Woning ontruimen als werknemer vertrekt Standen 1952 was gunstig voor Coöp. Boerenleenbank Drankweercomité vraagt Raad biertap wedstrijd te verbieden AGENDA A.F.C.-F ancy-f ai r weer voorbij Fotoboek Alkmaar 700 jaar Opticien Hofstede Bij patroonswisseling V.Z.V. gaf Andijk geen kans S.V.W. liet de eer aan Woudia Buitenh notit Papina 2 DINSDAG 12 MEI 1953 ALKMAAR Het Aikmaars Dramkweer Comité, waarbij aan gesloten zijn de Alg. Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, de Nat. Christelijke Geheel Onthouders Vereniging, de Spoor Onthouders Ver. SOV en de Alg, Ned. Geheelonthou ders Bond heeft aan de Raad een schrijven gericht met betrekking tot de op 2 Juli a.s. op het Waag- plein te houden wedstrijd door kelners in het „biertappen". Het comité verzoekt de wed strijd niet te laten doorgaan, of in de toekomst hiervoor geen toestemming meer te verlenen, en zulks om de volgende redenen: Het aantal verkeersongevallen steeds toeneemt door het gebruik van alcohol. Het Comité is van oordeel, dat in deze tijd van opbouw de ge meenschap haar krachten aan andere, verheffender, zaken moet geven. Zelfs het matig gebruik van alcohol wordt niet toegestaan bij het beoefenen van sport in het algemeen, een bewijs van nade lige invloed van alcohol. Verder wil het comité wijzen het aantal gevallen van dronken schap hief ter plaatse, hetgeen te consteteren valt bij het slui ten van de café's Zaterdags- en Zondagsavonds. Tenslotte wil het comité op merken, dat het aantal gevallen ALKMAAR Al viel de druk te de laatste avond een klein beetje tegen er waren niet zo veel ouderen, als jongelui die tuk waren op een avondje dansen de laatste avond van de A.F.C. fancy-fair was weer gezellig, en vooral het rad van avontuur was bij de bezoekers in trek. Het grootste evenement van de avond, en eigenlijk van de hele fancy-fair vormde de trekking van de hoofdprijs bij het rad, een hoofdprijs, die er zijn mocht: een reis van vier dagen naar Rudes- beim in Duitsland, aangeboden door het reisbureau Noord-Hol land voor Katholieken en de Fa. Rak, touringcar ondernemers te Egmond. De heer J. Leek, Oude gracht 37 te Alkmaar was de ge lukkige. Met een stralend gezicht vertelde hij óns, dat hij tien loten had gekocht, om een grotere kans te hebben. Hij kon niet zeg gen, wanneer hij van plan was, om de reis te gaan maken, want daar hij verzekeringsagent is, weet hij nooit precies wanneer de werkzaamheden een vacantie toelaten. Maar wat in het vat zit, verzuurt niet. De winnaar van de tweede prijs, een prachtig servies van dik honderd gulden waarde, was de heer J. Kaptein van de Friese- weg. Om elf uur werd de fancy-fair door de voorzitter van A.F.C., de heer ten Hoope, gesloten. Hij be dankte allen, die hun vrije tijd en hun medewerking gegeven hadden, hartelijk. Zoals bekend is de opbrengst van de fancy- fair bestemd voor de A.F.C.- jeugd. Verwarming Murmellius- gymnasium ALKMAAR. De verwarming van de aula van het Murmellius Gymnasium voldoet niet aan de daaraan te stellen eisen: de nodige verbeteringen zullen 8200 gulden kosten. B. en W. stellen de raad voor hun college een crediet tot dit bedrag te ver lenen. (Advertentie) KLEDERMAKERS LAAT 112 K.A.V. afd. naaischool ALKMAAR De dames wil len wij hierbij er aan herinneren dat a.s. Woensdag 13 Mei de les sen gewoon door gaan. Op 20 Mei ls de school gesloten vanwege de Pinkstervacantie, daarna worden de lessen weer vervolgd als ge woon. Het Bestuur van drankzuchtigen, die via de consultatiebureaux voor drank zuchtigen in behandeling worden genomen, onrustbarend toeneemt, reden waarom het comité nog maals een ernstig beroep doet op het College om in de toekomst zijn invloed uit te oefenen op die instanties, welke evt. toestem ming moeten verlenen tot boven vermelde wedstrijden of demon straties, om herhaling te voorko men. DE WINKELSLUITING Vacantieregeling voor verschillende groepen ALKMAAR. Bij het college van B. en W. zijn verzoeken om vaststelling van een vacantie regeling ingekomen van de Alk- maarse slagersvereniging. van de