NOORDHOILANDS Elisabeth gekroond als vorstin van Engeland en het Gemenebest Honderdduizenden getuigen van imposante stoet Koningin Elizabeth gekleed in satijn, met juwelen beslikt In Westminster Abbey herleefde het verre en het jonge verleden Dagblad voor Alkmaar en omgeving „Ik, Philip, beloof U trouw" Diep-ontroerend gebeuren Regen, wind en koude trotserend Lmidens City één dag volkomen uitverkocht Cl. Abonnementsprijs 6,20 per kwartaal, 2,07 per maand, 0,48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimum 2,50; in alle edities 26 ct per mm, minimum 4, familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draaf- singel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) Dinsdag 2 Juni 1953 - 49e Jaargang - Nummer 12793 Slaande voor de kroningszetel van de Heilige Edward de Belijder, tussen troonzetel en het hoogaltaar van de Westminster Abbey, is vanmiddag Engelands jonge vorstin Elizabeth erkend, beëdigd, gezalfd en gekroond. Toen de Anglicaanse Aartsbisschop van Canterbury, Dr Fisher, haar de kroon van St Edward op het hoofd plaatste, be gon officieel in Engeland en Gemenebest het nieuwe bewind, was tevens het hoog tepunt bereikt van een plechtigheid waarvoor meer dan een jaar voorbereidingen waren getroffen. Het geroep „Lang leve Koningin Elizabeth" dat terstond na de kro ning door de duizenden uitgeroepen, de doodse stilte in de Abbey verbrak, was wel licht niet het meest luide onder de toejuichingen welke Elizabeth vandaag ten deel ge vallen zijn, maar wel het meest indrukwekkende. (Van onze eigen verslaggevers Een tweede hoogtepunt werd het, toen onmiddellijk daarna de Vorstin op de troonzetel werd geheven en, na het eerbetoon van de kerkelijke overheid, haar gemaal Hertog Philip van Edinburghals eerste der edelen de Koningin trouw en hulde kwam betuigen en kussen onder de ivoorden: „Ik, Philip, sal Uw vazal zijn met lijf en ziel en IJ eren boven alles op aarde: oprechte trouw zal ik V betonen in leven en dood tegen elk die II belaagt. Zo waar helpe mij God". de vorst bij uitstek capabel om het moderne staatshoofd te zijn van een in tradities gewortelde monarchie, maar thans figuur die nog steeds in de publieke opinie verdeeldheid zaait: door de een verafgood, door de ander fel ge- critiseerd Wat vandaag in de Westminster abbey plaats vond mag met recht een historische gebeurtenis ge noemd worden. Ook zij die van vroeger van kroningsplechtighe den in het Britse vorstenhuis ge tuigen geweest zijn, erkenden dat ditmaal het ceremonieel, niet alleen plechtig doch door de bij zondere omstandigheden op meer dan een ogenblik beslist ontroe rend, op hen beslist een nog die pere indruk had gemaakt. Wat zal er bijvoorbeeld omgegaan zijn in het gemoed van sir Winston Chur chill, hij bij uitstek de personifi catie van Engelands grootheid? Zal hij hulde brengend aan Hare Majesteit Elizabeth niet gedacht hebben aan een andere, jonge vrouw, Victoria wier kroning en intronisatie het tijdperk inluid den hetwelk nu nog, hoewel onder de kritische blik der historie lang niet meer in alle opzichten, En gelands „gouden eeuw" genoemd wordt? En hoevelen, Hare Majes teit met haar verwanten in de eerste plaats, zullen tijdens de plechtige uren vandaag in de abbey doorgebracht, niet hebben gedacht aan dierbare verwanten: George VI zo betrekkelijk kort geleden in dezelfde kathedraal op gebaard om de laatste hulde van zijn volk in ontvangst te nemen, Koningin Mary die, pas ontslapen, niet meer de grootste dag in het leven van haar kleindochter heeft mogen meemaken: ex-koning Ed ward VIII, lievelings-oom van de jonge Koningin, eens de man, door vrijwel allen beschouwd als Feilloze regie. De, katholieke, hertog van Nor folk, kan over het verloop van de kroningsplechtigheden in de West minster abbey zeker dubbel en dwars tevreden zijn. Hij, de man die met het opper ste toezicht van alles wat met Elizabeth's kroning te maken heeft, werd belast, kan