Noordhollandse gemeenten bieden Zeeland hulp Volendammer Th. Bos werd opnieuw sterke kampioen Muziekconcours te Heerhugowaard Over Again gaat door met winnen Hulp- en speelgoederen voor Poortvliet en Stavenisse COURSES GRONINGEN Watervogels was productief Diocesane turnkampioenschappen Noorderturnkring iverd uitstekende derde Hou en Trouwbestond 45 jaar MAANDAG I JUNI 1953 Pagina 7 In Poortvliet, een der zwaar getroffen gemeenten op het eiland Tholen, heeft Zaterdagmiddag een grootse hulp actie van Hoogwoud haar indrukwekkend besluit gekre gen. In Stavenisse is gebleken hoe groot de werkkracht en de liefde is geweest in Den Helder, Bergen, Wervers- hoof en Grootebroek, voor de bevolking welke door een ongekende rampspoed is getroffen. Laten we beginnen in Poortvliet. Alle Hoogwoudse jeugd- en vrouwenvereni gingen hadden zich met enthousiasme gezet aan de ver vaardiging van speelgoed, schorten, theemutsen, kleedjes tassen, enz. Ja zelfs de 85-jarige opoe Zwagerman had medegeholpen aan het breien van kruikezakjes. Dit alles was Zaterdag in de Poortvlietse raadzaal tentoongesteld. En hier, in de nauwe loopgangen, die tussen de enorme hoeveelheid geschenken waren overgebleven, vond dan tijdens een korte plechtigheid de symbolische aanbieding plaats. Aanwezig waren burgemeester en mevrouw Breebaart uit Hoog woud. burgemeester en mevrouw Cramwinckel uit Grootebroek, de heer P. v.d. Vaart wethouder van Den Helder, de hoofden der drie lagere scholen en kanelaan v.d. Zalm uit Hoogwoud, burgemees ter van Doorn uit Poortvliet met wethouders en raadsleden, dok ter en mevrouw Kugler. alsmede een deputatie uit Hoogwoud, welke de 380 personen die aan de handenarbeid hadden meege daan. vertegenwoordigde. Mevrouw A. Kugler, voorzit; ster van het Poortvlietse comité van ontvangst wees er op dat het welkom niet uitbundig kon ziin. daar het grote drama van 1 Febr. nog te vers in het geheugen ligt. Slechts de liefde en 't medeleven dat spreekt uit dit gebaar van Hoogwoud, is in staat om het schrijnende leed te verzachten. Burgemeester D. Breebaart her innerde aan de wiize waarop het contact met Poortvliet tot stand kwam en met hoeveel enthousi asme en liefde het plan tot de vervaardiging van speelgoederen in Hoogwoud werd uitgewerkt. De heer J. S. Buneman en mei. Kaaier. die o.a. de expositie in Poortvliet hadden ingericht, zeg de hii dank. Namens het Ram- pencomitè dankte hii ook de werkers van Hoogwoud, die zo eensgezind en met zo'n schitte rend resultaat voor de dag ziin gekomen. Over deze activiteit was een album samengesteld, dat de heer Breebaart de burgemeester van Poortvliet aanbood. Dit album bevat de namen van de gulle ge vers. ook de naam van de post bode van Hoogwoud, die 40 uren arbeidde aan 'n presenteerblaad- ie (fineerwerk). De meeste cadeautjes, aldus bur gemeester Breebaart. bevatten de namen van de vervaardigers, zodat de hoop gerechtvaardigd is dat er nauwe relaties uit zullen voortvloeien. Nadat de heer Breebaart er nog op had gewezen dat de hulp ook in andere vorm zal voort duren (Maandag komen er o.a. straatmakers uit Hoorn naar Poortvliet), verzocht hii de ver tegenwoordigers van de Hoog- vroudse ieugd om door het over handigen van enige geschenken de zending officieel over te dra gen. Nelly Wiltenburg, Rita Rut gers, Nelly Appel, Ida Boots, S. Koenens en P. Mol gaven daar na aan de representantjes van Poortvliet een stuk speelgoed, dat het behoeft geen betoog zeer bijzonder in de smaak viel. Nadat de heer Runeman na mens de Hoogwoudse organisa ties woorden van dank tot ziin dorpsgenoten had gericht, ver