Achter de schermen van 'n weergaloze plechtigheid Uitbundige mensenmenigte in feestvierend Londen Vorstin doet een treffend beroep op haar onderdanen Prins Charles toonde zich 'n waar gentleman It rat Behoed de vrijheid; wees verdraagzaam Hogere ambtenaren werken nog slechts onder protest „Moge God allen zegenen" Levend geloof Edelen met broodjes en kroontjes in Westminster Abbey elkaar gebonden Ongeivone sfeer op vergadering Radio-rede van Koningin Elizabeth Britten vol trots over beklimming Mount Everést Hertog van Windsor zag kroning op televisie Maar tenslotte ging de duim toch in de mond Kardi VOi Camp op volle progra Paai na 4 Woensdag 3 Juni 1953 (Van onze verslaggevers) LONDEN, 2 Juni De indrukwekkende plechtigheden in de Abdij van Westminster en alle pracht en praal ook niet zo gemakkelijk. Ze moes ten er al vanmorgen vroeg zijn en dies torsten de edelen behalve hun mantels en kroontjes ook thermosflessen en broodjes mee naar binnen. Overal tussen de graftomben en de standbeelden van Britse groten uit een ver ver leden waarvan de Abbey vol ii. i ii, staat, waren geheime bergplaats- waarmede vervolgens de kromngsstoet door Londen s jes yoor boterhammen en men zag straten trok, zoals wij elders in ons blad beschrijven. een dame verlegen een pakje Een plechtigheid kan men im mers regisseren, maar een féést moeten de rpensen zelf maken. En dat hebben de Britten vandaag gedaan, een feest met tal van dra matische tonelen en humoristische trekjes die de ontzaglijke volks menigten in beweging hielden. Want wat hebben zij moeten doorstaan, de drie millioen toe schouwers die zich in dat deel van het West End bevonden waarlangs de stoet zich voortbewoog. Drie honderd rijen dik stond de me nigte samengepakt op Trafalgar Square, blootgesteld aan de ene regeribui na de andere, van alle kanten opgeduwd en ingekneld. Om vijf uur vanmiddag had den de medische diensten al 4X41 slachtoffers van drukte en uitputting uit de massa bevrijd, en waren 175 toeschouwers naar Ziekenhuizen overgebracht. Maar diezelfde menigte behield haar goed humeur. Overal waar het maar kon had zij in de vele uren die aan de plechtigheden voorafgingen voor eigen amuse ment gezorgd. De resten van sandwiches, klokhuizen van ap pelen, sinaasappelschillen, prop pen papier, melkflessen en kar tonnen dozen stapelden zich in de goten op. Draagbare radio's jen gelden en duizenden sprongen luidkeels zingend en dansend rond. Temidden van het rumoer trachtten velen een beetje te sla pen, in dekens gerold uitgestrekt op de cementen trottoirs. Anderen wikkelden zich in kranten en bonden de bladzijden om als beenkappen. Honderden venters deden beste zaken. In Regentstreet waren vanmorgen vroeg shawls te koop en sierspelden, rood-wit-blauwe riemen en negen verschillende soorten kroningsmedailles, mut sen, boeketjes heide, foto's van de waren de vrucht van een nauwgezette voorbereiding die vele maanden had geduurd. Alles verliep stipt op tijd, een imponerend staal van superieure regie, vanzelfspre kend ook een onontkoombare voorwaarde. Maar mis schien zijn het toch juist ook wel de kleine afwijkingen van het programma, en al wat zich rondom de officiële gebeurtenissen voordeed, die tegen een pompeuze ach tergrond de dag der dagen voor alle Britten het accent gaven, die het geheel „menselijker" maakten. C ..II1.