federatie van bakkerspatronos voor Alkmaar en omstreken, van de afdeling Alkmaar van de Nederlandse banketbakkersver eniging en van die van de Neder landse kanoersbond. De overgrote meerderheid van de betrokken winkeliers en kap pers is voor een verplichte vacantieregeling. Daarom stellen B. en W. de raad voor te beslui ten een verordening vast te stel len. waarbij het verboden is. voor het publiek geopend te heb ben voor de door B. en W. te bepalen duur van zes achtereen volgende werkdagen van Maan dag tot en met Zaterdag daaraan volgende in de maanden Juni. Juli. Augustus en September, winkels, waarin uitsluitend of in hoofdzaak vlees of vleeswaren, broodbakkerswaren en banket bakkerswaren plegen te worden verkocht en waar het bedrijf van dames- of herenkapper pleegt te worden uitgeoefend. Burgerlijke stand Geboren: Maaike dv A. J. Roo- zendaal en A. F. Geus; Simon P. zv G.B. van Vliet en C. Jaspers; Adrianus M. zv C. Moolentoroek en C. M. Bes. Gehuwd: Jan A. L. Veder en M. J. Wortel; J.J.P. Link en M. P.C. Spiekermann. Overleden Simon van Wieringe 91 jaar wedn. van A. Vergaij. ALKMAAR. B. en W. stel len de raad voor ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de gemeente Alkmaar als aanden ken een boek het licht te doen zien met ongeveer veertig foto's met een korte beschrijvende tekst, waaruit blijkt, hoe men in de gemeente Alkmaar thans leeft en werkt en waarin enige belangrijke gebeurtenissen en karakteristieke stadsgezichten worden vastgelegd, een en ander verdeeld over de vier jaargetij den. De uitgave van dit boek zou de gemeente circa ƒ16.000. kosten, welk bedrag ten laste komt van het fonds, voor cul turele doeleinden. Een tiental kunstfotografen heeft zich bereid verklaard foto's beschikbaar te stellen, waaruit een jurv. gevormd door de ge meente-archivaris. een kunst schilder en een graficus, er een veertig-tal voor het boek zal uit kiezen. Voor deze veertig foto's wordt een prijs beschikbaar ge steld tot totaal 3000.—. De foto's worden eigendom der gemeente, die tevens het auteursrecht ver krijgt. De overige foto's worden beschikbaar gesteld voor een te houden tentoonstelling. De beschrijvende tekst wordt door een letterkundige opgesteld tegen een honorarium van 500 gulden. Voor vertalingen in an dere talen wordt 1000 gulden gerekend. De uitgeverij „De Bezige Bij" te Amsterdam is bereid het boek te drukken tegen afkoop van het risico voor 11.250.De ge meente zal dan 1000 exemplaren ter beschikking krijgen om het boek aan belangrijke bezoekers van de stad ten geschenke aan të bieden. Aan H.M. de Koningin zal een exemplaar in een extra band (kosten 250 gulden) wor den aangeboden. Maohineschrijven Handels school en Handelsavond school ALKMAAR. De laatste jaren wordt aan de handelsschool en de handelsavondschool in steeds sterkere mate de behoefte ge voeld aan de invoering van het vak machineschrijven. Het ligt in de bedoeling, dit vak met in gang van 1 September a.s. in te voeren en in de derde en vierde klasse van de dagschool het aan tal lesuren per week met één voor machineschrijven uit te breiden en op de avondschool het aantal lessen voor boekhou den in de tweede klasse met één te verminderen en voor machine schrijven twee lessen in te voe ren. De kosten voor de gemeente worden geraamd op 4500.voor de aanschaf van tien machines. Rijk en provincie geven een sub sidie van 60 procent. De raad wordt voorgesteld een en ander te effectueren en het crediet toe te staan. A.V.A. athletieknieuws ALKMAAR. De A.V.A.- icugdploeg heeft zich Zondag te .ieiloo flink geweerd. De robuste Albert Nol verdient een eervolle vermelding. Bij de junioren be zette hij met het kogelstoten de eerste plaats met een worp van 12.61 meter, terwijl hii op de 80 meter sprint zich als tweede wist te plaatsen. Bij de meisjes A blijkt Ditje Stougje een aanwinst te zijn. Haar prestatie van 1.30 meter bij het hoogspringen houdt een be lofte in voor de toekomst, even als haar derde plaats op de 80 meter sprint. De overige resultaten luidden: C. Schut, hoogspringen. 