BANDEN H. F. Fluitman f Water-nood te Bergen Courses te Hilversum >0t*Esr O E OF ZEE mee RES LICHTE LOPEND Een kiespijn-aanva Een atoombom voor onkruid Markt en Beurs Vrijdag 12 Juni 1953 Pagina 7 ismarkt Gouda t, 11 Juni Aangevoerd en. Ie kwal. 2.15—2.20, 2.07_2.14, extra zware 2.35. De handel was ;emarkt Delft 11 Juni. Aanvoer 22 1 graskalf, 107 nucht. 329 varkens, 644 biggen, 183 weidelammeren, 9 i: vare koeien 550950, kalveren 4555, biggen ipers 65—90. drachtige 15300, weidelammeren .inderen 2.602.80 per gewicht; magere var- -1.70 per kg levend ge- erzicht: handel kalm. iwse eierveiling arneveld-Ede" kalm, aanv. ca. 825.000 orverkocht 617.000, ge- 100). kippeneieren van 59 gram 14.0114.96; gan- (grote) 24.—; kalkoen- 3117.70; eendeneieren parelhoendereieren i per 100 stuks. ten *tdc "tear PP*" j i °tU int ook op Uw 3ef dan onder- ilier af aan de send dit recht- één van onze RES: met ressen ontvangen vermelden Op de leeftijd van 76 jaar is hedenmorgen in zijn woning te Enkhuizen overleden de heer H. E. Fluitman, oud-hoofd van de E.K. Parochiale school aldaar. Naast dit, vele jaren met ere ver vulde ambt, had de heer Fluitman een veelheid van functies op zich genomen, welke zulk een lange lijst vult, dat het nauwelijks mo gelijk is, ze alle te noemen. Hij had een groot en rijk gezin, dat hem, naast leed en tegenheid, veel vreugde heeft geschonken. Fluitman was een ouderwets- degelijke katholiek, vervuld van vele idealen in het katholieke openbare leven. Zo van die figu ren, welke bij gelegenheid van Honderd Jaar „Kromstaf" aller wegen zijn herdacht, en hij heeft van die eeuw enige tientallen ja ren in volle, prijzenswaardige activiteit meegemaakt. Zijn werkzaamheid was veel zijdig op ontelbare terreinen: van het onderwijs en de opvoeding, van de jeugdzorg en het algemeen kerkelijk-godsdienstig leven, van de politieke activiteit, enz. Plaatselijk in Enkhuizen leidde zijn functie van schoolhoofd in een stad met een kleine katho lieke minderheid als van nature tot de vervulling van tal van functies, die in groter verband gemakkelijker te spreiden zijn. Aan. allerlei graag en met liefde waargenomen „baantjes" in zijn parochie had hij de handen vol. Zijn grote activiteit bracht hem ook al spoedig in aanraking met soortgelijke werkzaamheden bui ten de parochie. Zo was hij lange jaren voorzitter van het West- friese Genootschap van de Stille Omgang, voorzitter van de R.K. Vereniging van Onderwijzers in het gewest, voorzitter van de R.K. Statenkring „Hoorn" en in latere jaren ook van de Kring den Hel der van de voormalige R.K. Staatspartij, hetgeen hem in het Partijbestuur bracht. Na de be vrijding werden zijn verdiensten door de gereorganiseerde K.V.P. gehuldigd door zijn benoeming tot ere-voorzitter van de Kring den Helder. Door het overlijden van de heer Fluitman is wéér een van de oude garde „die zich niet overgeeft, maar wel sterft" heengegaan, die door talloos velen met ere zal worden herdacht. Met ere en met dankbaarheid voor alles, dat hij aan Kerk en Maatschappij heeft gegeven. Ter ere Gods. Want dat is altijd zijn grote drijfveer ge weest. „VIVA LA MUSICA" SPEELDE IN DEKKERSWALD HEERHUGÖWAARD-NOORD Na een H. Mis in de parochie kerk te Heerhugowaard trokken alle leden van Viva La Musica, zang- zowel als accordeoncluib er Dinsdagmorgen in alle vroegte oip uit.Onder leiding van kape laan G. A. van Leeuwen werd dit uitstapje om des morgens 6.30 u. .begonnen en gezeten in een prachtige touringcar trokken de i vijftig muziekliefhebbers richting Zuid. Het was maar niet een gewoon „uitgaansdagje". Nee, er was hard ernstig en vlijtig gestudeerd op de wekelijkse repetitie-avonden voor 9 Juni j.l., want voor de zieken in De'kkerswald zou een complete uitvoering worden ge geven. De reis naar dit sdhone oord verliep voorspoedig en am per was het sanatorium in zicht en de grote hoogte beklommen of de Heerlhugowaarders schaar den zich aühter accordeon, gi taar, mandoline en muziekblad en populaire wijsjes en liederen vulden de lucht. Hun waardering voor het gebodene staken zusters en zieken niet onder stoelen of .banken. Het bezoek aan 't toneelstuk „U spreekt met Uw moordenaar" te Amsterdam werd het slot van 't uitstapje. Geslaagd HEERHUGOWAARD Voor het Gezellendiploma afd. Heren kapper slaagde onze plaatsgenoot de heer Joh. Vliegendehond. VEILIG VERKEERSWEEK KRUISPUNT VERHARDE WEG- ONVERHARDE WEG: Verkeer op de verharde weg gaai vóór! FIETSER GAAT DUS VÓÓR AUTO! VEILIG VERKEER GESLAAGDE BRANDWEER—E.H.B.O.