Kruisheren vieren herstel van hun eigen kromstaf Van dienstauto's en nog wat.. KAJOPO DORRESTEIJN Koning W illem II gaf hen hun vrijheid terug Hamburg: gigantische tuinbouwtentoonstelling „Maison Marchand" Rumcarré's alle zomerstoffen RUDGE DE RIJWIELHAL Reclame aanbieding SIDONIUS DE JONG Dames Onderjurken j Dameskousen Nylons Feest in echt Nederlandse kloosterorde Merkt en Beurs MET TWEEHONDERD FONTEINEN: Opbouw kostte 6.5 millioen Mark; grote belangstelling uit Nederland Verscheidene primeurs ör. G. Hoeneveld afwezig F. M. TWISK f300,™ Techn. Bureau Kamper meisjes ■iniiiieiiiiiiiiiiiiiiiiiRiHig nette verkoopsters leerling verkoopsters Kunsthandel Heuseveldt Banketbakkerij W. J. OLIJVE Wegens enorm succes dfl.50 per meter Alleen Zaterdag op de markt RIJWIELEN J. Henstra Laat 172 2.95 3.10 4.25 4.95 4.65 8.40 0.89 2.98 3.95 4.95 6.95 5.50 Natuurlijk VRIJDAG 15 MEI 1953 Pagina 9 Nu wij katholieken, binnen de grenzen van ons vaderland feestelijk het honderdjarig herstel vieren van onze eigen Hiërarchie, in grootse manifestaties naar buiten, maar niet minder in een intiem dankgebed voor het tabernakel, nu is het ons een blije vreugde dat de typisch Nederlandse Orde van de Kruisheren het eeuwfeest viert van het her stel van haar eigen kromstaf. Want na een onderbreking van 67 jaar werd op 25 April 1853 te St Agatha weer een Generaal Kapittel gehouden, waarop Mgr H. van de Wijmelenberg tot Magister Generaal werd gekozen. Daal de Magister Generaal krachtens een voorrecht, geschon ken door Paus Urbanus VIII op 10 Juli 1630, mijter, staf en andere pontificalia mag dragen, is het alleszins gerechtvaardigd dit feest het honderdjarig herstel van eigen kromstaf te noemen. De eigenlijke herdekingsdatum was 25 April, maar de officiële en kerkelijke viering zal nlaats hebben op 26 Mei a.s. in het Moederhuis te St. Agatha. Al daar zal Mgr. W. van Hees. Magister Generaal der Orde. op die dag een Pontificale H. Mis opdragen. Tevens zal gedurende heel de Pinksterweek te St. Agatha een tentoonstelling wor den gehouden van al datgene wat in de afgelopen honderd jaar is gespresteerd. De Kruisheren-Orde. of zoals de offciële titel luidt Regulieren Kanunniken van de Orde van het H. Kruis, is een specifiek Nederlandse Orde én wegens haar stichting in het destijds tot de Nederlanden behorende Maas stadje Hoey én door haar restau ratie vanuit het aloude klooster te St. Agatha bij Cuyk. Hoewel het aanschouwen van het Kruisherenhabiit voor de be woners van onze Noordelijke Provincies tegenwoordig een uit zonderlijk vreemde ontmoeting zal zijn. is dit niet altijd zo ge weest. Immers in voorbije tijden be woonden zii het klooster St. Pie- tersdal te Hoorn, waren zii ge vestigd in Franeker. Sneek. Scharmer en Ter Anel. Al deze stichtingen zijn door het opdringen der Reformatie in de 16de eeuw weggevaagd en naderhand gesloopt op éen na. want onder het lommer der eeuwenoude bomen van het Ter Apelerbos staat nog het uitge storven kloostergebouw als een eenzame versteende getuigenis van het Kruisherenleven in het hoge Noorden. Wanneer wij in grote Innen de geschiedenis van deze kanun niken, die naast het koorgebed zich vooral toeleggen op de ver ering en verspreiding der