>11 I Koninklijke familie, naamspeld- oCIlOOllllClfe eS 3311 jes, poppetjes, suikergoed, wim pels, kussenslopen, godsdienstige traktaatjes, fruit, sandwiches en dranken. Om half zes begon de BBC haar Light Program door de enorme luidsprekers langs de route door te geven. Zij vroeg hier en daar de mensen welke gramofoonpl'aat zij het liefst zou den horen. „Singing in the rain", zeiden ze. En er werd gejuicht om alles en iedereen: om een werkman die plotseling op de fiets op de Mali verscheen, vro lijk zijn hoed afnam, naar links en rechts boog en toen met een grote boog om het Victoria-monu ment weer van de straat ver dween, om een mager mannetje met een kar, die zand begon te strooien opdat de paarden niet zouden uitglijden, om de meneer in Regentstreet die iedere morgen in zijn hemdsmouwen een rondje hard pleegt te lopen om fit te blijven, en die dat nu niet naliet. De menigte had maling aan de wrange commentaren van de Rus sische spreekbuis, de „Daily Wor ker" die ongeveer als volgt luid den „Stop de kinderen barstens vol met ijs, zwelg bier tot het vat leeg is, gaap de televisiereportage door, maar maak jezelf niet wijs dat de monarchie een waarborg is voor de vrijheid, in Engeland of waar ook ter wereld". Boycot in Egypte CAIRO, 2 Juni. De Egyp- tenaren zullen alleen maar ver slagen van de kroning in bui tenlandse bladen kunnen lezen. De belangrijkste Arabische kranten Al Misri, Al Ahram en Al Akhbar maakten van daag bekend, dat zij de kroning zouden boycotten en er geen verslagen en foto's van zouden publiceren. Het zou wat: in de ondergrond se kon men het meemaken dat een generaal in groot gala-tenu gewoon aan de lus hing en op Piccadilly deed een politieman ge dienstig een stap achteruit om met een fototoestel dat hem door iemand uit de ongelooflijk grote menigte in de handen was ge duwd, een foto van de stoet te maken Bovenop de hekken van St. Jamespark had een juffrouw een prachtige plaats veroverd, tegen alle verboden in. Een agent klom haar zes meter hoog achterna en joeg haar onder hilariteit van de duizenden de smalle richel langs het hek rond totdat hij de jacht tenslotte, onder nieuw applaus staakte. Het meisje gaf als tegen prestatie vanaf het hek in on vervalst Cockney een ooggetuige- verslag van de stoet aan degenen die niets konden zien. De 23-jarige Barbara Bond was helemaal uit Baltimore gekomen, 5000 km. ver, met een fles champagne om op de kroning te klinken. Toen ze in Southampton de „Queen Mary" verliet, hield zij de fles trots om hoog. En toen viel zij en brak in duizend stukken. De uitverkoren gasten in de Westminster Abbey hadden het brood oprapen, dat van haar ge- zangenboek was gegleden. Toen de langdurige dienst ach ter de rug was glimlachten de pairs en hun echtgenoten verlicht. Juwelen gestolen De hertogin van Sutherland ontdekte even voordat zij en haar echtgenoot naar de West minster Abdij zouden vertrek ken, dat juwelen ter waarde van drie honderd duizend gul den waren gestolen. In 1950 werden de hertog en hertogin juwelen ter waarde van 500.000 gulden ontstolen. Enkele ouderen onder hen zagen er onder het gewicht van hun rijke staatsiekleding buitenge woon afgemat uit. Een van hen zette zijn kroontje af, legde het op een vooruitstekende rand en rust te een ogenblik uit. Toen begaf hij zich met wankelende tred naar zijn wagen, terwijl zijn man tel achter hem aan sleepte op het blauwe tapijt dat door de gesta dige regen kletsnat was gewor den. Een andere pair liet zijn kroontje van het hoofd vallen toen hij bij aankomst uit zijn auto stapte. Na de plechtigheid dronk Lady Astor in de Abbey gretig een flesje limonade terwij! vele lords zich met wat hartiger drankjes versterkten. De koningin zelf toonde voor de eerste keer tekenen van vermoeid heid toen zij zich tegen twee uur naar de kapel van St. Edward begaf. Zij wankelde even. Haar marmerbleek gezicht bleef strak en ernstig. Gedurende de gehele plechtigheid had het niet het ge ringste vleugje van een glimlach vertoond. Langs de kroningsroute waren, vreemd genoeg, heel wat meer vrouwen dan mannen te -zien. Er waren heel wat moeders onder hen die hun kinderen ter bescher ming tegen de koude