Engelsen moesten nog hard vechten voor gelijk spel Nederlanders ongeschokt na pechdag van van Est Verrassende victorie van Brabander Piet de Jong Eeni bracli HET DOEN EN LATEN VAN DE EERSTE KLASSERS Amateurscourse dwars door Frankrijk begonnen Ned. Elftal-Middlesbrough 2-2 Van Schijndel kivam9 zag en verdreef de Engelse halfs Ronde van Italië RONDE VAN NOORDWEST-NEDERLAND Dappere race van Alkmaarder Ottenbros Wout Wagtmans zorgt voor nieuw succes in 3c etappe Tweede achter Italiaan Crespi Route de France Belg Lowie tweemaal eerste RK Monnik Lioimen hac en verloor va 9 Pagina 4 VRIJDAG 15 MEI 1953 (Van onze sportredacteur) Het zag er somber uit in het Feijenoordstadion, toen de geïmporteerde Delapenlia na dertien minuten spelen een kopbal lanceerde, die Landman met zijn meest spectacu laire duik niet meer kon bereiken. De wandeling naar Walker, die de voorzet, waaruit dit doelpunt werd ge scoord, had afgegeven, was al even on-engels, als het voorkomen van deze koffiebruinkleurige knaap, die de Nederlandse verdediging in die eerste helft van de wed strijd Ned. BondselftalMiddlesbrough, gewoonweg nachtmerries bezorgde. De hele eerste helft. Inderdaad, gon te krijgen, ook met zijn lange want in die 45 minuten domi neerden de Engelse profs zoda nig, dat het er ernstig op ging lijken, dat het Nederlandse elftal een grote nederlaag tegemoet zou gaan. Noem maar enkele minuten na dat eerste doelpunt de zoever, die Fitzsimons afvuur de. Het was gelukkig, dat Land man op dat moment zich herin nerde, dat hij zo vaak zeker schij nende doelpunten heeft voorko men. Hij deed dat ook nu. Maar daarmee waren de Engel sen uitgevuurd. Het merkwaar dige gebrek van vrijwel alle prof elftallen van over zee, deed zich ook nu gelden. Prachtige aan vallen, ballen, die van man tot man gaan, fabelachtige techniek en passeren op de milimeter af. Maar dan voor het vijandelijke doel gekomen, leek het wel of het bruine monster erin gedreven moest worden. Een kolfje naar de hand van de ijverige en hard werkende Nederlandse verdedi gers, waarbij zich de twee half- spelers Klaassens en Bennaars wel moesten voegen, om de stormlopen te weerstaan. Het gevolg was duidelijk. Bin nen enkele minuten hadden twee uitstekende Engelse halfspelers beslag gelegd op het middenveld en de aanvallen bleven op het Nederlandse doel aangolven. Een geïsoleerde voorhoede, die zo slecht gesteund wordt, kan niet veel uitvoeren. Dat bleek ook wel uit de verrichtingen van het Nederlandse vijftal, dat in linksbuiten Schmidt een onvol doende vervanger had van Lui ten en waarin v. d. Kuil uitste kend voldeed als binnenspelen Oök na de pauze, toen de rol len volkomen omgedraaid waren en het puibliek plotseling recht kon gaan zitten van plezier om die elf kwieke knapen, die de profs het vuur na aan de schenen gingen leggen. Bennaars viel uit. Het zou onbillijk zijn, het ver schil in speelwijze geheel en al te wijten aan Bennaars, die m de vijf en veertig minuten, dat hij heeft meegespeeld, zich ontpopte als een prima verdedigende half- speleT, maar eenvoudig geen ge legenheid kreeg te proberen zich ook aanvallende te onderscheiden Dat deed van Schijndel wel. Na de pauze kwam deze Schie dammer Bennaars vervangen en onmiddellijk werd het accent verlegd. Van Schijndel heeft nu eenmaal lak aan sterk verdedigen Met volle energie begon hij aan de taak, die hij zichzelf had op gelegd. „Terugdringen, die Engel sen". Zijn roodharige kop ver scheen overal, waar kundige profs met korte passen een geheel an der Nederlands elftal probeerden schaakmat te zetten. En