Expeditiebedrijf in Hengelo voor duizenden bestolen Minister wil vervroegd ontslag aan Kruis geven Verkeersvliegtuig maakte geslaagde noodlanding Waarom een scheiding tussen de rassen? Meiue Pot nog steeds in Nederland? Ip gevraagd :>r ZWïkzee Koninklijk Paar zal in Utrecht Britse kroningsfilm zien Ale v. d. Horst A Dader van aanslag op Har jjoiio mderlijk weer 'IE RAADT UITSLAG? ndensigaar 12 et. ■iiianiBiaiannamn et demonstratie g I Wetswijziging in voorbereiding in politiebanden BENZINE WAS OP.... Dr. Malan in Nederland Anderhalf jaar voor ambtenaar kampioenschap Veertien verdachten staan terecht voor de rechtbank Noodweer in Z.O. Frankrijk De roofoverval in Blaricum Woensdag 10 Juni 1953 Pqgina 3 ersverivachting ieeld door het K.N.M.I. ilt. Geldig van Woens- d tot Donderdagavond. tEIDE OPKLARINGEN bewolkt met verspreide igen en in de nacht en plaatselijk mist. Op atsen droog weer, maar n daar enige regen. tot matige Noord-Wes- wind. In het binnenland ;ere temperaturen. LT. 10 Juni. Het K.N. •It mede: afgelopen dagen heeft iressie. die aanvankeliik het Middellandse Zee- Lag. zich naar Duitsland st. Zii geeft daar aanlei- regen en onweersbuien, ie met regen en mot die met deze depressie mgt. breidde zich in de n nacht ook over ons In het zuid-oosten van l viel vannacht al tame- regen. De temperaturen, mdag in het oosten en in het midden van het meliik hoog waren, ziin daald tengevolge van het wolkendek en de wind noordzee. iet er naar uit dat het ons land nog enkele onder invloed van de e boven Duitsland zal hetgeen betekent aan- van de kans op regen en de zeewinden, geen mperaturen. De laatste prijsvraag van jen zit er op. We mogen doening vaststellen, dat er en hebben meegedaan en inzendingen met de week 1 werden. Helaas gingen zich de laatste tijd te tan het toesturen van soms meer prognoses tegelijk, niet fair is tegenover an- lelnemers is duidelijk. Al iefjes hebben we daarom ;r in de prullenmand laten ;n. ijzen kwamen bij de vol- /oetbalkenners terecht: Boekei, 't Veld 270 A. Oude lorp f 5. Welkers, Drieboomlaan 31, rn f2.50. lauffman, Anemonenstraat Den Helder f 1. 'ijm, Hogeweg 80, Limmen e Wit, Nieuwstraat 8, Ven- :en f 1. u maar weer wachten tot gende seizoen. Katholieke •ij willig sters vóór HAAG. Het Werkcen- ■an de Katholieke Gezins- pcolonnes in het bisdom n vraagt dringend om leke vrijwilligsters voor de rlening aan Zierikzee. Het der eerste colonne is be- >p 15 Juni. die minstens 20 jaar oud unnen zich terstond opge- n het Ledeganckpleirt 27 te enhage, telefoon 11.92.82. NDEREN UIT HET NOODGEBIED GEN. In Bergen zijn 56 sn uit St. Annaland aange- om hier voor een week bij en van de lagere scholen icantie door te brengen, ende week zal nogmaals ote groep arriveren. Marktbericht „De Tuinbouw" iOTEBROEK, 9 Juni kg vroege aardappelen, ling, groot 19.60—22.30, 16.5020.30; Rode Eerstel. 22—25.50, kriel 13.30—13.80. >GKARSPEL. Veiling lendradht". 10.500 kg jpelen: groot 21.5022.30; 19.90—21.10, DEMBLIK, 9 Juni, Aan- 30.3 75 kg vroege aardappe- groot 20.60—22.20; kriel -21.80. D.-SCHARWOUDE, 10 Juni. 10 kg aardappelen: Eerste- 18.80—20.30; kleine 15.80— 62.000 kg rode kool 7. rgedraaid: 53.000 kg rode TCDDIJK. 