zich zeker erop beroemen dank zij vele repe tities, nauwlettend toezicht en de medewerking van allen die bij de plechtigheden waren betrokken, te hebben kunnen zorgen voor een feilloze regie. Kort na elf uur, onder het ge schal van trompetten en terwijl de leerlingen van de Westminster- school „Regina Elizabeth vivat, vivat, vivat" riepen, schreed Hare Majesteit in scharlaken mantel de sleep werd door haar zes ere dames gedragen door het schip van de abbey naar het altaar. De Koningin was kalm, rustig en ernstig en haar uiterlijk strookte volkomen met de eenvoudige, maar indrukwekkende zang van het vierhonderd stemmen rijke koor: „Ik verblijd mij in degenen die tot mij zeggen: wij zullen in het Huis des Heren gaan". Slechts weinigen in Londen waren zo bevoorrecht in de Westminster Abbey de kro ning van Groot-Brittannië's nieuwe vorstin te kunnen bij wonen. En ook slechts een klein gedeelte van de millioe- nen, die de optocht zagen kregen een plaatsje op een der tribunes. Eén van hen, de 81- jarige oorlogsveteraan John Studholm uit Newcastle -on- Tyne, had zich reeds lang van tevoren van de hem toege wezen plaats verzekerd, en wachtte rustig zijn pijpje ro kend, de grote dingen aj. Langzaam, met afgemeten stap pen bewoog de jonge Koningin zich naar voren, terwijl de blik ken van 7500 mensen (autoritei ten, hoge buitenlandse gasten en vertegenwoordigers uit alle lagen van het Britse volk) zich op haar richtten. Bij het altaar aangeko men, nam Elizabeth allereerst plaats op een bidstoel om God kracht af te smeken en daarna begon de eigenlijke kronings plechtigheid. Erkenning en beëdiging. De erkenning dateert uit de tijd dat een hionarch zelfs op zijn kro ningsdag er niet zeker van kon zijn, dat hij door het volk zou worden aanvaard. Elizabeth nam plaats naast de kroningszetel en hoorde hoe op de vraag van aarts bisschop Fisher of men bereid is haar als Koningin eer te bewijzen, de aanwezigen riepen: „God save Queen Elizabeth". Vervolgens kwam de beëdiging. Elizabeth zwoer haar Britse volk, het ge menebest en de koloniën te zul len regeren in overeenstemming met de wetten ook beloofde zij het Anglicaanse geloof in Enge land te zullen handhaven. Daarna begon het meest mystie ke deel van de plechtigheid: de zalving. De Koningin en alle le den van haar gevolg knielden neer, terwijl de aartsbisschop bad, dat over de souvereine de geest van wijsheid en beleid moge wor den uitgestort. Terwijl het koor zong „Veni Creator spiritus' (in het Engels) nam de Koningin zon- ,Radarvuur toren" aan de wal Naar wij van de directie van het Nederlandse radarproefsta tion vernamen, heeft dit station van de departementen van Ma rine en Economische Zaken op dracht ontvangen om in Neder land de zgn. Ramark, een stel sel van centimeter-golfbakens men zou het kunnen vergelijken met radarvuurtorens aan de wal tot ontwikkeling te brengen. der statiekleed plaats op de kro ningszetel boven de „stone of scone". aan het oog van de aan wezigen onttrokken door een bal dakijn welke edragen werd door vier ridders van de kouse band. De aartsbisschop zalfde Hare Majesteit het hoofd, de handen en de borst met gewijde olie. Bekleding en kroning. Een der meest spectaculaire on derdelen van de dienst in de ab bey vormde de bekleding: het overhandigen aan Hare Majesteit van de symbolen van haar ko ningschap. Eerst bekleedden de verschillende bisschopen de vors tin met de colobium sindonis, een kledingstuk zonder mouwen en de supertunica, een goudlaken mantel afgezet met karmozijn rode zijde. Achtereenvolgens werden daar na aan Elizabett overhandigd de gouden sporen (ridderschap) en het zwaard van lerechtigheid. De Koningin bracht volgens het cere monieel dit zwaard naar het al taar. ten teken dat zij het offert in de dienst var God. De ridder die dit zwaard tevoren gedragen had, kocht het eveneens traditie getrouw af voor honderd nieuwe shillings om het de rest van de te houden. Na