Meer ruimte voorgesteld voor parkeren Voorstellen raad Heiloo Geen show-vo bij V.Z.V.-Alkm. Boys Binnen twee jaar alle wegen volkomen stofvrij gemaakt Sportavond van Rode Kruis woensdag 27 mei 1953 Uitslag der verkiezingen Succes voor Alkmaarder Hennink DE KOSTER TRAD IN HET HUWELIJK R.K. Woninsbouwver. „Goed Wonen" Bedrijfssport A genda Raad Bergen AANBESTEDING Uit het politierapport Burgerlijke stand MOEDERSCHAPSZORG NIEUWE RAAD AL BEKEND 4-JARIG MEISJE UIT BERGEN GEDOOD Werk van Jaap Min A.R.B. modern uitgerust Waterschap „De Schermeer" TWEE AUTO'S ZWAAR BESCHADIGD J.O.K.V.P. en dansvraagstuk S.V.W.-nieuws Kerkebollen „Suuske Perdaems" EEN GOEDE BRIL Drogisterij BAKKER DE MELKSANERING EEN FEIT EEN JUBILEUM Spreekuur burgemeester Markt en Beurs slAchtvee-markt Marktoverzicht Purmerend 2.95 Buiten no: Politieke S dagen N.R Groep Borneo m missie ontho Pagina 2 i! Onze ver kiezing sdienst op de Stenebrug ALKMAAR. Zoals andere jaren publiceren wij vanavond de uitslag van de gemeente raadsverkiezing weer vanuit onze geluidswagen, annex rij- dend redactiebureau op de Stenebrug aan het eind van de Langestraat. Om vijf uur sluiten de stem- bureaux en onze medewerkers worden verzocht op dat tijd stip in het stembureau aanwe zig te zijn. Tegen zes uur ver wachten wij de uitslag van het eerste stembureau binnen, waarvan wij direct de uitsla gen, vergeleken met die van 1949 zullen publiceren. Met een uurtje hopen wii dan de totale uitslag van de gemeenteraads verkiezing in Alkmaar bekend te kunnen maken en intussen zullen ook de uitslagen uit andere gemeenten zijn binnen gekomen, die via de luidspre ker en onze publicatieborden zullen worden gepubliceerd. Tussen de bedrijven door laten wij als vanouds een vrolijk stukje muziek horen. Tot van avond dus op de Stenebrug. Wij vernamen nog, dat de KVP vanavond om 9 uur in 't Gulden Vlies een bijeen komst houdt, waartoe het be stuur de candidaten voor de gemeenteraad en alle mede werkers aan de propaganda heeft uitgenodigd, zulks ter be spreking van de uitslag. Laten wij hopen, dat die aan de ver wachtingen zal beantwoorden, zo mogelijk de verwachtingen nog zal overtreffen. Op de sintelbaan van het Ju liana Sportpark te Spekholzer- heide werden internationale wie lerwedstrijden gehouden, waar van de 75 km koppelwedstrijd het hoofdnummer vormde. De uitslag luidde: 1. Kuitwaard (Velsen)-Hennink (Alkmaar) 5 pnt; op 1 ronde: 2. Hochgeschiirz- Remagen (Keulen) 8 pnt; op 2 ronden: 3. Hijzelendoorn (Amster- dam)-Willemsen (Nuth) 8 pnt. ALKMAAR. De dag van gis teren is voor de parochianen van St. Jozef niet ongemerkt voorbij gegaan. Op Pinkster-drie trad namelijk de populaire koster van de St. Jozefkerk, de heer H. Ha- geman, in het huwelijk met mej. E. van Westen. Ondanks het uiterst slechte weer was er in de kerk zeer veel belangstelling bij de sluiting van het huwelijk. De H. Mis tot in tentie van het bruidspaar werd opgedragen door pastoor Bink horst, met assistentie van de pa ters Frehe en Trooster. Alle mis dienaars, 22 in getal, en de vier acolythen waren bij de plechtig heid aanwezig. De receptie, des middags in „Koekenbier" was zeer druk be zocht. Van tal van parochianen waren bloemstukken binnengeko men, terwijl zowel kerkbestuur als de diverse godsdienstige ver enigingen van hun belangstel ling blijk gaven. ALKMAAR Aan die leden bij wie de uitnodiging niet ter bestemder plaatse is besteld de len wij mede, dat de jaarverga dering zal worden gehouden mor gen 28 Mei des avonds te 8 uur bij de heer Haring Oudegracht. Het Bestuur ALKMAAR. De bedrijfssoort draait weer op volle toeren. Hier onder volgen de uitslagen van de afgelopen weken: Voetbal Afdeling A: SOVA-Centra 1—0 Reiniging-Povay 1 00 Postiljon-BBC 12 SOVA-Lichtbedr. 6—1 Blackboys-Ringers 1 12 Postiljon-Ringers 1 22 Centra-Povay 1 20 Blackboys-Lichtbedr. 12 Reiniging-BBC 11 Afdeling B: POA-Stoel 0—1 Melkboeren-Telefonia 06 Krom-APSV 2 0—6 POA-Telefonia 43 't Hooge Huys-Hulskampb. 