Nog een avond Hup A.F.C, V. h HET VAN DE OP REIS? Uitvoering T'oonkunstkoor Zuid-Afrikaanse volksspelers bezochten de Wieringermeer Motorrijder- zwaar gewond Honderd Jaar „Kromstaf" s m Wim va ka SAANB!EDINGs vort de week S bestaande uit: 2 pers. ledikant, 5 j friseercommode met 3 spiegels j 3 f 239.50 FRANKENBERG n.v. Ingekomen stukken bij de raad i SIDONSUS DE |0MG Markt en Beurs Volle aflaat op Hemelvaartsdag Dodelijk ongeval te Zwaag dijk i als op Zaterdag j wordt verzonden, i Roks i dappere w Pasina 2 MAANDAG 11 MEI 1953 95 „RKAFC is behalve een voet balclub ook een stuk katholiek jeugdwerk van de eerste orde, doch deze jeugdbeweging ont vangt althans tot dusver noch van de Kerk, noch van de Overheid enige vorm van subsi die. En daarom moet AFC zelf naar middelen uilzien, om haar omvangrijke jeugdbeweging in stand te houden. Daarvoor orga niseerde de Commissie voor Jeugd en Propaganda in opdracht van het bestuur een groots-opgezette fancy-fair, voor het welslagen waarvan alleen een goede voor bereiding niet genoeg is. Daar voor is nodig een talrijk bezoek van heel katholiek Alkmaar." Met deze woorden opende de voorzitter van de Fancy-Fair- commissie, de heer H. ten Hoope, Zaterdagmiddag de Fancy-Fair Hup AFC, welke ook vanavond nog (van half 8 tot 11 uur) in de Muziektuin wordt gehouden. Hij had vooraf gewezen op de groei ende populariteit van AFC, waar van het eerste elftal kampioens kansen heeft en verschillende la gere elftallen reeds het kam pioenschap van hun afdeling be haalden. Hij bracht in dit ver band hulde aan de Eerw. Broe ders voor hun superieure leiding der adspirantenafdeling en aan de heer W. Borst, leider van de Junioren. Wijzende op het groot aantal jeugdleden, betoogde de heer ten Hoope, dat een fancy- fair nodig was, om deze afdeling, de toekomst van AFC, in stand te houden. Hij gewaagde voorts van de vele medewerking bij het organiseren van de fancy-fair ontvangen, vooral van de meisjes van AOG. Rector J. v. d. Zalm, geestelijk adviseur, de kapelaans Tromp, Kloeg en Colbé O.P. gaven bij de opening van hun belangstelling blijk; zij werden evenals de Eerw. Broeders, speciaal Br. Alexius, die het R.K. Sportcomité vertegen woordigde, welkom geheten. De H.E. Deken en de beide heren Pastoors hadden bericht van ver hindering gezonden, doch gaven gisteren in de loop van de dag van hun belangstelling blijk dooi de fancy-fair te bezoeken. De Zaterdag was op de fancy- fair een vrij kalme dag; het weer werkte ook niet bijster mee. Dit zag er Zondagmorgen heel wat beter uit. Over bezoek viel er gisteren niet te klagen; zowel 's middags als 's avonds was het heel druk: niet alleen in de tuinzaal met de twintig verschllldene stands. Ook in het restaurant, op het terras en in de tuin. waar het rad van avontuur dè grote attractie was, ook het doelschieten werd druk beoefend. Na de wedstrijd A.F.C.Pur- merend marcheerde „St. Cecilia" vanaf de Westerweg met muziek naar de fancv fair met een grote schare bezoekers er achteraan. (Advertentie) I Old Finish Slaapkamerameublement jj 3 waarvan 2 draaibaar, nacht- jj g kastje, tafel en 2 stoelen. 0 Alleen deze week 10 Na een rondgang door de tuin stelde het muziekcorps zich op de dansvloer op om nog een toe- giftie te geven. Namens de fancy fair-commissie sprak de heer Th. Milder een woord van dank aan de muzikanten voor hun medewerking; geheel in stiil van de tentoonstelling bood hii alle leden een „lolly", aan. Tegen zes uur minderde de belangstelling, doch tegen half acht stroomde de muziektuin weer vol: er heerste tot elf uur een gezellige drukte. De dans vloer was vrijwel doorlopend be zet. de bioscoop draaide door lopend en aan het rad vlogen de prijzen, door Steef Schagen aangepraat, de tuin in. De heer A. Bal uit de Krelagestraat was do gelukkige winnaar van een rijwiel, doch gaf de voorkeur aan een electrisch scheerappa- raat en een autoped! De tuinzaal en de oliebollenkraam maakten goede zaken Tegen elf uur kwam het eind van deze tweede fancy fair-dag. Vanavond doen wii bet nog eens dunneties over en verwach ten wii diegenen, die er Zater dag en Zondag nog