WERKSPOOR Sansem ■la. Zilveren jubileum van C. Huiherts Mej, ACCORDEOLA [ei: «5- 9 9 Noordwestelijke begrenzing van Oostelijk Flevoland Bekendmaking R.K. Lyceum - Alkmaar PIJPFITTERS MEUBELMAKERS CONSTRUCTIE-BANKWERKERS PLAATWERKERS ZOKIHERMEM Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstreken Groot Bevrijdingsbal l_ m,, Adoptie van het rampgebied ÉÉÉiCilis A Nieuw plan goedgekeurd Tornado in V.S. Markt en Beurs Aangifte van leerlingen Koop een huiskamer en win i een slaapkamer Fa. F. GLAS en ZOON Woninginrichting Speciaalzaak in wasmachines 't Wasmachinehuis J. Struijs Vanaf f 1.50 per week Wel 'n rijbewijs, i i imiBiiiaikiiHiainiaiaiaiBiiiiiBiBin Stofzuigers - Waschmachines F. Teigeler 'n e/ke gewenste uitvoering B0NSET&C2 inschrijving van leerlingen Alkmaar 5 Wapen van Heemskerk VtIOIJ DAGBLADRECLAME doeltreffender Zaterdag 2 Mei 1953 Pagina 9 log vandaag: „Als hete oorlog die er ook een wa- log die alle vol- wapenstilstand, le. and in Korea ge ien door vrede en dat reeds teveel rustig het leven het leiden wil". 1 werd een scherpe i op personen die de overeenstem genoemd en waar- ,-erden wapenfabri- paalde niet nader nalisten en politici, igde echter, dat het r vrede te sterk is e campagne tot be de koude oorlog 'n len toegeroepen. t Leeuwarden >EN, 1 Mei. Gouda 2; Edammer 40 plus dkaas 40 plus 171 kalm. <c C. Blankenaar ons >p verzoek geplaatst, l wel tot de beste be ienaar componeerde. BLANKENAAR, est) no. 1 sitie van 1909 Zwart) 5 15 25 35 45 (Wit) ■ie dammen op 11 17 en ;hijf op 23 en één dam egint en wint! jn uiterlijk veertien i na plaatsing >1 volledig uitwerken. ïpositie 1918 .ANKENAAR, (Soest) no. 2 (Zwart) m M y/s wJt' 5 15 25 35 45 (Wit) rt. een dam op 11 en 17. mmen op 29 45 en 47. begint en wint! ijn uiterlijk veertien ai na plaatsing pel volledig uitwerken. leerzaam eindspel var Blankenaar jfers. rie dammen op 35 43 en één schijf op 31 en één olgt over veertien dagen, a onze oplossers(sters) ijke uren. Blankenaar's ■erdienen onzer aller aan- ihet met opzet gedaan is, Lejautne", zei t'k manier van een Ox- die een overvra- ier, of een onbesohof- aanspreekt. Lejaume, doe nu ntet dwaas. Begrijp je dan je over twee minuten sur daar kunt hangen, tten door de handen je daar zu>Lt blijven een brandend fort? riikt op het dak, met 'ezictht? Doe toch niet We hebben geen dia- je hebt minstens vijf >ereid zijn aan jouw jden. Houd nu op met >ver juwelen, en wees ij vijven onze plicht in tegenstelling met aikkere Knaap", mom- broer „Je krijgt de Michael, John...." de Keizer van Abes- lan hebben als zijn if zijn kamer binnen gas en hem in het ge- iwd had? Ik weet het jejaune blijkbaar ook s had hij het wel ge- keek hem met open Het leek alsof hij vallen. (Wordt vervolgd) EGMOND AAN ZEE. In sommige paroohies treft men van die bescheiden mensen aan, die zich gaarne op de achtergrond houden, maar die toch zoveel presteren in het belang van de gemeenschap. Zo'n stille kracht is mei. C. Huiberts. die haar zil veren jubileum vierde als onder wijzeres van de kleuterschool te Egmond aan Zee. In het smaak vol versierde parochiehuis, waar al haar kleuters met de ouders, de zeereerw. heer' pastoor en en kele paters, burgemeester M. Niele en talrlike genodigden bij een waren, werd