Tie] zetl Britse oorlogsinvaliden op de kaasmarkt AGENDA FILMS VAN DE WEEK BAL BAL DANSEN BAL JanNt met c VAM l-IJS BAL BAL BAL Drogisterij BAKKER DE KROMSTAF LANDDAG Marktberichten M. A. Elderson Afwezig O. P. R. Elemo Afwezig tof 12 luli flinke tuinders knecht KAPSTER brood- en banketbakkers- bediende 600 meter tuinspoor twee druivenserren 2 R.K. bakkers bedienden Prima werkster hulp i. d. huish. Enige bekwame schilders net R.K. meisje R.K. kruideniers bediende serieus actief persoon jongste bediende Café met vergunning Ziindapp Te koop FLINKE ZAAK REPARATIES kunstgebitten Hypotheken aangeboden C. Schut te Zd. Schermer bij N. R ij p e r Zd.-Scharwoude Café S w a r t te Egm.binnen Rustende lager J. MULDER Ursem Hormooncreme HUIBERTS PRINS' IJS is lekkerder! Prins' IJssalon Markt - Schagen Wim „Tiei Nog h< Pagina 2 Zaterdag 20 Juni 1953 ALKMAAR Zoals wii cis teren reeds meldden, bracht een eroep van twintig oorlogsinvali den uit Birmingham in Engeland en bezoek aan de Kaasmarkt. Een week geleden kwamen de mannen met een K.L.M.-toestel aan op Schiphol, en na de offi ciële ontvangst reisden zij door naar Den Haag, waar zii de gehele week zouden logeren bij Haagse leden van de Bond van Nederlandse militaire oorlogs slachtoffers. Voor hun verblijf in Nederland was een gevarieerd programma opgesteld en zo woonden zii Zondagmorgen een dienst bij in de Engelse Kerk te Den Haag, brachten daags daarna een be zoek aan Rotterdam, waar zii door het gemeentebestuur van Rotterdam werden ontvangen Dinsdag bezichtigden zii het Vre despaleis in Den Haag. werden door de Britse Ambassadeur ont vangen en brachten een bezoek aan Delft, terwiil Woensdag een tocht werd gemaakt door Utrecht. De stad Utrecht werd bezocht en de mannen werden door de burgemeester van Doorn op het gemeentehuis ontvangen. Het hoogtepunt van deze dag vormde een défilé te Soestdiik voor Koniging Juliana, tezamen met hun makkers uit Nederland en België. Donderdag maakten zii een tocht door Amsterdam's grach ten. bezochten de Heinekens- brouwerii, welk bezoek vanzelf sprekend eveneens zeer in de smaak viel. en werden in het Vondelparkpaviljoen door het gemeentebestuur van Amsterdam ontvangen. En gisteren stond dan de Alk- maarse Kaasmarkt op het pro gramma. Om tien uur werd de groen in de raadzaal van het stadhuis officieel ontvangen door loco-burgemeester Coerts, die hen allen hartelijk welkom heette binnen de muren van onze oude stad. die binnenkort haar 700-jarig bestaan zal vieren. Het verheugt ons. aldus de heer Coerts. dat wij ook iets kunnen doen voor U, over wie in de strijd om de vrijheid zoveel blii- vend leed kwam. Leider van de groep Engelsen was Major Monk, die zowel in de eerste als in de tweede we reldoorlog bij de Engelse Lucht macht meestreed. In de laatste oorlog was hij Wing Commander. Al deze mensen ziin lid van een bond. zo vertelde hii, waarvan alleen ernstige gewonden, zoals zii die ledematen verloren of (Advertentie) Deze is pas goed als hij komt van Bakker Kennemerstraatweg 109 HEILOO Afd. Optiek ANJER-COMITé ORGANISEERT CONCERT Op verjaardag Prins Bernhard ALKMAAR. Het Anjercomité dat de jaarlijkse Anjercollecte organiseert, zal dit jaar op de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Maandag 29 Juni, een concert doen geven in de Sted. Muziektuin. Het werd hiertoe in staat gesteld door de medewerking van muziek- en zangverenigin gen, alhier. Dit jaar zal de Ned. Herv. Oratorium Vereniging haar me dewerking verlenen, alsook het kinderkoor o.l.v. de heer Nico Akkerman; voorts zal ook de Harmonie „Excelsior" aan dit concert deelnemen .Het is de be doeling, dat volgende jaren de andere muziek- en zangvereni gingen, bij toerbeurt aan dit con cert, dat men elk jaar op 29 Juni