Einde van G.E.B. ie zicht? Min RAL St. Aloysiussch verzorgde ouderavond ESTRELLA" AGENDA De heer J. J. Dinkelberg venveert zich Wie raadt de CORSET of BEHA bij Corset-Speciaalzaak Hard nodig INGEZONDEN Raad Bergen Raad zou in meerderheid stemmen vóór overdracht Volgende raad beslissing DE SPELREGELS eerste prijs tweede prijs en drie prijzen van f 5.00 f 2.50 f 1.00 op België pro gr a Tele vis Pagina 2 DONDERDAG 7 MEI 1953 ALKMAAR In 't Wapen van Heemskerk waren gister avond de ouders van de leerlingen der St. Aloysiusschool hijeen, om de ouderavond bij te wonen; ook pastoor Binkhorst, pater Trooster en pater Buis, br.-overste, als ook verschillende leden van het schoolbestuur en de heer Th. Dijkstra, hoofd der St. Willibrordusschool en ver schillende onderwijzers gaven acte de presence. Het Hoofd der school, de Eerw. Br. Matthias sprak het openings woord, waarin hij wees op het contact, dat er tussen school en gezin moet bestaan; speciaal het contact tussen ouders en onder wijzers is van nut en wat de onderwijzers betreft, die zijn daar steeds toe bereid. Br. Matthias wees ook op de karaktervorming via de school, de jeugdvereniging en de sportvereniging en riep ook op dit punt de medewerking in van de ouders. Nadat de leerlingen vervolgens enkele liederen op uitstekende wijze ten gehore hadden gebracht hield de heer N. P. Tervoort, Hoofd der VGLO-sehool te Zaan dam, een causerie over de prak tische moeilijkheden in de opvoe ding, in het bijzonder de moei lijkheden, welke liggen in het gezin, bij het kind en in het milieu. Allereerst wordt van de ouders vereist, dat er bij hen harmonie bestaat tussen hun levensbeschou wing en hun levenshouding; de vérhouding tussen de ouders en de geest in het gezin zijn belang rijke factoren. Een harmonische opvoeding beoogt nog meer dan het zorgen voor een baantje in de maatschappij; de kinderen die nen te worden gevormd tot so ciaal-voelende mensen, die hun taak in de gemeenschap zullen weten te vervullen. Wat de moeilijkheden van het kind zelf betreft, dienen de ouders bij hun opvoeding aan te leunen aan de verschillende leef tijdsperioden van het kind; elke leeftijd heeft zijn eigen proble men. Een voornaam ding is, dat ook de ouders belangstelling to nen voor de school als opvoe dingsinstituut. De ouders hebben hun recht tot opvoeding aan de school gedelegeerd en daarom mag van hen verwacht worden, dat zij het gezag van de school niet ondermijnen. Na nog gewezen te hebben op de maatschappelijke taak van de school, die van advies kan dienen bij de beroepskeuze, wees spr.. op dè moeilijkheden van het milieu, (Advertentie) KOOPT UW Hoogstraat 7 Telef. 3550 ALKMAAR 5 CORSETREPARATIE 3 binnen enkele dagen gereed fl Uitslag aanbesteding ALKMAAR Door Dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoog heemraadschap Noord Hollands Noorderkwartier is aanbesteed het opruimen van diverse verde digingswerken in enkele bij het hoogheemraadschap in onderhoud zijnde dijken, in de omgeving van Petten. De inschrijvingen luiden: G. Kruk. Beverwijk. 109.444 I Puin eigendom aan nemer; minderpriis f 6700. II Be tonijzer eigendom aannemer, min derpriis 800. III Alle materia len voor de aannemer; minder priis 7500. N.V. P. Daalders' Aannemersbedrijf 128.744: III minderpriis f 3450. N.V. v/h P. R. Roosch, Rotterdam 142.379: I minderpriis f 35.000: II minder priis 10.000: III minderpriis 15.000. Aannemersbedrijf Kui per en Leeuwenkamp. Petten: 129.850; I meerprijs f 6000; II minderpriis .f 3500; III meerprijs 2500: H. Toes. Stolpen f 138.000 I meerprijs f 6800; II minderpriis 1400: III meerprijs f 5400. G. Koolhaas en Zn. R'dam f 163.000; I meerprijs f 6.50 per m3; II min derpriis 20,- p. m3; III geen in teresse. De gunning is aangehou den. DONDERDAG 7 MEI Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: ..Die Fledermaus". REX: Het zwarte kasteel, 18 j. VICTORIA: Vrouwenkamp Borneo 18 i. HARMONIE: Angst voor het Huwelijk. 