Vandaag houdt het Britse Rijk één ogenblik de adem in Britse expeditie bedwong hoogste top ter wereld Londenzoals het gisteravond was Verdrag voor wederzijdse verdediging met Z-Korea Fausto Coppi onttroonde Kohlet op hoogste pas Elizabeth heeft het plechtige uur in meditatie afgewacht Televisie gaat cloor 114,8 Millioen Arrestaties in Suezzone eider moet der zijn" berichten Dit is bijna niet te beschrijven Diepe ontroering in Rampenfonds ELKE SCHENKTU WINST0N-SAIEM FIELDS USA Kroningsgeschenk Uit Nepal Mount Everest ovenvonnen Rhee stelt Eisenhower voor: Dan aanvaarding van V.N.-bestandsvoorwaarden U.S.-iïidustrieëii naar Nederland Ronde van Italië Plotseling sloeg gids achterover STRAALJAGER NEERGESTORT T.O.P. bleef baas over Vliegensvlug verwachting ld door het KNMI geldig van Dins- ot Woensdagavond (END KOUD ewolkt met regen- erwegend matige ïoordelijke richtin- weer. e van rector n voor N.K.S. voethal ag van de heer M. erwij'k vergaderden ig de jeugdleiders [olland van de Ned. nd, afd. voetbal, ■an der Zalm begon st met een korte over de taak van ider", zei hij, „moet zijn". Hij moet er alleen voor zorgen, ns, die onder zijn op tijd voor voet- ig zijn, maar boven ra de sportiviteit en rmede samenhangt, ijn taak is de jeugd ies te kunnen dra- onderling goed te het spel te spelen Minzucht mar er cp tg niet „bij" zijn. tuserie van de rec- t in een verheïde- enwisseling. waarin s duidelijk werd Zondags voor 12 u. trainen volkomen is en dat een welr niet is toegestaan, de van de vergade- paald, dat de cur- dleiders in Januari Tenslotte bleek er voor de feestmid- ïi te zijn, dat alle aarten van de hand 3chool Alkmaar ijzersexamen dames: W. Smit te laar te Alkmaar; K. 3 Oude Niedorp en mbrosius te Alk- 1 te Hoogkarspel en )orn. t Amsterdam i aangevoerd. 1ste 0, 2e 2.63—2.85, 3e kg gesl. gew.; 260 soort 2-24—2.26, 2e kg gesl. gew.; 82 n 1.101.15 per kg. aaap en 3 vette kal- tering. VEEMARKT iMAAR 1 Juni. 6 paar- 105 koeien f600 lste kwal. 2.80 -2.80, overige soor- per kg; 116 nuch- f3065; 14 vette 25 per stuk; 3 lam- rkens; vleesvarkens ire varkens 1.86 varkens 1.701.86; 68 per kg. ig tot de vraag, was an koeien vandaag ig. Dientengevolge aed geweest en ble- gelijk aan die van en. ilijk geringe kwan- werd vlot en duur oteripg was; levend it fl.8Q en uitge- r kg. wantum varkens genoeg om aan de ten voldoen. Daar- prijzen en was het vlug. De voor de gegeven notering ïg het gewicht. Exportveiling 1 Juni. Bevelan- r 100 kg; komkom- r 100 stuks; toma- 1.45 per 100 kg; -46 pe,r 100 stuks; spinazie 9—35; per 100 kg; sla 100 stuks; andijvie kg; raapstelen 4 1221.50; bospeen 24; selie 4.5011; 100 bos; aardbeien s; asperges 128 s. 13.000 kg. 44; kl. aardappe- iOOO kg. rabarber runi Bospeen 30 1 1420; waspeen 1,90—2,10; kropsla nen 2,052,15; an- perselein 1114; 48;'bloemkool II s I 1,051,25; as- 02. W, 1 Juni Ban anen (Boerennote- tarwe f 27—27,50; -27,25; rogge 27,50 st 27,50—28; win- haver 26,5027; 4046; capueij- ruine bonen 90: -58; bl. maanzaad 3032. Alles per Juni. Vroege —50; late aardap- 0; spinazie 18—36; bieten 601.40; 2.61; snijbonen 14—17; sla 2,60— 1643; komkom - ndsla 311; aard- 4. 