Teleurstellende Olympische Dag Veendam verzuimde ZFC de dolkstoot te geven Tot tweemaal toe haalde Volendam achterstand in Bondsteam niet opgewassen tegen Bolton Wanderers Matige atliletiekwedstrijden HET DOEN EN LATEN VAN DE EERSTE KLASSERS Fanny is er nog Athletiek: Gymnastiek: Paardensport: Veendam-ZFC 2-2 Teleurstellende techniek der Zaandammers Volendam-DFC 2-2 DFC - sterk verdedigend - kreeg een doelpunt cadeau MAANDAG 1 JUNI 1953 Papina 3 De circa vijftienduizend, die zo hier en daar de voor een Olympische Dag onge woon lege plekken in het stadion hadden kunnen vullen, hebben er schijnbaar een voorgevoel van gehad, dat zij geen sport zouden zien, waarover men nog dagen lang denkt en spreekt. De veertiende Olympi sche Dag immers die werd gehouden onder een angstaanjagend wolkendek, waaruit ieder ogenblik Pluvius zijn gaven kon la ten neerdalen, is geen sportfestijn van de eerste rang geworden. Daarvoor was de hoofdschotel gedeeltelijk te smakeloos be reid en werd zij dienovereenkomstig te lauw opgediend. Het zegt toch wel iets, dat de ongeveer 45 duizend toeschouwers ondanks alles toch goed geluimd de meeste waardering hadden voor de bij nummers en speciaal voor de gymnastiek. (Van onze speciale verslaggever De hoofdschotel. De Keuze Commissie bleek voor de wed strijd tegen een van de beste Engelse teams, Bolton Wanderers, een Bondselftal te hebben samengesteld, waarmee de ervaren Britten konden spelen als met een blokkendoos. De doorge winterde profs legden hun roodgehemde tegenstanders zó vaak en zó pijnlijk in de luren, dat het de Nederlandse Voet balliefhebbers soms wee om het hart werd. Een wedstrijd dus, waarnaar men alleen maar verveeld kon kijken? Toch niet helemaal. Want de gasten zetten het publiek zó'n gave partij voetbal voor, dat het bijtijden de Nederlanders vergat Het was een demonstratie, even verrukkelijk als bedroevend. Slechts een lid van het Bonds- elftal heeft ziin tegenstanders met b ii n a geliike wanens be streden: blonde Jan Klaassens uit Venlo. Met ziin lange benen, zijn ietwat gespannen rug en wonderlijk gevoel voor de iuiste positie was de altijd ijverige linkshalf steeds weer een hinder nis in de soms als water vloeien de combinaties van de Wande rers. De Venlonaar schroomde bovendien niet naar het voor beeld van ziin tegenstanders ove rigens ziin lichaamsgewicht in de weegschaal te leggen. Eén uitblinker dus, waarvan ieder al wist, dat hii een „gou den" voetbaltoekomst heeft. Ros sige Jan van Schiindel heeft hem aan de andere kant niet kunnen evenaren. De lange Schiedam mer begon iiseliik zwak en daar na zorgde Hassell, de „vliegende Bolton-linksbinnen ervoor. dat de rechtshalf niet tot ontplooiing kon komen. Ja, Hassell was dè man in de Engelse ploeg. De smalle ex-international zwierf gedurende tweemaal drie kwar tier als een bii over het voetbal veld: steeds positiekiezend. al door naar openingen speurend en de ballen als een magneet naar zich toetrekkend. Al in de tweede minuut presenteerde de flegmatieke Brit ziin visitekaar tje. Hii pikte „zomaar" ergens de bal op. dribbelde er even mee door en loste vervolgens 'n schot, dat van Raalte totaal verraste (1—0). De roodbaadjes noch de tribu nes maakten zich zorgen over deze stormachtige start. Stond daar immers niet een De Voogd in de verdediging, gehard in tal rijke zware Haarlemwedstriiden? En werd hii niet gesecondeerd door een Odenthal. sinds iaren ziin trouwe