tolkte de burgemeester van Poortvlie.t namens het gemeen tebestuur de gevoelens die dit Zeeuwse dorp bezielen. „De lief de en opoffering." zo zeide hii. „die uit deze gaven spreken, heeft me stil gemaakt." Naar Stavenisse Na deze sobere plechtigheid begaf het gezelschap zich naar het zwaar geteisterde Stavenisse, waar burgemeester L. A. Ver burg in de school de in Den Helder ingezamelde speelgoede ren in ontvangst nam. Bovendien waren er complete naaidozen van de vrouwenorganisaties uit Bergen, poppen en pannelappen geschonken door de katholieke vrouwenorganisatie te Wervers- hoof en speelgoed vervaardigd door de leerlingen van de R.K. ambachtsschool te Grootebroek. Burgemeester Cramwinckel van Grootebroek had van de rege ringsvoorlichtingsdienst een film apparatuur in bruikleen gekre gen ten behoeve van Stavenisse. Burgemeester Verburg wees er op dat deze geste zeer gewaar deerd wordt, vooral omdat de ieugd van Stavenisse, die door de ramp zwaarder geschokt is dan men denkt, die speelwerk- tuigen zo van node heeft. Zii moet afgeleid worden. Dank bracht hii aan de be volking van Caliantsoog. Den Helder. Castricum. Bergen en Egmond, die gedurende de ko mende weken ook de ieugd van Stavenisse een heerliike vacantie gaat bezorgen. Maandag vertrekken de eerste kinderen uit Sint Maartsendiik. Vervolgens komen alle iongeren uit de getroffen plaatsen op het eiland Tholen aan de beurt voor deze vacantie. Voor allen staat een bezoek aan de kaasmarkt te Alkmaar op het programma. „Voor dit alles zijn geen woor den te vinden om onze dank te vertolken," aldus burgemeester Verburg. „Maar hoezeer dit medeleven ons getroffen heeft, moge blijken uit het feit, dat Stavenisse vandaag voor het eerst ter ere van uw komst de driekleur op zijn openbare ge bouwen heeft gehesen." Het Noordhollandse gezelschap maakte tenslotte nog een korte rondgang door het gehavende Stavenisse. Diep onder de in druk na het zien van deze ruïnes keerde men naar Poortvliet terug. om. na hier de koffie te hebben gebruikt, de verre reis huiswaarts aan te vangen. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR Examens 2e groep: Geslaagd de dames: C. D. H. Koorn te Hippolytushoef; R. A. Mekkering, Sijbekarspel; A. C. J. von Meyenfeld, Alkmaar; T. J. Sanders, Middelie; M. Scher- merhorn, Bergen; J. Schimmel, Sijbekarspel. PRINS BERNHARD IN LONDEN LONDEN, 30 Mei. Prins Bernhard der Nederlanden is met een door hemzelf bestuurde Da kota vandaag op de luchthaven Northolt aangekomen, waar hij werd begroet door de oom van Koningin Elizabeth, de hertog van Glouchester, met wie hij per auto naar Londen vertrok. K.V.P. wint een zetel in Wieringermeer WIERINGERMEER De Ge meenteraadsverkiezingen hebben voor de K.V.P. in de Wieringer meer één zetel winst opgeleverd, waardoor in de komende zittings periode 3 KVP'ers in de Raad zitting zullen hebben. Waren bij de vorige verkiezin gen slechts enkele stemmen voor de 3e zetel te weinig, thans kon deze ruimschoots worden gehaald. Eveneens werd zetelwinst ge boekt door de P.v.d.A. In de Wie ringermeer werd als volgt ge stemd: K.V.P. P.v.d.A. A.R. C.H. V.V.D. 848- 3 907- 4 756- 3 479- 2 380- 1 3370-13 de 580- 2) 632- 3) 612- 3) 360- 2) 295- 1) (2479-11) volgende Gekozen werden personen: K.V.P.: H. A. Giesen, F. J. Veraart, F. J. A. van Dam. PvdA.: J. G. Adens, A. J. Slabbekoorn, A. Vos, J. Bijpost. A.R.: H. Smid, G. Klop, G. Stoel. C.H.: S. Zoods- ma, J. Wanmaker. VVD: S. Bree baart. FRUITOOGST ZAL TEGENVALLEN 's-GRAVENHAGE, 31 Mei. De komende oogst van zacht fruit ziet er niet rooskleurig uit. aldus verneemt het ANP