3, 1 Juni. Schotse 34; Bevelanders, bonen z. dr. 170; 120; peulen 105 ers 2436; bloem- >inazie 846; pos- la 2.504; andijvie ar 1022; bospeen —26; aardbeien0.28 van 2 ons. Dinsdag 2 Juni 1953 Pigina b LONDEN, 1 Juni Elizabeth de tweede wacht in een geest van de grootste rust op het plechtige uur van haar kroning. Zij is blijkbaar geheel gereed voor de Konin ginnerol, welke haar toebedeeld is. Dinsdagmorgen vroeg zal zij met haar echtgenoot aan hare zijde met de gouden koets der koningen naar de Abdij van Westminster rijden. Daar zal Elizabeth voor de ogen van ruim 7500 mensen onder wie haar fa milie, de hoogste geestelijken van het land, de Peers van het Keizerrijk en de Staats hoofden van vele naties gekroond worden. Haar naam zal opgenomen worden in de rij voorouders, die in de afgelopen 1000 jaar koning van Groot-Brittaunië zijn ge weest. Uit hofkringen is vernomen, dat zij vandaag volkomen rustig was. Zij deed als gewoonlijk haar staatszaken af en gaf ter ere van de minister-president van Groot Brittannië en de Naties van het Gemenebest een lunch op Buckingham Palace. Als zij het voorbeeld van haar vader, wijlen George de Zesde, volgt, zal zij korte tijd voor de kroning naar de Abdij van Westminster gaan om te bidden en te mediteren. Londen verkeert inmiddels in een staat van uitgelaten hysterie. De talloze duizenden, die zich in de City verdringen, steken elkaar aan of zijn vaak onbe schrijfelijk ontroerd. Vandaag heeft 't wat geregend. Maar de mensen, die reeds 48 uur van te voren langs de tien kilometer lange route van de stoet plaatsen ingenomen hebben om maar niets van het machtige schouwspel te missen, trokken zich niets aan van al het hemel water. Op de grote dag zelf worden meer regen, koele wind en lagere temperaturen verwacht. De duizenden, die op de over dekte tribunes langs de kronings route zitten zullen er weinig hin der van ondervinden en uit niets blijkt, dat de tienduizenden ande ren om de regen en de koude zul- ien wegblijven. Velen zijn uitgerust met dekens, slaapzakken, levensmiddelen draagbare kacheltjes. i Omstreeks twaalf uur vanmid dag stonden de mensen al drie rijen dik op Trafalgar Square. Een aantal van hen had er al de gehele voorafgaande nacht ge staan. De koninklijke stoet zal Trafal gar Square driemaal passeren. De inwoners van Londen liepen langs de in elkaar gedoken be langstellenden die trachtten te sla pen tegen lantaarnpalen* en hek ken langs de trottoirs. Om zes uur 's avonds was het plaveisel vol met zittende mensen, acht tot vijftien rijen achter elkaar. De menigte was ondanks de slechte weersomstandigheden opgewekt: zij jouwden de regen uit en juichten de zon toe, als deze door de wolken brak. Viel er weer regen, dan verscholen zij zich onder regenjassen, dekens en zakken om droog te blijven. Prins Charlie. De vierjarige blonde prins Charlie heeft vandaag de aan dacht van zijn moeder afgeleid door kiekeboe te spelen met de grote menigte voor het Bucking ham Palace. „Wij willen de Koningin zien", zo luidde het spreekkoor van de duizenden, die ondanks de stort buien in de morgen urenlang, ge duldig voor het paleis ^gewacht hadden om een glimp op te van- sen van de Koninklijke Familie. Honderden hebben vannacht op het gras geslapen. De Koningin verscheen echter niet. Toen om 10 uur de wacht werd afgelost, keken enige leden van het personeel van het paleis uit .de ramen van de eerste etage toe. De menigte drong op naar voren onder het opgewonden geroep van: „Het is de Koningin de Koningin. Teleurgesteld deinde de menig te weer terug, toen de vergissing duidelijk werd. En toen kwam het prinsje in een licht blauw pakje voor een raam op de tweede etage te voorschijn. Hij had het kanten ZEGT REGERING 'sGRAVENHAGE, 1 Juni. Naar wij vernemen heeft het ka binet zich na ernstig beraad in principe uitgesproken voor voort zetting van de Nederlandse tele visie-uitzendingen, ook na de experimentele periode, die op 1 October a.s. zal eindigen. Tevens is de regering van oor deel, dat de zendtijd zal