wind tussen Zuid en West. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lager. POSTBESTELLING KONINGINNEDAG Aangezien vandaag, op Ko ninginnedag, het postvervoer wordt stopgezet en zelfs in de komende nacht met vertraging rekening moet worden gehou den, zullen sommige van onze postabonné's tot onze spijt hun krant later ontvangen dan ge woonlijk. Aan adressen, waar slechts één bestelling per dag wordt uitgevoerd, moet gerekend worden op de ontvangst van deze krant op Zaterdag 2 Mei. OUDE NIEDORP Als het allemaal juist is wat weth. v. Zoonen Dinsdag-middag in de openbare raadszitting naar voren bracht met betrekking tot de bouw en inrichting van de R.K. V.G.L.O.-school te 't Veld. dan is er toch bepaald ergens iets mis. Hii vond het o.a. absurd dat op een object van nauwelijks 100.009,- de kosten met ruim 18.000,- werden overschreden, terwijl alleen voor de meubile ring van de kookschool liefst een post van f 5300,- gewoonweg vergeten was. Spreker was over de' totstand koming van de school zelf ver heugd, en het schoolbestuur treft ook geen enkele blaam. Maar het kooltje dat de architect ons gestoofd heeft is meer dan erg. Nog erger wordt het geval, als men weet. dat alle plannen ook door de onderwijsinspectie ziin berekend en later nog eens nauwkeurig nagerekend door di verse instanties te Haarlem en Den Haag. Spr. gelooft niet dat men de plannen goedgekeurd zou hebben als men wist dat ze zovéél zouden kosten. En nu is er niets meer aan te doen. De raad kan slechts ja knikken, zelfs al wil hij nee schudden. Wel verwilt de heer v. Zoonen het schoolbestuur dat het de plaat selijke middenstand niet inge schakeld heeft voor diverse leve ranties. terwijl hii het ook niet vrij wilde pleiten van lichtvaar digheid t.a.v. de bouwplannen. De heer Tromp, woordvoerder van de KVP-fractie. verklaarde dat hii aan hetgeen de heer v. Zoonen gezegd had niets had toe te voegen. Ook burgemeester Kalb was het met diens ziens wijze eens en had heftige critiek op de begroting voor de VGLO- school. Hii noemde het bv. on verklaarbaar dat 2000.- uitge geven was aan adviseurs die in feite de uitvoerders van het werk waren. Daarnaar zal spr. onver wijld een onderzoek instellen. In elk geval noemde hii het een vreemdsoortige gewoonte. Met betrekking tot de plaatselijke middenstand bracht hij in ,het midden, dat de aannemer zéker de vrijheid had velé dingen ter plaatse te betrekken. Dat dit niet gebeurde is méér dan betreurens waardig. Overigens is dit iets wat aan de vrlie concurrentie t.a.v. bestedingen niets af doet. Hii constateerde echter dat de ge meente moet betalen. Waarop Weth. Kolkman (KVP) biiviel: „Betalen wel. maar onder pro test". Diversen Uit de winkelsluitingswet nam de raad de bepaling op. dat alle winkels voortaan tot 7 uur onen mogen ziin gedurende het gehele iaar. Kapperszaken mogen on de Zaterdagen voorafgaande aan Pasen. Pinksteren. Kerstmis en kermis open ziin tot 9 uur. Na ampele bespreking besloot de raad om de huur voor de wo ningen te Zijdewind vast te stel len op 6.