niet ziin ge weest. Mogen wii daarop reke nen? Het is voor de ieugd van R.K. A.F.C.! DE AAP HEET BRAM ALKMAAR. Op de Fancy- Fair van AFC hebben 60 perso nen geraden naar de naam van een aap. Het dier heette Bram. De heer Timmerman, Vogel sang 15, heeft deze naam goed geraden. (Advertentie) Maardan met een koffer van Langestraat 24 Telefoon 2394. ALKMAAR. Bij de raad zijn de volgende stukken ingekomen: een afschrift van een brief van B. en W. aan het bestuur van de Stichting Alkmaarse Braderie, waarbij vergunning wordt ver leend voor het in gebruik nemen van de trottoirs Van onderschei dene straten voor de op 30 Juni, 1. 2 en 3 Juli e.k. te houden Braderie; een adres van het be stuur St Joseph van de R.K. Jon gensscholen verzoekende mede werking voor het doen aanbren gen van een aantal ramen in de zuidelijke muur van het lokaal van de eerste klas van de St Adelbertusschool; een brief van het bestuur van de Vereniging tot be,vordering van Christelijk Schoolonderwijs alhier verzoe kende medewerking voor de aan schaffing van twee handwerk- kasten en een stoel met leuning t.b.v. de Wilhelminaschool; welke twee stukken B. en W. voorstellen in hun handen te stellen om be richt en beraad. Dito een brief van het laatst genoemde bestuur met het ver zoek om medewerking voor de aanschaffing van 30 rijwielstan daards en voetenwasbak en 18 horren t.b.v. de Julianaschool school U.L.O. Voorts een adres van het Actie comité De Omval, met het ver zoek de Slingerdijk, voor wat be treft he wegdek en de verlich ting te willen verbeteren, hetgeen B. en W. voorstellen in hun han den te stellen ter afdoening. Eveneens een verzoek van de Ned. Vereniging van Kermisvak- genoten te Breda om het percen tage van 5 pet voor administratie kosten bij de kermisverpachting te willen verlagen. In handen te stellen van B. en W. om advies een verzoek van de heer H. van Dijk, om een uit spraak van de raad omtrent de verdere 'bestemming van de Mu ziektuin. Tenslotte in handen te stellen van B. en W. om advies een ver zoek van het Kraamhulpbemid delingsbureau van het Wit-Gele Kruis om toekenning van een subsidie uit de gemeentekas. s Roerstraat hoek Laat ALKMAAR TEL. 2726 Nogmaals STEMMEN BIJ VOLMACHT ALKMAAR. Re kiezers, die op 27 Mei wegens ziekte oi' af wezigheid riet kunnen stemmen, hebben nog tot Woensdag 13 Mei gelegenheid een gemachtigde aan te wijzen, die namens hen kan stemmen. Dit is van belang voor zieken, aanstaande moeders, kiezers die vóór 27 Mei naar elders zuilen verhuizen, kiezers die op de stemmingsdag wegens vacantie of om een andere reden elders zullen vertoeven. Al deze perso nen kunnen voorkomen, dat hun stem verloren gaat, mits ze zor- j gen tijdig een volmachtformulier i in te leveren. Men kan daarvoor terecht aan de gemeentesecretarie. Het be stuur van de Katholieke Volks partij wil de katholieke kiezers in dit opzicht ook gaarne behulp zaam zijn. Zij kunnen zich daar voor nog Maandag of Dinsdag wenden tot de heren de Zeeuw, Rembrandtstraat 56, .Koopmeiners, Metiusstraat 2, of Groen, Coster- straat 10. Eén stem minder kan de KVP een zetel kosten; één stem meer kan zetelwinst brengen! Zorgt dus, dat elke stem meetelt! CIifisllis-Koniiig-brigad® ALKMAAR. De heren van de St Josephparochie worden her innerd aan de congregatie, die vanavond om half acht wordt gehouden. Geslaagd ALKMAAR. Voor coupeuse is te Arnhem geslaagd mej. T. Stam, Bergen, en mej. D. de Boer, Alkmaar, beiden opgeleid aan de modevakschool van mevr. A BosPosthuma. ALKMAAR. Door het Toon kunstkoor werd Zaterdagavond in de Grote Kerk een uitvoering gegeven van het oratorium Elias van Felix MendelssohnBarthol- dy. Medewerkenden waren: Dora van DoornLindeman, sopraan, Aafje Heynis, alt, Han Le Fèvre, tenor, David Hollestelle, bas, en het provinciaal orkest van de Haarlemse Orkest Vereniging het geheel onder leiding van Her man Zaal. Felix Mendelssohn, de riike bankierszoon, heeft zittend ob pa's bank grotendeels zorgeloos kunnen componeren. De tol, .die Mendelssohn voor deze weelde heeft moeten betalen, kwam dik wijls ten kóste van ziin oeuvre. Veel hiervan heeft dan