Alcmaria tekende eigen lot door grote nederlaag Alcmaria degradeert door nederlaag tegen Hollandia Goedkope goals speelden hoofdrol bij H.F.C.-Helder Kennemers liet geen groots spel zien Fees V] H.S.V.omzeilde uiterst lastige klip in Limmen Dit zijn de uitslagen Helder matis on dreef Onaangename sfeer bij S.R.C.-W.G. 2e3e en 4e klassers Feestdag voor R.K.A.F.C.dat Assendelft haas bleef Z.F.C. THANS KAMPIOEN Haanraads held van de dag met twee goals Opnieuw uit de 2e klasse Hoornaren tvonnen met 4-1 Maar H.R.C. presteerde nog minder en verloor Gelijk spel in Schagen j Vergiftiging Degradati werd BUITENKA] VOOR R.K. Pasrina 4 MAANDAG 4 MEI 1953 Vreugde en leed in Alkmaar. Vreugde om de prachtige zege van R.K. A.F.C. op Assendelft, waardoor de Kaas stedelingen de beste papieren hebben gekregen in de 4de klasse B en leed om twee clubs, die het hoofd niet boven water konden houden. Randers degradeert naar de afde ling N.-Holland en „good old" Alcmaria zal het volgende seizoen in de derde klasse moeten uitkomen. Vreugde daarentegen ook weer in Zaandam, waar Z.F.C. op echt Zaanse en dus uitbundige wijze het kampioenschap zal hebben gevierd, dat de roodwitten behaalden in 2A. Twee kansen dus voor Noordholland, om eindelijk een eerste klasser boven het Y te krijgen. Volendam en Z.F.C. gaan ieder op zich het grote avontuur in. was beslissend. De Alkmaarders kunnen de anderen niet meer in halen en degraderen naar de af deling. Oudesluis verloor met liefst 50 van U.S.V.U. en M.F.C. verraste vriend en vijand met zijn 32 overwinning op Texel. Op het eiland nog wel. H.S.V. Schagen Z.A.P. Texel Succes D.T.S. M.F.C. U.S.V.U. Limmen Watervogels Oudesluis de Randers 19 14 19 12 17 10 19 8 19 10 19 18 18 19 18 19 18 1 1 2 4 6 8 8 10 9 11 12 16 32 30 25 23 23 18 17 15 15 11 11 2 Alle hoop voor Kennemers en alle zorgen voor H.R.C., V.V.A. en Hollandia zijn in één klap weggevaagd. De beslisingen zijn gevallen in 2A. Terwijl de Ken- nemers zich in den Helder nog naar een 20 overwinning werk te, sloeg Z.F.C. genadeloos toe. V.V.A., zelfs nog enigszins in de gradatiegevaar, kon niet terug slaan. Het verloor met 41. De Amsterdammers kwamen toch nog veilig, want Alcmaria speelde in een lusteloze wedstrijd zichzelf de derde klasse in. Hollandia had niet veel moeite met 41 te win nen. K.F.C. tenslotte werkte zich nog een plaats omhoog door Spar taan met 62 in te maken. Z.F.C. Kennemers U.V.V. K.F.C. Hollandia de Spartaan D.W.V. H.R.C. V.V.A. AIc. Victrix O.S.V.: toestand precair. In 2B, waar alle aandacht zich spitst rondom het duel om de laatste plaats, heeft O.S.V. een lelijke pas teruggedaan. Het ver loor met 2—0 van H.V.C. en staat met nog slechts twee wedstrijden voor de boeg twee punten op Schoten achter, drie op Helder en vier op Z.V.V. Twee punten op Schoten. Inderdaad, want de mannen van competitieleider Geurts, sleepten twee kostbare punten in de wacht, door een wel wat eigenaardig aandoende grote zege op A.F.C. Als men tenmin ste een vergelijking 'gaat treffen met het kabaal, dat de Schotena ren maakte over de soortgelijke zege, die Helder behaalde op Zee- burgia enige tijd geleden.... Vo lendam maakte korte metten met Westfrisia en Zeeburgia, geschrok ken van het rumoer misschien, won nu van Z.V.V., dat met zijn aanklacht nu op heftig verweer van Zeeburgia kon r.ekenen. En fin, het ziet er naar uit, dat de Helderse withemden, die van al dat geprotesteer de dupe schenen te moeten worden, toch de dans ontspringen, ondanks de 21 ne derlaag tegen H.F.C. 18 14 2 2 30 18 12 4 2 28 17 7 5 5 19 18 6 5 7 17 17 5 6 6 16 17 5 5 7 15 18 6 3 9 15 17 5 3 9 13 17 5 2 10 12 17 3 3 11 9 Volendam 19 15 3 