P.O.A. n.v. Alkmaar ZELF I BELANGRIJK NIEUWS voor de huisvrouwenm B. W. zelfbedieningswinkel Firma P. VAN BODEGRAVEN 1 Harenkarspel laat café's \er open langt Leeuwarden sloeg; L.S.K. met 4-2 Dr Muntendam over bejaarden- probleem Markt en Beurs R.K. vast arbeider flinke boerenknecht koolplanten TE KOOP Groot boelhuis nette inboedel Opr BOELHUIS te Schermerhorn Verkoop bij inschrijving noodwoning roeping ZOMER- SCHOENTJES SANDALEN B o e r m a's Hypotheken aangeboden Het Messenhuis Singermachines P. Vogtschmidt, SCHAKEN te Rinnegom het le deuntje DANSEN 257.50 jaarvergadering iAndré Breed! i KJ VERHUIS- [hoge priis Fa. G. Oudes I Binnenkort OPENEN wii ZATERDAG 30 MEI 1953 Pagina 7 Hoewel het verzoek van de Bond van caféhouders uit het district om de café's 's avonds langer open te laten, géén ge nade kon vinden in de ogen van B. en W„ bleek de raad in over grote meerderheid de zienswijze van de heer Tiebie te delen, dat 10 uur op door de weekse dagen en vooral in de zomer eigenlijk géén tijd is. Zondags achtte men een sluitingstijd van 11 uur ech ter wél laat genoeg. Burgemeester Nolet had zich in eerste instantie tegen het amen dement op het voorstel van B. en W. verweerd met te wijzen op de gevaren die het later open zijn van de café's in de week voor sommige jongelui kan opleveren. Maar volgens de heer Molenaar was het in de practijk ondoenlijk om bestuursvergaderingen en re petities vóór 10 uur te beëindi gen. En die gevaren voor jonge lieden zag hij niet zo. De heer Tiebie, en die kan het weten, betoogde dat er door de week 's avonds gelukkig zo goed als geen jonge jongens in het café komen. Met 8 tegen 3 st. kreeg hij daarop zijn zin. De woningbouwvereniging „Ons Belang" kreeg de gevraagde wij ziging in de financiële overeen komsten met het gemeentebestuur. In de oude overeenkomst staat n.l. dat de voorschotten een rente van 31/2 pCt. zullen dragen, maar de practijk wijst uit, dat een groot deel van de leningen op langer termijn op 41/2 pCt. basis gaan. Hoewel dat de Stich ting Bejaardenzorg uiteraard veel geld extra zal gaan kosten, kon de raad weinig anders doen dan goedkeuren. Verder werd besloten om de kassen van de comptabele ambte naren voortaan tweemaal per jaar te laten controleren door het Verificatiebureau. De kraamverzorging van het Wit Gele Kruis kreeg de ge vraagde subsidie van f 1.50 per verpleegdag, en de commissie voor Kinderhygiëne de eveneens gevraagde subsidie van f 287. zijnde het salaris voor de artsen van het consultatiebureau. De lagere Landbouwschool te Julia- nadorp werd met f 25.bedacht, en de sportclub Tuitjehorn met f 75.De wielerkampioenschap pen hadden n.l. f 75.tekort op geleverd, en dat kon de gemeente gelukkig royaal bijpassen uit de prompt betaalde vermakelijk heidsbelasting. Ook werd nog goedgevonden dat aan het ge- meentepersoneel weer een vacan- vroeg verkeersborden. Burgemees ter Nolet vond echter, dat degene die de dwarsweg niet ziet, blind moet zijn en dus een bord ook niet zal zien. Desniettemin zou hij de plek in eigen persoon gaan schouwen. De heer Groot dankte voor het'cadeau dat hij van het gemeentebestuur ontving ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest en de heer J. Mo lenaar wenste als lid van de ad viescommissie van woonruimte weer mededeling van toegewezen woningen. Het antwoord van voorzitter was voor het kersverse lid van de woningcommissie, de