warempel, het lukte, Bell en Muihölland moesten wijken, vooral toen Klaasens, die ken nelijk plezier in het zaakje be- benen een robbertje mee ging voetballen. De aanvallen werden menigvuldiger en wel moesten de Nederlandse verdedigers, waarbij v. d. Hoek zeer verdienstelijk Terlouw verving, nog meer zeilen aan de mast zetten, om de Engel se stormlopen baas te blijven, maar van een overwicht der gas ten was geen sprake meer. Fullspeed snelde van Ede keer op keer langs de lijn, vol energie wierp Bleijenfoerg zich iedere keer in de aanval. De gelijkmaker. Tien minuten waren er ge speeld, toen de talrijke toeschou wers de handen van verrukking in de hoogte konden steken. Een prachtige pass van v. Schijndel had van Ede bereikt. Deze boog snel met de bal naar binnen, pas seerde Corbett en kogelde het leder diagonaal en volkomen on houdbaar voor Ugulino in het net (11). De Engelse profs begonnen nu uit een ander vaatje te tappen. Ze hadden, even misschien ge dacht aan vacantie-voetbal tegen het voor de rust matige Neder landse elftal, maar nu zagen ze in dat het anders moest, wilden ze niet opnieuw een nederlaag lijden. Een nederlaag? Van der Kuil bracht hen aan het verstand, dat die heel nabij was. Hij had de bal als op een presenteer blaadje opgelepeld gekregen van Bleijenber.g, na een voor zet van v. Ede. Hij jongleerde even met de bal en schoot toen rustig in de uiterste hoek. Dat was 21 Dat v. Schijndel en Klaassens op dat moment gingen denken aan een versterking van de ach terhoede, was jammer. Want nu kregen de Engelsen gelegenheid andermaal bezit te nemen van het middenveld en een offensief te lanceren, dat tien minuten voor het einde culmineerde in 'n gelijkmakend doelpunt van Dela- penha, die Landman met een laag schot kansloos passeerde (22). De laatste minuten waren nog sensationeel genoeg. Enkele ma len ontsnapte het Middlesbrough- doel nog aan een derde doorbo ring, toen v. d. Kuil de lat trof, maar misschien had dat toch een te grote beloning geweest voor het spel, dat Nederland over de volle negentig minuten had ten beste gegeven. Over de 2de 45 minuten echter zal de Keuze- oommissie met tevredenheid gaan napraten. Misschien dat zij daar uit een elftal weet te distilleren, dat straks op de Olympische pag voor een waardig resultaat zal gaan zorgen tegen Bolton Wan derers. ln het Feijenoordstadion te Rotterdam is Woensdag een voet balwedstrijd gespeeld tussen de Nederlandse Bondsploeg en Middlesbrough, welke in een 22 gelijk spel is geëindigd. Het eerste Nederlandse doelpunt, gemaakt door van Ede nog juist even zichtbaar achter doelman Ugilino, die hier geslagen de bal naziet, die in het doel verdwijnt. Eén der achterspelers van Middlesbrough tracht dé bal nog tegen te houden, doch tevergeefs. HeraclesFrisia NECWageningen Ens. BoysZw. Boys Sneek—KCH De Volew.'ersVSV R.C.H. 22 Ajax 23 V.S.V. 22 Wageningen 22 E.D.O. 23 G.V.A.V. 22 Heracles 22 Ensch. Boys 23 D.O.S. 23 N.E.C. 22 Sneek 22 Volewijkers 23 Zwolse Boys 23 Frisia 22 15 12 11 6 9 9 8 9 10 6 5 7 5 4 4 5 6 12 6 5 7 5 2 7 7 3 1—1 1—1 3—2 0—0 15 3 34 6 29 5 28' 4 24 8 24 8 23 7 23 23 22 19 17 17 16 15 C ExcelsiorLONGA BWJuliana (Van onze speciale verslaggever) Een jonge, temperamentvolle Brabantse coureur heeft gistermiddag naam gemaakt in de eerste lustrumronde van Noordwest-Nederland: Piet- de Jong uit Made. Het tengere, zwartharige rennertje, pedalerend met het speels gemak van een „grote", heeft gespot met alle voorspel lingen. Even over vijven stormde hij het van belangstel ling uitpuilende Alkmaar binnen, terwijl