- DEMONSTRATIE HEERHUGOWAARD Maan dagavond werd om 7.30 uur aan de brandweerkazerne brand ge meld in de R.K. jongensschool aan de Van Veenweg. De brandweer was spoedig ter plaatse. De be nedenverdieping der school stond in brand en veroorzaakte een hevige rookontwikkeling. Op de bovenverdieping der school, welke door de jeugdbe weging gebruikt wordt, bevonden zich nog 7 personen, welke ten gevolge van bedwelming of op gelopen ernstige verwondingen het gebouw op eigen krachten niet konden verlaten. Te 7.45 uur werd door de bevel voerder van het uitgerukte corps assistentie gevraagd van de tweede bluseenheid, terwijl ge lijktijdig E.H.B.O.-hulp werd. in geroepen, in verband met de vele slachtoffers. De E.H.B.O. rukte met groot materiaal uit en in sa menwerking met de brandweer lieden slaagde men er spoedig in de slachtoffers al of niet per brancard uit het brandende ge bouw te brengen, waarna zij zo vlug mogelijk voor verdere ver zorging werden vervoerd naar café Van den Heiligenberg, al waar een noodhospitaal was inge richt. De brandweer wist de vuur haard spoedig meester te worden met stralen via de hoofdtoegang, de brandtrap en een dakkapel. Onder de brandweerlieden waren nog twee slachtoffers te betreu ren. Een brandweerman werd door een vallende balk getroffen en brak zijn rechterbovenbeen, terwijl een ander een hersen schudding opliep. Eén persoon, die zich eveneens bij het uitbre ken van de brand op de boven verdieping bevond, wist zich in veiligheid te stellen via de brand trap, doch is vermoedelijk naar beneden gevallen, want hii werd daar aangetroffen met een sche- delbasisfractuur. Men zij echter gerust, het ver haal dat wij U deden, betrof slechts een gecombineerde oefe ning van brandweer en E.H.B.O., welke goed geslaagd mag heten en in de toekomst zeer zeker zal worden herhaald. IN MEMORIAM HEERHUGOWAARD-NOOftD .Donderdag 11 Juni j.l. overleed onze plaatsgenoot de heer Arie Groen zeer plotseling. Met de hr Groen ginig een kundig zakenman heen. Ongeveer 50 jaren geleden ves tigde de hr Groen zich in Heer- hugowaard-Noord als melkrijder voor de toenmalige zuivelfabriek Vita Nova. Langzaam doch ge stadig breidde hij zijn vleugels uit in Heerhugowaard en met be hulp van zij.n kinderen heeft hij zich een bloeiende zaak weten te verwerven. Naast het levens- middelenbedrijf, beheerde hij een .boerderij, fourage- en vloeibare brandstoffenhandel van een niet geringe omvang. Ondanks 't feit verenigingsleven bemoeide cmfw dat de heer Groen zich nimmer met het verenigingsleven be moeide, had hij hiervoor toch steeds een warm hart en maakte hij zich een gezien middenstan der in het dorp. S.V.W.-nieuws HEERHUGOW AARD-ZUID Zaterdagavond speelt SVW 1 een thuiswedstrijd tegen Hugo Boys 1 om het Gouden Kruis. De wed strijd begint om 7 uur en wordt gespeeld op het Gem. Sportter rein. Zondag begint SVW 2 om 12 u. teig'en Vios 2. Dit is ook voor het Gouden Kruis en het kan een spannende strijd worden. We krijigen daarna de derby SVW 1KSV 1. (Advertentie) RIJWIEL 8 MOTOR BERGEN 25 gezinnen be staande uit 96 personen, zijn ver stoken van het behoud van de volksgezondheid, nodige drink water. Deze gezinnen, bewoners van de Kanaaldijk, moeten zich be helpen met regenwater. DoCh als men heeft te kampen met droogte in de zomer, vorst in de winter, is men aangewezen op de Nortonpompen welke op vele percelen voor menselijke consumptie ongeschikt drinkwa.