moeten worden uitgebreid. Over de ter zake te treffen voorzieningen, waarover nog met verschillende instanties overleg wordt gepleegd, pl de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschapen zo spoedig mogelijk voorstellen aan de Staten-Generaal voorleggen. gordijn op zij geschoven en wuif de lachend naar de mensenzee voor hem, waaruit de kreet op steeg: „Daar is hij." De menigte zwaaide terug en honderden moeders tilden hun kinderen op om Charlie te zien, die één van de pupulairste figu ren van de Koninklijke Familie is. Het gordijn ging weer even snel dicht als het open gegaan was en het prinsje verdween. Maar enige ogenblikken later ging het gordijn weer opzij, terwijl de band van de grenadiers een van de gelief koosde liedjes van Charlie „The teddy bears picnic' speelde. De menigte barstte in toejuichingen uit. Een seconde later verscheen een nurse achter het prinsje, dat weer even snel verdween als zo juist. Kort daarna deed één van zijn vriendjes, een grotere jongen verscheidene pogingen om al die drukte voor het paleis te zien, en j maar hij werd iedere keer weer teruggetrokken, terwijl de menig te brulde van het lachen. Charlie's ongewilde pogingen om in het voetlicht te komen, zul len hem misschien een schrobbe ring van zijn ouders bezorgen, maar deze gewone jongensachtige nieuwsgierigheid voor drukte, sol daten, kapellen en uniformen had gelukkig de spanning gebroken van de duizenden, die zo lang hadden gewacht op hun Koningin. Het ergste zou kunnen zijn, dat hij de kroning in de Westminster Abdij niet zou mogen zien, want dat is hem als beloning toegezegd, indien hij een zoete jongen is. niet koninklijk? Naar verluidt hebben sommige hofdignitarissen bezwaar gemaakt tegen zijn aanwezigheid, omdat zij bang zijn, dat hij de plechtigheid zal verstoren door hardop te pra ten. Zijn gedrag in de kerk schijnt, hoe kan het anders, enige keren gewoon jongensachtig en niet ko ninklijk geweest te zijn. Koningin Elizabeth en de Hertog van Edin burgh hebben er echter op aan gedrongen, dat de prins ten min ste een half uur in de abdij mag zien. Daarna zal er voor hem en zijn vriendjes in het paleis een feestje zijn met ijs en gebakjes. De Koninklijke Familie probeert Charlie de jeugd van een gewone jongen te geven. De Koningin zou de kindermeisjes gevraagd hebben haar niet als majesteit in de aan wezigheid van Charlie aan te spreken. Na vele dagen van steeds groter wordende opwinding is de stad nu bijkans buiten zichzelf. In de abdij van Westminster zijn de voorbereidingen vandaag voltooid. De kroonjuwelen, de schitteren de attributen van de kroon, welke bij de kroningsplechtigheid zo'n grote rol spelen, zijn vandaag naar de abdij gebracht en brengen daar, streng bewaakt, de nacht door. Deze pronkstukken, die gewoon lijk in de Tower te zien zijn, wer den enkele dagen geleden in het geheim naar de kroonjuweliers overgebracht om voor de kroning opgepoetst en gereedgemaakt te worden. De steen van het Lot of de Stone of Scone, zoals de Schotten zeggen werd geplaatst onder de troon van Koning Edward, een van de drie zetels, waarop de Koningin morgen zal dienen plaats te nemen. Acht „yeomen warders" hebben buiten de Jeruzalemkamer van de abdij, waar de schatten voor de plechtigheid klaar liggen, de wacht betrokken. Onderwijl heeft de politie haar waarzaamheid verscherpt. In de loop van heden werd de gehele kroningsroute zorgvuldig nage gaan. Zelfs riolen en kabeltunnels onder de wegen werden onder zocht. De 17.000 man gemenebest- en koloniale troepen, die bij de kro ning worden ingeschakeld, zijn ondergebracht in Kensington Gar dens. Elke dag worden voor hen een 5 stuks vee en 300 schapen geslacht. Er zijn voor hen vijf afzonderlijke keukens ingericht, namelijk voor de Pakistani, de Goerkha's, de Ceylonezen en de West-Afrika, alsmede een keuken voor Europese kost. 