03 Melkboeren-APSV 2 06 Afdeling C: APSV 3-Kofaboys 0—2 Povay 2-Rinffers 2 02 Lastinabovs-Povay 2 73 Nafengast-Ringers 2' 02 APSV 3-Alkm. Courant 01 Nagengast-Kofaboys 07 Notenkrakers-Lastinaboys 15 Handbal Afdeling A: Zwaluwen A-Jong Holland 42 Krom-Milfleur 314 Lastinagirls-HVB 32 Milfleur-Zwaluwen A 85 Jong Holland-Krom 34 Afdeling B: Tubantia-SVG 2—7 KHC-De Wild 4—5 Zwaluwen B-De Wild 18 WOENSDAG 27 MEI Bioscopen: REX: Cuba Cabana CINEMA AMERICAIN: The Greatest show on earth HARMONIE: Das Land des Lachelns VICTORIA: Jungle Jim en de Skeletmannen Donderdagavond: Faust en de Duivel (18 j.). APOTHEKEN: Van heden avond zes uur af voor spoedgevallen te bereiken Apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1: Apotheker J. v.d. Mark cj BERGEN. De raad van de gemeente Bergen zal Vrijdag 29 Mei a.s. des avonds om half acht in vergadering bijeenkomen. On der de ingekomen stukken be vindt zich een verzoek van B. en W. van Den Helder om een sub sidie van f 25.per jaar per leer ling, die de Lagere Landbouw school te Julianadorp bezoekt. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Voorts een verzoek van het kraambemiddelingsbureau van het Wit-Gele Kruis te Alk maar, om een subsidie van f 1.50 per verzorgingsdag, aan te houden tot de begrotingsbehandeling van 1954 en tenslotte een verzoek van de V.V.H.B., de Hanze en de Ber ger Winkeliersvereniging, betref fende het overdragen van het G.E.B. aan het P.E.N., welk ver zoek B. en W. voorstellen in hun handen te stellen om bericht en raad. Voorts stellen B. en W. voor, de verbindingsweg tussen de Dorpsstraat en de Loudelsweg de naam Gasweg te geven, een naam, die inmiddels gebruiksrecht ge kregen heeft. Herstel Sluismolen De Sluismolen verkeert in een slechte staat van onderhoud. Aan gezien het polderbestuur alleen belang heeft bij het afdekken van de nieuwe vijzelinstallatie, is overleg gepleegd tussen de bestu ren van de Sluispolder, de Uit- waterende Sluizen en het ge meentebestuur. Het plan is als volgt: U.S. dragen de kosten van het vernieuwen van het wieken- stel en van de roeden, De Sluis polder zorgt voor het in behoor lijke staat houden van het riet werk en het glas. Bergen ver leent een bijdrage van f 130. per jaar in de kosten van het verfwerk. Vervolgens komt een voorstel aan de orde, betreffende werken te Bergen aan Zee: het maken van een ongefundeerde klinker weg (Rehbockweg), van een trot toir langs de Zeeweg van het van der Wijckplein tot de Pauline- weg. De kosten worden geraamd op resp. f 11.360.en f4.000. Tevens moeten de beschadigingen aan de strandafgangen en het tegelpad, veroorzaakt door de stormvloed, worden hersteld. B. en W. stellen voorts voor, aan te kopen enkele parkeer- en bouwterreinen en het Parnassia- park met museum te Bergen aan BERGEN Door de gemeente Bergen werd aanbesteed 6 wonin gen, te bouwen aan de Verspeyk- weg te Bergen aan Zee. Er kwa men 20 inschrijvingen binnen. De inschrijving is als volgt: Fa. A. Kroon f 59760; Fa. Wed. J. Houtenbos f 62600; Fa. Prins f 64899; M. L. Marquering f67800; Fa. D. Beeldman f 59355; Fa. Noort f 70580 allen te Bergen. Gebr. Kuiper, Heiloo f 66800; Fa. Mosk Bergen aan Zee f 62700; C. Schotten Bergen aan Zee f 63800; Fa. Tervoort Egmond Binnen f 76217; Dekker Alkmaar f 76800; Fa. de Geus Broek op Langedijk f 77300; Fa. v. Steeg Heiloo f77800 J. Obdam Heiloo f 62290; Fa Braams en va.n Tig,gelen Velsen f 64000; Fa. Engerink Zuid Schar- woude f 65100: Fa. Hes St. Pan- cras f 67670; Fa. de Boer Sneek f 77800: Fa. Zeegers, Alkmaar f 66200: Fa. Harskamp Oterleek f 66800. De gunning is aangehou den. Voor he' schilderwerk aan de 6 woningen is als volgt ingeschre ven: J. Vreeker Alkmaar f 4610; W. Beukers Bergen f 6200; Fa. Nijman Alkmaar f 4447; J. Roo- zendaai Bergen f 5250; C. Meijer Schoorl f 4890; R. Beukers Ber gen f 4843; P. Kooij- Bergen aan Zee f 6190; De Visser Alkmaar f 5220; Fa. Leegwater Bergen f 5020; D. Karbaat Alkmaar f 4548. De gunning is aangehou den. Zee van de erven J. van Reenen en de N.V. Bouw- en Exploitatie maatschappij Bergen aan Zee. De totale kosten bedragen f 18.352. voor de terreinen gelegen binnen het wederopbouwplan. Die der terreinen daarbuiten en het Par- nassiapark met museum f 13.403.