HALVE COMPENSATIE VAN AANSTAANDE HUURVERHOGING Vloot schouw in Amsterdam Il van Afschaf fins schoolgeld voor zes klassen Handig oplichter biedt boerderijen te koop Premiekeuringen merries en veulens te Slootdorp F.S.A.-T.O.P. finale voor districtsbeker Geruchten over hittegolf Inbrekers in de Zijpe na één dag gevat zijn volkomen ongemotiveerd Maatregelen van de regering Adspiranlendag in Alkmaar Boerderij brandde in half uur af Met VELP0N zie je er geen barst van 20.000 personen kunnen marine-schepen bezichtigen 26 tot en met 29 Juni Kath. handbal, district Noord UitFc rolli Voetbalpr voor n Paeina 4 Zaterdag 13 Juni 1953 Elders in dit blad zijn wij begonnen met de publicatie van de gespecificeerde maatregelen, waartoe de voorstel len thans bij de Tweede Kamer aanhangig zijn gemaakt. Wij hebben reeds een specificatie gegeven van de maat regelen, die strekken ter bevordering van nieuwe investe ringen en daardoor ter bevordering van de werkgelegen heid. In dit artikel willen wij de aandacht wijden aan die maatregelen, welke strekken ter compensatie van de huurverhoging en aan de op zichzelf staande aanvullende faciliteiten. Naast de nog vast te stellen loonsverhoging en aanvullende maatregelen voor degenen, die sociale uitkeringen ontvangen of van overheidswege zijn gepen- sionneerd, 'stelt de regering de volgende maatregelen voor, die de huurverhoging voor de helft moe ten compenseren: Suikeraccijns. De accijns wordt zodanig ver laagd, dat de prijs waarvoor de suiker in de handel wordt ge bracht, met ongeveer 9 ct. per kilo zal dalen. Voor de aanwezige voorraden suiker en suikerhou dende goederen wordt, uit hoofde van de verlaging een be drag teruggegeven, mits 't te resti tueren bedrag ten minste f 100. bedraagt. De verlaging van de suiker accijns zal waarschijnlijk nadelige gevolgen hebben voor de glucose (druivensuiker) en aardappel- meelindustrie. Of en in hoever zulks maatregelen nodig maakt, zal door de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning worden overwogen. Omzetbelasting op huisbrand en schoeisel. De omzetbelasting op huisbrand (ook briketten, turf en olie) en schoeisel (ook pantoffels en klompen) wordt afgeschaft. De brandstoffen die de industrie ge bruikt, worden niet vrijgesteld en bij het schoeisel blijven de uit gesproken luxe producten belast. Verwacht wordt, dat groepen met een betrekkelijk klein inko men van de goedkopere huis brand een voordeel zullen hebben van f 6.50 per gezin en per jaar. Het goedkopere schoeisel zou een besparing opleveren van f 4. a f 5.per jaar. Personele belasting. De voorgestelde verlaging van de personele belasting past het tarief zodanig aan de nieuwe huren aan, dat de verhoogde huur geen vermeerdering van perso nele belasting tot gevolg heeft. De wezenlijke verlaging van het ta rief daarnaast tot 4 !4 pet. houdt een vermindering met 40 pet. in. Voor de maanden Januari tot en met Mei 1954 is een eenvoudige regeling getroffen. (Van onze sportredacteur) Ach, het zegt U misschien wei nig, als ge niet ingewijd zijt in de „lagere" voetbalsport, als ge alleen maar gaat kijken naar „HET EERSTE." dat er morgen in Alkmaar op alle voetbalvel den. die de Kaasstad rlik is, een adspirantendag plaats vindt. OP ZICHZELF STAANDE AANVULLENDE MAATREGELEN De derde groep maatregelen houdt geen direct verband met werkverruiming en huurcompen- satie. De regering ziet deze ten dele als op zichzelf staande maat regelen, maar gaat er anderzijds van uit, dat zij aanvullend kun nen werken vooral met betrek king tot de huurcompensatie. De maatregelen in dat verband zullen een verschillend effect hebben (verschil in gebruik van suiker en schoeisel) en onderstaande maat regelen hebben dus mede ten doel onmogelijke leemten aan te vullen: Inkomstenbelasting en loonbelasting. De belastingvrije minima zullen met f 240.tot f 