10 Juni. Aan- rd 118.000 kg aardappelen -26.90. kleine 20.10—24.50, schotten 27.5028.00. irgedraaid 11.000 kg rode iiiiniiniiiniinimiiiiiHj et onze bekende 3140, Alkmaar. mus iden door H. BAKELAAR-RENéS :lro edeloopster il FERNHOUT te Tuit- rn op Zaterdag 13 Juni. ■iiiaiaiaiiiaiHiBiaii (Van onze parlementaire redactie) Op het ministerie van Oorlog te op het ogenblik, zo vernemen wij van bevoegde zijde, een wets ontwerp in voorbereiding tot wij ziging van de bevordejings- en ontslagbepalingen voor beroeps- en reserve-officieren van de Kon. Landmacht. Dit wetsontwerp, dat de minister van oorlog nog vóór het reces van de Tweede Kamer bij de Staten-Generaal hoopt in te dienen, zal het mogelijk ma ken aan de vroegere chef van de generale staf, mr. H. J. Kruis ongevraagd ontslag uit de mili taire dienst te verlenen. Een woordvoerder van het ministerie van Oorlog verklaarde ons echter, dat het wetsontwerp niet „tegen een bepaald persoon gericht is". Sinds het ogenblik, dat hem in 1951 door de toenmalige minister van Oorlog, mr. s'Jacoib onge vraagd ontslag werd gegeven als chef van de generale staf, geniet mr H. J. Kruis een jaarsalaris van ruim twaalfduizend gulden, waar voor geen enkele tegenprestatie van hem wordt verlangd. De generaal had ook in de afge lopen tijd ruimsohoots gelegenheid zijn denkbeelden over strategie en tactiek uit te dragen, hetgeen hij onder meer deed in een boek „Vrede of Oorlog" en in een aan tal buitenlandse bladen. Deze „tijdpassering" was voor de nog jonge en actieve generaal Kruis allesbehalve bevredigend. Hij had zich veel liever belast gezien met een verantwoordelijk commando, doch plannen in die richting stuitten af op politieke bezwaren. In enkele politieke kringen kan men het generaal Kruis namelijk niet vergeven, dat hij als chef van de generale staf herhaalde lijk, onder meer ten tijde van de Indonesische kwestie, in het open baar zijn oordeel heeft gegeven over het regeringsbeleid. Deze en andere bezwaren tegen de figuur Kruis zijn er ook de oorzaak van, dat de candidatuur van de oud-chef van de generale staf voor de functie van bevel hebber der Geallieerde landstrijd krachten in centraal Europa, niet krachtig door Nederland is ge steund, ofschoon bekend was. dat men in Geallieerde kringen niet ongaarne generaal Kruis in die functie benoemd liad willen zien. Ondanks „stille wenken" van hogerhand heeft generaal Kruis tot dusverre om principiële rede nen geen ontslag uit de militaire dienst gevraagd. Hierdoor kwam de minister van Oorlog in een moeilijke positie te verkeren. Op grond van de huidige Bevorde- ringswet Koninklijke Landmacht kon de minister aan generaal Kruis geen ongevraagd vervroegd VOOR DRIE GULDEN CONTACT OVERZEE Nationaal Katholiek Thuisfront zal samen met de Welzijnsdien sten van Marine en Oorlog me dewerken, dat 6.100 militairen overzee een kerstpakket krijgen. Waarschijnlijk zal ook het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront aan deze gezamenlijke actie deel nemen. Het pakket, dat een aantal sma kelijke en nuttige artikelen zal bevatten, zal worden gezonden naar de militairen van alle ge zindten. Het heeft de waarde van ongeveer vijftien gulden, doch voor slechts drie gulden kan iemand de afzender van zulk een pakket worden. Er is dan gele genheid een brief in de pakket in te sluiten. De drie guldens kun- nen worden gestort op giro 520.000 onder vermelding „kerst pakketten-actie"; de brief kan worden gezonden aan postbus 4 Den Haag. Het -is het persoonlijk woordje van de landgenoot, dat het vorig jaar door de militairen zo hogelijk werd gewaardeerd. Daardoor is veelvuldig contact ontstaan met de burgerij in het moederland. ontslag uit de militaire dienst verlenen, terwijl het anderzijds ook niet aanging aan een opper- officier, die geen enkele functie in het leger vervulde, ieder jaar opnieuw een groot, salaris uit te betalen. De hierboven vermelde politieke