- p. wk„ plus water leiding. De heren Jong en Tromp zouden graag zien dat de grond achter deze nieuwe woningen aan de huurders wordt verpacht. Volgens burgemeester Kalb lag dat ook in de bedoeling, maar de grond zelf is nog niet beschik baar. Aan het R.K. schoolbestuur werd een subsidie van .f 6023,35 De handwerk- tentoonstelling PURMEREND. De belang stelling, welke voor de Hand- werktentoonstelling aan de dag wordt gelegd, bewijst wel dat de deelname en het bezoek daaraan ook dit jaar wederom groot zal worden. Behalve dat reeds ver- sohillende Vrouwenverenigingen die bier vorig jaar zijn geweest, toezegging tot deelneming hebben gedaan, zijn er odk een aantal andere verenigingen die reeds contact met het tentoonsitellings- bestuur hebben opgenomen. Van de zijdë van fabrikanten en gros siers wordt er eveneens veeil in teresse getoond, wat blijkt uit 't aantal en de waarde van de prij zen. welke zij voor deze tentoon stelling beschikbaar stellen. 50-jarig huwelijksfeest CASTRICUM Op 28 April was het echtpaar v. d. Park- Groen 50 jaar getrouwd en op 7 Mei a.s. zal het echtpaar Schermer-Velsen hun 50 jarige echtvereniging herdenken. plus 1050.- toegekend voor een vakonderwiizeres. Het kraamcen- trum te Alkmaar zal voortaan .f 1.50 per in deze gemeente ge leverde verzorgingsdag ontvan gen. In verband met de kosten zullen de boeken van de gemeen te-ontvanger voortaan driemaal per jaar worden gecontroleerd. Aan het klooster Joseph Pro tector werd een subsidie van 25.- verleend ten behoeve van een uit deze gemeente afkomsti ge leerling. Daarna werden di verse pachtovereenkomsten her zien op basis van een huur van 150.- per HA. De huurders van de gemeentelanderlien hebben zich volgens voorzitter met deze verhoging accoord verklaard. Plannen voor een verkaveling ziin thans in onderzoek bii de N.V. Grondmii. De heer Tromp zou gaarne zien dat er schuurtjes .gebouwd werden bii de nieuwe woningen te Zijdewind, omdat hii vreesde dat er anders allerlei wonderlijke bouwsels zullen komen. De heer v. Zoonen was daar absoluut te gen. Aan dingen die door de ge meente onderhouden moeten worden hebben we niets. Een-, vormigheid is er wel te krijgen, als maar eisen gesteld worden. Volgens burgemeester zal er in elk geval bij het verlenen van vergunningen op toe gezien wor den. Op de vraag van de heer Tromp of de ingang vanaf de Provinciale weg naar het dorp Zijdewind veranderd zou worden kon door voorzitter geen uitsluit sel worden gegeven. Reis Kath. Vrouwen beweging BERGEN De dames van de R.K. Vrouwenbeweging heb ben haar reiskas goed besteed door een kijkje te gaan nemen in de vishallen van IJmuiden. In Lisse brachten zij een be zoek aan de 'oud-Bergenaar, pas toor Stadegaard, die de dames vol trots zijn nieuwe kerk en prachtige paramenten liet zien. In het KAB gebouw aldaar werd de koffie genuttigd en doorge reden naar het lustoord „Flora". Ook werd in hotel Brinkman te Haarlem het diner eer aan ge daan en werd tot besluit een trip gemaakt door de verlichte Spaarnestad. Goederenverdeling BERGEN De door het Ram penfonds beschikbaar gestelde kleding en schoenen, waarvan het R.K. Armbestuur de op dracht had ontvangen, deze aan het Katholieke volksdeel uit te reiken, heeft zijn beslag gekre gen. Twee weken heeft, de voor bereiding geduurd in de vroe gere kunstzaal van Boenderma ker aan de Loudelsweg, om de enorme hoeveelheid kleding, van babykleertjes tot wintermantels en jassen toe, op maat en soort te sorteren. Het verdelingsschema heeft veel hoofdbrekens gekost, doch dank zij de vele helpsters en helpers, konden in enkele we ken tijds 220 gezinnen, waar onder vele kinderrijke behoor lijk en vlug worden geholpen. Bijna iedereen kon worden ge holpen met een paar schoenen. Het R.K. Armbestuur en ar helpers (sters) komt hulde toe, niet alleen voor haar werk, maar vooral voor de moeilijke taak van een