H. Kruiscultus. overzien, is .het zeer opvallend dat de periode van de laatste helft der zeven tiende eeuw tot en met de ach- tiende eeuw een voortdurende kruisweg is geweest. In 1500 stond de Orde op het toppunt van haar bloei, wii tel len een tachtigtal kloosters, ver spreid over Engeland, het. Rnn- land. Nederland. Belgie en Frankrijk. Een voor een zun deze kloosters verwoest of ver loren gegaan. Hendrik VIII hiel de Engelse kloosters op: in Ne derland werden de Kruisheren verdreven door de Reformatie. De huizen die de godsdienstige bemoeizucht van keizer Jozef II hadden overleefd, vielen als slachtoffers van de Franse re volutie en haar nasleep, zodat er in 1813 nog twee kloosters over waren n.l. Uden. omdat het lag in het vrije land van Ra- venstein en St. Agatha wegens het admodiatie-contract met het Huis van Oranje. De bevrndmg van 1813 gaf de Kruisheren geen adempauze om weer op verhaal te komen, want de suppressie van de kloosters door Napoleon, waardoor Uden en St. Agatha ook getroffen werden, werd bn koninkliik besluit door Koning Willem I bekrachtigd. Als par ticuliere personen mochten de re ligieuzen hun kloosters blnven bewonen: nieuwe novicen moch ten niet worden aangenomen en WARMENHUIZEN. 15 Mei. Rode kool 8.0610.10. Nrd. SCHARWOUDE, 15 Mei. 64000 kg rode kool 715; 16000 kg deense witte kool 26,7035. HEILOO, 13 Mei. Spinazie 1734; bloemkool 3645; worte len 6874; rabarber 1218: kropsla 6-14; stoofsla 1019; asperges le s. 1,201,45; 2e s. 7592; aardbeien 7086 p. doos ALKMAAR, 13 Mei. Nieuwe Sohotse Muizen 811.14; witlof 23 63 per 100 kg: bloemkool 1882 per 100 stuks: rode kool 7—10.50; savoye kool 8.5015; spinazie 8 31; postelein 3545 per 100 kg; sla 615.50 per 100 stuks; andij vie 4576 per 100 kg; radijs 36; raapstelen 2 per 100 bos; ra'barber 811.50; bospeen 2664 per 100 bos; winterpeen 610; waspeen 4756 per 100 kg: soep 4—7; prei 2034: selie 11.5014 per 100 bos; peen: Winter jan 716 per 100 kg; aardbeien 4066 per doos; asperges 311.31 per 100 bos. a ZUIDERKOGGE. 13 Mei. Aardbeien 1.60—1.90. radijs 4 00. s'a 15.00. spinazie 30.00. witlof 46.0051.00. bloemkool 63.00. WOGNUM, 15 Mei. Beve landers 15.70. vroege aardappelen middel 1.011.09. drielingen 1.17 —1.26. kriel 1.10—1.22. witlof a 58.00—70.00. b2 50.00—62.00. c2 J2.00—-48.00. stek 36.00, aardbeien 1 2 80—3.70. 2 1.70—2.40. bloem kool 51,00. spinazie 2 16.00. kro ten 4 00—6 20. rabarber 5.10. jonathan 29.0083.00. succalmag- ho 9.00—27.00. bellefleur 32.00. de kloostereigendommen bleven verbeurd verklaard Dit besluit bevestigde de ondergang van de Orde van het H. Kruis. Zoals op de Kruisweg van onze Goddelijke Meester de stralende Paasdag volgde zo zou ook de kruisweg van anderhalve eeuw voor de Kruisheren eindigen in een heerlijke herrijzenis. On 28 November 1840 werd koning Willem II te Amsterdam ingehuldigd. Bij die gelegenheid gaf deze ridderlijke Oranjevorst aan de kloosterlingen hun vrij heid terug en het recht om weer novicen aan te nemen. Dit gaf grote vreugde in het hele land. maar zo ergens dan toch zeker bij de Kruisheren en nergens zal het ..Te Deum" zo met hart en ziel gezongen ziin. zii het dan met van ouderdom moet een vreemde vreugde ge weest ziin omdat