1.45 m: C. Besiin. kogelstoten. 10.50 m: Ernst Plooy, derde 80 m sprint Op Hemelvaartsdag neemt A.V.A. met een flinke ploeg deel aan de wedstrijden te Enkhuizen. DINSDAG 12 MEI Bioscopen: REX: Verboden spel, 14 jaar, CINEMA AMERICAINHet uur voor middernacht, 18 j. /ICTORIA: Affair in Trinidad 18 jaar. 'rIARMONIE: Ivan'hoe, 14 jaar. Voorstellingen 8 uur. Apotheker: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Wanna-Rit- sevoort, Ritsevoort 5; apo theker mej. C. Kamphuys. HOTEL VICTORY: 7 u. Feest avond St. Vincentiusver. WOENSDAG 13 MEI BIOSCOPEN en apotheken: zie boven. iVAAGPLEIN: 7.30 Jaarlijkse inspectie Alkm. Vrijwillige Brandweer. KAJOTTERSHUIS: J. d. Groot over de emigratie. WATERSTANDEN: Hoog water: 7.55 en 20.01) u. Laag water: 10.55 en 13.15 Rekening Sociale Werkplaats ALKMAAR. Hoewel de Stichting Sociale Werkplaats over 1951 een subsidie heeft ontvan gen van 2000.— is voor het slui tend maken van de rekening 1951 échter een bedrag van 2459.37 nodig. Evenals in het jaar daarvoor werden de exploi tatie-uitkomsten in 1951 ongun stig be-invloed door gebrek aan voldoende orders. De rekening 1951 sluit in ontvangsten en uit gaven op een bedrag van 15.44514.. B. en W. stellen de raad, die Vrijdag a.s. in vergade ring bijeenkomt, voor. deze reke ning goed te keuren en een aan vullend subsidie te verlenen van ƒ459.37. V erkeer sexamens voor de jeugd ALKMAAR Er is een begin gemaakt met 800 schoolkinderen het practische verkeersexamen af te nemen. Zij moesten een rit door de stad afleggen, terwijl overal langs het parcours con troleposten waren opgesteld, om hun manoeuvres critisoh te bekij ken. Sommigen trokken zich van niets en niemand iets aan en re den nonchalant weg, anderen gingen angstig en bevreesd voor bijkans elk verkeersobstakel van de fiets af, om maar geen fouten te maken. Hedenmorgen werden de examens voortgezet on ook morgenochtend en op 18 Mei a.s. zal nog gereden moeten worden. T.z.t. zullen de diploma's worden uitgereikt. Deposito-overeenkomst Gemeente en Instellingen ALKMAAR. De plaatselijke woningbouwverenigingen. Maat schappelijk Hulpbetoon, de ge meentelijke instelling tot het stichten en/of beheren van één of meer rusthuizen en verpleeg huizen voor bejaarden en de armenraad, plegen hun tijdelijk overtollige gelden bij de ge meente-ontvanger te storten, het geen ook mogeiiik is voor enkele door de gemeente gesubsidieerde instellingen van weldadigheid. Het is wenselijk, om de deposito- verhouding tussen deze instellin gen en de gemeente in een over eenkomst te regelen Maatschap pelijk Hulpbetoon wordt uitge zonderd van een rentevergoeding om de bijzondere aard van deze instelling, waarvan het rekening tekort uit de gemeentekas wordt gedekt De overige instellingen zullen van de gemeente een rentevergoeding ontvangen van ten hoogste 2 procent per jaar. De woningbouwverenigingen zul len hun vergoeding naar een percentage van 2 per jaar waar schijnlijk verlaagd zien. Naar de zelfde maatstaf wordt gemeten de instellingen tot het stichten en/of beheren van rust- en ver pleeghuizen voor bejaarden. De vergoeding aan de bijzondere in stellingen zal Verband houden met de door de gemeente zelf voor belegging van kasmiddelen genoten rente. Vervuiling openbare wateren ALKMAAR. In de raad van 5 Maart werd in handen van B. en W. om advies gesteld een schrijven van het Centraal Ne derlands Hengelverbond en van een vijftal beroepsvissers, met het verzoek om maatregelen te nemen teEen verontreiniging van openbare wateren. Uit een in 1949 ingesteld onderzoek bleek dat de hoedanig heid van de wateren in Alkmaar op veie plaatsen slecht is in ver band met de rioleringen. In het kader van de verschaffing van werkgelegenheid, door de over heid is ook de stichting van een rioolwaterzuiveringsinstallatie als urgent plan opgenomen. Een be langrijke subsidie uit 's Rijks kas is toegekend door de in dienst neming van extra-technisch per soneel bij Openbare Werken voor versnelde voorbereiding van dit plan. Als de raad ermee accoord gaat. zal aan de