- ter leveren, zodat zelfs een ge zin genoopt wordt op een afstand van 2 km, drinkwater te gaan ha len. Dat in het gebruik van onzui ver drinkwater grote gevaren schuilen, behoeft wel geen be toog, Vooral als men bedenkt dat zich onder de bewoners een. aan tal kleine kinderen bevindt. Ook een 14-tal bedrijven met onge veer 300 stuks vee moet zich dik wijls tevreden stellen met onwel riekend drinkwater. De bewoners hebben zich ge wend tot de gemeente en het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland te Bloemendaal, waarna een bespreking is gehou den en hun waterleiding is aan geboden onder voorwaarden,, waarvan de bewoners van me ning zijn, dat zij te zwaar zijn, niettegenstaande Gemeente en P.W.N. een gedeelte der aanleg- kosten op zich nemen. De .bezwaren komen op 'tvol gende neer. De bewoners moeten boven de verplichte aansluiting per aansluiting jaarlijks f 38, boven het normale tarief betalen. Dit geldt bovendien voor onbe paalde tijdsduur. Bovendien krij gen de veehoudersbedrijven een meter waaraan het nadeel ver bonden is, dat met het drinkwa terverbruik voor 15 a 20 koeien de meter aanzienlijk zal stijgen. Daarbij komt nog het feit dat in dien men buiten een straal van 40 meter, gemeten van het hart van de rijweg af, woont, men niet verplicht is zich aan te slui ten. Is de leiding eenmaal gelegd en de bewoners van genoemde percelen sluiten zich dan aan, dan behoeven zij geen extra kosten te betalen, terwijl de eerstaange- slotenen hoofdelijk de kosten ge dragen hebben. De bewoners hebben zich over de voorstellen beraden en zich op het standpunt gesteld dat de re geling onbillijk is. Zij beroepen zich er op dat onrendabele ge bieden in andere gemeenten, geen extra kosten behoeven te betalen. Zij laten de kwestie echter niet rusten an stellen alles in net werk om eer, gunstiger regeling te verkrijgen. BESTUURS VERGADERING V.I.O.S. WARMENHUIZEN Ten huize van de heer A. Huisman is een bestuursvergadering gehouden van de R.K. Voetbalvereniging VIOS. Voorzitter Jac. de Groot las allereerst enige gelukwensen voor in verband met het be haalde kampioenschap. Onder deze brieven bevonden zich zelfs f;elukwensen van onze dorpsgeno- en uit Amerika, Curacao en Djakjakarta. Hierna las secretaris P. Stam de notulen voor die onveranderd werden goedgekeurd. Door ver trek naar elders moest de heer A. Huisman bedanken als be stuurslid; in zijn plaats werd be noemd de heer C. Jongejan. Voorzitter dankte de heer Huis man voor het vele werk dat hij voor de vereniging heeft gedaan alsmede zijn vrouw. Spr. memo reerde dat h;j met zijn vrouw een groot aandeel heeft in het behalen van het kampioenschap, en in het vormen van de team geest, hij wenste hen beide alles wat wenselijk is in hun nieuwe woonplaats. De heer Huisman dankte spr. voor de goede wen sen, en tevens voor de prettige samenwerking, die hij van" hét bestuur mocht ondervinden. N.KJ.B.-STERRIT HEILOO De NKJB organi seert op Zondag 28 Juni een ster- rit voor alle R.K. Jongens en Meisjes boven de 17 jaar. Deze sterrit zal gereden worden door de mooiste gedeelten van Noord- Holland en de duinstreek. De tocht duurt plm. 3 V, uur. 's Avonds groot bal in het NKJB- gebouw met muziek van de nieuwste band uit Heiloo: „The music lovers". Dit bal is gratis toegankelijk voor de deelnemers. Deelnemerskaarten a f 1.50 ver krijgbaar op Zondag 14 Juni van 10.30 tot 12.30 in het NKJB-ge- bouw en bij de voorzitter, Aad van Zeist, in de week van 14 tot 21 Juni aan huis na 7 uur. Daar na zijn er geen deelnemerskaar ten meer verkrijgbaar. Omtrent de route, mededelingen enz enz. ontvangt U een formulier bii het opgeven van de deelneming. Ook hopen wij nog een Sport dag te organiseren, zoals dit al eerder werd vermeld. Alser nog leden „ziin, die daarvoor interesse hebben, kunnen zij zich nog op geven bij de leiders,, n.i.- M. Groefsema en Piet Haaker. AVONDVIERDAAGSE „AVIDA" HEILOO HEILOO. In de vergadering van het comité der Avondvier daagse „Avida" werden de volgen de besluiten genomen: De data werden bepaald op 22, 23, 24 en 25 Juli a.s. De sluitings avond, die op 25 Juli zal plaats vinden in „De Rustende Jager" zal een feestelijk karakter dragen in verband met de viering van het eerste lustrum. De beide muziekcorpsen hier ter plaatse zullen worden uitgenodigd om beurtelings bij de finish aan wezig te zijn. ter opluistering van de aankomst der deelnemers. Het inschrijvingsgeld werd be paald op voor groep A en B f 2. en groep C f 2.50. Nadere mede delingen hierover volgen ten spoe digste. Verenigingen die- zich minstens met 20 leden aanmelden zullen 25 pet. reductie genieten. Reclame voor zaken en/of ver enigingen uit Heiloo zullen mo gen mederijden. (Advertentie) kan Uw plannen in duigen gooien. V Is altijd