de iubilaresse ontvangen. Pastoor Hupperts sprak van de vele moeiliikheden. die in de aanvang te overwinnen waren, maar die men door kloek vol houden te boven is gekomen. Hii bracht mei. Huiberts dank. ook namens alle ouders, voor het vele dat zii voor de kleuters heeft gedaan. Het feit, dat allle kleintjes haar zo graag mogen, zegt duideliik genoeg, dat zii weet. hoe met de dreumesen om te gaan. Ais bliik van dank werd de feestvierende „iuf" daarna door drie kleuters met een aardig samenspraakie een enveloppe aangeboden, waarvan de inhoud bestemd is om een hartewens van de iubilaresse te vervullen, n.l. een bedevaart naar Lourdes. Alle parochianen hadden spon taan hun biidragen gegeven. Burgemeester Niele dankte haar namens het gemeente bestuur. Hot deed spreker veel genoegen het nieuwe meubilair voor de kleuterschool, dat het Nummering candidatenlijsten DE RIJP Bij de gehouden nummering van de candidaten lijsten voor de verkiezing van de leden van de raad is het resul taat als volgt: 1 Burger Kiesver eniging; 2 K.V.P.; 3 P.v.d.A.; 4 C.N.P. K.V.P. bijeen DE RIJP Een dezer dagen hield de afdeling De Rijp-Graft van de K.V.P. in de zaal van de heer G. Blokdijk een algemene vergadering. De heer W. Stein- metz. wethouder van Sociale Za ken te Amsterdam hield een in leiding over de taak van de leden van de gemeenteraad en de ge meentelijke politiek. In het huishoudelijke gedeelte van de vergadering kwam een wijziging tot stand in het regle ment voor de verkiezingen van de groslijst. In den vervolge zal het hierdoor niet mogelijk zijn, dat leden van de advies-commissie bloedverwanten zijn van candi- daten voor de groslijst. Men sprak er zijn ontstemming over uit, dat de beide in de raad van Graft zitting hebbende raadsleden niet aanwezig waren. Lij stnummer ing GRAFT Bij de gehouden nummering van de candidaten lijsten voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad heeft de P.v.d.A. het nummer 1 verwor ven. De kiesvereniging Plaatse lijk Belang en de K.V.P. kregen respectievelijk de nummers 2 en 3 Van verdrinkingsdood gered DE RIJP Deze week geraakte het 3-jarig dochtertje van de heer J. Bommer bij het Baanmans- landje spelenderwijze te water. Toevallig zag de heer D. Veen- man het kind drijven. Daar de heer Veenman zélf echter de zwemkunst niet machtig is, riep hii een zoon, die bij hem op het land aan het werk was. Deze wist het kind van de verdrinkings dood te redden. Stille Omgang naar Alkmaar H.H. WAARD-ZUID De R.K. Rijwielclub St Elias in de Paro chie St Dionysius vertrekt van avond om 11 uur per rijwiel van af de kerk. Ook niet leden kun nen zich hier aansluiten. Hieronder geven wij een lijst van de getroffen maatregelen in verband met de adoptie van de Tholense gemeenten. Aan de gemeente Stavenisse is een renteloze kasgeldlening ver strekt van f 30.000,-. Voor het doen van de nodige betalingen is een financierings fonds gevormd, waarin de deel nemende gemeenten een bedrag storten van f 0,25 per inwoner. Het is de bedoeling dit fonds te doen beheren door een Stich ting, te vormen door de leden van de Centrale Werkcommissie. De gemeente Haarlemmermeer heeft tijdelijk een barak beschik baar gesteld ten behoeve van het kleuteronderwijs te Poortvliet. De gemeente