360.worden verhoogd. En ook wordt een ver zachting van het tarief aan de voet gebracht. (Voorb Iemand met 2 kinderen en f 2490.in komen betaalt nu f 18.be lasting. Volgens de nieuwe opzet begint men eerst bij een inko men van f 2790.te betalen. (Zou in dat geval nu f 48. verschuldigd zijn. straks is dat f 24.De wijzigingen houden bij f 3090.weer op. Uitbreiding kinderaftrek. Een tweede wijziging in de in komsten- en loonbelasting behelst een uitbreiding van de kinder aftrek tot studerende kinderen van 25 en 26 jaar, alsmede een verdubbeling van de kinderaftrek voor schoolgaande en studerende kinderen tussen 17 en 27 jaar en voor gebrekkige kinderen tussen 17 en 21 jaar. De verruiming van de leeftijdsgrens houdt verband met het feit, dat de studietijd te- fenwoordig door de langere iensttijd wordt vertraagd. De verdubbeling van de aftrek is een tegemoetkoming aan de wens om de ouders in de studiekosten van hun kinderen tegemoet te komen. Aftrek buitengewone lasten. Buitengewone lasten mogen thans op het belastbaar inkomen in mindering worden gebracht, wanneer deze minstens 10 pet. van het inkomen hebben bedra gen, verminderd met 1 pet. voor elk kind, waarvoor kinderaftrek geldt. Dit laatste wordt nu een half pet. Maar er mag al worden afgetrokken als de buitengewone lasten 6 pet. hebben bedragen. Deze maatregel werd niet in de nota van Maart genoemd. School- en collegegelden. De desbetreffende voorstellen zullen nog afzonderlijk worden ingediend. Het voornemen is af schaffing van de schoolgelden voor tenminste zes klassen van het Lager onderwijs, een verla ging van de schoolgelden voor 't Voortgezette Onderwijs en een vermindering van de college gelden. HUURVERHOGING EN HUISHOUDBOEKJE Het is niet eenvoudig, na te gaan, welke gevolgen de door de regering voorgestelde maatrege len voor het huishoudboekje zul len hebben. Zij beogen de helft van de huurverhoging te compen seren (voor de andere helft wordt joonsverhoging en een optrekken van sociale uitkeringen en over- heidspensioenen in het vooruit zicht gesteld). Het effect van ver laging van de suikerprijs en van de afschaffing van de omzetbe lasting op schoeisel is uiteraard verschillend. De regering heeft een berekening trachten te ma ken voor de uitgaven van arbei dersgezinnen met basis-inkomen van f 3000.tot f 3500.-, wonen de in gemeenten van de 2e of 3e klasse van de Noodwet Ouder domsvoorziening. Gezinsgrootte 2 prs. 4 pers. 7 pers. Jaarlijkse ver hoging huur f 56.— f 60.— f 70— Jaarlijkse vermindering van de uitgaven voor: Suiker f 8— f 13— f 20— Afschaffing omzetbelasting op schoeisel - 2.4.- 7. id.huisbrand - 6.50 - 6.50 - 6.50 Verlaging Pers. bel. - 12.10.75 - 6.50 f28.50 f34.25 f40— OFFER VOOR SCHATKIST OVER 1954: 257 MILLIOEN Welke gevolgen hebben de voorgestelde maatregelen voor de schatkist? Een zuivere berekening valt moeilijk te maken. Sommige maatregelen houden tijdelijk na deel voor de schatkist in. De ge volgen kunnen ook niet strikt aan een begrotingsjaar worden gebonden, omdat het complex va maatregelen voor meerdere jaren geldt, waarin het beeld zich wij zigt. De regering geeft de volgen de cijfers: Verlenging vervroegde afschrij ving 80 tot 160 millioen; Verlaging Vennootschapsbelas ting 60 millioen; Afschaffing extra Inkomsten belasting 22 millioen; Investeringsaftrek 50140 mill. Verlaging Pers. bel. 24 millioen: Afschaft, schoolgelden 20 mill.' Verlichting Inkomsten- en Loonbelasting 15 millioen; Verdubbeling kinderaftrek 18 millioen; Afschaffing Omzetbel. huisbr. en schoeisel 33 millioen; Verlaging suikeraccijns 30 mill.; Afschaffing 30 pet. Omzetbel. 