1 33 West Frisia 19 9 5 5 23 H.V.C. 19 8 5 6 21 H.F.C. 19 9 3 7 21 Zeeburgia 19 9 3 7 21 A.F.C. 19 8 4 7 20 Rapiditas 19 6 4 9 16 Z.V.V. 18 6 2 10 14 Helder 18 4 5 9 13 Schoten 17 4 4 9 12 O.S.V. 18 4 2 12 10 Alw. Forward zo goed als veilig. Alw. Forward is in 3C een heel eind in de goede richting geko men. De withemden waren goed op dreef tegen Kinheim. dat door de nederlaag geducht in het be ruchte hoekje is gekomen. Geluk kig voor deze club, verloren zo wel G.V.O. als Vitesse. Vitesse moest D.E.M. met een 32 zege naar huis laten gaan, een kost bare zege voor de Beverwijkers, nu Zaandijk in Velsen een punt verspeelde. En G.V.O. kon het op eigen terrein niet redden tegen hét stevige Purmersteijn. B.K.C. trok tussen de zorgen vandaan. Tenminste een heel eind. Het ver sloeg Wijk aan Zee. Zaandijk 19 D.E.M. 19 Purmersteijn 19 Wijk aan Zee 20 W.S.V. 30 18 Velsen 19 Alkm. Boys 18 Alw. Forward 18 B.K.C. Kinheim G.V.O. Vitesse 22 19 20 18 19 14 13 10 9 7 7 6 7 6 5 5 5 2 4 6 9 6 7 7 9 10 11 11 12 31 28 23 20 19 19 17 16 15 14 12 12 H.S.V. weer op de goede weg. In 4A heeft H.S.V. het goede pad weer gevonden. De overwin ning in de met spanning tege moet geziene derby tegen Lim men, eindigde in een 20 zege. Hetgeen de Heilonaren nodig had den ook, om hun positie aan de kop te handhaven, want Schagen gaf geen krimp tegen Succes, dat met een 2-1 nederlaag naar het voormalige eiland kon terugkeren. Randers is verloren. Een nieuwe nederlaag tegen D.T.S. ditmaal Goede dag voor R.K.A.F.C. In Alkmaar heeft R.K.A.F.C. voorzichtig de kansen op de titel bekeken. Het kwam tot de slot som, dat het kan. Want met een prachtige 31 överwining op con current Assendelft namen de bl-gelen bezit van de beste po sitie in 4—B. E.V.C. hielp nog een handje door te verliezen van Pur- merend (10) en Grasshoppers was zo vriendelijk thuis nog wel gelijk te spelen tegen V.Z.V. We moeten deze uitslagen echter be kijken in het kader van de derby sfeer, dan is er veel verklaard. Meervogels kon de dag voor R.K.A.F.C. niet helemaal tot een genoegen maken. De Akersloters moesten toezien, dat Monniken dam met een 30 zege naar huis trok. Het lot van Bergen is na de nederlaag tegen de Rijp zo goed als beslist. Zouaven bracht zich zonder die nederlaag zelf al in veiligheid, want Andijk kreeg D.R.E.O. KREEG LES VAN EGMONDIA En degradeert EGMONDIA won de toss en speelde met de wind mee. Bij de eerste aanval van de Egmonders moest keeper Berkhout al capi tuleren voor 'n strak schot van de midvoor. Het spel verplaatste zich van doel tot doel. DRÊO deed wat het kon, om een nederlaag te voorkomen Toch kon de thuis club niet verhinderen, dat Eg- mondia door technisch spel in de eerste helft een 30 voorsprong wist te veroveren. In de tweede helft was DREO meer in de aan val door het teruggetrokken spel van Egmondia. Een corner op het doel der gasten leverde niets op en talrijke goede schoten wist de keeper uit zijn doel te houden. Paal en lat kwamen hem boven dien nog te hulp. Het werd nog erger voor DRËO, toen bij een doorbraak van de bezoekers de stand op 40 werd gebracht. Het werd zelfs 50 door een misver stand in de defensie van de thuis club. Van de Gracht wist voor DREO de eer te redden. Beide doelen werden hierna nog een keer doorboord, zodat de eind stand 62 voor de Egmonders werd. in Lutjebroek geen schijn van kans. Monnikendam 19 13 2 4 28 R.K.A.F.C. 18 12 3 3 27 E.V.C. 20 13 1 6 27 Grasshoppers 19 10 2 4 28 Assendelft 19 10 5 4 25 V.Z.V. 19 9 3 7 21 Purmerend 17 5 8 4 18 Andijk 19 5 4 10 14 Meervogels 31 20 4 5 11 13 Zouaven 19 5 2 12 12 de Rijp 18 4 2 12 10 Bergen 19 1 3 14 5 (Van een speciale verslaggever) De