18 j. Apotheken: Voor spoedgevallen na he denavond 6 uur te bereiken apotheek „De Bever". Em- mastraat 36. Apotheker P. J. Meurs. HOTEL VICTORY: Ontwikke lingscursus jongens en meis jes St Dom. par. boven 17 jaar: Pater Augidius Bren- ninkmever. O.P. over ..Onze Weg" WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Toneelavond Spoor weg Ontspanningsvereniging VALKS LUNCHROOM: 8 uur: Vereniging voor weer- en Sterrenkunde. STEDELIJK MUSEUM: toten met 17 Mei Unesco-expo- sitie Leonardo da Vinei. Ge opend 25 uur. Vrijdags van 105 en 's avonds van 79 uur. HOOG WATER :Vrijdag 2.35 en 14.35 uur; laag water 8.15 en 21.25 uur. die alle goede resultaten van de opvoeding in gezin en school te niet kunnen doen. Spr. bond de ouders op het hart, vooral aan dacht te schenken aan het kind in de puberteitsjaren, want, zo zei hij, niet wie het kind heeft, heeft de toekomst, doch wie de puber heeft. De voorlichting dient gegeven te worden op de leeftijd van 10 tot 12 jaar, als het kind nog ver trouwelijk met de ouders om gaat. Door vrienden en vriendin nen der kinderen in het gezin op te nemen, bereidt men het kind voor op zijn sociale taak in het leven. Spr. vroeg vooral ook aandacht te schenken aan de opvoeding van het jonge meisje dat de moe der is van straks. In een gezin, waarin met de kinderen over God en met God over de kinderen gesproken wordt, wordt de kiem gelegd voor nieuwe christelijke gezinnen, waaruit ook de roepin gen kunnen komen en gedijen. Nadat Br. Matthias de heer Tervoort dank had gebracht voor zijn helder betoog, voerden de leerlingen een aardig toneelstukje op, een „werkelijkheids-imitatie" in drie bedrijven, waaraan de ouders nog een genoegelij'k uurtje beleefden. (Advertentie) OP ALLE ZAKEN mt mm la/V i/m l/b/06iN Drogisterij BAKKER Kennemerstraatweg 109 HEILOO AFD. OPTIEK ALKMAAR. Als men in Koenens' woordenboek kijk* bij het woord „fancy-fair", dan vindt men daar „liefdadigheidsbazar", een woord, dat een beetje goed koop klinkt. Dicht er bij staat het woord „fancy-prijs" en dat wordt weergegeven als „willekeu rig, hoge prijs". Het Engelse woord „fair" be tekent kermis en een fancy-fair is dan ook een kermis, waar de fantasie hoogtij viert, zowel wat betreft hetgeen geboden wordt, als wat betreft de prijzen, die be taald w-orden. Lezers, ik wil er alleen maar mee zeggen, dat wij weer een ouderwetse fancy-fair van A.F.C. gaan beleven, die bij de gemid delde Alkmaarder nog een aan gename gedachte oproept. Vindt u dat gebedel onder de hand vervelend worden? Nu, van AFC hebt u niet veel last in uw leven en ik kan u verzekeren, dat er heel wat mensen zijn, die plezier aan ons AFC beleven, zo wel binnen als buiten de lijn. Ik waardeer altijd in AFC de zorg, die er besteed wordt aan de jeugd; niet zo lang geleden had ik daarover nog een menings verschil met een overigens zeer achtenswaardige man. die van mening was, dat AFC te veel aan jeugdbeweging doet en te weinig aan sport. Ik heb heftig ontkend dat de sport bij onze club verwaarloosd wordt en een vereniging, die alleen maar oog heeft voor zijn eerste elftal, doet mijns inziens niet voldoende aan de opvoeding. Hoeveel jongens zijn tegenwoordig nog te vangen via de jeugdbeweging? Het is jammer, maar waar, dat dit aan tal niet groot meer is en het gaat de sportclubs, wat 't ledenaantal betreft, dan ook naar den vleze. Dan zal de sportclub ook aan opvoeding moeten doen, waarmee ik bedoel, dat „HUP AFC" hard nodig is, om in onze grote ver eniging zowel aan sport als aan opvoeding te doen. Als AFC een klein plaatsje in uw hart heeft, dan hebt u het hart niet om Zaterdag en Zondag a.s. weg te blijven. Het is een kermis, waar de fantasie hoogtij viert. Rector J. VAN DER