uit fruittelerskringen. Vorst, ha gel en regen hebben veel bloe sem en vrucht vernietigd. De droogte in Mei heeft verder ver val in de hand gewerkt. Ook de oogst van hard (na- jaars-) fruit zal niet favorabel zijn. Volgens de eerste schattin gen zal ongeveer een derde van de boomgaarden geen vrucht op leveren. Over de kwaliteiten van het te oogsten fruit maakt men zich over het algemeen niet veel illusies. De nachtvorsten van dit koude voorjaar hebben vooral huis gehouden onder de jongere aan planten met nieuwe variteiten. Oude hoogstammige boomgaar. den hebben over het algemeen beter weerstand tegen de on gunst van het weer geboden dan Jonge, laagstammige bongerds. Het rooien van oude boom gaarden is dan ook op het ogen blik stil gelegd. Hoewel dit rooien ?P de duur noodzakelijk blijft, is zulks thans niet dienstig om wille van de fruitvoorziening in de komende winter. Het was jammer dat op de derde course-dag te Groningen en nog wel bij het jubileum der vereniging en van de beer Loot, de weergoden enigszins tegenwerkten. Bij regen weer toch ontbreekt de feestelijke en gezellige sfeer, die het verblijf op de mooie stadsparkbaan altijd zo aantrek kelijk maakt. De sport, waarbij deze keer twee rennen waren ingevoegd, heeft echter allen zeer voldaan, want stuk voor stuk waren én de draverijen én de rennen spannend en mooi. In de A.H. van Wickevoort Crommelin-prijs, boekte de crack pikeur W. H. Geersen direct een mooie overwinning met Deter van Zora. Deze ZO.-Deter telg nam vrij spoedig de leiding om die niet meer af te staan. Red Stal lion, gereden door Frits Bosveld en Quitewell S bezetten geduren de de gehele course de tweede en derde plaats. Regina N. die hier de vorige keer in Groningen verraste, stelde teleur. De S. Snoeokprijs werd een der mooiste van de middag. 12 paar den stelden zich hier onder de hoede van de starter. Ose Mor gan ging bij het vallen van de vlag aan de kop, en wist lang de leiding te'behouden. Het volgende veld ging steeds dichter in el kaar. Een foutje deed de kleine Oseniorgan even terugvallen en Queronisaen Oeke mocht even 't veld aanvoeren. Bij het uitkomen van de laatste bocht, toen alles op een kluit lag, wist Phenome nal, een een phenomenale eind sprint het commando over te ne men en fraai te winnen. Oily B. Bommel, zag een gaatje aan de reeling, en snoepte nog juist voor Ose Morgan, die was teruggeko men het tweede geld weg. Ook de Pennnigmeester Lootprijs werd een strijd tussen 12 paarden, die zo goed als alle in gesloten co lonne over de baan trokken. O Lapize K won op deze zware baan in de zeer goede km-tijd van 1.29.7. De Adr. van Hoboenprijs. Een vlakkebaanren werd in twee af delingen gelopen. Brioso won de eerste afdeling van start tot fi nish. Gevolgd door Filou. De 2de afdeling gaf een zeer scherpe fi nish te zien tussen Cleone en In- victa. Invicta won. Over Again, een paard dat over het algemeen gedac-ht wordt geen vermogen te hebben, heeft het tegendeel bewezen op de natte grasbaan, over een voor hem eigenlijk te lange afstand van 2320 m. Een indrukwekkende overwinning aan zijn lauweren van de laatste weken toe te voe- cren. Mr. Fried nam bij de start de leiding en wist dit tot 2000 m vol te houden. Toen volgde een fout en viel hij terug. Or de Casindra die op de tweede plaats lag had zich tot taak gesteld haar huid zo duur mogelijk te verkopen, en heeft dit gedaan ook. Over Again moest alle zeilen bijzetten om de vechtende Or de Casindra te rug te wijzen. Doch hij deed het dan ook gedecideerd. Junoschka kwam op het laatst nog opzetten en bezette voor mr. Fried de