Heiloërs, die de strijd tegen Limmen met angst en vreze tege moet hebben gezien, hebben deze derby op overtuigende wijze gewonnen. Niet alleen door twee goede doelpunten van de uit stekende Haanraads, doch meer nog door het goede spel dat zij deze middag vertoonden. Zij waren veruit superieur. In de eerste helft reeds had H.S.V. een groot veldoverwicht, doch verder dan een buitenspel-doelpunt kwam het niet. De verdediging der oranje- witten, waarin spil Nuyens en doelman Haanraads excelleerden, wist ieder gevaar te bezweren, al ging het diverse malen ten koste van een corner. De basis voor de overwinning werd eerst in de tweede helft gelegd toen de handige linksbui ten de gehele verdediging pas seerde en onhoudbaar doelpuntte. H.S.V. was nu tactisch en tech nisch Limmen de baas. Vooral toen Haanraads na een kwartier dezelfde stunt herhaalde en er 02 van maakte konden de gas ten zich met deze veilige voor sprong rustig naar het einde spe len. Een tactische fout maakte Limmen o i. door zijn uitstekende schutter Bakker deze wedstrijd een defensieve rol te laten spe len. Als scheidsrechter Hillegonds om even over half drie laat aan treden hebben beide ploegen een invaller. Limmen traps af en de H.S.V. voorhoede neemt direct het leder over en zet een gevaar lijke aanval op van waaruit de Alcmaria's laatste thuiswedstrijd hield nog een kans in om aan de gevreesde degradatie te ontkomen, maar dan moest deze ontmoeting gewonnen worden. Zonder ttvijfel zullen de Alemarianen hun uiterste best hebben gedaan, maar het resultaat van al hun werken ivas maar heel povertjes.' In het bijzonder deze Alcmaria-voorhoede was ongevaarlijk en miste elke stootkracht. Die van Hollan dia daarentegen was veel levendiger en gevaarlijker en de aanvallen tvaren beter van opzet. De Alcmaria verdediging had meermalen heel wat moeite met deze aanvallen en uit de vier doelpunten die Hollandia scoor de, blijkt wel. dat de Alcmaria defensie niet altijd de goede op lossing wist. Het begin van deze ontmoeting, welke ditmaal op het terrein aan de Sportlaan werd gespeeld, gaf een gelijk op gaande strijd te zien, maar al spoedig bleek, dat de aar.vallen van Hollandia meer gevaar in hielden. Reeds na 10 minuten wist Hollandia betrekkelijk on verwacht, de leiding te nemen. Het was de Flart, die onverwacht van flinke afstand een schot loste en meteen de roos trof. Doelman Lingeman was vast van mening dat de bal naast zou gaan, want hij stak -er geen hand naar uit. Wel deed de Alcmaria voor hoede daarna ernstige pogingen de achterstand in te lopen, maar zij vond in de Hoornse verdedi ging een onoverkomelijk strui kelblok. Na een half uur echter WEST I Tweede klasse A ZFC—WA 4—1 (ZFC kamp.) HRCKennemers 02 De SpartaanKFC 26 Alom. V.Hollandia 14 (Alom. degrad.) Tweede klasse B SchotenAFC HVCOSV HFC—Helder VolendaimWestfrisia ZeeburgiaZVV WEST I Derde klasse A WilskrachtCSV QSCOWO RKWA-KVV Water gr ..m.DCG BeverwijkTerrasv. APGSSDW Derde klasse B Ripperda—Baarn ZSGOWFC RivalenDonar TOG—EMM '15 JOS—TOG RKAVIC—Allen W. Derde klasse C VelsenZaandijk 6—2 2—0 2—1 7—3 2—1 1—0 2—2 2—1 3—2 1—0 3—1 0—2 1—1 1—1 afg. 2—1 1—4 3—3 KinheimAw. Forw. GVO—Purmersteijn BKCWijk aan Zee Alkm. Boys—WSV '30 Vitesse '22—DEM Vierde klasse A SchagenSucces Waterv.ZAP LimmenHSV TexelMFC De RandersDTS USVU—Oudesluis Vierde klasse B De ZouavenAndijk Meerv. '31Monnik. PurmerendEVC AssendelftRKAFC BergenDe Rijj Grassboppers- IIOCKEY HEREN Kampioenschap van Nederland HHYCDKS VenloMeppel Eerste klasse Westen A Be Fair-Laren (besl.) DAMES Kampioenschap van Nederland Venlo GirlsGooi 1—2 0—2 2—0 afg. 2—3 2—1 afg. 0—2 2—3 1—3 5—0 ontstond er voor het