bezwaren maakten het onmogelijk zonder wijziging van de Bevorderingswet de impasse te doorbreken. Daarom schijnt de minister tot de wetswijziging zijn toevlucht genomen te hebben, een wetswijziging, die in militaire kringen algemeen als tegen gé néraal Kruis gericht beschouwd wordt. Ook in parlementaire krin gen schijnt het verband tussen dit wetsontwerp en generaal Kruis niet ontgaan te zijn. Van deze kringen wordt tegenstand verwacht tegen deze wetswijzi ging, omdat ze gezien wordt als een vorm van „gelegenheidswet geving", welke consequenties van vérstrekkende aard zou kunnen hebben voor de rechtspositie van de militair. Uitzending Pontficale Hoogmis te Echternach De pontificale H. Mis, welke Mgr. Dr. B. J. Alfrink te 10 uur zal opdragen in de basiliek van Echternach op Zondag 28 Jupi, zal door Radio Luxemburg wor den uitgezonden. Het kerkkoor van de H. Hart-paroqhie uit Box tel zal de missa van Clemens non pappa uitvoeren. Er is nog een beperkte gelegen heid zich als pelgrim op te ge ven bij het bureau Nederlandse Bedevaarten, Brugstraat 9 te Den Bosch. LUCIFERS STADSKANAAL Bij het ajbreken van de R.K. kerk in Stadskanaal vond een der arbeiders twee lu ciferdoosjes van ongeveer zestig, zeventig jaar oud. Het ene doosje droeg de beeltenis van Koning Wil lem 3, het andere van Prin ses Wïlhelmina als vier- a vijfjarig meisje. De lucifers waren nog goed: alleen de strijkvlakjes konden geen dienst meer doen. Naar wij vernemen zal H.M. de Koningin, Prins Bernhard en een aantal leden van de hofhouding de première bijwonen van de En gelse kroningsfilm, die op Vrij dagavond 12 Juni in het City theater te Utrecht in een gala voorstelling gegeven wordt. Na afloop van de galavoorstel ling, die onder auspiciën van het genootschap Nederland-Engeland gehouden wordt, is er een ont vangst in Esplanade van de vele autoriteiten uit stad en provincie, die de première zullen bijwonen. Op Vrijdag 12 Juni zal deze kro ningsfilm, vervaardigd door Ar thur Rank's Filmmaatschappij, in première gaan in tal van steden buiten Engeland. Als unicum mag gelden dat van deze geheel in kleur opgenomen film niet minder dan 800 copieën UTRECHT. 9 Juni Vorige week is in Stavoren door de po litie aangehouden een zekere Ale van der Horst, afkomstig uit Heerenveen. Deze man. die zich ook wel Overbeek, Hiemstra of van Hellinge noemde en zich in verschillende plaatsen van ons land aan verduisteringen en op lichtingen schuldig maakte, is overgebracht naar het Huis van Bewaring in Groningen, waar hij voor de Officier van Justitie zal worden geleid. Van der Horst wendde zich tot personen, die per annonce een woning te ruil aanboden, waar bij hij zich voordeed als iemand, die zelf ook wilde ruilen. Ter loops merkte hij dan op, dat hij van beroep rechercheur van po litie was. Na enige tijd ver dween hij, na een portemonnaie of een ander waardevol voor werp te hebben ontvreemd. Ook gaf hij zich uit als opzichter van een electriciteitsbedrijf, die de leidingen kwam nakijken. In die gevallen maakte hij zich pok telkens weer schuldig aan, dief stallen. Haags meisje liep boos weg Een Haagse jongedame van 15 jaar, die thuis haar zin niet kreeg, liep verleden Vrijdag na een fikse ruzie weg. Haar juders vroegen assistentie van de politie om he{ kind op te sporen. Het signalement werd verspreid en 't juffertje werd Ira gevonden. Zij was bij ken nissen „ondergedoken". zijn gemaakt in 56 verschillende talen. Bij de Nederlandse versie is het commentaar van Labert Milhado, die eveneens de pre mière te Utrecht zal bijwonen. Cameraman