verdedigingsmakker? Even leek het er op. dat de „Bondself" inderdaad ongeschokt waren gebleven. Klaassens be zorgde van Overbeek een iuweel van een pass. die de BW-er niet verknoeide en meteen aan Luii- ten doorgaf. De Utrechtenaar schoot uit moeiliike positie hard over. „Genoeg" moet Bolton Wanderers toen al hebben ge dacht. Fraai en doeltreffend combinerend stormden de kwik- zilverige Engelsen op het doel van van Raaite af. Het venijnige schot, dat Lang ton afvuurde, was de voorbode van een ware kanonnade. Eerst stelde de kleine Langton van Raalte nog eens op de proef en daarna, in de dertiende minuut, was het weer raak. Met een nau welijks zichtbare voetbeweging joeg rechtsbinnen Moir het leer met zó'n ontzaglijke vaart in het doel, dat de Bonds-doelman al leen maar iets moet hebben ge hóórd (02). Twee minuten later demon streerde de invaller-midvoor nogmaals een staaltje van welhaast onnavolgbare schiet- kunst. Een simpel trekballetie van Langton nam hii ineens op ziin slof: 03. Dat was het resultaat van een kwartier spelen. De profs, rem den wat af. zodat de Nederlan ders nu pas gelegenheid kregen, aanvallen te ondernemen. Tot ontzetting van alle voetbalen thousiasten bleek Angenent ech ter totaal uit vorm en was ziin clubgenoot Luppens al niet veel beter. Slechts de vleugel van Overbeekvan Beurden liet af en toe aardig werk zien. Het was niet voldoende. Stopper Higgins slokte alles, wat in ziin gebied kwam. op en ziin secondanten Higgins en Ball konden het wel met één been af. Voordat de Nederlanders na de rust eigenlijk beseften, dat de voetbal weer rolde, lag het leer alweer achter van Raalte. Als een losgebroken stormwind ren den de gasten, elkander luchtig jes de bal toespelend, op doel man van Raalte af en lieten tot besluit de Amsterdamse textiel handelaar hulpeloos in zijn doel achter: Hassell bekroonde het meesterwerk (04). De reactie van het Bondsteam was onverwacht fel. In een pe riode van tien minuten zagen de toeschouwers eindelijk 'n vleug je striid. Gesteund door 'n voor treffelijk tacklende en secuur plaatsende Klaassens namen de .rode" voorwaartsen het heilig dom van keeper Hanson onder vuur. Van Overbeek kreeg een iuweel van een kans. doch zag ziin schot gekeerd. Luiiten. veel actiever nu. probeerde het twee keer. ook zonder resultaat. De eer gered. En toen legden de Nederlan ders een combinatie op de gras mat. waarom het publiek al ruim vijftig minuten had ge smeekt. Via Klaassens kwam de bal bij van Overbeek. De kleine Bosschenaar tikte hem naar van Beurden, kreeg het leer terug van zijn clubgenoot, wipte het over twee „witte" verdedigers opnieuw naar de rechtsbinnen, waarna deze haarzuiver Luiiten bediende. De DOS-man bedacht zich niet en schoot eindelijk met droog kruit (14). Het stadion ontving het doel punt met een storm van enthou siasme en smeekte „ziin" jon gens naar méér daden. Luppens leek er gehoor aan te geven. Als een windhond snelde hii door de Bolton-defensie, doch werd net voor het beslissende moment van de bal afgezet. Daarmee was het uit. In de zestiende minuut maakte De Voogd hands in het beruchte ge bied. Moir schoot in eerste in stantie tegen van Raalte op. doch plaatste de terugkomende bal in de uiterste hoek (15). De Nederlanders legden daarna het hoofd in de schoot. De Engel sen konden naar hartelust de monstreren. schenen zich steeds gemakkelijker op het veld te be wegen en lieten de leeuw „vol maakt in