hoopt te kunnen geven, zullen medewerken. Het concert, dat om half 8 be gint, zal worden gegeven ten bate van het Anjerfonds, waarvoor ook Zaterdag tevoren een straatcol lecte wordt gehouden. De kaarten voor dit concert zijn in vooiwer- koop verkrijgbaar bij de boekhan del Ter Burg en de Muziekhandel Klooster en Kiebert. Bij slecht weer wordt het concert in de turnzaal gegeven. VOOR VEERTIG JAAR In ons blad van 20 Juni 1913 lazen wij: Bezoek aan de Kaasmarkt. Gisteren brachten de deel- neemers aan het internationale Toeristencongres, onder lei ding van het N.N.W.B.-bestuur een bezoek aan onzen kaas markt. Des morgens uit de hoofdstad vertrokken maakten zij de reis per boot naar Alk maar. Bij hun aankomst op de markt liet het carillon van de Waagtooren eenige nationale liederen hooren. Na bun be zoek aan de markt lunchten zij in hotel Toelast en wan delden onder eene hevigen stortbui naar het station, om per trein naar Hoorn te ver trekken, en vandaar per boot over de Zuiderzee naar Vo- lendam te varen, waar het middagmaal werd gebruikt. andere ernstige verwondingen bekwamen, lid kunnen worden. In de jongste oorlog werd hii met nog anderen als bemanning van een „bomber", een bombar- dementsvlegtuig. neergeschoten. Tegen elf uur verliet het ge zelschap het stadhuis, en reed in de auto's waarmee ziin naar Alk maar was gekomen naar de Kaasmarkt. Men genoot van het fleurige en beweeglijke schouw spel in de stralende zon. en meer dan eens klonk een luid gelach op. Ook de kaasdragers die luid roepend ruim baan maakten, zo dat de mensen haastig opzij sprongen, gaven menigmaal aan leiding tot een hartelijk gelach. Na het bezoek aan Alkmaar gingen de mannen naar Zaan dam met „watertaxi's", en van daag wordt de terugreis naar Engeland aanvaard, eveneens per vliegtuig. Van Londen af maakt men het laatste deel van de reis in bussen. WIELERWEDSTRIJD ALKMAAR. Voor de door de Wielrenvereniging „Alcmaria Vic- trix" georganiseerde wielerwed strijden was een flinke belang stelling. In de verschillende on derdelen van het programma kon het publiek af en toe genieten van een boeiende strijd. De uit slagen van de vier verreden wed strijden luidden als volgt: Wedstrijd voor C-klassers in twee series: 1. F. Markus; 2. Kuvelier; 3. Noorman; 4. Meeg- ders; 5. G. Pittana. Nieuwelingenwedstrijd in twee series: 1. Cornelissen: 2. K. de Groot; 3. J. Buis; 4. Fust; 5. M. Hoogséhagen. Klassementsrit Amateurs: 1. J. Keuken; 2. Biesterveld; 3. A. Bakker. Wedstrijd over 25 ronden voor nieuwelingen en amateurs: 1. K. Post; 2. Tienstra; 3. Jan Otten- bros; 4. Cornelissen. ZATERDAG 20 JUNI Bioscopen: VICTORIA: Bureau Zedenpo litie. HARMONIE: Hard als graniet. REX: De schoonheidsspecia list. CINEMA: The greatest show on earth. Apotheken: Hedenavond na zes uur voor spoedgevallen te be reiken Apotheek Wanna. Ritsevoort. Ritsevoort 5. Apotheker mej. C. Kamp- huijs. Medische hulp: Alkmaar: de artsen H. J. B. Hoek. Kennemerstraatweg 63. tel. 3117 en R. K. Wes terkamp. Emmastraat 93. tel. 4357. De Rijp. Schermer en Beem- ster: dr. K. J. van Welsenes Midden-Beemster. tel. K 2998-455. STEDELIJK MUSEUM: Ex positie „Kunstenaars hel pen" 10-12, 2-5 en 7-9 uur. KUNSTZAAL G.C.B. Bergen: Expositie J. M. Graadt van Roggen, 14.30-17.30 en 20- 22.30 uur. SPORTPARK: 7 uur voetbal wedstrijd H.S.V.A.F.C. ZONDAG 21 JUNI Bioscopen, apotheken, exposi ties: zie boven. (Bioscopen voorstellingen 2.30. 