ZALM, Geestel. Adv. DE VLIEGTOCHT BERGEN Een over-gelukkige Gerard v. d. Steen, Molenstraat 4, alhier en zijn meisje Elly Thomas, Antoniusstraat, die beiden de droppingparachutes hebben ge vonden, gaan op Tweede Pinkster dag vliegen. Door het verkrijgen van de eerste en tweede prijs hebben zij recht op drie vlieg- trips. Als derde persoon mag hier voor het zusje van Elly, Ans Tho mas mee. De K.L.M. vergoedt de reiskosten per trein. Bovendien krijgt Ger. v. d. Steen nog een tocht aangeboden met een zweef vliegtuig. Burgerlijke stand HEILOO. Alwin, z.v. L. J. Reek en A/'J. van der Meer; Fredericus Maria, z.v. S. Kops en M. Zonneveld. Ondertrouwd: Stephanus Kui per en Margaretha M. Bakker. Getrouwd: Willem Elise Bor- jeson en Johanna Nijenhuis; Si mon Petrus Stokman en Elisa beth Maria Hoebe. J.G.-nieuws HEILOO. Men vevzoekt ons opname van het volgAn.de: Hedenavond om 8 uur wordt weer een lezing gehouden voor de leden van de ontwikkelings cursus, door mej. B. Speet uit Alkmaar, over het onderwerp: „Voordracht." Het belooft een prachtige avond te worden. Komt allen op tijd! Het Bestuur. BIJ EEN LUSTRUM ALKMAAR. Een lustrum is een feit, om er even bij stil te staan. Zelfs als het een dans- lustrum betreft, in dit geval de 5-jarige werkzaamheid van het Comité ter bevordering van het dansen voor de R.K. Jeugd in katholiek verband voor Alkmaar en omgeving. Om dit te bereiken staken vijf jaar geleden de besturen van de R.K. Jeugd-standsorganisaties de koppen bij elkaar. Men wilde iets doen, om de neutraliserende invloeden van de openbare dans gelegenheden in stad en omge ving te weren en daartegenover ook een positieve daad stellen: de danslustige jongelui de gele genheid geven in eigen milieu 'n dansje te maken. Een comité, waa-rin de ver schillende j eugdstandsorganisaties waren vertegenwoordigd, toog aan het werk en elk jaar organiseerde men in 't Gulden Vlies de beken de dansavonden voor katholieken die begonnen op een tijdstip, dat de kerkelijke plechtigheden niet in het gedrang kwamen en ein digden om half 13, zodat de jeugd voor middernacht weer thuis kon zijn. Het dansen geschiedde steeds onder de deskundige leiding van erkende, katholieke dansleraren en het comité hield voor zoveel nodig een oogje in 't zeil voor het goede verloop van de avond. Voor vele ouders was het een grote geruststelling, dat zij hun kinderen naar deze veilige dans avonden konden laten gaan; het gevaar van gemengde verkering werd hierdoor voor een groot deel voorkomen en de kans op een goede verkering bevorderd. Het comité heeft thans vijf jaar tot veler voldoening gewerkt en is voornemens haar taak ook in de toekomst te blijven vervullen. De vreugde om dit lustrum wordt tot uitdrukking gebracht in een lustrum-bal, dat Zondagavond (jammer dat 't samenvalt met de Fancy Fair van AFC) in 't Gul den Vlies wordt gegeven, aan vang half 9. Wij wensen het R.K. Dans- comité nog menig lustrum toe. Mijnheer de Redacteur. In uw blad van Maandag j.l. komt een verslag voor van een gehouden vergadering van V.V.V.'s op Texel. In deze bijeenkomst zijn enkele aan tijgingen aan mijn adres gericht, zonder dat ik mij op de bewuste vergadering mocht verweren. Ik mag dus aanne men, dal U mij daartoe in de gelegenheid wilt stellen, aan de hand van uw reportage. Ie. Dat ik mijn verweerschrift niet aan de bestuursleden der Federatie zond, moet men als een natuurlijke reactie beschouwen jegens de ondemocratische wijze waarop het bestuur mij behandeld heeft. 2e. Mr. Breebaart heeft in het openbaar medegedeeld, dat ik de naam der Federatie had mis bruikt. Uit geen enkel feit is dit tot heden gebleken, ook niet t.a.v. de omzetbelasting, in welk ver band juist de belangen der VVV's zijn gediend. Mr, Breebaart heeft geweigerd zich hierover door de enige bevoegden te laten voor- en inlichten. 