Pleidooi voor wijziging van liet subsidiebeleid Nederlandse schepen, die op Peking-China varen ireniging gaderde LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES HLS*-* tï™S,„E™ztnd." x idault geen 'ormateur Verleng dividendbeperidng nog met één jaar Vergadering bloembollen cultuur Korreltjes Nationaal Congres Wit-Gele Kruis Van ziekenzorg naar stadium van Gezondheidszorg Motie katholieke sigarenwinkeliers De kabinetscrisis in Indonesië De S.E.R. adviseert unaniem: Amerikaanse onthulling onjuist en misleidend eersverwachting !gedeeld door het KNMI Bilt. geldia van Don- üavond tot Vrijdagavond STIJGING VAN TEMPERATUUR. r bewolkt met versprei- klaringen en In de nacht •htend plaatselijk mist. en daar enkele buien, iik met onweer. Zwak- t matige wind uit utt- lende richtingen. Over gemeen hogere temnera- JS, II Juni. De Franse ie Vergadering heeft ge- Georges Bidault als kabi- nateur te aanvaarden. Hij en stem te weinig. De lei- volksrepublikeinen (MRP) 13 stemmen, in plaats van :iste meerderheid van 314. erden 228 stemmen tegen ;gebracht de communis- cialisten en 23 anderen, emden de MRP, 63 Gaul- 12 dissidente Gaullisten, 82 de conservatieven, 14 over- aafhankelijken en 27 radi- )e rest der radicalen stem- n of onthield zich. afgevaardigden hadden op Bidaults verzoek om volmachten en zijn hou- n opzichte van het Euro- ger. .eer Koeman uitte enige ;n tegen de constructie le woningen zouden goed- ijn, maar uiteindelijk wor- plm. f 800.duurder, wordt er meer materiaal •bruikt en vragen ze min- >eidskracht. lorzitter wees erop, dat de ingen onderhands werden eed, omdat het hier een ;old met een nieuw type. betreft de besparing van kracht wees voorzitter er t iedereen toch probeert werk zo spoedig mogelijk te laten komen. Vrees werkloosheid behoeft hier gelden, daar de vraag naar 1de arbeidskrachten spe- at betreft de bouwvakken •oot is en ook de eerste ;root zal blijven, meerdere materiaal, dat gebruikt, geeft aan de en ook meerdere deugde- De huurprijs van de 10 woningen zal f 7.per ►edragen. Ie gehouden bestuursver- werden de aftredende V. van der Velde, C'. van m J. N. Mulder herkozen, e rondvraag volgde slui- der dank voor de aange- jesprektngen. EK OP LANGENDIJK Langedük en Omstreken Algem. Vereniging van lollencultuur hield Dins- tid haar jaarvergadering café „Marfctzicht" van de Vijzelaar. ieuwe voorzitter, de heer uibers opende. de. slechts bezochte vergadering. Hii mede. dat de heer L. Kal aïs voorzitter bedankt aarom spr. het voorzitter- m zich had genomen. De sleden Duif en Kalver- idden wegens ziekte be an verhindering gezonden. zei nog dat de iaarver- g door de „Flora" later tgeschreven dan gewoon- t geval was. iet iaarverslag van de se- de heer C. Timmerman en we. dat er twee leden- iringen ziin gehouden, 't il bedroeg 148 en één lid- plus 3 donateurs. Er pgemerkt dat enkele kwe- ag geen lid zijn van de nng. De afdeling nam met :ending deel op de grote '-tentoonstelling, waar- en gouden medaille als erd toegekend, jrsus over de diverse teel- n bolgewassen was een De opbrengst van de tul- erd goed genoemd. De werden echter voor af- riizen verkocht. De gladio- zen waren eerst laag. liteindeliik hoog. enningmeester. de heer C. ot, kon als batig saldo een van f 64.90 noemen. Het .er Vereniging is thans 9. Hierna werd de be- ngsbrief behandeld voor Maandag 15 Juni te hou- lg. vergadering in Haar- ie Vereniging „De Tuin" t de medewerking van de >m ter bestrijding van de ïkte en de raszuiverheid bollenvelden te laten keu- or controleurs van de ollen-keuringsdienst. is voornemens monsters verschillende partiien te i en hiervoor een