adres santen worden bericht, dat in samenwerking met de R.I.Z.A. (Rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater) uitgebreide plannen in voorbereiding ziin voor het centraal afvoeren en zuiveren van afvalwater, dat thans nog direct of indirect on de grachten en singels wordt ge loosd. Herstel Gashouder ALKMAAR. Voor herstel van de schade, in de oorlog toe gebracht aan de gashouder, is nog een bedrag van 20.600, nodig. De aanvrage van dit be drag wegens oorlogsschade is in middels ingediend. B. en W. stel len de raad voor hun college tot genoemd bedrag een crediet te verlenen. Voorts wordt voorgesteld het schoolgebouw aan de Ruvsdael- kade te verhuren aan de be sturen der R.K. kleuterscholen en van de vereniging „Alkmaar- se Fröbelschool", ieder voor de helft, tegen een huur van 160.- oer lokaal oer jaar en aan laatst genoemde vereniging tevens het vier-klassige houten schoolge bouw aan het Zealis voor 250 gulden per lokaal per jaar. Vossenjacht pee bromfiets ALKMAAR De Solexclub Alkmaar organiseerde Maandag avond voor iedereen, die een bromfiets en zin had, een jacht door Aikmaars straten, die binnen het gebied lagen, dat begrensd wordt door Laat - Limmerhoek - Bierkade - Achterweg - Konings straat - Koningsweg - Doelen- staraat - Hoogstraat - Boterstraat. Ergens in deze rechthoek moes ten twee „vossen" in de gedaante van controleurs, die met een groene vlag als kenteken te vin den waren, worden opgespeurd. Deze „vossen" deelden dan aan de pienterste jagers per brommer stempels uit. Om het geheel nog ingewikkelder te maken, moesten de deelnemers twee maal een speurtocht van een kwartier ma ken, waartussen een kwartier rust lag. En het geniepige was nu juist, dat in dat rustkwartier de vossen hun holen verplaatsten, zodat de deelnemers geen enkel idee hadden, waar ze nu weer uithingen. Aan deze gezellige rallye in zakformaat werd door een groot aantal bromfiets enthousiasten deelgenomen. De prijzen bestonden uit diverse consumabele waren die het water in de mond deden komen. Start en finish waren bij het Wapen van Heemskerk op de Breed- straat. A.F.C.-nieuws ALKMAAR Erg jammer, dat de veldmeerderheid van AFC Zondag niet tot uitdrukking kwam in een overwinning; er werd een zeer kostbaar puntje verspeeld. Een reden te meer, om op Hemelvaartsdag in Akersloot alles op alles te zetten. Meervo- gels schijnt vastbesloten, om het AFC niet cadeau te geven en zal zeker trachten revanche te nemen op de aan de Westerweg geleden nederlaag. In eigen nest zijn de Meervogels geen gemakkelijke tegenstanders en de punten heeft AFC dan ook nog niet in de tas. Wij achten onze jongens echter volkomen in staat, om de beide onmisbare punten in de wacht te slepen. Het spreekt vanzelf, dat er veel supporters mee gaan naar Aker sloot; met de bus, per auto, of 'n mooi toohtje op Hemelvaarts- dag per fiets. Supporter Sociaal-economisch onderzoek ALKMAAR. De sociaal-eco nomische afdeling van de provin ciale planologische dienst heeft onlangs een 'sociaal-economisch onderzoek ingesteld in verband met het uitbreidingsplan in hoofdzaak. Voor de detaillering is een aanvullend onderzoek nodig, hetgeen B. en W. willen opdragen aan het bureau voor sociaal-economisch onderzoek te Haarlem onder leiding van drs. J. Kwantes, welk bureau reeds onderzoekingen verricht voor Den Helder. Weesp en Bussum. Het onderzoek zal acht maanden vergen en de kosten worden be groot op 8200 gulden, B. en W. vragen de rSad een crediet tot dit bedrag beschikbaar te stel len. (Advertentie) De schoolarts zei dat ik niet goed kon zien Vader dachtt gaat om de ogen en kocht een bril bij LANGESTR. 