pal achter hem een zwoegende Bruggekamp trachtte in zijn spoor te blijven. De IJmuidenaar zwoegde tevergeefs. Nog zo fris, als had hij twintig in plaats van tweehonderd kilometer achter de rug, voltooide de tengere knaap de lange tocht door het altijd winderige Noordholland; vijftig meter vóór zijn rivaal met wie hij circa 15 kilometer voor Alk maar uit een groep van zeventien op winst beluste ren ners was ontsnapt. Piet de Jong heeft met deze overwinning een einde ge maakt aan het sprookje, dat niet in Hollands vlakke stre ken geboren en getogen ren ners in een course met hinder lijke wind en kille atmosfeer geen kans hebben tegen colle ga's, die in deze contreien zijn groot geworden. Gedachtig dit sprookje, dat na vele ervaringen eigenlijk een waar verhaal was gewor den, had niemand hem, vóór zijn ontsnapping, ook maar enig e kans gegeven, tegen 16 medekoplopers, waarvan er veertien als het ware met de Noordhollandse wegen zijn vergroeid. De overige twee in dringers immers, Coone uit Eindhoven en de Tilburgenaar Schollen, mocht men gevoeg lijk voor een zege uitschake len. B HaarlemEnschede VitesseDWS AchillesAGOVV 't GooiElinkwijk 7—3 0—6 Enschede Vitesse Stormvogels Haarlem Leeuward. D.W.S. A.G.O.V.V. Be Quick Blauw Wit 't Gooi Elinkwijk Go Ahead Achilles D Limburgia—NOAD DHC—FSV Hermes DVSRBC MauritsADO 23 13 4 6 23 12 6 5 23 13 •4 6 23 12 4 7 23 10 8 5 23 10 4 9 23 10 4 9 23 8 6 9 23 8 6 9 23 8 5 10 23 7 7 9 23 9 3 11 23 3 6 14 23 2 5 16 0—1 3—2 1—2 4—1 30 30 30 28 28 24 24 22 22 21 21 21 12 9 4—0 2—3 2—1 0—1 Sparta 23 16 3 4 35 Willem II 23 14 5 4 33 B.V.V. 23 11 6 6 28 Excelsior 23 11 6 6 28 V.V.V. 23 10 7 6 27 M.V.V. 23 9 8 6 26 Longa 23 11 1 11 23 Sittardia 24 10 3 11 23 Emm en 23 9 4 10 22 S.V.V. 23 10 1 12 21 Brabantia 23 8 1 14 17 Juliana 24 5 7 12 17 H.B.S. 23 5 3 15 13 Theole 23 4 3 16 11 P.S.V. 23 A.D.O. 23 Eindhoven 22 Limburgia 23 Bleyerheide 22 Feijenoord 23 Xerxes N.O.A.D. N.A.C. D.H.C. Herm.D.V.S. R.B.C. Maurits T.E.C. 23 23 23 23 23 23 23 23 13 12 12 10 9 8 7 7 8 9 7 9 5 5 5 5 5 8 7 7 8 9 10 11 9 13 11 13 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND HOCKEY HEREN Venlo 2 2 0 0 4 H.H.Y.C. 2 110 3 D.K.S. 2 0 111 Meppel 2 0 0 2 0 HOCKEY DAMES Gooi 3 3 0 Quick 2 10 Groningen 10 0 Venlo Girls 2 0 0 31 30 29 25 24 24 22 21 21 21 21 19 17 15 Er is heel wat gebeurd, voor deze zeventien elkaar definitief hadden gevonden. Eigenlijk reden ze al bij Enklhuizen, na 104 kilo meter, samen met nóg een hand vol dapperen, broederlijk aan kop. Het was een select gezel schap, waarin o.a. de rappe Appie Donker, de als een broodplank zo smalle Wim Snijders en de ste vige Kuitwaard voor een hoog tempo zorg droegen. Frans Mahn echter rukte dit prachtige mar cherende peleton met een vlijm scherpe sprint uit elkaar. Nijdig aan zijn stuur rukkend en heftig schokschouderend rende hij bin nen enkele seconden twee, drie honderd meter voor de groep uit. De sterke Amsterdammer werd geen grote voorsprong gegund. Onder leiding van Snijders en Krijn Post haalden de op een duizelingwekkend hoog tempo overschakelende achtervolgers de vermetele in. Het blèèf onrustig in het met inmiddels zes man ver sterkte leiderpeleton. Kuitwaard stortte zich op de Kagerbos in Wervershoof in het avontuur en kreeg zes metgezellen: Hofland, de oude rot Ottenbros, Meyer uit 's Gravenland, Piet de Jong, Krijn Post en Luyokx uit Halfweg. Gezessen joegen zij, met het windje in de rug op Medemblik aan en hielden ook na de Rad- boudveste nog geruime tijd stand tegen de onstuimige volgers, waarbij de Enkhuizenaar