heer S. v. d. Oord kennelijk een ontnuchtering. Hij had in elk ge val verwacht dat de woningcom missie méér mocht doen dan al leen maar advies geven wanneer B. en W. dat vragen. Maar de heer Molenaar krijgt voortaan toch zijn informaties weer. Wijkverpleegster met vacantie 't ZAND Aan de wijkver pleegster voor Noord-Zijpe, Zr. T. A. Bakhuijs, is vacantie verleend voor het tijdvak van 8 Juni t/m 5 Juli 1953, gedurende welk tijd vak haar werk zal worden waar genomen door Zr C. Sneep te Den Haag, die haar intrek zal nemen bij de familie Braak. VAANDEL VOOR L.T.J. BEEMSTER BEEMSTER Na een kort lof is op feestelijke wijze het nieuwe, zeer fraaie vaandel van de L.T.J. afd. Beemster, door de aalmoeze nier, kapelaan Douwes, ingewijd. Het vaandel is door kapelaan Douwes ontworpen en uiligevoerd door zuster Stanislaus, hoofd van de naaischool te West Beemster. Het geld ervoor is bijeengebracht door de L.T.J.-ers en enkele goede gevers. Bij de feestelijke bijeenkomst waren o.a. aanwezig de Zeereerw heer pastoor van Leipzig, de di recteur van de R.K. landbouw school te Schermerhorn de heer P. A. Schaper, het bestuur van de L.T.B. Beemster en het districts- bestuur van de L.T.J Voorzitter C. Schilder Sz. sprak over doel en streven van de L.T.J. en zette de wordings geschiedenis uiteen van het vaandel, dat een langgekoesterde wens in vervulling doet gaan. Hij besloot zijn toespraak met een op- roepjot de L.T.J.-ers straks tiegratificatie van f 75.— max. L.T.B.-ers om Christus Ko- voor_ gehuwden en f 50.— voor ning trouw te blijven en met dankwoorden aan hi ongehuwden wordt uitgekeerd. De heer Jonker vond de vier sprong bij de R.K. school te Waarland gevaarlijk worden en Bioscoopvoorstellingen ZIJDEWIND. Naar wij ver nemen zal in de zaal van de wed. Ligthart te Zijdewind iedere twee weken een filmvoorstelling wor den gegeven door de Reisbioscoop Kok Co. te Twisk. Voor de vele filmliefhebbers een welkome ge legenheid om op eigen of naburige plaats zich op aangename wijze te ontspannen. De eerste van de serie actuele films „Mensen die men schuwt" zal Zondagavond a.s. worden ver toond. V.I.O.S.-programma WARMENHUIZEN Zater dag 30 Mei speelt VIOS II tegen Vrone II 'n Gouden' Kruis-wed- striid des avonds 7 uur. Zondag 12 uur Vios Jun. A AFC Jun. A; 1.45 Vios Adsp. A AFC Adsp. A; 3.45 de promotie wedstrijd Vios ISVA I (Assen delft). R.K. Middenstand WARMENHUIZEN Donder dagavond vergaderde de R.K. Middenstand in café Mosch. Voorzitter A. Reinders vond het erg jammer dat de opkomst slecht was te noemen. Verder besprak hij de bedevaart naar Heiloo die op 9 Juni gehouden wordt. Hij spoorde allen aan deze zo mooie bedevaart mede te maken. Hierna besprak de voor zitter het bezoek van de retraite voor de dames-middenstanders, die gehouden wordt 18 Juni te Bergen. Hij hoopte, indien mo gelijk. dat vele dames van onze organisatie deze retraite zullen bezoeken. Na de afrekening van de St Nicolaas attractie dankte de voorzitter de penningmeester de heer J. Kok voor zijn zeer correct beleid. GOUDEN BRUILOFTEN WARMENHUIZEN Deze weken zijn er in deze gemeente twee gouden huwelijksfeesten ge vierd. Op 26 Mei het echtpaar O. JonkerAdmiraal en op 27 Mei het echtpaar D. Mosch-Mooii. Beide jubilea werden begonnen met een H. Mis in de parochie kerk, waarna de feesten in de familiekring werden gevierd. De gouden bruiloft D. Mosch-Mooii