was: Castleton Knight, die onder meer ook de fotografie van de film „De slag om Arnhem" verzorgde. Er is voor „Een koningin wordt ge kroond", zoals de titel van de film luidt, voor de muzikale begelei ding een speciale partituur ge schreven. Deze werd uitgevoerd door het Londens Symphonie- Orkest onder leiding van Sir Mal colm Sargent. (Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN Het eerste 4- motorige verkeersvliegtuig heeft gistermiddag een perfecte landing gemaakt op het nog gesloten vliegveld Eelde. Reeds voordat de banen beproefd zijn, kreeg men van een buitenlandse piloot al te horen, dat de banen op Eel de zeer goed zijn. Gistermiddag vloog de L.N.- P.S.G., een viermotorig Heron van de Braathens Save Air Transport boven Groningen, toen bleek dat door sterke tegenwind de benzine was opgeraakt. De piloot was ge noodzaakt een noodlanding te ma ken, toen hij lontdekte op zijn kaart, dat nabij Groningen het vliegveld Eelde lag, dat welis waar voor de luchtvaart nog ge sloten is, maar waar het waar schijnlijk veiliger landen was, dan op een weiland nabij Groningen. Hij zocht contact met de ver keerstoren van het vliegveld Eel de en vroeg te mogen landen op het vliegveld. Prompt antwoordde havenmeester P. Vogelzang, dat hiertegen geen enkel bezwaar was maar dat men nog bezig 'was met de banen en dat dus uitkijken de boodschap was. De piloot maakte met zijn vier motorige kist een voortreffelijke landing en taxiede alsof het de gewoonste zaak van de wereld was naar het gloednieuwe opstel- plateau van de luchthaven.. Te genover de havenmeester liet de piloot zich zeer waarderend uit over de zeer goede asphalt-beton banen, waarop hij een voortref felijke landing had kunnen ma ken. Het toestel was op weg van Antwerpen naar Hamburg en narri op Eelde benzine in. Inmid dels hadden de passagiers de ge legenheid op Eelde in het lucht- Gistermiddag is voor een infor meel bezoek van enkele dagen, dr. Daniel Francois Malan, minister president van Zuid-Afrika, in Nederland aangekomen. Op Schip hol de pers te woord staande, ver klaarde dr. Malan, dat de Neder landse immigrant in Zuid-Afrika zeer welkom is, juist omdat men het blanke element in de bevol king wil versterken. Ter verdediging van de apart heidspolitiek in Zuid-Afrika merkte dr. Malan op, dat hier omtrent in Nederland menig mis verstand bestaat. De apartheids politiek is er op gericht door een scheiding van de beide rassen een uitroeiingsoorlog te voorkomen. 25 pet. blanken hebben naast zich 75 pet. niet-blanken, half be schaafd, aangestookt van buiten, onder communistische invloeden en onderhevig aan barbaarse uit barstingen. De Afrikaander zal nooit het land verlaten, daarvoor heeft hij het land te veel diensten bewezen. Hij zal ook nooit in een verbaste ringsproces met de niet-blanken ondergaan. Waarom, zo vroeg dr. Malan, mag er in Zuid-Afrika geen grens bestaan tussen blan ken en niet-blanken? Europa is ook door grenzen verdeeld en een Nederlander kan b.v. in België ook niet dezelfde rechten opeisen als in zijn eigen land. Dr. Malan verklaarde, dat de Afrikaander de niet-blanken goed behandelt: hij bewijst hen zeven maal zoveel sociale diensten als de liberalistische Britten de in- Op de Horse Guards Parade te Londen, houdt de Garde de generale repetitie van de bekende vaandelparade („trooping the colour"), die jaarlijks op de verjaardag van de Britse vorst of vorstin wordt gehouden. Op 11 Juni de geboortedag van Koningin Elizabeth II zal deze parade, die door de Koningin wordt afgenomen, een van de meest