Hollandia doel een gevaarlijke scrimmage, de bal kwam tegen de paal en lat, maar Schmidt bemachtigde het leer en passeerde v. d, Kooti. De vreugdekreten over deze gelijkmaker waren nog maar nauwelijks verstomd of de bal lag al weer achter Lingeman. Een vrije schop op het Alcmaria doel werd door Groot scherp voor doel geplaatst, waar Bos de bal juist over de handen van de Alc maria doelman in het net kopte. Aan beide zijden deden zich hierna nog enkele kansen voor. Zo schoot Bos eenmaal naast en ging een schot van Brouwer juist over de lat. Een mooie kans kreeg Goossens nog, maar de bal ging net langs de verkeerde kant van de paal. Met 12 werd ge rust. Na de hervatting kwamen de Hollandianen steeds meer in de aanval en de Alcmaria verdedi ging moest zich terdege inspan nen om de aanvallen te weer staan. Het was vooral rechtshalf Oerlemans die zijn aanval steeds weer aan 't werk zette. Wat de Alcmaria voorhoede intussen presteerde was zeer matig en was niet in staat om de Hoornse verdediging te doen wankelen. Een vlotte combinatie tussen Bos en Jager werd besloten met een scherpe voorzet en het was rechtsbuiten Heins die Lingeman van dichtbij passeerde. Hiermede was voor Alcmaria vrijwel het pleit beslecht, want het vertoon de spel was van dien aard. dat het geen enkele belofte inhield. Een kwartier voor het einde kwam doelman, Lingeman in bot sing met een Hollandiaan, waar bij Lingeman ernstig aan het been gewond werd en naar het Centraal Ziekenhuis moet wor den vervoerd. Afink nam voor de resterende t;jd onder de lat plaats en kreeg aanstonds flink werk. Hij redde enkele malen goed, maar kon toch r.iet verhinderen, dat Swin- kels de stand op 14 bracht. De beste kansen waren ook hier na voor Hollandia, maar gedoel punt werd er niet meer. bal wordt overgeschoten. Steeds weer komt H.S.V. terug, maar er wordt te ondoordacht gespeeld. Het is juist een kolfje naar de hand voor de defensie der gast heren die steeds weer haar ter rein kan zuiveren. Toch moet doelman Haanraads er nu aan te pas komen en verschillende ver re schoten met kunde stoppen. Limmen tracht zijn voorhoede aan het werk te zetten, doch doordat Bakker teveel achter blijft gaat er weinig van uit. H.S.V. wordt agressiever en di verse aanvallen worden opgezet zowel over links als rechts, doch de uitstekende Limmen achter hoede geeft weinig goede schiet kansen weg. Als eenmaal de rechtshalf bij een teruggeslagen aanval inschiet heeft Limmen niet over geluk te klagen, daar de bal buiten bereik van de doel man tegen de lat belandt. H.S.V. forceert enkele corners die niet het gewenste resultaat opleveren. Als Morsch keurig voorzet en Bugter inschiet juicht de gehele H.S.V. aanhang, doch na rugge spraak gehouden te hebben met de grensrechter keurt de arbiter het doelpunt af. Verwoede po gingen worden door Limmen on dernomen om de strijd een an dere wending te geven, doch te vergeefs. Steeds weer komen de Rood-gelen terug en het is dan ook een verademing voor de gast heren als de scheidsrechter de rust aankondigt. Na de rust heeft Limmen het windvoordeel en met lange trap pen wordt de aanval aan het werk gezet. Het spel van de ge hele H.S.V.