ook. bii gebrek aan muzikaal rugeegraat. het duel met de tiid verloren. Toch bevat bijvoorbeeld de op 17-iarige leeftijd gecomponeerde toneelmuziek bii een „Midsum- mernishtsdream" al meer dan voldoende verrukkelijke muziek óm hem een genie te kunnen noemen. Ook dit oratorium Elis is een van zijn beste werken. Zaal k directie verried dadeliik de koordirigent. Het koor had hii fors en stevig in handen, waar door hii het vrijwel foutloos door het werk heen heeft kunnen loodsen. Minder gelukkig aine dit met het orkest, zodat we verschillende inzetten hoorden en zagen mislukken en ongelijk heid tussen koor en orkest hier en daar niet uit kon blijven, Bii het koor overstemden de sopranen, mede door hun groter aantal, in belangrijke mate de daarachter opgestelde tenoren. Een gewijzigde opstelling zou in dit geval de koorklankwellicht gelijkmatiger gemaakt hebben. Deze was bii het wonderschone Terzett „Hebe deine Augen auf zu den Bergen", a cappella ge zongen door de dames, opvallend goed. Wat de solisten betreft bleek een zeer goede keuze gemaakt te ziin. De door hen gezongen kwartetten vormden ongetwijfeld het hoogtepunt van de uitvoe ring. Dora van DoornLindeman en Han Le Fèvre zongen zoals wii van hen mochten verwachten. Vooral de nartii van „Der Kna- be" werd door de sporaan tref fend ge-interpreteerd. Ook David Hollestelle. wiens imposante ver tolking van de Christus in de Mattheus Passion nog vers in ons geheugen ligt. boeide als Elias uitermate. Jammer van enkele onfortuinliike momenten, ver oorzaakt door overslaande stem en misverstand tussen Hollestelle en dirigent. ALCMARIA VERZOEKT OPNIEUW OM REVISIE Zoals bekend heeft De Spar taan indertijd geprotesteerd tegen het niet toekennen van een strafschop in de wedstrijd Alc mariaDe Spartaan. Dit protest werd toegewezen en de strafschop benut. Het Alomaria bestuur heeft daarna revisie aangevraagd van deze protest-zaak. Dit revisie- verzoek is Zaterdag j.l. afgewe zen, omdat de verklaringen van de scheidsrechter niet duidelijk genoeg van onopzettelijkheid spraken. Intussen heeft het Alcmaria bestuur van de scheidsrechter die deze ontmoeting leidde, een schrijven ontvangen, waarin deze verklaart, dat de Spartaan-speler op onopzettelijke wijze ten val werd gebracht. Hij is absoluut van mening, dat de Alemaria- speler de bal wilde spelen, toen deze poging mislukte, struikelde de Spartaan speler. Naar aanleiding van deze ver klaring van de scheidsrechter, heeft Alcmaria een tweede ver zoek om revisie ingediend, Van de solisten spande de alt Aafje Heynis echter de kroon. Door alle registers behield haar stem een prachtig bronzen tim bre, dat mét haar rustige over tuigende voordracht een biizon- der diepe indruk maakte op de aanwezigen. Onvergeteliik maak te zii voor ons het „Sei stille dem Herrn und warte auf ihm". Wii hopen Aafje Heynis hier nog dikwiils terug te zien. misschien wel in de Mattheus Passion! Door het orkest werd gedegen gemusiceerd, doch iets meer nuancering en een soepeler spel. vooral van de violisten, had het geheel warmer kunnen maken. Wat dat betreft alle lof voor de eerste cellist, die de solis tische trekjes zeer melodieus vbordroeg. De belangstelling voor deze uitvoernig had vooral van de kant van de jongeren, die boven dien door een aanzienlijk lager entree gestimuleerd worden, gro ter moeten ziin. G. v. d. I. Niet uitgekeken ALKMAAR Zaterdagmiddag was de ongeveer 9 jarige S. Smit, wonende op de Keet gracht op de Breedstraat met een bal aan het spelen. Toen hij op een gegeven ogenblik ach ter zijn bal aahrende, werd hij aangereden door een jongen op een damesfiets, waardoor hij viel en met een open beenbreuk bleef liggen. De politie was spoe dig ter plaatse en stelde 'n on derzoek in naar het gebeurde. Het slachtoffertje werd naar het Centraal ziekenhuis vervoerd. LUSTRUMBAL R.K. DANSCOMITé ALKMAAR. Vijf jaar ge leden werd in Alkmaar het R.K. Danscomité in het leven geroe pen en vijf jaar lang heeft dit comité iedere maand een dans avond georganiseerd voor katho lieke jongelui uit Alkmaar en omgeving. Vanzelfsprekend heeft men dit eerste lustrum niet