Den Helder heeft aan Stavenisse een directiekeet in bruikleen afgestaan. De gemeente Den Helder heeft ten behoeve van de arts te Sta venisse en van het Groene-Kruis- gebouw aldaar een aantal medi sche instrumenten en andere ge bruiksvoorwerpen in bruikleen afgestaan. De speelgoedactie is biina ten einde. Het speelgoed zal binnen kort worden verzonden. De voorbereidende werkzaam heden ten behoeve van het zen den met vacantie van de Tholen se kinderen zijn thans in volle gang. Te Stavenisse is, voorlopig voor twee maanden, een sociaal werk ster gedetacheerd. De gemeente Haarlemmermeer heeft een technisch ambtenaar naar Tholen gezonden voor het verlenen van assistentie aan de door de gemeente Alkmaar uitge zonden technisch ambtenaar Kloppenburg. Verschillende gemeenten (Den Helder, Bergen, Hoorn, Haarlem mermeer, Avenhorn, Egmond) stelden bij toerbeurt administra tieve ambtenaren beschikbaar. De gemeente Hoorn zal dézer dagen een volledige straatmakers- ploeg naar Poortvliet zenden voor herstel van de bestrating al daar. kerkbestuur middels een subsidie van de gemeente heeft aange schaft, in de zaal te kunnen bewonderen. De kleuters zaten namelijk trots op hun nieuwe stoeltjes aan de met vlaggetjes versierde tafelties. Een gezellige poppenkast en rijkelijk rondgedeelde tractaties maakten het feest voor de klei nen en groten af. Hulde aan het kleine comité dat zich spontaan uit de paro chie had gevormd om de nodige contanten biieen te brengen en het feest te organiseren. Behendigheidswedstrijden op motoren HEERHUGOWAARD-NRD In het kader der Koninginnefees- ten organiseerde de motorclub Huyghenwaert behendigheidswed strijden op het Gemeentelijk sportterrein. Een perfecte organisatie en een grote deelname maakten dit tot een prachtige motorsportmiddag. De proeven waren zodanig gesteld dat een ieder deze, zonder gevaar voor motor of berijder, kon af leggen. terwijl zij toch ook voor het kijkend publiek zeer aantrek kelijk waren. Ongeveer 10 minuten na de laatste wedstrijd waren de prijs winnaars reeds bekend. P van Oers, Middenmeer, 59 strpnt; B. Loos, Heerhugowaard, 65 strpnt; C. Koning, Alkmaar, 67 strpnt; R. Rood, Heerhugowaard, 68 strpnt; G. Hoekinga, Midden- meer, 74 sti'pnt; S. de Vries, Zd- Scharwoude, 80 strpnt. Tenslotte werden alle deelne mers herinnerd aan de grote Voorjaarsrit van deze club, die morgen wordt gehouden. Nummering candidatenlijsten ZIJPE Het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van de gemeenteraad heeft de candi datenlijsten genummerd, In ver band met een ingekomen verzoek om een voorkeursnummer werd aan de lijst van de P.v.d.A. num mer 1 gegeven Voor de numme ring van de overige lijsten werd geloot. De nummering is als volgt: Lijst. 1 P.v.d.A.; Lijst 2 Middenstand en V.V.D.; Lijst 3 C.P.N.; Lijst 4 K.V.P. Onderhandse verkoop boerderij ZIJPE De' in de Pettener- polder gelegen boerderij van de heren Bijnsdorp te Haarlemmer- liede (bewoner de heer C. Brou wer) is bij onderhandse verkoop in eigendom overgegaan aan de heer P. v. Leeuwen te Den Haag, die deze boerderij zelf zal exploi teren. Oranjefeesten WARMENHUIZEN De vie ring van Koninginnedag had een gunstig verloop, De kinderoptocht die georganiseerd was, is uitsté kend geslaagd, én het