beoor- ■certificaat te geven. De wring zag algemeen het van hetgeen „De Tuin" at en de voorzitter wekte an on. om allen lid te van deze nuttige vereni- Formulieren voor deze trole ziin te bekomen hii etaris. het huldeblijk aan de al- oorziter Jhr. van Nisnen inerden werd f 10 be ar gesteld. Het nadelig n de expositie van de af- on de „Flora" bedroeg Men besloot In dit ver- e contributie met 25 net hogen. Bii de gehouden sverkiezing werd de heer libers herkozen. Donderdag 11 Juni 1953 Paeii Vereenvoudiging Eindelijk is er nu een regeling op komst in zake de vereenvoudiging van de sociale verzekeringen. Dit vraagstuk is jarenlang door tal van sociale organisa ties, van werkgevers vooral, besproken. Een commissie van de departementen van Finan ciën en van Sociale Zaken heeft ruim twee jaar aan deze zaak gewerkt. Haar rapport heeft nu tot concrete voorstel len geleid, die als een verade ming door het bedrijfsleven zullen worden begroet. Het gaat, blijkens de titel van het uitvoerige wetsontwerp, om coördinatie van bepalingen van sociale verzkeringswetten met die van de loonbelasting en de vereveningsheffing. Het is de eerste en in practisch op zicht de belangrijkste stap „naar een meer doelmatige en goedkopere regeling van de heffing, zowel van de premiën voor de sociale verzekeringen als van de belastingen van het loon. Hierdoor zal met name het gevolg zijn, dat het be drijfsleven eindelijk wordt ontlast van veel „rompslomp" om dit populaire woord voor de administratieve zorgen die veel kopzorg gaf! even te gebruiken. Het zal werke lijk als een bevrijding worden gevoeld. Hier wordt een door iedereen toegejuichte aanpassing verkregen, welke moeilijk in cijfers kan worden uitgedrukt, maar waarvan de ministers in de toelichting al verzekeren, dat het effect zeer belangrijk is. Vooral voor kleine ondernemers zal dit van betekenis zijn. Er komt bovendien een besparing voor het bedrijfsleven, maar ook voor de gehele gemeenschap, die zeer belangrijk moet wor den genoemd. Maar niet de „vereenvoudiging" alleen is in dit geval van betekenis Meer voordelen De vereenvoudiging brengt n.l. mee, dat er inderdaad van een doel matige aanpassing kan worden gesproken. Men zal daarbij wel wat moeten geven en nemen. Zo wordt b.v. voorge steld, de kinderaftrek niet meer te doen gelden voor kin deren tot 17 jaar, maar tot 16 jaar, wat voor bepaalde cate gorieën weer een verslechte ring betekent, maar als men wat wil bereiken voor een groot doel, zal men wel de con sequenties daarvan moeten aanvaarden. Daar staat boven dien tegenover dat de grens in de kinderbijslagwet voor studerende kinderen wordt verhoogd van 21 tot 25 jaar. De kosten daarvan worden be groot op hoogstens 1 millioen. Het is uiteraard niet mogelijk, in kort bestek en op zo korte termijn de volledige betekenis van deze wijzigingen te over zien. Er zal dus gelegenheid zijn, er nog nader op terug te komen. De voorlopige indruk is echter, dat deze voorstellen tot vereenvoudiging van de verschillende sociale verzeke ringen, die jarenlang een doorn in het oog van velen zijn geweest, omdat de admi nistratieve verplichtingen een zware last betekenden, als een belangrijke verbetering in een lang omstreden vraagstuk kunnen gelden. De verevening Het is wel te verwach- ten, dat er binnenkort in de Eerste Kamer een flink robbertje zal worden ge vochten over de verevenings heffing, nu het wetsontwerp tot verlaging van die heffing nog in de Senaat moet behan deld worden. Het gaat hier om een wetje, dat een tegemoet koming voor de bedrijven in houdt, in verband met de ho gere premie voor de wet op de werkloosheid- en wacht