viel samen met de gemeente raadsverkiezingen. In de namid dag toog dit echtpaar ter stem bus. waar het door burgemeester Nolet werd gehuldigd, terwiil een bloemenhulde namens de ge meente. onder het uitspreken van een toepasseliik woord werd aan geboden. Traditiegetrouw bracht het fanfarecorps van Warmen- huizen een serenade, waarvoor grote belangstelling bestond. Wii wensen de jubilarissen, die nog zeer kras ziin, nog vele iaren van gezondheid toe. Nieuwe watermolenaar SCHAGERBRUG In de plaats van de heer C van Breda die weer naar Den Helder is vertrokken is benoemd tot be diende van het e'.ectrisch water gemaal van de polderafdeling H, staande nabij Schagerbrug, de heer C. van Beveren te Den Hel der. Verkoop bedrijf ST MAARTENSBRUG Naar wij vernemen is het pluimveehou- dersbedrijf van de heer A. Kees man alhier bij onderhandse ver koop in eigendom overgegaan aan de heer J. P. Valkering te Eg- mond aan de Hoef. .aet adres van hen die aan totstandkoming van het vaandel hebben meegewerkt. Pastoor van Leipzig wenste de vereniging geluk met dit resultaat van activiteit en offerzin. Aal moezenier Douwes, de voorzitter van de L.T.B.. de heer C. J. van Baar en de heer Schaper spraken voorts woorden van waardering en gelukwens. .Ieder ontving een foto van het nieuwe vaandei en de aalmoeze nier werd eenenveloppe met be houd overhandigd vóór zfrn ."vele werk. Daarna bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen. De nieuwe raadsleden BEEMSTER Bij de Vrijdag morgen gehouden vergadering van het centraal stembureau werden de navolgende leden van de raad benoemd: PvdA: P. S. Visser. K. Hogetoorn, M. Walda. S. Schagen en Mevr. A. Mantel Veltrop; Prot. Chr.: D. Muntje- werff; KVP: J. C. van Baarsen, H. A. Droog. G. M. L. Groot. G. Weel: VVD: P. Koeman. P. C. van Meurs. D. Bakker. Het nieuwe lid van de PvdA is Mevr. MantelVeltrop. De KVP ziet alleen haar lijstaan voerder in de raad terugkeren. De heren Poel en Van Baar. die voor deze fractie zitting hadden, werden niet herkozen. In hun plaats zullen de heren H. A. Droog. G. M. L. Groot en G. Weel hun intrede in de politieke arena doen. De VVD-fractie wordt Uitgebreid met de heer D. Bakker. De Prot. Chr. zullen op nieuw door de heer D. Muntie- werff worden vertegenwoordigd. De CPN werd in deze gemeente uitgeschakeld. Aanbesteding LANGEDIJK De uitslag van de aanbesteding voor de te maken nieuwe sluisbrug te Oudkarspel luidde als volgt: C. de Geus, Br. o. Langedijk 57.800; C. v. d Kommer. Nw. Niedorp 59.400; J. Valkonel, Oudkarspel 59.860; J. Heidsma Noordscharwoude 59.990; firma Veerman, Westwoud 60.450; fa. J. Tromp, Oudkarspel 62.000; Wed. H. Tauben, Oudkarspeï 63.850; K. Bruin, Oudkarspel 64.300; N.V. Neles. Velzen 64.500; N. Borst, Spierdijk J 65.200; N. P. Kardinaal, Noord scharwoude 67.000; Aann. mij. „Kennemerland" Heiloo 69.400; fa. J. W. de Jong, Lemmer 69.600; K. Venus te Zaandam 70.180 en K. Schuit, Oudkarspel 73000. Er werd geen begroting bekend gemaakt. De gunning is aange houden. Gezellig Samenzijn ZD. SCHARWOUDE Op de Donderdagavond gehouden leden vergadering van de kolfsociëteit „Gezellig Samenzijn" werd beslo ten om de onderlinge wedstrijd tegen „Onder Vrienden" uit Oud karspel te houden op Zondag 14 Juni a.s. in de baan van de heer Rijper, Voorts werd bcoloten om aan de sociëteit een klaverjas- club te verbinden en bij genoeg zame deelname over een