-. Teneinde in de bij gunstig weer dringende behoefte aan parkeer ruimte te voorzien, stellen B. en W. voor, een parkeerterrein aan te leggen op de plaats van het vroegere Hotel Nassau Bergen. De kosten worden geraamd op f 7.122.—. B. en W. stellen voorts voor, parkeerterreinen te Bergen aan Zee voor het zomerseizoen onder hands te verpachten aan de heer H. Schuddeboom, Julianalaan 3, Bergen aan Zee, voor een pacht som van f 900..De pachter is gehouden, maximaal f 0.25 per auto als parkeergeld in rekening te brengen. Hij moet dagelijks zorgen voor het verwijderen van papierafval en dergelijke en voor voldoende bewaking der gepar keerde wagens. Deze overeen komst geldt dan tot 1 September a.s. Tenslotte stellen B. en W. voor, te verkopen een gedeelte bouw terrein aan de Jaap Weijandweg en de Foeke Kamstraweg groot plm. 2400 m2 voor een prijs van f 1.50 per m2 aan het R.K. Kerk bestuur te Bergen ten behoeve van de stichting van een tweede R.K. Kleuterschool. HEILOO De raad van de ge meente Heiloo zal Vrijdag 29 Mei a.s. des- avonds om acht uur in vergadering bijeenkomen. Aller eerst komt een voorstel aan de orde van de heer Joh. de Vries, tot afschaffing van de vermake lijkheidsbelasting waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. De Gemidza heeft B. en W. la ten weten, tegen openstelling van tabakswinkels op Zondag te zijn. Bij een door B. en W. ingesteld onderzoek is gebleken, dat vijf tabakshandelaren unaniem tegen openstelling zijn. Mocht de raad gevolg willen geven aan de wen sen van de zeven tabakshandela ren, om de tabakswinkels op Zon dag open te stellen, dan stellen B. en W. voor, te bepalen, dat deze winkels geopend mogen zijn van 1216 uur. Voorts stellen B. en W. voor, een jaarlijkse bijdrage van f 100,35 overeenkomstig de „Regeling niet rendabele Uitbreidingen" beschik baar te stellen voor aansluiting van de percelen Kanaalweg 15 en Boekelermeer 23 op de water leiding. Elf van de veertien in Heiloo gevestigde broodbakkers hebben om een vacantieregeling verzocht. B. en W. menen, dat er geen aan leiding bestaat, om aan dit ver zoek geen gevolg te geven en stellen daaro-m voor, te bepalen, dat de broodbakkerswinkels ge splitst in twee door B. en W. aan te wijzen groepen, gedurende de door B. en W. bepaalde tijds ruimten van zes werkdagen in de maand Juli gesloten moeten zijn, een en ander in overleg met de bakkersorganisatie. De regeling zal voor een jaar gelden. Vervolgens willen B. en W. met het voorstel komen, te bepa len, dat reinigingsrechten niet ver schuldigd zijn door hen, wier ge zinsinkomen bij een gezinssa menstelling van minder dan vier personen f 30 per week bedraagt. ALKMAAR. Dinsdagmorgen om vijf over elf heeft een bot sing plaats gehad tussen twee personenauto's op de hoek van de eerste Kabelstraat en de Spie- ghelstraat. De autobestuurder vanuit de Kabelstraat, verleende geen voorrang. Beide wagens werden beschadigd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Om twee uur gistermiddag is een achteruitrijdende vrachtauto in botsing gekomen met 'n lan taarnpaal op het Zeglis. De paal knapte bij de grond af, viel door de ruit van het perceel nummer 26 en veroorzaakte daar enige schade. ALKMAAR. Geboren: Jo hannes C T. z van D. Berkhout en A. E. Schut. Florence E. d v P. Baas en M. E. Wessemius. Overleden: Anna Groen, 69 jr. Johannes Hering, 70 jr., geh. met C. Bakker. Gerrit' A. Övereem, 43 jr., geh. met M. Bakker. Cor- nelis Kleef. 72 jr., wednr. van C. M. M. van Dijk. Jan Smit, 86 jr., wednr. van C. v. d. Hoof. Elisabeth H. van Kuijk, 93 jr., wed. van J. C. van der Elburg. Johanna W. ter Wee, 92 jr., wed. van J. M. Tibout. 