land NOORDHOUANDS Kathedrale Basiliek in feesttooi Eisenhower wil eerst 'n bewijs van goede trouw Pontificale H. Mis door Mgr J. F. Huïbers Marinesloep zeven uren hulpeloos aan de grond TSederlandse Thunderjet op Duitse flat gestort Dagblad voor Alkmaar en omgeving Adelborsten weigerden de reddende hand te bieden illM et Neder- in ravijn DODEN Plechtiglieden gaan in elk geval door Radiotoespraak Kardinaal v. Roey Dan pas praten met Sovjets zoals Churchill wil Rond Suezkanaal wordt toestand meer gespannen Piloot gedood; acht zwaargewonden; zeventien gezinnen dakloos it, i '_-J itmoeten in de Vationaal Park r 4 volwassen (of deren) als de Van »st. De forensen- op zijn beurt ver- op de aan de buitenhuisjes die osten (zonder de VevO-luchthut die ;eft maar in het buizen, die, in /ölgepompt, voor mvast huisje voor chragen, heeft al Iheid. ver, Kamperen is o buitengewoon volledige stand- komt nog altijd vierhonderd ^ui- behoeft ook weer tegelijk ineens te t ook te huren en u dan maar met ie al voor f 30, met kurkdons te waarvoor ge ook t tellen waarna u dons wordt toe- duiting rondom een extra warme en een capuchon hoofd. in ons land niet iegen, omdat va regen maar zo Natuurlijk schrikt kampeerder niet al kan tegen een laarzen en droge bagage en geniet in het pittig mu- regen roffelt op nder valt hij niet dan anders in tent is hem wer- huis, waarin hii misbaar ontwaakt rondspringen op i. overigens behalve an training toch 1 een kwestie van beginnen met de afstand te doen ellijfe comfort dat gewend pleegt te gespreid, licht en jp wacht achter en de broek in e stoelleuning. En het buitenleven is loosheid van de dat u in 200 ge en alle gemeen- icie Noordbrabant kaart (f 0.50) op irkende terreinen mder verdere ge- •gunnings- en le- wijl aan een kam- t als brevet van ro® méér voorde- aden. Aanvraag- inlichtineen bij de erkaartencentrale. Den Haag, alle ■en, de meeste en heel wat bui- isico van wind en Joed kamp dan! i u onafgebroken uit Djakarta, dat en gezelschap van :rs tussen Boolali ravijn is gestort, perosnen om het Twee anderen ;n nog twee wer- ad. en mevrouw Bel- ;r Jac. Walonker, den zijn mej. Tan n. Twee kinderen licht gewond, akte voertuig was een verhuurderij t van Semarang ambtenaar van het ige Commissariaat ;ezonden om per- derzoek in te stel- Abonnementsprijs 6,20 per kwartaal, 2,07 per maand, 0,48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimum 2,50; in alle edities 26 ct per mm, minimum 4, familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draaf- singel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) Vrijdag 15 Mei 1953 - 49e Jaargang - Nummer 12779 (Van onze verslaggever) In de machtige St Bavo aan de Leidsevaart te Haarlem had gisteren evenals in de andere kathedralen van ons land de diocesane viering plaats van Honderd Jaar Kromstaf. De Kathedrale Basiliek was in prachtige feesttooi, waarvan de L.T.B. de verzorging op zich had genomen. Naar ontwerp van de heer Th. de Ruyter te Driehuis was de basiliek op indrukwekkende wijze kwistig met bloemen versierd. De afdeling Aalsmeer had 10.000 anjers geleverd, terwijl de 1000 hortensia's uit Roelofarendsveen kwamen. Het Westland had ongeveer 400 sneeuwwitte calla's geschonken. Verder be hoorde tot het geheel een grote hoeveelheid rhododendron- bloemen, palmen en laurieren, terwijl ook de mooie tapijten aan de wanden van de basiliek een feestelijk cachet gaven. De wapens van de bisschoppen van Haarlem sedert het herstel van de hiërarchie waren in het hoogkoor geplaatst, op deze wijze de nagedachtenis erende van hen, wier bestuur de Haarlemse Kerk zo ten zegen is geweest. Ieder, die de basiliek betrad, kwam de geur van de machtige hoeveelheid bloemen tegemoet. De versierings commissie, bestaande uit de heren J. Elders