10 millioen. Voor 1954 kan men met enige wiiziging in deze cijfers tot een schatting van 367 millioen komen, onderverdeeld in 217 millioen ten behoeve van het bedrijfsleven en 150 millioen ten behoeve van de consument. Maar van deze 367 millioen dienen 70 millioen te worden afgetrokken, die het in getrokken wetsontwerp met voor zieningen ten behoeve van de ex port vroeg en naar schatting zal de inkomstenbelasting door de huurverhoging circa 40 millioen meer gaan opleveren. Voor 1954 zou de schatkist zo berekend, 257 millioen derven. WIERINGERWAARD. In de nacht van Donderdag op Vrijdag omstreeks drie uur is brand uit gebroken in de boerderij aan de Barsingerweg; bewoond door het gezin Kromkamp. Het vuur greep zo razend snel om zich heen, dat de brandweer uit Wie- ringerwaard volkomen machte loos stond en het gebouw binnen het half uur volkomen tegen de grond lag. Het echtpaar Kromkamp werd gewekt door het angstgeschrei van de baby, die het benauwd kreeg door de rook. Beiden had den nog nauwelijks de tiid om in nachtgewaad de babv te pak ken en ijlings het huis te ver laten. Slechts de wagen, waarin de babv lag en een voor de hand staande motorfiets konden zij redden. Maar verder ging al les verloren. Op het moment dat de echtelieden buiten kwamen stortte het dak al in. De andere zijde van de uitnemend onder houden oude boerderij zou de volgende dag betrokken worden door een pasgehuwd echtpaar. Door stagnatie in de aflevering waren de nieuwe slaap- en huis kamer-ameublementen gelukkig nog niet in het gebouw aan wezig. Hun splinternieuwe in richting ging echter Ook ver loren. De brandweer onder comman do van de heer Groot kon tegen het in het oude hout gretig voedselvindende felle vuur niets uitrichten. Ook ZIJPE. In Zijpe zijn enkele veehouders het slachtoffer ge worden van een handige oplichter die, gebruikmakende van de on stilbare landhonger, een boerde rij van 26 ha te huur aanbood, dan de reflectanten bezocht en een voorschot op de „kosten" vroeg om dan nooit meer iets van zich te laten horen. De advertentie stond op 20 Mei i.l. in het weekblad ..De boerde rij". uitgave ..Misset" te Doetin- chem. onder nummer 562699. De genen. die hierop afschreven kregen enkele dagen later be zoek van een heer die blijkens latere mededelingen ongeveer een alphabeth vol valse namen tot zijn beschikking had en zich noemde Pieters. Broers. Brands. De Hartog e.d. en na enige be sprekingen bereid bleek de boerderij aan gegadigde te ver huren. Men kwam dan gewoon lijk overeen dat de cliënt de boerderij zou bezichtigen. In elk geval verklaarde de bezoeker Kloecke was tegelijk met de brandweer op de plaats des on- heils aanwezig en stelde o.a. on middellijk pogingen in het werk om het getroffen gezin aan on derdak te helpen. Verzekering dekt goeddeels de burgemeester schade. kosten te moeten maken, die hij niet uit eigen oortemonnaie wenste te voldoen. Die kosten zouden dan later, als de boerde rij betrokken was. weer ver rekend worden. De man ver dween en met hem de „kosten vergoeding. die nu eens 50.-. dan weer 75.- en dan weer 600.- bedroeg. De politie werd in de arm genomen en achterhaalde 's mans identiteit. Maar de vogel zelf was en bleef onvindbaar. Inmid dels gaat hij onverdroten door met zijn „eerzaam handwerk". Vermoedelijk zullen er nog wel meer gegadigden voor de boer derij zijn, die op genoemd num mer hebben geschreven. Het is verstandig om daarvan de dichtstbijzijnde politiepost op de hoogte te stellen, of anders de groepscommandant van de rijks politie te Schagen. Deze zal dan wel aanwijzingen verstrekken. In afwachting daarvan is het on verantwoord een „verhuurder" of „tussenpersoon" geldsbedragen in handen te geven. Hitte in Nieuw Dehli NIEUW DELHI. 