was voor de jury-leden geen gemakkelijke taak om te beoordelen, wie de prijzen zouden winnen. De uitslag was als volgt: Groep 11 provincies le prijs Truus Groot en Greetje Zutt; 2e prijs, verder eén Marine groep, Gelaarsde Kat Andries Gomes, Jantje v.d. Ben, dochterte N. Ligt- hart- Dekker; Groep Piet Hein dochtertje A. Reinders, zoontje Jac. Roozendaal, Tine Zomerdijk, Vios Programma AlemariaHollandia ALKMAAR De belangrijke wedstrijd Alemaria Hollandia wordt in verband met de paar- dencourses gespeeld op het ter rein aan de Sportlaan. In het Alomaria-elftal is een kleine wij ziging gekomen. De Buijzer is vervangen door Genefaas. In de half-lime speelt nu mee Helder man. H.S.V.-nieuws HEILOO In verband met de parochiële bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood is er voor morgen alleen vastgesteld de wedstrijd Limmen IHSV I, aanvang half drie. VlOS-programma W ARMENHUIZEN Morgen zal het spannen op het Vios- terrein Vios I speelt tegen JVC, om het kampioenschap in afd. G. Deze wedstrijd zal de moeite ze ker waard zijn, en een ieder kun nen wij een bezoek aanraden. N. K. J. B. Beemster BEEMSTER Morgen, Zon- d'ag 3 Mei gaat de NKJB haar winterseizoen besluiten, 's Mor gens gaan alle leden te Commu nie om God te danken en Zijn ze gen af te smeken over het werk van de NKJB. 's Avonds is er een gezellig bal in café van Etten. Alle leden worden met hun da mes verwacht. Steentjesactie leverde een prijsje op WAARLAND Ook hier is bij de hoogst interessante steentjes loterij een prijsje gevallen. Onze agent L. was de gelukkige. Eén der door hem gekochte steentjes bevatte een metalen plaatje ge nummerd 512, dat recht geeft op het boekwerk „De Paus en Vati caanstad". Artsendienst Hollands Noorderkwartier Tengevolge van een misverstand is de artsendienst van vorige week opgenomen. Dienst hebben gedurende dit weekeinde de art sen: Kok, Hippolytushoef K 2279- 334. Roskam Winkel K 2244-335, Hoogkamer Middenmeer K 2270- 456. Koning Schagen K 2240-4.75, Nauta Wieringerwaard K 2242- 262. Schreuder Oude Niedorp K 2262-212, J F. Verheul 't Zand K 2249-223. Dierenartsendienst Holl. Noorderkwartier Zondag 3 Mei worden de dieren artsendienst waargenomen door Bouwman Slootdorp K 2278-234, Hakkesteeght Schagen K 2240- 437 en Vogel Julianakwartier K 2235-384. Veel buitenlanders over de Afsluitdijk Evenals in vorige jaren is ook in 1952 het aantal buitenlandse auto's geteld, dat gedurende de zomermaanden de Afsluitdijk passeerde. Gebleken is, dat niet minder dan in totaal 11.362 bui tenlandse auto's in Juni, Juli en Augustus over de afsluitdijk zijn gereden. Dat is 4078, of ruim 56 procent, meer dan in 1951, toen in totaal 7284 buitenlandse auto's werden geteld. De Zweden bleven aan de spits met 3468 automobielen, dan volg den België (met 1617), Frankrijk (met 1214) en Zwitserland (met 1043). Het aantal Duitse auto's Was 777. Meer dan het dubbele van 1951, Het aantal Amerikaanse auto's was in totaal 313, ruim honderd procent meer dan in 1951. Deze cijfers blijken uit het zo juist versohenen ..Driemaandelijk se bericht betreffende de Zuider zeewerken" over het 3e kwartaal van 1952. Het eerste grote gebouwen complex in de Noordoostpol der (hotel-restaurant, schouw burg en beursgebouw), waar