geldregeling. De werkgevers meenden, dat zij onvoldoende compensatie krijgen voor de stijging van de bedrijfslasten, temeer, daar de in de wet be doelde verdeling van de pre mie over werkgevers en werk nemers ieder voor de helft, niet doorging. De verhoging van de bedrijfslasten zou 2% bedragen, maar de compensa tie bedroeg maar een half pro eent. Dat was een moeilijk te verteren punt en bij de komen de behandeling in de Senaat zal het nog moeilijker worden, als men weet, dat de in 1952 ten laste van de schatkist ko mende uitgaven voor de werk lozenzorg de oorspronkelijke raming met circa 72 mïlloen hebben overtroffen. Dat wordt zo maar even, tussen neus en lippen, door de minister van Financiën en de staatsecreta ris voor Sociale Zaken mede gedeeld! Er zullen bij de in- (Van een onzer verslaggevers) Ter gelegenheid van haar dertigjarig bestaan hield de Nationale Federatie van het Wit-Gele Kruis te Utrecht een nationaal congres voor alle werkers van het Wit-Gele en het Kath. Limburgse Groene Kruis. De problemen van de kath. gezondheidszorg waarvoor men zich heden ten dage gesteld ziet, gaven o.a. aanleiding hiertoe. Men splitste de tweedaagse bijeenkomst in een werkcongres op Woens dag en een dag met enigszins officieel karakter. In de bestuurdersbijeenkomst, I Studenten- en arbeidersgezond- bijgewoond door o.m. Belgische gasten en vertegenwoordigers der andere kruisverenigingen, ver heelde de heer R. Schatmann, lid van het dag-bestuur der federa tie, niet, dat degenen die het lij den van anderen willen verzach ten naar het voorbeeld van Hem. die zelf leed en het leed van anderen wilde verzachten nog onder grote financiële lasten gedrukt gaan. Nochtans is er re den om trots terug te zien op het gepresteerde werk,, het optrekken van een bouwwerk in eigen stijl. Als alle actieve verenigingen zui heidszorg vormen een aparte phase, maar belangrijk zeker is ook de bejaardenzorg, als medisch sociaal en maatschappelijk pro bleem, en niet alleen terzake de behuizingskwestie. Geestelijke en gezondheidszorg mogen tenslotte niet ontbreken bij al dit werk, dat eigenlijk al begint in de moe derschoot. Omschakeling van subsidiebeleid Over de werktuigen waarover de particuliere gezondheidszorg moet beschikken, sprak mr. J. de Vreeze, die o.m. pleitte voor een len ook wij ons werk uitbouwen, omschakeling van het subsidiebe- met bijdragen weliswaar der over- J heid, zonder ons nochtans daar voor te schamen, waarbij wij voorstanders blijven van het par ticulier initiatief. Gezondheidszorg is geen lappen deken, de draad loopt van ge zondheidszorg naar preventie en dan naar ziekenzorg, aldus de slotgedachte, welke dr. W. Wee- bers, inspecteur voor de volks gezondheid, uitwerkte in diens schets over de ontwikkeling, in de nabije toekomst, van het pre ventief en hygiënisch werk. De specifieke verenigingen moe ten de kruisverenigingen dienen. Vanuit de ziekenzorg moet de ont wikkeling in de praktijk gaan naar gezondheidszorg. Het school kind is ook een kruiskind, zo constateerde spreker, volgens wie de stem van de kruisverenigin gen moet gehoord worden in de schoolartsendienst. Op school moet verbetering komen in de maatregelen en leerstof. De leden van de Nederlandse Katholieke Bond van Sigaren winkeliers „St. Anthonius" heb ben op de tweede dag van de jaarvergadering te Maastricht uit voerig van gedachten gewisseld over de h.i. slappe toepassing van de Vestigingswet c.q. het verlenen van vestigingsvergunningen voor sigarenzaken. In dit verband werd ook cri- tiek geoefend op de zeer tege moetkomende houding van vele Kamers van Koophandel in den lande. Tenslotte nam