7 en 9.30 uur: Expo sitie Sted. Museum alleen van 2-5 uur). SPORTPARK: 1.30 uur R.K. Sportdag. GULDEN VLIES: 8 u. Ballet Grethe Wiesenthal. MAANDAG 22 JUNI Bioscopen en apotheken: zie boven. Waterstanden: Zondag: hoog water 1.55 en 13.55 uur: laag water 7.25 en 20.30 uur. Maandag: hoog water 2.55 en 15.00 uur: laag water 8.35 en 21.35 uur. Victoria: Bureau zedenpolitie ALKMAAR. De Deense film .Bureau Zedenpolitie" welke deze week in Victoria draait, is niet de eerste uit dat land, die een bijdrage tot de geestelijke volks gezondheid genoemd kan worden. Met grote eerlijkheid, zonder de ogen te sluiten voor de waarheid, behandelt deze film de geschie denis van een tweetal jonge meis jes van het platteland, die in de grootstad dreigen ten onder te gaan. Het is een soort documen taire van de Kopenhaagse zeden politie, die ons vertelt, dat 10 pet van deze meisjes, dat van buiten in de stad komt om werk te zoe ken, het verkeerde pad opgaat. De film, die door de Deense artisten goed gespeeld wordt, moge een ernstige waarschuwing zijn, vooral aan de ouders, die in deze film wel een slecht voor beeld zien van de ouders van deze meisjes. Om enkele scènes moeten wij de film voorbehouden voor volwassenen. Cinema: „The graetest show on Earth" Voor de vijfde succesweek pro longeert men de boeiende circus film „The Greatest Show on Earth". Rex: De schoonheidsspecialiste Fernandel, bekend uit zijn ko mische films en ook als ernstig acteur (Don Camillo) in deze door Jean Boyer geregisseerde film niet als komiek, zoals mis schien de dilettanterige titel zou doen vermoeden, maar in een uitstekende rol als comediant. Van ambitieus schapenscheerder wordt hij via hondentrimmer en pop pendokter tenslotte dameskapper in een Parijse buitenwijk, waar hij_ echter spoedig een uitgebreide clientèle krijgt. De complicaties blijven echter ook niet uit, want hij is niet alleen kapper in zijn zaak, maar de .damer gaan hem ook aan huis ontbieden. Hij verwerft zich met zijn vaar digheid de eeuwige dank van monsieur Brochand, en wordt tenslotte een van de beroemdste kappers van Parijs, met een win kel op de Champs Elysees. Bijna 2 uur gezellig en plezie rig vermaak voor 18-jarigen en ouder. Harmonie Theater: „Hard als graniet" Deze M.G.M.-film tekent de ge schiedenis van een jonge indi vidualist. Van huis weggelopen, neemt hij dienst bij de Marine. Weer komt hij terug naar huis, doch opnieuw komt de jeugdige Marsh in opstand en keert het ouderlijk huis andermaal de rug toe. Intussen getrouwd, werkt hij als rangeerder, maar zijn kans om veel'geld te verdienen is een geheime distilleerderij. Wanneer de geheime stokerij ontdekt wordt ontstaat een vuurgevecht, waar V een der ambtenaren wordt ge dood. Hoewel ten onrechte wordt Marsh tot een langdurige dwang arbeid veroordeeld. Het is in 't werkkamp der ge vangenis, dat Marsh de gelegen heid krijgt zijn idee: een nieuw soort geweer te vervaardigen, te verwezenlijken. Na 8 jaar wordt Marsh tenslotte gratie verleend en kan hij zich rehabiliteren in de ogen van zijn familie en zoon. Een bijzonder spannende en romantische geschiedenis. Een uitgebreid en goed vooT- programma leidde de hoofdfilm in. Het journaal ALKMAAR. Tijdens de wie lerwedstrijden om het Neder lands kampioenschap in 't Olym pisch Stadion te Amsterdam, wordt 'heftig gestreden om de nationale titels. De Bést doet zo zyn best, dat hij Pronk zijn titel afhandig maakt. Kapitein Carlsen kwam hele maal naar Noordwijk om een red dingboot, waar zijn naam op staat, ten doop te houden. In Den Bosch was het een en al muziek wat de klok sloeg, en in het Prinsenhof in Delft was ook muziek, maar uit grootmoe ders tijd, van de speeldoos. Deze stond met nog veel meer speel goed van vroeger op de tentoon stelling „Kind en spel". De E.B.-express in de Kruinin- gerpolder ontsnapte ook niet aan het camera-oog. Bij de T.T.