paar we ken te beginnen met een compe titie. De kolvers zullen een 20 par tijen wedstrijd houden om een wisselbeker met enige personele priizen De contributie werd verhoogd tot 5.per jaar, terwijl iedare kolver 10 cent betaalt voor "net kolven op de sociëteitsavonden. Het bestuur hoopt door het stichten van een klaverjasclub enige jongeren leden aan te trek ken. De zes eerste klasse kolvers zul len 2 x 10 partijen spelen om uit te maken wie het korps zullen vormen voor de a.s. Nationale wedstrijd. Katholiek Thuisfront LANGEDIJK De afd. -Lange dijk van het Katholiek Thuisfront organiseerde Donderdagavond in de Burg voor haar leden en ver dere belangstellenden een feest avond. Voor een goed gevulde zaal sprak Aalmoezenier Cronen- burg over de taak van Katholiek Thuisfront en over zijn noodzake lijkheid. waardoor het recht heeft op onze hulp Spreker schetste het leven van de militairen die hun vrije tijd doorbrengen in de mil. tehuizen. Kobus Kuch, bekend door de radio in het gehele land trad voor het voetlicht met zijn liedjes en zijn repertoire. Het werd een avond welke al len voldoening schonk. E.H.B.O.-cursus 'T VELD. De afdeling 't Veld van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. organiseerde de afgelo pen winter een E.H.B.O.-cursus, welke onder leiding stond van Dr. Hageman te Oude Niedorp. Ge start werd met 50 cursisten, waar van er 28 examen hebben gedaan voor de examinator Dr. Degenaar uit Alkmaar. Geslaagd zijn de da mes Tr. Bruin, J. Groen, R. Kla ver, C. v. Ophem, A. Pancras, N. Smit en de hgren Joh. v. d. Fluit S. Houtenbos, H. Kramer en J. Pancras, allen te Waarland. En de dames A. Bruin, B. de Groot, G. Mooy te Zijdewind en T. de Boer, A. Groen, M. Jong, B. Keesom, N. Kruyer, J. Ligthart, A. Wester, St. Wit, en de heren T. Bos, T Brink en C. Klijn, allen te 't Veld. Afgewezen werden er 4. U.S.A.-WING VOOR HELDERSE MARINEVLIEGER DEN HELDER De It. z. II Th. F. Jansen, geboren In Haarlem en laatstelijk woonachtig in de Duin roosstraat 9 alhier zal binnenkort in Amerika de gouden „vink" van de Amerikaanse Marine-vlieg- dienst ontvangen, wanneer hij zijn laatste examens op een gespecia liseerd vliegtuig zal hebben afge legd. Daarmede zal deze Marine vlieger een snelle opleiding in de V.S. met een fel-begeerde onder scheiding bekroond zien. Lt. Z. II Jansen werd in Sep tember 1949 tot Marine-officier be-edigd, nadat hij met goed ge volg de klassen van het Kon Instituut had doorlopen. Precies 'n jaar later werd hij tot It. z. III bevorderd en weer een jaar later tot lt. z II. Voor deze bevordering bevond hij zich edhter al in de Verenigde Staten om daar samen met een aantal collega's uit de NATO- landen tot vlieger te worden op geleid. Hij heeft ongeveer een jaar in Pensacola in- de staat Flo rida een opleiding genoten, voor dat hij dezer dagen met goed ge volg zesmaal achtereen op het in de Golf van Mexico varend vliegdeksdhip „Monterey" wist te landen. Na deze proef kan hij zich een volwaardig „carrierevlieger" noemen. Op het ogenblik vliegt de It. jl: II Jansen elders in Aimerika op een gespecialiseerd type ge vechtsvliegtuig om zich voor het slotexamen klaar te maken. Ver moedelijk zal hij na zijn training op het Marinevliegkamp Valken burg bij Leiden worden gestation- neerd. Poldervergadering CALLANTSOOG. Tijdens de openbare vergadering van de in gelanden van de polder Callants- oog zal het dagelijks bestuur voor stellen doen voor het aangaan van een vaste geldlening van f 39.000.