12 Juni (AP.) In Nieuw Delhi is vandaag het kwik gestegen tot 45 graden Celsius. In de afgelopen 24 uur is het kwik niet beneden de 27 graden gedaald. (Advertentie) ZO GOED LltMT VELPON VRAAG DE JUISTE S00RI Van een onzer verslaggevers Voortaan zal er, zo vernemen wij, ieder jaar ofwel in Rotterdam, ofwel in Amsterdam, een vlootschouw wor den gehouden, waarop de Koninklijke Marine haar sche pen aan het publiek zal presenteren. De eerste vloot schouw zal dit jaar van 26 t.ni. 29 Juni in Amsterdam worden gehouden. In samenwerking met de V.V.V. te Amsterdam is een schema ontworpen, waardoor in die paar dagen ongeveer 20.000 Amsterdammers en bezoe kers uit andere delen van het land de schepen zullen kunnen bezichtigen. Twee duizend, zeven honderd en vijftig jongens van vijftien jaar en jonger zullen uit alle steden, plaatsen, dorpen en vlek ken optrekken, vol goede moed. vol energie, en vol levenslust om daar .hun" dag te beleven. De dag. waarvan ze het hele jaar hebben gedroomd. De dag. waar op de voetbal.ieugd van gans Noordholland bijeenkomt om el kaar in sportieve strijd de fel begeerde speldjes te betwisten. Het is toch maar een prestatie van de eerste rang van de afd. Noordholland van de KNVB. om een dergelijke feestdag te orga niseren. Nergens in den lande komt zoiets voor in dergelijke omvang en men kan ervan- op aan, dat de bestuurderen van de afdeling. met gerechtvaardigde trots tegen hun collega's uit an dere districten Over dit evene ment spreken. Komt U. die alleen maar iets weet van „het eerste" morgen ook eens kijken. Het kan niet schelen waar. Op het gemeente lijk Sportpark. het Alkmaarse Boys-terrein, 't RKAFC en Alk maar-terrein. de velden in het Overdie en zelfs op het oude Boys-terrein aan de Westerweg. overal zult U ze tegen komen. Jongens, de haren keurig ge kamd. de schoenen als een bik kel zo schoon, de shirtjes zo uit de was bij moeder. En ze zullen voetballen voor de eer van hun club. met een enthousiasme en een vreugde, die alleen (helaas) nog maar het eigendom schijnt te ziin van de jeugd. Als U dat gezien zult heb ben, ook het voetballeed over 'n geleden nederlaag, dan zult U. zoals die velen, die U reeds zijn voorgegaan zeggen: Ja. daar ga ik meer naar toe. daar beleef ik de voetbalsport in zijn zuiverste vorm. daar is 't nog ECHT! En als U daartoe besloten hebt dan zal voorzitter Souge aan het einde van een welbestede dag met recht kunnen gewagen van een geslaagd evenement, waar voor we overigens niet bang ziin. De twintig aan de vlo9tschouw deelnemende schepen liggen op het IJ, gedeeltelijk „op stroom gedeeltelijk aan de kade tussen het stenen hoofd en het -stations- eiland. De nieuwe kruisers, Hr Ms „De Ruyter" en „De Zeven Provinciën" zijn niet aanwezig, omdat zij pas in het najaar van de scheepswerven Wilton Feye- noord en de Rotterdamse Droog dok Maatschappij worden over genomen. De vlootschouw zal dus be staan uit schepen, die nog date ren uit de tweede wereldoorlog en zelfs daarvoor. Er ..zijn ver scheidene veteranen bij, die op diverse oorlogsfronten een be hoorlijk partijtje hebben meege- blazen. Het grootste schip is de lichte kruiser Hr Ms „Tromp" ,die de zer dagen deelneemt aan de vlootrevue bij Spithead ter ge legenheid van de kroning van Koning Elizabeth. Deze in 1937 gebouwde kruiser is in de tweede wereldoorlog enkele malen in actie geweest tegen de Japanners. De „Tromp" heeft zes voorgangers gehad bij de marine. Het schip is genoemd naar luit. admiraal Maerten Harpertszoon Tromp, („Bestevaer") wiens 300e sterfdag op 10 Augustus a.s. zal worden herdacht. Ter hoogte van de ben zinehaven liggen de torpedoboot- jagers Hr Ms „Evertsen" en „Kortenaer" die beiden deel uit maken van smaldeel V. De „Evertsen" (d 802) is de voor malige Engelse jager „Scourge", die de Koninklijke Marine van de Engelse Navy heeft overgenomen. Het schip heeft deelgenomen aan acties in Indonesië. In 1950'51 was het betrokken bij de opera ties van de geallieerde vloot in de Koreaanse wateren. Deze jager is genoemd naar het Zeeuwse ge slacht Evertsen, dat vele admi raals heeft geleverd, waarvan de bekendste zijn admiraal Evertsen de Oude, de Jonge, Keesje de Dui vel en de Jongste. Hr