makkelijk bij U te hebben, die helpen direct! Burgerlijke Stand PURMEREND Geboren: Margaretha J. M., dv J. Tol en J. Kuenen; Hubertus, zv Tj. de Bruin en C. Kok; Janny, dv P. van der Velden en H. G. Schans; Grietje, dv R. Heersems en B. Groothof. Gehuwd: Arian W. Blakborn te Middelie en Maartje de Vries. Overleden: Jan Punt, oud 68 jaar, echtg. van H. Haverkamp; Antje Bakker, oud 73 jaar, wed. van A. Vlaar; Klaas Bouwman, oud 62 jaar, echtg. van A. van den Beidt; Maria A. A. Brinkman, oud 28 jaar, dv N. P. Brinkman en A. M. S. Rijkenberg; Geertje Marrees, oud 73 jaar, wed. van S. Hooyberg. Jubileum WAARLAND Donderdag 18 Juni a.s.. zal één onzer plaats genoten een zilveren jubileum vieren, op die dag zal mej. Gr. Molenaar de dag herdenken dat zij voor vijf en twintig jaar bij de heer G. Jonker alom bekend als ome Gert in betrekking kwam. Ongetwijfeld zal het mej. Molenaar op die dag niet aan be langstelling ontbreken. Verkeersexamens 't VELD Woensdagmiddag 10 Juni j.l. hebben een zes en veertig leerlingen van de R.K. Meisjesschool alhier1 aan het vei- lig-verkeersexamen dat te Scha- gen gehouden werd, deelgenomen. Twee en veertig meisjes slaag den voor dit examen, hetgeen voor de docent de heer Dellage te Oude Niedorp voorwaar een mooi succes is. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR. Ingekomen: J. E. M. Klinkert, van Schoorl naar Rembrandtstraat 3; C. J. Krop, van Amsterdam naar Papiermolenstraat 10; A. B. van Weelderen, van Zuilen naar Koorstraat 16; F. Westerveld, van Amsterdam naar Kennemer- straatweg 107: S. H. van Baarle, van Rotterdam naar Nassauplein 11: J. Best, van Oudorp naar Ropieskuil 20; A. M. de Boer en echtgenote, van Den Helder naar Stationsweg 1: W. L. Harms, $an Velsen naar Nieuwlander- singel 13; N. C. Hofman met ge zin, van Amsterdam naar Seher- meerstraat 10: T. A. A. Kok. van Grootebroek naar Emma- straat 7: T. van Houten, van Hilversum naar Bloemstraat 33: A. Dekker, van Soest naar Em- mastraat 10; A. van Duin. van Heerhugowaard naar Nieuw- poortslaan 1: G. Dijkstra, van Hoorn naar Wilhelminalaan 11: J. de Glopper, van Rotterdam naar Korenbloemstraat 24: P. L. de Korver, van Heerhugowaard naar Zoutstraat 4: J. Nengerman, van Zutphen naar Dr. Schaep- manstraat 24; D. T. Siebenga. van Lisse naar Lamoraalstraat 5: Al. Blokker, van Oudorp naar Brouwerstraat 6; H. Hofland, van Amsterdam naar Eikelen- bergstraat 58; G. A. Q. Keule- mans met gezin, van Heiloo naar Costerstraat 29; C. J. M. Kroft, van Heemstede near van Èverdin genstraat 18; C. P. M. Stokman, geb. De Laat, van Heiloo naar Papiermolenstraat 2; M. E. van 't Veen, geb. Rottiné, van Am sterdam naar Huiswaard 3: C. M. Gaarthuis, geb. Olgers. van Hei loo naar Anna Biinstraat 8a: H. W. Rohde, van Zundert naar Gasthuisstraat 1; A. Staal, van Veendam naar Oudegracht 89: T. de Vries met gezin, van Hoog- kerk/Hoendiep naar woonark Kwakelpad: V. M. Zonneveld, van Heemstede naar van Ever- dingenstraat 18; C. J. Bleeker. van Den Helder naar Talma- straat 7; P. M. F. van Drunen, van Heerhugowaard naar Kanaal kade 69: T. v. d. Goot. van Bols- ward naar Westerweg 148: A. A. van Haselen. van Wierden naar Snaarmanslaan 86: G. J. Muis. van Den Haag naar Houtweg 23; G. M. Timmermans, van Weert naar Nieuwpoortslaan 28; A. V. Winder, van Limmen naar Anna Biinstraat 10a; T. W. van Barre- veld met gezin, van Amersfoort naar Trompstraat 54; J. v. d. Meule. wed. K. Daalder, van Den Helder naar van Èverdingen straat 18; A. van Rossum. geb. De Boer, met kind, van Oude Pekela naar Dr. Schaepman- plein 11: G. A. Honk, van Den Haag naar Tuinstraat 6: A. P. van Rossum. van Oude Pekela naar Voormeer 31: G. Visser, geb. Rijs, van«Ziipe naar Gerard Doustraat 20; C. M. Blankesteiin. van Egmond aan Zee naar Heul 29: J. Julius, van Enkhuizen naar Rochdalestraat 36; J. H. van Look. van Beverwijk naar Wilhelminalaan II; C. W. Menick, van Nieuw Guinea naar Gast huisstraat 1: J.,_-Meurs. van Rhe- den naar Rozénstraat 37: J. G. M. Abels-kamp, vaft, Amersfoort naar Julianastraat T4j M. Stam, van Egmond aan Zee naar Eerste Landdwarsstraat 16; A. Baas. van Heiloo naar Geestersingel 44; N. Bommezii, van Amsterdam naar Costerstraat 13: G. C. Grommel, van Den Helder naar Hekelstraat 