de vergade ring een motie aan, welke de af deling Tilburg had ingediend. Deze motie zal ter kennis worden gebracht van de staatssecretaris voor de middenstand, dr. G. J. M Veldkamp. De motie luidde als volgt: „De Nederlandse Bond van Ka tholieke Sigarenwinkeliers, in congres bijeen op 8 en 9 Juni te Maastricht, verzoekt Uwe Excel lentie met klem met betrekking tot de afgifte van ministeriële verklaringen en onrechtmatige vestigingen in de tabaksdetail handel een stringente uitvoering van en een scherp toezicht op de Vestigingswet 1937 volgens de geest van deze wet". DRS JANSSEN 50 JAAR Financieel expert van de K.V.P.-fractie Zaterdag a.s. wordt drs. M. Janssen, lid van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, viiftig iaar Hii is een van die specialisten m het parlement die meestal minder op de voorgrond treden. Zun theoretische en practische kennis maken van hem een waardevol expert, vooral bii in gewikkelde belastinHontwerpen. Bii de openbare behandeling van aangelegenheden die oo finan- cieel-eeonomisch terrein liggen is drs. Janssen 'n gedegen spreker. Hu is een Kamerlid die ziin in zichten in daden weet om te zetten en vele malen verscheen er dan ook een amandement- Janssen, dat evenzoveel malen heeft bewezen dat deze finan ciële expert ziin plaats in de Kamer ten volle waard is. Tweejarig kind onder de trein WANSSUM (L.). Het twee jarig zoontje van de familie C. is onder Tienraay door een trein van de lijn NijmegenRoermond gegrepen en op slag gedood. teressante behandeling van deze wetswijziging nog wel meer belangrijke punten, die in het bedrijfsleven sterk leven, aan de orde komen. Want de gehele verevenings heffing is een actueel punt! leid, dat meer dan tot nu toe ze ker zal moeten stellen, dat nood zakelijke werkzaamheden uitge voerd kunnen worden, voor zo ver particuliere middelen tekort schieten. Een behoorlijke uitrus ting, aldus spreker, is onmisbaar voor het Wit-Gele Kruis met zijn 600 plaatselijke verenigingen, 10 provinciale bonden, federaties en allerlei daarmee verbonden insti tuten, tezamen omvattende meer dan een half millioen aangesloten gezinnen. Er worden momenteel zo hoge eisen gesteld, dat meer deskundigen en betaalde krachten zullen moeten worden aangetrok ken, om te waarborgen, dat al het werk ook goed gebeurt. De plaat selijke verenigingen zullen gezond en sterk moeten zijn, met behoud echter van haar zelfstandigheid zullen zij zoveel mogelijk in kringverband moeten gaan sa menwerken. In de steden zal men zich nochtans moeten decentra liseren, om het werk dichter bij de mensen te brengen. Voor het verplegend personeel was een aparte bijeenkomst be legd. Daar sprak eerst pater drs. Lion M.S.C. over het moderne maatschappelijke werk en zijn be tekenis voor de gezondheidszorg. Persoonlijke hulp is het op zich nemen van het bestaan van de ander met zijn moeilijkheden, ang sten en vreugden, wensen, le- vensopgave, om van daaruit de vragen van de mens in nood te helpen beantwoorden. Deze dienstbaarheid is één van de grootste betekenissen van de ge zondheidszorg, die niet alleen als organisatie de algemene voor waarden zoekt tot bescherming en ontplooiing van het leven, maar die vooral zijn concrete weldadige invloed uitoefent. De zusters J. Bors, H. Goos- sens en E. Kampschöer hielden daarna inleidingen over „De taak van de wijkverpleegster in onze dagen", waarop een uitvoerige discussie volgde. „ELIZABETH IS KONINGIN" Polygoons kleurenfilm is gereed Minstens een dag eerder dan werd verwacht is uit Londen aangekomen en van Vrijdag a.s. af in de Cineacs van de drie grootste gemeenten en in 18 bioscopen in alle delen van ons land vertoond Polygoons kleuren film „Elizabeth is koningin". Deze film, in Nederlandse ver sie, geeft in ruim een half uur een aaneenschakeling van de hoogtepunten van de kroningsdag in Londen. Prins Bernliard naar N.P.V.