derde plaats. De uitslagen van de gehouden draverijen en rennen te Gronin gen luiden: A.H. v. Wickevoort Crommelin prijs: afstand 1900 m. 1. Q Dèter van Zora (W. H. Geersen) tijd 2.57.7 km tijd 1.35.6; 2. Red Stal lion- 3. Quitewell S. Tot. w. f 2,10 pl. 1,50, 1,50 1,70; gek. 6,80, cov. 4,20. S. Snoeck prijs, afstand 2220 m 1. Phenomenal (K. G. v.d. Veen) tijd 3.27.2 km tijd 1.31.7; 2. Otly B. Bommel; 3. Osemorgan. Tot. w 11,20; pl. 3,30 3,20 7,70; gek. 33,30. cov. 11,90. Penningm. A. Loot prijs. Af stand 2300 m: 1. O. Lapize K (A. Siderius) tijd 3.28.1 km tijd 1.29 7 2. Ortolaan S. 3. Pherenice. Tot. w 4.30; pl. 1,70 1,50 2,30; gek. 6,70; cov. 2,90. Jan. F. de Boer prijs. Afstand 2300 m. 1. Nellie's Tjamme WB (T.K. Anema) tijd 3.25.4 km tijd 1.29.3. 2. Nico Maire; 3. Notre Dame. Tot. w. 5,50; pl. 2, 1,50 3,60; gek. 6,10 cov. 3. G. Mat ze prijs. Afstand 2320 m 1 Over Again (M. Rozema) tijd 3.21.8 km tijd 1.27; 2. Or de Ca sindra. 3. Junosehika. Tot. w. 2,40 pl. 1,80, 2; gek. 9, cov. 3,10. Abraham van Hoboken prijs Afstand 1850 m. 1. Brioso (H. J. v.d. Kraats) tijd 2.07.8 1/2 lengte 2 Filou- 3. Melisse. Tot. w. 3,40 pl. 1,60'en 1,80; gek. 3.40; cov. 3.40. 2e afdeling: 1. Invicta (H. Pije) tijd 2.07 na hevige strijd; 2. Cleone; 3. Admiral's girl. Tot. w. 1 80, pl. 1,20 1,60, gek. 3,90. cov. 3,30. Totale omzet f 38.270,50. GESLAAGD AKTE L.O. Bij de eindexamens op de St. Josephkweekschool voor onder wijzeressen te Bergen N.H. slaag den in de afgelopen week de da mes: P. D. Bekooy, Haarlem; J. M. Bos, Castricum; A. C. M. Bots. Alkmaar; M.E. Brandsma, Rood huis (Fr.): M. M. C. Hoogervorst, Ter Aar; C. C. Burtner, Hoorn; M. M. C. Elants, Hoek van Hol land; L. C. M. Ettema, Beverwijk; C. M. Hoogzaad, Den Haag; M. M. de Jong, Reeuwijk; C. M. Ka- moen, Haarlem en S. M. A. de Kok, Den Haag. ONDERWIJS-CENTRALE TE EGMOND AAN ZEE EGMOND AAN ZEE Op in stigatie van de V.V.V. te Egmond aa-n Zee is aldaar een Onderwiis- Centrale in het leven geroepen. Deze nieuwe instelling, de eerste in ons land, beoogt de verzorging van het onderwijs aan kinderen van badgasten, die hun vacantie nemen in de tijd, dat de scholen nog geen vacantie geven. Het op nemen van deze leerplichtige kin deren in het gewone schoolver band brengt zowel voor hen als voor de scholen bezwaren mede. Vaak worden andere leerboekjes gebruikt dan de leerlingen ge wend zijn, terwijl ook het peil soms niet aansluit. Dat geeft van zelf oponthoud, hetgeen de regel matige voortgang van het onder wijs nadelig beinvloedt. Ook is er soms plaatsgebrek, waardoor de gastjes moeten worden geweigerd. De nieuwe centrale neemt nu contact op met de school waarvan de kinderen komerr, laat hen de eigen leerboekjes meebrengen en zorgt dat zij tijdens hun verblijf in Egmond aan Zee niet bij hun eigen klas ten achter raken. Dit onderwijs wordt gegeven buiten de gewone schooluren, gedurende 1 uur per dag, tegen een gering lesgeld. De Rijksinspectie heeft hiertoe niet alleen toestemming gegeven, maar juicht de opzet ten zeerste toe. De kinderen komen hier n.l. voor hun gezondheid en behoeven dus niet meer de gehele dag in een schoollokaal door te brengen, terwijl zij aan het einde van hun verblijf in Egmond toch het pe;l van hun eigen klas be reikt hebben. Bij de meeste ouders zal deze nieuwe regeling ongetwijfeld zeer in de smaak vallen. En sloeg Z.A.P. overtuigend 4O DEN HELDER. Watervogels heeft de competitie met een rui me overwinning op ZAP afgeslo ten. Hoewel de cijfers een iets te geflatteerd beeld geven van het krachtsverschil ZAP was in het veld niets minder was deze zege