het zwaard kwa men nog de gouden armbanden (oprechtheid en wijsheid), de gouden rijksappel, de kronings- ring (trouw), de scepter met het kruis (koninklijke macht) en de roede met de duif (barmhartig heid). Toen was het ogenblik van de eigenlijke kroning gekomen. De aartsbisschop plaatste in een be klemmende stilte de met talrijke juwelen versierde kroon van de Heilige Edward op het hoofd van de jonge Koningin; daarna brak er in de abbey een machtig ge juich los. Edelen zetten allen hun kroontje op het hoofd. En terwijl trompetten schalden en het koor de lofzang „Wees krachtig en van goede moed" zong, begonnen bui ten kanonnen te vuren en dron gen saluutschoten tot in de kerk ruimte door. Nadat vervolgens alle kerke lijke en wereldlijke autoriteiten Hare Majesteit hun trouw en hul de hadden betuigd, knielde Eliza beth, tezamen met haar echtge noot, Hertog Philip van Edin burgh, voor 't altaar neer om de communie te ontvangen. Daarna hief het koor het „Te Deum" aan de St. Edwards kapel waar haar staatsiemantel vervangen werd door een purperen kleed. Onder het zingen van het „God have the Queen" verliet de stoet de abbey in dezelfde volgorde waarin ze haar enkele uren tevoren was bin nengegaan: voorop Anglicaanse geestelijken, vertegenwoordigers van de vrije kerk van Schotland, de domheren van Westminster en hoge officieren van de verschil lende rodderorden: daarna 'n lan ge stoet van standaarddragers, on der meer die van de gemenebest- landen, leden van Elizabeths hof houding, enkele parlementsleden en de Knights of the Charter; vervolgens de Hertog van Edin burgh, geflankeerd door leden van zijn hofhouding. Het slot van de stoet werd gevormd door edel lieden die de verschillende em blemen van de koninklijke macht droegen, de bisschoppen en ten slotte de Koningin zelve met haar lijfwacht. plechtigheid getrokken voor zich en begaf de Koningin zich naar In de kinderkamer en aan het front LONDEN, 2 Juni (A.P.) Koningin Elizabeth stond van morgen om voor zeven uur op. Voor zij haar officiële taak op deze dag zou beginnen ging zij naar de kindervertrekken om haar zoon en dochter, prins Charles en prinses Anne, te begroeten. Prins Charles zal langs een geheim gehouden weg naar de Westminster Abbey worden gebracht. Aan het Koreaanse front bombardeerden kanonniers van het gemenebest vandaag Noor delijke stellingen met tonnen rode, witte en blauwe rook- granaten ter gelegenheid van de Kroningsdag!! (Van onze eigen verslaggevers De slapeloze nachten, de bijna winterse temperatuur, de gure wind, de striemende regenvlagen en alle opofferingen, welke honderdduizenden Britten en hun buitenlanders zich meer dan vier en twintig uur hebben getroost, zijn rijkelijk beloond. De tallozen, die al die ontberingen leden, zijn ruimschoots schadeloos gesteld. Zij waren getuigen van een stoet, zo impo sant en groots als slechts een Engelse kroningsstoet kan zijn. Vanmorgen was alle narigheid vergeten, ook al deed het weer zijn best 0111 typisch Engels in de minder gunstige betekenis van het woord te zijn. Stralend weer zou ongetwijfeld de pracht en staatsie van de kroningsstoet nog beter hebben doen uitkomen. Maar wie van de toeschouwers heeft zich dat gerealiseerd? Om vier minuten voor half elf vertrok Koningin Elizabeth met haar gemaal. Hertog Philip van Edinburg, in de honderd en twee en negentig iaar oude kronings koets van Buckingham Palace naar Westminster Abbey. De cavalerie van het Hof in glinste- (door Katherine Pinkham) LONDEN, 2 Juni Koningin Elizabeth de Tweede draagt van daag op de kroningsdag een met juwelen bestikt kleed van witte satijn. De japon is een meesterlijk staaltje van symboliek, eenvoud en goede smaak. Maandenlang heeft men het ontwerp geheim gehouden. Het lijfje is strak en heeft een enigs zins hartvormige uitgesneden halsopening. De mouwen reiken tot halverwege de elleboog en zijn aan de buitenkant iets langer dan aan de binnenkant. De