Muggen vel, lekkernij voor rietvoorn en blanke bliek Massale emigratie ontvolkt Ierland seer sta op srenim ZATERDAG .agen Politieke studh Kath.M DE KROMEKVA IS Inleidingen over defensie en belastingpolitiek Vijftien doden l)ij overval op Borneo Op 1 Juni gaan de dobbers deinen De vreugde van het vissen M.P.-«ehonw geëxplodeerd Koningin bij kroningsdiner ZATERDAG 30 MEI 1953 Pagina 3 Daar zitten ze dan in de wijde stilte onder een onmetelijke hemel, waar in witte wolken stralend voortdrijven. Kan een rechtgeaard visser zich iets beters wensen? Ver van het drukke, alle daagse leven, turend op zijn dobber, vergeet hij alle zorgen. Een trekje aan zijn walmende pijp, af en toe een hap brood en een slok koffie uit de thermosfles meer heeft een visser niet nodig om volmaakt te vreden te zijn? Of nog wat vissersgeluk ook? DJAKARTA 29 Mei (PI. Anela) Zoals op 27 Mei gemeld, heelt onlangs een bende bij Martapura in Zuid-Oost-Borneo een rubber onderneming aangevallen. Naar Anela (hans meldt blijken bij deze overval op de landson der neming „Zeeland" 15 personen te zijn gedood. Onder hen was de <r> 's-GRAVENHAGE, 29 Mei De politieke studiedagen Nederlandse employé, de heer W. van (le Nederlandse R.K. Middenstandsbond, die gister- If Zdolbnro- 1 1 1 middag in het Kurhaus te Scheveningen geopend zijn, werden ingeleid door de vice-voorzitter, de lieer Hooij. Onze eigen middenstandsproblematiek, aldus de heer Hooij, moet gezien worden tegen de achtergrond van de hele economische problematiek, die niet los te maken is van de gehele wereldproblematiek. Vandaar, dat de voor lichting, die deze dagen gegeven zal worden, zo wijd en zo positief mogelijk zal zijn. K. Zaalberg. De aanval werd 25 Mei uitge voerd. Woningen en vrachtauto's werden in brand gestoken. De bende slaagde er in enige vuur wapens van de onderneming te bemachtigen. De onderneming had eerder politieversterking aan gevraagd, daar zij dreigbrieven had ontvangen. Hebt U wel eens een rechter van Instructie, de schrik van zware jongens, met vreemd glinsterende ogen, op zijn eerbiedwaardige buik achter het riet langs een poldersloot zien liggen, starend naar een witkanten zakdoekje, waarop een kaarsje staat te flakkeren in de zoele avondwind? Kunt gij geloven dat mijnheer pastoor, tegen al het gemor van zijn trouwe, maar vinnige huishoudster in, op het aanrecht van de pastoriekeuken staat te knoeien met nat brood en lauwe melk, als een jongmaatje van de banketbakkers- school? Gaat het uw verstand niet te boven, dat aan de vooravond van de jongste gemeenteraadsverkiezingen een wethouder-lijsttrek ker totaal vergat de sluitingsmeeting van zijn propaganda-campagne op te luisteren met een daverende speech, omdat hij op de zolder van zijn middenstandswoning met moederlijke zachtheid een ragfijn nylondraadje door zijn handen liet glijden? wilde striid met ziin Koning aan heeft gebonden, dan weet de mens die vist. dat hii weer in het paradijs is, een gunst van God. wellicht omdat de Apostelen vissers waren. Een tijdelijke gunst helaas, want aii kent de geschiedenis van Adam en die appel Afrikaanse titel voor Koningin Elisabeth JOHANNESBURG, 28 Mei (AP) Koningin Elisabeth is vandaag Koningin van Zuid Afrika ge worden, doordat de desbetreffen de wet, welke door het parlement van het jaar is aangenomen, van kracht is geworden. Haar titel is: „Elizabeth II, Ko ningin van Suid-Afrika en haar andere koningrijke en gebiede, Hoof van die Stat'ebond". Zo niet en zo ia. hebt gii er ook geen weet van. dat ongeveer een half millioen Nederlanders hun cijns offeren aan vadertje Staat om in het bezit te komen van een vtéacte, dat zeker nog eens een half millioen. van klein en groot grut, het zonder die ac- tes ook kan stellen, dat de po pulairste „sport" in ons land het vissen is. waarvoor op 1 Juni he-t hek van de hengelaarsdam gaat