WUósöeiuaCtiyfïeid SCHOONHEIDSAUTOMAAT H. Mi IN NATUUR EN KLEDING In het hart van New York is een A postoh Amerih onze 'oman Samenstelling van garderobe behoeft 2ccn zorgen te baren heeft, kunnen heel gemakkelijk X de rug en daarmee is tevens de ongezelligheid uit de Wil men het naaien goed onder de Standaardpatronen Van kantoorfabriek of ivinkel via Tania regelrecht naar feestje GODETIA'S IS aar ivij ver ju ZATERDAG 2 MEI 1953 I kunst wat bedrevenheid gekregen variaties gebracht worden in de Tn de meeste gezinnen is de schoonmaak gelukkig achter ^rT'dea\e^raadW blhancTekl knie krijgen dan is het beste om huizen verbannen. Alle dingen hebben weer hun oude „Kleding kiezen, knippen en pas- sen" en de standaardpatronen te- plaatsje ingenomen en papa kan weer in alle rust zijn sigaar gelijk te kopen en door te werken. opsteken, want dat vindt hij gewis prettiger dan het.hanteren nderufk"^ verkrijgen,"bijvoor van de witkwast. Zodra zijn al die perikelen voorbij of de noodzaak van de samenstelling van de garderobe staat weer voor de deur, want we mogen toch aannemen dat het binnerv kort echt lente wordt en dat het niet bij „voorproefjes" blijft. Even wisselvallig als de natuur is de vrouw op het ogenblik gekleed. De een is zo vooruitstrevend om reeds een katoenen jurkje aan te doen en de ander houdt het nog maar bij de dikke warme jumper. Op straat loopt de een al met een kort jasje aan en de ander zegt: „geef mij m'n bontmantel nog maar" en liefst wordt dan de kraag omhoog gezet ter bej scherming tegen de snerpende wind. Maar eens komt daar een eind aan en wordt het heerlijk warm, dat hopen we althans. Nu is het helemaal geen kunst om met een goed gevulde portemonnaie naar een modezaak te stappen en tegen de juffrouw te zeggen „die japon vind ik leuk en die neem ik en och ja, doet u die er ook maar bij". De meesten onder ons verkeren niet in die gelukkige omstandig heden en in de meeste gevallen moet er nauwkeurig overleg ge pleegd worden. Maar nu is het juist de' kunst om er met weinig geld toch gezellig en vlot uit te zien. Degenen, die kunnen naaien hebben een grote stap voor, want de stoffen zijn op het ogenblik helemaal niet duur en als we de japon dan zelf kunnen maken is er een betrekkelijk gering bedrag mee gemoeid- Vooral bij kinder kleding is dit prijsverschil duide lijk merkbaar. Niet iedereen is echter deze kunst machtig. Maar met een beetje goede wil is er nog heel wat te leren. Een uitstekende leermeester is het boek „kleding kiezen, knippen en pas sen" geschreven door mej. J. M. E. Rutten onder redactie van E. J. Wilzen-Bruins en J. Jonges. Het is uitgegeven bij N.V. H. ten Brink's uitgeversmaatschappij, Meppel. Het boek begint met het allervoor naamste namelijk het hanteren van de naald en het gebruik van de naaimachine. Vervolgens wordt de moeilijkste kwestie van het knippen van de stof besproken en dan beginnen de eerste schreden op het, heus niet zo moeilijke en glibberige, pad- Er wordt duidelijk in aangegeven met tekeningen en voorbeelden hoe de patronen gete kend moeten worden en het kle dingstuk in elkaar gezet moet wor den- Deze uitstekende leidraad wordt ook op diverse huishoud scholen en naaicursussen gebruikt, maar het is zo geschreven dat men gemakkelijk zonder leiding het naaien kan leren. Makkelijk zowel voor naaisters als niet naaisters zijn de stan daardmodellen „Marlies", even eens samengesteld door mej. J. M. E. Rutten. Het geheel bestaat uit vijf grote vellen, waarop acht pa tronen zijn aangegeven en wel op zeer vernuftige wijze. Laten we als voorbeeld het blad de „kinder mouw" nemen. Hierop staan ne gen mouwen aangegeven volgens hetzelfde model maar in steeds groter wordende