O ver bos, 'n klein paradijs Jeugd uil rampgebied te gast in Alkmaar Veilig Verkeer-week O, die Vlaamse gaaien... Verstopte rioleringen Films van deze week Berger-overweg Actie onder de school jeugd Vier jubilarissen Drogisterij BAKKER Agenda Achter de spoordijk Pairina 2 Zaterdag 6 Juni 1953 ALKMAAR Aan twee lange gedekte tafels zaten giste ren in de Muziektuin negentig kinderen, die met smaak de cadetjes, die op hun bord lagen, verorberden. Het was geen wonder, dat zij een flinke eetlust hadden, want zij hadden de hele morgen door de stad gedwaald, waarbij de Alkmaarse Kaasmarkt natuurlijk het voornaamste deel van de morgen had opgeëist. Op initiatief van het Adoptie Comité uit de verschillende Noordhollandse gemeenten wa ren deze kinderen, schoolkinde ren van 10 tot 14 jaar, zowel jongens als meisjes, voor een week naar Noordholland geko men. Allen kwamen zii. onder leiding van het hoofd der open bare lagere school, de heer A. R. Arentsen, uit Sint Maartensdijk in Zeeland, waar de verschrik kingen, die de stormnacht over het dorp en het eiland bracht, een tochtje als dit zeker wel nodig maakte. Met de groep kwam ook ver der onderwijzend personeel mee en ook mevrouw M. C. Bouwen- se. de echtgenote van de burge meester van Sint Maartensdijk. Maandagmorgen kwamen de kinderen aan in Castricum. waar zij door het gemeentebestuur werden ontvangen. Zeventig van hen kregen een tijdelijke pleeg moeder in Castricum, terwijl de overige twintig liefdevol opge nomen werden in Heemskerk. Alle dagen ziin ze er op uit geweest, verdeeld in twee groe pen. Dinsdag maakten zij een tocht naar IJtnuiden. waar ze de pieren en de vishallen be keken. ze waren in Haarlem, waar ze o.a. de Sint Bavo een bezoek brachten en ook het Kop je in Bloemendaal en de ruïne van Brederode werden niet ver geten. De andere groep maakte een tocht door onze Noordhol landse duinen. Woensdag wissel den ze. Donderdag was Amster dam aan de beurt, de grachten, de Bijenkorf en ook Schiphol stond op het programma. En Vrijdag was natuurlijk de Kaasmarkt in Alkmaar aan de beurt. In de Muziektuin werd de groep toegesproken door de wet houder van Onderwijs, de heer R. Bakker, die o.a. wees op het grote verschil tussen hun eiland en Noordholland met ziin dui- nenkust. Hier. zo zei hij, hebben we bijna niets gemerkt van de storm, die bij jullie zoveel on heil bracht. De heer Arentsen beantwoord de de heer Bakker en zei. dat zij telkens weer getroffen wer den door de hartelijkheid en de gastvrijheid, die ze ondervon den. Er is hierdoor een vaste band ontstaan tussen Zeeland en Noordholland, en de kinderen, die nu hier zijn. waren anders waarschijnlijk nooit in de ge- Advertentie) Deze is pas gucd als hij komt van Bakker Kennemerstraatweg 109 HEILOO AM. Optiek ALKMAAR - Ontevreden weg gebruikers, ontevreden over de situatie, waarin zich de spoor wegovergang op de Bergerweg bevindt, hebben klachten op ons bureau gedeponeerd, met de ove rigens onuitgesproken wenk hier over in critische zin te schrijven. Een en ander werd beklemtoond met voorbeelden .waarin „bijna een ongeluk was gebeurd het geen natuurlijk aan de slechte toestand van de overweg alleen te wijten zou zijn. Wij hebben een en ander nage vraagd. Bij de Spoorwegen zelf was slechts één officiële klacht binnengekomen. Meegedeeld werd, dat in de loop van de vol gende week met reparatiewerk zaamheden wordt begonnen. Er zullen niet alleen voorzieningen worden aangebracht aan 't weg dek tussen en naast de rails, doch ook aan de rails en wissels zelf. Mankementen hieraan hebben namelijk defecten e.d. aan het wegdek veroorzaakt. Nu dient men te begrijpen, dat de Spoor wegen, die talloze objecten over het gehele land van vernieuwin gen en andere desiderata moeten voorzien, rekening moeten hou den met bedrijfseconomische mo gelijkheden en eisen. Men kan dus niet bijvoorbeeld