rechtvaardige verdeling Voor een goed doel BERGEN Zondag werd ten bate van de invalide Berdos- speler Th. Koopman een wedstrijd gespeeld tussen Berdos en de ve teranen van die vereniging. De veteranen bleken het nog niet verleerd te zijn en wonnen de ontmoeting met 31, Koninklijk onderscheiden BERGEN. De heer A. Vol kers, chef expeditie der N.V. Kaashandel Maatsohappij „Gou da" te Alkmaar ontving heden uit handen van Burgemeester dr. W. Huygens de zilveren medaille verbonden aam de Orde van Oranje Nassau, zulks naar aan leiding vam zijn 40-jarig dienst verband, hetwelk op 1 Maart j.l. in intieme kring werd gevierd: Ouderavond Gidsen te Bergen BERGEN Men laat ons we ten, dat de verloting van de Ouderavond, die de Gidsen en Guido's te Bergen hebben gege ven. niet f 600.— maar ongeveer f 100.heeft opgebracht. (Vervolg De Hondsboj zeezijde besche tigtal hoofden onderlinge afstam 150 meter in de kracht van wijl zij tevens ■de kust op van het dijklic dit niet onderr De schade be uit losgewerkt hoofden, en steen, dat ged< koppen van de telijk voor de weggeslagen, heeft nogal geli weid van het op verschillende talud gehavend men van twee buitenbeloop van zeer funeste invlc het water hierl schuurde, werd ernstig beschad: diepe kanalen dijklichaam. De ernstigste ter aangericht uiteinde van zich hoofd 29 Door het onrege van het gedeelte bosse aansluit op wordt hier een vormd, heeft hoofd het zwaar had. Hier werd uit veer 1500 vierkai werk weggeslagen wordt gevormd welker lengte 55 cm. De d' hoofden 29 en twintig meter water opgeslokt Dit was dus de onmiddellijk na zelfsprekend wer. middellijk energ en de schade aan de dijk is inmidd grootste gedeelte echter de aanslu aangaat, was m~ met herstel tot de storm. Daar vaarlijke toestand de aansluiting daar de duinen laag en smal zijn glan tot verbetei 'it plan is in steld, dat de glo( Hondsbosse, welke derd meter voorbij zee steekt, via een loop landinwaarts Toestand critiek Crote troepenma Viet-Minh de laatste dagen van de stad Lua residentie van Laos. De militaire door voor de Frar hachelijk geworden de communistische ders zou gelukke nemen en het 1,°- dan reikt de ze de communisten zen van Thailand ma worden dan dreigd. En geheel zou bij een dergel ling een prooi van de agressors, geruime tjjd op gebieden voorzien ook de reden, wa; sen van Hanoi u „Vlakte der Kru: taire luchtbrug o spannen alle krac eventuele crisis bieden. Het laatste nodig, want niet Oost Azië, maar zou bij een doorbi munistische legers komen te staan. De autoriteiten hebben de vijand ondersch op dit ogenblik af of de communisten te 'der Kruiken" c len ondernemen. I een veldslag in dit dan voorlopig ove bedreigde volkeren De Russische pers de „arbeiders aangemoedigd „ni hun onbeschrijfelijl ten". Tegelijkertijd antwoord van de rede van Eisenh Rusland weigert i wenden om de bf van de koloniale Azië te belemmere communisten de Siam van collabo „Franse imperialis beschuldigd. De bel en de overbekende bij elkaar genome dus niet zo rooskk zich thans in dit Azië afspeelt is fla met de vredesgeb Kremlin. Men kan dan ooi de indruk c de gematigde hou Russen en Chine- geen ander doel de aandacht van nissen in Indo-Chi den. Het vrijlater gewonde en zieke nen over de alle krijgsgevanger net inmiddels wet worden zinkt het niet bij de he een krachtige agre Indo-China. De Ru blijkbaar het stam linkerhand niet w( de rechter doet.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2