Productie steeg met 30 pet Beroepsonderof f i eieren krijgen betere kansen Brits Koningspaar bezocht armste wijken van Londen Cijfers tonen volledig slagen aan van industrialisatieplan Nieuwe zilveren guldens en rijksdaalders Kennis en prestaties normen van bevordering Zwarte Dolt De balans na bijna 5 jaar: Eenheid en eensgezindheid Prinses Margaret stel ons jongdogters 11 lelik voorbeeld 114.9 Millioen Op kroningsdag 7000 gewonden maakt U het leven GOEDKOPER! ;n„ Dagblad voor Allernaar en omgeving Nationaal inkomen 6 pet hoger Zoekt Malenkov toenadering? MALIK BIJ CHURCHILL Tragisch ongeval in Valthermond Kleiner, maar mèt randschrift Bevorderingsvoorschrift Landmacht 1953 Sulke twyfelagtige illustrasies in Rampenfonds Brits Gemenebest achter Churchill verrukkelijk biscuitje taudzeep 2 dubb. 29 tpapier per rol 8 Spritsen 5 voor 25 ijtspek 200 gram 51 enMetworstioo gram 41 jen boven f8.FRANCO Langestraat 60. tel. 4217 DOELTREFFERS ets te. ïll. HE :m, 77. :i.in r len en! 1 17) B. z. a. jong KLEER MAKER, 'vrij van mil. dienstpl., reeds geruime tijd in het vak werk zaam. Br. no. 18501, bur. van dit blad. B. z. a. ret R.K. meisje voor een of meerdere dagen per wk. v. huish. Br. no. 18486 NHD. B. z. a. net meisje, 18 jr. v. d. huishouding. Alkm. of omg. Br. no. 18500, bur. van dit blad. Te kp. 25000 spruitkool- pl. Ook andere koolpl. A. Heddes, Toevlucht A 79. Spanbroek. Te kp. goed onderhou den kinderwagen. Macl. Pontstr. 4, Alkmaar. Te kp. goed onderhou den kinderwagen, crème W. Dorenbos, Heul 17, Alkmaar. Te kp. 2 herenfietsen, 1 met trommelrem, P. Smit Middenweg, Heer. hugowaard. Aangeb. te Alkm. pen sion, slaapk. m. str. w. f 20.per wk. Br. no. 18492, bur. van dit blad. Te kp. slijpsteen m. bak en raam. J. Terhorst, Herenweg 235, Heiloo. Te kp. goed onderh. 4- pers. DKW '39. Wester- str. 34, Oudorp. Telef. 2200—4075. Te koop wit tafzijde trouwjapon met kapje en korte sluier. Heul 28 te Alkmaar. Te kp. motor N. S. U. 198 cc bouwj. 1939, pri st. f 225. P. A. de Lan- geplein 23 Alkmaar. Te kp. gevr. 2 fl. hut koffers. T. v. d. Berg, 't Laantje H 47, Tuitjen- horn. Illlllllllllillllllllllllllllll >urnalist zeker niet onder hoewel hij in de strijd toch wel enige succes- zodanig bedoelde daden dat er „aan al dat ge komen. Hij had wel be- achter de rug zou zijn, Dolf was ingerekend en nu zelf wel eens een i. Toen hij dan ook de lijn eerste werk, om het van het reservewiel een lucht daaruit heel lang- j achterin de geparkeerde met een plaid, zodat hij te wachten op de dingen it hij zich plotseling en ;e Engelse sleutel van het arna weer terug in zijn hem dan ook niet, toen egreden. Illlllllllll!lllllll!lll!im> NOORDHOLLANDS i Abonnementsprijs 6,20 per kwartaal, 2,07 per maand, 0,48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimum 2,50; in alle edities 26 ct per mm, minimum 4, familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draaf- singel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Buiten God is t nergens veilig (Vondel) STADSEDITIE Donderdag 4 Juni 1953 - 49e Jaargang - Nummer 12795 (Van onze parlementaire redacteur) I. BIJ DE VERKIEZINGEN van de afgelopen week stemde een be duidend groter aantal katholieken •op de K.V.P. dan het vorig jaar. Door welke motieven lieten de tot de K.V.P. teruggekeerde ka tholieken zich leiden? Een deel heeft uit de Tweede Kamerver kiezingen wellicht de conclusie getrokken, dat het niet verstandig is om de K.V.P. te verzwakken. Een ander deel kan onderwijl tot de conclusie zijn gekomen dat de vrees voor een koerswijziging in conservatieve zin ongewettigd was. Maar, èn bij deze groepen ón wellicht nog in overwegender mate bij anderen, zal toch ook het herhaald verzoek van het