-koempoelan Naar wii vernemen zal Z. K. H. Prins Bernhard een deel van de koempoelan bijwonen, welke leiders en leidsters van de „Ver eniging der Nederlandse Pad vinders" op 27 en 28 Juni a.s. op de Goudsberg te Lunteren zullen houden. Dr. Malan, de eerste minister van Zuid-Afrika, heeft Woens dagmorgen 'n bezoek gebracht aan 't rampgebied. Dr. Malan bezocht de gemeente 's-Gra- vendeel, waar hij zich o.a. liet voorlichten door de burge meester. Nog geen formateur aangewezen DJAKARTA, 10 Juni (Pi-Ane- ta) Er zal nog geen formateur worden aangewezen, aangezien de president nog enkele partijen nader wil horen, aldus werd mee gedeeld, na een bespreking, die president Soekarno en vice-presi dent Hatta hedenmorgen hebben gehouden. Intussen heeft de voorzitter van de P.N.I., Sidik Djojosukarto, ontkend, dat de komst van de Indonesische ambassadeur in de Verenigde Staten, mr. Ali Sastroa- midjojo, naar Indonesië, met deze crisis verband houdt. De ambas sadeur werd door de minister van buitenlandse zaken teruggeroe pen voor „routine-overleg". Sidik zei ten aanzien van de kabinets crisis, dat hij samenwerking tus sen de Masjumi en de P.N.I. nog steeds mogelijk acht, tenminste als de Masjumi de wens voor een presidentieel kabinet laat vallen. Hij zei, dat het een open vraag is, of de P.N.I. aan een nieuw ka binet zal deelnemen, indien Moh. Hatta als formateur zal worden aangewezen. De Sociaal Economische Raad heeft de Minister van Financiën geadviseerd de dividendbeperking nog met een jaar na afloop van de thans geldende termijn te ver lengen. Dit uit psychologische overwegingen. Ten einde het be drijfsleven in economisch opzicht geen noemenswaardige nadelen te bezorgen stelt de S.E.R. verder voor om ais alternatief van het (Van onze Parlementaire Redactie) DEN HAAG, 10 Juni Een sub-commissie van de Amerikaanse Senaat gepresideerd door Senator Maccarty uit Wisconsin, heeft onlangs een lijst gepubliceerd van schepen, die in de eerste vier maanden van dit jaar havens in communistisch China hebben aan gedaan. Op deze lijst kwamen ook de namen voor van twee Neder landse schepen, namelijk de „Meerkerk" en de „Hoogkerk", beiden van de Verenigde Nederlandse Scheepvaartmaatschappij te Rotter dam. Dit bericht, zo vernemen wii van bevoegde zijde in Den Haag. heeft de Nederlandse regering enige bevreemding gewekt. De Amerikaanse publicatie, zo werd ons gezegd, wekt ten on rechte de indruk, alsof het aan doen van Chinese havens door de „Meerkerk" en de „Hoog kerk" in strijd zou zijn met de handelswijze, die de vrije Wes terse wereld heeft besloten toe te passen op communistisch China in verband met de hou ding van dit land in Korea. Bedoelde schepen onderhouden sinds December 1952 een gere gelde tweemaandelijkse dienst via het Suezkanaal en Honkong op China en Japan. Het bestaan van deze dienst was in scheep- vaartko-ingen algemeen bekend, zodat ook hier geen sprake kan ziin van een „onthulling". Verder is. aldus onze zegsman, de sug gestie. als zouden de „Meerkerk" en de „Hoogkerk" hebben mee gewerkt aan het vervoer van strategische materialen „mislei dend". Reeds geruime tijd wordt als gevolg van internationaal overleg de uitvoer van deze goederen naar communistisch China aan een grondige controle onderworpen. Bovendien heeft de regering onlangs besloten het vervoer naar communistische landen zelf te controleren. Kiellegging eerste