'T VELD. - Het was direct geen lesje in voetballen, dat de roodbroeken in eigen huis van hun rood-witte tegenstanders kre gen, al deed de uitslag zulks ver moeden. In deze pittige ontmoe ting was geen sprake van show voetbal en aan beide kanten werd stevig aangepakt. Had de thuis club echter even meer steun van Vrouwe Fortuna gehad, dan was de uitslag voor VZV nog wel gun stiger geweest. Dat het aanpakken geblazen was voor de gastheren, bleek wel overduidelijk, toen Lasschuit di rect na de aftrap het leder van hen overnam en met een afge meten pass de linkervleugel aan het werk zette, welke direct een snelle aanval opbouwde. Leegwa ter redde ten koste van een cor ner. Nogmaals werd keeper Smit aan de tand gevoeld, maar deze wist zijn heiligdom voor doorbo ring te vrijwaren. Het was niet alles Alkm. Boys wat de klok sloeg, want met de bekende Veld- temer strijdlust werd ook reserve keeper Pater beproefd. Een kei hard schot van Wim Wijnker kon hij niet onder controle krijgen, maar een back redde vanaf de doellijn, Vliegensvlug werd het leder van het ene doel naar het andere verplaatst, waarbij de gasten wel in de aanval het ge vaarlijkst waren, maar op het critieke moment nogal eens hoog over schoten, terwijl spil Leeg water veel gevaar wist te keren, door steeds op te duiken waar onheil dreigde. Eenmaal werd hem dit noodlottig, toen hij bij een zeer gevaarlijk moment de bal voor de doelmond wegwerkte, maar het leder even op de arm meenam. Dat kostte een penalty die onberispelijk genomen werd, 01. Dat was een goedkope voor sprong voor de gasten, maar het zou nog erger worden. Even na de hervatting redde Leegwater nogmaals ten koste van een cor ner. Deze werd door Indri scherp voorgeplaatst en door keeper Smit inplaats van uit, in zijn doel gestompt, 02. Zulk een tegen slag kon echter de roodbroeken slechts tot groter strijdlust aan sporen. Hevige druk werd op de veste der roodgeblokten uitge oefend, prachtige kansen gescha pen, maar vervolgd door 't pech- duiveltje was er geen doorboren bij. Wel aan de overzijde. Een afgemeten voorzet van A. Indri werd door P. Indri in dezelfde gang langs keeper Smit ingescho ten. Dat was een pracht doelpunt van de Alkmaarders. Het was een moedeloos strijden voor de gast heren, steeds op volle capaciteit en steeds zonder resultaat. Scheidsrechter van Velzen keek reeds op zijn horloge en consta teerde „nog twee minuten", toen voor de roodbroeken het grote moment van het redden der eer aanbrak. Bij hun laatste aanval kon keeper Pater het leder niet klem krijgen en met twee Wijn kers op zijn huid moest hij het onderspit delven, 31. Hiermede kwam het einde van een in pracht verstandhouding gespeelde en met goede strijdlust gespeelde ontmoe ting. Voor ieder gezinslid meer dan drie wordt het bedrag van het inkomen beneden hetwelk geen recht verschuldigd is, met f 6 per week verhoogd. Tenslotte stellen B. en W. voor, vast te stellen de bedragen der vergoeding waarop de besturen van de bijzondere Scholen aan spraak hebben. Aan het R.K. Kerkbestuur dient over 1952 nog te worden uitbetaald: voor de R.K. Jongensschool: f 446.16. Voor de R.K. Meisjesscholen f 169.54 en de R.K. Meisjesschool voor VGLO f314.16. Aan het bestuur van de Vereniging voor Oh. Nat. Onder wijs f 196.32. LIMMEN De Ver. Moeder- schapszorg hield haar jaarverga dering in het parochiehuis „St. Maarten." De opkomst was over weldigend, wat zijn oorsprong vond in het feit dat de presiden te Zr. Boots afscheid nam als wijkverpleegster te Limmen. Zr. Boots die hier 9 jaren met volle overgave voor haar taak heeft gewerkt, was alom zeer ge zien, en wel heel speciaal bij de kraamvrouwen. Op zeer hartelijke wijze werd zij dan ook toege sproken door Mevr. Admiraal Wach. Deze dankte haar voor het vele werk dat zij in de afgelopen 9 jaren heeft gedaan. Als blijk van waardering werd haar een goed gevulde enveloppe overhan digd, waarvoor Zr. Boots hartelijk dankte. Hierna werd nog een ge animeerde verloting gehouden. Ook de Zeereerw. heer Pastoor Bangert sprak nog een opwek kend woord. LIMMEN. - Limmen is een van de weinige gemeenten waar heden Woensdag voor de gemeen teraadsverkiezingen niet zal wor den gestemd. Door de gezamen lijke partijen is één lijst inge diend: 1. J. Leijen K.V.P 2. P. Commandeur K.V.P. 3. N. Kroone K.V.P. 4. J. M. Pepping K.V.P. 5. N. Revers K.V.P. 6. N. Bakkum K.V.P. 7. D. Meijer Alg. Belang Reserve: 8. A. Vennik Alg. Belang 9. T. A. Valkering K.V.P. 10. C. Vis Alg. Belang 11. J. v. Diepen K.V.P. 12. S. Groentjes K.V.P. No. 6 N. Bakkum, K.V.P., doet hiermee zijn intrede als nieuw raadslid, terwijl het raadslid T. A. Valkering nu bij de reserve is gevoegd. BERGEN. Op de Rijksweg tussen Zutphen