kerke lijk gezag om de eenheid te be waren tot die terugkeer hebben bijgedragen. Hiervan uitgaande rijst de vraag hoe de katholieken dat be roep hebben verstaan. Men kan eigen mening, in een geest van volgzaamheid, zonder meer aan die van de geestelijke overheid ondergeschikt maken. De katho liek, die aldus handelde, kon er terecht van uitgaan, dat het be roep van het kerkelijk gezag uit een breder en hoger inzicht voortvloeide dan hij zelf bezit. Maar nu weer een nieuwe perio de voor ons ligt, moeten wij er ons toch van doordringen, dat die eenheid met een dergelijke volg zame houding alléén nog niet lééft. Men moet ook één kunnen en willen zijn. De problematiek, die aldus aan de orde wordt gesteld, is geens zins' nieuw. Ook vroeger heeft men zich binnen de katholieke gelederen-op dit vraagstuk be zonnen, voorél als tegengestelde inzichten de eenheid in gevaar dreigden te brengen. In 1922 toen de nieuwe katholieke partij haar kortstondig leven begon, een groepering in de geest van de huidige K.N.P. dacht de door de R.K. Staatspartij ingestelde com- missie-Barge aan een oplossing door middel van een stelsel van z.g. vrije lijsten. Een stelsel waar bij binnen de „eenheid" ruimte zou worden gelaten voor candida- ten met wellicht sterk verschil lende inzichten. Mgr. Nolens plaatste toen op zijn exemplaar van het rapport echter al direct een scherpe aantekening „geor ganiseerde tweedracht" en terecht want ook een politieke partij kan geen huis zijn dat in zich zelf ver deeld is. Toch is een dergelijke moge lijkheid ook later weer naar vo ren gekomen. In 1948, toen de Bisschoppen eveneens het belang van de eenheid onderstreepten, bracht pater Steltenpool in „De Gelderlander" de gedachte ter tafel om bij volgende verkiezin gen met drie katholieke lijsten uit te komen (hevige voorstan ders van samenwerking met de P.v.d.A., gematigde voorstanders cn voorstanders van een nieuwe Christelijke coalitie). Evenals Mgr. Nolens, tekende toen Partij voorzitter Andriessen bij deze ge dachte aan, dat nog afgezien van de vraag of met het trekken van dergelijke scheidslijnen de ver houdingen juist waren weergege ven, een dergelijk systeem de ondergang van de partij als partij zou betekenen. Prof. Duynstee pleitte ter zelfder tijd in „De Nieuwe Eeuw" voor een coördi natie van de politieke stromingen, niet alleen in het beleid van de partij, maar vooral in haar candi- datenlijst. En in 1953 is prof. Duynstee nogmaals op deze ge dachte teruggekomen met zijn voorstel inzake een apart georga niseerde rechtervleugel binnen de partij, een voorstel, dat om de zelfde redenen te licht werd be vonden. De grondfout in deze voorstel len was, dat zij de moeilijkheid uit de weg gingen. Voor het be houd van de eenheid is nodig dat de tegengestelde inzichten het eens worden! In deze voorstellen deed men echter geen poging om daartoe te geraken. Zij hielden zelfs een berusting in die tegen stellingen in en de eenheid, die men aldus zou 'behouden, was in feite niet meer dan een verbin den van katholieke lijsten met de bedoeling om verlies van katho lieke stemmen te voorkomen. Een andere oplossing, die even eens in 1948 aan de orde kwam, benaderde de moeilijkheid veel dichter. Het was de gedachte van het z.g. vertrouwvol beraad". Die gedachte ging er vanuit, dat te gengestelde inzichten zich moeten kunnen uitspreken en met de be doeling daardoor weer tot de dichtst bereikbare eensgezindheid te geraken. Inmiddels is veel in de organisatie van de partij ver nieuwd, dat tot een betere me ningsuiting kan bijdragen. Maar met organisatorische oplossingen alleen zal men er toch niet komen, cat is wel overduidelijk gebleken uit de felle onderlinge strijd, die m 1951 en 1952 