omdat dan het gesloten seizoen weer tot het verleden behoort. Een deeg.ie Wat die rechter van instructie in vredesnaam achter die riet kraag op ziin eerbiedwaardige huik ligt te verhapstukken? Het flakkerende kaarsje lokt de mug gen aan. die in dit iaargetiide en hii dit weer welig tieren aan de vochtige slootkant en nog wel honderd andere soorten onge dierte. dat met een picknick op uw boterham met pruimeniam pleegt te landen. Even raken deze wonderlijke kleine insecten het vlammetje en dan vallen zii vleugeltieslam op het kanten zakdoekje. Als dit zwart gaat zien. veegt de welverzorgde hand van de rechter van instructie die vangst hii elkaar, om dit dames, het spiit mii. maar ik kan het niet anders omschrijven olukie muggen en aanverwanten uit te knijpen boven een glazen ootje. Dit levert muggenvet oo. een paoie. dat ie reinste kaviaar is voor rietvoorns en blanke bliek en dat. kundig vermengd met wittebrood en wat water. een deegie oplevert, waarmee onherroepelijk gevangen wordt. Geneugten De oerdrift van de koning der schepping, voor wie alle dieren in en boven het water ziin ge schapen. opdat hii er over zal heersen, dat is dan een van de voornaamste oorzaken van het eenot van de oleziervisser. En als dan het eind van het gesloten seizoen nadert, wordt hii on rustig. Dan scharrelt hii ziin tuig bijeen om te zien wat er aan mankeert, wat er vernieuwd moet worden en waaraan hii zich dit laar zal wijden: de rustige, maar altiid vermakelijke vangst van witvis. de felle striid met baar zen. het lange gevecht met zware karpers, het heel aparte peuren in lange donkere nachten en later m het seizoen, het grote en boeiende spektakel dat snoeken heet. Al naar ziin temperament zal de visser beslissen. En ziin oerdrift, want het is niets anders, maakt hem onrustiger naar ge lang de eerste Juni nadert. En is het zover, dan gaat hii nog andere geneugten. maar liggend in de liin van ziin leven in 1953 genieten. Dan gaat 's morgens in alle vroegte de van beschaving vermoeide man van huis on zoek naar de ontspanning in de vriie GROESBEEK 29 Mei Om streeks half een hedenmiddag s brand ontstaan in het gebouw van de Koninklijke Marechaussee te Groesbeek. Het vuur ontstond in een klein gebouwtje achter de kazerne, waarin voorraden mu nitie waren opgeslagen. Deze zijn door het vuur geëxplodeerd. De Groesbeekse brandweer tastte de vlammen met vele stralen aan. maar kon niet voorkomen, dat 't oversloeg naar het met stro be dekte dak, van het hoofdgebouw, waaruit onmiddellijk de vlammen hoog oplaaiden. Enkele kazerne bescheiden konden in veiligheid worden gebracht. Het gebouw brandde in minder dan een half uur geheel uit. Het was sinds 1945 in gebruik bij de Koninklijke Ma rechaussee. natuur. De rechter van instruc tie schuift die dubbele moord met ontkennende verdachten achter in ziin geheugen, pastoor vergeet zijn kleuterschool, de wethouder stelt de organisatie van de school-tandartsendienst uit en de schrijver van deze re gels krijgt het lak aan alles wat nieuws wordt genoemd. Tijdelijke gunst Dan komt. laat ons zeggen bo ven de Biesbosch. de zon op. Eerst rood en oranje en allengs geler. De eerste stralen wekken de hanen bij de boerenhoeven. De veelbelovende oogst op de velden ontwaakt en richt de hal men naar het licht. Een nevel sluier. de gezel van de nacht, trekt geruisloos weg in spleten en kieren en de nieuwe dag dient zich aan met prille gelui den van rammelende melk emmers en ongeduldige koebees ten. In de haven stapt de visser in een wiegelend hootie. hii legt de lange palen om ziin boot mee vast te zetten over het achter- boord en roeit door de reine mor genlucht met langzame slagen naar een beste visplek. In het grijze riet zucht nog de nacht en bet water is zo zacht en glad als de huid van een aal. En hier en daar springt de vis van louter angst, want er zit al