61 - ALKMAAR Damclub Heiloo HEILOO Onderlinge compe titie 1952—1953. Groep I: i C. de Graaf A. Dekker H. Verver K. Tuinman J. Sprenkeling C. Bijwaard C. v. Lieshout J. de Geus J. Siijkerman S. de Geus 28 21 7 0 49 28 17 6 5 40 28 14 8 6 36 28 10 13 5 33 28 13 6 9 32 28 12 7 9 31 28 12 5 11 29 28 11 6 11 28 28 9 10 9 28 28 7 10 11 24 J. Groenenboom 28 5 11 12 21 A. v.d. Werff J. Spaans C Adric'hem P Oud Groep II: A. Sprenkeling G Sohrama G. Snel K. Helder A, Kroon J..de Jong B. Hofman B. Sluisman J. Kraakman P. Wennips D. Smit N. Ursem N.N. P. Bruin 28 28 28 28 9 13 21 6 15 20 5 18 15 5 19 13 26 17 6 26 16 5 26 15 4 26 15 4 26 13 6 26 10 12 26 12 8 6 32 26 10 5 11 25 26 7 5 14 19 28 5 9 12 19 26 3 10 13 16 26 6 3 17 15 26 5 5 16 15 26 6 17 15 De cijfers duiden resp. aan: Gespeeld, gewonnen, remise, ver loren, punten. Berfjeiiaar wordt priester gewijd BERGEN. Op Zondag 31 Mei zal Bergen een priesterzoon als neomist in ziin midden ontvan gen. Bert Thomas zal op 30 Mei uit de handen van mgr. J. P. Huibers de Heilige Priesterwij ding ontvangen. Óp Zondag 31 Mei zal hii om half tien in de eigen parochiekerk zijn eerste plechtige Heilige Mis opdragen. Het komt tegenwoordig op het platte land veelvuldig voor. dat een zogenaamde vaste arbeider, die de arbeiderswoning van ziin werkgever bewoont, deze weigert te verlaten, wanneer hii bii een ander in dienstbetrekking gaat. Dit meestal, omdat ziin voorgan ger de woning van ziin laatste patroon niet uitwil. omdat hii nergens anders een woning kan vinden. Het gevolg is, dat der gelijke zaken bii de kantonrech ter komen, waar de definitieve beslissing dikwijls lang op zich laat wachten, hetgeen de ver houding tussen arbeider en voor malige patroon ongunstig be- invloed. Een tweetal van dergelijke zaken had de advocaat mr. P. S. Winkel te Hoorn in behandeling en deze wilde eens in hogere in stantie uitspraak hebben, waar om hii zich tot de Alkmaarse rechtbank wendde met het ver zoek deze zaken in kort geding te behandelen, hetgeen werd toe gestaan. De arbeider S. H. was in vaste dienst bii de veehouder J. H. te Siibecarsnel en ziin loon bestond voor een gedeelte uit geld. ter wijl hij daarnaast de aanwezige arbeiderswoning bewoonde. Het zelfde was het geval bij de ar- Een technisch sterker VZV heeft het bezoekende Andijk met een 30 nederaag naar huis ge stuurd. In het begin ging de strijd nogal gelijk op, doch het duurde niet lang, of de thuisclub begon zijn gasten terug te dringen! De Andijkers speelden veel te doorzichtig om succes te hebben, en de rustig voetballende VZV- aohterhoede had er dan ook geen moeite mee. VZV deed het beter. Groen plaatste een bal keurig door naar S. Wijnker, die het bruine mon ster onhoudbaar in de hoek knal de (10). Wel probeerden de gasten de achterstand in te ha len, doch dat pogen had geen succes. In de tweede helft hetzelfde apelbeeld. Een rustig spelend VZ V en een hardwerkend Andijk, dat na 20 min. tegen een 20 achterstand moest aankijken. Een gewirwar voor het Andijk-doel loste S. Wijnker afdoende op en de doelman was kansloos. Even later werd het zelfs 30 waarbij W. Wijnker de eer op eiste het mooiste doelpunt van de wedstrijd te hebben gemaakt. Hij goochelde met de bal langs vier man heen en had vervol gens geen moeite de doelman kansloos te passeren. Daarbij bleef het,, ondanks de moedige pogingen van Andijk om ten minste nog de eer te redden. De eerste helft was SVW het meest in de aanval, maar toch was het Woudia dat het eerst scoorde. Dit gebeurde binnen het eerste kwartier, maar kort daarna wist de SVW r.-buiten gelijk te ma ken (11). De onverwachte aanvallen van Woudia waren gevaarlijk en bij een hoog balletje greep de SVW k eper mis en het was 12, Na de rust zette SVW alles op alles, maar weer was het succes voor Woudia (13). Dit werd SVW tooh te maebtig en zijn midvoor maakte er 23 van. We kregen nu enkele gevaar lijke momenten voor het SVW- doel te zien. Een mooi schot van de reohtsbuitenspelende Boekei had beter lot verdiend. Onverwachts een schot van Swinkels dat doel trof (33). Even later een geweldige scri- mage voor het Woudiadoel, maar er kwam geen doelpunt. Er volg de nu enkele aanvallen van Wou dia. De bal ketste van de doel paal het veld in. Een misgreep van de SVW doelman, deed het leder echter over hem heen gaan en het was 34. Geslaagd LIMMEN De heer H. Metse laar slaagde voor het slacht- en vakdiploma paardenslagerjj. Feestavond Oranjevereniging BERGEN De