binnen de katho lieke gelederen gestreden werd. (Slot volgt) „Nu de vier en 're half jaar verstreken zijn, tvaarvoor pro}, v. d. Brink, indertijd Minister van Economische Zaken, een raming had opgemaakt wat betreft de omvang van de nood zakelijke industrialisatie, kan terugblikkend de balans worden opgemaakt. En die balans luidt: sinds 1948 is het aantal arbeidsplaatsen in de Nederlandse industrie toegenomen met 240.000, de personeelssterkte steeg met 135.000 personen. In huidige prijzen berekend is voor ruim 7 milliard in de industrie geïnvesteerd. Het productievolume steeg met 30 pet. van 're kleine f 20 milliard in 1948 tot f 25 milliard in 1952." Dit zijn woorden, die dr. A. Winsemius, directeur-generaal van de Industrialisatie, gisteravond gesproken heeft voor de Katho lieke Werkgeversvereniging in het bisdom Den Bosch. De cijfers, die thans kunnen worden ge toond, noemde spr. verheugend. Waneer voor Nederland geldt: in dustrialiseren of ondergaan, dan mag nu geconcludeerd worden, dat Nederland de weg heeft ge vonden, die wegvoert van paupe risme. Dat blijkt ook al uit de stijging in het nationale inkomen. Het C.B.S. berekent deze stijging sinds 1948 op 6 pet., een reële stijging wel te verstaan, want het C.B.S. heeft de invloed van de prijsstijgingen hier geëlimineerd. Vergeleken met 1939 bedraagt de stijging zelfs 11 pet. In deze toe neming heeft de uitbreiding der industriële productie belangrijk bijgedragen en hiermee mag men het pessimisme, waarmee men in dertijd tegenover de industrialisa tieplannen stond, wel als gelogen straft beschouwen. Kwalitatief beter. Er is, zo constateerde dr. Win semius, niet alleen sprake van een vergroting van de productie, ook de kwaliteit van de afgeleverde goederen is over het algemeen aanzienlijk verbeterd. Dit geldt vooral voor de metaalnijverheid en voor de chemische industrie. Deze kwalitatieve vooruitgang heeft onder meer tot gevolg ge had dat de reeks van artikelen, waarbij het Nederlandse product zich volledig kan meten met wat de beste buitenlandse fabrikanten kunnen leveren, aanzienlijk is toegenomen. Dit is een feit, dat helaas nog lang niet tot alle kringen van ons volk voldoende is doorgedrongen. Dit is een van de teleurstellen de ervaringen van de industriali satie der laatste jaren. Terwijl het Nederlandse volk er langzamer hand wel ten volle van overtuigd is, dat industrialisatie een levens voorwaarde is, is het besef bij de consumenten en ook vaak nog bij de tussenhandel, dat een zich ont wikkelende industrie grote be hoefte heeft aan een binnenlandse markt, nog dikwijls weinig door gedrongen. Het is een wel zeer onbevredi gende toestand, dat industrieën, die op hoge eisen stellende mark ten als de Zwitserse en de Ame rikaanse met hun product succes weten te behalen, in Nederland zelf soms zeer grote moeite heb ben er bij het publiek in te ko men, omdat men van de mening uitgaat, dat het buitenland wei iets beters zal maken. Spreker zag als een der zeer verheugende ervaringen van de afgelopen jaren, dat de Neder landse arbeider ook wat de pro- dustrie van bijzondere kwaliteits artikelen betreft, heeft getoond zijn mannetje te kunnen staan. De toekomst. Vanzelfsprekend zullen er nog tegenslagen komen. Wij zullen deze evenwel overwinnen wan neer de drie eigenschappen die in het recente verleden de industria lisatie heben doen slagen, in de toekomst aanwezig blijven. In de eerste plaats vertrouwen in onszelf. Wanneer wij dit ver liezen, kunnen we onszelf niet hel pen, en zal niemand anders ons bijspringen. In de tweede plaats de wil tot samenwerking. Wij zul len dpze taak bij alle verschil len "van inzicht gezamenlijk moeten uitvoeren. In de derde plaats verantwoordelijkheidsgevoel