verworven werd wat de stoutste optimist als dwaasheid ter zijde legde, een vreugde als over Lazarus, die uit de dood opstond door een wonder Want hier past het ons openlijk een tastbaar ingrijpen der Goddelijke Voorzienigheid te erkennen. De eerste novice die ziin plech tige Geloften deed "was Henricus van de Wijmelenberg de latere Magister Generaal. Als wii de Orde-statistiek na gaan van de laatste honderd ia- ren. zien wii dat de curve nog steeds stijgende is. Mgr. van de Wijmelenberg begon ziin bestuur over een Orde bestaande uit twee huizen. Toen hij stierf (18811 was dit tweetal vermeerderd met kloosters in Diest en Maaseik (beide in België). Ziin opvol gers. waaronder wii speciaal Mgr. H Hollman en Mgr. W van Dinter noemen, hebben de ■Orde met God's zegen tot steeds hoger bloei weten op te voeren. Achtereenvolgens komen er stichtingen in België, de Ver enigde Staten. Noord- en Zuid- Brazilië en Missiewerk in Congo en op Java. Om wat dichter bij huis te blijven, in ons land kunt U naast de oude stichtingen Kruisherenkloosters vinden in Zoeterwoude. Rotterdam. Nijme gen en na de jongste oorlog openden de Kruisheren een gym nasium in Amersfoort, van welk gebouwencomplex binnenkort de eerste steen zal worden gelegd Nog dit jaar zullen er twee kloosters heropgericht wordeh in bet Rijnland. Zodat wii op het eind van deze statistiek consta teren dat deze Nederlandse Orde in honderd jaar tiids van twee kloosters is uitgegroeid tot 29 Oprechte dank past ons aan de Schenker van alle goeds. Die zo zichtbaar deze Orde heeft ge steund en nog steeds beschermt. Mogen de Kruisheren verder uit groeien door een kinderliïke ge hoorzaamheid aan God's Wil en door de Kracht Gods hun predi king van het Kruis voorzetten om zo het hun toevertrouwde bevende stemmen, als bij de vier pand in het Mvstieke Lichaam enig overgebleven en vergriisde1 van Christus te bewaren en te Kruisheren te St. Agatha. Er dienen. (Van een speciale verslaggever) De Noord-Nederlandse tuin bouw en dan speciaal die in Gfo- ningen onderhoudt sinds vele de cennia nauwe relaties met Noord- West Duitsland. Dagelijks passe ren de grote groentenwagens de grens hij Nieuweschans om de producten van Groninger bodem naar Duitse markten te brengen. Momenteel richt die Nederlandse belangstelling zich op Hamburg, waar een grootse tuinbouwten toonstelling wordt gehouden. Na de oorlog bevond de Duitse tuinbouw alsmede de teelt van bloemen zich in een deplorabele toestand, zoals dat op welhaast iedere gebied in dat land het ge val was. De invoer van groenten en bloemen was bijzonder groot, zodat het geen wonder was dat de Duitse kwekers ijverig hun best deden om het verloren ge- gane terrein terug te winnen, mis schien niet zozeer uit het oogpunt van kwantiteit, maar dan toch wel in kwaliteit. Enige jaren geleden achtten de Duitse kwekers zich in staat om eens met deze producten te expo seren. Hiervoor is de afgelopen jaren in Hamburg gewerkt. Er werd een zeer groots tentoonstel lingsterrein aangelegd, compleet met vele restaurants, een zelfbe dieningszaak, speeltuinen, enz. Niet minder dan 6.5 millioen mark besteedden de Duitsers aan de inrichting van een en ander. De vorige week werd dit werk