Oranjevereni ging heeft een feestavond gege ven voor haar leden, wier aan tal in het afgelopen jaar met 123 tot ruim 400 steeg en als het tot 500 groeit kan de intekenlijst voortaan achterwege blijven, zei voorzitter Haakman. Nadat het Wilhelmus was ge zongen, bracht het motet en ma drigaal vrouwenkoor o.l.v. Piet Groot een drietal liederen ten gehore, die met volle overgave werden gezongen. Mevr. Steinz Drost verzorgde de pianobegelei ding. Zij speelde ook een eigen improvisatie n.a.v. het gedicht Vrede van Scheltema. Het koor zong voorts liederen van Purcell, Handel en Moffat. Daarna werd de tintelende film „Don Camillo" vertoond. Woningbouw PURMEREND Er zijn plan nen in wording voor de bouw van 9 bouwkaswoningen aan de Wilhelminalaan. De heer F. Beu- se laat een woning bouwen aan de Melkweg alhier. beider H. O., die in dienst was bii de veehouder P. R. in Schel- linkhout. Beide arbeiders waren oer 1 Mei van betrekking veranderd, doch weigerden de woningen te veriaten. omdat zij geen andere woonruimte wisten te krijgen. De arbeiderswoningen van hun toe komstige patroons waren om de zelfde reden nog bezet door hun voorgangers In de zaak tegen S. H. was de oplossing niet zo moeiliik. daar deze juist i.l.. Zaterdag door B. en W. van Siibecarspel een woning toegewezen had gekre gen. waardoor hier de moeilijk heden grotendeels van de baan waren. H. kon alleen de woning niet verlaten, omdat zijn vrouw ziek was en niet vervoerd mocht worden. Veehouder R. te Schellinkhout durfde echter geen nieuwe arbei der in dienst te nemen, hoewel dit hard nodig was. omdat ziin laatste knecht nog in het huis woonde.- Deze laatste is nu in dienst bij de veehouder V.. even eens te Schellinkhout. en diens arbeiderswoning wordt nog be woond door zijn vorige knecht. O. had de burgemeester al ge raadpleegd. doch deze kon hem niet aan woonruimte helpen, en derhalve was hii in het door hem bewoonde huis blijven wonen. Mr. Winkel deed als mogelijke oplossing het in tweeën bewonen van de woning van V. aan de hand. doch dit was volgens O. niet mogelijk, daar deze woning daarvoor veel te klein was. De president, mr. Van Regte- renAltena. besliste echter in beide zaken, en vorderde, ont ruiming van de woningen binnen een termijn van veertien dagen na dagtekening. Hii verwees de arbeider O, naar B. en W. van Schellinkhout. die voor woon ruimte zullen moeten zorgen, wil O. niet op straat komen te staan. MET MOTOR TEGEN DE DIJK GESMAKT NIEUWE NIEDORP De heer B. Hart- die met zijn motor met vrij grote snelheid op de weg van de zgn. vijver naar Nieuwe Nie- dorp reed, raakte door het plot seling leeglopen van zijn voor band de macht over het stuur kwijt waardoor hij in de naast de weg gelegen greppel terechtkwam en vervolgens tegen de kanaal dijk smakte. Hier bleef hij onge veer een half uur buiten bewust zijn liggen eer er op deze zeer stille landweg hulp kwam opda gen. De toen ijlings gewaarschuw de dokter de Boer constateerde o.a. een hersenschudding, waarna de heer Hart naar huis kon wor den overgebracht. De verloren handschoenen EGMOND AAN ZEE Een zaak, waaraah' grotendeels vrou wen en kleine kinderen te pas kwamen, was die tegen W. Z. van Z. uit Egmond aan Zee, wie verduistering van een paar nieu we glacé dameshandschoenen ten laste was gelegd. De handschoe nen zouden toebehoren aan iemand, die bij een familie, waar zij op visite was geweest, haar handschoenen had laten liggen. De volgende dag stuurde Zij haar zoontje op de autoped om de handschoenen te halen, maar het zesjarige jongetje was zo onge lukkig ze onderweg te verliezen. Ze werden gevonden door het zoontje van Z. die ze aan zijn moeder gaf. Via verschillende ge tuigenverklaringen omtrent de gebeurtenissen en de beschrijvin gen van de betreffende hand schoenen, meende de Officier van Justitie te mogen komen tot de conclusie, dat de tweemaal verlo ren en weer gevonden handschoe nen dezelfde waren als die waar mee Z. een tijdje later was ge zien. De twee kleine jongetjes moesten eveneens een verklaring afleggen: hoewel de