-races op het eiland Man ging het hard toe, en daar door gebeurden er ook verschei dene ongelukken. Wervelstormen in de V.S. lieten, nadat ze gepas seerd waren, eenzelfde beeld van verwoesting achter als Nederland in Februari aanschouwde. Koningin Elisabeth en haar ge maal inspecteerden de indruk wekkende vloot op de rede van Spithead, en enkele dagen later deden zij dit bij de Grenadier Guards ter gelegenheid van de verjaardag van ae Koningin. De camera wilde niet voor de televisie onderdoen, en zo kwa men ook de demonstraties in Oost-Berlijn nu al in de bioscoop. KUNSTENAARS HELPEN Tentoonstelling Stedelijk Museum ALKMAAR. De tentoonstel ling van ten bate van hét Ram penfonds te verloten kunstwer ken, geschonken door schilders in binnen- en buitenland, is zeer de moeite waard en prettig om te zien. Daarover zijn alle bezoekers, oud en jong, het ditmaal volko men eens. Ze biedt dan ook een rijke en aantrekkelijke verscheidenheid. Vrijwel alle hedendaagse stijlen en stroiminigen op kunstgebied zijn er vertegenwoordigd. Ook allerlei technieken zijn er voor kenners te genieten, o.a. een „mo notype" van de Italiaan Luigi de Lerma en een „silk screen" van de Amerikaan Austin Meoklen. Naast het werk van deze laatste hangt een grappige gouache van Sally Mecklen, oud 6 jaar: zeker wel de jongste exposant totnogtoe in het Stedelijk Museum! De tentoonstelling, die Zater- aagavond^ van 7 tot 9 uur, en Zondagmiddag, van 2 tot 5 uur, onherroepelijk voor het laatst zal zijn geopend, moge zich deze iaatste dagen no<g eens in een extra-druk bezoek verheugen! Examens handenarbeid Rijkskweekschool Alkmaar Geslaagd de dames: A. D. C. H de Blank te Alkmaar; T. Bohlan- der, Castricum; S. H. Boschman, Schoorl; M. A. Burger, Heiloo; F. de Jong, Slootdorp; C. D. H. Koórn, Hippolvtushoef; R. A. Mekkering, Sijbekarspel; A. C. J. von Meyenfelst. Alkmaar; T. J. Sanders, Middelie. Afgewezen: 1 candidate. Derde Orde van St. Doininicus ALKMAAR. Het Triduum voor de Derde Orde van St. Dom. begint Zondagavond om 7 uur. Het Triduum wordt gegeven door de W.Eerw. Pater A. Winkel O.P. De verdere oefeningen van Maandag- en Dinsdagavond tel kens om 7 uur. Dinsdagmorgen om half 8 H. Mis voor de Derde Orde met al gemene H. Communie. Belangstellenden zijn van harte welkom. De R.K. Sportdag ALKMAAR. Vanavond zal de jaarlijkse R.K. Sportdag dan alvast beginnen met de voetbal wedstrijd tussen het sympathieke HSV, dat het afgelopen seizoen zo voortreffelijk afsloot met promo tie naar de derde klasse, en ons good old AFC, dat bijna 'n tegen stander van HSV in de promotie competitie was geworden. Dit „voorgerecht" ziet er dus wel veelbelovend uit. En Zondag om half twee stro men de bezoekers het Sportpark op, want dan begint de Sportdag met de start van de wandeltocht van HVZ, de hockeywedstrijd van de junioren, en later komt de handbalwedstrijd, de volleybal wedstrijd voor dames en heren, de gymnasten treden aan en de model-vliegtuigjes zullen weer net als vorig jaar in de rondte snor ren. U zien we Zondag toch ook? Gevonden voorwerpen ALKMAAR. Gevonden over het tijdvak van 11 Juni t.m. 17 Jni 1953 en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar op kamer 14, le etage, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur: alpino, ceintuur, hondenhalsband, snel binder, mutsje, sjaal, schoolétui, beenkappen, rijwielbanden, étui met contactsleutel, haarstrik, aan steker, étui met inhoud, regenjas, ceintuur, kinderjasje, dameshand schoen, kluwen wol, pakje cho colade, overjas, vulpen, arm bandje, visnet inh. tuig; hoofddoek, medaille, sleutel, padvindersriem, tabakszak, geldbedrag, veilingkist, kinderschoentje, doosje sigaret ten, muts, portemonnaie, gebeden boekje, haarkam, voetbal, rozen krans, polshorloge, armband, overall, tas. De tijd ALKMAAR. Een classicus wijst er ons op, dat een der La tijnse teksten van de Waagtoren, waarover wij gister schreven, niet juist vertaald werd. Preciosissima jactura tempus