heden de wissel repareren en volgende week het wegdek. Dit dient in één keer te geschieden. Wanneer dus het een om welke reden dan ook niet onmiddellijk hersteld kan worden, zal het andere zo lang moeten wachten. Wat de snelheid betreft: aan weerszijden van de overweg staan borden waarop is aange geven de maximum snelheid. Dat fietsers en bromfietsers niet met een snelheid van 20 km 'n over weg moeten passeren, is voor iedere ervaren weggebruiker dui delijk. De minste oneffenheid in een weg wordt via een smalle fietsband min of meer gevoeld, en intensiever naarmate de snel heid groter is. Hoe langzamer men rijdt, hoe minder last men daarvan ondervindt. Het is na tuurlijk prettiger te kunnen rij den over spoorwegovergangen, die zo vlak zijn als een tafelblad. Welnu, dat zal met de Berger overweg de volgende week het geval zijn. legenheid geweest, om kennis te maken met Noordholland en zijn bewoners. En de kinderen zelfzii hebben genoten. Heel de misère van de overstromingsramp sche nen ze vergeten en dolgraag zou den ze nog veel langer hier ziin gebleven. En dit is geen wonder, want zoals mevrouw Bouwense ver telde. is het verschil tussen een dorre en kale streek zonder groen en bloemen, zonder bloe sems en zonder vee in de wei den en het land hier in zomer tooi te groot. Maandagmorgen gaan de kin deren weer terug naar Sint Maartensdijk, maar wii twijfe len er niet aan. of zii zullen later hun bezoek aan Noordholland nog wel eens herhalen. Werk gegund ALKMAAR Het verbreden van de aarden baan en het aan brengen van een gewalst funde ring op de Dorpsweg te Nibbix- woud, van de grens van gemeente Wognum tot plm. 55 m. ten Zui den van de brug over de Wik- gouw, met bijkomende werken totale lengte 1365 m. is opgedra gen aan het Aannemersbedrijf H. A. Punt voor de somma van f 123.700.—. ZATERDAG 6 JUNI Bioscopen VICTORIA: De dief van Da mascus. 18 jaar. HARMONIE: Het barre Noor den, 14 jaar. CINEMA AMER1CAIN: The Greatest Show on earth, 14 j. Voorstellingen 7 en 9.30 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek „De Bever", Emmastraat 36, Apotheker P. J. Meurs. MEDISCHE HULP ALKMAAR De artsen K. H. Kolk, Gees tersingel 47, tel. 2017 en E. E. M. van Gilse, Nieuwlan- dersingel 46, tel. 3136. SCHERMER EN BEEMSTER: S. Schermerhorn, De Rijp, K 2997-355 WAPEN VAN HEEMSKERK: 14 uur: Chr. U.L.O.; 15 uur Ver. Graanhandelaren; 20 u. Diploma-uitreiking Solex club. KUNSTZAAL „RUSTENDE JAGER" BERGEN: Zaterdag en Zondag tussen half drie en half 6 tentoonstelling Roggeveen. ZONDAG 7 JUNI BIOSCOPEN. APOTHEKEN, TENTOONSTELLINGEN zie boven. (Bioscopen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur). WAPEN VAN HEEMSKERK: 19.30 uur: Dansorkest The Ragtime Boys. MAANDAG BIOSCOPEN en APOTHEKEN zie Zaterdag. Victoriatheater echter: „Waar de wet faalt". Waterstanden: Zondag: hoog water 3.20 en 15.35 u.; laag water 9.05 en 22.10 uur. Maandag: hoog water 4.40 en 16.50 u.; laag water 10.30 en 23.20 uur. ALKMAAR Volgende week wordt de jaarlijkse Veilig Ver keer Week gehouden. De Vereni ging voor Veilig Verkeer en de Politie werken in Alkmaar samen, om in onze stad zoveel mogelijk bekendheid hieraan te geven en zo mogelijk alle burgers erbij te betrekken. Vanzelfsprekend dat men voor al onder de schooljeugd bijzon dere actie voert en tracht de on derwijzers warm te maken voor de propaganda van veilig rijden en weggebruiken, omdat zij het zijn van wie de vorming van de jeugd in dit opzicht het eerst uit gaat. De schooljeugd wordt be dolven onder drukwerk. Folders, plakzegels, boekjes, krantjes etc. worden de. kinderen onder het oog gebracht, zodat zij uiteinde lijk de verkeersregels kunnen dromen. Op de Middelbare scho len wordt het Veilig Verkeers- blad verspreid dat hoofdzakelijk is gewijd aan de regels omtrent het verlenen van voorrang. Ge brek aan kennis omtrent deze regels