3. Het adresboek van Alkmaar. De voorzitter zeide: „hij deed het voorkomen, of dit een uitgave van de Federatie was". Met betrekking hiertoe is niets onregelmatigs geschied. Deze uit gave is met voorkennis en in stemming van het Federatiebe stuur tot stand gekomen; de Fe- deratiekas heeft er van geprofi teerd! Een en ander is sedert 1948 schriftelijk geregeld, hetgeen alles aan mr. Breebaart bekend kan zijn. 4e. De heer Ooms heeft gezegd, dat ik in 1946 de Zaanse VVV had misbruikt voor persoonlijke TEHUIS VOOR BEJAARDEN BERGEN. In verband met de gunstige ervaringen, die men heeft opgedaan met het woning complex Merelhof, zijn plannen ontworpen voor de bouw van een tehuis voor bejaarden, waarin vijftig personen een woning kun nen vinden. Deze plannen zijn reeds in een dusdanig stadium ge komen, dat men hoopt ze nog in dit jaar te kunnen verwezenlij ken. NIEUWE NOTARIS TE DEN HELDER Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot notaris binnen het Arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Den Helder, Chr. H. Kingma, candi- daat-notaris, wonende te Den Helder, in de plaats van J. W. de Wijn, eervol ontslagen. Het belangrijkste van de raad van Bergen kwant gister avond op de vergadering pas tijdens de rondvraag ter sprake, toen de heer Hemelrijk een waarschuwing richtte tot B. en W. naar aanleiding van een schrijven van de drie middenstandsverenigingen te Bergen aan de raad. De V.V.H.B., de Hanze en de Berger winkeliersvereni ging namelijk hebben B. en W. en de raad het volgende onder de aandacht willen brengen „De relatieve rentabiliteit van het bedrijfsleven maakt een zo zuinig mogelijk gevoerde exploi tatie noodzakelijk, gezien het con- currentie-element van deze tijd. De vastrechttarieven, gecalculeerd tezamen met de kWh prijs van het G.E.B. liggen in een zeer on gunstige verhouding ten aanzien van de P.E.N.-gemeenten uit deze omgeving. Bij controle is geble ken, dat. waar men is aangeslo ten bij het P.E.N., de prijs voor de grotere verbruikers naar ver bruik vastrecht verrekend met de kWh prijs ligt op ten hoogste 10 a 12 ets per kWh. Electrisch koken blijft buiten beschouwing, daar dan de tarie ven nog beduidend lager liggen. Het G.E.B. zal, om zijn bedrijf te kunnen dekken, toch altijd een dergelijke bedrijfspolitiek moeten volgen dat zijn bedrijfshuishou- ding zal worden gecalculeerd in de prijsvaststelling van vastrecht en/of kWh prijs. Het bedrijfsleven kan het niet anders zien, dan dat de verbrui ker te enenmale altijd voordeliger zal kopen bij de „bron" en dat een tussenleverancier altijd een zekere prijsverhoging meebrengt. De drie verenigingen verzoeken Uw college met klem, zo spoedig mogelijk een gunstige beslissing t.a.v. overgang G.E.B. naar P.E.N. té nemen". Het stuk was ondertekend door Jb. I. Hovenier, J. Kreb, J. M. Thomas, A. Ooyevaar, L. de Pee en K. M. Gerritsen. Raad voor! De heer Hemelrijk deed de voorzitter de mededeling, dat, wanneer er een voorstel om het G.E.B. aan het P.E.N. over te dragen in behandeling zou komen, de meerderheid van de raad zich ervoor zou verklaren. Het zou niet onwaarschijnlijk zijn, dat de raad zelf het voorstel ter tafel brengt. Een beslissing van de Commissie Hupkes is nog steeds niet gevallen en dat kan nog wel een jaar duren. Dat wil echter zeggen, dat het G.E.B. de ge meente en de gemeentenaren f 26.000,kost, terwijl het G.E.B. geen perspectief meer biedt. Hij raadde de voorzitter aan, zich nog maar eens op tegenargumenten te bezinnen, maar maakte daarna een opmerking, die zoveel zeggen wilde als: Burgemeester, winnen kunt U het toch niet meer.... De burgemeester antwoordde, dat hij naar een uitweg zou zoeken... Mr. Sluis vond het onjuist dat de huidige raad bij het scheiden van de markt een dergelijke belang rijke beslissing zou nemen. De partijen zouden het „al-of-niet- G.E.