Ms „Kortenaer" is eveneens van de Engelse Marine overgeno men („Scarpion"). Het schip was in 1945 en 1946 in Indonesië en nam daar onder meer deel aan de afvoer van 21.000 Japanse krijgs- I gevangenen uit de kleine Soenda- elanden. De „Kortenaer" die ge noemd is naar admiraal Egbert Meeussen Kortenaer. een zeer bekwaam vlagge-kapitein van Tromp en Wassenaar Obdam, is ook van 1948 tot 1951 in de wa teren van Indonesië en Nieuw Guinea geweest. Onder de grotere broers op de vlootschouw is ook nog te reke nen het vliegtuigdirectieschip Hr Ms „Soemba" dat heeft deelgeno men aan de slag in de Javazee, in 1943 aan de invasie op Sicilië en in 1944 de landingen in Nor- mandië heeft ondersteund. Onder de kleinere schepen be vinden het fregat Hr Ms „Jan van Brakel", de nettenlegger Hr Ms „Cerberus", het communicatie vaartuig Hr Ms „Hobein", het op leidingsvaartuig Hr Ms „Queen Wilhelmina", de onderzeeboot Hr Ms „Walrus" en twee squadrons mijnenvegers van verschillende type. Al deze schepen behalve die, welke deel uitmaken van smal deel V. zullen Vrijdag 26 Juni op het IJ voor anker gaan. Ter gelegenheid van dit vlootbezoek zullen de gebou wen van het marine-etablisse ment en enige schepen des avonds geïllumineerd zijn. De marinierskapel van de Konink lijke Marine >zal met tamboers en pijpers van de partij zijn. Zij zal op Zaterdag 17 Juni, Maandag 29 Juni taptoe's verzor gen en de dagelijkse vlaggen- parade aan boord van Hr Ms „Tromp" met muziek omlijsten Bovendien zal zij medewerking verlenen aan de militaire mars door Amsterdam op 29 Juni. waaraan ongeveer 800 matrozen en een compagnie adelborsten van de „Tromp" zullen deel nemen. Een hoogtepunt in deze vloot schouw vormt de vlootinspectie in oude trant door admiraal Michaël Adriaanszoon de Ruyter op Zater dagavond 27 Juni. De Ruyter zal zich in een galjoen laten roeien van zijn woning aan de Prins Hendrikkade naar de schepen en daarna een rondvaart maken dooi de stad. Scholen, verenigingen en clubs buiten Amsterdam die in collectief verband een bezoek willen brengen aan de schepen, dienen zich te wenden tot de V.V.V. te Amsterdam. Dit geldt ook voor aanvragen van parti culieren. Kinderen beneden de 15 jaar worden niet op de schepen toegelaten. SLOOTDORP Tijdens de premiekeuringen van merries en veulens 4e Slootdorp werd Trees van 't Vlaanderhof (eig. W. de Feijter te Middenmeer) kampioen 1953. Reserveikampioene werd Annie van Nico van E. Bruins te Sloot- dorp. De keuringsuitslagen luid den: Premiekeuring van ingevoerd foikmateriaal, welke alle de in- voenpremie van f 100,ontvin gen: Lea v.d. Splitshoeve, W. J. van Liere, Middenmeer; Carta'v. Sander, Jb. J. Sleutel, Wieringer- w-aard; Antie v. Plantenburg, J. H. Hoitink, Slootdorp; Annie van Nico, E. Bruins, Slootdorp. Hengstveulens, geboren -na 15 April 1953: Abe van Slootdorp, H. J. A. Hakvoort, Slootdorp; Ivar v.h. Lotmeer, K. Schenk te Anna Paulowna: Iwan v. Oude landerweg, R. C. Vermunt, Mid denmeer; N.N., C. A. Heester mans Middenmeer. Merriën met afstammelingen: la Alma v. 't Paviljoen, E. Bruins, Slootdorp; l'b Trui, J. Onderdijk, Middenmeer; 2a Toosje, H. J. A. Hakvoort, Slootdorp; 2b Dora v. 't IJselmeer, J. de Schutter Wrn- rin.gerwerf; 3a Aline v. Veldzicht, K. Schenk, Anna Paulowna; 3b Ada v.d. Oosterterp, A. J. van Strien, Wieringerwerf; 3c Har- dine v. Ulkesluis, K. J. Kaan te Anna Paulowna. Merrieveulens, geb. vóór 15 April j.l.: Constanza v.d. Minder houdhoeve, E. Bruins Slootdorp; Kitty v.h. IJselmeer, J. de Schut ter, Wieringerwerf; Reingold v.d. Volharding, Jb. Geerligs, Anna Paulowna; Dina v. Ulkenhof, J. Brak Slootdorp; Roza v. Ulken hof, J. Brak, Slootdorp. Merrieveulens, na 15 April geb. José van Slootdorp, H. J. M. Hakvoort, Slootdorp; Diana v.d. Volharding, J. Geerligs Jzn. An na Paulowna; Berit, K. Schenk; Elza v.d. SChelpenbol, Staatsl. bedr. f 