op de arm hadden genomen en zo vele uren lang te wachten stonden, terwijl rond haar de menigte „Tipperary" zong en „Land of hope and glo ry". Gisteravond waren er 28 vre selijke minuten van duwen en dringen nodig om Trafalgar Squa re over te steken, een afstand van honderd meter. Maar vandaag was zelfs dat niet meer mogelijk. De bereden politie moest de koppen van de paarden omhoog houden om te voorkomen dat de mensen letsel werd toegebracht, Rode-Kruis-helpers die flauw ge vallen mensen te hulp wilden ko men droegen de brancards hoog boven hun hoofd om te voorko men dat zij zouden worden plat gedrukt en veertig schoolmeisjes hun juffrouw aan het hoofd, had den zich, teneinde niet verloren te geraken in het gedrang, met touwen aan elkaar gebonden tot grote vreugde van de menigte. LONDEN. Buckingham Palace, de woning van Konin gin Elizabeth, is het enige openbare gebouw in Londen, dat niet is versierd. Desge vraagd verklaarde een functio naris: „Men drinkt toch niet op zijn eigen gezondheid, wel?" Zo was Londen vandaag: de grootste stad ter wereld in feest stemming en boordevol nieuws. De duizenden in Westminster Ab bey schaamden zich niet hun tranen de vrije loop te laten; de duizenden daarbuiten waren ge tuige van de enorme ovatie die aan Prins Bernhard werd ge bracht. Zij zagen de koningin van de Tonga-eilanden in haar losse blouse, een rok tot op de enkels en een schortje van pandana- bladeren, lady Churchill in haar kersenrode mantel en de grijze premier temidden van een es corte van huzaren, op de borst de enorme ster van de Orde van de Kousenband die nog van de eerste Hertog van Marlborough is ge weest en voor deze gelegenheid uit een museum was geleend. Men zag Jacob Malik tijdens de uren die aan de plechtigheid voorafgin gen voortdurend op zijn horloge kijken en Sir William Strang, de Permanente onder-secretaris van het Ministerie van Buitenlandse Zaken gedurende de ceremoniën een ogenblik in onmacht vallen. Hij volgde later thuis de rest van de plechtigheden op het televisie scherm. En wie zal dat ogenblik van de eigenlijke kroning vergeten, toen buiten, op de tribunes, honderden mensen in de regen hun hoofden bogen in gebed en hen die wil den juichen tot stilte maanden? Zo werd de jonge koningin Eli zabeth de Tweede vandaag ver beven ais regerend vorstin van een vierde der aarde en schitte rende nog eenmaal alle glorie \an het Britse Gemenebest. De politie heeft gisteravond be kend gemaakt, dat 6.873 personen het slachtoffer geworden zijn van de reusachtige menigten en het lange wachten in de koude nacht. Van hen moesten 313 in een zie kenhuis opgenomen worden. De Verenigingsraad van de Centrale van Hogere n-ijns- ambtenaren hield Zaterdag te Utrecht een buitengewone ver gadering, waarin de positie van de hogere rijksambtenaren in haar geheel werd besproken, zulks ook naar aanleiding van het vastlopen van de onderhan delingen met de regering in het georganiseerd overleg over een salarisverhoging voor middelbare en hogere ambtenaren. Naar de centrale ons thans mededeelt, kenmerkte de stem ming onder de vertegenwoor digers van de 41 verenigingen met gezamenlijk ruim 10 000 leden, die de centrale vormen, zich door verontwaardiging over het feit. dat iaar na iaar ver gaat. zonder dat er verbetering komt in de positie van de hogere ambtenaar. De salarissen ziin. door totaal onvoldoende aan- Dassing aan de veranderde om standigheden. enorm in koop kracht gedaald en van alle be schaafde landen behandelt Ne derland ziin hogere ambtenaren het slechtst wat de nensionnering betreft Wel ziin verbeteringen in uitzicht gesteld, zoals het ver vallen van de maxima der pen- LONDEN, 2 Juli Koningin Elizabeth II heeft heden avond op haar 600 millioen onderdanen over de gehele