van de „Torren" volkomen verdiend. Watervogels bracht een jeug dige combinatie op de been en ook Z. A. P. verscheen zonder enkele prominenten waarvoor ook jonge krachten waren opge steld. Windvoordeel bracht Wa tervogels voor de rust een licht veldoverwicht wat in de 20ste minuut een doelpunt opleverde. Een trekbal van Grötzinger werd door Boendermaker langs doel man Kuys geschoten, 10. Het Watervogels-doel kroop enkele malen door het oog v-an de naald bij gevaarlijke ZAP-aanvallen, maar de ZAP-aar.val was bij zonder slecht op schot. 9 mi nuten voor de rus was het Blok ker, die stug doorzettend een kans voor het Z.A.P.-doel schiep. De bal sprong voor de voeten van Grötzinger dié het leer on houdbaar langs Kuys joeg. 30. In deze perioden voor het ver strijken van de eerste helft kreeg Z.A.P. nog een strafschop voor hands toegewezen maar links achter Ruiter schoot rakelings over de lat. Enkele minuten na de rust liet men in de Z.A.P.-verdediging linksbuiten Swart voor wat hii was, met alle gevolgen van dien. De W.-linksbuiten kwam naar binnen en verraste Kuys met een scherp schot, 30. Weer kreeg Z.A.P. nadien een elfmeterschop voor een handsgeval te nemen, maar ditmaal faalde linksbuiten Van Oosten door naast te schie ten. Z.A.P. was hierna voortdu rend sterker maar haar voorlinie sprong op erbarmelijke wijze met de kansen, die zich toch wel voordeden, om. Een der spora dische Watervogelsaanvallen le verde in de 25ste ^ninuut weer een doelpunt op. Het was op nieuw Grötzinger, die Kuys van dichtbij het nakijken eaf, 40. Verder zagen de Z.A.P.-aanval lers geen kans om de W.-verde- diging in de resterende speeltijd uit haar evenwicht te brengen, zodat de stard bleef zoals ze was. ALKMAAR De Volendammer turner Th. Bos heeft Zondag op de diocesane turnkampioenschappen zijn persoonlijke kwaliteiten opnieuw op een zodanige wijze gedemonstreerd, dat hij zijn vorig jaar gewonnen beker wederom mee naar huis mocht nemen. In de kringklas sering werd de kring Amsterdam, bestaande uit vijf Volendammer turners, met grote voorsprong eerste, de kring Den Haag met als uitblinker H. de Waal tweede, terwijl de Noorderturnkring een uitstekende derde plaats wist te bezetten. Het totaal cijferver schil met kring Den Haag besloeg slechts 36. De wedstrijden in het Gulden Mies gehouden verliepen voortreffelijk, dank zij een vlotte organisatie, welke in handen van de Noorder Turn kring was gelegd. In de selectieploeg kwamen drie Volen- dammers terecht, een Hagenaar, een lid van de organise rende kring, een Rotterdams turner en een lid van de Zaanse kring. Bondsvoorzitter Warmerdam heeft zich de gehele wedstrijd kunnen overtuigen, dat in de diocesane bond voortreffelijke turners aanwezig zijn. zoals Th. Bos, C. Tol, J. Boer van Sint Mauritius te Volendam. H. de Waal uit Den Haag. ziin secon dant Nieuwpoort, de nog zeer jonge J. Tesselaar van de Noor derturnkring. welke turner nog heel wat voor de toekomst be looft. Terhoeven uit Rotterdam en Lagenberg van de Leidse kring. Maar ver boven allen stond toch de voortreffelijke ath- leet Th. Bos, een jonge turner, die over een zeldzame lichaams- beheersing beschikt, verder over een bijna onbegrijpelijke soepel heid en lichtheid, waardoor hii in staat is zelfs de moeilijkste oefeningen in prachtige stiil te maken. Het was dan ook geen wonder, dat deze iongen de ge hele wedstrijdmiddag favoriet bleef, ook bij de vele toeschou wers, die van heinde en verre naar Alkmaar waren gekomen. Het moet trouwens gezegd, dat de turners van de kring Amster dam een prettig-aandoende homogene ploeg hebben gevormd