on gemerkt voorbij laten gaan en derhalve was er Zondagavond in het Gulden Vlies een feestelijk lustrumbal georganiseerd. De dansavonden, die door het R. K. Danscomité georganiseerd wor den, zijn altijd druk bezocht, zo dat het niet te verwonderen viel dat ook dit feestbal geheel uit verkocht was. De Geestelijk Ad viseur, de zeereerw. heer J. v. d. Zalm, Rector van de Pius- stichting, opende het bal met enige toepasselijke woorden, waarin hij wees op de culturele waarde van de dans, en zijn waardering uitsprak voor het werk van het comité, dat deze vorm van ontspanning voor ka tholieke jongelui in goede banen houdt. Het, bal zelfwas bijzonder ge zellig en naast de dansen van tegenwoordig stonden ook de Veleta, de St. Bernhardwals en andere oude dansen op het pro gramma. Vanzelfsprekend ontbraken ook de verschillende attracties niet en onder leiding van cte dansleraren J. v, Berkum en Jack Smit had alles een vlot en genoeglijk verloop, Voor de dansmuziek zorgden de Dolon- nans. ALKMAARSE MOTOR- RIJDER BREEKT BEEN ALKMAAR De Alkmaarse motorrijder B. Bleijenberg is in Beverwijk in aanrijding gekomen met een motorbakfiets waarvan de bestuurder links van de weg reed, geen rijbewijs had en aller minst had gezorgd dat zijn voer tuig in behoorlijke staat verkeer de. De motorrijder brak een been en werd opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk. Zijn duopassagier kreeg schaaf wonden. De oakfietsbestuurder kwam met de schrik vrij. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Theo- dorus z. v. C. Bel en D. de Korte; Paula P. d. v. W. J. van Dijk en M. A. Blom; Johanna G. d. v. P. E. Rijstman en G. Bakkum; Eli sabeth d. v. C. Bart en M. A. Snaas; Afra M. A. d. v. J. J. Zuurbier en C. J. Bruin. Gehuwd: Jan J. Pittana en Eli sabeth C. Ras; Johannes D. de Ruijter en Alida Blokker; Wijbo R. de Brok en Johanna J. C. Abbo. Overleden: Cornelia Stierman 77 jaar, grh. met C. A. Witte. Strop voor Amerikaan ALKMAAR Naar de politie uit Den Haag mededeelt heeft een Amerikaan die Vrijdag 8 Mei Alkmaar bezocht zijn portefeuille verloren, waarin zijn bescheiden zaten en een bedrag van f 1100. Hij vermoedt dat hij dit op de Kaasmarkt is kwijt geraakt. Twee nieuwe kleuterscholen ALKMAAR. B. en W. stellen de raad voor medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een R.K. Kleuterschool en een Christelijke Kleuterschool en deze scholen voor f 250.per lokaal per jaar aan de school besturen te verhuren. Met de wens, de R.K. Kleuterschool te bouwen in de Overdiepolder zal zoveel mogelijk rekening gehou den worden. VERHOGING GASTARIEF ALKMAAR. B. en W. stel len de raad voor het tarief voor gas, ingaande bij de meteropne ming over de verbruiksmaand April 1953, met Va cent per m3 te verhogen. St. Dominicusschool ALKMAAR. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde mede werking te verlenen voor de aan schaffing van schoolmeubelen, inventaris, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de nieüwge- stichte St Dominicusschool op de bovenverdieping van het school gebouw aan de Nieuwlandersin- gel. Voorts stellen zij voor mede werking te verlenen voor de in richting van een lokaal voor han denarbeid aan de St Adelbertus school. Damkampioenschap ALKMAAR. In de finale om het persoonlijk damkampioen schap hoofdklasse van het district Zaanstreek heeft de Alkmaarder Mekken verloren van de Zaan dammer J. Stroo, Daardoor ein digde hij op de tweede plaats gelijk met J. Bos en S. Bosman (Zaandam). Een herkamp tussen deze drie spelers zal moeten uit maken, wie naast Stroo deel zal kunnen nemen aan het kampioen schap van Noord-Holland. De eindstand werd: J. Stroo 4 2 2 0 6 J. Mekken 4 2 0 2 4 S. Bosman 4 12 14 J. Bos 4 2 0 2 4 J. Abbring 4 0 2 2 2 RETRAITEN VOOR DIENSTPLICHTIGEN BERGEN. De directie van het Retraitehuis te Bergen deelt mede, dat voor dienstplichtigen de volgende retraites zijn vastge steld: van Zaterdag 16 Mei tot Dinsdag 19 Mei, van Dinsdag 2 Juni tot Vrijdag 5 Juni. Het is voor jongens, die bin nen korte tijd onder dienst moe ten komen, van het allergrootste belang, een van deze beide retrai tes te volgen. Pauselijke Missiegenootsehappen BERGEN.' In het contributie- iaar .Mei 1952Mei 1953 bedroe gen de inkomsten der- Pauselijke Missiegenootsehappen: Kindsheid. Sint Petrus Liefdewerk. Voort planting des Geloofs. 