veroorzaakt soms de groot ste ongelukken.... Op alle scho len krijgen de kinderen een puzzleboekje, een bijzonder aar dig uitgevoerd drukwerkje met opgaven over de voorrangsregels, die de kinderen zelf moeten be antwoorden en waarvan ze de antwoorden met behulp van een sleutel kunnen vinden en contro leren. Men kan allerlei combina ties maken in het samentreffen van verschillende motorvoertui gen en daaraan de vraag verbin den, wanneer en waarom een van deze bij een kruispunt van wegen voorrang heeft. Een jeugdver- keerskrant wordt in alle zesde klassen uitgegeven. Behalve de affiches die de schoolmuren zul len sieren, jyorden tenslotte nog sluitzegels voor de vijfde en zes de klassen verspreid, sluitzegels met afbeeldingen van gebods- en verbodsborden, en voorts cahier etiketten. Op deze wijze tracht men op de scholen een kern te vormen van jongens en meisjes, die zich voor dit onderwerp in meerdere mate interesseren en het gaat er in de toekomst maar om, deze kern uit te breiden tot alle weg gebruikers: en wie zijn dat niet? Als allen toch eens beseften, van hoe groot belang het is, de ver keersregels te kennen en hoe grote eis het is, voorzichtig te zijn en door voorzichtigheid te betrachten, ook anderen daartoe te brengen. Als iedere weggebrui ker deed wat van hem geëist werd, dan zou het gros van de ongelukken voorkomen worden, misverstanden uit de weg ge ruimd en het aantal slachtoffers tot het uiterste geminiseerd. In de loop van de volgende week zullen wij onze lezers iedere dag weer herinneren aan deze verkeersweek, middels een cliché waarop een of andere aanwijzing voortkomt. (Advertentie) ZIJDEZACHT WASVJA TBR VVo«deste_ KUNSTENAARS HELPEN Tentoonstelling Stedelijk Museum ALKMAAR Deze zeer aan trekkelijke tentoonstelling, die tot en met 21 Juni in het Stedelijk Museum, Breedstraat, voor het publiek geopend zal blijven, is op werkdagen ook 's avonds van 79 uur en op Zondagen 's mid dags van 25 uur geopend. Ze biedt „elck wat wils", een keur van kunstwerken van aller lei aard, uit binnen- en buiten land. En al deze objecten zijn prijzen van een grote, nationale loterij, georganiseerd door de Ne derlandse kunstenaars, ten bate van het Rampenfonds. Daarom: bezoekt dezer dagen ons Stedelijk Museum: U doet er voor U zelf en voor de ge troffenen door de watersnood een goed werk mee! A.F.C.-nieuws ALKMAAR Hoewel het eerste niet speelt, is het morgen toch een belangrijke dag voor A.F.C. Het tweede elftal speelt om 2 uur in Ursem tegen Ursem I om het Gouden Kruis. Voorts zijn er twee beslissings- wesitrijden, waar het kampioen schap bij op het spel staat; Om 12 uur speelt op hét Kolp. Boy's- terrein Adsp. b tegen L.S.V.V. a om het kampioenschap, terwijl het 3de elftal om half 3 op het Vitesseterrein in Castricum tegen U.S.V.U. II de strijd om het kam pioenschap aan zal binden. De supporters kunnen dus kiezen, doch wij vertrouwen, dat zij in grote getale de spelers zullen ver gezellen. Supporter HEILOO Het Heilooërbos met zijn vele paden en weggetjes en met de Kattenberg, waar de ijstentjes langs de weg staan om de dorstige wandelaar een klein beetje te verkwikken, is voor de Alkmaarders en de Heilooërs en voor vele anderen een zeer gezocht recreatieoord. De drukke hoofdverkeersweg, die er dwars doorheen loopt, deelt het in twee stukken. Aan de ene kant ligt het land goed Nijenbugh, met zijn particulier bosbezit, en aan de andere kant, tot aan de spoorbaan, ligt het eigenlijke Heilooërbos, dat voor iedereen toegankelijk is. Maar ach ter de spoorbaan, eigenlijk een beetje verscholen en mysterieus, ligt ook nog een stuk bos. Dat is voor velen lang niet zo bekend, omdat het niet voor het publiek is opengesteld. Maar het is de moeite van een bezoek over waard. VOETBALLERS OPGELET! ALKMAAR In het kader van de R.K. Sportdag, heeft het R.K. Sportcomité, in samenwerking