's-GRAVENHAGE, 1 Juni. In het Nationaal Rampenfonds is tot nu toe f 114,8 millioen bijeenge bracht. Zaterdag was de stand f 114,7 millioen. AUTO VAN PRINS BERNIIARD KON NIET VERDER LONDEN, 1 Juni. Uitbundig toegejuicht door een zeer dichte menigte, die zich rondom zijn auto verdrong, was Prins Bernhard vandaag gedwongen op de Mali te Londen zijn auto te verlaten en te voet verder te gaan naar „York House", waar hij logeert. Dit was een welkome gelegenheid voor amateur-fotografen, die naast hem kwamen lopen om foto's te nemen. DE ROSENBERGS ZULLEN STERVEN NEW YORK, 1 Juni. De fede rale rechter Irving Kaufman heeft vandaag geweigerd de doodvon nissen van de veroordeelde atoomspionnen Julius en Ethel Rosenberg te wijzigen in 20 jaar gevangenisstraf. Ook weigerde Kaufman de exe cutie uit te stellen. Het Amerikaanse Hof van Ap- Mobammedanen van Oost- ertrpèl heeft zich een uitspraak over een soortgelijk houden. verzoek voorbe- (Advertentle) in iedere RICHMOND zijn verwerkt de edele "5L0 W-S M 0 KE"VI RGIN IA tabakken, afkomstig van de beroemde Ctx dut iwt' LONDEN, 1 Juni. Volgens een te Londen ontvangen bericht is de Britse Mount-Everestexpeditie er in geslaagd de hoogste top van de wereld te beklimmen. Dit is de eerste maal in de geschiedenis, dat deze top door mensenvoeten is betreden. Het bericht werd Maandag avond te Londen bekend gemaakt in een extra-editie van de „Times", die onder de toeschouwersmenigte te Londen werd verkocht. Volgens het bericht zijn twee leden van de expeditie, n.l. de 34- jarige Nieuw Zeelander E. P. Hil lary en de 39-jarige Sjerpa En- sing, er op 29 Mei in geslaagd de top te bereiken. De Britse expeditie verliet haar basis in Katmandoe, in Nepal, op 10 Maart. Met 362 dragers, 20 sherpa gidsen en ongeveer 5.000 kilo bagage trokken de 13 Britten onder leiding van de kolonel John Hunt de bergen in. Men was uit gerust met speciale zuurstofappa raten, nodig voor de laatste klim in de ijle lucht. Het gezelschap beschikte over twee uitvoeringen, een waarbij 100 procent zuurstof wordt toegevoerd, en een ander waarbij een zeker percentage bui tenlucht in het circulatiesysteem wordt toegelaten. In het verleden vormde vooral het gewicht van de zuurstofappa raten een belemmering. Slaapzakken, tenten, kleding en zijn om de feitelijke kroning te schoeisel van de expeditie zijn alle speciaal ontworpen en ge richt op bescherming tegen de felle koude en de stekende zonne brand. Men maakte gebruik van legerrantsoenen (eompo). De expeditie deed haar aanval op de „godin-moeder van de sneeuw' van het Zuiden-Nepal-uit. De mannen droegen drie vlag gen met zich mede, de Britse, de vlag van de Verenigde Naties en de vlag van Nepal, om deze op de top te planten. De Zuidelijke rou te was reeds in 1951 verkend door een Britse expeditie onder leiding van Eric Shipton, en ook de Zwit serse expeditie van het vorige jaar trachtte de berg van die zijde te beklimmen. Daarvoor had men steeds geprobeerd de top van Ti bet uit te bereiken. Op weg naar de top moesten de mannen grote oppervlakten met zeer gevaarlijk ijs en „slechte" sneeuw oversteken, waaronder diepe afgronden liggen. Een klei ne verkenningsgroep ging steeds WASHINGTON, I Juni Naar gemeld wordt, lieeft de President van Zuid-Korea, Singman Rhee, voorgesteld dat President Eisenhower een overeenkomst