en Vorden is Dinsdagmorgen 't vierjarig doch tertje van de familie M. uit Ber gen, dat met haar moeder in Warmsveld logeerde, door een auto overreden en gedood. Naar het Vrije Volk meldt, stak het meisje plotseling de weg over en werd door een juist pas serende auto gegrepen. Het on geluk gebeurde voor de ogen van de moeder. BERGEN. De bekende Ber gense kunstschilder Jaap Min heeft zijn opdracht tot het maken van 7 gebrandschilderde ramen voor de kapel van het klooster der Montfortanen in Oirschot vol tooid. Thans is hij bezig met het maken van de Kruiswegstaties. Hij schildert deze in de geest van zijn prachtige staties, die zich be vinden in de parochiekerk te Bergen. Het verschil is echter dat 3 voorstellingen van Christus' lij den in één vak tegelijk worden afgebeeld. Bovendien worden de schilderingen niet zoals in Ber gen in de natte kalk neergelegd, doch worden met keimverf op de muur aangebracht, waardoor een donkere tint verkregen wordt. Zodra hij de Kruisweg gereed heeft begint hij aan de opdracht van de paters om een schildering op de 6 wanden rondom het al taar aan te brengen. BERGEN AAN ZEE. De Alk- maarse Reddingsbrigade beijvert zich om volkomen voor haar taak berekend te zijn. Zij beschikt thans over 3 walki talkies (3 zend en ontvangapparaten), die over een lengte van zes km op twee plaatsen kunnen worden opge steld, om zo het hele strand te kunnen overzien. Vanuit de uit- neembare uitzichttoren, tevens hoofdpost, krijgen twee man, die de zend- en ontvangtoestellen be dienen, hun instructies, om hen die zich te ver in zee wagen terug te roepen met een hoornsignaal. De 2e Pinksterdag heeft de bri gade nog mensen uit zee terug gehaald, die ongemerkt te ver waren afgedreven met de stroom. Aangezien er niet veel baders in zee waren, kon men de Rode Kruis stranddienst veel mede werking verlenen met de appa raten voor het opsporen van zoekgeraakte kinderen. Op de vergade ring van Hoofdingelanden van 't Waterschap „De Schermeer", Za terdag gehouden in het Alkmaars Stadhuis, is besloten, in eigen beheer de Hondeweg onder de gemeente Ursem-Schermerhorn, de Boekelerweg onder de ge meente Zuid- en Noord-Schermer en de Schermerdijk bij de Omval te verbeteren. Het onderhoud van de wegen kostte tot nu toe veel te veel. Steeds moest grint worden opge bracht en zo zou het altijd wel hébben kunnen doorgaan. Vooral de Hondeweg stond in het klach tenboekje van de boeren, die steeds last hadden bij het afvoe ren van hun producten. Dit jaar zal men de verbetering van de Hondeweg uitvoeren; het volgend jaar die. van de Boeke lerweg en de Schermerdijk. Eerst zal een fundering worden aange bracht van Duitse Hoogovenslak ken, dan volgt een tussenlaag van gebroken grint (Ned. steenslag), vervolgens zal de weg tweemaal worden geteerd. Iets, wat men in de toekomst voor alle wegen zal laten gelden is dat bij de oprij- dammen de wegen aan de over kant over een afstand van veertig meter zullen worden verbreed. Wat de andere dan deze drie we gen betreft, men zal dit bij de behandeling van de begroting 1954 althans nader overwegen. De wegen zullen tevens tot twee en een halve meter worden verbreed De verbeteringen gelden voor de Hondeweg, de Boekelerweg en de Schermerdijk voor oppervlakten resp. van 4.125, 3.625 en 1.125 m2 en de kosten bedragen resp. f 17.327.50, f 13.160.50 en f4.267.50, in totaal dus f 34.755.50. De financiering geschiedt voor lopig met een kasgeldlening, wel ke t.z.t. in een definitieve lening zal worden omgezet met een loop tijd van 15 jaar. Dit was het enige punt, dat de agenda bevatte. De dijkgraaf, de heer J. Posch, feliciteerde de hoofdingelanden echter met dit besluit, omdat nu eindelijk aan veel narigheid een eind gaat ko men. Als deze werken gereed zijn, Ingezetene uit Schagen licht gewond Gisteravond is een vrachtwa gen uit Hoogkarspel, op de weg HoornEnkhuizen, nabij Den Hout, in botsing gekomen met een luxe wagen, bestuurd door de heer P. Broers uit Schagen. De chauffeur van de vrachtauto reed achter een melkwagen en had dientengevolge geen zicht op het tegenoverliggende verkeer. Toen hij niettemin linksaf zwenk te, was de