-ploeg echter houdt meer belofte in. Keurig wordt de bal laag gehouden. Na tien minu ten wordt dit beloond ais Haan raads de gehele defensie ver schalkt, de doelman incluis, 01. Kort hierna herhaalt zich het zelfde spelletje en weer ver dwijnt de bal in het doel. Aan de andere ziide krijgt v.d. Molen een kans. Zijn onbeheerst schot gaat echter hoog over. De Heilooër voorhoede laat een prachtig spelletje zien met ver rassende wendingen die de Lim men defensie voor moeilijke pro blemen stelt. Verder dan een buitenspel-doelpunt van v. d. Maas en een kogel van Bugter tegen de paal komen de gasten niet meer. EERSTE DIES MEDISCHE FACULTEIT NIJMEGEN, 2 Mei. Vandaag is de eerste diës van de Medische Faculteitsvereniging gevierd in het Praeclinisch Instituut van de Medische Faculteit van de R.K. Universiteit op Heijendaal. Vanmorgen heeft de moderator van het N.S.C., drs M. van Ogtrop S.J., een plechtige Mis van dank opgedragen. Tijdens de diës-bij- eenkomst werd prof. dr H. J. Lammers geïnstalleerd als be schermheer. Mogelijk is het, dat de zenuwen in de wedstrijd H.R.C.De Kenne mers een hartig woordje meespraken, maar ondanks deze „verzach tende" omstandigheid vroeg men zich langs de lijn herhaaldelijk af, of dit nu de ploeg was die tot het laatste ogenblik nog kansen heeft gehad op het kampioenschap. En toen in de rust bovendien werd medegedeeld, dat Z.F.C. bij de rust een 20 voorsprong op V.V.A. genomen had en dus de kans op een beslissingswedstrijd voor de Kennemers als verkeken moest worden beschouwd, kweten de Bevewijkers zich zo ongeïnteresseerd van hun taak, dat de wedstrijd het aankijken niet meer waard was. En H.R.C., nog niet geheel van de degradatiezorgen bevrijd, wist niet hoe deze tegen stander de genadeslag toe te brengen, ondanks de kansen die zich hiertoe hebben voorgedaan. De 20 nederlaag was dan ook vol komen verdiend, maar allesbehalve eervol. Terstond na de aftrap trokken de rood-zwarte Beverwijkers ten aanval. De voor deze gelegenheid in blauwe shirts gestoken H.R.C.- ers moesten alle hulptroepen aanrukken om dit openingsoffen sief te weerstaan, maar ze von den niet het juiste afweermiddel. De gasten kregen de ene kans na de andere. Linkshalf A. de Vries zou het leder op een ge geven moment van de bedreigde plaats verwijderen, maar de bal schampte ziin schoen. Tot grote opluchting van de H.R.C.-aan- hangers stond spil Van Trierum achter ziin clubgenoot. De Racing- spil kreeg van de zich in ziin nabijheid bevindende linksbin nen Eijkhof slechts de kans om het leder op ziin doelman terug te spelen. In een rustiger om geving zou hem dit zeer zeker gelukt hebben, maar nu. terwijl er zoveel op het spel stond, trap te hij de bal onhoudbaar voor zijn doelman in de touwen (01). Door het verre opdrin gen van de Kennemers-verdedi- ging waren de overigens spaarzame uitvallen van H.R.C. zeker niet zonder gevaar. De binnenspelers van de blauw- hemden rukten echter niet met de aanvallers mee ten strijde en waar Rijkers reeds spoedig tot de ontdekking kwam. dat ziin arsenaal van handigheidjes bii back Leieun geen succes brach ten en besloot op het midden veld te gaan opereren, was er voor midvoor Nieuwstad en rechtsbuiten Hartman weinig eer te behalen tegen de potige ach terhoede der gasten. Schutters gevraagd! Na de rust hadden de gast heren de sterke wind tot bond genoot en slaagden er in meer dere malen voor de vijandelijke veste te verschijnen. Tekenend voor de machteloos heid van H.R.C. was de aanval, die vijf en twintig minuten na de rust werd opgezet. Rechtshalf ontving in schietpositie de bal van Hartman. Hij schoot echter niet zelf maar zette Nieuwestad aan het werk. Wij dachten Nieuwstad met zijn rechtervoet een schot af te zien vuren, maar nee, hij legde de bal voor zijn andere voet om vervolgens. de bal weer over te geven aan een medespeler. Rijkers tenslot te loste een schot, dat hoog over de lat suisde! Vijf minuten later zagen wij een prachtige aanval van de Kennemers. De linkshalf, Pegge- man, die een prachtige partij voetbal vertolkte, lanceerde zijn rechtsbuiten, Jansen, die met de bal aan zijn voet tot aan de doel lijn doordrong en