tekent waarin sluiting van een verdaag voor wederzijdse verdedi ging met Zuid-Korea wordt beloofd. Op die voorwaarde zou Zuid-Korea bereid zijn het verzet tegen de bestands- voorwaarden van de V.N. op te geven. Zuid-Korea zou ook militaire en financiële hulp van Amerika moeten krijgen. Van gezaghebbende zijde ver luidt, dat Syngman Rhee dit voor stel heeft gedaan door bemidde ling van de Amerikaanse ambas sadeur te Seoel. Aangenomen wordt, dat het Zuid-Koreaanse voorstel vanoch tend is besproken op een bijzon dere vergadering van de Ameri kaanse Nationale Veiligheidsraad. Over de volgende punten zou volgens de Zuid-Koreaanse presi dent van te voren overeenstem ming moeten worden bereikt. 1. Amerika belooft het sluiten van een verdrag met Zuid-Korea, op grond waarvan onmiddellijk hulp wordt verleend als de com munisten na de totstandkoming van een bestand opnieuw zouden aanvallen. Deze hulp zou moeten worden verleend onafhankelijk van wat de Verenigde Naties zou den doen. 2. Amerika belooft militaire en economische hulp op grote schaal. 3. Gelijktijdige terugtrekking van alle buitenlandse troepen, de communistische en die van de V.N. inbegrepen, na totstandko ming van een bestand en wanneer de gevangenen zijn uitgewiseld. 4. Amerika belooft dat het niet zal trachten en ook de V.N. niet Zuid-Korea te verhinderen de beide landsdelen te verenigen als men het eenmaal eens is over een bestand. Dit laatste, aldus de zegsman, betekende niet dat Zuid-Korea gebruik van militaire macht te gen Noord-Korea beoogde na een oestand. maar uitsluiten deed het zulks toch klaarblijkelijk ook niet HOOGOVENS OFFERDEN 3 TON voor rampslachtoffers 's-GRAVENHAGE Het Natio nale Rampenfonds heeft wederom een gift ontvangen van de Ko ninklijke Nederlandse Hoogoven- en Staalfabrieken te IJmuiden, thans van ruim f 78.000. Hierdoor is het totaal van de door de hoog ovens aan het Nationale Rampen fonds afgedragen gelden uit inza melingen onder personeel en di rectie en uit overwerk gekomen op bijna f 300.000. REGERINGSVERKLARING OCTOBER-AFFAIRE UITGESTELD DJAKARTA. De Indonesi sche regeringsverklaring over de afwikkeling van de 17-October- affaire, welke 3 Juni voor de openbare parlementsvergadering zou worden afgelegd is op ver zoek van de regering uitgesteld tot na het „Lebaran"-reces. De regering is van mening, dat in verband met het stadium, waarin de afwikkeling zich thans bevindt, de verklaring beter kan worden uitgesteld. Het parlement is na stemming hierover in meerderheid accoord gegaan. 12e LUSTRUM VAN SANCTUS AUCUSTINUS Van Woensdag 3 tot Maandag 8 Juni zal te Leiden het twaalfde lustrum van de Leidse Katholieke Studentenvereniging „Sanctus Augustinus" feestelijk worden herdacht. vooruit, gewapend met een soort „lawine-geweer', waarmee zij losse en gevaarlijke sneeuw, die lawines zou kunnen veroorzaken, uit elkaar schoten. MODERNE GEVANGENISSEN Indien de Staten-Generaal daar voor tienduizend gulden beschik baar willen stellen zal een kleine studie-commissie plannen ontwer pen voor een juistere huisvesting van gevangenen. Een wetsontwerp waarbij genoemd bedrag is aan gevraagd, is bij de Tweede Ka mer ingediend. Twee Amerikaanse industrieën hebben verklaard, dat zij fabrie ken in Nederland zullen vestigen. Dit is het resultaat van de reis van minister Zijlstra aan de Ver enigde Staten. De minister van Economische Zaken doet mede deling van deze vestigingen in zijn antwoord op schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer, de heer Nederhorst, die zijn bevreemding had uitgespro ken over het feit, dat de minister