wijde rok, die van achteren in een korte sleep eindigt, is ge borduurd met elf afzonderlijke emblemen: vier van de Britse eilanden en zeven van de landen van het Gemenebest. Deze zijn wat kleur en stof betreft zp goed samengesmolten, dat de totaal indruk er een is van bescheiden elegance. De emblemen zijn: de Engelse tudor roos, de look van Wales, het Ierse klaverblad, de Schotse dis tel en verder het Canadese espen blad, de Australische acacia, de varen van Nieuw Zeeland, de pro- tea van Zuid-Afrika, de beide van elkaar verschillende lotusbloe men van India en Ceylon, en de tarwe, katoen en jute van Pa kistan. De Koningin en Norman Hart- nell, de ontwerper van de japon, achtten het juist, al deze emble men in de versiering te verwer ken. Het lijfje heeft alleen het fijne ruitmotief van parels en kristal, waarmee de gehele stof is over dekt. Rond de bovenkant van het lijfje, rond de mouwen en bene den rond de zoom van de japon is een rand van gouden kristallen, diamanten en parels gestikt. Deze band wordt over de rok driemaal herhaald. Op elke mouw is een bleekrose tudor roos geborduurd. Beneden de taille loopt het lijf je uit in een motief van bloembla den, waarvan de eerste rij ge borduurd is met kleine lookbloe- men in witte zij en diamanten en met zachtgroene blaadjes. De tweede rij bloembladen, die groter zijn dan de eersten, ver toont het klaverblad in zacht groene zijde, zilverdraad en dia manten. Vervolgens komt een rij van weer grotere bloembladen be werkt met de Schotse distel in zacht mauve en groene zijde en amethysten en met diamanten dauwdruppels. De onderkant van de rok is ge borduurd met een steeds her haald motief, waarin alle symbo len van de gemenebestlanden rond een grote tudor roos zijn ver werkt. Het motief is samengesteld uit schitterende juwelen en pas tel rose, groene en gouden zijde. Kosten niet te schatten. Wat de japon heeft gekost is niet bekend. Een woordvoerder van Hartnell zei: „Ik geloof niet, dat het mogelijk is een prijs te noemen", waarbij hij er op wees, dat zes speciaal geschoolde bor duursters 3.000 uren gezwoegd hadden op het borduurwerk al leen. De drie voornaamste mede werksters van Hartnell maakten onder toezicht het kleed. Het is onmogelijk in geld de moeite uit te drukken, welke alle medewerkers van Hartnell aan het kleed besteed hebben. De juwelen zijn geen werkelijk kostbare juwelen, maar de ge bruikte materialen zijn allemaal van de fijnste soort. Baljaponnen van de beste kwaliteit met door diamant versierd borduurwerk voor cliënten van de duurste Pa- rijse en Londense modehuizen kosten gewoonlijk 1.000 tot 1.500 dollar. De Koningin draagt verder lan ge handschoenen en een diaman ten halssnoer. Toen zij naar de Westminster abbey reed, had ze een met juwelen bezette diadeem op het hoofd en een mantel van rood fluweel en hermelijn om de schouders De mantel is nieuw. Het plan om de mantel, die ook haar vader Koning George VI gedragen heeft te gebruiken, is -niet uitgevoerd. Ook het gewaad en de sleep van purper fluweel en hermelijn, die de Vorstin droeg toen zij zich met de imperiale kroon op het hoofd vertoonde, zijn nieuw. In de kerk droeg Elizabeth over het kroningskleed op verschillen de ogenblikken tijdens de plech tigheid een wit kanten en linnen gewaad zonder mouwen, een tu niek van goudbrokaat gevoerd met rode zijde en de stijf gebor duurde gouden koningsrobe. Het geheim van het witte kro ningskleed werd gisteren bij Hart nell onthuld aan de pers. Tien tallen verslaggevers en fotografen bezichtigden er schetsen en staal tjes van stof en borduursel. rende borstkurassen. militaire orkesten en hooggeplaatste mili tairen begeleidden de gouden koets. De Koninklijke stoet werd geopend door de parade-inspec teur van het ministerie van oor log. kolonel B. J. O. Burrows. Achter hem reden vier leden van de hofcavalerie. twee militaire orkesten en duizend leden van de Garde en de Koninklijke Ar tillerie. Dan kwamen admiraals, veldmaarschalken. generaals, luchtmaarschalken. hoge officie ren van de strijdkrachten van 't Gemenebest en veldaalmoeze- niers. sommigen van hen te paard, anderen te voet. weer an deren in open rijtuigen. Het Koninklijk escorte van officieren uit het Gemenebest, koloniale contingenten, de Ko ninklijke lijfwacht in Tudor-uni- formen. de Koninklijke schuite voerder met twaalf iollemannen. 