baars achter en nog groter wild goed. door die spiegel heen. dat het kletst in het rondomme. Dan is de vreugde van de visser als kristal zo helder, is het al goud op dit ondermaanse. En als niet veel later de dobber deint en met één ruk een forse voorn, goed aangeslagen, de onvermii- deliike en door de schepper ge- Van Britse ambassade in Den Haag De vertegenwoordigers van Ko ningin Elizabeth II in Den Haag vieren de kroning van hun Ko ningin aan een diner, dat Dinsdag in de residentie van de Britse ambassadeur wordt gegeven. Koningin Juliana heeft hun uit nodiging aan het diner aan te zitten, gaarne willen aanvaarden. De heer J. J. Fens, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal en lid van de Assemblee van de Raad van Europa, hield daarna een inleiding over „Ne derland in de nieuwe wereldver houdingen. Militaire taken en offers." Spr. ging allereerst alle feiten na, die hebben geleid tot de op richting van de Europese defen siegemeenschap en een Europees leger. De heer Fens stelde hierna de vraag: ..Wat doet Nederland er aan?" Nederland heeft aanvanke lijk 5 divisies beloofd. De kosten hiervan bedragen 6 milliard gul- Advertentie) DUBLIN Ieder jaar emigre ren 20.000 Ieren naar Engeland en de Ver. Staten. In tegenstel ling met ons land is dit hoge emigratiecijfer een bron van zorg geworden voor autoriteiten van Staat en Kerk. Meermalen heb ben Ierse bisschoppen in hun her derlijke brieven de onnodige en onverstandige emigratie van vele jonge Ieren betreurd. Doch be halve onnodig en onverstandig is emigratie voor Ierland ook eco nomisch dikwijls funest. Van 1946 tot 1951 trokken op een bevolking van bijan 3 mil lioen niet minder dan 51.000 jonge mannen en 69.000 meisjes naar het buitenland. Mgr. James J. Mc Namee, bis schop van Ardagh en Clonmac- naise, verklaarde niet te begrij pen, waarom er zovelen weg wil len, terwijl „er geen land is, dat vrediger en godsdienstiger is dan Ierland, dat bovendien betere levensmogelijkheden biedt dan menig ander land". De bisschop van Cork, Mgr. C. Lucey, deed een beroep op de gezinnen, de rechterlijke macht en de gemeenschap in het alge meen, daar er ook velen emigre ren, wijl zij iets op hun kerf stok hebben en daarom hun heil buitenlands zoeken. Zij missen daar evenwel, aldus de bisschop, de beschermende invloed van het gezinsleven en het eigen milieu. Een andere oorzaak van onge rustheid voor de autoriteiten is het verschijnsel der late huwelii- Mc Namee noemt dit verschijnsel een vorm van decadentie. De bisschop van Clogher, Mgr. O'Calaghan, heeft de ouders daar om bezworen bij hun kinderen op aan te dringen, dat zij op redelijke jonge leeftijd trouwen. Het is verkeerd, aldus deze bis schop. dat er grote boerderijen zijn die gedreven worden door eenzame vrijgezellen. Rosenbergs na 15 Juni op electrische stoel NEW YORK 29 Mei De ter dood veroordeelde atoomsipionnen Julius en Ethel Rosenberg zullen volgens de jongste beslissing van rechter Kaufmann, in de week van 15 Juni op de electriséhe stoel in de Sing-Sing worden te rechtgesteld. GROTE BAKKERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN GOES. 29 Mei Vanmorgen heeft een grote uitslaande brand de stoombakkerii van de heer J. van der Maale aan de Kerkring te 's Heer Arendskerke. een van de grootste bakkerijen in Zee land. volkomen verwoest. Het pand. dat twee iaar gele den was verbouwd, alsmede het woonhuis werd een prooi der plammen. De bewoners, de bak ker, ziin echtgenote en drie kin keren konden zich op het nip pertje redden. Ach, edn pakje Sterling aan de haak slaan is zo mdeilijk niet (iedere sigarenwinkelier kan het U 1^ weren). Iets anders is, U kunt er mee uit vissen gaan, geen beter gezelschap dan Uw Stelling Shag! Turend op Uw dobber, intens genieten van gezonde zuivere sport en van g|ezond zuiver rookgenot I den, te verdelen over 4 