bekroond toen prof. Heuss, de Bondspresident de tentoonstelling met een geestig speechje opende. Hij wees .hierin nogmaals op de noodzaak dat men bij de voeding van de West-Europese volkeren internationaal samenwerkt. Dat ook de kwekers hiervoor begrip hebben moge blijken uit het feit dat niet minder dan 15 landen aan de expositie deelnemen. Dat hieronder ook Nederland een be langrijke plaats inneemt, spreekt voor zich. De burgemeester van Hamburg zeide tijdens de openingsplechtig heid, die door meer dan 2500 ge nodigden, w.o. ministers en bui tenlandse autoriteiten, werd bij gewoond, dat het aanbeveling zou verdienen om de komende zomer (de tentoonstelling duurt tot medio October), een Holland se dag in te lassen, opdat de Ne derlanders dan in groten getale naar Hamburg kunnen komen. Dat is overigens wel de moeite waard, want „Planten un Blo- men", zoals de expositie in plat- Duits heet, mag gezien worden. Tientallen grote hallen herbergen een schat van bloemen en groen ten. Door de hallen stromen beekjes, er zijn fonteinen, water vallen enz., waarlangs de prach tigste bloemen zijn geplant. Japan zond de oudste lotusbloem ter wereld (2000 jaar), die in een speciale tropische hal is onderge bracht. Philips bouwde een grote licht toren, vanwaar men het gehele terrein kan overzien. In de avond uren verlichten honderden lam pen niet minder dan 200 fontei nen, er is een Rozenhof, een Orchideëencafé enz., enz. Hamburg verwacht deze zomer honderdduizenden buitenlanders. In begin Augustus komen alleen al 50.000 turners. Dagelijks zijn er grote congressen, tweemaal per dag een bijzonder concert, bijna iedere dag een operavoorstelling, vuurwerk, lampionvaarten, op tochten, wedstrijden enz. Onge twijfeld zullen ook duizenden Nederlanders de komende maan den aan de Bloemen- en Groente- stad een bezoek brengen. Veiling „B. en OZivaag De late bewaaroroducten waren nauwelijks geruimd of de pri meurs verschenen weer volop Op 1 Mei werd door mevr. wed. C. Karsten te Zwaag en de heer S. de Haan, eveneens uit Zwaag, de eerste bloemkool aan gevoerd. Kopers waren de heer J C. Visser uit Hoorn en de heer Ooievaar uit Amsterdam. De prijs was 6266 cent per stuk. Nadien zijn de prijzen flink gestegen. Op 8 Mei noteerde de bloemkool tot 90 cent per stuk. Ook werden op 1 Mei door de heer H. Molenaar uit Hauwert de eerste aardbeien aangevoerd tegen 8 cent per stuk. Koper was de heer Fokkema uit Wor- merveer. Op 4 Mei was er de eerste aanvoer van vroege aardappelen door de heer S. Groen uit Span broek. De prijs was resp. voor kriel ƒ1.68. voor drielingen 1.64 en voor gewone ƒ1.37 oer ka Kopers waren de heer K. Brink uit Amsterdam en IC Kliin uit Zwaagdiik. Op 6 Mei aanvoer van de eerste tomaten door de heer P. Buis te Zwaag en de heer P. Klaver uit De Weere. Eerst genoemde voerde 4 kg aan a ƒ2.60 per kg. de heer Bijpost uit Wieringerwaard was koper. De heer Klaver voerde twaalf stuks aan a 13 cent: koper de heer V. Kalken uit Hoorn. Op 8 Mei werd door mevr wed. L. Kroon te Nibbixwoud de eerste bospeen aangevoerd tegen 59 cent per bos. Koper de heer A. Bobeldiik uit Spanbroek. Eveneens werden op 8 Mei door de heer P. Buis te Zwaag de eerste perziken aangevoerd a 