haar hemd staan Rechtsbinnen Moir besloot acht minuten voor het einde de doel- punten-lawine met een „bonk van een goal. Luppens en Ange nent kregen hierna nog^gelegen- heid te bewijzen, dat zij niet in een Nederlands elftal thuishoren. De middenvoorkwestie b 1 ii f t n kwestie. Een golf van teleurstelling ging over de tribunes, toen werd afgekondigd, dat Slijkhuis. Saat en de Engelse Cheeseman niet van de partij konden ziin. Des ondanks waren er enkele prach tige nummers. De 3000 meter heren bijvoorbeeld. Hierop demonstreerde de Deen Planck zo'n voortreffelijke loop techniek en onuitputtelijk uit houdingsvermogen. dat zelfs de Engelsman Morgan in de laatste ronde mèters te kort kwam. A. v.d. Wildenberg was de eerste Nederlander op.... biina negen tien seconden. Er was nóg een nummer, waarop een Deen de lakens uitdeelde: Nielsen op de zich gewillig door Jonkers van Vlug en Lenig trekken, doch op circa 100 meter van de finish nestelde hii zich aan de kop. On weerstaanbaar trok de slanke, blonde Deen het peletonnetie uit elkaar en stormde even later on bedreigd over de eindstreep. Jon kers werd goede tweede. Vanzelfsprekend was ieder be- benieuwd naar de verrichtingen van Fannij BlankersKoen op de 80 meter horden. Zou zij nog in staat zijn, de sterke Engelse Desforges te weerstaan en zelfs te kloppen? Na drie valse starts werden de toeschouwers ervan overtuigd, dat de gespierde Am sterdamse athlete het nog kan. Lichtigjes wiegend en zuinig op de centimeter scheerde zij over de eerste horden en liet toen al geen twijfel, wie de race zou winnen. Inderdaad finishte Fan nij in de op deze zware baan uit stekende tijd van 11.4 sec. De Engelse deed er 2/10 sec. langer over. Tenslotte bewees Puck Brou wer ook nu weer een 200 meter loopster van - hoge internationale klasse te ziin. Zonder 'n zweemp je „pijn" hield zij de Engelse Asbeij op flinke afstand. De gedetailleerde uitslagen luidden: 200 m. Dames: 1. Puck Brouwer (Ned). 25.5 sec: 2. Mej. Asbeii (GB) 25.9 sec: 3. Gré de Jongh (Ned) 26.2 sec. 100 m. Dames: 1. Puck Brouwer (Ned) 12.2 sec: 2. Mei. Asbeii (GB) 12.4: 3. Willy Lust (Ned) 12.5. 80 m. Horden: 1. Fannii Blankers-Koen (Ned) 11.4 sec: 2. Jean Desforges (GB) 1.6: 3. Willy Lust (Ned) 12. Estafette Heren: 1. Trekvogels (Den Haag) 3 min. 32.3 sec: 2. AAC (Amster dam) 3 min. 32.4 sec: 3. AV '23 (Amsterdam) 3 min. 36 sec. 400 m. Heren: 1. Steger (Zwitserland) 49.9 sec: 2. Smildiger (Ned) 50.8 sec: 3. Hofmeester (Ned) 51.5 sec. 200 m. Heren: 1. Pinnington (GB) 22.4 sec: 2. Greep (Ned) 22.7 sec: 3. Griek (Ned) 22.7 sec. 300 m. Heren: 1. Planck (Denemarken) 8 min 30.4 sec: 2. Morgan (GB) 8 min. 36.4 sec: 3. Van den Wildenberg (Ned) 8 min. 55.2 sec. De gymnastiekdemonstraties ziin een aangename verrassing geworden. Als opening van de Olympische Dag voerden 800 jongens in acht rijen van 100. een aantal oefeningen uit. die het publiek in extase brachten. Een groots hoogtepunt was een demonstratie van een Deense keurploeg op de „lange mat. Wat deze negen gespierde ath- leten presteerden, grensde zo nu en dan aan het ongelooflijke Zii mochten de warmste ovaties van de dag in ontvangst nemen Het sluitstuk van deze alles bii elkaar toch wel teleurstellende Olympische Dag vormde bii tra ditie de rui ter wedstrijden. waar bij de gemaakte fouten ditmaal werden omgerekend in strafse- conden. J. Riiks uit Rotterdam reed met ..Master" een foutloos en snel parcours en werd