jaar (IK milliard gulden per jaar). Het grote vraagpunt voor Nederland blijft echter nog steeds de territo riale verdediging. Daarvoor moe ten de landen zelf namelijk zorg dragen. De totale defensiekosten bedragen 12 milliard. Amerika betaalt de helft van onze defensiekosten, zorgt dus voor 6 milliard gulden over 4 jaar. De 5 divisies echter waren slechts mobilisabele divisies, waar men, volgens de heer Fens, niets aan heeft. Er was niet voorzien in een parate divisie. Op initiatief van de KVP-fractie in de Tweede Kamer is de regering overgegaan tot de opbouw van een parate divisie. Daarnaast komen er twee mobilisabele divisies, met steun van legercorpstroepen. Het hele nieuwe legerplan zal waarschijn lijk einde 1954 gereed zijn. 'De grote vraag voor Nederland blijft hoe de regering het inbrengen van het legercorps in de Euro pese defensie gemeenschap zal regelen. In het algemeen zag de heer Frens het als een groot ge vaar, dat Amerika, ongeduldig geworden, zelf het heft in handen zal gaan nemen. De belastingen. In de avondvergadering is door prof. dr. M. Smeets het vraagstuk behandeld van de belastingen in het huidige tijdsbestek. Allereerst belichtte prof. Smeets de econo mische gevolgen van de belastin gen, die uitsluitend dienen om de kosten van de overheid te dekken. Vervolgens stond de inleider stil bij het gebruik maken van de overheidsfinanciën om mede be paalde economische, sociale of politieke doeleinden te verwezen lijken. Prof. Smeets behandelde uitvoerig de bezwaren, welke aan hoge belastingen per saldo zijn verbonden. Z.i. ligt de grond oorzaak daarvan in een te hoog niveau van overheidsuitgaven. Hij sprak de vrees uit, dat practisch geen beperking hiervan mogelijk is, omdat er grote aandrang be staat voor hogere of nieuwe over heidsvoorzieningen. Z.i. wordt in de vertegenwoor digende lichamen veel te weinig stil gestaan bij de beperking, welke elke nieuwe overheidsvoor ziening door middel van de be lastingen onvermijdelijk zal te weeg brengen in de gezins- en 'bedrijfshiuishoudingen. Evenmin wordt gedacht aan de door hoge belastingen veroorzaakte bedrijfs economisch niet verantwoorde uitgaven. Voorts worden ver waarloosd de bezwaren, welke het huidige niveau van de over heidsuitgaven en van de belas tingen per saldo medebrengt voor het tot stand komen van vol doende investeringen en bespa ringen, voor het opvoeren van de productie, voor het te sterk aan tasten van de particuliere eigen dom. Stadionhekken na 13.25 uur gesloten De hekken van het Olympisch Stadion zullen Zondag om viif minuten voor half twee worden gesloten in verband met de on stelling en de opmars der gym nasten. ken van de ijiannen. Mgr. TEN ONRECHTE HOUDT de pers van de socialisten (natuurlijk) vol, dat de uitslag van de deze week gehouden raadsverkiezin gen bewijst, dat de „doorbraak" verder doorwerkt. Dat kan alleen al daarom niet, omdat iets, wat er niet is, ook niet kan doorwerken en na de 25e Juni was de meerderheid van de publieke opinie in ons zetels zijn ingenomen door vrije lijsten of z.g. min of meer dissidente katholieke groepen, wier stem men vrijwel alle zonder mankeren weer in het grote katholieke partijverband zullen worden opge nomen; dit spreekt, zoals men weet, sterk in het Zuiden des lands. Maar zelfs al kijken wij alleen naar de officiële K.V.P., dan nog zullen tientallen en tientallen kleinere gemeenten enige honderden raadszetels voor de Katholieke Volkspartij opleve- land van mening, dat er in dat jaar wel van een j verschuiving maar niet van een doorbraak" sprake weer aan de V.V.D., die 12.000 winst maakte ten de provincies Noord- en Zuidholland en Utrecht ren. Wij hopen binnenkort de over het gehele land tri hot hn-rnnWor tooon'rwpr He harrllpprcp "Pochte van 1952 en 53.000 ten opzichte van 1949! (waar wij Overeijsel en zeker een deel van Drente