heer Broers al zo dicht genaderd dat een botsing onver mijdelijk was. Diens wagen werd aan de voorzijde totaal vernield. Hijzelf kreeg lichte verwondin gen en werd, na door dokter Broekhuysen ter plaatse te zijn behandeld, per auto naar huis ge bracht. De vrachtauto werd ook aan de voorzijde ernstig bescha digd. De chauffeur bleef onge deerd. HEERHUGOWAARD-NRD. De werkgroep van de Jongeren- Organisatie der K.V.P. besloot een voorstel aan de raad te doen, om te trachten de leeftijdsgrens voor toegang tot de danszalen in deze gemeente op 17 jaar te stellen, terwijl tevens aangedrongen werd op meer zitplaatsen tijdens dans partijen. De leden van de werkgroep be sloten de raadsvergaderingen de zer gemeente te zullen bezoeken, om enige ervaring op te doen in de gemeentepolitiek. Door de heer Janssen werden twee filmpjes vertoond. Eén om trent de totstandkoming van de wet en de indeling van het ko ninkrijk, de tweede beeldde op een juiste en leerzame wijze de struisvogelpolitiek uit. HEERHUGOW AARD-ZUID. SVW 1 speelde j.l. Zondag tegen Vrone en wat niemand kon den ken. het stond binnen korte tijd 40 voor SVW. Vrone begon er toen anders over te denken. De rust ging in met een 43-stand, maar toen was Vrone de baas en wist het tot 47 te brengen. Hulde aan de SVW-keeper. SVW 2 deed het ook al niet goed en verloor in Heerhugo- waard-Noord met 03 van Hugo Boys 2. CASTRICUM. De kerkebol- len ten behoeve van de kerk van Maria ten Hemelopneming te Bakkum brachten op de gehouden groene veiling ruim f 1000.op. dan zijn alle wegen, die het Wa terschap in beheer heeft, stof vrij De heer C. Laan was met ter vergadering aanwezig, wegens een ernstige ziekte. Namens allen werd hem door de Dijkgraaf een spoedig algeheel herstel van harte toegewenst. OUDE NIEDORP. „Het re sultaat overtrof, naar ik hoop, aller verwachting", sprak de re gisseur na afloop der derde op voering van de tragi-comedie „Suuske Perdaems", die ter ge legenheid van het 25-jarig pasto raat van de herder van 't Veld voor zijn parochie werd opge voerd. En met deze mening was de weer stampvolle zaal het vol ledig eens. Dat we iets bijzonders mochten verwachten, was ook wel vanzelf sprekend. Immers de regisseur had hier het grote voordeel dat h;j uit de twee bestaande toneel verenigingen van 't Veld en Zijde wind zijn spelers kon kiezen. Het spel, dat de tragedie behan delde, nl. van een arme vage bond, die buiten zijn schuld tot zwerven was gedoemd, werd door de personen op zeer goede wijze vertolkt. Vooral de drie hoofdrol spelers mogen we een bijzonder woord van lof niet onthouden. Zij wisten hun rol zó levensecht uit te beelden, dat de aanwezigen tot het einde toe gespannen het ver loop volgden. De vagebond en de huishoudster gaven door hun vlotte weergave het stuk z'on vaart, dat zij, naar onze mening, de grenzen van het amateurisme glansrijk overschreden. Zij droe gen het stuk met een dusdanig gemak, dat ze de ietwat vlakke toon en het gebrek aan een leven dige beweging van enkele bijrol spelers volkomen wisten op te heffen. Ook het kunstzinnige dé cor van de heer A. Groen werkte zeer goed mee om de sfeer van het stuk te treffen. De parochianen mogen mét hun regisseur van dit gezelschap het beste voor de toekomst verwach ten. C.R. (Advertentie) Deze is pas goed als hij komt van Bakker W eersverwachting Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond. AANHOUDEND KOEL Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Ma tige, tijdelijk krachtige Weste lijke tot Noordwestelijke wind. Weinig verandering in tempe ratuur. Kenneimerstraatweg HEILOO Afd. Optiek 109 SCHOORL Met ingang van Maandag 1 Juni a.s. zal de wijk- verdeling voor de melksiijters in praktijk worden gebracht. Dit betekent dus, dat men genoegen zal moeten nemen met de melk boer, die vanaf die datum voor een bepaalde wijk is aangewezen. Kampeerterreinen enz. blijven bij de verdeling buiten beschou wing, daar deze worden bediend na het afwerken van de normale klantenwijk. Melk afhalen kan men natuurlijk bij wie men wil, terwijl ook boter en margarine buiten de wijkverdeling blijven. Een en ander houdt voor de melk siijters