uit Bovenkarspel, Th. G. Helsloot uit Aalsmeer, P. A. J. Enthoven uit Honselersdijk, A. H. Verdel uit Roelofarendsveen, H. C. Cardinaal uit Wassenaar, Th. Jordaan uit Noordwijkerhout onder leiding van de heer Th. de Ruyter uit Driehuis heeft grote eer ingelegd met deze kwistige en zeer smaakvolle versiering van de Kerk van de Bisschop. Veel belas ytelling bestond er voor de Pontificale H. Mis, die Z.Hw. Exc. Mgr J. P. Huibers gistermorgen om elf uur in de basiliek opdroeg. Reeds ver voor elven stroomde het Godshuis vol. Er waren voor deze plechtige H. Mis slechts weinig officiële personen uitgenodigd, zodat de gelovigen volop gelegenheid had den zich van een goede plaats te voorzien. Onder de genodigden zagen wij Z.Exc. minister A. C. de Bruin, de staatssecretaris van Marine, vice-admiraal H. C. W. Moorman, de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr J. E. Baron de Vos van Steenwijk. de burgemeester van Haarlem, mr P. O. A. M. Cremers en de voorzitter van de Tweede Kamer, dr L. G. Kortenhorst. Voordat de bisschop de basiliek betrad, werd een indrukwekkende stoet van katholieke hoogleraren aan de Nederlandse universitei ten, gekleed in toga, de bonnet op het hoofd, de kerk binnenge leid. Zij namen plaats ter weers zijden van het parochie-altaar. Onder hen was ook prof. mr C. P. M. Romme, de toga versierd o.a. met de zilveren ster beho rende bij het commandeurschap in de Orde van de H. Gregorius de Grote. Deze stoet van in toga gestoken katholieke hoogleraren demonstreerde op dit feest wel de ontwikkeling van onze eman cipatie in de afgelopen honderd jaar. ook op het gebied der we tenschap. Om elf uur ging mgr. Huibers, voorafgegaan door een grote stoet seminaristen in toga en superplie, kanunniken van het kathedraal-kapittel, huisprelaten van Z H. de Paus en mgr. C. Bronsveld, aartsbisschop van Ta- bora. mar. Calewaert. bisschop van Gent en mgr. Joliet. wii- Hoe 't iveer ook is UTRECHT. Het Bureau voor de organisatie der feestvierin gen rond „100 Jaar Kromstaf" deelt mede, dat alle plechtig heden onder alle weersomstan digheden doorgang zullen vin den. Het Bureau vraagt de bezoekers van het stadion drin gend zich bij aankomst in Utrecht strikt te houden aan de daar geplaatste extra-ver keersborden en aan de richt lijnen, die de verkeerspolitie zal geven. Ook binnen het sta dion dienen de bezoekers zich te houden aan de daar geplaat ste borden. Er wordt boven dien de aandacht op gevestigd, dat het noodzakelijk is TIJDIG c komen, daar de toegang tot 'iet stadion onherroepelijk op >.e aangegeven tijd zal worden gesloten Men houde rekening met de vertraging die zich oor de verkeersmoeilijkheden ■can voordoen. bisschop van Gent. de basiliek binnen In vol ornaat gekleed schreed de bisschop al zegenend door het machtige kerkgebouw, waarna onmiddellijk de pontifi cale Heilige Mis begon. Z.H. Exc. werd hierbij geassisteerd door mgr. J. M. Groot, vicaris- generaal als presbvter-assistens. deken J. P. J. Kok van Delft als diaken en pastoor J. A. Ruhe uit Den Haag als sub-diaken. Troondiakens waren mgr. G. P. J. van den Burg. deken van Am sterdam. en J. J. A. Kuilman, deken van Haarlem. Het zangkoor Cantemus Do mino van de kathedrale basiliek, versterkt door een twintig-tal theologanten van het seminarie Warmond voerde de Missa Se- cunda van Jaap Vranken uit onder leiding van dr. L. Kat en begeleid door het nas herstelde en uitgebreide orgel van de kathedraal, bespéeid door de heer J. Schouten. Na het Evangelie hield mgr. dr. C. Henning, de regent van het seminarie Hageveld te Heem stede een hooggestemde feestrede naar aanleiding van de tekst Hebr. 13 het zevende en achtste vers: „Gedenkt uw leidslieden, die u het woord Gods verkondigd hebben. Volgt hun voorbeeld na." Mgr. Henning