È." in hun verkiezingspro gram kunnen opnemen, om zo doende de gehele bevolking méé te laten beslissen. Overigens wil de hij wel zeggen, dat hij zou stemmen vóór overdracht. Hij meende, dat het zeer waarschijn lijk zou zijn, dat langere handha ving van het G.E.B. ten koste van de burgerij zou gaan. En zo zal dit voor Bergen be langrijke vraagstuk in de eerst volgende vergadering, bij de be handeling van het ingekomen stuk, zoals hierboven omschreven, aan de orde komen. Mededelingen. De voorzitter kondigde aan, dat binnenkort een voorstel ter spra ke zal komen omtrent het verwij deren van hekken in de bossen. Het plan zal zijn beslag moeten krijgen, vóór de feestelijke bij eenkomst in het Oude Hof, waar van de overdracht aan de ge meente op 17 April j.l. heeft plaats gehad. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het Oude Maasdammerhof opgegeven is als bouwterrein voor het tweede ge bouw voor Ouden van Dagen. De heer Brak deed het voorstel, dit land te bestemmen als vogel broedplaats. Over dit voorstel zal het college van B. en W. met een deskundige spreken. De voorzitter zei, geprotesteerd te hebben tegen de felle verlich ting op het vliegveld, dat al te brutaal de sfeer in de polder te niet doet. Wellicht is er iets tegen te doen, door verlichting langs de afsluithekken aan te brengen, zo als dat bij concentratiekampen gebruikelijk is. Er zal nog nadere actie voor gevoerd worden, be loofde de voorzitter. De bestaande regeling van de bezoldiging der vakonderwijzers werd ingetrokken en vervangen door een aan de Rijksregeling aangepaste verordening, regelende de bezoldiging van de vakonder wijzers, werkzaam bij het open baar gewoon lager onderwijs en het openbaar uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Bergen. Zelf aan 't bouwen! Het raadsbesluit van 18 April 1952 betreffende de overdracht van 22 woningwetwoningen aan de plaatselijke woningbouwver enigingen werd ingetrokken. Het betreffen de 22 woningwetwonin gen aan de J. M. Graadt van Rog- genweg en de Piet Boenderma- kerweg. De bouwverenigingen hadden zelf hierom verzocht. De heer Den Das zei, dat het voor de bouwverenigingen zelf meer perspectief biedt en pretti ger werken zou zijn, zelf een com plex woningen te zetten, dan ad ministrateur te spelen voor een complex gemeentewoningen De raad verkocht aan de heer P. Admiraal tegen de prijs van f 2.520.een bouwterrein groot 630 m2 tussen Doorntjes en Mid den Geestweg, en voteerde een bedrag van f 307,48 voor verbete ring van twee op het Noorden ge legen lokalen van de openbare school voor U.L.O. Voorts besloot men tot het toe kennen van een premie uit het Terlingenfonds aan de heer A. Jonker van 50 pet. van de ver moedelijke kq^ten van de verbe tering van de' woning Kerkedijk 32. (Ten laste, van de gemeente blijft f 466,67),'maar verwierp het voorstel, om aan te gaan een geldlening groot f 300.000,tegen een rente van 3 7/8 pet., met de opbrengst waarvan een kasgeld lening zou kunnen worden terug betaald, daar inmiddels de rente voet te hoog is geworden. Het bedrag van f 500.000,dat in 1953 in totaal aan kasgeld mag worden opgenomen werd met f 250.000,verhoogd. Weer 3 woningen. De bouw van drie woningwet woningen aan de Kerkedijk werd goedgekeurd. Hiervoor zal uit 's Rijks kas een jaarlijkse bij drage worden aangevraagd. In een ervan zal het hoofd van de Van Brederodeschool worden ge huisvest. Het terrein van .2600 m2 aan de Verspijckweg te Bergen aan Zee werd, ten' behoeve van de bouw van zes woningwetwoningen voor de prijs van f 5.720,-— aange kocht van de „N.V. Bouw en Ex ploitatie Maatschappij Bergen aan Zee". Nieuwe straatnamen. Aan de verbindingsweg van de Breelaan naar de Zuidlaan werd de naam gegeven van Reigerslaan en aan de nieuwe weg van de Midden Geestweg naar de Meer weg de naam van