1001.63. De uitgaven beliepen f 52.95. Saldo ƒ948.68 (v. j. ƒ1247.02). Bij de Kindsheidmis van Zater dag werd bii de spaarenvelooies der kinderen een bedrag van 122 gulden gevonden (v.i. 17172). Handhal OUDORP. Zondag speelde VBO 1 een vriendschappelijke wedstrijd tegen DIO 1 uit Ber gen. In de eerste helft schenen de partijen tegen eikander op gewassen te zijn. De stand was met de rust gelijk, 22. Na de rust kreeg VBO steeds meer over wicht en bracht het aantal pun ten op 7. DIO kon er niet in slagen de stand op te voeren, zodat het einde kwam met 7-2 voor VBO 1. Stemmen l»5j volmacht OUDORP. Zieken en ou den van dagen, die bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen door een gevolmachtigde willen laten stemmen moeten dit aanvragen voor 14 Mei a.s. Ook voor de genen die op de verkiezingsdag afwezig zullen zijn, kunnen der gelijke volmachten worden aan gevraagd. De aanvragen kunnen geschieden op het gemeentehuis. K.V.P.-nieuws AKERSLOOT. De leden van de KVP, die op 27 Mei a.s. wegens ziekte of verblijf in een andere gemeente niet aan de gemeente raadsverkiezing kunnen deelne men, kunneil zich voor volmacht stemming wenden tot: J. v. Duin. Pontweg Noord 351, Akersloot, Aanmelding alleen op Dinsdag 12 Mei a s. Tevons kunnen leden, die niet op eigen gelegenheid ter stembus kunnen, zich opgeven voor vervoer bij hetzelfde adres. Veteranen-voetbal HEERHUGOWAARD-NRD. In verband met de Noordeinder kermis spelen de Hugo Boys veteranen hedenavond (Maandag) een voetbalwedstrijd tegen de leden van DAS, de supporters club van SVW, waarin bijna alle SVW-veteranen verenigd zijn. Er is een mooie prijs boven deze ontmoeting gesteld, terwijl de aanvang op 7 uur bepaald is, Naar wij vernemen zullen bekende fi guren uit ons dorp aan deze wed strijd meedoen, De Zuidafrlkaanse Volksspelers, die momenteel een bezoek aan Nederland brengen, vertoefden Vrijdag voor enkele uren in de Wieringermeer. Op uitnodiging van het VVV afd. Wieringermeer hebben zij op de Terp nabij Wieringerwerf enige van hun beroemde natio nale volksdansen uitgevoerd. Het gekleed zijn in de historische cos tumes uit de tijd van „De Grote Trek" maakte het geheel tot een prachtige kleurschakering, Aan het programma werd me dewerking verleend door de Lan delijke Rijvereniging de Wierin- germeerruiters, die weer schitte rende staaltjes van rij- en dres- suurkunst ten beste gaven. De vele aanwezigen waren vol lof over de dansen die ten uit voer werden gebracht. De rijke kleurschakering, de vlotte dans en de voor ons zo sappige taal van het Zuidafrikaans bieden de toeschouwer iets boeiends, dat de moeite waard is om gezien en gehoord te worden. Na het zingen van het Wilhel mus werd door burgemeester Loggers van de Wieringermeer dank gebracht aan de Zuidafrl kaanse Volksspelers voor het be zoek aan zijn gemeente en voor de dansen die door hen waren uitgevoerd. De dans vormt een Alg. Coöp. Land- en T uinbouwbank W armenhuizen WARMENHUIZEN. In café De Ooijevaar werd de algemene vergadering van de Coöperatieve Land- en Tuinbouwbank War- menhuizen gehouden. In ziin openingswoord wees de voorzit ter, de heer A. Nannes, op de verbetering van de economische positie van Nederland. De op schorting van credietbeperkings- maatregelen en de verlaging van de disconto's hebben tot gevolg gehad dat bii de C.L.T.B. aan gegane leningen volstaan kon worden met een rente van 4 en voor de reeds eerder aange gane leningen, met uitzondering van die, welke buiten de land bouw ziin geschied, de verlaging zal kunnen ingaan per 1 Juli. Er is een ruimere mogelijkheid gel den te verstrekken op lang lopende termijn. Spreker wees er voorts op dat voor de in 1952 geteelde producten, met name kool. geen afzetgebied blijkt te bestaan. Het feit, dat in de beste maanden meer gelden werden opgenomen dan ingelegd spreekt voor zich. Buitenstaanders heb ben vaak geen iuist begrip van de