volledige cijfers eens te zien. Het zal ons niet Geen belangrijke doorbaak dus vanuit de christe- en ook ïYiesland bij mogen voegen) er veel meer verbazen, indien van de zeker 2000 zetels, die buiten opvatting van de rode pers zijn de katholieke iyke partjjen, maar wel van uiterst-rechts en aanleiding geweest zou zijn tot grote voldoeningde berekening van de socialisten nog opgenomen bladen, grote en kleine, van oordeel geweest, en uiterst-links. Vooral dit laatste is verheugend. Hoe moeten worden, zeker wel een derde in handen van ze zijn het nog, dat hier, toen en nu, niet van minder de volgelingen van Moskou een voet aan Steeds en altijd weer moet men natuurlijk de K.V.P. komt! Maar dat zegt niet alles. Belangrijk doorbraak" kon en kan worden gesproken Ten- de grond krijgen, hoe beter het iser op bedacht zijn, dat vergelijking tussen js 0.a. ook het feit, dat bijv. door de candidaten algemene verkiezingen en raadsverkiezingen van de K.N.P. onodig schade berokkend is aan de minste, niet van een doorbraak zoals de socialisten mank gaan (daar zijn sterke staaltjes van, vooral in positie van de K.V.P die graag verstaan, n.l. dat aanhangers van z.g. confessionele partijen zich van hun partij afwenden, om wel bewust te kiezen voor de socialistische verkiezingsuitslag te verbloemen. Dat moeten wij Nu willen wij nog wel, voor eens en voor Mgar het is tQch nutti altijd vaststellen, dat het geen zin heeft, de cijfers te zien, voor zover het voor de Katholieken zwakke kanten van de mogelijk is> ze in prJovinciale gegevens te verwer ken. Welnu, gelet op dit alles kan gezegd worden, Algemeen is de mening overigens, dat de Katholieke Volkspartij duidelijk in herstel is. De weg daartoe is ingeslagen en op die weg doorbraak. Dat is zeker niet het geval. Niet alleen zeker niet doen en wij moeten, ook eerlijkheids- dat 'in"NoordhoilanThet percen'ta'ge^aif^de'K.Vp! moet worden voortgegaan. Voor zover de uitslagen blijkt uit een recent opinie-onderzoek, dat meer halve aan de P.v.d.A. de vreugde gunnen van hel sjee„ van 209 tot 22.8, in Zuidholland van 16.9 tot te overzien zijn, verklaarde ook prof. Romme in dan de helft van Nederland zich in het geheel niet suecas> dat zij behaald heeft. Wij' weten dat men lg g dg provklcje utrecht van 23.3 tot 26.4, het- een interview, mag de K.V.P. „lang niet ontevreden voor gemeenteraadsverkiezingen interesseert zodat aan dl®.k^nt Propaganda weet uit te buiten (kun- bjj volledi herstel van de aanhang van zijn". Hij noemde voorts de beduidende teruggang voor gemeenteraadsverkiezingen interesseert, zoaai nen W1J daar met wat van leren??) WjJ weten s ir,hn,Jt jliarhii mnet'worden hedacht dat in van de communisten „uitermate belangrijk". De bij een groot deel van de kiezers nauwelijks van echter ook dat de propaganda die bij de socialisten dgze sten duizenden stemmen zijn uitge- katholieke leider sprak in het verband van de een „welbewuste keuze hoe dan ook, gesproken altijd sterk werkt en nu, prompt na de verkiezingen kracht op k N.P. (groep Weiter) en op z.g. vrije mogelijkheden, om het gedeeltelijk herstel volledig kan worden, maar het verloop en de stand van de alweer duchtig dóórwerkt, de dingen graag in een kaflj0ijeke lijsten die waren ingediend naast de te maken, over de taak van de pers, over de wen- cijfers bewijst, dat die principiële doorbraak niet w officiële K.V.P.