met de R.K. Athletiekvereniging „Olympus", diverse, speciaal voor voetballers bestemde athletiek- nummers in zijn programma op genomen, waaraan het kampioen schap van Alkmaar en Omstre ken is verbonden. Op Zondag 21 Juni a.s., wordt deze Sportdag gehouden en de speciale nummers voor voetballers zijn: 100 Meter en 1500 Meter. Men kan zich voor een of beide nummers opgeven bij de heer J. Hermes, Westerweg 36, Alkmaar, of bij de secretaris van de eigen vereniging, die wel voor door zending zal zorgdragen en bij wie men verdere inlichtingen kan be komen. Fraaie prijzen zijn voor elk nummer beschikbaar gesteld. De wedstrijd wordt gehouden op het Sportpark te Alkmaar en vangt om plm. 2 uur aan. Besturen van alle R.K. Voetbal verenigingen uit Alkmaar en om geving, spoort Uw sen.-leden aan om aan deze unieke wedstrijd deel te nemen. Veteranen en E. Klassers Ook voor deze groeperingen zijn actuele nummers ingelast. Voor de E.-Klassers (dit zijn niet -voetballers e.d.) zijn de nummers i 100 mtr. en 1500 mtr. opgenomen. De Veteranen zullen proberen om over de afstanden 100 en 1000 mtr. een prestatie te leveren, waar menig jonger athleet, met afgunst naar zal kijken. Voor deze beide groepen kunt U zich eveneens bij het boven staande adres opgeven, alsmede bij Jaap Smit, Nieuwesloot 131, Alkmaar. Ook hier zijn vele mooie prij zen beschikbaar. Alle groepen kunnen zich tot en met 15 Juni a.s. opgeven. De inschrijving is bepertk, dus haast U en- stel niet uit tot morgen, wat ge heden doen kunt! H.V.Z. opgelet ALKMAAR A.s. Zondag neemt H.V.Z. deel aan een wan deltocht welke wordt georgani seerd door de W.S. In Tempo te Kolhorn (bij Schagen). Deze wandelclub verdient onze volle steun aangezien haar slechte ligging. Er wordt dus op alle leden (en ook eventuele nieuwe; leden- gerekend. Vertrek per fiets 's morgens 9 uur op het Waag- plein bij café Tom! Tot Zondag j dus. I Wijzelf waren er, jaren terug, wel eens stiekum geweest, en op een mooie middag bekroop ons de lust, er nog eens te gaan kijken. En zo togen wij naar de vriende lijke boswachterswoning aan de Westerweg, waar wij boswachter Willems, die hier sinds een jaar of vier met de zorg van de bossen belast is. gaarne bereid vonden om met ons een wandeling door het Overbos te maken, en ons een en ander over het bos en zijn be woners te vertellen. Langs een schilderachtig wil genweggetje kwamen we aan de spoorbaan, die we overstaken, waarna we aan de andere kant omlaagzakten, en door een smal weggetje het bos introkken. Al dadelijk merkten we een verschil op met het Heilooërlbos, want aan deze kant van de spoorbaan is het bos veel dichter en weliger. „Dat komt aan de ene kant door het geringere bezoek", zo vertelde de heer Willems ons, „maar ook omdat we hier nog niet zo lang bezig zijn als aan de overkant. U hebt waarschijnlijk zelf ook wel opgemerkt, dat we op ver schillende plaatsen in het Heiloo ërbos aan het kappen zijn ge weest, zoals achter de Kattenberg een twee jaar geleden, pas gele den bij de Zandersloot, en op verschillende andere plaatsen. Het is namelijk zo, dat de bossen hier nagenoeg niets opbrengen, en we zijn nu aan het zorgen, dat dit in de toekomst anders gaat worden. Het zal alleen nog wel een tijdje duren. De mensen, die ons bezig zien, begrijpen het niet zij denken dat wij misschien wel het hele bos gaan uitdunnen, en zijn het daar niet mee eens. Maar het is nu eenmaal noodzakelijk. Om een mooier bos te krijgen, moet eerst het oude en het lelijke weg. V T We zijn daar hier ook mee be zig, kijkt, u maar. En inderdaad zijn er diverse percelen bos „uitgedund". Het zo verkregen hout, dat voor het me rendeel van struiken en lage bos jes afkomstig is, kan men niet kwijt voor een dragelijke prijs, en daarom laat men het rustig liggen als takbemesting. Ook is men hier bezig met het planten van groenblijvend