van gisteren met enige plech tigheid de eerste steen werd gelegd door de landdrost dr ir S. Smeding. irK A)!:- ijlifj :0:iiril ie- ■fPMjPl 's GRAVENHAGE Tén aan zien van het Noordoostelijke ge deelte van de polderomtrek van Oostelijk Flevoland vertoont het definitief vastgestelde (en thans grotendeels uitgevoerde) tracé onbetekenende afwijkingen van het schematische. Dit tracé loopt van de Noordelijke afsluiting van het randmeer langs de Gelderse en Overijselse kusten tot aan het punt tegenover de Zwolse Hoek in de Noordoostpolderdijk (circa zes kilometer ten Zuidoosten van Urk). Met het Noordwestelijke ge deelte van de polderomtrek van Oosteljjk Flevoland n.l. Van het punt tegenover de Zwolse Hoek tot waar de Knardijk (van Har derwijk) de Zuidelijke oever van het Middenkanaal, het Oostvaar- dersdiep, ontmoet is het evenwél anders. Reeds lang bestaat de door so ciografische onderzoekingen ge steunde opvatting, dat in de Zui delijke polders 'behalve aan de eenvoudige dorpen (a-kernen), die elk een gebied van enkele tientallen vierkante kilometers bestrijken, behoefte zal bestaan aan een klein aantal streekcentra (b-kernen). Deze hebben een verzorgende functie van hoger orde ten opzichte van de gebie den van enige dorpen samen. Ten slotte zal er behoefte bestaan aan het gewestelijke centrum Lely stad (c-kern) dat een verzorgen de functie van weer hoger orde ten opzichte van vrijwel het ge hele gebied zal vervullen. Deze stad die het hiaat moet vullen dat tussen de irt dit opzicht gelijkwaardige centra Alkmaar, Amsterdam, Amersfoort en Zwolle zal ontstaan, zal in het hart van het beschouwde gebied aan het Oostvaardersdiep moeten liggen. (Het Oostvaardersdiep is de naam van het kanaal dat tus sen Flevoland en de Westerpol der zal liggen). In het schematische plan van de algemene begrenzing en inrich ting van de toen nog als „Ooster polder" aangeduide polder Flevo land, was Lelystad geprojecteerd aan het Oostvaardersdiep énige kilometers tén Zuidwesten van de sluizen die dit Oostvaardersdiep van het IJsselmeer zullen schei den. Een dergelijke plaats bleek bezwaren op te leveren voor de te vestigen stad. Een betere oplossing is thans, volgens het „driemaandelijks be richt betreffende de Zuiderzee werken", verkregen door de plaats van de genoemde sluizen, die Houtribsluizen zullen heten, te veranderen. Bij behoud van een gekromd tracé van de Noord westelijke dijk van Oostelijk Flevoland en de oorspronkelijke plaats van Lelystad de sluizen aan de Noordelijke rand van de stad worden geprojecteerd. De af stand van de rand van de stad tot het IJselméer bedraagt dan circa drie kilometer. Aan de zeezijde zullen terreinen worden bestemd voor recreatie. De industrieterrei nen zullen op enige afstand ten Zuidwesten van Lelystad aan het Oostvaardersdiep komen. Van de sluizen in de mond van het Oost vaardersdiep kan worden ge bruik gemaakt om daarover een verkeersverbinding met de Wes terpolder te voeren. De hoofdverkeersweg van de hoofdstad Lelystad naar de brug over het Ketelmeer bij de Zwolse Hoek kan nu voor een groot deel langs de Meerdijk worden ge voerd. Daardoor wordt niet alleen op de aanlegkosten van de grond verbetering voor deze wég be spaard, maar ook worden schade lijke en