- tot het financieren van de verbe teringen aan de watergeleidingen. Tevens vragen zij beschikbaarstel ling van f 50.voor een stand beeld van Dr. Ir. C. Lely. Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Gedurende dit weekeinde wordt de dierenartsendienst waargeno men door de heren N. J. Bouw man Slootdorp K 2276234, E. P. Hakkesteegiht te Schagen K 2240437 en F. Vogel Juliana- dorp K 2235384. Avondrit A,M,C. DEN HELDER De Helderse Auto- en Motorclub zal Maandag avond a.s. de tweede avondrit la ten rijden. De deelnemers starten om 7 uur vanaf het clubhuis aan de Spoorgraoht voor een puzzle- rit van ongeveer 50 km. LEEUWARDEN. - Hoewel het landelijke L.S.K.-team enige goede krachten telde, was er van een homogeen elftal geen SDrake. Bovendien lag het temno bii de luchtmacht niet hoog genoeg, zodat de Leeuwarden-defensie niet voor veel moeilijkheden kwam te staan Eerst in het laatste kwartier beten de man nen van de, luchtdefensie pp de tanden en toen lag binnen de minuut de bal tweemaal achter Koopman. Nadat de politiekapel de volks liederen had gespeeid. trapte de L.S.K. met windvoordeel af en al spoedig kreeg rechtsbuiten Thoolen (V.S.V.) een goede kans. Hii schoot echter ver naast. Aan de andere zijde gelukte het invaller Ferwerda beter. Met een knap schot passeerde hii in de achtste minuut doelman Bek kering (R.K. A.V.I.C.) onhoud baar. Stopper Kohls (R.B.C.) hield Kees v. d. Leii goed in be dwang, maar dit 'had tot ge volg dat Meines (Prisia) Hoeke- ma teveel vrij spel moest laten. Na vijf en dertig minuten drong de Leeuwarder linksbuiten op naar het midden en hij slaagde er in de voorsprong te vergroten (2—0). Na de rust werd weliswaar het tempo iets verhoogd, maar het juiste schot bleef zoek. Na een kwartier kanjerde v. d. Leii hard in (30). En eerst nadat Ferwerda de stand op 40 had gebracht, scoorde Thoolen uit een corner tegen (41). Enkel ogenblikken later was het cen tervoor Cartels (N.A.C.) die de eindstand op 42 bracht. „Avondlicht" Haren kreeg nieuw paviljoen HAREN Onder grote be langstelling is gistermiddag te Haren het nieuwe paviljoen ge opend van de stichting „Avond licht". Tijdens deze opening heeft de Staatssecretaris voor Volksge zondheid, dr. P. Muntendam een rede gehouden over het bejaar denprobleem. Spr. merkte o.a. op dat op 1 Jan. 1950 het percentage 65-jarigen en ouder 7.7 pet. van de totale bevolking bedroeg. Als men dit vergelijkt met het per centage van omringende landen als Frankrijk met 11.3, België met 11.1, .Engeland met 10.9, Zwe den met 10.1 en Zwitserland met 9.5 pet., dan zou men geneigd zijn het vraagstuk voor ons land als van minder grote betekenis te beschouwen. Doch een heel ander beeld le vert een vergelijking van de ab solute aantallen, n.l. nog geen 500.000 bejaarden in 1930 tegen 771.000 in 1950, een toeneming derhalve van mep dan 50 pet. terwijl de totale bevolkingsgroei slechts 25 pet. bedroeg. Als wij in aanmerking nemen, dat het percentage bejaarden in 1965 tot 9.4 gestegen zal zijn en in 1980 reeds tot 11.1 pet. waarmede overigens naar alle waarschijnlijkheid 'n evenwichts toestand zal zijn bereikt dan is het duidelijk, aldus dr. Munten dam, dat wij zeker ook in kwan titatief opzicht voor ons land met een probleem te doen hebben. Van de maatschappelijke