hout, dat voor al voor de wintermaanden voor de vogels van belang is. Op onze vraag, of er nog bij zondere vogels in het Overbos nestelden, vertelde boswachter Willems, dat de vogelsoorten hier nagenoeg dezelfde zijn, als in de andere bossen. Wel nestelen hier een groot aantal nachtegalen. Vo rig jaar had de boswachter 's mor gens in alle vroegte het aantal zingende nachtegalen opgenomen; hij telde er veertien. Dat waren dus allemaal mannetjes, en bo vendien zullen er nog wel meer zijn geweest dan alleen de zan gers. Verder zijn er o.a. de kool mees, de pimpelmees, de gekraag- de roodstaart, de fitus, de vlie genvanger, en dan koekoeken, die 's avonds laat hun sonore roep laten horen door de stille avond en de andere zanger, de lijster, is natuurlijk ook vertegenwoordigd. Het typische is, zo vertelde de boswachter, dat er zowel in het Heilooërbos als hier nestkastjes zijn opgehangen, die voornamelijk door de kool- en pimpelmees en de roodstaart tot woning worden uitverkoren, en die in het Hei looërbos allemaal bezet zijn, maar hier niet. Er zijn er hier altijd een paar leeg. Je zou toch zeggen, dat ze hier veel rustiger kunnen broeden. Maar toch is het wel enigszins te verklaren, want de vogels hebben hier veel meer de gelegenheid, om ook in de strui ken en bomen te broeden, waar het Heilooërbos door de grotere drukte niet zo geschikt voor is. Ook loopvogels als fazanten ko men hier wel voor, en bovendien zijn er hazen en konijnen. Een andere vogel, die hier ook huist, heeft niet de liefde van de boswachter, die duidelijk liet merken, dat hij niet op hem ge steld was. Die vogel is de Vlaam se gaai, een rover, die eieren uit de nesten van de andere vogels opvreet. Zo waren al eens met z'n drieën met het geweer naar hem op jacht geweest, maar behalve dat hij roofzuchtig is, is hij ook zo sluw als een vos; de jacht le verde dan ook geen resultaat op. Duidelijk is te merken, dat het bos vroeger ook tot het landgoed heeft behoord. Er zijn prachtige beukenlanen en schilderachtige slingerende paadjes. De brem gloeide hier en daar in haar helle geel, en overal staan grote bos sen koekoeksbloemen. In een van de beukenlanen is het gras, dat in het midden op de bodem groeit, veel korter en lichter van kleur dan dat wat meer aan de kant groeit. Waarschijnlijk was dit vroeger een goed onderhouden, steeds geschoffelde laan, en is het gras in het midden pas later ge komen. Al is het bos niet groot, het heeft een aparte bekoring. En bo vendien heeft men aan de ach terzijde een schitterend uitzicht op de duinen in de verte. Sprekend over zijn bijna vijf en twintigjarige ervaring als bos wachter, vertelde de heer Wil lems, dat zijn werk hier meer gewaardeerd wordt, dan in het Zuiden van het land, waar hij vroeger woonde. In het Zuiden vindt men het bestaan van de bossen iets heel gewoons, terwijl hier het bezit van een bos veel meer op prijs gesteld wordt. En dat werkt prettig. Tenslotte willen wij nog ver melden, dat ook het Overbos in het bezit is van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, die het alleen voor haar leden toegankelijk heeft gesteld. Het lidmaatschap geeft toegang tot de bezittingen van de Vereniging in geheel Nederland. W eersvericachting Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond. DROOG WEER Droog. In het zuiden en het midden van het land zonnig, in het Noorden wat meer be wolking. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind tus sen Noord en Oost. ALKMAAR. Als er na een lange periode van droogte een regenperiode aanbreekt, heeft de Dienst van Gemeentewerken al tijd handen vol werk, om ver stopte rioleringen weer op gang te brengen. Meestal betreft dit niet de gemeenteriolering, doch de riolering op particuliere ter reinen, waarvan de tekeningen dikwijls ontbreken of die in de loop der jaren gewijzigd zijn. Vooral in de oude binnenstad is het vaak moeilijk de juigte loop der rioleringen vast te stellen en Rex: EEN ZOMER SLECHTS... In Rex draait een nieuwe Zweedse film naar de roman van Ekström „Sommardansen". Het is een verhaal van twee jonge men sen, die leven in een kleine be krompen dorpsgemeenschap. Een zomeridylle, die een wreed einde vindt door een motor-ongeval, waarbij het meisje dodelijk ver ongelukt. Hetgeen door de streng- calvinistische dorpsbewoners als een straf Gods wordt gezien voor een begane misstap. Het gegeven wordt op uiterst sobere wijze in beeld gebracht, zulks in tegenstel ling met de brutale directheid van zovele Amerikaanse films, die de keuring passeren. Hoewel deze film, die ook boeit door de knap pe fotografische effecten, die be reikt worden, door de Zuidelijke keuring niet toelaatbaar wordt geacht, menen wij ons te kunnen aansluiten bij het oordeel van De Tijd en andere bladen, die de film aanvaardbaar achten; wij zouden het voorbehoud voor vol wassenen daarbij willen maken. Victoria: DE DIEF VAN DAMASCUS De belegering van Damascus i,n vervlogen tijden door de schrikwekkende Sultan Hamid, die door een krijgslist- van zijn bökwaamst-e generaal, generaal Ander, na een beleg van zeven tig dagen eindelijk de stad in handen krijgt. Generaal Ander heeft beloofd dat de stad bij over- §ave niet verwoest zal worden, och de Sultan gaat zijn eigen weg, met als gevolg, dat Ander zich tegen hem keert, en ten slotte, uitgerust met de onbreek bare Dem-ascener klingen de stad weet te bevrijden van de terreur. Een verhaal uit het schilder achtige en mysterieuze Oosten van Duizend en één nacht, met de belegering in die dagen, de bestorming van de muren, degen- fevechten, Sheherezade in leven- e lijve, alsook Ali Baba, Sindbad en Aladin, die echter zijn won- derlam kwijt is. Generaal Ander vindt een schuilplaats in de grot van Ali Baba, die open gaat op het „Sesam, open u". Stukken uit het sprookje, ver mengd met bloedige doch boeien de krijg in prachtige kleuren o-p het witte doek. In het voorprogramma een in teressante kijk op d-e eeuwig wed dende badgasten van Florida, een tekenfilm en een vervelend ko misch filmpje over de nooit uit stervende nieuwbakken recruten. i Harmonie Theater: HET BARRE NOORDEN Een bijzonder interessant voor programma leidde de hoofdfilm in. Het was de uitgebreide repor tage van d-e kroning van Koning in Elizabeth vap Engeland, met tal va,n treffende opnamen. Ook de film over het levenswerk van Father Flanagan, zijn schepping „Boys Town" verdient alle aan dacht. De hoofdfilm is een geschiede nis uit het barre Noorden. Een pelsjager wordt gezocht door de politie, verdacht van moord op een medereiziger op een tocht naar het Noorden. Wanneer hij door de politie tenslotte wordt gevonden, moeten zij de terug tocht aanvaarden naar de be woonde wereld. Het is een barre tocht door ijs en sneeuw; een tocht met een ranke kano door kokende stroomversnellingen. De tocht slaagt en de pelsjager wordt door de jury verhoord en vrijge sproken, omdat hij uit noodweer heeft gehandeld. Zo eindigt deze geschiedenis met een gelukkig slot, want vanzelfsprekend ont breekt ook hier de romantiek niet. DE KRONING VAN ELIZABETH II IN HET FILMJOURNAAL In alle bioscopen draait deze week een uitgebreid filmjournaal van de sprookjesachtige plechtig heid der kroning van Elizabeth II van Engeland. Het journaal geeft een uitstekend overzicht van het verloop van de gebeurtenis, waar bij zoveel pracht en praal werd ten toon gespreid. Hoewel de zon geen kleur gaf aan dit historisch gebeuren, is het resultaat van het werk der vele filmreporteurs toch uitstekend. De wijding en de kroning in de West Minster Abbey, de glorieuze tocht door het versierde en drukke Londen zijn uitvoerig in het journaal op genomen. Het journaal alleen is een bezoek aan de bisocoop waard. Het Nederlands nieuws