maten. De lijnen zijn zo dik getrokken dat ze heel gemakkelijk zijn na te trekken. Is een bepaalde maat voor het kind te klein geworden dan neemt men gewoon de opvolgende maat. On derop staat een klein tabelletje met de maten waarop de mouwen zijn getekend. Verder staan op het patroon nog lijnen aangegeven voor het eventueel verkorten of verlengen van de mouw. En zo is ook voor elk onderdeel van een kledingstuk een apart blad. De pa tronen zijn zo duidelijk getekend dat vergissingen absoluut zijn uit gesloten. Hoewel de tekeningen allemaal standaardpatronen zijn behoeft men helemaal niet bang te zijn dat men daardoor niet „up to date" gekleed is, want alle japon beeld alleen het blad met kraag jes, rokken of jongensbroekjes. Óp bijgaande foto's is duidelijk te zien dat de modellen zeer een voudig zijn. Het vrolijke groepje mannequins toonde op een show van de Franse federatie van dameskleding-indu- strie een collectie zomerjaponne- tjes. De afgebeelde modellen wer den voor een bedrag van f 10. tot f 60.— verkocht. De dame, die de japon draagt met de wijde V-hals is Alice Corr, het katoenkoninginnetje van de U.S.A. Natuurlijk draagt ze een van haar „katoentjes". Het is een everglaze japon in taftkwaliteit en bedrukt met een mooi dessin. Bo ven de wijde acht-baansrok is een strak lijfje met een decolleté om lijst met een garnering van wit piqué. Ze draagt hierbij witte handschoenen, ook van katoen, met opengewerkte kappen. Het derde plaatje is een creatie van Maggy Rouff. „Passé Temps" is de passende naam van deze bij zonder fraaie taftzijden namiddag japon. Apart is het rustige dessin in zwart op grijs. Typerend voor de nieuwe mode zijn de korte mouwtjes. (Van onze correspondent) Enige maanden geleden is de modernste schoonheidssalon in hel hartje van New York geopend en nu al is duidelijk gebleken, dat de initiatiefneemster, een Russisch prinsesje, er millionnaire mee zal wor den. Het stroomt klanten. De meisjes zitten in de wachtkamer haar beurt af te wachten en inderdaad ze komen als herboren weer uil de cabine. Is het wonder, dat de vrijgezellen er gaarne in de buurl vertoeven om er de vrouw hunner dromen te ontmoeten? Nog niet zo lang geleden woonde Tania, haar man, mister Pitt ge naamd, en vier kinderen in een klein, Frans provinciestadje. Mis ter Pitt, een gepensionneerd duik bootkapitein van de Britse marine, had het daar best naar zijn zin. Zijn vrouw, stammende uit de Rus sische priiisenfamilie Galitzin, had echter andere dromen. Ze vroeg haar man of zij een paar weken naar New York mocht gaan. Ze bleef echter wat langer weg dan was afgesproken, want ze kwam pas een jaar later terug. Ze had in die tussentijd veel lieve brieven geschreven, maar Pitt was er niet van op de hoogte wat zijn vrouw daar eigenlijk uitvoerde. Op een dag stond ze plotseling ling voor de „beautymat" is onge kend groot. Tania verdient geld als water en tienduizenden meis jes zijn haar dankbaar voor deze nieuwe service. Alleen al met de ledencontributie heeft ze de bank het voorgeschoten kapitaal terug kunnen betalen. Momenteel wordt er een tweede vleugel ingericht. Daarin komt een groot verhuur- magazijn op gebied van vrouwen kleding en garnituren. Voortaan behoeven de meisjes dus ook niet meer naar huis om hun kantoor jurk te verwisselen voor 'n avond toiletje. Ze huren het bij Tania, met bijpassende hoed, bontmantel, schoenen, kousen en handtas. voor zijn neus. De volgende dag werden direct huis en inboedel verkocht en het herenigde gezin vloog naar New York, waar Tania inmiddels een schoonheidssalon i was begonnen. Nu heeft Tania R twee auto's, en haar man ook en de kinderen zijn op dure kostscho- Toen Tania de eerste maal