wereld een beroep gedaan om de vrijheid te behoeden en verdraagzaamheid te betrachten, „zodat wij tezamen in vrede voorwaarts kunnen gaan", en zij beloofde „van ganser harte", haar leven te zullen wijden aan de dienst van haar volk en steeds te zullen trachten, het vertrou wen van het Britse volk waardig te zijn. De tekst van de door de Konin gin uitgesproken rede luidt als volgt: „Toen ik met Kerstmis het woord tot U richtte, vroeg ik U, ongeacht Uw godsdienst, voor mij te bidden op de dag van mijn kroning, te bidden, dat God mij wijsheid en kracht zou geven om de beloften na te komen, die ik dan zou doen. „Gedurende geheel deze ge denkwaardige dag ben ik gesterkt en gesteund door de wetenschap, KRONINGS POSTZEGELS DER ENGELSE POSTERIJEN De Engelse Posterije: hebben ter gelegen held van de kroning vier speciale zegel uitgegeven, welk vanaf a.s. Woensdag gedurende vijf maan den zullen worde verkocht. Zij zijn twe maal zo groot als ge wone zegels en wor den uitgegeven in de waarden 21/1 d; 4; 1 3 d en 1 6 d. De ze gel van 2'*' penny is ontworpen door E. G. Fuller; de kleur is rood -paars en de afbeelding stelt een 3/4 portret van de Koningin voor. Links en rechts van het portret zijn onderdelen van de Konink lijke Sieraden afgebeeld met olijftakken al s achtergrond. De Koningin draagt op het nortret een kroontje. De 4 penny-zegel, ontwo rpen door Michael Goaman, M.S.I.A., is blauw. Rond het hoofd van de Koningin zijn de vie r Nationale bloemen afgebeeld, roos, narcis, distel en het klaverblad, alsmede de Rijksap pel, de St. Edward's kroon en de Ampul. De l 3 d zegel is olijfgroen en werd ontworpen door de j.l. Donderdag gestorven kunstenaar Edmund Dulac. De zegel toont de Koningin terwijl zij de St. Edward's kroon draagt en de hermelijnen mantel, welke zij aan het einde v an de kroning zal dragen. Zij houdt de Rijks appel en de scepter in de handen. De 1 6 d zegel is staalblauw en ontworpen door M. C. Farrar-Bell. Links staat het Koninklijk mono gram met de St. Edward's kroon afgebeeld, rechts de vier Nationale emblemen met daarboven de Kroon van het Imperium. In de rand zijn de scepters met resp. de duif en het kruis verwerkt. dat Uw gebeden en gedachten met mij waren. Ik ben er mij voort durend van bewust geweest, dat mijn volken, die ver en verspreid over elk continent en elke Oceaan in de wereld leven, vereend wa ren om mij te steunen bij de taak, aan welke ik thans op zo plech tige wijze ben toegewijd. „Vele duizenden van U zijn uit alle delen van het Gemenebest en het Imperium naar Londen geko men om aan de plechtigheid deel te nemen, maar ik was mij ook bewust van de millioenen ande ren, die er door middel van radio en televisie in hun huizen aan hebben deelgenomen. Gij allen, nabij en verre, zijt verenigd ge weest in één doel. „Het is moeilijk voor mij, woor den te vinden om U te vertellen van de kracht, welke dit te weten mij gegeven heeft. „De ceremoniën, waarvan gij getuige zijt geweest, zijn oud en de oorsprong van sommige er van ligt versluierd in de nevelen van het verleden. Maar hun geest en betekenis stralen door de eeuwen heen en deden dit misschien nooit schitterender dan thans. „Ik heb mijzelf in oprechtheid aan Uw dienst gewijd gelijk zove- len van U zich gewijd hebben aan mijn dienst. Gedurende geheel mijn leven en met geheel mijn hart zal ik er naar streven Uw vertrouwen waardig te zijn. „In dit besluit heb ik mijn ge maal om mij te steunen. Hij deelt al mijn idealen en al mijn gene genheid voor U. En al moge mijn ervaring kort zijn, in mijn ouders en grootouders heb ik een voor beeld, dat ik zonder aarzeling en met vertrouwen kan volgen. „Voorts is er nog dit: ik heb achter mij niet enkel de schitte rende tradities en de geschiedenis van meer dan