situatie waarin de tuinbouw bedrijven zich bevinden. De afzet van producten hangt af van het vriie spel van vraag en aanbod. De totaal onbeschermde bedrii- ven moeten hier tegen op tornen te midden van een economisch geleide samenleving met als ge volg. dat in overigens goede jaren niet voldoende kan worden gereserveerd om de slechte te kunnen opvangen. Een herhaling van de situatie der dertiger iaren verwachtte spreker niet. Het on gunstig verloop van oogst 1952 schreef hii toe aan de buiten gewone oogsten van groenten en fruit en in binnen- en buiten land. De heer Jac. de Nijs zag zich genoodzaakt wegens Ziekte te be danken als lid van het bestuur. De voorzitter bracht de heer De Nils dank voor zijn verdien stelijke arbeid en wenste hem een spoedig herstel toe. De heer R. Ruijter. lid van de raad van toezicht, werd in de plaats van de heer De Niis benoemd, terwijl de heer A. Ligt- hart de heer Ruijter opvolgt als lid van de raad van toezicht. Uit het jaarverslag' over 1952 bleek dat het aantal leden per 31 December 1052 200 bedroeg. De verlies- en winstrekening toonde aan dat f 736.07 winst ge maakt werd tegen 824.32 in 1951. Besloten werd ƒ250.be schikbaar te stellen voor het Nationaal Rampenfonds. Hierna sluiting. Riljartkampioenschap W armenhuizen De in het café Slikker gehouden wedstrijden om bovenvermeld kampioenschap luiden als volgt: W. Hoogeboom 208 174 21 40 8,28 J. Kuiper 127 127 21 27 6.04 J. Swan 127 86 25 12 3,44 G. Sevenhuden 25 100 100 20 4,00 J Kuiper 127 127 26 17 4.88 N. Pronk 172 160 26 20 6,15 Martlnus de Groot 127 127 17 23 7,47 Ant. Dekker 127 118 17 26 6.94 De wedstrijden worden Dinsdag a.s. in Café de Groot voortgezet. Sluitiugsavond K.A.B. NW. NIEDORP De K.A.B. afd. hield dezer dagen de slui tingsavond van het winterpro- gram. De districts'bestuurder, de heer J. de Lange uit Alkmaar hield een lezing over de taak der K.A.B. In rake trofvolle woorden zatte spreker de taken op het ter rein van de opvoeding der jeugd en op dat der politiek, uiteen en gaf aan dat men ook hier steeds op de spits moet staan, zich hier voor door cursussen en voorlich ting desnoods heeft te bekwamen. Na afloop van zijn inleiding kreeg spreker een hartelijk applaus. Na de pauze volgde een vrije discussie over het gesprokene met spreker, waar druk gebruik van werd gemaakt, zodat men op verschillende punten nog tot ver dere uitleg kwam. Hierna dankte voorzitter de heer De Lange hartelijk voor zijn lezing en hoopte dat het vrucht zou mogen afwerpen. Aan de avond was een feeste lijk tintje gegeven wat bij de aanwezigen goed in de smaak Viel, In de pauze werd een gratis verloting gehouden. stimulans om eens een bezoek aan Zuid-Afrika te brengen. Ook bracht spr. dank aan de Wierin- germeerruiters. Hierna werd door de Zuidafri kanen nog een bezoek gebracht aan de boerderij van de heer van Strien aan de Oosterterpweg, waarna het gezelschap voor een verder optreden naar Leeuwarden vertrok. R.K. Toneelgezelschap „Ons Genoegen" WAARLAND In een dezer dagen gehouden jaarvergadering van de Waarlandse Toneelvereni ging „Ons Genoegen" werd in de plaats van de heer P. N. Kuys, die vanaf 1936 secretaris dezer vereniging was. de heer Ant. Dui- mel in die functie benoemd. Ver der werden een drietal dames als vast lid ingeschreven. In ver band met het 50-jarig bestaan der vereniging, werden diverse plan nen besproken, welke nader zul len worden uitgewerkt. Getracht zal worden dit gouden jubileum op passende wijze te vieren. Be sloten werd onder meer de jubi leum-uitvoeringen op Donderdag 8. Zondag 11 en Dinsdag 13 Oct. а.s te doen houden. Als dan zal eën bijzonder mooi toneelspel door „Ons Genoegen" voor het Voetlicht worden gebracht. CONZELO VERRASTE TEXELSE BOYS De thuiswedstrijd tegen Con Zelo is op een overwinning voor laatstgenoemde uitgelopen. Direct na de aftrap zagen wij enkele aanvallen van de Boys, doch de achterhoede van Con Zelo, met Stoop aan het hoofd, wist al het gevaar het hoofd te bieden. In de eerste helft wareft de Boys het meest in de aanval en diverse gevaarlijke momenten ontstonden voor het Con Zelo- doel. Een