40,M. Jeronimus, Alie van Wieringerwerf, Fa. H. ie Graaf en Zn., Wieringerwerf; Sasikia v.d. Oosterkwel, L. A. Cammaert, Wieringerwerf; Jentje v. Zonnehoeve, Harm v.d. Pol, Middenmeer. Eénjarigen, grote maat: Erna v.d. Radboudhoeve, H. J.M. Hak voort, Slootdorp; Catrien v. Ulke sluis- K. J. Kaan, Anna Paulow na; Willy, H. J.M. Hakvoort te Slootdorp; Astrid van Annie, G. Sdhuiringa, Middenimeer; Olga v. Beatrixhoeve, W. A. Blijdorp Lzn, Middenmeer; Margriet, W. de Feijter, Middenmeer; Flora v. d. Oudelanderweg R. C. Vermunt Middenmeer. Éénjarige, kleine maat: Esther v.d. Radboudhoeve, H. J. M. Hak voort, te Slootdorp; Aria v. Min derhoudhoeve, E. Bruins, Sloot dorp; Rina van A. Minderhoud hoeve, E. Bruins Slootdorp; Jac queline v.d. Stern, J. F. M. van Wesemael, Middenmeer; Frisca v.d. Oudelanderweg, R.C. Ver munt, Middenmeer; Corrie van Hoeve A. Minderhoud, E. Bruins Slootdorp; Jannie v.d. Slootweg, wed. Th. ïjalma, Slootdorp; Bian- ea v.d. Terpweg, E. Bruins, Sloot dorp; Jeanne v.d. Sehervenweg, Ant. Moors, Wieringerwerf. Tweejarigen, grote maat: Karo- lien v.ih. Vlaanderhof, W. de Feij ter, Middenmeer- Flavia van Nw. Gawijzend, K. Schenk, A. Pau lowna; Nelljj, J. H. Hoitink :e Slootdorp; Ria van Bolnes, Jb. J. Sleutel Azn., Wieringerwaard; Clara van Ulkesluis, K. J. Kaan, Ivonne v.h. Lotmeer, K. Schenk A. Paulowna; Iréna vJh. IJsel meer, J. de Schutter, Wieringer werf; Favorite v. Ulkesluis, G.H. Geerligs, A. Paulowna; Dora, M. P. v. Oers, Wieringerwerf. Oud-kampioenen: Erekampioen Ada v.d. Oosterterp, A. J. van Strien, Wieringerwerf; 2e kamp. Alma v. 't Paviljoen, E. Bruins, Slootdorp; 3e kampioen Alida v. d. Volharding, Jb. Geerligs, An na Paulowna. 47-jarigen, grote maat: Trees van 't Vlaanderhof, W. de Feijter Middenmeer; Azalea v.d. Hoek, Jb. Geerligs, A. Paulowna; Anna van Mélo, J. F. M. Wesemael, Middenmeer; Frida v.d. Seher venweg, Ant. Moors, Wieringer werf; Ivonne v.d. Zuidrand, J. Onderdijk, Mjiddenmeer; Erica v. d. Schaapshoeve, gebr. Zijlmans, Wieringerwerf; Hardine v. Ulke sluis, K. J. Laan, A. Paulowna; Irene, P. H. Bosker, Slootdorp; Almata v.d. Minderhoudhoeve, E. Bruins, Slootdorp; Jaantje van Wieringerwerf, H. de Graaf en Zn. Wieringerwerf; Mirza v. Ui- keweg, A. P. M. de Nijs, Sloot dorp; Koenraadt,. Middenmeer. 47-jarigen, kleine maat, ie premie waardig; Cora, R. C. Ver munt, Middenmeer; Gamba van Ulkesluis, K. J. Kaan, Anna Pau lowna. 2e premie waardig: Fondina j. Nw. Gawijzend, A. J, M. Kerck- haert, Midden-meer; Antie van Plantenburg J. M. Hoitink, ie Slootdorp; Olga, Staatsbedrijf .e W'meer J. A. Overbeke; Betsy v.h. Lotmeer, K. Schenk; Juliana E. Bruins, Slootdorp, Anna Pau lowna; Lelie v. Slootdorp, P. Reitsma, Slootdorp; Bianca v.d. Oosterterp, Staatsl.bedrijf Wie- ringermeer, J. A. Overbeke; Bei- monte v. W'werf, Fa. H. de Graaf en Zn., Wieringerwerf 3e premie wagrdig: Gonnie v.d. Zuidrand, J. Onderdijk, M'meer; Elza v. Léon, Staatsl.bedrijf Wie- A. Paulowna; Moriaantje van de ïingermeer, W. Dekker; Dora van Minderhoudhoeve, E. Bruins te i Elzendorp, E. J. Stoel, Duiven- Slooldorp; Marnica, E. T!h. Ch. dijke Schouwen; Carla v Sander Zondag is de laatste dag van de handbalcompetitie. Deze com petitie wordt gesloten met een eindstuk dat er zijn mag, n.l. de finale om de districtsbeker. F.S.A. en T.O.P. zijn de twee grote kanshebbers, die de lange reeks voorwedstrijden tot een goed einde hebben gebracht. Het is T.O.P. in de gewone compe titie niet mogen gelukken F.S.A. de voet dwars te zetten. Toch menen wij dat momenteel de vorm van de Schagense meisjes wel zo is. dat er een redelijke kans op een overwinning in zit. F.S.A. dat dit jaar het kam pioenschap langs de peps is ge gaan. zal er npeef"'iifeld alles on zetten om tenminste in het bezit van de beker te komen. Ook voor de lauwertak staat vandaag de finale op het pro gramma. Hier ziin St. Victor 2 en V.I. O.S. nog kanshebbers. Het zou voor de reserves van St. Victor een Dracht prestatie ziin. als zij ook deze wedstrijd tot een goed einde wisten te brengen. Zij hebben in deze wedstrii denreeks vele standaardelftallen od de knieën gedwongen. Programma Senioren beker: F.S.A.