33; W. de Jong, van Velsen naar C. v. d. Lindenkade 20: E. O. Jurgens. van Delft naar Voor- dam 10: H. C. Kampman, van Amsterdam naar Wilhelminalaan 11; P. Kee met gezin, van Zaan dam naar Kennemerstraatweg 132; G. Konijn, van Hoorn naar Laat 8; A. C. Proveniers, van Tilburg naar Overdiestraat 45; S. d. Haan. van Velsen naar Vogelenzang 12: G. Hobbelink en echtgenote, van Vriezenveen naar A. van Burenstraat 27: P. J. Hoogervorst. van Leimuiden naar Rozenstraat 29: J. A. Mel- chior. van Winkel naar Wilhel minalaan 11; W. M. van Moor se!. van Amsterdam naar Snaar manslaan 64; C. Keesen. geb. Zonneveld, van Castricum naar Anna Biinstraat 20a; L. Admi raal en echtgenote, van Oudorn naar Hoeverkade 13: J. M. Beere- poot, van Delft naar van Èver dingenstraat 18: A. Burger, geb. van Dalen, van Brakel naar Zeglis 200; E. M. Koning, van Ab'bekerk, naar van Everdingen- straat 18; A. Moeiies, van Span broek naar Parkstraat 14: J. Rowimkel en echtgenote, van Ursem naar Huygenstraat 37a; M. J. P. E. Schneider, van Haar lem naar Lyceumstraat 30: T. C. Slotboom, van Amsterdam naar Gasthuisstraat 11: H. Stam. van Amsterdam naar Lyceumstraat 51: T. A. Witkamp, van Heiloo naar Houttil 17; J. P. M. Adri- chem. van Den Helder naar Landstraat 38. Vertrokken: J. Bregman. van Wilhelminalaan 11 naar Schagen: P. M. Dokter én echtgenote, van Paternosterstraat 7 naar Egmond aan Zee; J. C. Dubbeldam, van Kwerenpad 21 naar Barendrecht: C. Filmer, van Emmastraat 83 naar Schagen: T. J. Huitema. van Polderstraat 7 naar Ontario (Canada): A. E. Koning, van van Èverdingenstraat 18 naar Abbe- kerk: A. M. Huitema. geb. Mooy. van Nieuwstraat 21 naar Ontario (Canada): J. M. Rijpkema met gezin, van Kennemerstraatweg 193 naar Amsterdam: M. M. B. Anink, van Geesterweg 12 naar Egmond Binnen; J. Bruin, van Madeliefstraat naar Singapore S.S.; C. E. Dun. van Wilhelmina laan 23 naar Oslo (Noorwegen): J. D. Gerritsen, van Gerard Dou straat 7 naar Nijmegen; G. H. J. de Gier met gezin, van N. G. Piersonstraat 74 naar Ontario (Canada): C. A. van Overklift. van K. van 't Veerstraat 87 naar Amsterdam: P. A. J. M. van Dortmond met gezin, van van Èverdingenstraat 2 naar Heiloo: A. J. Bloem, van Dijkgraafstraat 23 naar Hensbroek: A. M. Gol- bach. van Oudegracht 218 naar Uithoorn; A. C. Bockweg. geb. Hoen. van Ramen 32 naar Hei loo; J. Vasbinder. van Lyceum straat 14 naar Oss: G. Groen, van Prins Hendrikstraat 40 naar Apeldoorn: A. M. Schrikx. van Nieuwlandersingel 45 naar Am sterdam:. P. van Vulpen, van Emmastraat 19 naar Bergen op Zoom: T. de Qraaf. geb. Singor, van Forestüsstraat 39 naar Den Helder: J. Blank met echtgenote, van Luttik Oudorp naar Den Helder. De uitslagen van de Donder dagavond te Hilversum gehou den draverijen luiden: Amsterdam-prijs: 1. Quasi A (J. T. de Graaf) 3.02.5 1.35.1; 2. Paul B; 3. Qualite. Tot.: w. ƒ4.40, pi. ƒ1.40 ƒ1.40 ƒ11.00. cov. ƒ2.10, gek. ƒ25.30. Leidseplein-prijs: Eerste serie. 1. Quichotte (R. U. de Jong) 2.43.8 1.27.1; 2. Our Volann; 3. O Nelly Zora. Tot.; w. 5.70. pl. ƒ1.70 ƒ1.50 ƒ2.50. cov. ƒ4.00, gek. ƒ13.70. Tweede serie: 1. Peterhof (W. H. Geersen) 2.44.4 1.25.6: 2. Pe- tronella; 3. Quick Star. Tot.: w. ƒ4.40. pl. ƒ1.90 ƒ1.80, cov. ƒ5.10, gek. ƒ8.30. Finale: 1. Petronella (A. B. van der Veen) 2.44.5 1.27.6: 2. O Nelly Zora: 3. Our Volann. Tot.: w. ƒ43.70, pl. ƒ3.40 ƒ.3.70. ƒ1.60, cov. ƒ13.30. gek. ƒ27.80 Dam-prüs: 1. Rhea Holland (M. Vergaay) 2.53.8 1.30.5; 2. Querella Spencer: 3. Queen Daria. Tot.: w, ƒ8.10. pl. ƒ3.10 ƒ1.50 ƒ2.30. cov. ƒ3.80. gek. ƒ3.20. Kalverstraat-prijs: 1. Oscar (N. Oosting) 2.51.2 1.27.3: 2. Odys seus K; 3. Quirinus. Tot.: w. ƒ5.20. pl. ƒ1.40 ƒ1.20 ƒ2.30. cov. ƒ4.30. gek. ƒ7.20. Rembrandtplein-priis: 1. Orient Express G (P. N. Smit) 3.24.2 I.27.3; 2. New Spencer: 3. King Spencer. Tot.: w. ƒ3.40. pl. ƒ1.10 ƒ1.10. cov. ƒ4.60. gek. ƒ6.40. Totale omzet totalisator 48.330 gulden. MARKTO VERZICHT SCHAGEN Het was voor de aanvoerders van vette koeien on getwijfeld een geduchte tegenval ler te moeten constateren dat hun beesten Donderdagmorgen ette lijke guldens minder opbrachten dan vorige week het geval zou zijn geweest. Meer en meer wint de mening dan ook veld, dat de uitermate goede gang van zaken van vorige Donderdag een