betekent nl. de tijd is het kostbaarste, dat men kan verliezen. Met dank aan onze attente lezer-latinist. Nieuws voor A.O.G. ALKMAAR. Morgen speelt op de R.K. Sportdag A.O.G. 1 tegen Wijk aan Zee 1 op het Gem. Sportpark om kwart voor twee. Voor de vlotte gang van zaken is het noodzakelijk, dat de speelsters een half uur voor de aanvang op het terrein aanwezig zijn. De op stelling staat aan bij J. Smit, Nieuwesloot. Natuurlijk worden alle supporters verwacht. Verkeersveiligheid BERGEN. Het gemeentebe stuur beijvert zich om in het dorp waar het uitzicht op de hoeken vaak wordt belemmerd door ge boomte, de veiligheid zo veel mogelijk op te voeren. Rondom het Dorpshuis, bij de eeuwenoude Lindeboom, is het hek een meter achterwaarts geschoven, waar door men tussen het hek en de bomen een trottoir kon leggen, dat de veiligheid voor de voet gangers zeer ten goede komt. Ook wordt in dit verband de zogenaamde ventweg aan de Nw. Bergerweg, die plotseling werd afgebroken en waar het lang zame verkeer werd gedwongen op de grote rijweg verder te gaan, thans geheel doorgetrokken naar Jan ApeldoornwegSpoorlaantje. Emigratie BERGEN. Op 26 Juni a.s. vertrekt de heer P. de Rover, Loudelsweg 45, met zijn gezin van 2 kinderen naar Australië. Eveneens vertrekt naar Australië op 2 Juli a.s. de als „Kapper aan huis" bekend staande heer Sikke- ma, Stationsstraat 15 A, met 2 kinderen naar Australië. Ook de heer W. Brouwer, Oosterweg 16, met zijn gezin van 3 kinderen. Allen hopen daar een nieuw be staan te vinden. HAAKJE IN LONG BERGEN. Het 6-jarig zoontje van de heer Voorberg aan de Jan Oldenburglaan heeft een gedeelte van een „haak-en-oogje" in de luchtpijp gekregen. Hij is hier voor onder behandeling gesteld in het ziekenhuis te Alkmaar. Het haakje, dat onderwijl in de lon gen is terecht gekomen, kon niet worden verwijderd. Thans wordt in Groningen getracht om met de modernste middelen het voor werp weg te nemen. Kok, niet Kok HEILOO. Men verzoekt ons er de aandacht op te willen ves tigen, dat de openbare inboedel- verkoping, gehouden wegens fail lissement op Maandag 15 Juni j.l. te Heiloo, het faillissement betrof van het Accountantskantoor J. Kok te Bovenkarspel, De fa. J. N. Kok, handel in granen en peulvruchten te Heiloo had hier in het geheel niets mee te maken. V.V.V. organiseerde puzzle-wandeltocht EGMOND AAN ZEE. Begun stigd door goed weer organiseerde de V.V.V. een Puzzle-wandeltocht door Egmond aan Zee, waaraan door een groot aantal gasten werd deelgenomen. Start en finish waren op het Pompplein, dat door medewerking van de gemeente van een extra verlichting was voorzien. De gehele avond heerste er een gezellige drukte. Het hoogste aantal strafpunten was 895, toch waren er twee deel nemers met nul strafpunten. Het comité had bekend gemaakt, dat bij gelijk aantal strafpunten de kortste tijd zou beslissen. De eerste prijs kon dan ook worden uitgereikt aan' de heer van Bun- ningen, die de tocht had volbracht in 58 minuten. De tweede prijs werd behaald door mevr. van Emden, met nul strafpunten in de tijd van 59 minuten. In totaal werden 5 prijzen uitgereikt in elke klasse. Eerlijkheidshalve lie pen de inwoners van Egmond aan Zee in een aparte klasse, zodat die tegen elkaar kampten om de eerste prijs. Dat er voor de in woners zelfs nog moeilijkheden waren, blijkt wel uit het hoogste aantal strafpunten, dat in deze groep 'behaald werd, nl. 1567. Ook hier was één deelneemster met nul strafpunten. (Advertentie) ZIJDE-ZACHT WASWATER „MtRSE ^'sser,, fck. - 4 Laatste oproep DE GEMEENSCHAPPELIJKE Katholieke Landdag van Noord hollands Noorderkwartier en Westfriesland, ter viering van Honderd Jaar Kromstaf, wordt dan morgen, Zondag 21 Juni, blijkbaar onder gunstige weers omstandigheden, in