in vvouw cyl pClTlcïYICTlt New York kwam was het haar op gevallen, dat de schoonheids salons te duur waren voor de een voudige fabrieks-, winkel- en kantoormeisjes. Volgens Tania hadden juist deze meisjes een Nu worden we niet meer uitgelachen Dat het controleren van een DEZE WEEK IN DE TUIN Wij willen thans eens de aan dacht vragen voor een plant, welke al jaren een onmisbaar onderdeel vormt van vele tuinen van liefhebbers, wie het niet op de eerste plaats te doen is om bij zondere soorten, maar die vooral hun heil zoeken in echte gezellige zaailingen, die geruime tijd hun bloemenpracht ten toon spreiden. Wij bedoelen de Godetia's, waar van dé bloemen zoveel lijken op die van de Azalea, dat zij met recht als zomerazalea wordt beti teld. De Godetia's hebben een bloeitijd, welke zich uitstrekt van begin Juli tot dicht bij de herfst. Wij treffen ze in vele kleuren aan, enkele zowel als gevuldbloemige soorten, die bovendien in verschil lende hoogten voorkomen. De hoogste soorten treffen wij aan onder de amoenavariëteiten (60 70 cm), zoals de zeer fraaie mauve gekleurde G. Amoena lindleyi en re rubicundi, welke donker lila bloemen heeft. Niet minder aan trekkelijk zijn de variëteiten rose, (zalmrose) en carmineus (ros' met karmijn). Wie liever lage Godetia's heef; vindt nog genoeg keus bij de Grandiflora-yariëteiten, waarvar wij noemen de sneeuwwitte White Swan, de donkerrode Crimson Glow, de gevlekt rose Rembrandt en de tweekleurige Brilliant (kal mijn met wit) en Azalea (karmijr met rose). De hoogte van deze va riëteiten is 30 tot 40 cm. De Godetia's verlangen een zon nige standplaats en krijgen daar om een plaatsje in de border, welke op het zuiden is gelegen. De bloemen hebben een grote aantrekkingskracht op de dagvlin ders, maar niet minder op de mensen. Het is daarom zo plezie rig, dat de hoge soorten geschikt zijn om als snijbloemen ook de kamer met hun sprekende kleu ren op te vrolijken. Wie de Godetia's straks in de tuin in bloei wil hebben, moet d'eze thans zaaien. In elke bloemen winkel zal men u graag aan het zaad helpen, dat in de volle grond (niet te dik) wordt uitgestrooid. Wanneer de plantjes een stukje zijn gegroeid, moeten ze uitgedund worden, zodat er tussen elk zaai- lingetje een tussenruimte is van 20 a 25 cm. Htn. goedkope schoonheidsbehandeling regering aj lang met meer^uitslru- nodig. Bovendien bemerkte zij 1 dat v§le meisjes 's avonds niet konden uit gaan, omdat ze er geen tijd voor hadden. De reis van kan toor, winkel of fabriek naar de woning, het toilet aldaar en ver volgens de tocht naar de dancing of het theater eiste te veel uren op. Op grond van beide ontdek kingen begon ze een schoonheids automaat, in het hartje van de stad, waar ze zeker wist tiendui zenden van genoemde meisjes te zullen treffen. Origineel Ze huurde een geweldig pand, dat werd ingericht met tientallen cabines. In iedere cabine was een volledige schoonheidswinkel aan wezig: douche, badkuip, electri- sche haardroger, kammen, bors tels, lipstick, rouge, poeder, crème, wimperborstels en wat dies meer zij. Zelfs schoenpoets werd niet vergeten. Daarna vormde ze een clubje. Ieder lid betaalt één dol lar per jaar en heeft daarvoor recht op voortdurende entree. In een ruime, prettige wachtzaal, waar een strijkje voor amusement zorgt en dienstertjes thee en an dere dranken serveren, moeten de meisjes wachten tot er een cabine leeg is. Daarna kunnen ze hun gang gaan. Tien cent in de ene gleuf en er spuit een straal crème uit, tien cent in een tweede gleuf en er komt een lotion te voorschijn enz. De wanden van de cabines tend een taak is voor mannen, leert ons een rapport van de secretaris-generaal der V.N. aan de V.N.