politierech ter hem op zijn gemak stelde, kon hij uit het zoontje van Z. niets wijzer worden, die hulpeloos ach terom keek naar ziin moeder, die op het verdachtenbankje zat. Het andere jongetje daarentegen deed zijn verhaal parmantig en hij was niets bang van de streng uitzien de politierechter in ziin zwarte togaDe Officier eiste een boete van f 15.De politierech ter zal over een week schriftelijk vonnis wijzen. W eersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt. geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond. KOUD WEER Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, voor namelijk in het oosten van het land Matige tot vrij krachtige wind tussen noord en west. Overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. 3 B: R.K.V.V.S. 18 11 4 3 26 Twisk 18 11 4 3 26 Wit Rood 18 9 4 5 22 S.S.V. 17 8 3 6 19 K.S.V. 18 8 3 7 19 W.S.W. 18 7 4 7 18 Vada 18 8 1 9 17 Reiger Boys 17 7 1 10 15 A.L.C. 18 2 4 12 8 Schellinkhout 18 1 6 11 8 Res. 1 C: Schagen 2 17 12 3 2 27 Hollandia 3 18 11 4 3 26 Succes 2 18 11 1 6 23 B.K.C. 2 18 10 1 7 21 Helder 3 18 10 0 8 20 Grasshopp. 2 18 8 2 8 18 V.V.W. 2 18 8 0 10 16 Alc. Victrix 4 18 7 2 9 16 W. Frisia 4 17 2 2 13 6 Texel 2 18 2 1 15 5 Res. 2C: R.K.A.F.C, 3 18 13 1 4 27 U.S.V.U. 2 18 13 1 4 27 Uitgeest 2 18 11 2 5 24 C.S.V. 2 17 10 1 6 21 H.S.V. 2 18 9 3 6 21 Berdos 2 18 9 0 9 18 Zeevogels 2 18 5 3 10 13 Egmondia 2 18 4 3 11 11 Alkmaar 2 18 2 5 11 9 Alc. Victrix 5 17 1 5 11 7 Res. 3B: HRC 2 18 13 3 2 29 Zaandijk 2 16 10 3 3 '23 Assendelft 2 16 9 2 5 20 Zilverm. 2 16 6 4 6 16 QSC 2 16 8 1 7 17 WFC 3 15 5 3 7 13 KFC 3 16 5 3 8 13 KW 2 16 5 3 8 13 RKVVA 2 16 5 3 8 13 OSV 4 15 1 1 13 3 Res. 3A: Hollandia 2 WA 3 OSV 3 WSV '30 2 HRC 3 Alkm. Boys 2* Alw. Forw. 2 Helder 2 Vitesse '22 2 KFC 4 Alkm. Boys extra w.n.o. Res. 2C: BI. Wit 3 HVC 2 Ajax 3 Stormv. 2 WA 2 AFC 2 't Gooi 2 Elinkwyk 2 Alcmaria 2 DWV 3 16 9 5 2 23 15 8 4 3 20 15 7 6 2 20 15 6 3 6 15 15 5 4 6 14 17 7 2 8 14 17 5 4 8 14 16 5 3 8 13 15 2 7 6 11 15 4 2 9 10 2 2 verliespunten 16 17 17 16 18 17 17 16 17 16 24 22 20 20 16 15 16 12 12 10 STANDEN ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE le klas: EVC 1 16 13 2 1 28 ZCFC 1 16 13 0 3 26 Zwaluwen 2 16 9 3 4 21 HCSC 2 16 8 3 5 19 J. Holland 2 15 8 1 6 17 Dindua 2 15 5 0 10 10 BOL 1 16 3 4 9 '0 Vrone 1 16 1 2 13 4 DEK 1* 13 2 1 10 3 DEK 1 2 extra verl.p w.n.o. 2e klas: ZCFC 2 16 14 0 2 28 Reiger Boys 1 16 11 4 1 26 BI. Wit 2 16 9 3 4 21 Flevo 1 16 9 1 6 19 J. Holland 3 16 7 1 8 15 Breez. Boys 1 15 5 1 9 11 Opperdoes 1 16 4 0 12 8 HCSC 3 15 3 1 11 7 IVV 1 16 3 1 12 7 3e klas: ZCFC 3 16 11 1 4 23 Dindua 3. 15 9 2 4 20 Marken 2 16 9 2 5 20 Zwaluwen 3 15 8 2 5 18 EVC 2 13 8 0 5 16 HCSC 4 16 8 .0 8 16 BI. Wit 3 15 6 3 6 15 DEK 2 14 1 3 10 5 BOL 2 16 0 3 13 3 EGMOND BINNEN Voor de 56ste algemene jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank, welke werd gehouden in Café „de Kroon" te Rinnegom, bleek veel belangstelling te bestaan. De voorzitter, de heer S. Hopman, gaf in korte trekken een over zicht van de gang van zaken bij deze instelling over het jaar 1952, welk verloop zeer gunstig ge noemd mocht worden. Per 1 Ja nuari 1953 waren 318 leden aan gesloten en waren er 896 spaar boekjes in omloop, terwijl 80 le den een rekening-courant bij de bank hadden. De omzet begeeft zich steeds in stijgende lijn en bedroeg over 1952 f2.706.522,08, terwijl er een winst geboekt werd ad f1530.44. Weliswaar mag dit overschot niet groot genoemd worden, doch de rentepolitiek, welke boven alle lof verheven is, en de diverse noodzakelijke in vesteringen zijn hier debet aan. Volgens de rekening 1952 werd er flOO.OOO spaargeld meer terug gehaald dan ingelegd, maar dit is een gevolg van het feit, dat het rekening-courantstelsel werd in gevoerd, zodat de diverse spaar tegoeden hiernaar werden over geboekt. Laatstgenoemde, invoe ring geeft wel meer werk, maar moet toch een grote verbetering genoemd worden. De voorzitter drong er dan ook op aan, om zo veel mogelijk de ontvangsten en betalingen via de eigen