zich had laten vergezellen op zijn reis door dr Winsemius die op dat moment zijn ontslag had gevraagd als directeur generaal van het directoraat industrialisatie van het ministerie van Economische Za ken. Minister Zijlstra zegt in zijn antwoord, dat het een voortdu rend streven van de regering is vestiging van dochter-ondernemin gen van Amerikaanse industrieën in Nederland te bewerkstelligen. Met tal van ondernemingen zijn besprekingen gevoerd, met enkele waren deze besprekingen in een vergevorderd stadium op het ogenblik dat hij naar Amerika zou reizen. Gezien de belangen, die hiermede voor Nederland zijn ge moeid, achtte de minister het ge wenst zich bij zijn bezoeken te laten vergezellen door de schei dende, directeur generaal, die de eerste contacten had gelegd. En de Nederlanders? Met viif man gestart, was het duidellik. dat. daar er geen klimspecialist als Nolten onder bevond, de dag van vandaag geen vooraanstaan de prestaties zouden opleveren. Vooral Wim van Est heeft zich echter toch nog uitstekend ge weerd. Met de taaie energie en volharding hem eigen vocht hii zich over de nas heen en arri veerde slechts twaalf minuten na Coppi in Bormio. Hii bezette de 28ste plaats. Suykerbuyck werd 44ste. Roks 57ste en van Breenen 77ste. Dekkers kwam in gezelschap van nog acht anderen na sluitingstijd binnen. Het algemeen klassement deze etappe luidt: na Slechts honderd vijf en twintig kilometer scheidden de 86 ren ners, waaronder ook Dekkers en Suykerbuyck, die in genade wa ren aangenomen door de jury, van de finish, toen zij om kwart over één van start gingen te Bolzano. Honderd vijf en twintig kilo meter. aanvankelijk vlak. maar daarna stijgend tot 2758 meter, de hoogste pas in de Giro. het terrein, waarop Maestro Coppi zijn beslissende aanval zou lan ceren. Zondag had Kohlet hem in de afdaling van antwoord ge diend. thans zou dat niet meer gaan. Maar dat wist de Zwitser, die welgemoed aan de start ver scheen, toen nog niet. Hii kreeg er pas een vermoeden van. oo het ogenblik, dat hii tesamen met Coppi en Fornara. uitloper de Filippis op de steile hellingen en in de haarspinbochten. die twee dagen geleden sneeuwvrij waren gemaakt, passeerde. Drie maan aan de kop? Fausto keek niet eens om, toen hij op zijn pedalen staand, drie, vier, vijf verschrikkelijke rukken gaf, die Koblet aanstonds op twintig meter brachten. Fornara kon zich hijgend nog staande houden. Twee kilometer lang. Daar nog acht kilometer voor de pasovergang moest ook hij de slanke Coppi laten gaan. En deze draaide maar door. draaide de winst van Koblet. zorgvuldig bijeengegaard in on bewaakte ogenblikken, aan pul ver. Vier minuten drie en twin tig seconden na Coppi, en ook nog na Fornara en Bartali. keek Koblet de laagvlakte in. Met de moed der wanhoop begon de daalspecialist aan de opgaaf deze vier minuten in 22 kilometer goed te maken. Dat was echter onbegonnen werk. hoe goed de Zwitser ook reed. hoe veel risico hii ook nam. Drie en halve mi nuut na Coppi snorde hii door de finish. Coppi had in de voor laatste etappe de rose trui ver overd en daarmee de hele Giro. Want de etappe van vandaag is een tamelijk vlakke, die onge lukken voorbehouden aan Ko blet geen kans meer zal geven de minuut achterstand die hii nu. heeft, nog om te zetten in een een schilder die ter plaatse aan voorsprong, hoe klein dan ook. I het werk was, kreeg een schok. 