voor onze kinderen. Deze toe komst van onze kinderen is de inzet der industrialisatie. Van deze drie zaken: het zelf vertrouwen, de wil tot samenwer king, en de verantwoordelijkheid voor onze kinderen, is de laatste de voornaamste. Indien er zolang we ons er van bewust zijn, dat wij als ouders aansprakelijk zijn voor onze kinderen, zullen we ook in staat zijn stuk voor stuk, en gezamenlijk de voorwaarden voor hun bestaan te scheppen, aldus dr. Winsemius. SIGAAR LONDEN, 3 Juni. Premier Winston Churchill heeft lang na gedacht op de wijze waarop hij door een klein geschenk de offi cieren kon danken die hem in de kroningsstoet hebben geëscorteerd. Hij is blijkbaar bij zichzelf te rade gegaan wat hij graag van een premie zou willen krijgen, waneer hijzelf deel van het es corte uitgemaakt zou hebben. Daarom kreeg iedere huzaar die zich vandaag op no. 10 Downing- street meldde om gefotografeerd te worden, van de premier een reusachtige sigaar cadeau. Douanerechten en accijnzen SAMENWERKING IN DE BENELUX BRUSSEL, 3 Juni. De Bel gische Kamer van Volksvertegen woordigers heeft hedenmiddag zonder discussie het wetsontwerp aangenomen houdende goedkeu ring der toepassing van de con ventie tussen België, Luxemburg en Nederland betreffende de sa menwerking op het gebied van douanerechten en accijnzen, dat op 5 September 1952 te Brussel werd getekend. LONDEN, 3 Juni. Jacob Ma- lik, de Russische ambassadeur te Londen, heeft vanochtend op zijn verzoek, gedurende een half uur metp remier Churchill gesproken, Na Malik ontving sir Winston de Indische premier Nehroe op de lunch. Kort daarna werd de openingsvergadering gehouden van de premiers van het Gemene best, waarop over de conferentie van drie op Bermuda en de voor uitzichten van besprekingen tus sen Oost en West van gedachten zal worden gewisseld. Lincoln White, het hoofd van de persdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken, heeft vandaag bekend ge maakt, dat hem niets bekend was van een bericht dat premier Ma lenkov een persoonlijke boodschap heeft gezonden aan premier Churchill en president Eisenhower via de Britse en Amerikaanse ambassades in Moskou. O.N.-bezorger daags na overlijden van zijn vrouiv verongelukt VALTHERMOND. Door een aanrijding is de ongeveer 50-jarige heer F. Hagedoorn, bezorger van „Ons Noorden", om het leven ge komen. Toen hij gistermiddag op het Noorderdiep plotseling, zonder zijn hand uit te steken, met zijn bromfiets van de verkeersweg af sloeg naar het huis van zijn va der, werd hij door een bestelauto aangereden en hij raakte ernstig aan het hoofd gewond. Dokter de Groot verleende de eerste hulp en liet hem per ambulance-wagen naar het Diaconessenhuis in Em- men overbrengen. Onderweg is de heer Hagedoorn overleden. De avond tevoren was zijn vrouw op het ziekbed gestorven. Het echtpaar laat een zoon van 18 jaar na. (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG, 3 Juni. De Sta ten Generaal is gevraagd in te stemmen met de invoering van nieuwe zilveren guldens en rijks daalders. Een desbetreffend wets voorstel is thans bij de Tweede Kamer ingediend. De nieuwe mun ten, zullen bij een gelijk zilver gehalte als de oude, aanmerkelijk kleiner en lichter worden. Het randschrift „God zij met ons" zal ook de nieuwe guldens en rijks daalders sieren. In de toelichting op het wets ontwerp zegt de minister van Financiën, dat gewacht is met een voorstel tot invoering van nieuwe munten totdat een zekere mate van stabiliteit van prijzen en valuta's zou zijn bereikt. Zoals gezegd zullen de munten uit zilver worden geslagen. Onder de hui dige omstandigheden is het volko men uitgesloten dat nikkel voor dit doel zou kunnen worden ver worven. Om de