uitzon dering was. Het was toen trou wens al opvallend, dat Schagen zoveel hoger lag dan b.v. Pur- merend en Alkmaar. Het verschil tussen toen en nu kan gevoege lijk op 5 a 7 ct. p.p. gesteld wor den. Er waren verschillende han delaren, die betoogden, dat het wel meer dan 10 ct. p. p. scheelde, maar daar plaatsen wij een groot vraagteken achter. De teruggang is overigens gemakkelijk te ver klaren omdat het aanbod ten ene male te groot was. Het ongekend groeizame weer van de laatste weken heeft de weidekoeien veel harder laten groeien dan bij mo gelijkheid maar verwacht kon worden. Daarom hebben verschil lende weiders nu al enkele bees ten afgezet om een goede honderd daalders winst te pakken. En morgen sturen ze dan een paar kersverse naweiders het land in, in de hoop dat die het voorbeeld van hun voorgangers getrouwelijk zullen volgen. Dat verklaart ook meteen de zeer goede kwaliteit van de aangeboden slachtbeesten. Hoewel de prijs van de lammeren ook enkele guldens lager lag dan vorige week, mag dat niet gewe ten worden aan een overvoerde markt, doch aan een automatische correctie van een kunstmatig ni veau. Vóór de handelaars die op basis van die „gouden Donderdag" ingekocht hadden, betekende dat uiteraard grif verlies nemen of de beesten meenemen naar huis. Dooreengenomen koos men het eerste, omdat men momenteel minder zeker is over het markt- verloop. Hetgeen niet wegneemt dat de beste lammeren altijd nog ongeveer f45 a f55 noteerden, d.i. voor een rendabele weiderij hoog genoeg. De prijs voor nuchtere kalveren zakte onder invloed van de andere vleesprijzep iets, maar toch niet beduidend. De hoogste prijs draaide pond 65 gld, want z.g.n. „moerlopers" waren er nu niet. De schapenhandel bleef kalm en goed prijshoudend, doch de verse en geïde koeien waren zeer moeilijk te plaatsen, zodat hier en daar enige teruggang niet uit kon blijven. De biggenprijs bleef na genoeg gehandhaafd maar de han del was uitgesproken mat tot op het lusteloze af. Op de vier zeu gen was tegen half 11 nog geen bod geweest. Konijnenhandel heel matig en minder. Verkeersexamens BURGERBRUG Van de R. K. school alhier ziin de navol gende leerlingen te Schagen ge slaagd voor het schoolverkeers- examen. georganiseerd door de „Vereniging voor Veilig Ver keer:" A. Groot: A. v. Straaten: M. Huiberts; Ooyevaar: S. Janssen; J. Hopma: H. Oovevaar: A. Mink; D. Zut; W. Smit en M. Luttinkhuizen. Datnes in het verkeer 't VELD Bijna alle meisjes van de St. Mariaschool van 't Veld, die deel genomen hebben aan het schoolverkeersexamen te Schagen ziin daarvoor geslaagd. Die geslaagden ziin dan: A. Slii- kerman: T. Stadegaart: R. Bak ker: N Boerse: T. Groen: J. Bakker; D. Lantman: T. Boekei; T. de Jong E. Ligthart: C. Groen R. van Dienen: N. Ligthart: A. Schouten: I. Koenis: S. Tesselaar T. Bakker: T. Tesselaar: J. Bruin J. Bakker: J. Stroet: L. Keesom: Y. Hippen: T. Bakker: C. v.d. Hoek; B. Groen: V. Ursem: T. Konijn: A. Koenis: G. Veldman: A. Jong: C. Tesselaar: A. Slii- kerman: M. Jong: G. Ligthart: R. Spaansen: A. Idema: J. Pan- cras en C. Kramer. Gediplomeerde fietsers WARMENHUIZEN Van de R.K. Meisjesschool alhier heb ben een flink aantal leerlingen deelgenomen aan de schoolver- keersexamens te Schagen. Hier van ziin geslaagd: A. Klaver; C. Wiering: I. Kok; R. van Velzen: J. Hoogenboom: A. Groot: L. Pronk: T. Goudsblom: L. Blan- kendaal: H. Latensteyn: B. Spaansen: T. Koortens: J. de Niis: T. Tesselaar: A. Ligthart; R Klaver: A. Vader: R. Beukers I. Nannes: A. Groot: G. Berk hout: M. Blom: A. v.d. Berg: A. Kossen: A. Smit: C. Beukers: R. Hellenkamp: F. Groot en N. Smit. 24-Uursrit Scheveningen LuxemburgScheveningen Op de Boulevard te Schevenin gen, op het parkeerterrein nabij het Kurhaus, werden Donderdag avond de deelnemers gestart aan de 2e 24-uursrit Scheveningen LuxemburgSchevingen. De pu blieke belangstelling was bijzon der groot, doch dank zij een uit stekende afzetting konden alle wagens precies op tijd vertrek ken. De eerste rijders worden Vrij dagavond 20.10 uur aan de finish eveneens bij het Kurhaus te Scheveningen terug verwacht. 