in, dat zij, nu de klanten niet meer vrij zijn in de keuze van hun melkboer, deze zo moge lijk nog correcter bedienen dan voorheen. Alleen op deze manier kan men voorkomen dat men zich tegen wijkverdeling zal gaan ver zetten SCHOORL Dezer dagen de datum staat niet voor honderd procent vast is de heer S. Kaandorp 25 jaar in dienst van de Coöp. Zuivelfabriek „De Goe de Verwachting" te Catrijp. De heer Kaandorp zou dit zilveren jubileum het liefst in alle stilte vieren. Men kan deze wens res pecteren zonder te verzwijgen dat de jubilaris een kwart-eeuw lang zijn béste krachten aan de Zui velfabriek heeft gewijd. HEERHUGOWAARD. De burgemeester zal op Dinsdag 2 Juni a.s. geen spreekuur houden. Het eerstvolgende spreekuur daarna ten raadhuize is op Zater dag 6 Juni d.a.v. van 1113 uur. Op overige dagen na afspraak. LANGEDIJK, 26 Mei 2000 kg. aardappelen 36—47, kleine 46 54; 10.000 kg. rabarber 8.90 10.80. TEXEL. 3025 lammeren 42 52, 1 koe 850900, 2 paarden 800 —950, 64 biggen 4047, 30 nuch tere kalveren 4560. WOGNUM, 27 Mei Vroege aardappelen, middel 46; aard beien I 1.30—1.70, II 90—1.40; rabarber 78.10; spinazie 11; sla 2.505.10; postelein 14—17; bloemkool 1031; bospeen 42—47 st. remey 26; jonathan 2654. NRD-SCHARWOUDE. 127.000 kg rode kool 7.doorgedraaid 121.000 kg rode kool. LANGEDIJK, 27 Mei. 2700 kg aardappelen 43—47, kleine 46 49; 4000 kg rabarber 6.509.90; doorgedraaid: 9700 kg rode kool. ALKMAAR 8 Vette koeien per stuk f 600f 925; 29 nuch tere kalveren per stuk f30—f65; 80 vette varkens per kg f 1.80 f 1.86. Wanneer wij in Alkmaar te maken krijgen met een van Maandag op Dinsdag verstelde markt, is de geringe aanvoer steeds te wijten geweest aan het gebrek aan transportmiddelen. Alle vee-expediteurs uit Noord holland zijn op Dinsdag immers aaange wezen op de Purmerender markt. Gok vandaag was, vooral van de koeden, het aanbod van slachtvee hoegenaamd van geen betekenis. Heel vroeg in de mor gen kwamen nog wel een aantal slagers even kijken en zij die daarvoor in de gelegenheid waren kochten vlug een varken, doch allen gingen direct door naar Purmerend. Alle aangevoerde die ren zijn vandaag echter toch te gen normale noteringen verhan deld. PURMEREND 26 Mei De verstelde markt van Pinkster drie geeft altijd het nodige te raden omtrent het verloop ervan. Vorig jaar waren de vette koeien heei duur; thans begon de handel daarin heel wat kalmer. Tenslot te viel het niet tegen; er waren nogal wat slagers en de prijzen van vorige week konden gehand haafd blijven. Op de gelde-markt ging het rustig aan en bij de verse melkkoeien was het heel stil. De nuchtere kalveren gin gen voor de dood niet bepaald vlot van de hand; de beste deden het nog wel al was de handel stugger. Fokkers waren gezocht, met voorkeur voor de beste exem plaren. Voor slachtstieren bestond een goede belangstelling. Naar vette schapen was minder vraag dan vorige week. Overhouders deden het heel wat beter dan de lammeren. Op de bokken- en gei tenmarkt was wel veel belang stelling, maar de handel was er stug Bij niet te groot aanbod werden de goede slachtvarkens ingezet op f 1.84, een enkele iets hoger, maar het aanbod hield aan en de prijzen werden lager. Hier sloo' de markt zeer flauw. Vette zeugen waren gevraagd; de big- genmar'kt vertoonde een minder matig beeld; de prijzen waren hier gevoelig lager. De paarden- en pluimveemarkt waren eilanden van stilte. EIERVEILING PURMEREND 26 Mei Aan- fevoerd: 55000 Eendeneieren van 11.10 tot f 11.18 p, 100 stuks; 50000 Kippeneieren van f 12.90 tot f 14 per 100 stuks. Heiloo Ter gelegenheid van de jaarlijkse collectedagen heeft de afdeling Heiloo van het Ro de Kruis Dinsdagavond een Sportprogramma samengesteld, dat aantrekkelijk genoeg was, om een vrij talrijk publiek een paar uur amusement te bieden. De padvindersband uit Alkmaar maakte met slaande trommen de nodige reclame in het dorp, om vervolgens met feestgedruis de handbalelftallen van A.V.A. uit Alkmaar en van Foresters in het (Foresters)-veld te brengen. Het werd een vlugge wedstrijd, waar onder beide elftallen vrijwel te gen elkander waren opgewassen. Ook in technisch opzicht stond