mooie aanval vanuit de achterhoede opgezet werd door de linksbuiten vande Boys on houdbaar ingeschoten, 10. Door dit doelpunt geïnspireerd kwamen de Boys steeds meer opzetten, doch voor de rust werd niet meer gescoord. In de 2e helft kwam Con Zelo meer in de aanval en de achter hoede van de Boys moest alle zeilen bijzetten. Na circa 20 min. spelen moest zij voor een ogen schijnlijk ongevaarlijk schot zwichten, 11. De druk op het Boys-doel werd hierna groter en met kunst en vliegwerk werd dit verdedigd. Bij een Con Zelo-aan- yal schoot de rechtsbinnen de bal in het net, 12. De Boys probeer den hierna de Con Zelo-verdedi- ging te passeren, maar door slecht plaatsen gingen goede kansen verloren. Aan het einde werd door Texel in het wilde weg gescho ten. Met een beetje meer zelf beheersing in het spel, was er nog wel wat te bereiken geweest. In de stand kwam geen ver andering meer! Scheidsrechter Arents leidde Uitstekend. Stemmen bij volmacht PURMEREND. - Voor zoveel nodig maken wij onze lezers er nogmaals op attent dat er tot Dinsdag a.s. gelegenheid bestaat om zich aan te melden voor het doen stemmen bij volmacht. Stemmen bij volmacht kan plaats hebben ingeval van ziekte of afwezigheid op de dag der stemming. Dat betreft alle stemgerech tigde personen die op de kiezers lijst voorkomen, dat zijn alle in woners die op 14 April 1953 de leeftijd van 23 jaar hebben be reikt en op die datum woon achtig waren in de gemeente waarvoor de kiezerslijst wordt samengesteld. Bij verkeersongeval in Wieringermeer MIDDENMEER. Zondagmid dag tegen vier uur heeft op de Alkmaarseweg nabij Middenmeer een ernstig verkeersongeval plaats gehad, tengevolge waar van de motorrijder, de eenden kooihouder L. Kanis uit Zwaag- dijk, hoogst ernstig is gewond. On de Alkmaarseweg reed een bus van de N.T.M. van de NACO-dienst LeeuwardenAlk maar In de richting Alkmaar, toen uit de Oudelanderweg de motorrijder Kanis naderde, die aanvankelijk de bus voorrang Wilde verlenen, doch die on het laatste moment toch nog trachtte voor de bus de weg over te ste ken. De motorrijder werd door de bus aangereden en ernstig gewond. De motor werd totaal vernield, de bus licht beschadigd. Degene die met de heer Kanis in het ziisnan reed, geraakte slechts licht gewond en kon naar huis teruükeren. De heer Kanis is naar het Hoornse ziekenhuis ,.De Villa' vervoerd, waar hii hedenmorgen nog in zorgelijke toestand verkeerde. AVENHORN, 9 Mei. 15000 kg bieten I 6,20—6.30, 1 rond 5 б.30, II 4.305.1200 kg witlof 1 67—75, II 52—65, III 38—45. PURMEREND, 8 Mei. Beve landers middel 11—15; witlof 19 65; bloemkool 1884; rode kool 7—11; spinazie 821; sla 514; andijvie 3156; radijs 69; raap stelen 9; rabarber 612; bospeen 18; waspeen 2934; prei 14—28; aardbeien 80'124 per doos van 2 ons; goudreinette 4672; jona than 2476; present v. engeland 3660; st remy 2123; winter- jan 7—14. NRD-SCHARWOUDE, 11 Mei, 10,000 kg rode kool 7—9.40; 300 kg witlof/Ib 49, III 36, stek 17; 1600 kg prei A 34, B 15, ALKMAAR, 11 Mei 120 vette koeien 6001120; 180 nuchtere kalveren 2865; 260 varkens 1.72 1.84 per kg, W eersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt. geldig van Maandagavond tot Dinsdag avond. noordelijke wind Droog weer met wisselende bewolking en in de ochtend hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Vannacht plaatse lijk lichte nachtvorst, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Pontificale Mis in versierde Kathedraal Het hoogte-punt van de Dioce sane Kromstafviering in het bis dom Haarlem is a.