kostbare doorsnijdlhgen van de polderverkaveling door deze hoofdweg voorkomen. Uit een situatiekaart die bij het verslag is gevoegd blijkt dat het in de bedoeling ligt in de toe komst ook de spoorlijn Amster- dam-Lelystad-Groningen langs hetbovenbedoelde gedeelte van de Meerdijk te leiden. Ten Noor den vah Lelystad zal een aftak king van deze spoorlijn naar Zwolle gaan. De Zuiderzeeraad heeft zich met het nieuwe plan over de vorm kunnen verenigen en daar na heeft de minister van Verkeer en Waterstaat het dijktracé vast gesteld. Eden aan beterende liand LONDEN. 1 Mei (A.P.) Het Britse ministerie van buitenland se zaken heeft vandaag meege deeld, dat de Britse minister van buitenlandse zaken Anthonv Eden na z'n operatie van Woens dag „iets in kracht is toegeno men". Eden heeft een „behoorliike nacht" gehad, aldus het bulletin. De operatie was de tweede, die Eden heeft ondergaan. Het dijkgat bij Sirjansland De N.V. Zanen Verstoep, die de dichting uitvoert van het dijkgat in de zeewering nabii Sirjansland. is vandaag gereed gekomen met het zinkwerk voor dat gat. Evenals bij het dijkgat aan het Mastgat zal ook hier een stenen dam rond het gat worden gelegd, waarna het zandlichaam aan de nieuwe dijk wordt opge spoten. Aanvankelijk kon men voor dit werk niet het goede zand vinden, doch deze moeilijk heid is thans opgelost. Een bag germolen werkt dag en nacht om voor de zandzuiger een geul te graven, waardoor de zandbank kan worden bereikt. 14 doden ATLANTIC (Georgia), 1 Mei (Reuter). Veertien personen zijn om het leven gekomen als gevolg van de tornado, die Don derdagavond de stad Warner Ro bins (8000 inwoners) in de Ame rikaanse staat Georgia heeft ge teisterd. Een kind van vier jaar en een vrouw kwamen om het leven, toen de wervelstorm de auto, waarin zij vluchtten, inhaalde. In Warner Robins werd een blok van 250 flatwoningen ver woest. Ook een basis van de luchtmacht bij de stad werd ge troffen. Tenminste 250 personen zijn gewond geraakt. Ook in de omgeving van War ner Robins werd veel schade aangericht. Het kroningsdiner in Engeland De chef-kok van het Kurhaus- hotel. de heer Heering is met enige collega's gepolst het kro ningsdiner in Engeland te komen verzorgen De papierfabriek gebr. Tielens en Co. te Meerssen bij Maastricht hebben papier geleverd voor de menu's, die egbruikt worden tij dens de kroningsfeesten in Lon den. Het is de beste kwaliteit ivoorkarton, sedert iaren een specialiteit van deze Nederlandse fabriek. Bijdrage van Waalwijk voor het Rampenfonds Het actiecomité Watersnood '53 te Waalwijk heeft aan het Na tionaal Rampenfonds overge maakt f 64.316.91. Dit bedrag is bijeengekomen door huis aan huiscollecten, de verkoop van oliebollen en vrii willig overwerk, met de toeslagen, die daarvoor door de directies wérden gege ven, Kranslegging bij het monument 't ZAND Het Oranje-comité gevormd uit „Plaatselijk Belang" van 't Zand, zal in samenwerking met de comité's van Schagerbrug, Burgerbrug en St. M.brug op 4 Mei des avonds om 8 uur precies, kransen en bloemen leggen voor het monument te Zijpersluis ter herdenking van de gevallen 1940 —1945. De personen die hieraan willen deelnemen gelieve om 7.45 uur biieen te komen bij de boerderij van de heer van Assum, otrr van daar