die elkaar voortdurend helpen en assisteren, iets wat in de an dere kringen de oefenmeesters nog wel eens naar voren mogen brengen. Juist door deze homo geniteit kan een ploeg tot uit stekende prestaties worden ge bracht. Een ploeg als Den Haag. met toch geen dillettanten m het werk. mist dit teveel en waarschijnlijk liep daarom het to taalverschil met Amsterdam dan ook uit tot bijna tweehon derd punten -• - Volledig Het was lijdens deze wed strijden prettig te kunnen con stateren, dat voor het eerst na de oorlog alle zeven kringen bij deze ontmoeting aanwezig wa ren, zij het dan, dat Zaandam en Rotterdam nog niet volledig voor de toestellen verschenen, ter wijl Volendam met enkele inval lers werkte, een wisseling, die in de kampioenssfeer van de voetballers moest worden ge zocht. De ontmoeting bestond uit de zes bekende oefeningen, die van het paardspringen, met vrije op gave, vrije oefeningen, paard- voltige brug, rek en ringen. Bij het paardspringen kwam H de Waal van de R.K. Haagse Turnkring met een persoonlijke prijs te voorschijn door een knappe en beheerste rechtsprong terwijl de Volendammer Th. Bos bij de vrije oefeningen een prachtige demonstratie gaf van wat met lichaamsbeheersing. soe pelheid. maar vooral intense training kan worden bereikt. Met zijn 55 punten liep hii de andere dertig deelnemers ver vooruit en terecht kreeg hii hier voor een persoonlijke prijs, even als dit het geval was met ziin oefeningen paardvoltige. In een prachtige stiil werkte hii dit nummer af zonder zelfs maar een fractie van een seconde te stagneren of een spierbeweging te veel te maken. De Hagenaar H. de Waal trok verder bij het brugwerk. geraffi- neerd-snel en zuiver, en aan de ringen opnieuw persoonlijke prijzen naar zich toe. terwijl J. de Boer aan de brug zijn groot ste kwaliteiten toonde en daar mede eveneens persoonlijk werd beloond. Dat waren dan ook de aller besten, maar onder de een ei. dertig deelnemers schuilen nog genoeg goede krachten, die na verloop van tijd naar voren zul len komen. Enkelen van deze veelbelovende turners noemden wjj reeds in het begin. Som migen, en daar wees ook bonds voorzitter Warmerdam op, had den teveel verwachtingen van zichzelf, zodat er bij deze tur ners soms een regenval van fou ten en onvolmaaktheden voor kwam. Aan de oefenmeesters de taak om hier tot het uiterste op te letten. De kring Amsterdam behaalde de eretitel als kringkampioen, hetgeen niet te verwonderen is met een diocesaan kampioen, een nummer drie en vier uit de keurploeg en een Zwarthoed en Wouda. oudere turners, die ech ter hun ploeg uitstekend comple teren. In totaal kreeg deze pioeg 1236 punten. Den Haag plaatste zich met 1986 als tweede en de Noorderturnkring met 1050 als derde. Vier werd Haarlem met 959.5 punten en vijf Leiden met in totaal 821 punten. Zaan dam en Rotterdam werden niet geklasseerd. omdat zij met slechts twee turners waren uit gekomen. In de persoonlijke kampioen- o "happen rangschikten zich: 1. Th. Bos. Volendam: 2. H. de Waal. Den Haag; 3. C. Tol. Volendam. In de selectieploeg werden tenslotte nog gekozen: Th. Bos. 294 punten, kring Amsterdam: H. de Waal. 231 1/2 o„ kring Den Haag; C. Tol. 262 p.„ en J. de Boer. 260 p.. beiden kring Am sterdam; F. Terhoeven. 245 p.. kring Rotterdam: J. Komen. 241 1/2 p.. Noorderturnkring: C. Daas, 231 1/2 p„ kring Zaandam: Nieuwpoort. 225 p„ kring Den Haag; G. v. d. Linden. 