Edelen- bosch uitstekend werk verricht te. Toén, vlak bij Stolpen, bleek het teveel voor de zes te zijn ge weest. Daar werden zij ingelopen door een groepje van vier en even later ook door de anderen. Deze zeventien zouden het dus onder elkaar moeten uitvechten. Wel, we hebben U al verteld, hoe dwerg' de Jong en locomotief Bruggekamp tot aller verrassing de groep in de steek lieten, pre cies onder de spoorbrug te Nrd- Scharwoude. Daarvóór hadden de ook nu weer soepel draaiende Stolker, Hofland, Coone en Piet de Jong eveneens geprobeerd er tus senuit te trekken, wat vooral Frans Mahn had verhinderd. De demarrage van deze twee trof de overigen echter als 'n zweepslag. Triomphantelijk en onbedreigd rende het duo de kaasstad in, waar een jongens achtig lachende de Jong zijn mededingers achter zich liet... Tot Enkhuizen En het begin? Tot Zaandam gebeurde er letterlijk niets. Slechts een spoorboom in Bever wijk zorgde voorwat variatie, door het hele langgerekte en kleurige peleton op te houden, waardoor de stampende Appel en de lenige Stroet uit Wervershoof gemakkelijk konden bijkomen. Vlak voor Zaandam reed van Houwelingen in het achterwiel van een kwade Degeling, waar door voor de jonge Venhuizenaar de course als verloren kon wor den beschouwd. In de Beemster viel de grote slag. Als paarden, die hun stal ruiken, snelden Willekes, Don ker, Bruggekamp en hun latere mede-koplopers in zodanig tem po naar Hoorn, dat tientallen renners hijgend moesten' lossen. Er ontstonden verscheidene groe pen, waarvan Edelenbosoh en Ot tenbros in de eerste en de jonge, slagvaardige Hooiveld in de vier de, zich dapper lieten gelden en wat... wat nog méér zegt: vol hielden tot het einde! De officiële uitslag tenslotte luidt als volgt: 1. Piet de Jong (Made) 5 uur 39 minuten, 16 seconden; 2 Brug- genkamp, (IJmuiden) 5 uur 39 min. 22 sec.; 3 Post, (Nieuw Ven nep) 5 uur 39 min. 55 sec.; 4 Coone (Eindhoven); 5 Snijders (Halfweg); 6 Mehagnoul (Am sterdam); 7 Hofland (Beverwijk); 8 Meier, ('s Graveland); 9 Don ker, (Amsterdam); 10 Mahn, (Amsterdam); 11 Biesterveld, (Amsterdam); 12 Peters, (Haar lem); 13 Kuitwaard, (Velsen); 14 Damen, (Lieshout); 15 Schol len, (Tilburg); 16 Stolker, (Zui len); 17 Ottenbros, (Alkmaar). SAN BENEDETTO Zoeven zijn hier de eerste zes ren ners van de ronde van Italië door de finish geflitst. Vijf Italianen en één Nederlander. Duizenden enthousiaste Zuiderlingen konden een jeugdige landgenoot naar be lieven omhelzenop de bestofte wangen zoenen of aan hun hart drukken. Want op het moment, dat de hele Hol landse kolonie met Kees Pellenaars aan het hoofd om hoog rees, om een nieuwe Nederlandse zegepraal te- aanschouwen, flitste langs een reeds blijde Woutje Wagt mans de jonge Crespi en klopte hem op de laatste twintig meter met een wiel. Na de ietwat teleurstellende resultaten van Woensdag, de dag, waarop Wim van Est door louter pech zijn leiderstrui verloor, scheen de zon dan Donderdag weer volop in het Nederlandse kamp. Ja, die Woensdag. Het leek een makkelijke etappe te worden. Een wandelrit, met zo'n snelheid van een kilometer of dertig per uur. Het was bovendien drukkend warm en de heftigste kreten van het spoedig heetlopende Italiaanse .publiek kon de renners niet uit hun slaap vandaan krijgen. Tot op 23 kilometer voor de finish duurde dit. Toen kwam San Marino in zicht met een berg van ongeveer 600 meter hoog, doch met een nogal steile helling. Cop- pi, Bartali en Hugo Koblet be gonnen juist de strijd om de punten voor het bergklassement, op het ogenblik dat van Est een lekke band