-commissie voor de rechts toestand van de vrouw, die mo menteel in New York bijeen is en waarin Mej. Mr A. E. Ribbius Peletier voor Nederland zitting heeft- In dit rapport is een lijst op genomen van landen, waar vrou wen zitting hebben in het parle ment. Zoals bekend hebben in Neder land 8 vrouwen zitting in de Tweede Kamer tegen slechts één vrouwelijke afgevaardigde aan de overzijde van het Binnenhof in de Eerste Kamer. Relatief genomen is dit aantal vrij hoog. In Frank rijk werden slechts 22 vrouwelijke afgevaardigden gekozen op een totaal van 320. In de Westduitse Bondsdag van 409 leden worden 31 vrouwen geteld. In de Italiaanse Kamer van afgevaardigden zijn 39 vrouwen op een totaal van 547, terwijl in de Italiaanse Senaat van de 244 Senatoren slechts 4 leden van het zwakke geslacht zijn. Het Britse Lagerhuis telt slechts 17 vrouwen op 625 afgevaardigden. In Zuid-Slavië hebben 32 vrouwen zitting in de federale volksver gadering. In Latijns-Amerika hebben vrouwen in zeven landen zitting in het parlement, namelijk in Ar gentinië, Chili, Cuba, de Domini caanse republiek, Panama, Uru guay en Venezuela. Ook in de Verenigde Staten, Australië, Nieuw-Zeeland, Canada, India, de zijn geheel van spiegelglas, zodat Philippijnen en Israël zijn vrou- de ijdeltuitjes zich aan alle kan- welijke afgevaardigden en/of Se ten kunnen bekijken. Ontbreekt natoren. Het Amerikaanse Con- er nog iets aan het toilet, wel dan gres van 531 leden telt 10 vrouwe maar een paar centen in een an- ljjke afgevaardigden en één vrou- dere gleuf en de hulpmiddelen lig- welijke Senator. In Israël hebben gen voor het grijpen. Kapsters, drie vrouwen zitting in de Knes- pedicures, manicures en masseu- seth. En in India zijn 19 van de ses lopen rond om desgewenst de 496 afgevaardigden in het Lager- meisjes bij te staan. Maar dat moet natuurlijk extra worden be taald! Na een half uurtje komen ze er herboren uit. De belangstel huis van het vrouwelijk geslacht. Wie had dit vijftig jaar geleden durven voorspellen zonder angst te worden uitgelachen 'n Poosje geleden heeft een moeder in Duitsland per ongeluk haar baby in het bagagenet van de trein laten liggen. Het kindje is weer terugge vonden door een wakkere spoorman. De Lassoman rijdt te genwoordig elke dag van Utrecht naar Hilversum en weer terug. Want die tolboom bij Maartensdijk is weg! Wat een vreugde! En de wilde konijntjes in Nederland hebben het erg zwaar tegenwoordig! Ze worden geweldig ach terna gezeten, kleine vrienden! Pief-paf! En hebben jullie die prachtige poppententoon- stelling van „Honderd Jaar Kromstaf" al gezien? Gaan kijken! En gauw! En er komen prachtige zomerzegels, jongens en meisjes! Vijf! En het gas is dan weer duurder! Hm! Maar we krijgen nu misschien plastic-vlieg tuigen! De paters Trappisten zijn uit China wegge jaagd. En dat zijn toch zulke goede mannen, kleine vrienden! En de Jacobitoren in Utrecht krijgt nog dit jaar de spits op de toren! Op met die spits! Laatst is een baby van zes maanden uit een stoel gevallen. Dood. Let op de kleine peuters! In Amsterdam heeft een dappere vader zijn kleine kindje uit de vlammen gered! Hulde! Laatst hebben mensen bedorven worst gegeten. Allemaal ziek, mijnheer! De Lassoman heeft laatst een zusje van de kleine Flip gesproken. Ze tekende en Flip had een anjer in zijn knoopsgat. Hier komt de prijsvraag Het is wel mooi weer, maar toch roepen we je even om de tafel om de prijsvraag voor de maand Mei op te lossen. We maken hem niet moeilijk dus ben je er gauw mee klaar. En voor zo'n kleine moeite heb je kans een mooie prijs te winnen. Doe je allemaal weer mee? Daar gaat ie dan. -- - j, st- door Wi'm Kmpjcheer en Roo$ l^a5$el 1 2 3 1 2 3 Deze