duizend jaar, maar de levende kracht en majesteit van het Gemenebest en het Em pire, van oude en nieuwe sa menlevingen, van landen en ras sen, verschillend in geschiedenis en oorsprong, maar allen, door Gods wil, verenigd in geest en streven. „En daarom ben ik er zeker van, dat deze mijn kroning niet is het symbool van een macht en luister, die voorbij zijn, maar een getuigenis van onze hoopvolle ver wachtingen voor de toekomst en voor de jaren, gedurende welke het mij door Gods genade gegeven zal zijn te regeren en U als Ko ningin te dienen. „Ik heb gesproken over de uit gestrekte gebieden en velerlei volken, jegens welke ik verplich tingen heb, maar op het eiland dat ons moederland is, is ook ont staan een maatschappelijke en politieke gedachtengang, die onze boodschap aan de wereld vormt en die, door de wisselende genera ties heen, aanvaarding gevonden heeft zowel in als ver buiten mijn rijken. „Parlementaire instellingen, met hun vrijheid van spreken, de eer bied voor de rechten van minder heden en de inspiratie van een veelomvattende verdraagzaamheid in het denken en de uitdrukking daarvan, dit alles beschouwen wij als een waardevol deel van onze levens- en beschouwings wijze. „Gedurende de laatste eeuwen is deze boodschap gesteund en is haar grotpr kracht bijgezet door de geweldige bijdrage in taal, literatuur en daden van de landen van ons Gemenebest overzee. Zij brengt tot uiting gelijk ik bid dat zij altijd doen zal levende beginselen, even heilig aan de Kroon en de monarchie als aan hun vele parlementen en volken. „Ik vraag U, deze beginselen lief te hebben en in practijk te brengen. Dan kunnen wij tezamen voorwaarts gaan in vrede, stre- LONDEN, 2 Juni Het grote nieuws dat 'n Britse ex peditie als eerste de top van de totnogtoe onbedwingbare 8846 meter hoge Mount Everest had bereikt, werd door alle Brit ten vandaag beschouwd als 'n kroningsgeschenk voor de jonge koningin, een passend begin voor een nieuw „Eliza bethaans" tijdperk, waarvan de Britten veel verwachten. Het nieuws bereikte Bucking- hampaleis gisteravond laat. En vandaag nam de koningin de tijd om haar volk, dat over loopt van trots, voor te gaan in het huldigen van de verove raars van de Everest. Zij zond de Britse gezant te Khatman- doe in Nepal het volgende te legram: „Wil aan kolonel Hunt en aan alle leden van de Britse expeditie mijn hartelijkste ge lukwensen overbrengen met deze grote prestatie". En Prins Philip telegrafeerde: „Ieder een is vol vreugde over het heerlijke nieuws. Prachtig ge daan. Gelukwensen voor u al len. Philip". „Dit is de kroon op de glorie," schreef de „Dai ly Mail": „de grootste prijs van van de natuur valt deze ochtend aan de koningin toe". CHINESE DELEGATIE IN MOSKOU MOSKOU, 2 Juni (AP) Er is weer een grote Chinese dele gatie in Moskou aagekomen. Tass maakt bekend, dat een delegatie van 42 personen die het genoot schap van RuVisch-Chinese vriendschap vertegenwoordigt Maandag alhier is aangekomen. vend naar gerechtigheid en vrij heid voor alle mensen. „Nu deze dag ten einde loopt, weet ik, dat mijn blijvende her innering daaraan niet slechts zal zijn de schoonheid en plechtigheid van de ceremonie, maar ook de inspiratie van Uw trouw en toe wijding. „Ik dank U uit een overvol hart. God zegene U allen." sioenen. volgens de commissie Van Poelje, het vervallen van de standplaats-aftrek volgens de commissieKruvt en nu weer de salarisverhoging waarover het overleg is gestaakt, maar er komt niets tot stand, aldus de centrale Na uitvoerige besprekingen in een voor deze vergaderingen on gewone sfeer. ontving het be stuur de opdracht, de raad van ministers telegrafisch in kennis te stellen met de tot uiting ge komen teleurstelling en veront waardiging en in het bijzonder er op te