222 p.. kring Rotterdam en C. Smit. 219 p„ Noorderturnkring. HEERHUGOWAARD De eerste dag van het grote con cours van de R. K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in ons gewest mag goed geslaagd heten. Als ontvangende ver eniging heeft de jubilerende vereniging „Hou en Trouw", die 45 jaar bestaat, voor een goede organisatie gezorgd. Bij de officiële ontvangst ten Raadhuize heeft burgemeester Sutman Meijer „Hou en Trouwgehuldigd, terivijl de Bonds voorzitter, de heer Landsdaal de klacht uitte, dat er bij de jeugd een verminderde belangstelling voor de muziekbeoefe ning viel te constateren. De burgemeester heeft in zijn waarderend woord gewezen op de voorname plaats, welke het feestvierend corps in het gemeen schapsleven van Heer Hugowaard inneemt. De heer F. v. d. Lin den werd gehuldigd als de grote stuwende kracht van de vereni ging. Hem werd een couvert met inhoud aangeboden voor ,de kas van de vereniging, als blijk van medeleven en waardering van het gemeentebestuur. Na een dankwoord van voorzitter Lands daal bracht de heer v. d. Linden, die voorzitter is van het uitvoe rend comité, dank aan het ge meentebestuur en aan de burgerij voor de grote medewerking, om dit concours mogelijk te maken. De uitslagen van de eerste concoursdag, waarop wij nog te rugkomen, luiden als volgt: Marswedstrijd St. Caecilia, Heemskerk 92 p. rk1 c t-\ De turndemonstraties van negen gespierde Denen waren het hoogtepunt van de te leurstellende Olympi sche Dag. Hierboven ziet U er een van in actie. Stijl, souplesse en een beetje acroba tiek! 2e pr. Amicitia, Hem en Ven huizen 96 p., Ie prijs; St. Caecilia Werverslhoof 96 p., Ie pr.; Kunst naar Kraöht, de Goorne-Berkhout 99 p., Ie pr.; Harm. Winnubst, Den Helder 105 p., Ie pr.; Dr. Nuyens, Westwoudi-Hoog'karspel 96 p., Ie pr.; Crescendo, Assen delft 90 p., 2e pr.; Crescendo, Bo- venkarspel 97 p., Ie pr. Tambourwedstrijd Kunst n. Kraöht, Goorne-Berk hout 96 p. 2e pr.; Dr. Nuyens, WestwoudrHqogkarspel 90 p., 2e pr.; Crescendo, Bovenkarspel 102 p„ le pr.; Tambourcorps Apollo Hoorn 99 p. le pr. Concert wedstrijd Tweede afdeling Fanfare: St. Caecilia, Heemskerk 276 p. le pr. Amicitia, Hem en Venhuizen 259 p. 2e pr.; St. Caecilia, Wervers- hoof 300 p. le pr.; Excelsior, Limmen (Harmonie) 256 p. 2e pr. Eerste afdeling Fanfare: Cres cendo, Hoogwoud 264 p. le pr.; Kunst naar Kracht, de Goorne- Berkhout 307 p. le pr. Afdeling Uitmuntendheid Har monie; Harm. Winnubst, Den Helder 302 p., le pr. Ere-afd. Fanfare: Dr. Nuyens, Westwoud-Hoogkarspel 291 p., le pr.; Crescendo, Assendelft 315 p. le pr. Ere-afd. Harmonie Crescendo, Bovenkarspel 246 p. 2e pr. De prijzen van 300 punten en hoger waren met promotie. ENGELAND GEKLOPT DOOR URUGUAY De te Montevideo gespeelde voetbalwedstrijd tussen Uruguay en Engeland werd door de gast heren met 21 gewonnen. De rust ging in met 10 voor Uruguay. DE „BEATRIX" NAAR PANAMA WILLEMSTAD. De „Beatrix" een kleine zeilende zwerver, die met de families Leyen en Keet man aan boord in Augustus van het vorige jaar de haven van Am sterdam verliet voor een reis rond de wereld, heeft na een rustperio de van twee maanden te Willem stad op Curacao, weer zee geko zen, richting Panama. Marktbericht LANGEDIJK. 21.000 kg aardappelen 32.0038.00. kleine aardappelen 31.0038.00, 1000 kg rabarber 11.10. BEEMSTER, 29 Mei. Beve landers. middel 14.0018.00. sla- bonen. zonder draad 215.00. stam- snijbonen 130.00165.00. peulen 115.00—165.00. komkommers 20.00 36.00. bloemkool 14.0056.00. spinazie 8.0041.00. postelein 12.00—20.00. sla 2.50—5.00. an dijvie 4.8.00—42.00, rabarber 12.00 —23.00. bospeen 20.00—39.00. prei 16.0032.00. aardbeien 34— prei 16.0032.00. aardbeiden 0.34 I 0.64 (per doos van 2 ons).

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7