1. Coppi (It) 112.01.05 2. Koblet (Zwits) 112.02.34 3. Fornara (It) 112.06.09 4. Bartali (It) 112.15.13 5. Conterno (It) 112.21.56 6. Ockers (B) 112.25.40 7. Roma (It) 112.25.40 8. De Santi (It) 112.26.11 9. Magni (It) 112.26.44 10. Vine. Rossello (It) 112.2726 11. Giudici (It) 112.30.07 12. Defilippis (It) 112.30.31 13. Van Est (Ned) 112.31.30 55. Roks (Ned) 113.39.47 75. Suykerbuyck (Ned) 115.02.07 76. Van Breenen (Ned) 115.06.29 Nog 77 renners ziin in de course. Blikseminslag in Zuiderkerk A'dam Tijdens een korte, hevige on weersbui, die zich gistermorgen boven de hoofdstad ontlaadde, is de bliksem geslagen in de toren van de Zuiderkerk aan de Klove niersburgwal. Gelukkig sloeg de bliksem door de leidingen, doch de gids, de heer R. Bioem, die juist twee Engelse touristen had rondgeleid en bij de benedendeur stond, kreeg op het moment van de inslag een klap. Hij slopg tot grote schrik van de Engelsen achterover. Nadelige gevolgen on dervond hij gelukkig niet. Ook Alex James overleden LONDEN, 1 Juni Alex James een van de grootste Britse voet ballers aller tijden, is vandaag oj 51-jarige leeftijd overleden. James, die herhaalde malen ir, het Schotse elftal de nationale kleuren verdedigde, bereikte zijr hoogte punt als medespeler var ae Engelse club Arsenal. Tweemaal hielp hij zijn club de Football Association Cup winner en viermaal zorgde hij voor he league kampioenschap. In 1931 speelde James zijn laatste wed strijd. Piloot gedood LOPIK, 1 Juni. Vanmidda; om half -drie is een Thunderje straaljager van de vliegbasis Eind- hoven in Lopikerkapel onder de gemeente Lopik (Utrecht) in eer uiterwaard neergestort. De piloot de 26-jarige reserve-sergeantvlie ger L. G. J. Serré uit Utrecht kwam hierbij om het leven. Om 13.40 uur was de Thunder- jet met nog een straaljager val hetzelfde type van de vliegbasi: Eindhoven opgestegen voor he maken van een oefenvlucht. 21/ km ten Westen van de brug bi Vianen stortte Serré met zijn toe stel loodrecht neer. De anderi Thunderjet is behouden op di basis teruggekeerd. Na het bekend worden van he ongeluk vertrok een commissii van onderzoek onmiddellijk ui Eindhoven naar Lopikerkapel. Weer Brits-Egyptische onderhandelingen CAIRO, 1 Juni. In diploma tieke kringen te Cairo verwach men, dat de Brits-Egyptische on derhandelingen spoedig zullei worden hervat. R.K. Handbalbond district Noord Het is VI. Vlug niet mogen ge lukken TOP een voet dwars li zetten. VI. Vlug was bepaali handbalmoe, want echte spiri ontbrak. Nu had TOP, dat vooi de rust ook niet in vorm speelde maar daarna weer geheel de oudi was, weinig moeite om VI. Vlui elke illusie om de beker ditmaa in bezit te krijgen, te ontnemen St. Victor 2 leverde ook dit maal een opmerkelijke prestatie In de strijd om de lauwerta! moest ook Geel Zwart 2 onder juk van de Obdammer meisje door. We zijn heel benieuwd hoi ver deze meisjes 'het nog zullei brengen. In afd, C. van de adspirantei kwam vandaag de laatste kam pioen van de competitie voor di dag. SEW a verwierf hier he kampioenschap door een royal- overwinning op Alw. Forward s Vermeldenswaard is ook -he gelijke spel van SEW juniorei behaald op WGW a. Dit is he eerste puntje, dat WGW a in di seizpen moest afstaan. TTi+cl n ccpn Senioren 'beker: VI. Vlug—TO) 1—3. Senioren lauwertak: Geel Tm 2—St. Victor 2 01. Junioren A beker: DTS aVZ1 a 4—6; SEW a—WGW a 2—2. A-dspiranten A: VI. Vlug a- WGW b 6-0; Geel Zwart a-WGV a 3—1. C: SEW aAlw. Forward a 7-( CAIRO, 1 Juni (AP) Ee woordvoerder van het hoofdkwai tier van het Egyptische lege heeft vandaag meegedeeld, dat e in de Suez-kanaalzóne circa 5 personen, van Egyptische en ar, dere nationaliteit gearresteer zlin onder beschuldiging van „co laboratie met een buitenlands mogendheid".

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3