keer een vlecht- raadsel. Als je de onder staande letters op de goede manier in de vak jes plaatst, ontstaan woorden, die zowel hori zontaal als verticaal, de volgende betekenis heb ben: 1. Een getal, 2. een gebouw, 3. iets in het vooruit zicht stellen. De letters, die je daar bij gebruiken moet, zijn: a, a ,b, b, d, d, e, e, e, e, i, i, i, i, 1, 1, n, n, n, n, n, n, o, o, r, r, s, s, t, t, t, v, v. Schrijf de drie gevon den woorden op 'n brief kaart en stuur die naar het kantoor van de krant. Zet links in de hoek: Vlechtraadsel. Vermeld je voor- en achternaam en volledig adres. Geef je leeftijd op en zeg, of je een jongen of meisje bent. Insturen tot Zaterdag 9 Mei. Veel succes! Maria Adelbeid van Nassau (VIII) B(j allen verdacht Daarbij kwam, dat men ook buiten de grenzen niet erg gunstig over Ma ria Adelheid dacht Dat bezoek van de Duitse kei zer gaf nog altijd kwade vermoedens. In Duitsland roerden zich de commu nisten hevig. Links en rechts braken daar op standen uit. Luxemburg ondervond er de weerslag van. 11 November, de dag van de wapenstilstand, heerst er 's nachts een geweldige drukte op het Wilhelmsplein. Op het bordes van het oude en eerbiedwaardige raadhuis wapperde reeds de rode vlag van de revolutie. Weg met het vorstenhuis! Leve de republiek! Dat was de ondankbare eis, die men stelde. Het gepeupel liet het daarbij niet. Er suis den stenen door de lucht. De ruiten van het paleis vielen kletterend en rin kelend op de straatkeien. Men wierp als woestelin gen de huisjes van de schildwachten onderste boven .Men was door het dolle heen en haalde de ene baldadigheid na de andere uit. Met grote moeite hield de regering het oproer in bedwang. Ook het buitenland en vooral Frankrijk oefende druk uit op de regering om de Groothertogin af te zetten. Toch kreeg Maria Adelheid nog een kans om verzoening te brengen. Een jonge prins, die in het Engelse leger gevoch ten had, wilde met haar huwen. Als ze daarin toe stemde bleven de ge allieerden haar als Groot hertogin van Luxemburg erkennen. Maar trouw aan haar belofte aan God om niet te huwen, wei gerde ze dit aanbod. Toen kwam Frankrijk met een besliste eis. Het wilde Maria Adelheid niet lan ger als Groothertogin op de troon zien. Het eiste haar troonsafstand voor haar zuster Charlotte, die met een Franse prins ge trouwd was. Het genade schot was op haar gericht. Wat zou ze doen? Haar offer Het is 8 Januari 1919. Maria Adelheid ontvangt haar ministers tegen 9 uur in de morgen. Ze brengen de vorstin het norse antwoord van de Franse regering. Er is nog maar één uitweg om het vorstenhuis Nassau voor Luxemburg te redden. Maria Adelheid zal wijken voor haar zuster Char lotte. De rust en het wel zijn van haar land en volk vragen dit offer van haar. Ze brengt het, hoe zwaar het haar ook valt, waar dig en dapper, eenvoudig en geheel overgegeven aan Gods H. Wil. De oorkonde van de troons afstand wordt haar voor gelegd. Een 24-jarige vorstin, die tegenover haar volk nooit de min ste daad van ontrouw of onrechtvaardigheid had gesteld, tekent volkomen rustig, dat ze afziet van de troon van Luxemburg. Staatsminister Reuter ziet tie, met tranen in zijn ogen. Maar Maria Adel heid geeft hem de hand en troost hem glim lachend: „Als men zijn plicht en niets anders dan zijn plicht gedaan heeft, moet men volmaakt rus- lig zijn en mag men niet bedroefd wezen." De 14e Januari werd in de Kamer de afstandsoor konde voorgelezen. En de 15e in de middag om 4 uur, legde Groothertogin Charlotte haar eed van l"ouw op de grondwet af. Het, offer was volbracht. Oplossing De woorden waren: Engel, Bertus, Leiden, vo gel, emmer, Oosten, turf, linde, nergens en adder. Zet je ze in de goede