de wedstrijd op een vrij hoog peil. De Foresters-dames hadden wat meer geluk. Bij de rust stonden zij met 31 voor. De eindstand was 43 in haar voordeel. De wed strijd werd geleid door de heer D. Klinkhamer. Intussen was enig personeel van de colonne door „Eensgezindheid" op het veld gebracht. De entree- acte Was gewijd aan Judo- en Jiu Jitsu-demonstraties door de Judo-club Alkmaar, o.l.v. de heer Kuilman. Het was een spectaculaire de monstratie van verdedigings- en aanvalsgrepen, valtechniek etc. Tenslotte volgde een vurig partij tje voetbal tussen de H,S.V- en Foresters-veteranen, geleid door de heer A. ten Cate, dat met 21 door de Foresters werd gewon nen, De spieren wilden de snel heid van de gedachten en plan nen niet goed meer volgen, doch dg goede techniek was men nog niet kwijt. Soms werden invidu- eel knappe staaltjes te zien ge geven. 'n bril voor jaren 'n bril voor uw genoegen 'n bril, die U niet kunt missen hebben zo'n, fijne bril voor U en kost maar v. d. KOP staat met zijn prijzen aan de Top! Lompen, papier, metalen enz. U belt...... Wij halen! Lompen-, Papier- en Metaalhandel S. v. d. KOP ZN., ALKMAAR Raaks,je 79 Tel. 4665 (b.g.g. 5917) Russisch Bernn Liet eerste taar op c om een besp ren tussen 1 en Parjjs op sis Bermuda i. Pravda. Een delijke reactie beschuldigt de van een sam Rusland. Het da-conferentie tal voorwaarden deze aan Moskoi alvorens tot een de Grote Vier tezelfdertijd komst als de van harte toegej Een vreemde kan moeilijk aar komen, dat het die eisen willen schijnlijk hebben spijt van, dat die op een ges] veau hebben as ze in het verle noeg hebben werden er dan het Westen conci Het is juist dez die de Westerse het overlijden var Russen op deed den te tonen, woorden alleen waarde hechtte. Moskou een stap Dit verdriet het het Kremlin blij Het komt er ir dat het artik opeen eventuele den-bijeenkomst opzet van Churchil kwestie te regele van een nieuw ver de Pravda. De bei Russen is waarsch deze publicatie c van inzicht die er - terse Drie zonder nog scherper in stellen. Een diplor bitter weinig zal in wezen zijn van Washington om die twee gaat ver van elkaar ven het eerste gezicht is een normale ga wanneer de Wester, ling eerst willen waarover met de ken kan en zal w standpunt ze zul wanneer ze op ei van Moskou mocht Temeer, omdat het len in beginsel bel de te volgen tactiek telijke landen sche, sprake van samens de Russen. Het arl Russische hoofdorga van alle logica onl wijst slechts het achterdocht en zo een onwil ojn de be ningen op internatii terrein uit de were Wanneer hetgeen schrijft ook de stre wat Malenkov op komst van de Grote ren zal brengen, da pessimisten daarv ook Eisenhower g tikel in de Pravda indruk weer, dat nog steeds proberen en zich afkerig toni eén daad te stellen die van een ander dan de huidige dii zou geven. Tenzij, van Moskou in het Want er zijn ook u de laatste dagen, Adenauer, waarin tie hoop doorstraalt duitse bondskanselier deel, dat er een eind aan de Koude Oorlof verkeert voor de zo in afwachting van d( komen zullen. Op 28 en 29 Mei Nederlandse Katholie standsbond in het Scheveningen politiek gen ho"uden in verb huidige moeilijkheder lingen rond de kath tieke werkzaamheid belangstelling en m< voor de middenstand uit voortvloeiende ve lijkheid. Het Tweede Kamer r ens zal spreken ov land in de nieuwe we dingen. Militaire taken Prof. Smeets houdt ding over „De belastii huidige tijdsbestek". D van de Tweede Kame tenhorst, spreekt over staatkunde in Schaepn nu en de heer Mr. B Adviseur van de Ned denstandsbond houdt SfS over „Katholieke K-V.P. en Middenst leden, heden en toeki +=?J^ARTA' 26 Mei. Tijdens een plecb ■fcsandjermasm is de gro van de Nederlandse missie door de militair* onth B"rne°. kolon ontbonden. Kolonel Sac ÜZe «eigenheid, feite de periode van 3 i in de Nederlandse milit m .Borneo aanwijzingen few ln technisch"müi feto i?en' n°g "iet acnt, doch zo voegde h toe, met wederzijds g de groep JBornf militaire missie thans Sï De plechtig] bijgewoond door de g van Borneo, dr. Murdj! derlandse commissaris, r E>k en vele officieren.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2