kreeg. Ineens was het met de rust ge daan. Wout Wagtmans sprong voor zijn kopman in en de stoere onverzettelijke Brabander kon aan de achtervolging beginnen. Maar, terwijl hij zienderogen inliep op het jagende peloton (hij lag bij het passeren van de bergpas ne gende) lag bij de afdaling een nieuw addertje in het gras. Opnieuw moest van Est van zijn fiets om een bandje om te leggen en de minuten, die daar mee teloor gingen, kon hij een voudig niet meer inhalen, daar Coppi en Bobet met een snelheid ver boven de 50 kilometer de berg afrosten en onmiddellijk daarna de wielerbaan van Ri mini opdraaiden. Fornara won daar de sprint voor Koblet, Coppi, Bo bet en Bartali. Wim van Est in gezelschap van Thijs Roks en Suyberbuyck kwamen vier minu ten later binnen. Franse voetbalprofs op dreef Elf Franse voetbalprofs, uitko mend ongeveer in dezelfde sa menstelling als enkele maanden geleden tegen het Ned. profteam. hebben een glorieuze 61 over winning behaald op het voetbal elftal van Wales. De ruststand was 41. Gerrit Boeyen zegt wedstrijdsport vaarwel De Osse wielrenner Gerrit Boeyen traint nog voor de Ne derlandse baankampioenschap- pen. die in Juni a.s. worden ge houden. Hii traint voor de 50 km. doch na deze wedstrijd zal hii af scheid nemen van de wieler sport. want de werkzaamheden voor zijn hotel in Heesch nemen te veel tiid in beslag. Boeyen is vooral bekend ge worden als koppelgenoot van Gerrit Schulte. met wie hii vele zesdaagsen heeft gereden en ge wonnen. Woutje: tactische race. Zo hadden we dus Wim van Est op de achtste plaats in het algemeen klassement na afloop van de tweede dag. Hij zou het ook na de derde etappe zijn. Een derde etappe, die Kees Pellenaars opnieuw de handen over elkaar deed wrijven van vergenoegdheid. Want kwam Woutje Wagtmans niet als tweede over de streep en bezette Gerard Peters in het grote peloton niet een veertiende plaats. Alle overige renners kwamen ex-aequo binnen. Het was geen opwindende etappe. Al was daar dan in het begin een valpartij, die de Zwitserse ploeg opnieuw teisterde. Croctorti kwam te val len gelijk met Bartali en Bobet. Hij had hierbij het ongeluk zijn sleutelbeen te breken en moest de strijd opgeven. Onder stromende regen werd de tocht voortgezet. Jos Suyker- buyck probeerde af en toe de lont in het kruit te steken, maar knechten van de grote Fausto zorgden er voor, dat de overmoe dige Brabander spoedig tot de orde werd geroepen. Vlak voor de finish Ontsnapten dan vijf Italia nen. Wout Wagtmans sprong mee en veroverde na Crespi de tweede plaats. Conterno, Gismondo, Co- letto volgden hem als derde, vier de en vijfde. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. de Santi (It.) 19.33.47. 2. Fornara (It.) 19.34.52. 3/7. ex aequo Koblet (Zwits.), Bobet (Fr.), Coppi (It.), Bartali (It.) en Brasola (It.) 19.35.02. 8. Van Est (N.) 19.35.07. 9/10. Coletto (It.) en Conterno (It.) 19.37.31. Suykerbuyck staat met enkele andere renners ex aequo 33e ge klasseerd in 19.38.50 en Roks is 45e in 19.39.18. Peters, Dekkers en van Breenen zijn met twintig anderen ex aequo 46e geplaatst, met een totaaltijd van 19.40.13. Wagtmans is 89e met 19.47.01. Twee etappen hebben de 114 amateurs, die Woensdag zijn ge start voor de Route de France, reeds achter de rug. Tweemaal kon de Belg Lowie zich de lau werkrans van de overwinning over de schouders laten glijden en de overwinningkus laten toe dienen. Maar tweemaal ook snel den Nederlandse amateurs in zijn spoor door de finish. Jan Plan- taz en Piet van der Brekel op de eerste dag, Daan de Groot ais tweede