'n orkest van de Garde te paard en de eerste en tweede afdeling van het Koninklijk escorte gin gen de kroningskoets vooraf. De koets, getrokken door acht grijze paarden, werd gevolgd door tal van ruiters, onder wie de „Lord High Constable" Veldmaarschalk Burggraaf Alenbrooke. het hoofd van de Koninklijke lijfwacht, de Graaf van Onslow en de adju danten van de Koningin, admi raal Graaf Mountbatten en de Hertog van Gloucester. Adjudan ten. stalmeesters, rijknechten en de derde en vierde afdeling van het Koninklijke escorte sloten de stoet. Van Buckingham Palace reed de schitterende stoet over The Mali naar Trafalgar Sauare en vandaar via Northumberland Avenue en langs Victoria En- bankment naar Westminster. Om elf uur kwam Koningin Eliza beth met haar gevolg bii de Abbey aan. Drukte bij Westminster Abbey. Bii Westminster Abbey was 't de gehele morgen reeds een drukte geweest van belang. Om zes uur 's ochtends al kwamen de eerste niet-oficiële gasten, die tot de historische abdij waren toegelaten, daar aan. Om kwart voor negen arriveerde er de Lord Mayor, die niet zijn stoet van Mansion House vertrokken was. Daarna kwamen met korte tus senpozen steeds meer officiële gasten de Abbèv binnen eerst enkele verwanten van de Ko ningin, dan in een stoet van zeventig auto's de vertegen woordigers van vreemde mo gendheden met inbegrip van de DROOM EN NACHTMERRIE TEGELIJKERTIJD De gouden staatsiekoets, waar in Koningin Elizabeth vandaag iiaar todht naar en van West minster Abbey maakte is ,,'n droom om te zien, maar een nachtmerrie om in te rijden". Aldus het oordeel van dege nen, die ooit van die koets ge bruik hebben moeten maken. Het grootste ongemak van het vier ton zware gevaarte is, dat het pleegt te zwaaien en te schommelen als een schip in vliegende storm, wanneer het door acht paarden door de straten getrokken wordt, de bewegingen van de Koningin bij het wuiven en buigen naar het publiek zijn zelfs al vol doende om de koets aan het zwaaien te krijgen. Een 73-jarige Engelse dame, mevrouw Zoe Neame, heeft Zondagmorgen om 9 uur als eerste haar plaats ingenomen op de tribune langs de route, die de Kroningsstoet van daag zal gaan. Zij verklaarde, dat zij voldoende levensmidde len had meegenomen en warm genoeg was gekleed, om 't tot Dinsdagmiddag te kunnen uit houden. Mevrouw Neame is ervan overtuigd, dat ze „best zal kunnen slapen" op de hou ten balken van de tribunes. Ze zit aan de voet van het stand beeld van Karei I op Charing Cross, en zij zal de vierde Co ronation in haar leven zien. vorstelijke personen uit het bui tenland. vorsten uit gebieden binnen het Engelse Gemenebest, de premiers uit de Gemenebest- landen. de prinsen en prinsessen va-. Koninklijke bloede en ten slotte Koningin Moeder Elizabeth en Prinses Margaret. Ook elders in de Londense City hadden de honderdduizenden toe schouwers in de vroege morgen uren al afleiding genoeg. Een legertje van twintigduizend po litiemannen was druk in de weer de kroningsroute voor de stoet vrij te houden. Om half negen was de route geheel met troepen afgezet. Op gevaarlijke punten langs de route waren versperrin gen" van holbuishekken ongericht om het mogelijk opdringende pu bliek binnen de perken te hou den. De op de been gebrachte politiemacht bestond voor de helft uit Londense ..Bobbies", vijfduizend man werden uit de provincie gerecruteerd: voorts werden twee duizend man hulp politie en drieduizend man mili taire politie en andere specialis ten van het leger opgeroepen. Stoet