spectaculaire plechtigheden van de dag zijn. Hier ziet V de troepen voorbij mejuffrouw Doreen ArcherHoublon marcheren, die tijdens de repetities de Koningin vertegenwoordigdevlak achter haar, saluerend, de Her tog van Gloucester. boorlingen in h u n Afrikaanse ge bieden. De verhouding tot de Britten? Nog niet ideaal, zei dr. Malan, maar met een beetje ge duld zal dat nog wel verbeteren. De Utrechtse rechtbank heeft de 59-jarige commies-secretaris bij de rijksbelastingen te Utrecht, W. S„ ter zake van valsheid in geschrifte door een ambtenaar, veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar en zes maan den met aftrek. Twee weken geleden was tegen hem twee jaar gevangenisstraf geëist, omdat hij in de periode van 1946 tot 1952 valse beschik kingen zou hebben opgemaakt tot teruggaaf van omzetbelasting, op de afschriften waarvan hij de daarin vermelde bedragen zou hebben geïnd of doen innen. Het ting om een bedrag van meer an tienduizend gulden. havenrestaurant te lunchen en opgewekt steeg men weer in het toestel, met de beste herinnerin gen aan dat gesloten vliegveld in het Noorden van Nederland. Inmiddels heeft deze landing bewezen, dat Eelde het in de toe komst heus wel zal doen. Als we een jaar verder zijn, zal het druk zijn op Eelde en tenminste wan neer Schiphol dicht zit. Die tijd is eerder bereikt dan men nu nog denkt. Tijdens het défilé, dat Dins dagmiddag door enige groepen ouden van dagen uit Tiel, Lei- len, Gendringen en Badhoeve dorp langs H.M. de Koningin op Paleis Soestdijk werd ge houden, onderhield H.M. zich i enige tijd met de 99-jarige we- l duwe M. Rozendaal uit Leiden, voor wie deze dag een van de glanspunten in haar lange leven betekent. Na het gesprek zocht zij zich een gemakkelijk zitje uit, in de nabijheid van H.M. Prinses Marijke vond dat idee nog niet zo gek, en dl gauw volgde zij haar voor beeld. Jong en oud in de zon. Prin- ses Marijke knijpt haar oogjes tegen de felle zon dicht. Zoals men zich zal herinneren, heeft de voorzitter van de landelijke organisatie Oud-illegale Strijders (LOOIS), de heer W. Kicken, op 4 Mei j.l. aan het A.N.P. medege deeld, dat Meine Pot een van de daders van de in 1952 op overste Harjono gepleegde aanslag in tegen stelling tot andersluidende berichten, zich in TSederlund bevond en met zijn vrouw op een boerderij verblijf hield. Meine Pot zou volgens de heer W. Kicken niet van plan zijn zich aan zijn berechting te onttrekken. De voorzitter van de Loois zeide voorts bij die gelegenheid op de hoogte te zijn van de verblijf plaats van Pot. Nu het Haagse gerechtshof een arrestatiebevel 'tegen Meine Pot heeft uitgevaardigd, die in af wachting van de behandeling in cassatie op vrije voeten was ge steld, deelt de heer Kicken mede, dat Pot zich nog steeds in Ne derland bevindt. Hij zal zich ver borgen houden totdat de Hoge Raad op 23 Juni a.s. uitspraak zal doen, aldus de voorzitter van de Loois. Zoals gemeld heeft de ad vocaat-generaal bij de Hoge Raad, prof. mr. G. E. Langemeyer, op 2 Juni j.l. tot verwerping van de ingediende cassatiemiddelen ge concludeerd. Meine Pot zou het van de uitspraak van de Hoge Raad willen laten afhangen, of hij zoals blijkbaar aanvankelijk in zijn bedoeling lag zich aan de hem opgelegde straf zal onder werpen of zal trachten zich ge heel aan een berechting te ont trekken. Verklaring van mr. Veldhuis De raadsman van Meine Pot, mr. A. G. Veldhuis uit Naarden, verklaarde naar aanleiding van het arrestatiebevel tegen zijn cliënt aan het A.N.P. dit een zeer terecht genomen maatregel te achten, die een