mijnenveger Op de werf Schiedam van de N.V. Wilton Feijenoord, aan de Vlaardingerdijk te Schiedam, zal op 16 Juni de Kiel worden gelegd van de eerste mijnenveger uit een serie van 32, die met Amerikaanse hulp voor de Koninklijke Marine bij 14 verschillende werven in ons land worden gebouwd. Verwacht wordt, dat deze mij nenveger, die de naam „Dokkum" zal dragen, in 1954 gereed zal zijn. bestaande maximum van 6 pet. van het gestorte aandelenkapitaal plus 2 pet. van het zuiver vermo gen, een uitkering toe te staan van 6 pet. over het totale zuiver vermogen. De S.E.R. heeft berekend, dat de dividendbeperking maximaal voor een bedrag in de orde voor grootte van f 80 millioen heeft geleid tot niet uitkering van de winst. Dit is relatief zeer gering ten opzichte van de grootte der grootheden-besteding van het in komen van de dividendtrekkers enerzijds en de omvang van de investeringen anderzijds die men met de dividendbeperking wil beïnvloeden. Daartegenover staat, dat het waarschijnlijk is dat de aantrek kelijkheid van het verstrekken van risicodragend kapitaal door de dividendbeperking wordt vermin derd. Voorts dat het gevaar be staat, dat het kapitaal uit natio naal economisch gezichtspunt min der juist wordt aangewend. Ten slotte stelt de S.E.R. vast, dat er geen aanleiding is voor dividend- beperking waar de stijging van het dividendinkomen sterk is ten achter gebleven bij die van andere categorieën. Op grond hiervan komt de S.E.R. unaniem tot de conclusie, dat de dividendbeper king niet in aanmerking komt om ais instrument van economische politiek te worden gehandhaafd. 4200 GULDEN VOOR EEN VAN GOGH Op een kunst- en antiekveiling bij de firma A. Mak te Dordrecht bracht een schilderij van Vincent van Gogh ((Schemering") een in 1883 gemaakt werk, f 4200.op. Het werd ingezet op f 2000.Een mooi paneeltje van Jeroen Bosch „Verzoeking van de Heilige An thonius" werd geveild voor f 2000. GALGEN f De Katholieke Actie, I die zich vooral in Italië, naar men zegt, niet met I politiek mag bemoeien, J heeft vlak voor de ver- I kiezingsdag van jl. Zon- dag op de grote pleinen I uren Home (en dat ziin I con reusachtige op- ran itome (en aai zijn t__J winding veroorzaakt had- st* nog cil zv&tzzvat te j i i TT don. Hot vsrken word Za- nnlnpw nnnprirhf Dit ren. Ook op dit punt is dat degene, die gekroond was, zou ik u met bekoren zun. Het dier dook rustig terdag met de naam Ma galgen opgencni. Uil j_ wordt vnorrang heeft bo- tot vloeken, tot stelen of onder, toen het tweemaal Ier?a«..met naam "Ma' Varken Een jonge anti-bolsje wistische Rus en een var kentje, dat „Malenkov" heet, zijn door de Duitse politie uit hechtenis ont slagen, nadat zij in het gebouw van de Russische militaire missie te Frank- gold als afschrikwek kend voorbeeld, van wat er zou geschieden, indien de communisten bij deze grote verkiezin gen succes zouden heb ben. Het was met die zwarte galgen nogal een zwartgallig bedrijf en de verkiezingsuitslag in Italië wel een teken aan de wand! Slechte beurt! ver een eens had wordt, voorrang heeft bo ven al de andere aanwezi gen, en dit zou moeilijk heden kunnen opleveren, omdat een gekroonde ko ningfin) voorrang zou hebben, zelfs ten opzichte van de te kronen vorst (in). Sprookje (I) Voor drie-en-een-halve gulden kocht een inwoner van Kampen dezer dagen op een verkoping een portefeuille. Toen hij thuis Een radio-spreker telde onlangs, dat Amerikaanse krant een próef genomen met de werkelijke belang- op het ogenblik, dat dit stelling van het publiek „„„„i/j; voor hetgeen de redactie geschreven wordt (d.i. in de hrant zette. Hier Woensdag), is nog met