68 cent oer stuk: de heer Romar uit Alkmaar nam ze van hem over. Over het algemeen was het oriisverloop van de laatste veer tien dagen niet slecht te noemen. De priis van de glas- en gelichte sla was goed. De partijen, die de onhoudnriis niet konden op brengen. waren zeer gering. Ten gevolge van de stopzetting van de export van sla naar Engeland kenterde de priis wel iets. doch werd grotendeels opgeheven door de afschaffing (tijdelijke?) van de heffing op de invoer van sla naar België. Het gevolg was dat de invoer van sla naar dat land toenam, wat hier tot uitdrukking kwam in de priis. De priis van de spinazie kon zich met moeite handhaven. De aanvoer van witlof wordt steeds minder. Dientengevolge hoge prijzen. Notering on 8 Mei tot 70 cent per kg. De fruitnrijzen blijven stabiel. Vermindering van betekenis in de aanvoer was in de afgelopen veertien dagen nog niet te be speuren. De omzet is thans 100.000.- hoger dan de overeenkomstige periode van het vorig boekjaar. De wedstrijd om de doopkaars BOVENKARSPEL Op de in het R.K. Verenigingsgebouw ge houden „boeken-avond" deelde Kap. te. Mey mede, dat een fraaie prijs, bestaande uit een kostbare doopkaars, ingepakt in een mooie huls, beschikbaar zou worden ge steld voor degene die het aar digste verslag over de lezing van Pater Martinio zou kunnen schrij ven. Slechts van vier jonge da mes en één jonge man werd een verslag ontvangen. Naar inhoud waren er drie in zendingen die weinig voor elkaar onderdeden; naar vorm (het „Stellen" dus), meende men de kaars aan mej. W. Schoon te moe ten toekennen. Haar verslag is fris en vlot van toon. De 2e en 3e prijs werden resp. toegekend aan mej. C. Laan en mej. Gr. Fit (beiden kregen een doos luxe post). Mej. Toos Visser was de enige die een verslag inzond over een gelezen boek. Zij kreeg de derde doos luxe post. Voor de twee res terende inzendingen werd een troostprijs uitgereikt, bestaande uit een uitgave van het Nieuwe Testament. In plaats van 'kaarten Met grote vreugde en dankbaarheid jegens God geven wij U ken nis van de voorspoedige geboorte van onze zoon LEX die bij het H. Doopsel de namen ontving van Nicolaas Jacobus Petrus Roel Kuin Gré Kuin- Van Straaten Upperhuth 13 Mei 1953 Gibbonsroad, New Sealand. Tot onze diepe droef, heid overleed heden, geheel onverwachts nog voorzien van het H. Oliesel, onze ge liefde man vader, be huwd en grootvader, de heer JACOB JOZEF DE MOEL echtgenoot van G. M. de Moel-Heddes in de ouderdom van £•7 jaren. Sehagen: G. M. de Moel- Heddes Meerssen (L.) A. M. Timmermans- De Moei F. J. H. M. Timmer mans en kind Sehagen: M. Th. de Moei en verloofde R. de Moei en verloofde G. M. de Moei A. M. de Moei Bergen: C. M. de Moei Sehagen 14 Mei '53 Hemelvaartsdag De plechtige Requiem mis zal gehouden worden op Zaterdag 16 Mei a.s. des mor gens om 10 uur in de parochiekerk van de H. Christophorus te Sehagen, waarna bijzetting in het fa miliegraf op het R.K. kerkhof aldaar. Op Hemelvaartsdag nam O.L. Heer tot Zich, nog voorzien van het H. Oliesel, in de leeftijd van 69 jaar, na een langdu rig en geduldig ge dragen lijden, onze lieve en zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader. de heer WULBERT KUYS echtgenoot van Fetronelle M. Baltus P. M. Kuijs-Baltus kinderen en klein kinderen. Waarland, 14 Mei '53 Kerkweg D 51 De H. Mis van Re quiem zal worden opgedragen Dinsdag 19 Mei a.s. 