3000 Meter duel: SLIJKHUIS—REIFF? Indien alles gunstig verloopt zal het op Woensdag 8 Juli a.s. in Nederland voor de eerste maal tot een duel op de 3000 meter tus sen de Belg Gaston Reiff en Wim Slijkhuis komen. Op die dag orga niseert „de Trekvogels" op de Duinhorst-baan te Wassenaar in ternationale avondwedstrijden. Nog interessanter kan deze 3000 meter worden, als de uitgenodigde Duitse crack Herbert Schade derde in de 5000-meter finale te Helsinki naar Wassenaar komt. „ZWEM-GENERALE" TE OVERVEEN OVERVEEN, 11 Juni. In het koude water van het open bad te Overveen heeft de K.N.Z.B. se lectiewedstrijden gehouden met het oog op de landenontmoeting EngelandNederland van 27 Juni te Blackpool. Erg veel wijzer zal de sport- commissie van de zwembond niet zijn geworden door de verrichtin gen, die over de gehele linie ma tig waren te noemen. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 M. vrije slag heren: 1. De Vreng (AZ 1870) 1.01.2 100 M. rugslag dames: 1. Joke de Korte (ODZ) 1.16.4. 400 M. vrije slag dames: 1. Geer tje Wielema (HZC) 5.24.8; 2. Tine van Brenk (Robben) 5.29. 100 M. rugslag heren: 1. Korte- weg (AZC) 1.11.8. 100 M. vrije slag dames: 1. Ria Vonk (HDZ) 1.08.6; 2. Els van der Ploeg (ADZ) 1.09.7. 200 M. schoolslag dames: 1. Rika Bruins (GZ en PC) 3.01,4. Grote belangstelling voor Internationale schoen- en lederbeurs UTRECHT. In de Utrechtse Jaarbeursgebouwen zal van 29 Juni tot en met 3 Juli de tweede internationale beurs worden ge houden voor leder, schoenen, le derwaren en aanverwante bran ches. De beurs, die door de Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs in samenwerking met de stichting „Interleder" is georganiseerd, zal een netto expositieruimte van 6.000 vierkante meter beslaan. De aanvragen tot deelneming waren zo talrijk, dat de jaarbeurs 1.000 vierkante meter meer heeft moe ten reserveren dan vorig jaar met de eerste beurs. Behalve de parterre van het Jaarbeursgebouw en de hallen zal nu ook het Vre- denburgpaviljoen worden inge richt. Er zullen 444 firma's deel nemen, waarvan 273 van Neder landse en 171 van buitenlandse oorsprong. De buitenlandse deelnemers ko men uit West-Duitsland, Enge land, België, Verenigde Staten, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Zwitserland, Oostenrijk, Oost- Duitsland, Zweden, Denèmarken, Finland, Portugal, Spanje en Ca nada. DE BORGER BIETENBOSMACHINE BORGER „Voor hem een droom, voor U werkelijkheid", U kent wel die propaganda-plaat voor bier, waarop een uitgedroog de woestijnreiziger likkebaardend aan een heerlijke pot schuimend nat denkt. Zo'n soort droom heeft ook vaak een boer, wanneer hij in het voorjaar bij zijn bietenveld staat,'waar de bieten van het on kruid nauwelijks te onderscheiden zijn, maar dan staat hem een ma chine voor de geest, waarmee hij al dat onkruid in een klap van de aardbodem zou kunnen weg vagen. Welnu, de loonsproeier uit Bor ger heeft samen met de land- bouwsmid Zomers deze droom verwerkelijkt. Van 1951 af hebben zij aan zo'n machine gedokterd. Het eerste apparaat was geen succes, maar in '52 begonnen de Rijksnijver- heidsdienst en de Shell, die de sproeistof voor deze machine moest leveren, zich voor hun idee te interesseren. In September '52 was het zover, dat men goede resultaten bereikte. Ook de bie tencommissie van de Groninger klei en de directie van de suiker- bietenfabrieken en de suikerbie tencentrale in Bérgen op Zoom kwamen toen kijken. Er werden nog enkele kleine veranderingen aangebracht, de Shell maakte een nieuwe tekening en zo werd de „bietenbosmachine" geboren, een apparaat op drie wielen, dat een paard gemakkelijk kan trekken. De machine lijkt wel iets op een zaaimachine. Van een tank uit wordt door middel van pro- paangas een alles dodende vloei stof geperst, n.l. pre-emergency- spray ofwel in eenvoudig Neder lands zaaibed onkruidbestrijdings middel. De bieten word hiertegen beschermd door twee rijen van zgn. afschermkapjes, die aan een ketting ronddraaien en dienst doen als parapluutjes tegen het gif. Later wil men er nog twee rijen aan toevoegen. Deze machine, waarvoor reeds octrooi is aangevraagd in Neder land, België, Frankrijk, Duits land en Engeland, zal op de ko mende landbouwtentoonstellinf in Borger te zien zijn. Ongetwijfeld zal de jonggeborene over belang stelling dan niet te klagen heb ben. K.F.C.