as pecten noemde spr. dat der huis vesting. De cijfers van het C.B.S. wij zen uit hoezeer de bejaarden zo lang mogelijk hun zelfstandigheid wensen te bewaren. Immers van de 771.000 bejaarden in 1950 woonde er nog geen 4 pet. in niet-winstbeogende tehuizen voor ouden van dagen. In eigen ge zinsverband woonden er 65 pet.. 13 pet. bij kinderen, 3 pet. in vreemd gezin en 13 pet. alleen wonend. Als men dit beschouwt tegen de achtergrond van het woning tekort, dat nu nog 250.000 wonin gen bedraagt, dan beseft men aldus spr., dat aan de huisves ting van onze bejaarden nog zeer veel ontbreekt en dat iedere verbetering hierin, zeer zeker ook de uitbreiding van het wonen in pension-tehuizen, ten zeerste moet worden toegejuicht. Donderdag heeft in de Veemarkthallen te Den Bosch de overdracht plaats gehad van vee aan door de watersnood getroffenen in Noord-Brabant. Deze geschenkzendingdie be staat uit ruim 200 dieren, is georganiseerd door een commissie van veehouders in Kampen en omgeving. Dit kalfje wordt liefderijk onthaald door twee meisjes, af komstig uit het getroffen gebied. Europese kampioen schappen driebanden SWEERING WON EN VERLOOR EEN PARTIJ De Belg René Vingerhoedt heeft gisteren ziin eerste twee partijen van de Europese kam pioenschappen drie banden ge wonnen Vingerhoedt versloeg ziin landgenoot Pierre Faucon- nier 5026 in 50 beurten en de Spanjaard Antonio Ventura 50 36 in 59 beurten. De Duitser August Tiedtke versloeg de Ne derlander Sweering. 5025 in 55 beurten en de Portugees Pereira 5029 in 59 beurten. Overige uitslagen: De Frans man Alfred Lagache versloeg Pereira 5043 in 96 beurten. Sweering versloeg de Spanjaard Joaguin 5049 in 76 beurten. Frauconnier versloeg Lagache 5025 in 48 beurten. PUNTEN VOOR UW ZAKBOEKJE BREEZAND. Dr Olree, tel. A.P. 233, heeft tot Maandagoch tend 9 uur dienst voor de hele Polder. Woensdag heeft dr Olree geen spreekuur. Hedenmiddag tot 5 uur nog uit betaling ingeleverde vacantiebon- nen bij de heer P. Alkemade aan de Zandvaart 68. Voor liefhebbers van zang: he denavond de revue van zangver eniging Vriendschap „Draaien maar.om 8 uur in zaal Blok dijk. Morgen, Zondag 31 Mei; de R.K. Bibliotheek is geopend tot kwart voor twaalf. Heden grote K.A.B.-bedevaart naar Heiloo. De bus, tezamen met de afd. 't Zand, vertrekt om 8.45 uur van af de R.K. Kerk alhier en om 8.50 uur vanaf de Driebruggen. De wedstrijden voor Z.A.P.- elftallen worden, indien mogelijk, verplaatst naar Zaterdagavond (heden). Bezint u vast, Z.A.P.-er's, op de jaarvergadering van 15 Juni a.s. Het Z.A.P.-Geel Zwart jeugd- tournooi is uitgesteld tot Zondag a.s.. Voor het N.K.S. Jeugdkamp op geven vóór 15 Juni a.s. Maandag 1 Juni: opening vis- seizoen. BLOKKER, 29 Mei Schotse aardappelen, gewone 4752. drie lingen 5457, kriel 5058; bloem kool 1854; sla 2.60—5.20; rabar ber 1113; peulen 1.281.35; bindsla 1121; spinazie 14; aard beien 180—250; tomaten 100145; st. remy 1519; winterjan 1322; zure paradijsappel 2335; goud- reinet 4258; jonathan 4292. NRD SCHARWOUDE 95000 kg Rode kool 7; 200 kg kroten A 5; B 4; 360 kg rabarber 9.70. Doorgedraaid 92000 kg rode kool. ZUIDERKOGGE, HEM. Blauwe Eigenheimers 11.70; Eer stelingen 3345; sla 2.507.30; peulen 1.70; bloemkool 4849; aardbeien 1.402.70; bospeen 38—44. Gevraagd een of boerenknecht, best kunn. melken en met paarden omgaan. Voor dir. of half Juni in dienst te