onbe dreigd eerste. Tweede werd Ton- MASSALE OPENING OLYMPISCHE DAG De Olympische Dag in het Olympisch stadion te Amsterdam werd Zondag der traditie getrouw geopend met een gymnastiekdemon- stratie. Overzicht van het stadion tijdens de massale uitvoering. IdKcilb UI'LUtlciUc. isieiöcii ui_/ cic ui wj-u wtS 800 meter. Aanvankelijk liet hu ny Timmer met „Draufganger (Van onze speciale verslaggever) lil de vaste overtuiging nu eens een flinke brok westelijke techniek op de Veendannner grasmat te zien deponeren, hadden we ons gistermiddag bij VeendamZFC op de knusse oude tribune geïnstalleerd. Helaas, we zijn wel i zeer bedrogen uitgekomen. Wat we zagen zweemde be denkelijk naar tempoloos opportuniteitsvoetbal, met zo nu en dan een vleugje gepolijste techniek. Een van te voren reeds geïmponeerd Veendam heeft een tijdlang tegen zichzelf gevochten en toen ZFC eindelijk op eigen stellingen werd teruggeworpen, verzuimden de Noorde lijke schutters een juichende score te bewerkstelligen. Tenslotte sleepte Veendam zich nog maar moeizaam naar een 22 eindstand. Ruim zeven duizend toeschou wers, waaronder een indrulkyek- kend leger zingende Zaankanters zagen Veendam met de schroom van een blozende jongeling van s'tart gaan. Kanonnier Hof liep trillend van emotie naar zijn rechtsbuitenplaats te zoeken en de anderen schenen maar een doel te hebben en wel zo snel Rosier wint in Albi De finale van de Grand Prix te Albi is gewonnen door de Fransman Louis Rosier met een Ferrari. Tweede is de Argentijn Froilan Gonzales met een BRM, derde de Fransman Maurice Trintignant met een Gordini, vierde de Ar gentijn Roberto Mieres met een Gordini. le klasse A le klasse B Frisia—VSV 4—6 NECSneek 1—2 't GooiLeeuwarden 2 —4 Wageningen-Heracles 3—1 Go AheadBe Quick 2 1 RCHGVAV 5—1 EnschedeAchilles 1 —4 RCH 25 16 6 3 38 Heerenveen 25 15 4 6 34 VSV 25 13 6 6 32 Vitesse 25 15 4 6 34 A ;nx 25 12 6 7 30 Stormvogels 25 14 4 7 32 mingen 7 14 4 28 Haarlem 25 12 8 5 32 EDO 25 10 7 8 27 Enschede 26 12 6 8 30 25 12 2 11 26 DWS 25 11 4 10 26 Heracles 25 9 7 9 25 Leeuwarden 26 11 4 11 26 Ensch. Boys 25 9 6 10 24 Elinkwijk 25 11 3 11 25 GVAV 25 9 5 11 23 Blauw Wit 25 9 5 11 23 Sneek 25 7 8 10 22 't Gooi 26 8 7 11 23 NEC 25 7 7 11 21 AGOW 25 8 6 11 22 Volewijckers 25 8 3 14 19 Be Quick G. 26 8 6 12 22 Zwolse Boys 25 6 6 13 18 Go Ahead 26 5 6 15 16 Frisia 25 5 7 13 17 Achilles 26 3 5 18 11 le klasse C le klasse D BWSittardia 6—0 NO ADLimburgia 1- -3 MWEmma 1 —3 Hermes DVS— -NAC 5- -1 Sparta 25 17 4 4 38 PSV 25 15 5 5 35 Willem 2 25 16 5 4 37 Eindhoven 24 14 5 5 33 BW 25 13 6 6 32 ADO 25 12 6 7 30 Excelsior 25 13 6 6 32 Bleijerheide 24 11 6 7 28 VVV 25 11 7 7 29 Feijenoord 25 9 8 8 26 MW 26 10 8 8 28 NAC 25 10 5 10 25 Emma 26 10 5 11 25 Limburgia 26 10 5 11 25 Sittardia 25 10 3 12 23 HermesDVS 25 8 7 10 23 Longa 25 11 1 13 23 NOAD 26 8 7 11 23 SW 25 10 1 14 21 RBC 25 10 2 13 22 Brabantia 25 9 1 15 19 Xerxes 25 7 8 10 22 Juliana 25 5 7 13 17 DHC 25 9 4 12 22 HBS 25 6 4 15 16 Maurits 25 6 7 12 19 Theole 25 4 4 17 12 TEC 25 6 5 14 17 (Van onze sportredacteur) Er ging een zucht van verlichting door het opgepropte Volendam-,,stadion", toen elf minuten voor het einde Runderkamp een vrije schop kreeg te nemen wegens on geoorloofd aanvallen van één der Dordtse verdedigers. Nu zou het komen. Het kon niet anders. Want, de meer derheid in het veld van de oranjehemden ivas zo groot, dat die duvelse DFC-verdediging