de grote Veilinghal te Blokker gehouden. Een laatste woord van herinne ring en opwekking! Katholiek Noord-Holland zal in groot getal present zijn. De dag begint met een plechhige H. Mis in de parochiekerk te Hoorn. Daarna komen de Land- dag-comité's in het Gouden Hoofd te Blokker bijeen. Om 1 uur gaan de noorten van de Veilighal. waar de grote bijeen komst plaats heeft, open. Tegen twee uur komt de Bisschop aan. verwelkomd door een erewacht van Gidsen en Verkenners van Hoorn. Blokker en Zwaag. Na het welkom aan mgr. Hui- bers en talrijke andere genodig den. spreekt prof. Anton van Duinkerken zijn rede uit over Hiërarchieherstel en de ontwik keling van het katholieke open bare leven. Na de pauze spreekt mgr. Huibers de Landdagbezoekers toe, de R.K. Fanfare „St. Hilde- gardis" van Tuitiehorn en het Streeker Mannenkoor geven een muziek- en zanguitvoering en luisteren de Landdag verder op. Tot besluit is er Pontificaal Lof met volkszang. Nog enkele mededelingen. Men wordt dringend verzocht, op tijd aanwezig te ziin. In verband met de aankomst van de Bisschop gaan de deuren om kwart vóór twee dicht. Er is gelegenheid om fietsen en auto's te stallen bij de Veiling; men houde zich aan de aanwijzingen van ordecommisa- rissen en politie. Wij verwachten duizenden bij deze Kromstaf-Landdag van onze gewesten. Laat men. in verband met de te verwachten grote drukte, zo vroeg mogelijk aan wezig zijn. Einde van de Land dag omstreeks half zes. Wijding subdiaconaat BEEMSTER Op 12 Juni j.l. heeft de W.Ew. frater Vigilius (Ids Rijper), van hier afkomstig, W eers verwachting Medegedeeld door het KNMI, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond: VRIJ WARM! Voornamelijk in de nacht kans op enkele verspreide onweers buien, maar morgen opnieuw perioden met zonneschijn. Overwegend matige wind tus sen Zuid-Oost en Zuid-West. Over het algemeen iets minder hoge middagtemperaturen. (Advertentie) £<f in het klooster van Rumak Pa dua, Tjitzug Djawa, Indonesië de heilige wijding van het subdia conaat ontvangen. NRD.-SCHARWOUDE. 55.000 kg aardappelen: Eerstel. 18.90 21.50; driel. 16.30—16.40; kleine 13.3015.40; 16 slof aardbeien 2.77—3.00. BEEMSTER. 19 Juni - Schotse muizen, middel 2226: slabonen z. dr. 140180; stamsnijbonen 110170; tuinbonen 2326: peu len 5595; doperwten 3448: bl. blauwschokkers 5866; kom kommers 1825: bloemkool 8 32: spinazie 31—38: sla 2.504: andijvie 616: rabarber 1018; rode bieten 710; bospeen 15 28; wapeen 29: prei 9—18: aard beien 1,04—1,76; St. Remy 30. F amili eberichten In, plaats van kaarten Ondertrouwd: P. J. HOEDJES Sz. Korp, Telegrafist Curaqao en L. J. DEKKER Jd,. Warmenhuizen. Huwelijksvoltrekking 26 Juli 1953 te Willemstad. Toekomstig adres: Willemstad, Pieter Maai- weg 58, Curaqao. Heden overleed, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde vader, behuwd- en groot vader JOHANNES VAN LANGEN weduwnaar van Anna Portegies ln de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam: Jac. van Langen Warmenhuizen, 19 Juni 1953. Dorpstraat 226. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden Dinsdag a.s. te 9.30 uur in de parochie kerk te Warmenhui zen, waarna begrafe nis. DANKBETUIGING Wij zeggen U allen har telijk dank voor de grote deelneming in het bijzon der aan de Directeur van het Alkmaars Confectie Atelier, de Heer en Mevr. A. A. J. Verhoeven en het personeel voor hun liefderijk medeleven bij het zo noodlottig overlij den van onze lieve doch ter en zus RIET B. J. Kamp C. Kamp-Godijn en kinderen. Alkmaar, Juni 1953. K. Doormankade 14. Adverteiitiën Zenuwarts - Alkmaar van 22 Juni28 Juli Tandarts ALKMAAR Kennemerstraatweg 49 Voor spoedgevallen wordt op bovenstaand adres dagelijks van 12 waar genomen, behalve Zater- Gevraagd