naar het monument te gaan. Voor deze plechtigheid kan men zich in verbinding stellen met de heer Popma, Het vertrek vanaf 't Zand zal plaats vinden om 7.15 uur vanar de votbrug. Na -de kranslegging wordt er een kerkdienst gehou den om 8.45 uur in de kerk te St. M.brug. HEILOO 1 Mei Spinazie 14 18; kropsla 716; stoofsla 13 18; witlof 2138: rabarber 513; radijs 611; selderij 79; asper- 1.65ges le s. 1.501.90; 2e s. 1.10 1.35; aardbeien 1.451.55 per doosje. ALKMAAR, 1 Mei Schotse muizen nieuwe 1.30 per kg; bl. eigenheimers 10.50; witlof 1545 per 100 kg; bloemkool 1781 per 100 stuks; rode kool 712.50 sa- voye kool 9; spinazie 817; pos telein 3846 per 100 kg; sla 518 per 100 stuks; radijs 58; raap stelen 2.505 per 100 bos; ra barber 512; rode bieten 4:50; winterpeen 6; waspeen 2437; selie 48; soepgr. 25; prei 8 19 per 100 kg; asperges 50130 per 100 bos; peren st. remy 7 17 per 100 kg. WARMENHUIZEN 2 Mei Peen B 20.30—20.40; C 15.70—16; gele kool 1014.90; rode kool 7— 8.70; Witte kool 18.50—21. ZWAAG, 1 Mei. Aardappelen 5.5012.50; spinazie 4.3018;; postelein 3443; uien 1952; prei 11—15; rode kool 77.50; witlof 48; breekpeen 35.90; rabarber 618; andijvie 2631; sla 5.50 9.20; bloemkool 6266; bramley seedling 826; Dekkers glorie 25; goudreirtette 4159: Jonathan 57 91; Gieser wildeman 925; Wirtston 1744. BLOKKER. 1 Mei Late aard Het Bestuur van de Coöp. Boerenleenbank „De Schermer" G.A., gevestigd te Stompetoren, maakt bekend, dat vanaf 1 Mei door haar alle bankzaken worden verricht. Daarvoor houdt de Kassier ZITTING; Zaterdag'fl morgens van 10—12 uur in Café Beemster, Waag- plein, Alkmaar. Zaterdag's middags van 24 uur bij A J. Hille, Ursem. Dinsdag's avonds van 79 uur bij A. J. Hille, Ursem. Donderdag's avonds van 79 uur bij de kassier. De Kassier H. BAKKER, Noordervaart C 53a, Stompetoren (Wett. erk. Gymn., H.B.S. A en B en M.M.S. voor jongens en meisjes) Cursus 1953-1954 aan het Schoolgebouw, Blekerskade 11, mondeling op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 24 uur n.m. gedurende de maand Mei. Tevens voor de afd. Middelbare Meisjesschool. Aangifte kan ook schriftelijk geschieden. Toelatingsaxamen; Maandag 29 Juni a.s. 9 uur v.m. Inl. verstrekt de Rector. J. L. Küppers. 11I11111111111111i11111111i111i jI11111111111111111111111111111111111i111^: De 5de en 10de koper van een Huiskamer- 2 ameublement of 2 fauteuils en 4 stoelen ont- vangt GRATIS een eiken meubelplaat slaap- 2 3 kamer, welke geëtaleerd staat in onze etalage Ingaande Woensdag 15 April 1953 's mor- 3 gens 9 uur en geldig tot Pinksteren. De bon 5 welke U ontvangt met opgave van datum en uur van koop, gelieve U 23 Mei a.s. te zenden aan Drukkerij Nobel, Middenweg 186, Heerhugowaard. 3 Verband houdende met deze reclame heb- 2 ben wij een extra grote sortering eiken-, 5 Gotisch en noten huiskamers. Tevens ontvan. 2 gen zij die trouwen gaan en bij ons hun 5 meubelen kopen 5% korting op alle daarbij 2 benodigde woningtextiel, bedden spiralen en E5 dekens. Tevens extra aanbieding; 3 100 Holtap karpetten, prima kwal. 5 3 12 els f63.75 2 100 Holtap karpetten, prima kwal. 2 2 16 els f92.45 3 2 1ste kwaliteit cocoslopers, per meter f 2.25 3 Bouclé lopers, per meter vanaf f 1.60 2 2 Beste keukenstoelen, holle rug, per st. f 13.25 3 Kurkwol Voor kinderbedjes, per pond f 1.2 Ook aan huis te ontbieden. Geen vrachtkosten 3 Alles wordt franco gehaald en gebracht! 