in de etappe door 't Waal se en Vlaamse land naar Osten- de. Hoewel tijdens de eerste etap pe voor het grootste deel tegen een vrii sterke wind in moest worden gereden bleek er veel animo te bestaan voor uitloonno- gingen. Vooral de Zwaden weer den zich aanvankelijk danig en bii de coureurs, die telkens in de voorste gelederen waren te vin den bevond zich onze landge noot Piet van Roon. De aanval len werden echter telkens afge slagen door het grote peleton. Na 70 kilometer trok opnieuw een groepje er tussenuit, gevormd door de Zweed Lundgren. de Fransen Mermillod en Menan- toau. de Belg Maelfait. de En gelsman Seel en de Nederlanders Plantaz en van Roon. Bii Sois- sons (91 km.) hadden' de weglo pers 25 sec. voorsprong op een tweede peloton, waarin o.a. van den Brekel en de Groot zaten Weldra hadden beide groepen zich verenigd en vlak voor de heuvel van Laon (145 km.) be stond de kopgroep uit 23 renners. De Amsterdammer de Groot kon met nog enkele anderen 't tem po niet volgen en het gevolg was dat hii moest lossen. Toen de eerste huizen van Saint Quentin In Haarlem is op Hemelvaartsdag de voetbalwedstrijd gespeeld tussen Haarlem en Enschede, welke strijd door de gasten met 10 werd gewonnen. Groeneveld H., midden, en Hagels E. rechts zien toe hoe doelman Peters E. een aanval afslaat, waarbij hij in het nauw wordt gedreven door Jacobs H. links en een zijner eigen verdedigers. in zicht kwamen schoot de Belg Lowie naar voren en met negen seconden voorsprong op ziin landgenoot Baele ging hii over de eindstreep. Van den Brekel en Plantaz plaatsten zich derde en vierde na een felle sprint met de rest van de kopgroep. Van Roon werd vijftiende. Stevens 25e. van 't Hof en Daan de Groot resn. 57e en 58e. Tweede dag. Nauwelijks was het startsein voor de tweede etappe van de Route de France gegeven of twee Noord-Fransen Leocat en Huyghe trokken er tussen uit, weldra ge volgd door hun landgenoten Gneinski en Perrault. Reeds na 20 km. had het vier tal een voorsprong van 2 minu ten en voorlopig slaagden zii er in hun positie te handhaven. In het peloton werd intussen fel ge vochten. Met een gunstige wind lag het tempo vrii hoog en zo dicht reden de renners bii elkaar dat het kon gebeuren, dat od een gegeven moment een groep van 30 man kwam te vallen. Er wa ren geen Nederlanders bii. maar van Roon kreeg ook met pech te maken toen hii een pedaal brak. hetgeen hem 10 minuten kostte. Bii Dixmuiden was de positie geheel veranderd. Lowie en Maelfait hadden zich losgemaakt en onweerstaanbaar waren zii naar voren gekomen samen" met enkele Belgen en onze landge noot de Groot. De Groot, en van Genechten .namen in het zicht van Ostendé zelfs met enkele honderden meters de leiding, maar bii het binnenrijden van de Belgische kustplaats werden zii door Lowie. Bares Desmet en Janssens ingehaald en in de sprint won Lowie. Van den Bre kel werd zestiende, van 't Hof 23e, Plantaz 24e. Stevens 28e en van Roon 30e. Het alg. klassement van de Route de France luidt na de tweede etappe: 1. Lowie (Belg) 10.17.42 2. V. Genechten (Belg) 10.18.01 3. Desmet (Belg) z.t. 4. Baele (Frankr) 10.19.14 5. Benoski (Frank) 10.19.18 6. Depaepe (Belg) 10.19.35 7. Janssens (Belg) 10.20.06 8. De Groot (Ned) 10.20.22 9. Bares (Frankr) z.t. 10. V.d. Brekel (Ned) 10.21.06 17. Plantaz (Ned) 10.27.17 24. Van Roon (Ned) 10.29.02 26. Van 't Hof (Ned) 10.29.38 29. Stevens (Ned) 10.30.12 JANUS VAN DER ZANDE VERBETERT 20 KM-RECORD Janus van der Zande heeft de op Hemelvaartsdag op het ter rein van „Alphia" de door AAV '36 georganiseerde nationale at