A. VISSER. Boekeler. meer 2, Heiloo. Gevraagd voor dir. of met Aug weg. huwelijk zelfst. kunn. werken. Goed loon en huiselijk verkeer, intern. S. BOT, Dames, en Heren kapper, Wervershoof, tel. K 2288—264. iloor direct gevraagd: zelfst. kunnende werken, voor seizoenwerk. D. de Jong, Hereweg 7, Schoorl Tel. K 2209—205. Te k. Ford vrachtwagen, open laadbak, 2 ton. P. van Etten, Noord 152, Schagen, tel. 231. Te koop aangeboden: 50, 60 of 70 cm breed. Ook in gedeelten. Br. nr. N 256 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd: of warenhuis, eventueel met verwarming. Ook verwarming afzonderlijk. 400 meter rails met lor rie. Levering najaar geen bezwaar. Betaling con tant. Brieven onder no. N 255 bur. v. d. blad. Gevraagd: intern. „De Aviateur". Wogmeer. gevr. voor meerdere da gen p. w. Aanmelden: fa. Hilckmann, Lange- straat 22, Alkmaar. Gevraagd per 1 Juli: geh. zelfst. kunnende werken. Extern. Br. met opg. van verl. salaris onder nr. 19080 bur. van dit blad. gevraagd. Br. nr. N 240 bur. v. d. blad. Gevraagd: voor dag of dag en n. J. DE WAARD, Heren weg 520. 't Woud, Eg mond aan de Hoef. Te k.: tuinbank, 4 stoe len en tafeltje, nw., crème geschild. Stations weg 39, Heiloo. Het adres voor REPA RATIE aan alle soorten machines is het las- en constructiebedrijf A. P. J. Schoenmaker. Fnid- sen 53, Alkmaar. Telef. 2091 FLINK MEISJE gevr. 3 ag. per week. Wester- weg 63, Heiloo. Gevr. NETTE WERK. STER boven 20 jaar voor 2 ochtenden per week. Mevr. v. d. Steen Kenn.straatweg 55. Alk. maar. Gevr. voor Luik (Be'- vië) JONGEDAME pl.m. 20 jaar voor hulp in de hui- loudins in gezin m. 1 kindje. Kost en inwo ning vrij; geen grote was aan huis; salaris f 80.- per maand. Br. o. no. 19089 bur. van dit blad. Gevraagd NET MEISJE voor halve dagen. Jac. v. Heemskerkstr. 23, Alk maar. Terstond gevraagd in- of extern. Fa. Braas De Goorn. Bij GROTE LEVENS. VÉRZEKERING is plaats voor die zijn (haar) vrije tijd productief wenst te maken. Hoge provisie. Bij gebleken geschikt heid goede vooruitzich ten. Br. o. no. N227 bureau van dit blad. DE WILD, Groothandel in Ijzerwaren zoekt voor spoedige indienst treding accurate Pers. of schr. aanmel ding Laat 137, Alkmaar Wii verhuren SCHRIJF MACHINES. Telmachi nes Per dag. per week per maand. P.O.A. n.v.. Payglop. Alkmaar. TE HUUR, spoedig te aanvaarden: drie biljarts, Toneelzaal enz., op R.K. dorp in West-Friesland. J. de Jong Jz., Venenlaan 5. Hoorn. Wegens aansch. van zw. motor te koop een 200 c.c. 1940. met papie ren. Desk. onderz. toege- st. Br. no. N 257 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden in West-Friesland een in Glas, Porcelein- en Aardewerk en Huish. artikelen, bestaande uit Woon- en Winkelhuis en Pakhuizen, op eerste stand ter plaatse. Over name goederen tegen factuursprijs. Geen wo- ningruil. Br. onder no. N 243 bur. van dit blad. Sneller, beter en goedkoper P. B. STOKMAN, Ken nemerstraatweg 78 te Alkmaar Telef 3711 v. d. KOP staat met zijn prijzen aan de Top! Lompen, metalen enz. U beltWij halen! Lompen- en Metaal- handel S. v. d. KOP ZN.. ALKMAAR Raaksje 79 Tel. 4665 (b.g.g. 5917) tegen 4 pet. voorl. opn. kosteloos en geen afsl.- provisie op courante woon. en winkelhuizen, ook nieuwbouw, inl. bij de makel. H H. Toe poel, Geestersingel no. 18 Alkmaar tel. 3504. Te koop z.g.a.n. GAS FORNUIS, 4pits, merk Kuperbuck en theemeu. bel. Joh. v. d. Eng, Rijksweg 139 K2205, telef. 204. Te koop weg. omstandig heden 1 electr. KOOK- FORNUIS met pannen enz. Julianaweg 246 Akersloot. Aangeboden FORD Ve dette '49, in, keurige st. Nieuwpoortslaan 188 te Alkmaar. De hele zomer een zee van bloemen! DAHLIA-STEKKEN in 30 beste snijsoorten, ook perkdahlia Mignon gemengd, per 100 stekken f 10. 50 stekken - 5.50 25 stekken - 3. 