ging het trouwens speciaal bekend, hoe de uitslag over de gorlog in Korea, van de verkiezing pre- difna dr'®.!331" schijnt tg kwam, ontdekte hij'dat er yni 7xxv TTpf 7rli WP1 zullen eindigen (om er- voor een bedrag van 925 cies zal Zijn. net zal wei gens anders opnieuw te gulden aan bankpapier in niet ZO erg worden, dat beginnen?) Drie dagen zat. De man had er juri- de volqelinqen en aan- achtereen werd hetzelfde disch recht op, maar de- kayers va, ie G^a-rig'SÊ „"blij tXfffSt TYiot cizc galgen een rCUZl uit gS6n enkGle rGactiG, trekkingen van de over- hebben gegraven, waar dat het publiek er erg in ledene, aan wie de porte- zii zeli invallen ofte- had aehad! Daar gaan wij feuille had toebehoord. De -y zei] invque i, uJtc nQU met Qns goeie gedrag! k„ij„ wel, dat zij hun hoofd zullen moeten steken in Het dak de strop, die ze voor een -r:,w rfibet is van oudsher ander hebben gereed „het dak van de wereld" gemaakt. Maar de grote genoemd. Onlangs ging beslissinqof de chris- Sfn bekend publicist naar Groenland en er werd ge zegd, dat hij het dak van de wereld gin? onderzoe ken. Toen de Mount Eve- restton bereikt werd, zei men ook al, dat nu het tot dingen, die onder Christenen niet worden genoemd. Neen, zo gek zou ik niet zijn! Ik zou U be koren om een slecht blad of een slecht boek te lezen, en dan zou het zo lang niet duren, of u zoudt al die andere dingen gaan doen. Nog even de tijd door een geweerschot ge troffen was. Dat heb je zo van dergelijke monsters te verwachten, ais de vis ser geen latijn gesproken heeft. En nu de zon De vraag, of de bewoond is. wordt nu Wij lezen, dat zich in de ??h^rlia?]d IrJLaA' natuur processen afspelen, familie beloonde de man met honderd gulden. Twee voor ons onzichtbaar, maar die eens het gezicht van de wereld zullen ver anderen. Een groot deel van de wereld, Europa en Noord-Amerika is aan het verzinken. Niet alleen fi guurlijk (geestelijk), want dat ontkent niemand meer, maar letterlijk. De deskundigen beweren, dat Parijs eens onder water komt te liggen, en later dat Droces niet door on voorziene omstandigheden die verkocht worden, al tijd eerst na en: er ziin nog eerlijke mensen in de wereld. ten-democraten, door het behalen van de vol strekte meerderheid van de stemmen, ge- Sprookje (II) meenschappelijk met de dak van dë wereld was andere partijen, twee- bereikt. Nou kan dat nog, derde van de zetels in °,mdat deze ^erg hoog- t 7 -TT- ste top va/n de Himalaya de Italiaanse Kamer jSi d[e grens vormt zullen behalen, stond op tussen Tibet en Jlepal. Dan was er in Elspeet iets dergeli.iks. maar „baas boven baas". Een boeren zoon aldaar, 'blijkbaar nog al leergierig, onderzocht een verzameling oude snullen op de kar van een ODkoper, terwijl deze met de vader van de jongen gestuit zou worden". Wat Parijs betreft, dat duurt intussen nog twintigdui zend iaar. en voor Enge land is de termijn nog langer. Wij hebben dus voorlooig nog de tijd. Wii kunnen nog rustig nieuwe verenigingen met mooie reglementen maken, Frankriik kan nog wel enige dozijnen kabinetten verslijten en in Engeland kunnen nog vele koningen of er niet mensen wonen oo de zón! Dat zou warme woonruimte zijn, zoudt U denken, maar een Duitse advocaat, dr. Büren uit Osnabrück beweert, dat het zo is, want men kan heel goed wonen in de koude kern, die volgens hem om de zon aanwezig is. De jurist gaat zover, dat hij 25.000 mark heeft uitgeloofd voor degene, die bewijst, dat het. niet zo is! een Duitse instelling het gevraagde bewijs door twee geleer den laten geven en nu wordt er een proces ge voerd om de centen. Want dr. Büren houdt vol en de rechter moet het nu