Mezenlaantje, vanwege de reigers en mezen, die daar in grote getalen plegen te Vertoeven. B. en W. hadden ook voorgesteld om de naam Stienweg te geven aan de verbindingsweg tussen Loudelsweg en Dorpsstraat. Deze naam kwam volgens de voorzitter voor op een heel oude kaart van Bergen uit de zestiende eeuw. Toch vond men die naam niet mooi genoeg. Stienweg zou „steenweg" betekenen.... Er werden allerlei grappige namen bedacht zoals nonnenpad (voorzit ter), Gaspad, de heer Brak kwam zelfs met de naam „Geld-weg", maar per slot van rekening werd toch maar besloten, nog even tijd te nemen, om een goede naam voor deze weg te vinden. 'n Douceurtje! Voor het jaar 1953 werd aan de Alkmaarse Reddingsbrigade een subsidie toegekend van f 100. De raad keurde vervolgens goed het voorstel van B. en W. tot het opnemen van een rekening cou rant crediet van ten hoogste f4.000,— voor het tijdvak van 15 Mei t.m. 31 Dec. 1953 ten behoeve van de vereniging ter bevorde ring van het vreemdelingenver keer en tot het met deze vereni ging aangaan van een rekening courant overeenkomst waarin de door de vereniging te betalen de- bet-rente wordt gesteld op 4 pet. per jaar en de eventueel te ont vangen credit-rente op pet. per jaar. De raad stelde nieuwe veror deningen vast tot regeling van de seizoensluiting in het algemeen en de opening van enkele winkels te Bergen aan Zee buiten het sei zoen gedurende 4 uren op Zon dagen. De raad besloot voorts tot het garanderen van een geldlening onder hyothecair verband ad f 7.400,— welke de bouwspaarder de heer M. J. v. d. Velde te Zaan dam zal ontvangen van de N.V. Bouwkas Noord Nederlandse Ge meenten te Assen ter financiering van de bouw van een woning aan de Lijtweg te Bergen. De lening ad f 7.400,zal in 30 jaar op annuïteitsbasis worden afgelost en een rente bedragen van 4% pet. Op 17 October besloot de raad over te gaan tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Gas- weg groot 546 m2 voor de prijs van f 3.15 per m2 aan de heer J. Kleijberg, Meerwijklaan 6, alhier. De heer Kleijberg heeft thans ech ter te kennen gegeven op aan koop van dit perceel geen prijs meer te stellen, weshalve de raad het genomen besluit introk. Rondvraag. In de rondvraag deelde de voor zitter mee, dat de kop op het Jan Tooropbeeld binnenkort weer zal worden geplaatst, hopende natuurlijk, dat die niet weer door baldadigheid zal worden vernield. Een ogenblik sprak men nog over een eventuele verplaatsing van het beeld, dat thans wat achteraf staat (Cranenburg werd al ge noemd) maar daar zullen B. en W. eerst eens een poosje over nadenken. belasting-escapades. De feiten zijn hier de volgende: In de bestuursvergadering der Zaanse VW van 25 April 1952 zijn besprekingen gevoerd over in de oorlogsjaren ontwikkelde initiatieven en daaruit ontstane situaties. Zowel de penningmees ter als de secretaris (ondergete kende) hebben hun beleid ten deze uitvoerig toegelicht, zoals de notulen deze met name noemen. Letterlijk staat daarna in de no tulen: „In de hierop volgende gedachtenwisseling kwam wel vast te staan, dat al deze dingen te goeder trouw zijn gedaan, han delende in de gemoedelijke sfeer die zoveel jaren de grondslag van de samenwerking in het be stuur gevormd heeft; dat er van enige onoirbare onregelmatigheid door welk bestuurslid ook, geen sprake kan zijn, doch ook dat door het dooreenlopen van ver schillende initiatieven, het op de schouders nemen van omvangrijke taiken door enkele bestuursleden individueel zonder alle onderwer pen tevoren precies te stellen, de fouten zich thans wreken." Dat de voorzitter van de Zaan se VVV thans meent in een open bare vergadering bij afwezigheid van de betrokkene, te moeten rapporteren over een aangelegen heid die intern als afgedaan be schouwd is, kan in de gegeven omstandigheden dan ook alleen maar