op de knieën moest! Ze ging op de knieën Afgemeten trok de Volendam rechtsbinnen de bal voor doel. Liefaards tastende han den vonden het bruine leder, dat on hetzelfde moment echter door de toestormende en daarbij hoogopspringen- de Tol in het net werd gekopt. Tweetwee. Voor de tweede maal had de thuisclub de kracht gevonden zich teweer te stellen tegen een achterstand, die volkomen in druiste tegen elke verhouding in het veld. Want Volendam was sterker, veel sterker en hadden niet alle elf spelers razende last van de zenuwen gehad, dan was DFC kansloos geslagen geworden, on danks de vaak zeer snelle en levensgevaarlijke aanvallen, die uitgevoerd werden zonder de steun van een middenlinie, die angstwekkend achterbleef en hun vijf voorhoedespelers maar een beetje lieten ploeteren. We hebben hierbij meteen de kern van het hele systeem van DFC aangetipt. De Dordtenaren waren kennelijk in het veld ge komen. met de bedoeling de ge vaarlijke Volendammer voorhoe de aan. banden te leggen. Not Koning kreeg een vaste bewa ker, Klaas Smit zag als een scha duw telkens zijn tegenspeler op duiken en ook Tol moest erva ren, dat het niet alles is om op de voeten gevolgd te worden door een voetballer die eigen schappen bezat, trouwer dan die van een waakhond. Zo slenterden beide ploegen de eerste minuten van de wedstrijd door. Er werd behoorlijk ge prutst, zoals dat gewoonlijk het geval is bij promotiewedstrijden en na elf minuten liet Klepper een hoge bal van Schaap zo maar lopen. Dank-je-wel, zei de toe stormende van Es, die als een duveltje uit de doos nog enige meters met het leder voortsnel de en toen feilloos langs de ver bouwereerde Keizer inschoot (0—I) Meteen schakelde DFC nog meer over op het befaamde KFC. systeem uit de grote dagen van de „Grote Koogse". Geen moment kwamen de vijf verdedigers over de helft en het gevolg was. dat Volendam een veldmeerderheid kreeg van jewelste, maar daarbij ook gevaarlijke situaties kreeg te verwerken voor eigen doel.. Want de kleine, doch gevaarlijke van Es had in de Jong en Ver steeg twee zeer snelle vleugel spelers, die als de bal op de Volendamhelft verscheen Karre- gat c.s. meerdere malen voor lastige problemen stelde. Die hele eerste helft verder heeft Volendam geprobeerd een bres te schieten in de DFC-veste. Dat scheen te gelukken, toen Koning één van zijn, deze mid dag wel heel zeldzame, passen afgaf en Klaas Smit de bal on middellijk voortrok. Tot snelde toe enschoot rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Maar de tienduizend toeschou wers konden een minuut later eenzelfde pech voor DFC note ren, want van Es schoot zo zui ver voorlangs het Volendamdoel, dat Versteeg toelopend slechts zijn been behoefde uit te steken om Keizer te passeren. Het. gebeurde niet Gelijk Genoeg sensaties dus ook in de tweede helft die al direct weer eenzelfde beeld te aanschouwen gaf Volendam sterk aanvallend, DFC nog sterker verdedigend. Doch de druk werd erger. Steeds feller gooiden de stevige Volendammer knapen zich in de striid en in de 19de minuut kwam dan eindelijk, eindelijk de ge lijkmaker. Daarvoor had Not Koning, de gevreesde, reeds moeten ervaren, dat het deze middag met hem niet wilde toen hij tot tweemaal toe een vrije kans hopeloos naast schoot. „Dan ik maar," zal Klaas Smit gedacht hebben. De robuste Vo- lendam-midvoor worstelde zich met de bal door een haag van verdedigers heen, zag Not Ko ning geheel vrij