uit zoeken. Rechters moeten wel duizendkunstenaars zijn. tenminste in Duits land. lenkov" in fel rode letters op zijn rug geschilderd, in de tuin van het gebouw der missie losgelaten. Toen de Russen het knorrende dier door de tuin zagen rennen, belden zij de po litie op. De Russische ban neling werd kort daarna bij het gebouw gearres teerd en in hechtenis ge- maan nomen terwijl ook het varken de nacht in het politiebureau doorbracht. Bij hun vrijlating ver klaarde de politie dat de Rus niet in staat van be schuldiging gesteld zou worden. Mopje Een nog al benepen dametje besprak te New York bij een luchtvaart maatschappij een vlucht naar Denver. „Maar denkt u er om, meneer, ik heb Prompt heeft ®en zwak hart en mag niet astronomische "Oger vliegen dan 1000 meter zei ze er bij. „Gut mevfouw", zei de bureaulist, .wat wilt u dan beginnen als u in Denver komt? Die stad ligt 1600 meter hoog." „O jeetje", zei het da metje, „ik dacht dat ze op de grond stond." dit napnblik non in twii- Maar Groenland en Tibet?! °,ve,r een nieuwe koop on- of koninginnen worden ge y y J r*Jo!?al een derhandelde. In een oud krnonrl TTpf ic n11#apn mncr fel. Het meest-tekenend r lZ' T w, JV aarom zou ik denken! De wereld van deze uitslag is, dat heeft nog steeds geen er geen meerderheid wachtkamer, maar blijk- meer is voor de gezonde baar daken aenaeg democratie, aangeno men al, dat er, vooral in Italië, nog van een ge- Even een vraag van zonde democratie qe- twee leergierige lezers be- cnrnbptj krir> innrdpv antwoorden: waarom was sproKen Kan worden er geen enkele regerende In t bijzonder de jeugd vorst bij de kroning van laat zich blijkbaar door de Engelse koningin? Ant- het schrikbeeld van de r/lcwlt?» oinclat overeenstemt met de eisen galg niet meer impone- van het protocol. Het is zo, derhandelde. In een oud fornuis od de wagen van de koopman vond de jon gen een kistie, dat zeven duizend gulden bleek te bevatten. Het oude fornuis was even te voren bij de buurman van de boeren zoon gekocht. De vondst is voorlonig gedeponeerd bij de politie! De duivel Een bekend redenaar Dure stemmen Meer dan 100.000 Italia nen, die in het buitenland wonen, zijn naar hun land teruggekeerd om te kun nen stemmen. Het ministe rie van binnenlandse za ken deelde mede, dat aan in totaal 326.000 Italianen in het buitenland een ken nisgeving gestuurd was, dat zij hun stem konden dro in Californië beweert, uitbrengen en de staat zou kroond. Het is alleen maar de vraag, of de hele we- reld-van-nu het nog zo lang uithoudt Visserslatijn Een visser uit San Pe- terwijl hij met acht kame raden aan het vissen was, een zeemonster te hebben gezien, dat zo groot was als een duikboot en een hals had van vier meter, sprak eens tot zijn gehoor Dat moet dus een kruising als volgt: Als ik de duivel met een giraffe geweest pen voor Italië. het betalen. Ook de 86 jaar oude dirigent Arturo Toscanini is voor de ver kiezingen naar zijn land teruggekeerd. Hij kwam per vliegtuig uit New York! Dat zijn dure grap- Onverstoorhaar De heer Gerald Duffy te New York werd op een morgen hoestend en proes tend wakker. Zijn hele woning stond vol rook. Hij belde ijlings de brandweer op en sprong toen prompt uit het raam (van de tweede verdieping) op een grasveldje. De brandweer vond hem voorzien van blauwe plekken en met de schrik in zijn „benen maar overigens onbeschadigd. Nadat de spuitgasten de „brand" die in een sofa in de huiskamer „woedde" hadden bedwongen, schar relden zij hun slangen bii elkaar en keken eens rond waar Duffy was gebleven. Hij lag in zijn bed en sliep!

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3