normaal gevolg is van de ontwikkeling van de gang van zaken. Bij de behandeling voor het Hof heeft Meine Pot gegaran deerd te zullen blijven en is daar om toen ook niet in arrest geno men. Tegenover zijn raadsman heeft hij eenzelfde belofte ge daan en toegezegd zich aan diens advies te zullen houden. Mr. Veldhuis heeft zijn cliënt er tevoren op gewezen welke consequenties het zou hebben als deze zich door vlucht aan de jus titie zou onttrekken. De raadsman noemde het zeer onverstandig, dat Meine Pot, met wie hij sedert be gin April j.l. geen enkel contact heeft gehad, weg blijft. Zijn per soonlijke overtuiging is, dat Mei ne Pot niet zal terugkeren en hij hem nooit meer zal zien. Mocht zijn cliënt zich in het buitenland bevinden en wordt hij daar aangehouden, dan zal, naar de mening van de raadsman, in dien het een land is, waarmede Nederland een uitleveringstrac- taat heeft, zijn uitlevering volgen omdat het hier geen politiek de lict betreft. VOETBAL Competitie om DEN HAAG, 9 Juni Het programma van de competitie om het voetbalkampioenschap van Nederland ziet er als volgt uit: Woensdag 17 Juni: R.C.H. Sparta, Vitessekampioen afde ling D (Eindhoven of P.S.V.). Zondag 21 Juni: SpartaVites se, kampioen afd. DR.C.H. Woensdag 24 Juni: R.C.H.Vi tesse; Sparta—kampioen afd. D. Zondag 28 Juni: kampioen afd. DSparta; VitesseR.C.H. Zondag 5 Juli: R.C.H.kam pioen afd. D; VitesseSparta. Zaterdag 11 Juli: kampioen afd. D-Vitesse; SpartaR.C.H. Dit programma zal in zijn ge heel worden opgeschoven wan neer de beslissingswedstrijd tus sen P.S.V. en Eindhoven, welke Zaterdag 13 Juni te Den Bosch wordt gespeeld, onbeslist eindigt. In dat geval zal een tweede ontmoeting tussen de beide Eind- hovense clubs op Woensdag 17 Juni worden gespeeld. De voor Woensdag 17 Juni vast gestelde wedstrijden worden dan verschoven naar Zondag 21 Juni, die van 21 Juni naar Woensdag 24 Juni, die van 24 Juni naar Zondag 28 Juni, die van 28 Juni naar Zondag 5 Juli en die van 5 Juli naar Woensdag 8 Juli. Het programma van 11 Juli blijft dus gehandhaafd. Braiitl op Engelse tanker in Willemstad WILLEMSTAD, 9 Juni A.N.P. In de stookplaats van de achter- ketelruimte van de Engelse tan ker van de Engelse Eagle Oil Company is gisteravond brand uitgebroken. De brandweer van de Cura- ?aose Petroleum Industrie Maat schappij was na anderhalf uur de brand meester. Oorzaak van de brand was het breken van de oliedruk-leiding. (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT9 Juni De grote zittingszaal van het paleis van Justitie aan de Hamburgerstraat te Utrecht had van middag veel weg van een arena, waarin niet minder dan veertien verdachten, die allen bij dezelfde zaak betrok ken waren, met behulp van evenveel advocaten in geslo ten formatie ten strijde trokken tegen de heren rechters en de officier van justitie, die als de wrekers van het onrecht en de misdaad zetelden achter de groene tafel. Behandeld werd de zaak, die destijds in Twente heel wat stof heeft doen opwaaien: de enorme aeclaratie-vervalsingen van tien uit Twente afkomstige chauffeurs, die in dienst waren van Bever- dam's expeditiebedrijf te Hengelo en regelmatig, wanneer zij terug keerden van 'n grote tocht, tank ten bij een koffiehuis in Voort huizen. Met medeweten en met behulp van de eigenaar van dit koffiehuis werden de declaraties van de gasolie, waarop de wa gens liepen, dan veel en veel te hoog ingevuld en zo doorgezon den naar de heer Beverdam. Tot Januari van dit jaar gingen de malversaties door. maar wanneer zij precies begonnen zijn werd ter