een keurige pass gaf, die midvoor H. v d. Sluis tactisch liet lopen voor zijn broer J. v d. Sluis, die aan de rand van het strafschopgebied hard en onhoudbaar voor keeper Lingbeek, en de naast hem in het doel staande back Zwart, in- knalde (02). Wat hierna neg vertoond werd, was het aankij ken niet meer waard. Scheids rechter v.d. Toorren leidde rus tig en correct. Veel aangename herinneringen zijn van deze ontmoeting niet overgebleven.. Hoe zit het eigen lijk? Kunnen deze clubs elkaar nu in eens niet meer „zetten"? De uit wedstrijd in Nieuwediep had ook al zulk een onaangenaam ver loop. Dat is toch allerminst het doel van de sport. Het begin was al sensationeel, want direct na de aftrap ging de thuisclub met het leder linia rec ta oip het doel der gasten af en het eerste doelpunt bengelde in de touwen. Het werd echter ge annuleerd wegens buitenspel. Meteen gingen de geelwitten in het offensief en het rammeide duchtig in de achterhoede der groenhemden. Iedereen ver wachtte een doorboring, maar 't leder kon nog met kunst- en vliegwerk worden gekeerd en weer naar de overkant. Verduin pikte het leder op en alles van zich afschuddend, scoorde hij, onhoudbaar voor Rietdijk, 1—0. De vreugde was maar van korte duur, want bij een W.G.W.-aanval kreeg Laan een kans en ook Tromp moest vissen (1—1). De gastheren gin gen door, forceerden een corner, welke werd weggewerkt. Hierbij botsten Ramler en Blokker in het beruchte gebied nogal haiyi- handig tegen elkaar op. Eerstge noemde nam het leder in handen, overtuigd dat hij een vrije trap mocht nemen. De arbiter dacht er echter anders over en wees op de witte stip. De penalty werd echter door Kok gemist. Hierop golfde 't spel ongeveer gelijk op en neer, maar werd vrij ruw. lijp -VZV 3—1 0—3 1—0 1—3 0—2 3—3 6—0 7—2 0—0 De Helder-voorhoede, in de afgelopen ivedstrijden goed voor enkele doelpunten, kon in de wedstrijd tegen H.F.C. aan de Spanjaardslaan niet op gang komen. Het ging in deze linie deze middag wat „stroef". Het enige Heider- doelpunt kivam n.l. van de voet va n een H.F.C.-speler. Nee, dat waren we van het Helder-elftal niet meer gewend in de laatste wedstrijden. Het liep niet best tegen een H.F.C.-elftal dat ook allerminst imponeerde. De grootste kracht van de Haar lemmers schuilt noch immer in de uiterst gevaarlijke tweelingbroe ders Hans en Hein Winter. Van deze zijde kwam in de tweede speelheift alle gevaar, en slechts met de allergrootste moeite kon de Helder-verdediging, waarin Haverhoek een pechvolle middag had, staande blijven. In deze Helder-verdediging was v. d. Meulen andermaal weer de vaste rots in de branding. Ook de beide achterspelers en kanthalf konden er nog wel mee door, maar de wit-zwarte voorlijn was bepaald zwak. Geen moment was deze linie ook maar een ogenblik ge vaarlijk voor goalie v. d. Lee en 04 de zijnen. Eigen inzet Windvoordeel bracht Helder een kleine veldmeerderheid maar verder dan een schot van v. d. Blom, dat uitstekend door v. d. Lee werd gestopt, kwam het niet. Enkele uiterst geraffineerde H.F.C. combinaties noopten de Helder-verdediging zeer op haar qui-vive te blijven. Tweemaal kort achter elkaar schoten de beide Winter's rakelings over de lat. Na 25 minuten werd een aanvankelijk afgeslagen Heider- aanval voor H.F.C. noodlottig. De bal was in het bezit gekomen van rechtsachter Dekker die de bal op v. d. Lee probeerde terug te spe len. v. d. Lee had echter zijn plaats tussen de palen reeds ver laten en nu rolde de bal ver buiten zijn bereik in de uiterste hoek (0—1). Dertig seconden la ter herhaalde zich hetzelfde toen Bal een voorzet van Hein Winter bijna in eigen doel werk te. Bijtijds