herinnerde er aan, dat in deze dagen veel geschre ven wordt over de vraag, aan wie het hei-stel der bisschoppe lijke hiërarchie wel te danken is. Voor de gewijde redenaar stond het vast. dat dit het vruchtbare resultaat is geweest van het ge bed van onze eenvoudige voor ouders. Er is in deze honderd jaar veel tot stand gebracht. Nu we dit eeuwfeest vieren is er geen reden tot nessimisme. maar wel tot bezinning. Daarom vroeg mgr. Henning of er ook onder ons nog dat persoonliike geloofs leven is als bij onze voorouders. Sprekende over de betekenis van het herstel, wees mgr. Hen ning er op. dat in de bisschop de volheid van het priesterschap aanwezig is. Doordat Haarlem weer een bisschop kreeg, stroom den de genaden over de ge lovigen heen. In onze bisschop dienen we, naar het woord van de Heilige Ignatius, niet alleen de afgevaardigde, maar ook de uit beelding van Christus te zien. Door de bisschop is Christus in ons midden. Na de Heilige Mis verliet mgr. Huibers weer op dezelfde wiize als hii was binnengekomen de basiliek, maar nu zette het mach tige koor. begeleid met orgel, het aloude Wilhelmus in. dat werd overgenomen door de menigte. Ons volkslied klonk spontaan door de in iubeltooi gehulde kerk van Haarlem, daarmee to nende. dat wii. katholieken, ook trouwe vaderlanders willen zijn. En als hulde aan de buitenlandse gasten klonk vervolgens de Bra- baeonne en het God save the King. Het was een treffend slot van de plechtige Heilige Mis. die op de aanwezigen een dieoe in druk achterliet. De klok van Echternach, die be gin Juli door het Nederlands Episcopaat als geschenk van Ka tholiek Nederland zal worden overgedragen aan de Luxemburg se geestelijkheid, en die is be stemd voor de herrezen Domkerk van Echternach tijdens de oor log vernielden de Duitsers deze grafkerk van St. Willibrord is zo goed als gereed. De klok zal Zaterdagavond voor het eerst dienst doen in het. Utrechtse Sta dion, en is gesierd met de beel tenis van St. Willibrord met het Nederlandse embieem en de wa pens van de Nederlandse bis schoppen. De 7100 kg zware, bij de firma Eijsbouts gegoten Bour- donklok heeft onder een middel lijn van 2.19 meter. Een Latijnse inscriptie vermeldt de bestem ming: „In het jaar Onzes Heren 1953, terwijl de Eeuwfeesten van het gelukkig herstel der Bisschop pelijke Hiërarchie in Nederland werden gevierd, heeft de jubi lerende Kerk, onder het bestuur van Haar Aartsbisschop. Kardi naal Joannes de Jong, mij geschon ken aan de Basiliek van Echter nach in liefdevolle erkentelijkheid jegens Sint Wilibrord, die oud tijds het licht van het Heilig Evangelie aan de Nederlanden heeft gebracht". Via zender Luxemburg Kardinaal van Roey, Aartsbis schop van Mechelen en Pauselijk Legaat bij de plechtigheden te Utrecht, heeft gisteren in een in het Frans gehouden rede over Radio-Luxemburg gezegd dat hij met grote vreugde de Nederlandse Katholieken de gelukwensen van de Heilige Vader zal overbrengen. „Met genoegen zal ik hun de broederlijke gevoelens en de bes te wensen van de Belgische Ka tholieken en bisschoppen vertol ken, die steeds begaan zijn met het lot van hun naburen in voor- en tegenspoed", aldus de kardi naal. „Het is bekend, welk aandeel mijn voorganger, kardinaal Sterckx, en de Bisschop van Luik, mgr. van Bommel, gehad hebben in het herstel van de Nederlandse Hiërarchie door hun invloed te doen gelden bij de Heilige Stoel. Ik hoop dat dit eeuwfeest, dat het getuigenis zal zijn van de er kentelijkheid voor een eeuw van genade en zegen, tezelfdertijd de waarborg zal zijn van overvloe dige geestelijke vooruitgang voor de komende tijden". 