staan en plaat ste het leder vlak voor diens voeten. En nu faalde de 39-jarige scherpschutter niet (11). Weer achter Onmeedogenloos bleef Volen dam doortrommelen op de haast tot wanhoop gebrachte DFC-ver- dediging. Koning vond ander, maal de goede richting, doch nu sprong de uitstekende Dordtse doelman Liefaard in de baan van het schot. En terwijl iedere toeschouwer de doodsteek verwachtte voor de roodhemden en protege's van Karei Lotsy bleef de Volendam- verdediging staan voor vermeend buitenspel. Van Es liep door en bereikte de bal tegelijk met de wanhopig spurtende Keizer. De bal caramboleerde r,a de botsing voor de voeten van de Jong, die slechts in open doel had te schieten (12). Op veerde de DFC-verdedi ging Meteen was de vermoeid heid verdwenen. Volendam moest van goede huize komen om nu nog de zege aan de Zuidhollanders te ontrukken. Slechts zes minuten hielden de vijf DFC'ers stand in de storm van aanvallen, die een plotseling beter spelend Vo lendam ontketende. De vrije schop in de aanhef beschreven bracht de stand andermaal op gelijk niveau (22). Nu begon de promotiewedstrijd mogelijk in de richting van het Zaanse doel te komen. Het gevolg was: enkele inhoud missende ho ge trappen door de lucht, die of een dankbare prooi werden voor de Zaanse stopper Kuiper of voor de vierkante doelman Lust. ZFC zodht wel naarstig naar vloeiende combinaties, maar vond ze ook niet of nauwelijks. Dat belette de Zaanse supporters overigens niet, om na 13 minu ten spelen dolle dingen met vlag getjes te gaan doen. Toen toch liet mi tl voor Drie huis van verre afstand een schot van z'n voet vertrekken, dat voor doelman Löhre aanleiding was te gaan blunderen. De Veendammer ging te snel op de knieën, ver loor toen zijn balans en was even later de verdrietigste man van 't veld (0—1). Daarna werd de buitenspeltac tiek met grote grondigheid inge.- schaikeld, hetgeen verlammend werkte op de toch al slordige at taques. ZFC, met rechtsbinnen Klaassen en linksbinnen de Graaf als verreweg de beste aanvallers, bleef iets beheerster spelen, waarvan een vloeiende aanval 't gevolg was. De Graaf miste ech ter uit eengedroomde positie. Van 01 op 21 In het laatste kwartier voor de rust deed Veendam plotseling enkele dingen, die het aspect van de strijd totaal veranderden. De Groningers schenen eindelijk te ontdekken, dat stopper Kui per evenals trouwens de ge hele Zaanse defensie met tem po en lage passes royaal te pas seren was. Dit had voor de Zaan dammers bijzondere onaangena me gevolgen. Binnen de twee mi nuten keken ze n.I. tegen een 2-1 achterstand aan. Groenbroe'k had al eens rafcet- lings over de lat geknald, toen de Zaanse doelman gewond op de grond lag. Maar 8 minuten voor de rust was het toch raa'k. Uit een voorzet van Hof söhoot mid voor Snijder beheerst langs Lust. Twee minuten later werd de Zaanse defensie met fraai grondspe] andermaal uit positie gespeeld. Snijder bereikte ten slotte de Vries, die net een halve meter liet terugveren, 12. De reactie van ZFC was een slot.