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) de Pontificale Hoogmis, die in de Kathedrale Basiliek door Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers wordt opgedragen, des morgens om elf uur. De feestpre dikatie wordt gehouden door mgr. dr. C. Henning, regent van het seminarie „Hageveld". Voor de versiering van de Basiliek wordt zorg gedragen door de leden van de afdeling Sierteelt van de I.T.B. Van de versiering zal bij zonder werk worden gemaakt, in het plan is de gehele kathedrale kerk opgenomen. Er is voor deze plechtigheid slechts een beperkt aantal uitno digingen verzonden. Tot de hoge gasten behoort o.a. mgr. Cale- waert, Bisschop van Gent (ook Bavo-stad) die vergezeld zal wor den door mgr. Joliet, wij-bisschop van Gent en de hoogeerw. heer L. de Kessel, president van het Groot-Seminarie te Gent. Ver wacht wordt 00k mgr. C. Brons veld, aartsbisschop van Tabora. Aangezien betrekkelijk weinig plaatsen zijn gereserveerd, staan alle overige plaatsen ter beschik king van hen, die eerst komen, daar behoeft geen toegangskaart voor te worden aangevraagd. Het zangkoor „Cantemus Do mino" van de Kathedraal zal, versterkt met een twintigtal theo loganten van „Warmond", de missa „Secrunda" van Jaap Vran- ken uitvoeren, onder leiding van dr. L. Kat. De zeer bijzonder versierde ka thedraal is gratis te bezichtigen op Donderdag 14 Mei tussen 4 en 5 uur, Vrijdagavond 15 Mei tussen half 9 en half tien, met orgelspel van de organist J. Schouten. Za terdag 16 Mei tussen 8 en 9 uur en Zondagmiddag 17 Mei tussen 4 en 5 uur. Z.H. Paus Pius XII heeft op verzoek van Zijne Eminentie Jo hannes Kardinaal de Jong bij gelegenheid van het eeuwfeest van het herstel der bisschoppelijke hiërarchie in Nederland een volle aflaat verleend. Deze aflaat kan op het feest van 's Heren Hemelvaart, 14 Mei a.s., door alle gelovigen van de Nederlandse kerkprovincies wor den verdiend, mits zij: 1. de gewone voorwaarden ver vullen, namelijk biecht, H. Com munie en gebed tot intentie van Z.H. de Paus; 2. op die dag aan een kerke lijke plechtigheid deelnemen in het kader van de eeuwfeestvie ring. HELDERSE MILITAIR OP GELEENDE MOTOR Zondagmiddag om twee uur is de 21-jarige militair C. Koning uit Den Helder te Zwaagdiik (gemeente Zwaag) met een motor tegen een boom gebotst en aan de gevolgen overleden. Koning had van een vriend een motor geleend en maakte met een duo-passagier een ritie. Waarschijnlijk heeft hii de Kromme Elleboog (bocht Keern Zwaagdiik) met te grote snel heid willen nemen. De duo-pas sagier wist bijtijds van het motorrijwiel te springen. Koning botste echter tegen een boom. Dokter Barnhoorn verleende eer ste hulp en liet het slachtoffer per ziekenauto naar het Sint Jansgasthuis te Hoorn overbren gen. Hier is de jongeman enkele uren later overleden, (Advertentie) Wij maken onze abonné's en agenten er op attent, dat in I verband met Hemelvaart, de j krant van Woensdag 13 Mei n na a m m m kan karn wat M tam u M Ma M m 9 Willekes vierde in Ronde van Saarland De Ronde van Saarland, een wegwedstrijd over 229 kilometer voor amateurs, is in een zege van de Duitser Walter Becker geëltn digd. In 5 uur 16 min. eindigde hij als eerste, op 48 sec. op de tweede plaats gevolgd door zijn landge noot Maue. Morn (Lux.) werd in dezelfde tijd als Maue derde en de Nederlander Patsy Willek^3 ging in 8 uur 18 min. 15 sec, els vierde over de eindstreep. Collecte Stichting '40'45 PURMEREND. Er zijn hier twee extra collecten gehouden ten bate van de Stichting 1940 1945. Deze brachten resp, op f 132.61 en f 120.74. mm 4 M In Valkenburg it kelijken verrede' (Va Ruim ÏOOO mei geriveg zette Gt dan ooit op de i ware panter aai Wagtmans. Drit sneltrein naar d meters aan Sch aanval bracht h finish zat hij wt ook alles wat d> achttien verschr weerstaanbaar s naar zijn vierde Men had gezet van Est thans me teren dan Schulte glorieperiode, ooi ken. Het was de nedering die men aandoen. Maar h heeft hij gisteren De „ouwe, afi taan", zoals het h Schulte 38 jaar oi over zijn hoogt heeft op magistr in blakende vorn van Est verslage Est, na zijn zege Eerste klass AjaxFrisia DOS—GVAV Heracles-W agenii RCHZwolse Bo EDOVolewijoke VSV—Sneek NECEnsch. Boj RCH 21 Ajax 23 VSV 21 Wageningen 21 GVAV 22 Ensch. Boys 22 Heracles 21 DOS 23 EDO 23 NEC 21 De Volewijck. 22 Sneek 21 Zwolse Boys 22 Frisia 21 Eerste klasse SpartaSittardia JulianaTheole BW—SVV HBSWillem II BrabantiaMW LongaExcelsior VVVEmma Sparta Willem 2 BW VW Excelsior MW Longa Sittardia Emma SW Brabantia Juliana HBS Theole 23 23 22 23 22 23 22 24 23 23 23 23 23 23 OM HET KAMP] VAN NEDERLAN hhyc heb,!,' Venlo 1 dks 2 Meppel 2

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2