volgorde, dan vormen de eerste letters van boven naar beneden het woord VOETBALLEN. Eén Weesgegroetje Jaren geleden plofte er te Berlijn een grote zeep fabriek met donderend lawaai uit elkaar. Op een avond kwam na het Mei- Lof een dienstmeisje de kerk binnen. Ze ging naar het Maria-altaar en met tranen in haar ogen legde ze een grote bouquet bloe men voor Maria neer. Iemand zag dat en vroeg aan het meisje, waarvoor dat geschenk was en waarom ze schreide. Toen vertelde ze: „Gisteren stuurde de meneer, bij wie ik in dienst ben, mij naar de zeepfabriek, die uit elkaar gevlogen is. Ik passeerde de kerk en om dat ik 's avonds heel moei lijk naar het Maria-Lof kan gaan, wipte ik de kerk even binnen om er een weesgegroetje te bid den. Daarna verliet ik de kerk en ging naar de fa briek. Toen ik er in de buurt was, vloog de zeep fabriek uit elkaar. Als ik mijn weesgegroetje niet gebeden had, dan lag ik nu met zoveel anderen onder de puinhopen be dolven. Zo heeft Maria mij door het bidden van één weesgegroetje won derbaar gered." Hoe groeten de mensen elkaar Waar je ook ter wereld komt, overal groeten de mensen elkaar. Zelfs de meest onbeschaafden doen dat nog. Maar de manier, waarop ze dat doen, loopt nog al uit elkaar. Daar zouden de missionarissen je heel wat over kunnen vertellen. Laten we met de Japanners beginnen. Als de Japanner groet, trekt hij een van zijn muilen uit. Gaat hij een huis binnen, dan doet hij ze allebei uit. Kom je bij de bewo ners van de kust-eilanden van China, dan pakken ze de hand of de voet van de persoon, die ze willen eren en wrijven daarmee VROLIJK EN FRIS, DAN GAAT HET NOOIT MIS De Meimaand is in het land. De bomen staan in het jonge, frisse groen. De tuinen en parken en wei landen pronken met een schat van bloemen. De vo gels zingen hun hoogste lied. Lammetjes, veulens en kalveren dartelen vrolijk door de wei. De mensen trekken naar buiten, waar het zonnetje heerlijk staat le stralen. Alles is weer nieuw geworden na een koude, som bere winter. Zo is de Meimaand wel geschikt om ook de naastenliefde nieuwe glans en vreugde te geven. Daarom geven we de jongens en meisjes van de Jeugdbond een .vrolijk en fris motto. Kijk maar, wat we hierboven geschreven hebben: VROLIJK EN FRIS, DAN GAAT HET NOOIT MIS. Overal, waar we komen, zetten we een blij gezicht. Waar we een handje kunnen helpendoen we dat op gewekt en gezellig. Thuis en op school doen we ons werk kranig en netjes. Want, als het zonnetje in ons hart schijnt, straalt het naar buiten. Als we een goed humeur bewaren, gaat alles gesmeerd. En zo wordt de Jeugdbond reclame voor de vrolijke, frisse naas tenliefde. Precies zoals O. L. Heer het graag ziet en zoals Maria, de Mei-koningin dat van haar kinderen verwacht. VROLIJK EN FRIS, DAN GAAT HET NOOIT MIS! langs hun gezicht. Ande ren zetten de linkervoet op de schedel. Kom je op bezoek bij de inboorlingen van de Philippijnen, dan buigen ze hun voorhoofd' tot dicht bij de grond. Te gelijk houden ze hun han den tot op hun wangen en steken meteen een been achterwaarts. Verzeil je in het Zui den van China, dan zeg gen ze tegen elkaar: „y a fan", wat zoveel wil zeg gen als: hebt u rijst gege ten? Chinezen van de oude stempel, die elkaar ontmoeten na lange afwe zigheid, halen andere staaltjes uit. Ze vallen te gelijk op hun knieën, bui gen hun gezicht naar de grond, zwaaien dan met hun lichaam achteruit en slaan tegelijkertijd hun ogen naar de hemel en beginnen dan heel hard in hun handen te klappen. Trouwens de Chinezen staan bekend om hun grote beleefdheid. Voor iedere gelegenheid is pre cies bepaald, wat ze te doen hebben: buigingen, knievallen, toespraken en redevoeringen. Als ze een bezoek