treden. J. P. SCHILDER, Nrd. Spier, dijk D 29. Gevr. voor terst. een goed kunn. melken, J. N. GROOT Schei- dingsvliet 2, 't Zand. Te koop alle soorten C. VISSER Dz. 160 te Hoogkarspel, tel. K 2286 402. Te koop best mak Rij en WERKPAARD. C. Th. Oud, Molenweg C 7, Oterleek. (Schermer) 3000 vroege gele en 5000 late rode koolplan ten plukklaar. GEBR. TRÓMP, Middenweg 253 Heerhugowaard. Notaris P. G. Visser, Zd. Scharwoude is voorn, op Maandagavond a.s. 7.30 uur te veilen in café Gebr. Verduin te Aker sloot een gehele huiskamer, slaapkamer, dressoir, kasten, 1- en 2-pers. ledikanten, bed den, 12- en 16-els kar petten, herenrijwiel, wasmach. 220 en 125 volt tafels, stoelen, grote partij emaille. Kijkdag Zondag van 2- 4 uur en op de dag der veiling. Van v.m. 10 tot n.m. 6.30 uur kunnen alleen r.ette goederen worden ingebracht Te koop z. g. a. n. SPORTFIETS met 3 ver. snellingen. C. Danen- berg, Middenweg 260 te Heerhugowaard. TE KOOP 4000 groene kooplanten, sterk herfst- soort; 8000 Denen. Wil. Does, Oostdijk 33, Telef. K 2264—348, Heerhugo waard. Te koop Fermorel RUG SPROEIER met marine- velddop voor koolspui ten f 50.Rode bewaar koolpl. f 4.— per 1000. C. Henselmans Han delskade 20. Nrd. Schar woude. wegens emigratie Nots. WIT te Avenhorn, is voorn, op Woensdag 3 Juni a.s. des avonds half acht, in café Bontje te Schermerhorn a con tant publiek te verkopen: Huiskamer- en slaap kamerameublement, één- en tweepersoons eiken ledikanten, kapok- en veren bedstellen, d. en h. rijwielen, bromfiets, gro te partij emaille- en huish. artikelen, enz. Te bezichtigen van voorm. 10 u. tot nam. 6 uur. Geen inbreng. Een keurig inge- Van: richte op stenen voeting, aan de Vijzellaan 11, te SINT PANCRAS, bevattende: woonkamer, grote slaap kamer, keuken, portaal, W.C. en zolder met daar bij behorende schuur. Rondom betegeld. Terstond vrij van huur te aanvaarden. Voorts kan geheel vrijblijvend voor verko pers worden inge schreven naar: de in gemelde woning aanwezige, zo goed als nieuwe inboedel (niet in gedeelten). Van Gemeentewege zal geen bezwaar worden gemaakt tegen vervoer der woning naar elders; evenmin tegen het be trekken door een niet- ingezetene behoudens voorafgaand overleg met het college van B. en W. Toewijzing onder voor behoud van machtiging door de Kantonrechter. Inlichtingen bij H. •Schot, Herenweg 147, te Oudorp (na 6 uur en niet op Zondag) en bij Nota ris P. G. Visser te Zuid- Scharwoude. Inschrijvingsbiljetten in te leveren^ bij genoemde Notaris vóór of op 10 Juni 1953. Alle schuldeisers van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van de Heer WEIJERT DUIN, gewoond hebbende te Alkmaar en aldaar over leden 6 Februari 1951, worden opgeroepen om te verschijnen ten kan tore van ondergetekende, op Woensdag 17 Juni 1953, 's middags om 3 uur, teneinde de reke ning en verantwoording te horen afleggen. W. APPEL Notaris te Obdam DOELTREFFERS Te kp. prima fornius, z. gesch. v. hotel of pens. J. Overpelt, Voorstr. 520 Egm. aan Zee. Te kp, spruitkoolplan- ten. P. Romein. Zomer dijk F 23, Wognum. Gevr. i. g. st. z. inval.- wagentje op luchtban den. Liefst geen zelfbed. Br. no. 7251-N.H.D. Te kp. Deense bewaar- koolpl. bij D. Meester, Walingsdijk W 53. Ur- sem. Te kp. motorrijwiel 98 cc. Bill, prijs. Keizer straat 2, Alkmaar. Te kp 25.000 st. Succes witte; 10.000 Deense witte koolpl. N. Zwa german, Westkade D 9, Waarland. Te kp. 20.000 gele kool- planten. P. Muileboon, Kalverdijk G 77. Te kp. tot woning om- geb. tramwagen. Ook gesch. v. arb.wop. Frie- seweg 142. Alkmaar. Te kp. goede damesfiets beste banden, geh. com pleet, f40. Overdiepad 14 Alkmaar. Te kp. bromfiets Kap- tein Mobylette in pr. st. f185.