's morgens half tien in de par.- kerk van de LI. Wul fram te Waarland, waarna begrafenis op het R.K. kerkhof al daar. Rozenkransgebed des avonds 8 uur in het ^erfhuis. „Ja", zei zij: hem! Haar ia-woord bracht geld in het laatje, want zij ging voortaan naar 'n, VéGé- kruidenier. Die geeft geldzegels! MONTUREN VOOR CLASBRILLEN goud-dvublé DUBBELFOCUS Eén bril voor veraf en dichtbij IN ÉÉN DAG GEREED ADR. van der KUIP MIENT 25, ALKMAAR t.o. Langestraat is Zaterdag 16 Mei WASHINGTON (A.P.) Heel wat van de mooie regerings limousines, die zo gewichtig en pompeus door de stad rijden, heb ben niet altijd zo'n keurige over- heidsbetrekking gehad. Ze zijn vaak hun leven op 'n avontuurlijke wijze en zelfs onder gevaren begonnen als auto's van dranksmokkelaars. Neem nu eens die mooie Ca dillac, waarin de nieuwe minis ter van handel Sinclair Weeks, zo graag rijdt. Dat is het karretje van een dranksmokkelaar geweest. De regering heeft al jarenlang het systeem gevolgd, zulke wa gens aan overheidsdiensten toe te wjjzen. Mevr. Franklin D. Roosevelt b.v. had ook een dienstauto, die vroeger van een dranksmokke laar was geweest. Dat scheelt de Amerikaanse belastingbetaler een niet onaar dige duit, want uit een onder zoek is gebleken, dat de Ameri kaanse regering' ongeveer een auto per dag in beslag neemt. Volgens het bureau voor in be slag genomen voorwerpen zijn deze voorwerpen in vier klassen te onderscheiden: auto's die gewoonlijk aan dranksmokkelaars afhandig worden gemaakt, narcotica, die aan venters met verdovende middelen worden ontnomen, sterke dranken van dranksmokkelaars en vuurwape nen, mitsgaders allerlei andere „snuisterijen". Een deel van het in beslag ge- nomene wordt verkocht, een deel wordt vernietigd en een deel wordt bewaard. Als een auto van bijzondere klasse in beslag wordt genomen, dan wordt die ter beschikking gesteld van het hoofd van een of andere dienst, die om een nieu we wagen heeft gevraagd. Zo heeft b.v. de commissie in zake de atoomenergie een hel derblauwe Cadillac ge,kregen, die van een smokkelaar van verdo vende middelen te Honoloeloe was afgenomen. Het geval zal nu zwart worden gespoten. Verdovende middelen met uit zondering van heroïne worden door de regering bewaard. Zij maakt n.l. voorraad van narcoti ca evenals zij dat doet in andere in een nationale noodtoestand belangrijke zaken. Heroïne wordt echter vernietigd, omdat het geen enkele medische waarde heeft. De regering krijgt ook wel ge smokkelde diamanten te pakken. Deze worden bewaard tot zij kunnen worden geruild tegen in dustriële diamanten, die dan ook in de voorraadschuur gaan. De inbeslagnemerij beleeft een hoogconjunctuur. De waarde van het in beslag genomene is in drie jaar van 1.100.000 dollar tot twee en een half millioen dollar ge stegen. Burgerlijke stand AVENHORN Geboren: Cor nells J„ z.v. C. Vlaar en D. J. Wortel; Meine, z.v. B. G. v. d. Heide en J. van Putten; Louise M„ d.v. G. Braas en C. M. Oude- jans. Overleden: Jan Mink, 64 jaar (overl. te Hoorn); Hendrik Groot 52 jaar (overl. te