moesten bren gen aan het hof, was het voorgeschreven, dat ze drie dagen achter elkaar zich oefenden in het groe ten. De volgende keren vertellen we je nog meer over het groeten. Heiligenkalender Vandaag komen we weer met een reeks hei ligen voor de dag, die ons deze week weer ver gezellen op de goéde weg naar de blijheid en het geluk: God. 3. Desen dagh ist Crus" ghevonden 't Geen ons Cruycen heeft verslonden, 4. Ende Monica die magt Haer verheughen desen dagh 6. Maer Joannes is als heden, Uyt het olie-vat ghe- treden, Ongheschent en wel k pas, Daer hij ingheworpen was 7. Tot Crakouwen Stanis laus Wort vermoort van Boleslaus, 8. Michaël den Bode Gods Toont zich heden in een rots. 9. En Gregorius is heden Als een Monnick over leden. LONDEN (K.N.P.) een hemel in Mosk< vreemde getuigenis u van een priester, is van Mgr. Thomas Qui tolisch Prefect van Ci Zuid-Korea, die na gevangenschap in I* door bemiddeling van regering en het Russi terie van Buitenandse Moskou met nog en; in Londen is gearrivei In een interview n respondent van het K den vertelde hij iets v gevallen, doch op v wilde hij liever hel schuldig blijvèn. „In Moskou had i1 eerst sedert twee ja maanden wederom de H. Mis op te drage telde hij. Mgr. QuinU toe in staat gesteld G. Bissonette, de A Assumptionist in Mos met de zielzorg onde maten. Pater Bisson Mgr. Quinlan af van het Moskouse station er voor, dat hij de H. I ragen in het apartem Priester op de Ameri] bassade. Mgr. Quinlan werd communistische opmar: gearresteerd. Hij krees gelegenheid om kledi brevier mee te neme zijn gevangenschap t breviergebeden tezam andere priesters uit Niet één keer heeft Mj gpd'u rende zijn gevang v:"cht mogen horen Misctffer kunnen opd gevangen missionaris! den evenwel een geht en hoorden van elk biecht. ..Wij konden echter te]ust onze Rozenkrar al^us de prelaat. Toen de verbonden er on te trekken, werden ters met ongeveer 70< gewonde soldaten dei een geforceerde mars dagen Noordwaarts Deze tocht heeft aan dood gekost. De beulsd een Noord-Koreaan, d De halfjaarlijkse ii voor de levering van melk-producten naar Europa gelegerde Ai leger heeft opnieuw geli grote opdracht aan de N Zuivelindustrie. Met ir 1 Juli a.s. zal gedurend jaar, een hoeveelheid 80.000 liter melk en mi ten per week worden g Deze leverantie zal g( den verzorgd door de Domo-Sterovita, welke dusver het belangrijkst! levering heeft verzorj nieuwe order beloopt ci: van de totale behoefte Amerikaanse leger. Een zeer belangrijk d papier worden verpakt, vitafabriek in Dordrec.' enig bedrijf in Europ; hiervoor ingericht. De fabriek in Amsterdam de uit het Domo-gebied afkomstige melk tot de flessen verpakte melk producten. Behalve melk zal o karnemelk, chocoladem is dc 52-jarige H. F. uif Born, die op Koninginn een motor tegen de do boom van het grenskanti cruts in Zuid-Limburg zijn verwondingen bezw toestand van zijn zoon, i duo zat, gaat vooruit. werd door de K.N.A.C. aan chauffeurs de derscheidingen jarige trouwe Vier chauffeurs scheiding voor voorzittei een t gebruike uitgereikt en veilig kregen e 10-jarige brak gisternacht brand i achterkamer van een pe: het Sweelinckplein te D Kledingstukken en scl gingen verloren, terwijl, de bewoonster, ook eer aan bankbiljetten ter wa 800 gulden een prooi der werd werd het rechtbankvonn bij de 58-jarige ex-mak C. J. H. uit Naarden, valsheid in geschrifte en tering, tot een jaar get straf met aftrek was ver- door het Amsterdamse hof bevestigd is, na een plechtige H. Requiem opgedragen dooi J. Everts met assistentie, t'elijk overschot van de Henk Alsem ter aarde b< bet R. K. Kerkhof te De Er was zeer veel belangsi

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6