wiizen. dat. indien ver beteringen uitblijven, de hogere ambtenaren slechts met een sterk gevoel van onbehagen en onder zeer scherp protest hun taak kunnen blijven vervullen. Verder werd het bestuur opge dragen. ten krachtigste werk zaam te blijven en alle stappen te doen die nodig ziin. In een vergadering on 11 Juli zal het bestuur verslag uitbrengen over ziin actie en de bereikte resul taten. De Verenigingsraad zal dan beslissen welke gedraesliin verder moet worden gevolgd. HET FEEST van Sacraments dag is ingesteld, omdat het in de Goede Week niet past, op Witte Donderdag dit grote feit te vieren. Nu is het morgen die feestdag van het dagelijks „vierenswaardig wonder", een dag van offer en aanbidding, van dankbaarheid en eerher stel, van smeking en vooral van levend geloof. In het Lau- aa Sion, de schone Sequentia in het officie van deze dag, door niemand minder dan Sint Thomas opgesteld, wordt in heldere taal het wezen van het Allerheiligste geschetst: het is een geloofspunt, dat het brood, (door de woorden van de consecratie) overgaat m Vlees en de wijn in Bloed. Wat gij niet begrijpt en wat gij niet 'ziet, wordt door „het levend geloof" bevestigd. Onder de verschillende gedaanten, die slechts tekenen zijn, en geen wezen, is een verheven zelf standigheid verborgen „Het Vlees is spijs, het Bloed drank, Christus is onder iedere ge daante geheel tegenwoordig. Het wordt niet verdeeld, ge broken of verbrokkeld door wie Hem nuttigt, maar in zijn geheel ontvangen. Of èèn of duizend Hem nuttigen, de ene ontvangt zoveel als de ander, en als Hij genuttigd wordt, vermindert Hij niet. De zelf standigheid wordt niet gebro ken, alleen de schijn wordt verdeeld, waardoor noch de toestand, noch de gedaante van Hem, die er onder schuilt, verminderd wordt. Zie het Brood der Engelen is de spijs geworden voor ons, zwervelin gen; het is het ware brood der kinderen, niet de honden vóór te werpen." Morgen of a.s. Zondag gaan de processies uit, binnen of buiten de kerken. Moge dat, behalve bewijzen van eerher stel en gebed, uitingen zijn van dat levend geloof, waaraan onze tijd zo zeer be hoefte heeft. Het geloof, dat gevoed wordt door oprecht eucharistisch leven, zonder hel welk zoveel bidden en werken vruchteloos blijft. S. LONDEN, 2 Juni Een lakei in rood uniform liep door de Westminster Abbey terwijl het koor een,, Te Deum laudamus" zong aan het einde van de plechtige kroning van Koningin Elizabeth. Hij ging naar de koninklijke tribune en haalde er de kleine Prins Charles, die iedereen netjes een handje gaf, goeden dag zei en toen haastig de lakei volgde, op naar Buckingham Palace waar al zijn vriendjes bijeen waren met ijsjes en gebakjes. Hij had zich gedurende de lange plechtig heid als een kleine gentleman gedragen, maar ging er nu zonder aarzeling de beloning voor halen. Zijn moeder kan trots zijn op de Hertog van Cornwall, Prins Charles van Groot-Brittannië, erf genaam van de troon van het Empire. En het was eerst nadat de bijna drie kilo zware kroon van St. Edward om 12. u. 32 op het hoofd van zijn moeder was ge plaatst en zelfs nadat zijn vader, de Hertog van Edinburgh zich voor de communie naar het altaar had begeven, toen Charles weer een vierjarige werd: hij zoog op zijn duim. Koningin-moeder Eli zabeth, zijn grootmoeder, die op hem moest passen, fluisterde hem vlug wat in het oor en toen keer de de koninklijke waardigheid tot haar kleinzoon terug, die, gekleed in een witzijden pakje, zijn haar onberispelijk in de scheiding, even voor de zalving de kerk was bin nengekomen. Zijn grootmoeder tilde hem dik wijls op om hem alles maar goed te laten zien en gelukkig was tante Margaret in de buurt om antwoord te geven op alle vragen die een kind tussen zoveel plech tige grote mensen