111.6 MILLIOEN IN RAMPENFONDS Volgens de laatste opgave, die van Woensdagmiddag, was in het Nationale Rampenfonds in totaal f 111.6 millioen bijeengebracht. De vorige stand was f 111.4 mil- NEDERLAND LEVERT MUNITIE De eerste „off shore"-bestelling in Nederland voor munitie voor kleinere wapens voor het Ameri kaanse leger is geplaatst bij de Nederlandse wapen- en ammuni tiefabriek „de Kruithoorn", zo is gisteren door het hoofdkwartier van het Amerikaanse leger in Europa te Heidelberg bekendge maakt. De bestelling heeft een waarde van een en kwart mil lioen dollar. WASHINGTON, 14 Mei President Eisenhower heeft vandaag verklaard geen bezwaar te hebben tegen een conferentie van de hoogste leiders van de grote mogend heden, maar eerst enig bewijs te willen zien van goede trouw van de zijde van de Sovjet-Unie. Tot op heden, aldus de president, heb ik van de zijde der Russen bij hun gepraat dat zij wereldvrede wensen, nog geen b e- w ij z e n gezien. Deze bemerkingen, gemaakt tij dens Eisenhower's wekelijkse persconferentie, waren Ike's ant woord op een vraag om commen taar op de rede, die Churchill Maandag gehouden heeft, en waarin hij aandrong op een con ferentie op hoog niveau zonder veel uitstel. Ook Attlee die Dinsdag had verklaard dat de handen van de regering Eisenhower bij het zoe ken naar vrede op Korea gebon den waren „door elementen in Amerika die geen oplossing wen sen" kreeg antwoord. Eisenhower verklaarde letterlijk: „Ik heb nog nooit iemand in Amerika ontmoet die geen vrede wil". LUCHT- en SCHEEPVAART WERKEN SAMEN LONDEN, 14 Mei. Vier Ne derlandse, Franse en Britse lucht vaartmaatschappijen en meer dan 20 scheepvaartmaatschappijen zijn overeengekomen om weer onder linge reisfaciliteiten te gaan ver schaffen tussen Europa, Afrika, het Verre Oosten en Australië, zo als vóór de oorlog. Van Nederlandse zijde werken mede de K.L.M., de Kon. R'damse Lloyd, de Kon. Java-China Paket- vaart, de Mij Nederland, de K.P. M. en de Holland-Afrika-lijn. DE ZAAK CHRISTIE LONDEN. Het Britse minis terie van Binnenlandse Zaken heeft Donderdag de opgraving ge last van het lijk van mevrouw Beryl Evans, wier echtgenoot drie jaar geleden werd terechtgesteld. Mevrouw Evans zou door haar man zijn vermoord in de woning van John Christie te Londen. Christie zal de volgende maand terechtstaan. ALLE KLOKKEN LUIDEN ZATERDAGAVOND UTRECHT. Het presidium der Stichting 1853-1953 verzoekt alle pastoors in Nederland hun medewerking er aan te willen verlenen, dat Zaterdagavond om negen uur de klokken der katho lieke kerken alle gezamenlijk de eeuwfeestviering zullen inluiden. Het sein daartoe wordt gegeven door de K.R.O., wanneer Zater dagavond de kardinaal-legaat het stadion te Utrecht binnentreedt en de klok van Echternach begint te luiden. Eisenhower vermeed het inne men van een positief standpunt hetzij vóór, hetzij tégen Chur chill's voorstel voor een bijeen komst van de Westelijke mogend heden en de Sovjet-Unie. Hij achtte het echter in het algemeen onverstandig om voor de rege ling van internationale geschillen uitsluitend te vertrouwen op bij eenkomsten van staatshoofden. Waar het tenslotte om gaat, aldus Eisenhower is, wanneer de staatshoofden, die het druk heb ben, bijeen kunnen komen om met enig uitzicht op werkelijk succes besprekingen te voeren. Eisenhower herinnerde aan de vele vruchteloze conferenties die in het verleden al tussen de Mi nisters van Buitenlandse Zaken van de grote mogendheden en andere hoge functionarissen zijn gevoerd. Persoonlijk verklaarde hij zich bereid al het mogelijke te willen doen, doch de waardigheid en het zelfrespect van de V.S. eisten z.i., dat er een redelijke kans zou moe ten zijn dat vorderingen zouden kunnen worden gemaakt. Het ge zonde verstand van de wereld zal zelf kunnen beoordelen of er da den zijn gesteld, die werkelijk een teken zijn van goede wil. Aldus de Amerikaanse president, die er aan herinnerde dat hij in