—T.O.P. F.S.A. 2—Vliegens Vlug Senioren lauwertak: St. Victor 2—V.I.O.S. S.E.W.Geel Zwart 2 14.45 14.00 14.30 DE BILT. 12 Juni. Het K.N. M.I. deelt mede: Enkele weken reeds circuleren er door Neder land geruchten als zou er deze zomer een verschrikkelijke hitte golf zijn te verwachten. Deze ge ruchten blijken een dermate gro te verspreiding te hebben gevon den en zo hardnekkig te zijn, dat menigeen er geloof aan is gaan hechten. Ter geruststelling kan worden medegedeeld, dat reeds geruime tijd verrichte onderzoekingen over het voorkomen van perioden van grote warmte geen enkele posi tieve aanwijzing hebben gegeven, dat deze zomer een hittegolf van buitengewone omvang moet wor den verwacht. Ook van buiten landse meteorologische instituten hebben het K.N.M.I. geen zodani ge verwachtingen bereikt. In verband hiermede is er geen enkele reden om zich ongerust te laten maken door de in omloop zijnde geruchten. Het is welis waar heel goed mogelijk, dat er deze zomer enkele zeer warme dagen zullen komen, maar deze mogelijkheid bestaat elk jaar en is dus niets bijzonders. Junioren A beker: V.Z.V. a—S.E.W. a 14.00 Con Brio aD.T.S. a 12.00 Adspiranten A: VI. Vlug a—W.G.W. a 12.00 Adspiranten B: Con Brio aCon Zelo b 12.45 Adspiranten C: F.S.A. a—S.E.W. a 15.30 In het Gemeentelijk Sportpark van Geleen vinden de wedstrij den plaats tussen de vertegen woordigende elftallen van het diocees Haarlem en Limburg. Het is onze dames en beren nog niet mogen gelukken de Limburgse hegemonie te door breken. Zou er ditmaal een gun stig resultaat behaald worden? We menen, dat de samenstelling van de elftallen, door diverse omstandigheden, niet zo sterk is als mogelijk zou kunnen ziin. Toch geven we ze de allerbeste wensen mee en hopen in stilte op een succesvol resultaat. De wedstrijd voor de dames vangt aan om half drie, die voor de heren om half vier. Even tuele vacantiegangers in de buurt zijn van harte welkom. Buisse, Middenmeer; Eglona van 't Vlaanderhof, Jb. Geerligs, An na Paulowna. Tweejarigen, kleine maat: Jo- zina van T.H.E.L., gebr. Zijlmans Wieringerwerf; Blondine van de Oudelanderweg R. C. Vermunt Middenmeer; Jozien van Ulke sluis, K. J. Kaan, Anna Paulow na; Jeanne van het IJselmeer, H. J.M. Hakvoort, Slootdorp; Nelly van Ulkenhof, J. Brak, Slootdorp Oca van Nw. Gawijzend, A. J. M. Kerokhaert, Middenmeer; Her mine v.d. Oosterkwel, L.A. Cam maert, Wieringerwerf. Driejarige, grote maat: Maxi- miliana v. Herseur, R. C. Ver munt, Middenmeer; Willy van 't Vlaanderhof, W. de Feijter, Mid denmeer; Carla, E. Th. Ch. Bijs- se, Middenimeer; Eva van Cultu re, J. W. Lammers, Middenmeer; Irene, H. Colijn, Wieringerwerf; Herseuse, A. P. M. de Nijs, te Slootdorp. Driejarige, kleine maat: Resie v. RavensbosCh, R. C. Vermunt, Middenmeer; Lea v.d. Splitshoeve W. J. van Liere, Middenmeer; Jb. J. Sleutel, W'waard; Gloria v.d. Schaapshoeve, gebr. Zij,- mans, W'werf; Celine van Pe trushof, Harm. v.d. Pol, Midden meer; Talina van Oostburg, L.A. Cammaert, W'werf; Margo, H.J.M. Hakvoort. 8 jaar en ouder, kleine maat, le premie waardig: Dora van Dorpzidht, G. Schuiringa, Mid denmeer. 2e premie waardig: Toosje, H. J. M. Hakvoort; Trui, J. Onder dijk. 3e premie waardig: Boline van Aardenburg, G. Sohuiringa, Mid denmeer; Hermina, G. Schuirin ga, M'meer. 8 jaar en ouder, grote maat, le premie waardig: Annie van Nico E. Bruins Slootdorp. 2e premie waardig: Dora van 't IJselmeer, J. de Schutter, Wie ringerwerf; Jolande de Banne linge, C.A. Heestermans. 