Hoorn). Kaasmarkt Alkmaar ALKMAAR, 15 Mei. Aan gevoerd: 41000 kg; 2 stapels boe renkaas 1,79; 19 stapels fabrieks- kaas 1,75; handel matig. Heerhugowaard. Arts Spreekuur vanaf 18 Mei a.s. thuis: Maandags 12 uur, Dinsdags, Woens dags en Zaterdags van 8.309.30 uur. Vrijdags 1920 uur. H.Hugowaard Nrd. Café Bleeker, Midden weg 550: Dinsdags 1920 uur, Donderdags 8.30 9.30 uur. en meer kunt U verdie nen door zelf uw radio te bouwen. Technische kennis onnodig! De schemals wijzen U vol komen de weg! Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Laat 203-205 - Alkmaar Alle AMROH-onderdelen voorradig Gevraagd voor het seizoen. Café-Rest. „DUINVEF.- MAAK" Bergen (N.H.) Te koop een z. g. a. n. BUITENBOORD-MOTOR 31 -4 pk. Adres v. Ga lenstraat 9, Den Helder ■II Gevraagd voor spoedige indiensttreding: met practijk leeftijd riet beneden 18 jaar. Alsmede Voor dames met initiatief en goede omgangs- Z B vormen een gegarandeerd prettige werkkring g en flink salaris. E E» H m Alkmaar, Langestraat 72. hk. v. d. Bosstraat 2 nBIBIlllIRBlIIlHIIIBIRIIIIIIIlillll^ Voor GARNERINGEN, NYLON voor blouses, HANDSCHOENEN, SHAWLS, KOUSEN slaagt U zeker nergens beter als in de speciaalzaak van ALKMAAR TEL. 2668 PAYGLOP 29 Fnidsen 76 Alkmaar Telefoon 5039 S ONZE ZATERDAG-RECLAME DEZE WEEK: 250 GRAM 65 CENT ALLERHANDE 70 ct. per 250 gr. 5 - LUXE ALLERHANDE 45 et. per 100 gr.- SPRITS 60 ct. per 250 gr. MOOIE SORTERING GEBAKJES brengt nog eenmaal Standplaats bij de Schoutenstraat Nieuw!! Zo juist ontvangen: met: STURMY ARCHER 3 versnellingsnaaf en terugtraprem Ziet onze étalages en komt U eens vrijblijvend een kijkje nemen in, onze Speciale ondergrondse Rijwiel-Toonkamer Keuze uit meer dan 100 merk-rijwielen in onze BEDDENZAAK met WAARDEBONNEN Ledikant met prima spiraalmatras 1-persoons 38. OP VERTOON VAN DEZE BON 32.90 Ledikant met prima spiraalmatras 2-persoons 53.50 OP VERTOON VAN DEZE BON 43.90 1-persoons matras Goed gevuld en voor zien van "prima tijk 29.85 OP VERTOON VAN DEZE BON 24.90 2-persoons matrasstel Prima gevuld en over trokken met prima damasttijk, 3-delig 47.50 OP VERTOON VAN DEZE BON 39.85 Verende matras l-pers„ met garantie 59.50 OP VERTOON VAN DEZE BON 49.50 Verend matrasstel 2-pers., met garantie 79.50 OP VERTOON VAN DEZE BON 69.50 Wollen deken Extra zware kwaliteit 170x220 25.90 OP VERTOON VAN DEZE BON 16.85 Old finished slaapkamer Bestaande uit: 2-pers. ledikant, nachtkastje, tafel en 2 stoelen 159.50 OP VERTOON VAN DEZE BON 129.50 DOET THANS UW VOORDEEL DEZE PRIJZEN ZIJN ONCEKEND LAAG SPECIALE BEDDENZAAK ALKMAAR LAAT hoek Koorstraat ZEER UITGEBREIDE SORTERING! EEN COLLECTIE ZONDER WEERGA! Onderjurk I kantschouder met ajour Onderjurk met entre- deux in alle maten Onderjurk een luxe kwaliteit Onderjurk *met strook zeer mooie kwaHteit Onderjurk m. broderie kant Onderjurk nylon ajour Dameskous geminderd 1.85 2e paar Nylon „Glamour" alleen nu Nylons geminderd J zeer solide Nylons S geminderd Black out Line Nylons fantasie- hiel Nylons 'n prachtige kristal kous Hollandia ondergoedongeëvenaard OOK VOOR AL UW MODE-ARTIKELEN: Sportkousen en sokjes: geweldige sortering ALKMAAR, Steenenbrug EGMOND AAN ZEE

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 9