wist de Helder-speler echter de bal 'buiten de staander te draaien. Blunders H.F.C. begon na de rust een grote druk op het Helder-doel uit te oefenen waardoor de wit-zwar- te verdediging in grote ongele genheid geraakte. Vreemd genoeg leverde dit Haarlemse offensief geen doelpunten op doordat men in de H.F.C. voorhoede het schot niet altijd even zuiver richtte. Toen de H.F.C. druk een beetje verslapte kreeg Helder weer enige gelegenheid om „uit" te breken. Via v/d Blom, Lamoree en Vonk, een van alle gemakken voorziene pass, kreeg Veenendaal de gelegenheid om v. d. Lee kans loos te maken, maar evenzovele malen faalde hij. Nadat een* Hel- der-aanval was afgeslagen pro beerde Dorlyn de bal op Mos te rug te spelen. Het gelukte niet want hiertussen bevond zich Hans Winter die de bal meteen met een verre cross-pass door zond naar zijn broer. Diens voor zet werd uitstekend door Haver hoek onderschept. De Heider- doelman liet de bal echter voor de voeten van middenvoor Ort vallen die geen moeite had om de (Advertentie) van uw levensvreugde van Uw enthousiasme I van Uw geest is doorgaans een gevolg van de sleur in uw leven en de I sfeer in uw huis. Blijf jong en enthousiast S haal vandaag nog de nieuwe I GB-behangselcollectie 1953 in j huis en vernieuw uw omge- ving met zo'n fleurig voorde- I lig afwasbaar GB-dessin! HET sterke staaltje uit deze GB- serie, gebracht onder de nos. 1 J 50877 t.m. 50893. m m tm b spelletje voor het Helder-doel, 1 bal in het verlaten doel te plaat sen. (11). Dit gebeurde na 16 minuten. H.F.C. bleef in de aan val en talrijke schoten misten op een haar na hun doel of werden een prooi van Haverhoek. In de 25ste minuut na een serie flit sende aanvallen waaraan door practisch de gehele H.F.C. voor hoede werd deelgenomen loste Han Winter een onverwacht schot, waar Haverhoek royaal over heen dook (21). Beide ploegen gaven er hierna de brui aan. De stand blééf 21. Blolkker liet zich vervangen door Jan Heddes. Eindigde de eerste helft wat rommelig, na de hervatting werd het er niet beter op. S.R.C. was veel sterker, maar scheen hier van niet te' kunnen profiteren. Na een kwartier kregen de gas ten een vrije trap toegewezen, welke sdherip voor het doel ge plaatst werd. Bij de schermutse ling nam Ramler het leder over, en bezorgde zijn club de leiding, 12. Het spelbeeld werd steeds ruwer. Bij een W.G.W.-aanval wist De Moei nog juist vanaf de doellijn te redden, maar de ar biter vond dat het te fors gegaan was en gaf een penalty. Ramler voltrok het vonnis onberispelijk, 13. Deze stand was zeker tegen de verhouding, daar het veldspel van de groen-witten sterker was. Toen Kok echter de bal voor zijn slof kreeg, en door de verdedi ging sneed, was zijn schot on houdbaar, 23. Het liep al aardig naar het einde en de jasten zetten alles op alles om ïun voorsprong te behouden. Slechts twee minuten voor het einde maakte een W.G.W.-back hands en weer was het penalty. Kok sdboot nu feilloos in (33). Na enig over en weer gerommél kwam het einde. Direct protesteerde de W.G.W.- aanvoerder, voor een vermeend handsgeval in het strafschopge bied, wat niet door de scheids rechter was geconstateerd. De strafschop werd door Ramler benut. Nu is het afwachten op de uitspraak der commissie. KOLPING BOYS WON VAN SCHOORL Zondag werd de wedstrijd Kol- ping Boys—Schoorl gespeeld. Schoorl won de toss en verkoos met de wind tegen te spelen. K.B. dat de wind in de rug had, ging met lange passes op de Schoorl- veste af, maar Schoorl wist het gevaar te keren. Nu namen de gasten het initiatief over en goed samenspelend belegerden zij de achterhoede van K.B., waaruit n corner ontstond. Uit de