3e premie waardig: Pauline, H. A. Giesen, M'meer; Claire v. Cul ture, J. W. Lammers, M'meer; Astrid v.d. Heuvel, J. F. M. van Wesemael, Middenmeer. ZIJPE. Wachtmeester Velt- man, postcommandant van de rijkspolitie te Schagerbrug, heeft een goede slag geslagen, door twee Zaanse inbrekers, die uit een werkkeet van de polder Zijpe via het indrukken van een deur twee kostbare z.g. domme krachten en een blauwbrander hadden ontvreemd, reeds de vol gende avond te arresteren en tot een bekentenis te brengen. In de nacht van 9 op 10 Juni werd uit de werkkeet in de Ruigeweg. alwaar men noe met man en macht aan het bunkers slopen is, een z.g. dommekracht gestolen met een hefvermogen van liefst 15.000 kg en een met een hefvermogen van 1500 kg. benevens een verwarmingsappa raat, een z.g. blauwbrander. Een bewoner van het Buurtje vond het „een min of meer verdacht stelletje daar in die auto" en nam veiligheidshalve het num mer op. Bij nader informatie bleek dat echter een nummer van een uitstekend bekend staand Amsterdammer te ziin. Maar gelukkig had de wacht meester diverse inwoners van Zijpe in de arm genomen. En jawel, reeds de volgende nacht omstreeks één uur berichtte een van deze relaties dat de gezochte auto de Pettemerpolder was in gereden. Hij trok er onverwijld op uit en vond na enige uren intensief zoeken de auto in de Belkmerweg. De mannen zaten te slapen. Beiden werden in ver zekerde bewaring gesteld en één hunner legde enkele uren later een volledige bekentenis af. Met de andere was zulks pas het ge val. nadat de wachtmeester hem bij een opkoper te Zaandam de gestolen voorwerpen toonde en ontkennen toch niet meer hielp. De inbrekers, de 18-iarige H. R. uit Westzaan en de 25-iarige A B. uit Zaandam, ziin vandaag reeds voor de Alkmaarse offi cier geleid. Aangenomen wordt dat beide veelbelovende jonge lieden nog wel meer od hun kerfstok hebben. Het is dan wee de voor Fausti zaagd te word» gekalkt staan, ren. Coppi mi France. Goddc bijna accoord Coppi naar d< op het laarsv» neen-geschreei hoofd-, buik- Coppi's wager listige Gino el digingswedstri De Tour de Fr voor de deur. Ovi rolt de colonne Luik in de tweed grand bouclé. I van het wielersei gonnen, en voor jaar, de landemi fiets, worden nu stelling gebracht, met reclame. Ka ders in een land, beijvert oim elk schoon langs de verbergen achter reclameborden vc autobanden, wijn fietsen. Deze Tour-recl af rond Coppi e veertigste leven Bartali. Als hun citeerd worden ii voor de radio, is clamebureaux al Radio-Milaan sc kondigt, dat Bin staat om met Co te sluiten, over d aan de Tour, dan woordje Coppi o gens eerzaam It: rium te bezorgen zetta della Sport ke Gazetta zus c grootste letters i afdrukt dat Bart in de Tour zal j dag 3 Juli te de zeven letters luidende naam ne voor duizenden, stonden de jaar koorts te krijgen. Nog altijd is he talisten hoger da pi an en. Ook dat I tie van reclame. Geen ka: wedstrij» Vitesse te In verband me lijkheden tussen stuur van Arnher van Vitesse is 1 Vitesse zijn kamp te Arnhem zal s; Vitesse, hierover gevraagd, verkla: derdaad moeilijkl deze niet wordei helaas noodzakel: Vitesse zijn thuis' de kampioenscor Arnhem speelt. Nader vernem< bestuur van de I korte termijn ov zal uitspreken. H sloten te achten, club zijn wedstri; fertstadion te Niji EERSTE K PSVEindhoven Promotie Groep A: OosterparkersV Groep B: EBOHVolendar Groep D: RigtersbleekKil NO( Tweede 1 HoogezandLSC MSCFVC OO! Tweede AlcidesZAC WH Promotie vi MonnikendamF NOC Promotie d' ZNCNieuw Bui Rood-GeelHelp: Derde k HZCHarlingen BergumGA V C Derde 1 Groen-GeelJub' Derde k BeilenStadskan Promotie vi Harkema O.Val rtoordpoolZuid] Vierde 1 R.K. RaptimTE' VIOS—ZBC Vierde 1 VIADe Vogels OO Promotie d ESCAVeenendE Vierde 1 VI. en Kr.Heli HeerdeDe Gazi WjjheActivia AlbatrosZwolle DDHDiepenvee WilpVoorst

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4