van zeven kilometer. Om kwart over twee ongeveer zette het eefste deel van 'n ruim zeven en een halve kilometer lange kroningsstoet zich in be weging voor de terugtocht van Westminster Abbey naar Bu ckingham Palace. Eerst een uur nadien verliet Koningin Eliza beth de abdij, waar zij zojuist was gekroond. Tegen half viif arriveerde de ionge vorstin weer op het paleis. Bijna een uur had de stoet nodig om een bepaald punt voorbij te trekken. Tien duizend man troepen liepen er in mee. onder wie tweeduizend uit het Gemenebest en vijf hon derd uit de koloniën. Ook de buitenlandse vorsten, de premiers van het Gemenebest, de Ko ninklijke Prinsen en Prinsessen en de naaste familieleden van de Koningin reden in de stoet mee. Trafalgar Square was het punt. waar de meeste toeschouwers hadden getracht een plaatsje te vinden. Daar passeerde de stoet driemaal. Eenmaal tijdens de tocht naar Westminster Abbev en twee maal op de terugweg naar Buckingham Palace. Geen wonder dan ook. dat ieder pro beerde on Trafalgar Square een uitkijkpost te bemachtigen. Gis teravond al stonden de mensen er enkele rijen dik tè wachten op het grote ogenblik. Geen re- K.V.P. VERGADERDE MET DUITSE ZUSTERPARTIJ Gedurende het afgelopen week einde hebben in Den Haag ver tegenwoordigers van de Kamer fracties en het partijbestuur van de Katholieke Volkspartij verga derd met afgevaardigden van de Christlich Demokratische Union, uit Westduistland. Onderwerpen van gesprek waren met name het economisch beleid sinds 1948 in Westduitsland en de sociaal-eco. nomische ontwikkeling in Neder land. Van Duitse zijde gaf de mi nister van Economische Zaken der Westduitse Bondsrepubliek, prof dr. Erhard, een uiteenzet ting over de sociale marktecono mie, die tot dusver met veel suc ces in Duitsland is toegepast. Van Nederlandse kant hield prof. dr. Veraart een inleiding over de geschiedenis en het ka rakter van de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. De gedachtenwisseling, die on der leiding stond van. prof. mr. L. G. A. Schlichting, toonde aan beide zijden bijzonder grote be langstelling. Japan verzoekt vrijlating oorlogsmisdadigers TOKIO. 1 Juni (Reuter). De bijzondere commissie voor de repatriëring van Japanners over. zee van het Japanse Huis van, Afgevaardigden heeft de Britse regering telegrafisch verzocht ter gelegenheid van de kroning van Koningin Elizabeth gratie te ver lenen aan alle Japanse oorlogs misdadigers die op het Austra lische eiland Manus zijn gedeti neerd. Het Japanse ministerie van buitenlandse zaken deelde Maan. dag mede, dat 38 Japanse oor logsmisdadigers die door Franse rechters zijn veroordeeld, zullen worden vrijgelaten. De president van Frankrijk, Auriol, had toestemming tot deze maatregel gegeven. Scheepsbrand in Liverpool Aan boord van het 1320 ton grote vrachtschip Kilkenny, dat in de haven van Liverpool ligt, heeft een zware brand gewoed. Zestig brandweerlieden hadden vijf uur nodig om het vuur te blussen. De brand woedde in twee ruimen volgepakt met tim merhout en machinerieën. Diefstal goederen watersnoodslachtoffers De politie te Middelburg is op het spoor gekomen van een dief stal van goederen, welke toebe hoorden aan de Stichting „Water snood Zeeland" en bestemd waren voor de slachtoffers van de ramp op 1 Februari. Gearresteerd wer den de Middelburger M. J. J. D. en F. van O. D. zou vijfhonderd dekens hebben ontvreemd. Hij zou deze hebben verkocht aan van O. Voorts zou hij tweehon derd paar knielaarzen hebben ge stolen, die ook door bemiddeling van deze van O. aan de man ge bracht zouden worden. De auto waarmede de laarzen naar Goes werden vervoerd, kon echter wor den aangehouden. genbui. geen gure wind en geen koude kon de goede stemming onder de wachtenden bederven, hoewel hun kleding was door weekt en de dekens die zij voor de warmte hadden meegenomen, konden worden uitgewrongen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 1