-KEURINGEN Alkmaar: Cinema-Americain: The greatest show on earth (14 jaar). Harmonie Theater: Blauwbaard en zijn zeven vrouwen (18 iaar). Maria Goretti (18 iaar). Victoria Theater: De een-ogige Indiaan (14 jaar). Enkhuizen: Munt Bioscoop: Sterren stralen overal (alle leeftijden). Jungle Jim. het teken van de Gorilla (14 jaar). Hoorn: Victoria Bioscoop: De gevangene van Mandorra (14 iaar). Winston: Verboden vrucht (af gekeurd). Den Helder: Tivoli: S.O.S. held in nood (on bekend). De gouden poort (18 iaar). Tumult in de slangenput (14 iaar). Witte: Heidi (alle leeftijden). Het zwaard van de vergelding (14 jaar). Wieringen: Bioscoop De Haan: Angst voor het huwelijk (18 iaar). Zorg dat ie erbii komt (alle leeftijden). Andijk: Sarto: High noon (14 iaar). Doktersdieiisteii ZONDAG 14 JUNI Dokter Reedijk te Avenhorn, tel. K 2294-225; Dokter Bloem te Spierdijk, tel. K 2296-204; Dok ter Boedklhorst te Wognum, tel. K 2297-215; Dokter De Vries te Benningbroek, tel. K 2299-251; Dokter v.d. Sluijs te Hem.-Ven- huizen, tel. K 2284-355; Dokter Kenter te Werverahoof-Andijk, tel. 2288-255. LANGEDIJK 12 Juni 180.000 kg aardappelen 22.1025.40; kleintjes 21.4024.20; rode schot ten 27.20; 22.000 kg rode kool 7 7.10; 2500 kg rabarber 15.90 17.10. Doorgedraaid 16.000 kg ro de kool. NOORD-SCHARWOUDE 5500 kg aardappelen Eerstelingen 21.40 —23.80; kliene 20—21.50; 47.000 kg rode kool 7. Doorgedraaid 43.000 kg rode kool. HOOGKARSPEL, 11 Juni. 45000 kg Aardappelen, groot 25.60 —26.80, kriel 25—26.50. MEDEMBLIK, 11 Juni. Vroege aardappelen, aanvoer: 84.300 kg. Groot f23.30—25.90, kriel 23.20— 24.90; rode eerstelingen, groot 27.10. Kaasmarkt Alkmaar ALKMAAR, 12 Juni Aan voer 36.000 kg. 12 stapels fa- briekskaas f 1,72; 6 staipels boe renkaas f 1,78. Handel kalm. Van de cel naar de cel 's-GRAVENHAGE. De 61- jarige kellner Th. H. M. K. uit Haarlem had nog maar nauwelijks de gevangenis verlaten, waar hij enige tijd wegens verduistering had doorgebracht, of hij keerde op het pad der misdaad terug. In den Haag kocht hij een fiets op afbetaling en gaf daarbij een valse naam op. De rijwielhande laar stond er op, dat de fiets ver zekerd werd, doch toen een ver zekeringsagent op het door K. op gegeven adres kwam, bleek alras, dat de kellner er niet woonde. Het baatte hem echter niet veel, want kort daarop werd hij in Am sterdam aangehouden, waar bleek dat hij al weer f 65 op de gestolen fiets had geleend. Aangezien hij nog een voorwaardelijke straf van vier maanden had lopen, zal hij deze zomer wel opgeborgen blij ven. Jeugdconcours van de H.S.V. „Snoekbaars" 'T ZAND Onder leiding van de heer Wolters is Woensdagmid dag in de Egalementsloot een jeugdwedstrijd gehouden. Er wer den in totaal 97 stuks vis gevan gen. De uitslag luidt als volgt: Eerste prijs J. van Diepen; 2e W. van der Molen; 3e L. Vader; 4e G. Slijkerman; 5e L. de Vries; 6e A. Mak; 7e K. Visser en 8e D. Pronk. De overige deelnemers kregen een troostprijs. De voorzitter de heer Brasem had voor een verzilverde lau werkrans gezorgd. Deze was be stemd voor de grootste vis en werd uitgereikt aan G. Slijker man met een voorn van 24.5 cm Wanneer een der jongens drie maal de grootste vis op een wed strijd vangt dan wordt deze krans zijn eigendom. Geslaagd Aan de R.K. VGLO-sohool te Schagen zijn onze plaatsgenoten geslaagd voor examen huishou delijk werk en wel Atie Heddes, Aggie v.d. Wey, Ans Burger, Tiny de Wit, Riet Klaver, Thea Kooy- man, Rie de Haas, Alie Laan, Soph. Hilhorst, Joke Schilder en Riet Pater. Verkeersexamens 'T ZAND Alle zes kinderen die deelgenomen hebben aan het schoolverkeersexamen te Scha gen, uitgaande van de Vereniging voor Veilig Verlkeer, zijn geslaagd Het waren N. Kapitein, R. Soors- ma, M. Wey, E, Postma, T. Meyer en J. Eriks. Van de school te Oudesluis slaagden: B. de Graaf, A. Buik, D. Wijnjeterp, G. de Graaf, A. Borst, J. Geerligs, U. Blaauboer, H. de fjeeuw, B. Hoog land, M. Pols, C. v.d. Veen en A. Eriiks. Bii Uw feestjes Gebakjes - Petit Fours - Croquetten Slaatjes - Bitter ballen van De grootste sortering KOEKJES Allerhande, p. 250 gr. 55 - 70 - 90 - 100 - 110 DEZE WEEK als extra reclame 250 gram Amandel flensjes 60 ct LAAT 129. TEL. 2479

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7