zitting niet duidelijk. Wat wel buitengewoon duidelijk werd was dat de heer Beverdam op deze wijze voor enige duizenden gul dens werd bestolen. Simpele methode De methode, die de heren volg den, was vrij simpel. Via de eige naar van het koffiehuis werden de declaraties doorgezonden naar Hengelo. De declaratie-formulie ren werden door de kellners of knechts van de eigenaar inge vuld, en de chauffeurs zetten er dan hun handtekening onder. Niets was dus simpeler dan de declaraties in onderlinge afspraak een beetje aan de vette kant te doen zijn De ene keer lieten de chauf feurs, die allen vrij regelmatig langs het bewuste koffiehuis kwa men en nooit verzuimden er aan te leggen, 20 liter noteren, wan neer zij er slechts tien ontvingen, de andere keer verschilde de schijn en de werkelijkheid slechts vijf liter, maar een verschil was er bijna altijd. Al de verdachten, maar dan ook allemaal, gaven de schuld van -deze enorme zwendelarij aan de heer Beverdam, over wie zij maar slecht te spreken waren. Zij beschuldigden hem ervan, dat hij hen hun overuren nooit uitbe taalde en dat zij, wanneer zij een heel etmaal achter het stuur geze ten hadden en doodmoe, koud en hongerig in Voorthuizen moesten tanken, slechts voor een belache lijk klein bedrag mochten beste den aan verteringen. Zodoende waren zij tot de valsheid in ge schrifte gekomenOok de ad vocaten huldigden deze zienswij ze, hetgeen de president van de rechtbank, mr. D. Visser, her haaldelijk geïrriteerd deed opmer ken, dat dit ook al was het waar de zaak geenszins kon goedmaken. „Maar de diefstallen worden er wel begrijpelijker door....", zeiden de advocaten. De officier van justitie, mr. H. Bouma. was tamelijk uniform in het stellen van zijn eisen, die ver schilden van 3 tot 6 maanden. HERIMONCOURT, Oost-Frank rijk, 9 Juni (Reuter) Stortre gens hebben in Oost-Frankrijk, nabij de Zwitserse grens, over stromingen veroorzaakt. Verschei dene dorpen kwamen blank te staan. Een vrouw en een aantal stuks vee zijn verdronken. Napels: in de baai van Napels hebben zware stormen gewoed. Italianen zeiden dat zij in Juni nooit zulk slecht weer hadden meegemaakt. Eistwee en een half jaar tegen jeugdige onverlaten Tegen de 20-jarige J. H. H. T. en de 15-jarige G. J. J. C. uit La ren is gistermiddag voor de recht bank te Amsterdam resp. 2lh jaar jeugdgevangenis en ondertoezicht stelling in het St. Jozefsgesticht te Heerlen „voor geruime tijd" geëist wegens hun roofoverval op de Blaricumse boerenleenbank in het begin van dit jaar. Verdachten waren op 8 Januari vermomd de bank binnengedron gen en hadden de kassier gewa penderhand gedwongen hun ruim f 17.000 uit de brandkast te over handigen. Dit geld hadden zij bij T's oom in Laren begraven. Het was na hun arrestatie op f 17.50 na weer in handen van de bank overgegaan. De oom van T. (H. J. J. T.) in wiens tuin het geld begraven was geweest en die zich er f 1000. van had toegeëigend, hoorde zes maanden met aftrek en zes voor waardelijk tegen zich eisen. Na in raadkamer te zijn geweest ver klaarde de rechtbank geen ter men aanwezig te achten aan het verz;oek van de verdediger, T. on middellijk in vrijheid te stellen, gevolg te geven. Op 23 Juni te half tien zal de rechtbank uitspraak doen. Een jaar gevangenisstraf wegens meiiieed De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de 22-jarige C. Ph. V. ver oordeeld tot een jaar gevangenis straf met aftrek van preventieve hechtenis, omdat zij schuldig ge acht werd aan het plegen van meineed.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3