-offensief. Tweemaal was hst raak, maar zowel een kopbal van spil Kuiper die bij elke hoek- sohop naar voren komt als 'n tweede treffer konden geen ge nade vinden in de ogen van de uitstekende scheidsrechter Roo mer, beide keren free-kick. pas goed. Steeds forser werd het spel, zonder echter onsportief te worden. Om iedere meter grond werd gevochten en Volendam kwam er niet door. Hoewel Tol de pass van Schilder, die hij op drie meter van Liefaard ontving, beter had moeten afwerken. Liefaard, die matchwinnaar zou worden twee mir.uten voor het einde toen hii een keihard schot van diezelfde Tol uit de linker hoek dook. Driemaal de Vries Veendam süheen in de rust al le schroom te hebben overwon nen want er kwam lijn in de aanvallen. Max Rosies vooral had daarin op de reohtshalfplaats 'n groot aandeel. In 't eerste kwar tier kreeg de Vries een drietal kansen die eenvoudig weg om 'n doelpunt schreeuwden. De Vries knalde echter evenzo veel keren nerveus naast. ZFC, aan 'n wur gende 31 achterstand ontsnapt, putte daaruit de moed om terug te slaan. Dit betekende voor Veendam het hijsen van de nood'- vlag, rechtsback van Essen, in topvorm, kon lanig de veelvuldi- ger wordende fouten van Immo Wolfjes en Lohr corrigeren, maar 13 minuten voor het einde was er ook voor deze sterke Veen- dammer geen redding meer mo gelijk. Uit een voorzet van de Graaf werkte Klaassen de bal over de doellijn. ZFC de ge middelde leeftijd van de Zaanse ploeg bedenkelijk hoog scheen zelfs nog een overwinning te grij pen. Toen een schot van rechts buiten Prijs de Veendammer goalie royaal sloeg. Lohr maakte toen kennis met keepersgeluk. Van de binnenkant van de paal stuitte de bal hem in de handen Arbiter Roomer wuifde ander maal de Zaanse protesten weg. Een nu volkomen gedesillusio neerd Veendam was nog getuige van een falen van de Zaanse mid- voor Driehuis voor open doel en van een klein incident, toen een Zaanse reserve de falende Drie huis een handje wou helpen, door de bal weer binnen de lij nen te werken. Toen ging het doek definitief neer. Groothuis kampioen le klas libre De Emmense speler Groothuis is in het afgelopen weekend op overtuigende wijze kampioen van Nederland geworden in de eerste klasse kleinbiljart lifore. Hij had in de Waalwijker Pul les zijn ernstigste concurrent. De wedstrijden werden gehou den te Helmond. Het eindklassement luidt: m.p. cr. h.s. a.g. 1. Groothuis (Emmen) 9 1000 80 7.93 2. Pulles (Waalwijk) 7 956 54 7.46 3. v. d. Kraan (Noordwijk) 6 839 37 7.55 4. Smeets (Valkenburg) 4 895 44 7.52 5. Oomen (Haarlem) 2 814 47 6.67 6. Zondag (Deventer) 2 865 37 5.76 Groothuis, Pulles, v. d. Kraan en Smeets promoveren naar de hoofdklasse. ROSEWALL FRANS TENNISKAMPIOEN Hoewel Australië een gevoelig verlies heeft geleden door het overschakelen van de beide ama teurs Sedgman en Mc.Gregor naar de beroepsklasse, is tijdens de Franse tenniskampioenschappen wel gebleken, dat de „Aussies" nog lang niet van de kaart zijn. De 18-jarige Ken Rosewall sleepte in een prachtige wed strijd de ovenwinning en de Franse titel in de wacht, waarbij Vic Seixas in vier sets verloor. Bij de dames was de jeugd ook al favoriet. Maureen Conolly uit de USA versloeg titelhoudster Doris Hart overtuigend in twee sets. Doris Hart nam met Vix Seixas in het gemengd dubbelspel revan che en klopten daar Rose en Miss. Connolly. Het herendubbelspel was weer voor Australië. Donker tweede in Zweden Te Upsala in Zweden werd 'n wedstrijd voor amateurs over 66 KM gehouden. De uitslag hiervan was: 1. Vannitsen (Belg) 1 u. 43 m. 19 sec.; 2. Donker (Ned.) 1.43.20.8; 3. Nordkvist (Zweden) 1.43.21,4. In een sprintwedstrijd eindigde de Belg Vannitsen en de Neder lander Vreeswijk ex aequo op de eerste plaats met 3 punten. Donker (Ned.) werd derde met 2 punten.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3