zijn rede op 16 April twee of drie ge bieden genoemd had waar daden positief zouden duiden op een der gelijke gesteldheid. Op de vraag, hoe Eisenhower denkt over het voorstel om com munistisch China tot de V.N. toe te laten nadat een wapenstilstand in Korea is getekend, antwoordde hij, dat verschillende landen een verschillende uitleg hebben van hetgeen erkenning van een bui tenlandse mogendheid betekent. Hij zelf wilde echter niet zeggen, dat hij geloofde, dat de toelating van communistisch China na een wapenstilstand zou moeten ge schieden. Eisenhower verklaarde dat hij gaan kritiek wilde leveren op per sonen of hun meningen en zich zelf niet wilde voordoen als een alwetend rechter die de motieven kent die schuil gaan achter het geen anderen zeggen. Hij noemde de Engels-Amerikaanse kloof niet zo groot als zij oppervlakkig be keken schijnt te zijn. In antwoord op de vraag of het juist is, dat de benoeming van admiraal Rad ford, die het bevel voert over de vloot in de Stille Oceaan, tot voorzitter van de Verenigde Chefs van Staven er op zou duiden, dat het zwaartepunt van de Ameri kaanse strategie van Europa naar Azië is verlegd, verklaarde hij niet te voelen voor de tegenstel ling Europa-Azië. De grote vraag stukken van deze tijd moeten in hun wereldverband beschouwd worden, of men beschouwt ze verkeerd, aldus Eisenhower. Zijn verklaringen mogen be schouwd worden als een uiting van licht ongeduld aan het adres van de Sovjets. De president zal Dinsdag voor de radio zijn „State of the Union"-rede houden i.v.m. de nieuwe begroting. Over een paar weken geeft hij voor de te levisie een overzicht van zijn be leid totnogtoe. CAIRO, 14 Mei. Het Egypti sche kabinet heeft besloten com merciële transacties met de Britse strijdkrachten in de zone van het Suezkanaal vanaf heden te ver bieden tenzij met speciale vergun ning van de betrokken autoritei ten. Levensmiddelen, bouwmate rialen en andere grondstoffen zul len nog slechts na goedkeuring van het Ministerie van Bevoor rading aan de Britse troepen ver kocht mogen worden. Alle wegen tussen de Kanaal zone en de rest van Egypte zul- ien worden bewaakt om dit be sluit te kunnen doorzetten. De Egyptenaren hebben gister avond een lijst gepubliceerd met 43 beweerde agressies, door de Britten sedert 17 April begaan, waarbij 8 Egyptenaren zouden zijn gedood en 17 gewond. In Port Said arriveerden van daag de torpedobootjagers Che ckers, Chevron en Chieftain, ter wijl verschillende schepen met oorlogsmateriaal worden gelost. Britse soldaten waren Woens dagavond in het dorp Kafr Abdou meer dan vijf uur aan 't schieten omdat zij dachten dat kanonsal vo's die het begin van de Moham medaanse Vastenmaand aankon digden, een Egyptische aanval in luidden. Er werd één Egyptenaar aan het oog gewond; vele lemen hutten werden doorzeefd met ko gelgaten. Luitenant-kolonel Gamal Abd'el Nasser, na Naguib Egypte's mach tigste man, heeft Woensdag ver klaard dat als de Engelsen de Ko- naalzone niet binnen twee of drie maanden ontruimen, de woede van het volk hun bases onhoud baar zal maken. (Van onze redacteur) De opening van liet watersportseizoen heeft in Den Hel der bijna een zeer onplezierig einde gehad, doordat een motorsloep van het Kon. Instituut voor de Marine geen hulp wenste te verlenen aan een vastgelopen sloep van de Marine, bemand door 5 matrozen le klasse en een drietal Marva's. Van 's morgens half twaalf tot des avonds zeven uur heeft deze bemanning hulpeloos in het ondiepe water gezeten, terwijl de krachtige golven het scheepje telkens verder en vaster op een zandbank drongen. Ten slotte slaagde de sleepboot van de Rijkswerf, de H. 864 erin, na vele moeiten en strubbelingen, o.a. doordat de tros in de schroef geraakte, om half negen de ongeluk kige bemanning