brengt filmreportages van de opening van het Koopmanshuis in Rotter dam, van de Olympische Dag in het stadion en van de opening van het badseizoen in Scheve- ningen. In Rotterdam zien wij voorts de ontscheping van een 50-tal jeeps uit Canada, een deel van de ruim 800 jeeps, die naar ons land komen. Voorts opnamen van de plaatsing van Thorn Prikker's mozaiek, voorstellende het Laatste Avondmaal, in de kloosterkerk aan de Parkstraat te Den Haag. de oorzaak van verstoppingen op te sporen. In een lange periode van droogte hebben de riolen weinig te verstouwen; het afval water stroomt -dan langzaam döor de buizen en het vuil uit het menagewater zet zich gemakke lijk hier en daar vast. Komt daar na een zware regenval, die het water met kracht door de riool buizen doet stromen, dan wordt dat vuil soms tot een dichte prop samengeperst met het gevolg, dat er een verstopping optreedt. Het is dan d-e moeilijkheid de juiste plaats van de opstopping op te sporen. De overlast van het water dat geen uitweg weet wordt dan vaak bezorgd aan percelen, die zelf niet de oorzaak van de ver stopping zijn. Zo was Gemeentewerken gis termorgen doende in de Stations weg om een storing in de riole ring op te sporen. De tuinen ach ter een aantal huizen stonden vrijwel blank en het water bor relde uit rioolputten naar boven. Een der betrokkenen, die 't meest overlast hiervan ondervond, zette zijn metselaar aan het werk; deze kon echter op het betrokken erf de oorzaak niet vinden. Toen kwam het erf van de buurman aan de beurt; ook daar werd de boel opengebroken. Gemeente werken kwam met de tankwagen, die de rioolputten leeg zoog. Na dat ruim 20 kubieke meter water was weggezogen, kwam men tot de ontdekking, dat er op een aangrenzend erf een prop in de riolering moest zitten, zodat per ceel nummer drie aan de beurt kwam. Ook daar werd het fraaie voortuintje opgegraven en de riolering bloot gelegd. Men vond echter geen verstopt riool, doch kwam tot de conclusie, dat er helemaal geen aansluiting op het riool bestond. De dagtaak ein digde zonder resultaat en de vol gende dag begon men weer op nieuw te zoeken naar de oorzaak van de overstroomde tuinen. bij Fa. Schuurman ALKMAAR Bij de Electro- technische Groothandel W. Schuurman N.V. op het Hofplein vieren vier personeelsleden van daag een jubileum. De magazijnmeester J. Poot is binnenkort 25 jaar aan de zaak verbonden, terwijl de heren H. J. Boulonois als boekhouder, P. God- vliet als commercieel chef en K. Valk als vertegenwoordiger ieder 12% jaar bij de firma in dienst zijn. Daar de diverse data van in diensttreding onderling verschil len, heeft men besloten de jubi lea gezamelijk te vieren. De ju bilarissen voelden meer voor een dagje uit met een diné'tje en der gelijke, dan voor een huldiging op de zaak, en derhalve ging men vandaag naar Rotterdam. Ook de bekende enveloppe met inhoud zal niet ontbreken. Aan de gouden jubilaris, de heer Poot, is bovendien door de Mij. van Nijverheid en Handel de grote zilveren medaille met het daarbij behorende diploma toe gekend. De uitreiking hiervan zal eveneens in Rotterdam plaats vin- d.en ONDERHANDELINGEN UITGESTELD TOT ZONDAG PANMOENJON, 6 Juni. De communisten hebben ver zocht, de wapenstilstandsonder- handelingen tot Zondag 11 uur te onderbreken. Het verzoek is ingewilligd. De pauze ging in na een zitting van 19 minuten, die te 11 uur plaatselijke tijd was begonnen. Er is nog niet be kend gemaakt, wat in de confe rentiehut heeft plaats gevonden. Benoemingen aan het Christelijk Lyceum ALKMAAR. Aan het Christelijk Lyceum te Alkmaar werden benoemd tot lerares Frans mei. dra. J. B. Heukels te Emmen en tot lerares Duits mej. N. de Jong uit Utrecht. „WAAR GAAN WE HEEN?" ALKMAAR Voor de jongens en meisjes vanaf 17 jaar van de St. Dominicus parochie geldt het volgende: De laatste ontwikkelingsavond wordt