bank te doen plaatsvinden. De secretaris gaf een uit gebreid verslag van de vorige ver gadering, terwijl ook het jaar verslag van de kassier de goed keuring der leden kon wegdra gen. Hierna behandelde de voor zitter de rekening en balans over 1952 en zette hij de diverse boe kingen uiteen; hij legde er de nadruk op, dat bii credietverle- ning de vastgestelde aflossings- termünen zeer zeker in acht moe ten worden genomen. Tot lid van de raad van toe-; zicht en bestuurslid werden bij acclamatie resp. herkozen de heren R. Beukers en S. Hopman. Na storting van de winst van het vorig jaar in het reserve-fonds bedroeg deze reservering per 1 Januari '53 f26.046,28. Na de gehouden rondvraag on derstreepte de voorzitter de woor den van de secretaris, om toch vooral de kinderen bij de bank te laten sparen. Dit alles kan er toe bijdragen om de bloei van de bank te doen bevorderen. Hij sloot, hierna de vergadering met een woord van dank. Engelaiu Er heeft zich sede van Faroëk ui wat afgespeeld in van de Nijl. Onde bewind van Genera de politieke gebet kaar in een verbaz po opgevolgd. Zo Westerse landen en der Enigeland moeil het bij te houden, practisch als allee treedt, heeft zich een dilettant getoo dan van huis uit mi diplomaat zijn, ziji spel in de Soedan bewezen, dat dip: staatsmansgaven oo ventaris behoren, I in het buitenland zorgd. En men hout kening met de niern leider. De politiek raai is dynamisch. I een soort be weeglij) terdege gericht is vastgestelde doelein onderhandelingen m over de Soedanese 1 deze vaste koers drukking. Niet zodri dan een parlement ring binnen de peri jaar in het vooruit of de eis van de gen adres van Londen 1 troeipen uit de Su< te trekken werd kenbaar gemaakt. De Brits-Egyptisch, gen, op verzoe gehouden, zijn de afgebroken. Het re nihil. Hetgeen nog i dat de partijen voor kaar zijn gegaan. I: Naguib Zondag sdb gen gebeizigd tegen I complex van dreige doet denken aan oc taal. Het zal echter n lopen, omdat de nuc zich eerst no.g wel ee ken zijn troepen teg tanks in het veld te kan dan ook moeilijl druk ontkomen, dat voorbedachte rade zi afgestoken in de we dezer dagen de Amt nister van buitenl: Foster Dulles in Ca komen op zijn reis d den-Oosten. Naguib sdhijnlijk indruk will door middel van Dulles onder druk Het Egyptische staa maar ai te goed, da zijn land, maar ook culeert op de steun Voegt men hier aan geland helemaal nie is de Britse troepen t ken, mits de verdedi waarborgd. dan bli soep heter wordt opi straks zal worden g< een en ander neemt bij een halsstarrige de Engelsen de Egyj steund door de Ar, zullen aansturen op hankelijkheidsoorlog" kaar genomen is e klimaat ongeschikt 1 bare onderhandelinge van Churchill was gi: Lager Huis allesbeha neel. Londen wenst v belangen een veilige het Suezkanaal. De terse landen delen d: omdat dit gebied vai tegisdhe waarde is. geven trouwens weii waarde, wanneer de i maatregelen telkens heden worden gebra onenigheid met Caii van nood blijven de hun vlootpotentieel i: bekken van de Midd toch in de buurt. De achtergrond va: zaak is in wezen, Westers standpunt ui' de verdediging van i Oosten desnoods aan die volkeren zei: den aan de eigen strE zet. En hierover be eensgezindheid. Het bleem op zich, wat ee uit de doeken gedaa den, wanneer de hist tergrond van de veN sen het Westen en 1 Oosten erin wordt be Islam-volken staan u tegenover het Weste grond van het ve: enorme verschil in structuur va,n deze tw blijkt maar al te va: belemmering in de lingen. Wij nemen a Dulles deze moeilijkhi dervinden. Het is nie het eens te worden c ke doeleinden, wann zijds begrip ontbrekei van de beweegreden men handelt. Het za tief van het Westen sterk maken tegen sche dreiging. De I eerder alle hoop geve: neutrale status in een flict. Dit nu is al een van de eerste orde. He facet, dat niet uit he worden verloren bij deling van het geschil geland en Egypte. Luitenant-gen Boerstra over Zaterdag is in den leden luitenant-genera |ïr£'T °u<*-c°mmandant K.N.I.L.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2