betreurd worden. Dit zijn dan de drie feitelijke ten-laste-leggingen in uw verslag. Ik weet dat er meer zijn; tot nog toe is er geen enkele steekhou dend gebleken. Nimmer zijn tus sen bestuur en directeur questies geweest; nooit in de 18 jaren van samenwerking is mij iets onregelmatigs verweten, nimmer is er ook regelrecht tegenover mij iets onderzocht, ook is mij gedurende deze nare periode geen enkele nuttige raad gegeven. Ik behoor nu eenmaal tot de cate gorie „harde werkers", zoals in de vergadering ook is opgemerkt en deze soort gaat nu eenmaal onder critiek gebukt haar levens weg. Het Federatiebestuur heeft gemeend zijn directeur de woes tijn te moeten insturen op een ogenblik dat van alle rechten tot het verkrijgen van een revisie van het vonnis nog gebruik kon worden gemaakt, zodat- de voort varendheid van het bestuur in de-ze het grootste raadsel blijft, vooral na' de weggewerkte alle lof te hebben toegezwaaid, terwijl door zijn vertrek grote belangen in de verdrukking dreigen te komen. W eersverwachting Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond: NACHTVORST Tamelijk heldere nacht met weinig wind en op vele plaat sen lichte en in het noordoos ten van het land mogelijk zware nachtvorst. Morgen overdag vrij zonnig weer met een zwakke tot matige noord oostelijke wind en ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. HET KINDJE MET DE MERELS BERGEN. In tegenwoordig heid van alle raadsleden heeft burgemeester Huijgens in het Me relhof, het woningcomplex voor bejaarden, een beeld onthuld, een kindje voorstellend, dat in de handen enige merels koestert. Het beeld werd vervaardigd door mevr. A. J. Kouwenaar-Bijlo. Burgemeester Huijgens merkte op, dat dit nu eens geen bevrij dingsbeeld is, maar zuiver een uiting van vreugde over de ont luikende natuur. Het beeld is ge plaatst als een symbool van de band, die de Bergenaar bindt aan de natuur en zijn mooi dorp. Spr. bracht hulde en dank aan de kun stenares, die de gemeente op een van de geliefdste plekjes met dit werk heeft verrijkt en toonde zich zeer voldaan over de uitvoe ring van de opdracht, door het ge meentebestuur gegeven. Aan de bewoners van Merelhof werd kof fie met gebak aangeboden, dat bij hen thuis zal worden bezorgd. K.C.B. gaat Martinus Nijhoff herdenken BERGEN. Het Kunstenaars centrum Bergen zal Zaterdag 16 Mei a.s. in „De Rustende Jager" de onlangs overleden dichter Martinus Nijhoff gaan herdenken. Hieraan werken mede mevr. Georgette NijhoffHagedoorn en de lettekundige Jan Engelman. Ook het Alkmaarse strijkkwar tet met Pierre Verdonek aan de vleugel, zal medewerking verle nen. Expositie Roggeveen BERGEN. Ter gelegenheid van de 65ste verjaardag van de heer J. Roggeveen organiseert 't K.C.B. een tentoonstelling van diens aquarellen en bouwontwer pen. De tentoonstelling zal Vrij dag 15 Mei in „De Rustende Ja ger" geopend worden door de heer C. W. Royaards uit Schoorl. De expositie van reproducties van Remibran-dt bij het K.C.B. is het bomend weekend (9/10 Mei) voor het laatst te zien van half 3 tot half 6. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: Jo hanna C., d.v. P. A. Timmer en C. C. Kloet; Engelbertha C., d.v. A. Zuijderlan-d en Adriana C. M. van den Akker; Adrianus J. M., z.v. J. Oud en E. Groot; Johanna E., dochter van D. Schaddenhorst en A. van Mens; Geertruida M„ d.v. J. J. Madder en A. C. Hazes. Gehuwd: P. B. Stokman en C. P. M. de Laat; H. Poelman, en M. C. Zandbergen; N. M. J. Ur- sem en T. Blokker; W. van Dok en M. T. Swager. Overleden: Tr. de Vries, 74 jaar J. J. DINKELBERG. wed. van C. Kater. Er is uitstekend voorspeld, deze keer. Hoewel wij toch eerlijk dachten, dat de opgaven „erg moeilijk" waren, waren vele deel nemers blijkbaar een andere mening toegedaan. Vier inzenders be haalden 7 punten en er waren er elf met 6. Opvallend