2 HEERHUGOWAARD Telef. K 2266—221 TililllllllllülllllllllllllllllllillllllllIlllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜ ELECTR. WASMACHINE reeds v.a. f 197.50 WRINGERS vanaf f 30.— Vrijblijvend demonstratie aan huls. Betaling in overleg HOOGSTRAAT 8 Telefoon 2415 levéren wij U een 15- of 17-steens ANKER POLSHORLOGE, waterdicht, shóekproof, anti-magnetisch, d'oor gedipl. goudsmid horlogemaker. Schrijf onder no. 17577, bureau van dit blad en wij komen met een grote collectie bij U aan huis, ongeacht waar U woont. 1 jaar sehr. garaptie ook op glas, wijzers of veer. Geheimhouding verzekerd. maar geen auto Een mooie goed onderhouden wagen staat voor U klaar! Deze kunt U huren bijGarage Middelbeek FRIESCHEWEG 5-7 ALKMAAR Tel. 4287 i bloemkool 62; bellefleur 16—24; bramley seedling 1828; goudrei- nette 3046; jonathan 3374; lohdon pippin 2238; present van engeland 3066; zoete errngaard 2836; sint remy 615; wlhter- jan 616. Onze jarenlange ervaring op reparatie- gebied is voor U de besté garantie voor jg een goede voorlichting en service Wij ruilen Uw oude stofzuiger voordelig in bij aankoop van een nieuwe Ook op gemakkelijke betalingsvoorw. WAGON- ÉN BRUGGENFABRIEK TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerk te PERNTS (ervaring in het werken vanaf teke ningen). Voor de Wagon- en Bruggenfabrlck te Utrecht Aanmelden bij het Gewestelijk Arbeids bureau. Afd. Metaal, te Alkmaar op Woensdag 6 Mei tussen 10.30 en 20.30 uur. Eventuele reiskosten bij sollicita tie zullen worden vergoed. BERGEN '111.2395 8ERGERWEG133 AMSTERDAM-IEL B2950 POTGIETERSTRAAT 47 ROLLUIKEN ROLHEKKEN Deze wordt gehouden van 6 t.m. 8 en van 11 t.m. 12 Mei a.s. van 24 uur in de Ambachtsschool, Bergerweg 1. Onderwijs wordt gegeven in: Wiskunde, Natuur- en Werktuigkunde. Nederlandse Taal, etc., Hand en Vaktekenen, Materialenleer. Vaktheorie, Tim meren, Metselen, Schilderen, Meubelmaken, Sme den, Machinebankwerken, Electrotechniek, Rij wiel-, Motorrijtuig- en Autotechniek, Banketbak ken, Kleermaken aan jongens en Costuumnaaien aan meisjes. Toegelaten kunnen worden: le Zij die op 1 Augustus a.s. 12 jaar en 8 maan den oud zijn en de zesde klasse der lagere school hebben doorlopen; 2e. Zij, die op 1 Augustus a.s. 12 jaar, doch nog geen 12 jaar en 8 maanden oud zijn een bewijs overleggen dat zij het zevende leerjaar aan een lagere school met vrucht hebben doorlopen. De lessen vangen aan op 18 Aug 1953. De inschrijving moet geschieden door één der ouders of voogden, waarbij het trouwboekje en alle schoolrapporten moeten worden overgelegd. Aan onvermogende ouders (verzorgers) van leer lingen kunnen toelagen ter tegemoetkoming in de reiskosten, de kosten van leermiddelen (en in bijzondere gevallen, de kosten van onderhoud) worden verstrekt. Nadere inlichtingen hieromtrent zijn tijdens de aangifte te verkrijgen. De directeur, J. ARNOLDUS D aie DOORBRAAK 3 Telef 3871 j ALKMAAR.Teï. 2201 A.8. ZONDAG 3 MEI 7.30 uur Radio-dansorkest met zang van Bert Visser WIJ HANDHAVEN DE TRADITIE DINSDAG 5 MEI Entree f 0.75

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 9