munten „populariteit" te geven zullen de nieuwe guldens en rijksdaalders belangrijker klei ner worden dan de oude. Dit brengt met zich mede een vermin dering aan gewicht met respec tievelijk 40 en 35 procent. Het metaal van de oude rijks daalders en guldens zal worden gebruikt voor de vervaardiging van de nieuwe stukken van 2Vs en 1 gulden. KAAPSTAD. Naar aanlei ding van een dezer dagen ge publiceerd Reuterbericht om trent hetgeen door de Zuid- Afrikaanse „Die Kerkbode" over Prinses Margaret en het roken was opgemerkt, laten we hieronder de volledige tekst van dit stukje, dat tot opschrift had: „Pas dit by 'n Konings huis?", volgen: „Dit skyn nou mode te word om prinses Margaret se por- trette te publiseer bij voor keur by perdewedrenne en al- tyd met 'n sigaret in die mond. 'n Mens kan natuurlik die motief van die persfotograwe verstaan. Dit is waarlijk iets nuuws dat 'n vorstelike dame uit die Engelse koningshuis zo opvallend en in die openbaar meedoen aan die lelike rook gewoonte, al is dit waar dat ook ander vóór haar gerook het. Die vraag is egter of die (Van een onzer verslaggevers In de toekomst zullen beroepsonderofficieren van de Koninklijke Landmacht niet meer bevorderd worden op grond van hun diensttijd maar uit hoofde van hun kennis en prestaties. De minimumdiensttijd van zes jaar, een vereiste voor de bevordering tot adjudant-onderofficier, vervalt in enkele gevallen, koks, muzikanten en tam boers zullen hoger op kunnen klimmen in de militaire hiërarchie. Dit goede nieuws voor de ruim 15.000 beroeps-onderofficieren, vooral voor de ouderen onder hen, is terug te vinden in het „Bevor deringsvoorschrift Landmacht 1953", dat, na dezer dagen door de minister van Oorlog te zijn goedgekeurd, binnenkort gepubli ceerd zal worden in een omvang rijke legerorder. De nieuwe bepa lingen gelden niet voor de dienst plichtige onderofficieren van de K.L. en ook niet voor de be roepsonderofficieren van de Kon. Luchtmacht. Voor deze laatste groep is ook een nieuw bevorde ringsvoorschrift in voorbereiding. sensor van die koningshuis sulke foto's moet deurlaat vir oublikasie. En is dit nou wel ïodig om ons Afrikaanse koe rante met sulke twyfelagtige illustrasies te „versier"? Onwillekeurig vra 'n mens jouself af: wat word hiermee beoog? is dit 'n blyk van wel willendheid teenoor die ko ninklijke prinses, wat onder omstandighede seker te begryp is, of wil dit dien as propa ganda vir rook onder dames? Ons weet nie wat hiermee be oog wordt nie; soveel is egter seker, dat ons jongdogters daarin sal lees dat rook nou iets besondert moois is vir 'n dame en met vorstelike sanksie sy weg deur die vrouewereld vind. Baie dinge wat vandag nog nie in woorde gese mag of kan word nie, wordt doeltref fend op die strate verkondig deur foto's. Hier het ons nou 'n mooi voorbeeld. Daarom te meer is dit te betreur dat iemand uit 'n koningshuis so'n voorbeeld stel". de titulaire rang van adjudant onderofficier konden bereiken, kunnen thans adjudant worden en ontvangen dan ook het aan die rang verbonden salaris. Tambours behoeven niet meer tot aan hun pensionnering te blijven staan op de rang van sergeant, doch kun nen bevorderd worden tot ser geant-majoor en voor de koks bestaat verder, zij het ook in zeer beperkte mate, de mogelijkheid om het tot adjudant-onderofficier te brengen. De organisatie van de K.L. voorziet voorlopig slechts in één adjudant-onderofficier-kok. Die ene adjudant-onderofficier kok in ons leger zal degene zijn, die als opperkok de pollepel zwaait op de Koninklijke Militaire Academie te Breda. 