nu eenmaal wel stellen móet. Het meest kritieke ogenblik kwam na de eigenlijke kroning, toen het prinsje was uitgekeken op de zakdoek in zijn linkermouw, op zijn handen en zijn duim en de kleine pages ontdekte, die gevaar lijk dicht in zijn buurt waren om er zijn ervaringen mee uit te wis selen. Zover kwam het niet: hij mocht weer naar huis. Aan de overzijde van het Ka naal volgde intussen een ander lid van de koninklijke familie de plechtigheid aan het televisie scherm. De Hertog van Windsor en zijn vrouw waren met 100 an dere gasten ten huize van me vrouw Margaret Thompson Biddle in Parijs. Er werd opgewekt ge praat totdat de plechtigheid in Londen haar hoogtepunt begon te bereiken. Het was stil en aller ge dachten dwaalden terug. Koningin Elizabeth was negen jaar toen de hertog op 11 December 1936 af stand deed van de troon na een regering van ruim elf maanden. Hij wordt deze maand 59 jaar. In zijn gezelschap waren nu o.a. oud-premier Pleven en zijn echt genote en generaal en mevr. Al fred Gruenther De Hertog van Windsor was niet voor de kro ningsplechtigheid uitgenodigd, omdat het protocol ook voorma lige staatshoofden buitensluit. Laat in de herfst zal hij de konin gin in Londen gaan bezoeken. ROME, 2 Jun kardinalen, bis in rechtszaken niatische comn dienst misbrui munisten prob< in de hete ver gang is. Zond; naar de stembr Kamer van Afg De rechtszaak ver zijn gevoerd uitspraak gevallen beslist, dat een waarsohuwing om bepaalde partij misbruik van ambt kan zijn. besliste de rechtb na, het is de we ring van het am aartsbisschop en de katholieke kiez zen, dat een bep brenging doodzond De leiders der tijen martelen hu r "u we slagzinnen nieuwe ideeën belangstelling va te stimuleren, maken overuren aanvragen voor te voldoen. Achtti dede partijen zijn trokken. Wanneer iedere partij ieder< é"n, doch gewoonl nieuwe aanplakt spreidt, dan krijgt van de activiteit, tend voor dag en staat, wanneer di kers met hun bil ten en borstels ken om eik besc vol te plakken n politieke menu. Chri: zulle Wanneer 90% ben stem uitbren vetli» worden veri el» gematigde part ding van de Chr ten een aanzienliji zullen behalen. Mi ter. dat de Italiane gemeen een weini DONDERDAG HILVERSUM 1, 4 7.00 KRO, 10. KRO. 14.002' 7.00 Nieuws; 7 Gewijde muziek; bed en liturgische Nieuws en weerb Gram.; 8.25 Plecht 9.45 Gram.; 9.55 10.00 Gewijde muzr gendienst; 11.00 Vt 1.45 Mannenkoor; 12.03 Lunchconcert Land- en tuinbouw 12.55 Zonnewijzer en Katholiek nieu praan, klarinet er Gram.; 14.00 Pron en solist; 14.45 Vc 15.15 Gram.; 15.30 Bijbellezing; 16.30 17.00 „Eben Haez voor de jeugd; 17 17.40 Voordracht; hobo en orgel; 18. „Op de Stelling"; 19.00 Nieuws en 19.10 Levens vrager aard en een pastor 19.30 Gram.; 20.00 20.20 Vossenjacht 21.45 Metropole Pianorecital: 22.40 Avondoverdenking: en S.O.S.-berichten Gram. HILVERSUM 2, 29i 7.00 AVRO, 7. —24.00 AVRO. 7.00 Nieuws; 7.11 Gym.; 7.30 Gram opening; 8.00 Nieuw 8.45 Idem 9.00 k 9.15 Religieuze liede de huisvrouw; 9.30 Voor de kinderen rieerde muziek; 12 Piano; 12.25 „In 12.30 Land- en tuir hngen; 12.33 Instrur tet; 12.50 „Uit het 1 causerie; 13.00 Nieu dedelingen of gram laire muziek; In de beeld Rode Kruis; 1 hoorspel; 14.30 Sopr i -Nieuwe Si heid toespraak; 15 tot hart", causerie ?la?J een", culturee 16.45 Voor de jeug taire causerie; 17.40 Regeringsuitzending vain: De Radio-Orr maribo", causerie; ■18.15 Sportproblem Portage of gram; 18 zieken; 19.00 Gesprc k°nden; 19.05 Hamn vo n2 ^,lchte muziek 20.05 Radio Philhar «es en solist: 21.21 schaak", hoorspel; 5 Piano; 23.00 Nieuws actualiteiten: 23.30- 7 p.lpvisip-prtt DONDERDAG 4 oiVjd Londen: 21.00 Ü'oo-2,1/45 Baskel 221)0 Volksliedjes. „Down you go", wi

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4