10 stekken - 1.25 BOLBEGONIA'S met blad, wit, zalm, geel en gem per 10 stuks f 1.50 Alles best beworteld en afgeharde planten. Uw bestellingen worden on der rembours verzonden. U kunt ook het geld op onze girorekening nr. 13.30.13 storten en Uw bestelling op 't strookje vermelden. Zendingen boven f 3.worden franco verzonden en er wordt geen verpakking in rekening gebracht ANTHONY v. d. BERG Zandvaart 39, Breezand Tel. K 2232-256 op ZONDAG 21 JUNI bij N, RIJPER ZUID-SCHARWOUDE Aanvang 7 uur Muziek: The Musical Players op ZONDAG 21 JUNI bü HEERHUGOWAARD 't Kruis Muziek van de EGMONDSE RHYTHM BOYS Verplichte garderobe ZONDAG 21 JUNI MUZIEK „THE MUSIC BOYS o.l.v. Co Koopmans Aanvang 7.30 uur. CAFÉ VAN SAASE ZONDAG 21 JUNI Aanvang 7 uur. Muziek: The Musical Players ZONDAG 21 JUNI in Muziek: DE BELLINI'S Bekend van de radio en gramofoon Verplichte garderobe Aanvang 7.30 uur HEILOO Zondagavond van 8 tot 12 uur Entrée f 0.75. Muz. van DE RAGTIME BOYS op ZON L AG 21 JUNI Aanv. 7 uur. Entrée f 1.. Muziek: „DE TROUBADOURS" Aanbevelend. van Specialist Dr. v. d. HOOG tegen RIMPELS PAYGLOP 27 DOELTREFFERS Te kp. motorrijw. DKW. RT f 175.Ziet er keu rig uit. Oudegracht 243 Alkmaar. Te kp. 2-pers. kano, compleet m. toebeh. i pr. st. Schermerweg 66 te Alkmaar. Te huur: Nieuwe AEG wasmachines Breed- straat 34a, Alkmaar, tel. 5575. De Sleutelspecialist. Beslist pass. sleutels op alle sl„ goedk. en gar. Alkm., Spoorstr. 87 BREDA Tit dagmiddag in Tour de Franc documenten, i uit de vaderla icichtiger: de i van kapitein P begint aan he Frankrijk! Di maakte plaats camera's snon mans, Thijs Rt buijk, Sjef Jan Breenen in kli L' Equipe - Li de Tour de Fi V£ De tien boys, k dags pak rond de naar's huiskamer, dat in wielertaal voor de Tour te enkele uitgezonde joviaal Roks een geeft, zegt: „Ik h Tour en ik zal di aan eindigen." „Bij de eerste ti Suijkerbuijk plagi de eerste vijf, n de St. Willebrorc Wagtmans, die repertoire nog w gevuld, kan moei zitten. De ene daj wel niet zijn in d< forme" is er. De de Ronde van Ita overwonnen. En Thijs Roks Sprundelaar voors jaar beter zal kli '52. Zoals de ovei hij het volste ve: leiding van Peller er voor door het ken maar dat hij voor goed nieuw veertien dagen n£ hij in de huwelijk een reden meer o: den, al wordt het Suijkerbuijk we te praten hoe elle voelen in een afrn Ingeso GROEPS-E Geachte redactii Iedereen is er dig wel van bewu arbeidersbonden, de landbouw een invloed uitoefent' - ringspolitiek. De macht, we! groep uitgaat en wordt in onze so< nister Mansholt, 1 dominerende invlc bestuursaangelegei zoals meestal het ook hier de mach misbruik. In dit verband b der in de gelegen! Uw blad te wijzf a-sociale maatrege! stellen van de pa prijzen. Thans wil ik het len op maatregele Minister dit jaar worden toegepast, door de Regering bodem in de mar producten, waard tot October a.s. eei van^ f 2.05 voor f 1.70 voor Edam gegarandeerd. waren deze prij f 0.60 en f0.50 p prijzen liggen thar boven de wereldp: gering gedwongen honderdduizenden boeren over te nei resultaten, die Am geruime tijd de: volgde, hiermede schijnen door on: genegeerd te zijn. Denkt de Minist deze maatregelen zen naar zijn har Beseft hij niet, d maatregelen goede verloren dreigen 1 er zich niet van b een tijdelijke bev een groep van de koste van andere heeft? Wanneer weldra gering opgekocht: evenals in Amerik; val is, onverkoopb, tenzij door het van de markt, zu tmgbetalers het ve rekening moeten geen pure dwaashf Indien de georg: bouw meent ten o wereldmarkt een zenpolitiek te moe1 is dit zfjn goed re moeten de financi ties niet op de b' worden afgeschove: deze welvarende voor haar rekeninj Hier heeft weder macht tot groepseg

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2