-. Schermerweg 19 Alkmaar. Bij uw Zomertoilet een paar Wij hebben die in alle kleuren. In wit leer voor dames reeds vanaf f 7.95. Ook in voor kinderen alle fabrikaten en kleuren reeds vanaf f 4.50. Heel sterke sandaal m. sterke rubbelzool voor zeer lage prijs. Ner gens goedkoper. 28-31 7.90, 32-35 8.90, 36-40 9.90, 41-48 10.90 Schoenhandel tevens le klas Reparatie-Inrichting RAADHUISWEG HEILOO - Tel. 2.3.2.1. tegen 4 pet. voorl. opn. kosteloos en geen afsl.- provisie op courante wooli. en winkelhuizen, ook nieuwbouw. Inl. bii de makel. H. H. Toe poel, Geestersingel, no. 18 Alkmaar tel. 3504. De Sleutelspecialist, Beslist pass. sleutels op alle sl.. goedk. en gar. Alkm., Spoorstr. 87 Wü verhuren SCHRIJF MACHINES. Telmachi nes Per dag. per week per maand. P.O.A n.v.. Pavglop. Alkmaar in fijne staalwaren. Te vens slijpinrichting voor huishoudscharen. keu kengereedschappen en 't vijlen van zagen. Huigbrouwerstraat 10 Telef. 4571 ZIJN BETER in diverse uitvoeringen Vraagt demonstraties aan huis Gemakkelijke bet.voorw. DIJK 32 ALKMAAR Telef. 5571 Te kp. geschilderd ledi kant m. spiraal, twijfe laar Heemraadstr. 14 te Alkmaar. Na 4 uur. Naaister vraagt werk aan huis. Br. o. no. 18424 NHD. Te kp, gevr. ronde keu- ken-gasgeyser. Edam, Andoornstr. 15, Alkmaar MUZIEKSCHOOL ZWAAG Les op alle inst. Studie- gelegenh. a. d. scholen en instr. in bruikleen. Emmastraat 75, tel. 4425 v. d. KOP staat met zijn prijzen aan de Top! Lompen, papier, metalen enz. U beltWij halen! Lompen-, Papier- en Metaalhandel S. v. d. KOP ZN., ALKMAAR Raaksje 79 Tel. 4665 (b.g.g. 5917) Kampioenschap van Alkmaar en Omstr. 1953 in 't Wapen van Heemskerk. Aanv. 1 Juni 7.30; er wordt gespeeld in hoofd-, le, 2e en 3e klasse. Voor elke klas is een mooie medaille beschikbaar ge steld. Aanm. t.m. Maandag 1 Juni bij F. Bosch, Hof plein 71, Alkmaar. Tel. 4229. KERMIS ZONDAG 31 MEI en MAANDAG 1 JUNI Muziek; DE OPTIMISTEN o.l.v. AART REP Aanvang Zondag 4 uur Maandag 10 uur v.m. Beleefd aanbevelend, S. J. SCHAGEN BERGEN Café Nieuwendijk iedere Zaterdag en Zondagavond Muziek: IEP VAN BRUGGEN Aanvang 8 uur Betaling in overleg Maandag 1 Juni 1953 van de huisvlijt floralia en tuinbouwver;: Heer hugowaard in café v. d. Heiligenberg. Aanv. 20 uur. Het Bestuur I BEHANGEN EN i i SCHILDEREN i Met onze PLASTIC VERF kan. een kind schilderen! Plastic- I verf -is verkrijgbaar 1 in de nieuwste tinten. j| BEHANG in de modernste dessins Schildersbedrijf j I Middenweg 286 g HEERHUGOWAARD j I Telefoon K 2264—250 transformatoren voor stofzuigers en was machines. enz. Goedkoper dan ombouwen. TECHNISCH BUR. KAMPER Laaf 203-205, Alkmaar voor goud, zilver, i juwelen, bloedko ralen Langestr. 14. Alkmaar Degene die 2e Pinkster dag bij Café De Wit te Tuitjenhorn een z g. a. n. HERENFIETS heeft meegenomen wordt in zijn eigen belang aan geraden deze terug te arengen bij S. Bleeker te Tuitjenhorn H 53. i ."©sa SSS in het voormalige liotel „De Toelast" in de Langestraat, Alkmaar, onze nieuwe j|| zeer moderne Het grootste levensmiddelenbedrijf van deze stad!

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7