genomen hoekschop sloeg linksbuiten Koop- mans de keeper met een hard schot (01). Verscheidene cri- tieke momenten ontstonden voor beide doelen, maar op het juis te moment faalden de voor hoeden. Zo ging het spel gedu rende een half uur over en weer. Daarna kwam K.B. feller op zetten en in de laatste minuten voor de rust wist midvoor Lou wen, van uit 'n corner, de keeper met een fikse kopstoot te passe ren (11). Na de rust gaf de thuisclub de toon aan, doch de Schoorlverdediging verzette zich krachtig, 'n Goede aanval van Schoorl werd afgeslagen door de goed opgestelde K.B.-keeper. Aan voerder Stam legde de grondslag voor het 2e doelpunt. De bal ging via Stam. die hoop voorzette naar de voorhoede, waarin Lou wen de keeper met een diago naal schot passeerde (21). Schoorl trachtte zich nog te herstellen tegen de stevige K.B.- defensie De scheidsrechter leidde uitstekend. Drie kampioenen eerste en tweede S.V.A. nam geen waardoor de titel aan alle onzekerhc J.V.C. te verslaan dwongen door N. Flevo overtuigend tief lijstaanvoerder diverse lagere elftï bereikten aan de de gelukwensen. Was er vreugde in Assendelfitse, in De R] droefheid om de degr DREO. De Rijpers ve eigen terrein met nii dan 62 van Egimond bovendien Alkmaar niets te voelen voor plaats en zich middels overwinning op Zaanl lig stelde. Waarmee DREO beslist werd. zeker van dat de Rijp niet zullen versagen dig mogelijk zullen p verloren terrein te hi S.V.A. 17 15 O.D.I.Z. 17 11 Egmondia 18 11 Zaanlandia 18 7 Uitgeest 17 7 Zeevogels 17 6 R.C.Z. 18 5 Berdos 17 5 Alkmaar 18 5 D.R.E.O. 17 2 VVV bedr RKEDO ei In 1B blijft de wedlo eerste plaats nog evenals het gevecht oi lantaarn. Dat lelijke d in handen van Valken nederlaag tegen Ber„ daarmee in veiligheii bracht HGSV toch eij nog slechtere positie, speelde WW met, maa zijn beide concurrenten nog heeft, overtuigend SEW scoorde vijf maal tegenvallend Sijbeikarspi EDO kwam royaal ove: dernis van de nabuurdi St. George been. Blok voor alle zekerheid va- en kan nu ook alle zc zetten. V.V.W. R.K.E.D.O. S.E.W. Sijbecarspel R.K.D.V.O. K.G.B. Blokkers Berkhout St. George H.O.S.V. Valken 18 18 17 18 18 17 18 17 18 19 18 10 10 9 9 8 6 6 6 5 2 3 VIOS ein Ineens is IC bevrijd spanning. Koedijk had zit genomen van d plaats, maar om de 1 door niet minder dan „geknokt". De club, d. hele jaar feitelijk het recht op had, VIOS uit huizen, heeft gisteren doorgehakt. Het won van JVC, dat de ernsti, current was. Tegelijk won N. Niedorp van en kon WGW het tegen kranig herstellend SRC der brengen dan een ge 3—3. Het ingediende p de Heldersen, al wordt wonnen, niet meer bate vogels won tenslotte vap Wieringerwaard. Vios 19 14 J.V.C. 19 12 W.G.W. 19 10 N. Niedorp 19 10 Hugo Boys S.R.C. Vrone Kaagvogels St. Victor .o Wierin.waard 19 Koedijk 20 19 19 19 19 19 1 2 5 5 5 3 2 5 2 2 2 St. Adelbert St. Adelbert heeft in stekend werk gedaan doe ster met 1o te kloppe door is de kans, dat de ders alsnog van die verr laatste twee plaatsen i behouden gebleven. V Bavo niets dan akeligs den. St. Bavo verloor kansloos van kampioen, de Zaanseboys. Dat hie Zaankanters overigens n want Foresters gaf geen klopte Grootschemer mei 2 A: Zaanse Boys 20 17 foresters 20 16 Jisp Purmerland Knollendam W.B.S.V. 20 18 20 20 L-r. Schermer 20 P.S.C.K. Be ems ter R.K.S.V.S. St. Bavo St. Adelbert 20 20 18 20 20 14 8 8 6 9 7 4 4 5 3 1 2 0 4 4 6 0 3 5 3 1 5 Drie clubs gelij Sensatie ook in 2B, w S.als kampioen gedoi V dp eigen terrein i DWr r? verslagen wer ik De mannen uit Di bewezen daarmee zichze 7iif6n dienst, d Zwaagdijk. Drie clubs n met op twee afstand Westfriezen. De

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4