letiekwedstrijden bijzondere kleur gegeven door op de 20 km. voor een nieuw Nederlands record te zorgen. Door een tiid van 1 uur 3 min. 59 sec. voor zich te laten afdruk ken verbeterde de Olympia-ath- leet het oude record, dat sinds 27 April 1952 met 1 uur 6 min. 50 sec. op ziin naam stond, met niet minder dan ruim 3 mi nuten (op 11 Mei van het vorig jaar heeft van der Zande te Arnhem 1 uur 6 min. 7 sec. ge maakt. maar deze tiid is nog niet als Nederlands record erkend). Bii de baannummers er werd op een grasbaan gelopen had Fanny BiankersKoen wei nig moeite met de 80 meter hor den te winnen (in 11.8 sec.) en ook Puck Brouwer was op de 100 meter in 12.7 sec. veruit de sterkste. België verloor van Z.-Slavië In het Heysel Stadion heeft Zuid Slavië met 31 van België gewonnen. De ruststand was 3—0. Met een groot Schagen-icaarts f hun vreugde te pioenschap. Het kleur kan in 4A i met ons eens zal is gekomen bij dt Maar over naar 2 en dus Zondag ga deren. Of zou nu een punt en dus pioenschap is jan al jaren vecht voc In 2B dus een gelij Schoten en OSV. IV afdeling, waar het j gent, is ook deze w< niet zonder gebleven geprotesteerd tegen kennen van een doel een penalty werd ge werd nl. twintig se het einde genomen, bal de doellijn passei scheidsrechter voor 1 zag OSV zich de zi Het is o.i. weinig tw de Protestcommissie nog herzien en dan 2 ten en OSV met tv onderaan staan met in Oostzaan de twei ting en de ontknopi boeg. Helder met alleen kwaad, als 1 hanen gelijk spelen, schien zorgen de witl het ene benodigde pu tegen Volendam thui Volendam 19 15 West Frisia 20 9 H.V.C. 20 9 H.F.C. 20 10 Zeeburgia 20 10 A.F.C. 20 8 Rapiditas 19 6 Z.V.V. 19 7 Plelder 1.9 4 Schoten 19 4 O.S.V. 19 4 GVO en BKC zijn d liezers in 3C. Vitessi Polderse club op eige: heeft nu de laatste pl laten aan GVO, dat publiek tegen nabuui tot een overwinning Vitesse kwam nu gel; heim en staat één pu voor. BKC heeft wee meer dan Vitesse e: Met nog twee wedst de boeg is ook hier c om de rode lantaarn nend. Alw. Forward gen Zaandijk niet Maar toch was de 2 niet oneervol, want de waren in het veld ni Purmersteijn verloor dat dit seizoen wel 1 vallig voor de dag kor Alkm. Boys tenslotte punten (3—3) na strijd. Wind draaide De wind nam in de zodanige wending, d: zowel voor als na t wind tegen had, terw juist wel een beetje sti ken kon, want er zat v in het elftal. Dat kwam o.i. doo: invallers", die de plo,g het voor rust nog een .gaande strijd, in de t\ rammelde het bij Lir alle linie's, met uitzon keeper 'Haanraads doel op keurige wijze Met deze inleiding geenzins tekort doen T.S. overwinning, in helft demonstreerden dijkers een duidelijk wicht, wat tenslotte me nge kopbal van Felle: winning bracht. Het oegin van dei gespeelde wedstrijd w; thuisclub wel bemoedi; reeds na enige minut zij de leiding, toen uit trap, de bal tussen vi door m de hoek verdw Hierna volgden nog ei open aanvallen van waarbjj de snelle va ren verwarring stichtte J-H verdediging, maar punten kon het niet O- kwam er al meer verdediging van Limn veel te verwerken, wa ten koste ging van cor maal kreeg Carnas de yoo.r de voeten, maar kehngs naast. Toen n ye Plas zich van spil V te ontdoen, deed hij en schoot onhoudbaar maker in 1—1. Na de thee was het aan de gasten, en de s] „',™en aanvallen liepe u_t. Keeper Haanraads w op de proef gr/rield, wat s.ekend af ging. eenm; hij echter zwichten, toe nge Feller feilloos uit zet van de Waard inkop Met deze stand kwam van een wedstrijd welk en werd door de besti

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4