uit haar benarde positie te bevrijden. Des middags om ongeveer drie uur had een klein motorbootje uit Wieringen heftige doch ver geefse pogingen gedaan om de sloep vlot te trekken. En dan te weten, dat de motorsloep van het L.I.M. gelegenheid had om hulp te bieden, doch dit niet wenste te doen „omdat de stuurman niet bekend was met het water"! De onfortuinlijke sloep werd een prooi der golven toen des morgen de tros brak waaraan zij werd gesleept. Hoewel de gezag voerder, de matroos-I J. A. Braylé terstónd het fokzeil liet hijsen, wierp de wind het scheepje spoe dig op de zandbanken. Er werd een dreg met een tros uitgewor pen om te trachten zichzelf vlot te trekken, maar gelukkig (dacht men) verscheen toen de motor sloep met Adelborsten bij de on gelukkige zeilers. Deze poogden met een kano een tros over te brengen, maar juist toen zij 30 van de 50 meter die hen van de motorsloep scheidden, hadden afgelegd, vertrok deze zonder een enkel sein, meldde het ongelukje bij de wedstrijdleider in de startboot en liet toen de ge strande sloep aan haar lot over. Het duurde tot drie uur eer het motorbootje uit Wieringen in de buurt kwam. De matroos-I Post bracht een tros over, maar die raakte in de schroef van de Wie- ringer, zodat twee man een uur lang te water moesten om dit euvel te verhelpen. Toen bleek met motortje van de Wieringer te zwak om het karwei te volbren gen. Drie uur later pas kwam de sleepboot H. 864 in de buurt, die als startschip had gefungeerd en eerst de boeien had binnenge haald na het einde van de zeil- middag. De golven hadden de sloep toen 300 meter op de zand bank gedrongen. Bij de pogingen de tros over te brengen, raakte deze opnieuw in de schroef ver ward. Het kostte een half uur in het ijskoude water eer het touw was verwijderd en de gestrande matrozen en Marva's eindelijk naar veiliger haven konden wor den gesleept. De Adelborsten waren toen al lang weer hoog en droog thuis. Woensdagmorgen is een Thun- derjet-straaljager van de vlieg basis Welschap bij Eindhoven tij dens een oefenvlucht neergestort op een flat in de industriestad Bielefeld, 20 mijl ten Zuid-Oosten van Osnabrück. Het toestel vloog in brand en het vuur deelde zich mede aan twee woonhuizen van drie verdiepingen. De piloot, de sergeant-vlieger L. J. Duk uit Badhoevedorp kwam om het le ven. Acht bewoners van de ge troffen huizen werden zwaar ge wond. Het ongeluk geschiedde tussen elf uur en half twaalf. Volgens ooggetuigen, die aanvankelijk meldden dat het neergestorte toe stel een straaljager van de R.A.F. was, vloog het toestel laag en maakte het plotseling een duik. De gevolgen waren verschrikke lijk. De Thunderjet drong door tot in de kelder van een flatgebouw van drie verdiepingen, waarna het ontplofte. Talloze ruiten in de om geving sneuvelden en het getrof fen huis stortte in. De wegstro mende benzine vatte onmiddellijk vlam en zette ook een tweede flatgebouw in lichterlaaie. Uit de verwoeste panden wer den spoedig twee mannen en een vrouw met zware brandwonden naar een ziekenhuis overgebracht, terwijl de brandweer twee oudere vrouwen redde, die op een boven verdieping zaten opgesloten. In het wrak van de Thunderjet is geen spoor van de vlieger terug gevonden. Duitse en Britse red dingsbrigades die te hulp schoten, brachten later nog vijf zwaarge wonden naar ziekenhuizen over. Zeventien gezinnen werden dak loos. De schade wordt op 200.000 Mark geschat. Uit Bari werd Woensdag het neerstorten gemeld van een straaljager van de Italiaanse luchtmacht. De piloot kwam om het leven. In Nebraska is gisteren op 8 km van Sargent een Amerikaanse bomenwerper van het type B-29 neergestort. Negen leden van de bemanning werden gedood en drie licht gewond.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 1