a.s. Woensdag 10 Juni ge geven in de zaal van het Wapen van Heemskerk. De heer van Berkum zal spre ken over het onderwerp: „Be gijntjes en kwezelkens dansen niet". Grote opkomst wordt verwacht! Rode Kruis en Kaasmarkt ALKMAAR Van gisteren af heeft het Rode Kruis voor de eerst volgende drie maanden, op elke Vrijdagochtend in het reken- kamertjé van de kaasvader de hr. Lutjeharms een ambulancepost in gericht, waar slachtoffers van zo merse dagen en drukte zich gratis kunnen laten behandelen. Deze service zal ongetwijfeld door ieder op prijs worden gesteld. Hopenlijk zal er geen gebruik van gemaakt behoeven te worden. Voor zijn gezondheid kan men beter een bischuitje met kaas „op lopen" Belangrijk nieuws voor A.O.G. ALKMAAR De trainings avond van de senioren wordt alleen deze week verschoven naar de Woensdagavond. Dus de junio ren B. en C. en de adspiranten trainen op dezelfde tijd, maar nu op Dinsdagavond. Niet ver geten, meisjes. A.s. Zondag gaat net le en 3e elftal naar Amster dam om deel te nemen aan het D.C.G.-tournooi. Vertrektijd met een eigen bus om kwart voor elf vanaf het Canadaplein. De opstel ling van het le elftal is iets ge wijzigd. LIMBURGSE BEDEVAART NAAR LOURDES Geeft een donatie ten behoeve van zieke medeparochianen ALKMAAR Dinsdagmorgen om negen uur zullen zieken uit Alkmaar en Omstreken van het station der Nederlandse Spoor wegen te Alkmaar vertrekken voor een bedevaart naar het Ge nadeoord van Onze Lieve Vrouw van Lourdes. Dit is de jaarlijkse Limburgse bedevaart. De reis is de zieken gratis aan geboden, In talloze parochies wer ken zelatrices achter de schermen en het resultaat van haar mooie werk is, dat telkenjare verschil lende zieken uit de kop van Nrd. holland in aanmerking kunnen worden gebracht, de bedevaart mee te maken. De Alkmaarse zelatrice van de Limburgse bedevaart is Mevrouw M. Koomen-van 't Hoff, Laat, die dit werk sinds 1933 verricht. Tus sen dat jaar en de oorlog is er bij iedere gelegenheid een zieke uit Alkmaar ter bedevaart naar Lourdes geweest. Daarvoor moest een bedrag van f 100.worden vergaard. Na de oorlog heeft Mevr. Koomen dit werk weder om ter hand genomen en ook in de naoorlogse jaren zijn verschei dene zieken uit Alkmaar mee ge weest. Thans echter dient dit werk meer bekendheid te krijgen. De kosten worden geleidelijk aan ho ger. Er moeten dus meer dona teurs komen, personen, die mid dels een jaarlijkse gift, van ten minste een gulden de zieken van hun eigen parochie ofwel van de stad in haar geheel in de ge legenheid willen stellen, in Lour des de hulp en steun naar lichaam en ziel aan Maria te vragen. Vol gende week gaat wederom een zieke uit Alkmaar de bedevaart meemaken. Het is een moeder van vier kinderen, die aanvankelijk het aanbod had willen weigeren ten gunste van haar zieke broer in Bergen, die op zijn beurt in zijn parochie door het lot werd aangewezen en zijn plaats aan zijn zuster in Alkmaar had willen afstaan en die dus nu tezamen Maria in haar heiligdom kunnen bezoeken Voor de zelatricen is het jaar op jaar moeilijker, het nodige geld bijelkander te brengen. Overigens zijn het meestal de zieken van de Dominicusparochie geweest, die van de gelegenheden hebben ge profiteerd, omdat de donateurs en donatrices bijna uitsluitend werden gevonden onder de paro chianen van de St. Dominicus- kerk. Wanneer echter die van de Dekenale parochie en de parochie van de H. Joseph zich ook als donateur opgeven, zullen ook de zieken uit deze parochies de kans belopen, eenmaal een bedevaart naar Lourdes te maken. Wij doen dus een beroep op Katholiek Alk maar voor een bescheiden bijdra ge per jaar hun zieke medeparo chianen dat aan te bieden, dat in het leven van een langdurige zieke een bijzonder goed en geluk betekent. Opgaven Mevr. Koomen -van 't Hoff, Laat 144, Alkmaar.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2