was, dat weinigen Alcmaria een kans gaven tegen Hollandia en de meesten H.S.V. tegen Limmen favoriet noemden. Het zegt toch wel iets, dat de vijf prijswinnaars deze wedstrijd precies goed raadden. Na loting vielen de prijzen aan de volgende voetbalkenners toe: I. Frans Reus, 2e Rozenstraat 1 Lutjebroek f 5, 2. Ellie Hooiveld, Krimpen 433, Andijk W f 2,50 3 A. SmitFolmer, D 54, Spierdijk 1, 4 Sj. van Iersel, Baanstraat 36, Hoorn f 1, 5. H. Handgraaf, Polderweg 35, Den Helder f 1, En hier zijn weer de nieuwe wedstrijden: UITSLAG NIET INVULLEN D.E.M.Zaandijk VitesseAlkm. Boys Z.A.P.Schagen R.K.A.F.C.Purmerend R.K.E.D.O.—V.V.W. Naam: Woonplaats: Adres: 1. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens uw mening de wedstrijd zal worden beslist. Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijfers, krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen), worden de volgende prijzen beschikbaar gesteld: 2 Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres bij voorkeur op bovenstaand invui-formulier moeten als brief worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG", daarmee bespaart U ons veel werk. 3 Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 UUR aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspondentie gevoerd. De minister vat in Brussel, ter Jaarbeurs aldaa uitgesproken, kele aspecten onder de loupe enkele critische gon met op te bewijs is van de is ook verheug van het ene lat? king op het am De minister hoofdzakelijk in d< de cijfers, die de handelsrelaties tui en België bepalen blemen der Beneh rein. Van Maart 19 1953 bedroeg de tol België naar Nedei milliard francs en port van Nederlan 18 milliard francs dustriële export naar België ruim totale industriële u gië naar Nederlan ruim 175 pet. van export naar België metaalexport was linge verkeer meer voudige van de N Belgische textielex bele van de Nede overige Belgische 15 pet. meer dan Het tweede bi feit is de belangrij de Beneluxlanden markt hebben vervt was het Belgische Nederlandse impor 1952 17 pet. De oj cijfers tot de B zijn 8,9 pet. en Belgische winst va wat groter geweest landse, globaal gest deel dus ruim 50 Minister v. d. dat tegen de acl deze cijfers de 1: waarmede recent o VRIJDAG HIL VERSUF 7.00—24.00 I KRO: 7.00 Nieuws 7.45 Morgengebed 8.00 Nieuws en w Gram.; 9.00 Voor 9.35 Waterstanden: 9.45 Schoolradio; 10.25 Symiphonette kwartet; 11.00 Vo< 11.40 Franse chansc gelus; 12.03 Polit Land- en tuinb 12.33 Salonorkest e Zonnewijzer; 13.0C Kath. nieuws; 13.20 13.25 Pianoduo; vrouw; 14.00 Sopr 14.20 Sympih.ork. e Metropole orkest e Pianorecital; 16.00 ken; 17.00 Voor de Kinderkoor; 17.30 C 18.00 Mil. caus.; 18. muziek; 18.30 L 18.52 Act.; 19.00 N Regerdngsuitz.: „V< toelichting"; 19.30 De gewone man; 20. gons de Villars", op Christen in de wen 22.00 Cemibalogezels 22.25 „Om de toek< derland", klanikb.; loof in ene, Heilige, caus.; 23.00 Nieuws Gram. HILVERSUM 7.00 VARA; 10.20 VARA 16.00 VARA 21.00 VARA 23.00—24.00 VARA: 7.00 Nieuwe 7.15 Gym; 7.30 Gram en weertoer.; 8.18 Voor de huisvrouw 9.40 Voor de klem 10.00 „Thuis", eau Morgenwijding; V Gram.; 10.30 Schoi Orgelspel; 11.10 R 11.30 Bariton en f 12.00 Musette-orkest en tuinb.med.; 12. prognose; 12.48 C Nieuws; 13.15 Med gram.; 13.30 Lichte Voor de vrouw; 14 tal; 14.50 Voordr 15.10 Cemfoalo-geze Lichte muziek. V Gram.; 16.30 Voor d Vocaal dubbelkwarti caus.; 18.00 Nieuws citaties; 18.45 „Ach zon" hoorspel; 19.00 19.15 Praatje over belangen; VPRO: 19 deleeuwen in Fran 19.50 Berichten; 2 ment in deze tijd", c „Deze week", oausej Nieuws; 20.05 Gev 22.00 Soc. comm. muziek; 22.40 „Onde hoorspel; 23.00 Niet Sport; 23.25—24.00 igramma. VRIJDAG 8 VARA .20.15—21.15: 1. A Uitzending over zoi Weerbericht; 4. Sc toonstelling Pauz< programma.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2