-lijst. Hierop gelet, laat het resultaat selijkheid van samenwerking tussen leken en ten de nadruk laat vallen, daar is het trouwens deze en zich eigenlijk nog gunstiger aan- priesters bij het uitdragen van de eenheidsgedachte „propaganda voor! Daartegenover hebben z Belangrijk is voorts enige aandacht te schen- over de kathoheke plicht, om in deze tijden pn ken aan de zetelverdeling in de gemeenteraden, verdeeldheid van de katholieke partij een demon- Het „Vrije Volk" bijv. juicht over een winst van stratie van eenheid en kracht te maken. Ook nu aanwezig is. Wel is er van een andere doorbraak sprake, stellen en zelfs (teneinde de balans weer in even-. n.l. op twee manieren: grote drommen com- wicht te brengen en de objectiviteit te herstellen) ruim"2oo raadszetels in 675 gemeenten, constateert, "°S hebben zich inderdaad veel te veel katholieken mumsten zijn doorgebroken naar de P.v.d.A., argumenten en overwegingen aan te dragen, om de cnmmllnistpn daar 58 zetelc (Hat is een van de eenheid afzijdig gehouden. Dat moet ver en even grote drommen z«n terug-doorgebroken" zaken zuiver te stellen! Welnu, de verschillende kwart yan hun t kwijt zjj berekent, dat de anderen en daar moet een ieder onder ons aan van de P.v.d.A. naar de V.V.D. De cijfers van de verklaringen, welke gegeven kunnen worden, als K v p _ptpl<1 vprlipe.t pn Hat de liheralen er 41 meewerken, als hem tenminste het woord van het K.V.P. en van de verschillende Protestantse groe- oorzaken van deze uitslag, dragen er stellig toe bij w|_' 'n Het is in de eerste plaats niet duidelijk Kerkelijk Gezag ernst is. „De kracht van het begin- pen wijzen verder uit, dat deze „confessionele par- de zaken voor de Katholieken bijv. minder somber romwntpn Mpr hpdr>plH 7iin in de tweede sel moet voorop staan". Wij verheugen er ons over, tijen" zich minstens gehandhaafd hebben, hetgeen te zien, dan op het eerste gezicht juist lijkt. Goed, nlaat_ zi1n pr _nB nn;pvppr onn tieine BPmeenten lettend op wat wij de laatste dagen al schreven, het toch wel (zacht gezegd!) heel moeilijk maakt, verschillende kranten, die sterk onder de indruk J „nnn j^'tei tp11pn p„ rinn he- dat Prof- Romme het ook niet bij woorden wil te doen geloven aan die befaamde principiële door- zijn van de situatie in de grote steden, waar ze nipllWld ^aar ppn .P1„,riaa„ tp hekomen totaal laten. Bij het uitdragen van het vermaan tot braak! En dan moet men niet vergeten, dat de gevestigd zijn (het bloed kruipt waar het niet gaan resu]taat 0D djt pun) katholieke eenheid heeft de katholieke pers een Katholieke Volkspartij 2 procent in stemmenaantal kan!) constateren, dat er geen reden tot juichen taak en hier is ook een gezamenlijk werk voor vooruitgegaan is vergeleken bij het nu eenmaal is voor dé Katholieken, zeker niet tot geestdriftige Dit is daarom van degelijk belang, omdat priesters en leken: „over de wegen, die daarbij politiek belangrijke cijfer van 1952. De K.V.P. ging, juichkreten. Maar andere katholieke bladen, die it juist in die honderden kleine gemeenten nog gevolgd moeten worden, zal men zich nader moeten vergeleken bij 1952, 50.000 stemmen vooruit, de meer gewestelijk zijn georiënteerd (ook daar kruipt zoveel succes zit voor de K.V.P. en niet beraden en dat zal dan op korte termijn moeten P.v.d.A. slechts 16.000, indien wij ons beperken tot het bloed waar het niet gaan kan, zult u zeggen!) voor de socialisten! En voor zover het stemmen- gebeuren". Aldus prof. Romme in een interview de z.g. grote steden. De socialisten wonnen natuur- ondergaan de invloed van de dikwijls gunstiger cijfer hier ook iets mee te maken heeft, en het met een verslaggever van de „Volkskrant". Beraad lijk veel meer stemmen van de communisten, die resultaten in „de provincie", waar men nu eenmaal totale zetelaantal, door het Vrije Volk nogal een- op korte termijn, daar moet het heen. Met als er 46.000 minder hadden dan in 1949 en ruim 20.000 grotendeels het platteland vindt. Wij lazen ergens, zijdig berekend, dient al dadelijk in het oog gehou- apotheose het reeds in voorbereiding zijnde Congres minder dan in 1952. Maar de P.v.d.A. verloor ook dat als alle Katholieken gestemd hadden zoals in den te worden, dat honderden katholieke raads- van de Partij in begin November a.s

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3