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. Tot vandaag is in het Nationaal Ram penfonds in totaal f 114.9 millioen bijeengebracht. Eergisteren was de stand f 114.8 millioen. Deze officiële kroningsfoto toont TJ Koningin Elizabeth 11 en haar gemaal de Hertog van Edinburgh. De foto werd in Buckingham Palace gemaakt. LONDEN, 3 Juni. Alle lan den van het Gemenebest heb ben vandaag hun instemming be tuigd met het plan van Winston Churchill om vroegtijdig een con ferentie op hoog niveau met de Sowjet-Unie te beleggen. De Britse staatsman heeft van daag de besprekingen, welke door de premiers van de acht landen van het Gemenebest bijgewoond worden, geopend en kunnen con stateren. dat zij als een man ach ter hem staan wat betreft zijn pogingen om de politieke span ningen als gevolg van de koutte oorlog door middel van een con ferentie tussen Oost en West te verminderen. Ook waren de premiers het eens met zijn besluit, aldus verklaar den zegslieden, om het aanbod van president Eisenhower voor een samenkomst met de hoogste autoriteiten van Groot Brittannië en Frankrijk te aanvaarden. Deze conferentie had oorspronkelijk op 17 Juni op het zonnige eiland Bermuda zullen beginnen, maar is in verband met de kabinets crisis in Frankrijk ongeveer tien dagen uitgesteld. Staatspensioen voor Belgische kleine zelfstandigen? BRUSSEL, 3 Juni. In België wordt thans overwogen ook een staatspensioen voor kleine zelf standige arbeiders in te voeren. In een advies van de Hoge Raad voor de Middenstand wordt voor gesteld dit pensioen op 18.000 frs per jaar (f 1350.vast te stellen, uit te betalen na 40 arbeidsjaren op 65-jarige leeftijd. In de toekomst zal, in die ge vallen, waar een examen voor een bevordering is vereist, het rang nummer, dat voor het examen is gegeven, bepalend zijn voor de volgorde van de bevordering. Daardoor komt dus de best ge slaagde het eerst voor bevorde ring in aanmerking en niet meer degene, die het langst in een be paalde rang heeft gediend. Een groot voordeel voor de sergean ten majoor-instructeurs en admi nistrateurs is het wegvallen van de bepaling, dat zij minstens zes jaar als sergeant majoor moeten dienen voordat zij tot adjudant- onderofficier bevorderd kunnen worden. Voor verscheidene categorieën onderofficieren zijn voorts betere bevorderingskansen geschapen. Muzikanten, die vroeger slechts LONDEN, 3 Juni. Koningin Elizabeth van Engeland en liaar echtgenoot, de Hertog van Edinburgh, hebben Woensdag een autorit van dertig kilometer gemaakt door Oost-Londen, waarbij zij door de armste wijken van de Britse hoofdstad reden. De auto, waarin het Koninklijke Paar was gezeten, werd gevolgd door zeven andere en door achttien motorrijders. De inwoners dezer armste Lon- dense wijken bereidden hun vor sten een zeer hartelijke ontvangst. De toejuichingen waren niet van de lucht. Op een gegeven ogen blik ontstond een gevecht tussen politiemannen en toeschouwers, die de auto met het vorstenpaar h.i. niet dicht genoeg konden na deren. Klerken van kantoren langs de gevolgde route verscheurden, naar Amerikaanse trant, telefoonboe ken en lieten de snippers op de stoet auto's omlaag dwarrelen. Militairen uit leden-staten van het Britse Gemenebest en En gelse koloniale troepen marcheer den Woensdag opnieuw door Lon den naar het paleis van Bucking ham, waar de Koningin kronings medailles uitreikte. Bijna 7.000 mensen van wie de meeste waren flauw gevallen, zijn op de kroningsdag door E.H.B.O.- ers geholpen, maar 313 moesten naar het ziekenhuis worden ge bracht. Werklieden zijn begonnen met het slopen der tribunes langs de route, die de kroningsstoet heeft gevolgd. Ook de houten planken, die voor winkelruiten waren aan gebracht, om deze te beschermen tegen de druk ener opdringende menigte, worden thans verwij derd.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 1